Niedziela, 17.02.2019 13:22 , Dziś imieniny: Donata, Gizeli, Łukasza Odwiedziło nas 18494720 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Aktualności

Oszustka wyłudziła ponad 270 tysięcy złotych!

Piątek, 15.02.2019 19:02 • KATEGORIA: Wiadomości

Oszustka wyłudziła ponad 270 tysięcy złotych!

Nie dość, że oszustka wyłudziła oszczędności, to ponadto namówiła ofiarę do zaciągnięcia kredytów, aby jeszcze bardziej się obłowić. W sumie gnieźnianka metodą "na funkcjonariusza CBŚP" straciła ponad 270 tysięcy złotych.

Wiecej..

Kolejne śledztwo prokuratury w sprawie szpitala

Piątek, 15.02.2019 15:52 • KATEGORIA: Wiadomości

Kolejne śledztwo prokuratury w sprawie szpitala

Prokuratura Rejonowa w Gnieźnie postanowiła wszcząć śledztwo w sprawie kontroli przeprowadzonej przez Najwyższą Izbę Kontroli w szpitalu powiatowym. Sprawa dotyczyła słynnego konkursu, w którym wymieniono zespół lekarzy na oddziale chirurgicznym. Wątpliwości co do rzetelności przeprowadzonej kontroli zgłosiła posłanka .Nowoczesnej, Paulina Hennig-Kloska.

Wiecej..

Czwarta sesja Rady Powiatu Wrzesińskiego

Piątek, 15.02.2019 15:33 • KATEGORIA: Wiadomości

Czwarta sesja Rady Powiatu Wrzesińskiego

Kilka istotnych uchwał przegłosowano na ostatnim posiedzeniu Rady Powiatu Wrzesińskiego. Radni spotkali się tradycyjnie w sali plenarnej Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii w Grzymysławicach. W pierwszej kolejności przyjęto uchwałę o zamiarze likwidacji internatu w technikum przy ulicy Kaliskiej. O żadnej likwidacji w tym temacie nie może jednak być mowy.

Wiecej..

Miłość na obrazach Marcina Leśniaka

Piątek, 15.02.2019 15:15 • KATEGORIA: Wiadomości

Miłość na obrazach Marcina Leśniaka

W Dużej Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie odbył się wernisaż prac malarskich, a przede wszystkim - rysunków autorstwa Marcina Leśniaka. Prace przykuwają wzrok odwiedzającego od momentu przekroczenia progów wystawy, bo rzeczywiście są dobrej jakości wytworem artystycznym. Są to prace bardzo realistyczne, choć niemal w każdej z nich jest ukryta jakaś nutka tajemniczości.

Wiecej..

"Siódemka" z nowymi patronami

Piątek, 15.02.2019 14:56 • KATEGORIA: Wiadomości

 Siódemka  z nowymi patronami

Szkoła Podstawowa nr 7 w Gnieźnie ma nowych patronów. W przededniu setnej rocznicy podpisania rozejmu w Trewirze nadano jej imię Powstańców Wielkopolskich. Wcześniej - przez blisko dwadzieścia lat - patronowali oni obecnie wygaszanej szkole gimnazjalnej przy ulicy Pocztowej.

Wiecej..

Co kilkulatek o kocie wiedzieć powinien?

Piątek, 15.02.2019 14:41 • KATEGORIA: Wiadomości

Co kilkulatek o kocie wiedzieć powinien?

Z okazji przypadającego 17 lutego Światowego Dnia Kota w Przedszkolu nr 17, mieszczącym się na osiedlu Piastowskim w Gnieźnie, zorganizowano spotkanie czytelnicze dla najmłodszych. Koty, oczywiście, w roli głównej pod każdym względem, a dzieci przy okazji dowiedziały się tego, w jaki sposób należy z nimi prawidłowo postępować.

Wiecej..

Komendant policji ocenił 2018 rok

Czwartek, 14.02.2019 16:27 • KATEGORIA: Wiadomości

Komendant policji ocenił 2018 rok

Do ponad 13000 interwencji w 2018 roku udali się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie. Tak można najkrócej podsumować ten okres, który należał z pewnością do pracowitych. My, oczywiście, postanowiliśmy w ten temat się wgłębić i w tym celu spotkaliśmy się z komendantem KPP w Gnieźnie. Z młodszym inspektorem Przemysławem Kozaneckim rozmawiał Wojciech Orłowski.

Wiecej..

Poszukiwacze wraków w Gnieźnie

Czwartek, 14.02.2019 15:59 • KATEGORIA: Wiadomości

Poszukiwacze wraków w Gnieźnie

Gniezno odwiedzili w tym tygodniu poszukiwacze podwodnych wraków, którzy pokazali film dokumentalny z dotarcia do ORP "Kujawiak", który zatonął podczas II wojny światowej w pobliżu miejscowości Valetta na Malcie. Na początku ustaliliśmy, skąd bierze się taka pasja i jak należy do niej podejść, by krok po kroku docierać następnie do kolejnych jej etapów.

Wiecej..
Licealista z III LO wygrał olimpiadę z wiedzy o społeczeństwie

To kolejny sukces ucznia z Gniezna poza murami jego szkoły. Artur Dubelt z tutejszego III Liceum Ogólnokształcącego wygrał właśnie wojewódzki finał olimpiady z wiedzy o społeczeństwie. W połowie kwietnia pojedzie do Białegostoku i tam znów powalczy o zwycięstwo, ale tym razem zmierzy się już z rówieśnikami z całej Polski.

Wiecej..

Mali ekolodzy uzbierali półtorej tony baterii

Czwartek, 14.02.2019 15:24 • KATEGORIA: Wiadomości

Mali ekolodzy uzbierali półtorej tony baterii

Walentynki to dobra okazja, by zamanifestować swoją miłość do naszego środowiska naturalnego. I stąd właśnie dziś (czwartek, 14 lutego 2019 roku) podsumowano akcję ekologiczną, w której dzieci z Gniezna zebrały aż półtorej tony baterii. Wszystko to w ramach przedsięwzięcia zatytułowanego "Ekowalentynki". Akcję wspólnie zorganizowały: Urząd Miejski w Gnieźnie oraz tutejsza placówka Polskiego Klubu Ekologicznego.

Wiecej..

Czytajmy i dbajmy o nasz język

Czwartek, 14.02.2019 15:07 • KATEGORIA: Wiadomości

Czytajmy i dbajmy o nasz język

Czytajmy książki i dbajmy o nasz język - do tego zachęcają bibliotekarze. I bez wątpienia mają rację. Dwudziestego pierwszego lutego przypada Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna zaprasza wszystkich do odwiedzenia jej progów. Samo święto natomiast to okazja do zapoznania się tego dnia z pozycjami książkowymi, które dotyczą poprawnego posługiwania się naszym językiem - językiem polskim.

Wiecej..

Niespodziewana porażka

Czwartek, 14.02.2019 14:53 • KATEGORIA: Sport

Niespodziewana porażka

Piłkarki ręczne MKS PR Urbis Gniezno rozegrały zaległy mecz ligowy z SMS ZPRP II Płock. W pierwszej rundzie podopieczne trenerów Roberta Popka i Romana Solarka wygrały z tym zespołem 32:24. W środę (13 lutego 2019 roku) gnieźnianki jednak niespodziewanie przegrały. Uległy płocczankom 20:24.

Wiecej..

Obrazy pacjenta "Dziekanki" w Miejskim Ośrodku Kultury

Czwartek, 14.02.2019 14:39 • KATEGORIA: Wiadomości

Obrazy pacjenta  Dziekanki  w Miejskim Ośrodku Kultury

Od wtorku (19 lutego 2019 roku) w holu przy Dużej Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie będzie można oglądać wystawę malarstwa Roberta Rismana. To kolejna prezentacja twórczej wypowiedzi artystycznej osoby pozbawionej możliwości korzystania z dóbr kultury. Artysta jest pacjentem gnieźnieńskiego szpitala psychiatrycznego.

Wiecej..
91 firm zrzeszonych w Wielkopolskiej Izbie Gospodarczej

Wielkopolska Izba Gospodarcza ma już blisko o 50 procent więcej członków niż na początku swojej działalności. Organizacja wydała właśnie folder prezentujący te firmy, które z nią współpracują. Ma on ułatwić kontakt przyszłym inwestorom z tymi podmiotami. To jednak nie jedyne jej działania.

Wiecej..

Biblioteka na walentynki

Środa, 13.02.2019 15:20 • KATEGORIA: Wiadomości

Biblioteka na walentynki

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna przy okazji święta zakochanych chce promować czytelnictwo. Na wszystkich odwiedzających jej filie 14 lutego czekać będzie specjalna niespodzianka. Bo miłość niejedno ma imię, a kochać można przecież także książki.

Wiecej..

Utworzą makiety z klocków LEGO o powstaniu

Środa, 13.02.2019 15:03 • KATEGORIA: Wiadomości

Utworzą makiety z klocków LEGO o powstaniu

Ruszają zapisy na warsztaty w Domu Powstańca Wielkopolskiego. Przy udziale grupy nastolatków mają powstać tam dwie makiety z klocków LEGO. Będą przedstawiały one budynki związane z wydarzeniami sprzed 100 lat.

Wiecej..

Oszustka podawała się za funkcjonariuszkę CBŚP

Wtorek, 12.02.2019 15:48 • KATEGORIA: Wiadomości

Oszustka podawała się za funkcjonariuszkę CBŚP

Gnieźnieńscy policjanci ostrzegają przed szajką, która wyłudza od seniorów pieniądze, bazując na społecznym zaufaniu, którym starsze osoby darzą stróżów prawa. Niedawno ich ofiarą o mały włos zostałby 79-letni gnieźnianin. Policjanci zablokowali transakcję w ostatniej chwili. Bądźmy czujni, ponieważ oszuści znów dzwonią na telefony stacjonarne do seniorów!

Wiecej..

O unijnych dofinansowaniach w 2019 roku

Wtorek, 12.02.2019 15:32 • KATEGORIA: Wiadomości

O unijnych dofinansowaniach w 2019 roku

Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego - Tadeusz Tomaszewski z Sojuszu Lewicy Demokratycznej - zwołał konferencję, na której opowiadał o programach unijnych dofinansowań, z jakich będzie można skorzystać w 2019 roku. Polityk zachęca jednostki samorządowe i działające na ich terenie organizacje pozarządowe do ubiegania się o często bardzo atrakcyjne środki pomocowe.

Wiecej..

Nowe propozycje od "Pelikana"

Wtorek, 12.02.2019 15:21 • KATEGORIA: Wiadomości

Nowe propozycje od  Pelikana

To tutaj nauczyciele co tydzień pomagają za darmo uczniom w podnoszeniu ich wiedzy z różnych przedmiotów. Są dostępni w każdą sobotę w godzinach dopołudniowych, a zgłaszają się do nich nie tylko dzieci mające problemy z nauką. Tak funkcjonuje od dwudziestu już lat Społeczny Ośrodek Pomocy Dzieciom "Pelikan", który mieści się przy ulicy Kruczej (na osiedlu Grunwaldzkim).

Wiecej..

Nowe plany Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna

Wtorek, 12.02.2019 15:07 • KATEGORIA: Wiadomości

Nowe plany Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna zaprezentowała nowe plany na najbliższe kilka tygodni. Od 2019 roku tutejsza książnica ma nowego dyrektora, którym został Piotr Wiśniewski, a sprawy związane z promocją jej działań powierzono Magdalenie Karpińskiej. Podczas zwołanej konferencji prasowej omówiono między innymi projekt ogólnopolski, pod nazwą: "Pracuj w Kulturze", oraz konkurs wydawnictwa Novaedita, do których biblioteka przystąpiła.

Wiecej..

Sukces ucznia II Liceum Ogólnokształcącego

Wtorek, 12.02.2019 14:50 • KATEGORIA: Wiadomości

Sukces ucznia II Liceum Ogólnokształcącego

II Liceum Ogólnokształcące w Gnieźnie znów może pochwalić się sukcesem, bo jeden z jego uczniów właśnie zwyciężył w XLV Okręgowej Olimpiadzie Geograficznej, którą zorganizowano w ubiegłym tygodniu. Teraz pojedzie na finał ogólnopolski, który zaplanowano na kwiecień w Kołobrzegu.

Wiecej..

Pięć lat Gnieźnieńskiej Karty Seniora

Wtorek, 12.02.2019 14:29 • KATEGORIA: Wiadomości

Pięć lat Gnieźnieńskiej Karty Seniora

Od 2014 roku na terenie powiatu gnieźnieńskiego funkcjonuje Gnieźnieńska Karta Seniora. Korzysta z niej ponad siedem tysięcy osób.

Wiecej..

Waits, Cohen i Wysocki w Miłosławiu

Wtorek, 12.02.2019 10:46 • KATEGORIA: Wiadomości

Waits, Cohen i Wysocki w Miłosławiu

Powiatowa Scena Kultury "Zamkowa" w Miłosławiu zaprezentowała swoich kolejnych gości muzycznych. Tym razem tamtejszej publiczności zaprezentował się duet muzyków z Wrocławia - Kasprowicz i Marinczenko. Artyści wykonują swoje interpretacje wybranej twórczości trzech wybitnych bardów piosenki literackiej.

Wiecej..

Prymas na Światowy Dzień Chorego

Poniedziałek, 11.02.2019 16:08 • KATEGORIA: Wiadomości

Prymas na Światowy Dzień Chorego

Jedenastego lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji w katedrze gnieźnieńskiej w niedzielę rano (10.02.2019) została odprawiona msza święta w intencji chorych. Przewodniczył jej abp Wojciech Polak - metropolita gnieźnieński i prymas Polski.

Wiecej..

Tragiczny wypadek w Gnieźnie

Poniedziałek, 11.02.2019 15:52 • KATEGORIA: Wiadomości

Tragiczny wypadek w Gnieźnie

W niedzielę, 10 lutego 2019 roku, kilka minut po 18:00 na ulicy Powstańców Wielkopolskich w Gnieźnie kierujący samochodem osobowym potrącił 60-latka. W wyniku doznanych obrażeń pieszy zmarł po przewiezieniu do szpitala. Policja pod nadzorem prokuratora wyjaśnia okoliczności tego tragicznego wypadku.

Wiecej..

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10390 391 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych