Środa, 22.05.2019 08:38 , Dziś imieniny: Emila, Neleny, Romy Odwiedziło nas 19286384 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Aktualności

Wrzesiński Weekend Muzyczny

Poniedziałek, 06.05.2019 11:12 • KATEGORIA: Wiadomości

Wrzesiński Weekend Muzyczny

Za nami kolejny Wrzesiński Weekend Muzyczny. Impreza przyciągnęła jak zwykle tłumy mieszkańców, a także przyjezdnych. Na scenie tradycyjnie pełna różnorodność - od rytmów discopolowych przez pop-rock, a kończąc na jazzie.

Wiecej..

228. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

Piątek, 03.05.2019 17:08 • KATEGORIA: Wiadomości

228. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

Wiecej..

W maju Muzyka Malucha i koncert Daniela Spaleniaka

Czwartek, 02.05.2019 15:14 • KATEGORIA: Wiadomości

W maju Muzyka Malucha i koncert Daniela Spaleniaka

Tym razem muzyka i tej tematyce będzie poświęcony kolejny tematyczny miesiąc organizowany w Starym Ratuszu. Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie zaprasza do udziału w dwóch kolejnych wydarzeniach. W maju zaplanowany został kolejny cykl zajęć dla najmłodszych, a w międzyczasie wszystkich zapraszamy na koncert Daniela Spaleniaka.

Wiecej..

Bieg "Nie tylko dla orłów"

Czwartek, 02.05.2019 15:03 • KATEGORIA: Wiadomości

Bieg  Nie tylko dla orłów

1 maja był okazją do spędzenia dnia wolnego w sposób nietypowy. Na torze motocrossowym w Gnieźnie zorganizowano bieg surwiwalowy pod hasłem "Nie tylko dla orłów". Jego uczestników na trasie czekało całe mnóstwo najróżniejszych przeszkód należących z pewnością do kategorii określanej potocznie jako "przeżycia ekstremalne".

Wiecej..
Tworzona jest koncepcja tras rowerowych na terenie Gniezna

Na terenie Gniezna ma powstać kompleksowa sieć dróg rowerowych. Przy prezydencie Gniezna został powołany zespół doradczy do spraw związanych z wykonaniem koncepcji tras rowerowych. Powołano do niego przedstawicieli zarządów dróg, gminy, organu zarządzającego ruchem oraz stowarzyszeń rowerowych.

Wiecej..

Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych

Czwartek, 02.05.2019 14:37 • KATEGORIA: Wiadomości

Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych

W biurze poselskim Krzysztofa Ostrowskiego zorganizowano wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z okazji przypadającego jutro święta Konstytucji 3 maja. Jak mówią organizatorzy tej akcji, dzięki śpiewowi nasi rodacy od zawsze dodawali sobie radości w chwilach wyjątkowych, często trudnych. I to w zasadzie się nie zmieniło, choć czasy mamy już inne, bo przecież możemy śpiewać z okazji różnych rocznic państwowych.

Wiecej..

SLD rozdawało flagi państwowe

Czwartek, 02.05.2019 14:26 • KATEGORIA: Wiadomości

SLD rozdawało flagi państwowe

Sojusz Lewicy Demokratycznej z okazji przypadającego dziś święta flagi państwowej przypomina o znaczeniu naszych symboli państwowych. Działacze tej partii rozdawali mieszkańcom flagi Polski oraz Konstytucję. Akcję zorganizowano na Rynku w Gnieźnie.

Wiecej..

Śmiertelne potrącenie na ulicy Kościuszki

Czwartek, 02.05.2019 14:20 • KATEGORIA: Wiadomości

Śmiertelne potrącenie na ulicy Kościuszki

Śmiertelne potrącenie na ulicy Kościuszki. Feralne zdarzenie miało miejsce w środę, 1 maja, na krótko przed południem. 81-letnia kobieta zginęła na miejscu w wyniku potrącenia przez samochód osobowy marki BMW. Przybyłe na miejsce służby medyczne przez blisko 40 minut reanimowały poszkodowaną - niestety, bezskutecznie.

Wiecej..

Przed nami obchody święta Konstytucji 3 maja

Wtorek, 30.04.2019 15:11 • KATEGORIA: Wiadomości

Przed nami obchody święta Konstytucji 3 maja

Samorząd powiatu gnieźnieńskiego zaprasza do udziału w obchodach święta uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Wiecej..

Rozpoznajesz kobietę? Zadzwoń!

Wtorek, 30.04.2019 14:55 • KATEGORIA: Wiadomości

Rozpoznajesz kobietę? Zadzwoń!

Policjanci z Trzemeszna poszukują sprawczyni kradzieży. Do zdarzenia doszło 8 lutego 2019 roku w sklepie w Trzemesznie. Kamery monitoringu zarejestrowały kobietę, która ma związek z tym zdarzeniem. Wszyscy, którzy rozpoznają osobę ze zdjęć, proszeni są o kontakt z policją.

Wiecej..

Za tydzień rusza Tydzień Bibliotek

Wtorek, 30.04.2019 14:13 • KATEGORIA: Wiadomości

Za tydzień rusza Tydzień Bibliotek

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna będzie obchodzić ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Akcja rusza od czwartku, 9 maja, i potrwa przez tydzień. Mogą skorzystać na niej czytelnicy.

Wiecej..
Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych

W przyszłym tygodniu w Starym Ratuszu odbędzie się Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Co zaplanowano w ramach tego działania?

Wiecej..

Potańcówka na Lubochni

Wtorek, 30.04.2019 12:26 • KATEGORIA: Wiadomości

Potańcówka na Lubochni

Przystań Wodna "Bielnik" była miejscem, gdzie odbyła się potańcówka ludowa. Przystań została stworzona dzięki programowi Wielkopolska Odnowa Wsi.

Wiecej..

Strefa Sportu we Wrześni przed Biegiem Kosyniera

Wtorek, 30.04.2019 10:55 • KATEGORIA: Wiadomości

Strefa Sportu we Wrześni przed Biegiem Kosyniera

W niedzielne popołudnie przy okazji Biegu Kosyniera we Wrześni zorganizowano po raz kolejny Powiatową Strefę Sportu dla najmłodszych. Imprezę przeprowadzono na stadionie przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących. Jej idea jest prosta - by dzieci sportem zarażać, a do tej roli zaangażowano dobrze znanego tutaj olimpijczyka - Tomasza Szymkowiaka.

Wiecej..
Koncert Wiosenny z okazji 100-lecia powstania uniwersytetu

Na początku maja minie 100 lat od założenia Uniwersytetu Poznańskiego. Z tej okazji zaplanowano szereg wydarzeń jubileuszowych. Jednym z nich będzie koncert w Gnieźnie.

Wiecej..

Dachowanie samochodu

Poniedziałek, 29.04.2019 15:35 • KATEGORIA: Wiadomości

Dachowanie samochodu

W niedzielę, 28 kwietnia 2019 roku, o godzinie 22:25 pomiędzy Niechanowem a Żelazkowem doszło do dachowania samochodu. Z uwagi na wyczuwalną woń alkoholu 35-latkowi kierującemu pojazdem pobrano krew do badań na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wiecej..

Nowa wystawa w Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Poniedziałek, 29.04.2019 15:13 • KATEGORIA: Wiadomości

Nowa wystawa w Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej

W sobotnie popołudnie w Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej miał miejsce wernisaż wystawy pt. "Z życia Kościoła i miasta". To część kulturalna towarzysząca uroczystościom ku czci Świętego Wojciecha, które obchodziliśmy w ten weekend w Gnieźnie. Cała ekspozycja została podzielona na cztery części, które odnoszą się bezpośrednio do czterech ważnych wydarzeń rocznicowych.

Wiecej..

Tym razem MKS pokonany

Poniedziałek, 29.04.2019 14:54 • KATEGORIA: Sport

Tym razem MKS pokonany

Piłkarki ręczne MKS PR Urbis Gniezno rozegrały ostatni mecz ligowy przed własną publicznością. Przeciwnikiem podopiecznych duetu trenerskiego Popek-Solarek był zespół Jutrzenki Płock.

Wiecej..

Kandydat PiS-u w Gnieźnie

Poniedziałek, 29.04.2019 14:38 • KATEGORIA: Wiadomości

Kandydat PiS-u w Gnieźnie

Mobilizacja przed wyborami do Parlamentu Europejskiego coraz większa. Głosowanie odbędzie się już za cztery tygodnie, a w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości w Gnieźnie dziś gościł kandydat tej partii z listy wielkopolskiej - Szymon Szynkowski vel Sęk, który obecnie jest wiceministrem spraw zagranicznych. Jak mówił podczas krótkiego briefingu prasowego, polskiej gospodarce zagraża mnóstwo przepisów, które obecni przywódcy Unii Europejskiej chcą wkrótce wprowadzić.

Wiecej..

Rusza program "Czyste Powietrze"

Poniedziałek, 29.04.2019 13:20 • KATEGORIA: Wiadomości

Rusza program  Czyste Powietrze

Starostwo Powiatowe w Gnieźnie zorganizowało spotkanie konsultacyjne dla mieszkańców chcących skorzystać z programu "Czyste Powietrze". W jego ramach można uzyskać dofinansowanie na wymianę źródeł ciepła, jak również termomodernizację gospodarstw mieszkalnych.

Wiecej..

Fatalny weekend laskarzy Startu Gniezno

Poniedziałek, 29.04.2019 12:23 • KATEGORIA: Sport

Fatalny weekend laskarzy Startu Gniezno

Laskarze Startu 1954 Gniezno rozegrali w miniony weekend dwa pojedynki ligowe. Pierwszy w Poznaniu, a drugi w Gnieźnie. Niestety - oba przegrane.

Wiecej..

Września wywiesza flagi państwowe na święta majowe

Poniedziałek, 29.04.2019 12:20 • KATEGORIA: Wiadomości

Września wywiesza flagi państwowe na święta majowe

W sobotnie przedpołudnie w Starostwie Powiatowym we Wrześni były rozdawane flagi państwowe. To akcja mająca na celu popularyzację eksponowania naszych narodowych barw poprzez wywieszanie flagi biało-czerwonej w oknach i przy posesjach. Przypomnijmy, że na początku maja będziemy mieli wiele okazji, by je tam umieścić - Dzień Flagi, Święto Konstytucji 3 maja czy rocznica zakończenia II wojny światowej.

Wiecej..

Uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha w Gnieźnie

Poniedziałek, 29.04.2019 11:57 • KATEGORIA: Wiadomości

Uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha w Gnieźnie

W Gnieźnie odbywały się coroczne uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha. Rozpoczęły i zakończyły się nieszpory, które odprawiano w katedrze. W sobotę wieczorem ulicami przeszła procesja z trumienką patrona miasta oraz relikwiami innych świętych i błogosławionych. Po dotarciu na Wzgórze Zbarskie, sprzed kościoła św. Michała Archanioła, biskupi pozdrowili jej uczestników i udzielili im błogosławieństwa. Nazajutrz procesja wyruszyła w drogę powrotną, po czym u stóp bazyliki prymasowskiej została odprawiona msza święta odpustowa pod przewodnictwem ks. arcybiskupa Sławomira Budzika, metropolity lubelskiego.

Wiecej..

Wilki pokonane na finał ligi

Poniedziałek, 29.04.2019 11:11 • KATEGORIA: Sport

Wilki pokonane na finał ligi

Piłkarze ręczni Szczypiorniaka Gniezno rozegrali ostatni mecz sezonu. Tym razem udali się do Brodnicy. Tam byli podejmowani przez miejscowy MKS - i polegli.

Wiecej..

Wygrana po bólach

Poniedziałek, 29.04.2019 10:49 • KATEGORIA: Sport

Wygrana po bólach

Po dwóch ostatnich porażkach Mieszka na własnym boisku do meczu z Wierzycą Pelpin piłkarze tego klubu podeszli bardzo poważnie. Chcieli się zrehabilitować przed własną publicznością. I to się udało, pomimo że nadal wielu gnieźnieńskich zawodników boryka się z kontuzjami - zatem zespół grał w osłabieniu.

Wiecej..

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10399 400 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych