Środa, 22.05.2019 09:29 , Dziś imieniny: Emila, Neleny, Romy Odwiedziło nas 19286798 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Aktualności

XVII Bieg Europejski za nami

Poniedziałek, 08.04.2019 15:23 • KATEGORIA: Sport

XVII Bieg Europejski za nami

Za nami XVII Bieg Europejski w Gnieźnie. Tym razem sportowe zmagania odbywały się tutaj z hiszpańskimi akcentami w tle, pod hasłem: "Teraz Hiszpania!". W sobotę ulicami Gniezna pobiegło około 1,5 tys. biegaczy, zarówno zawodowych, jak również amatorów, a najlepsi zgarnęli w nagrodę po 2,5 tys. złotych.

Wiecej..

Pogrom Startu w Ostrowie

Poniedziałek, 08.04.2019 15:07 • KATEGORIA: Sport

Pogrom Startu w Ostrowie

Niestety, pogromem zakończyły się derby Wielkopolski na torze w Ostrowie. Arged Malesa TŻ Ostrovia pokonało wysoko Car Gwarant Start Gniezno w Nice 1. Lidze Żużlowej. Ostrowianie wygrali 56:34.

Wiecej..

Porażka w pucharze i ligowy remis

Poniedziałek, 08.04.2019 15:00 • KATEGORIA: Sport

Porażka w pucharze i ligowy remis

Piłkarze Mieszka Gniezno zakończyli swoją tegoroczną przygodę z Pucharem Polski. Podejmowali na swoim boisku zespół Polonii Środa Wielkopolska i przegrali 1:2. Decydująca bramka o awansie Polonii padła w 91. minucie gry i była autorstwa Krystiana Pawlaka. Jednak pierwszego gola w tym pojedynku strzelili piłkarze Mieszka. Padł on w 25. minucie meczu, a jego strzelcem był Justin Tadrowski. Gol wyrównujący padł w 48. minucie. Zapisał go na swoim koncie Oskar Kozłowski. Ta przegrana wyeliminowała piłkarzy Mieszka z dalszych gier w Pucharze Polski.

Wiecej..

Derby Wielkopolski dla MKS

Poniedziałek, 08.04.2019 14:52 • KATEGORIA: Sport

Derby Wielkopolski dla MKS

W niedzielę podopieczne trenerów Roberta Popka i Romana Solarka wygrały w Obornikach z tamtejszą Spartą 31:30. Liderką drużyny z naszego miasta ponownie była Jagoda Linkowska, autorka dziewięciu bramek.

Wiecej..

"Wilki" pokonane

Poniedziałek, 08.04.2019 14:46 • KATEGORIA: Sport

 Wilki  pokonane

Dziewięć bramek różnicy na korzyść gospodarzy - tak można podsumować mecz, jaki w Grudziądzu rozegrali piłkarze ręczni popularnych "Wilków". Pierwsza połowa tego meczu nie zapowiadała tak wielkiej porażki. Była wyrównana i zakończyła się wynikiem 17:16 dla grudziądzan. W drugiej, niestety, dominowali gospodarze. Strzelili aż 21 bramek. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 38:29. Najwięcej bramek dla MKS Grudziądz zdobył Paweł Kruszewski - 14, a dla gnieźnian - Przemysław Gadecki (11).

Wiecej..

Historia w "Glosach". Dawid Jung w muzeum

Piątek, 05.04.2019 15:07 • KATEGORIA: Wiadomości

Historia w  Glosach . Dawid Jung w muzeum

Gnieźnieński poeta, wydawca, krytyk i regionalista - Dawid Jung - był bohaterem spotkania, które odbyło się w niecodziennej przestrzeni wystawy Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. Autor otrzymał niedawno prestiżową nagrodę literacką i historyczną - Identitas - za tomik "Glosy". Szczególna wartość tej publikacji i jej związki z opisywaniem historii Gniezna sprawiły, że to właśnie muzeum zaprosiło na spotkanie autorskie z Jungiem.

Wiecej..

Wypadek drogowy w Przysiece

Piątek, 05.04.2019 15:04 • KATEGORIA: Wiadomości

Wypadek drogowy w Przysiece

W czwartek o godzinie 14:00 w miejscowości Przysieka w gminie Mieleszyn doszło do zderzenia dwóch samochodów. Dwie osoby trafiły do szpitala. Policja wyjaśnia okoliczności i przyczyny wypadku.

Wiecej..

V sesja rady Powiatu Wrzesińskiego

Piątek, 05.04.2019 14:51 • KATEGORIA: Wiadomości

V sesja rady Powiatu Wrzesińskiego

W czwartek odbywało się posiedzenie radnych powiatu wrzesińskiego. Sesję zdominowały tematy dotyczące remontów drogowych na jego terenie. Pod obrady trafiła ostatecznie skarga mieszkańców Nowej Wsi Królewskiej, którzy domagają się remontu drogi prowadzącej z ich miejscowości w kierunku Gozdowa.

Wiecej..

W Gnieźnie uczczono ofiary zbrodni katyńskiej

Piątek, 05.04.2019 14:39 • KATEGORIA: Wiadomości

W Gnieźnie uczczono ofiary zbrodni katyńskiej

W czwartek po południu gnieźnianie uczcili pamięć ofiar zbrodni katyńskiej. Uroczystość z tej okazji zorganizowało Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w Gnieźnie. Po mszy świętej, którą odprawił w farze abp Józef Kowalczyk, emerytowany prymas Polski, wręczono jubileuszowe odznaczenia dla osób zasłużonych dla tej organizacji.

Wiecej..

Filip Faliński opowiadał o Kirgistanie

Piątek, 05.04.2019 14:29 • KATEGORIA: Wiadomości

Filip Faliński opowiadał o Kirgistanie

Zwiedzanie świata można odbywać na wiele sposobów, a podróżnicy ostatnio odwiedzają dość często Gniezno. Po podróżnikach, którzy dotarli busem na Alaskę i do Kanady, oraz rowerzyście, który pojechał na Syberię, przyszedł czas na turystę autostopowicza, który wyruszył na podbój Kirgistanu. Takiego wyczynu dokonał Filip Faliński, który opowiedział gnieźnianom o swoich przygodach związanych z tą egzotyczną niemal podróżą.

Wiecej..
Już w niedzielę koncert pasyjny w kościele Garnizonowym

W najbliższą niedzielę, 7 kwietnia, w kościele Garnizonowym w Gnieźnie odbędzie się koncert pasyjny w wykonaniu chóru męskiego Towarzystwa Śpiewaczego "Dzwon".

Wiecej..

Dzień Fizyki w II LO

Czwartek, 04.04.2019 14:38 • KATEGORIA: Wiadomości

Dzień Fizyki w II LO

II Liceum Ogólnokształcące gościło wykładowców z Wydziału Fizyki UAM w Poznaniu. Celem spotkania było oczywiście poszerzanie wiedzy młodzieży z tego przedmiotu na bazie praktycznej.

Wiecej..

Zmagania z matematyką w I LO

Czwartek, 04.04.2019 11:44 • KATEGORIA: Wiadomości

Zmagania z matematyką w I LO

W czwartkowe przedpołudnie na terenie I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie odbywał się dzień z matematyką. Akcję zorganizowano pod patronatem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Hipolita Cegielskiego. Matematyczne potyczki podzielono na dwie kategorie, jedna miała formę egzaminu, a druga miała charakter nieco luźniejszy.

Wiecej..

Mali gnieźnianie zaprojektują kartkę wielkanocną

Środa, 03.04.2019 17:37 • KATEGORIA: Wiadomości

Mali gnieźnianie zaprojektują kartkę wielkanocną

Jak stać się małym miejskim plastykiem? Wystarczy wziąć udział w konkursie na kartkę wielkanocną. Ta, która okaże się najładniejszą, za rok zostanie wysłana do wszystkich najważniejszych instytucji współpracujących z władzami miejskimi.

Wiecej..

Muzeum gościło dzieci autystyczne

Środa, 03.04.2019 12:37 • KATEGORIA: Wiadomości

Muzeum gościło dzieci autystyczne

Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie z okazji przypadającego we wtorek Światowego Dnia Autyzmu zorganizowało u siebie punkt przedszkolny dla dzieci z Ośrodka Przedszkolnego "Gniazdko". Duża, muzealna przestrzeń, to był dla nich zupełnie inny świat, w którym wygospodarowano dla nich kawałek czegoś takiego, co jest podobne do tego, czym na co dzień się zajmują i co przez chwilę je zajęło.

Wiecej..

Ekotorby z MOS-u wygrały konkurs

Środa, 03.04.2019 12:30 • KATEGORIA: Wiadomości

Ekotorby z MOS-u wygrały konkurs

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Gnieźnie wystąpił w konkursie "Szwecja z EKO klasą". Ósmoklasiści z tej placówki w ramach konkursu przeprowadzili kampanię społeczną, której celem było zwiększenie świadomości ekologicznej wśród gnieźnian. Ich pomysł okazał się bardzo ciekawy, bo 15-latkowie postawili na uprecykling i wykonali woreczki z firan oraz pościeli. A wszystko po to, żeby wykorzystywać je zamiast torebek foliowych.

Wiecej..
Czy gnieźnieńscy nauczyciele też będą strajkować?

Strajk generalny nauczycieli coraz bardziej prawdopodobny. Akcja protestacyjna ma się rozpocząć w poniedziałek, 8 kwietnia. Co zamierzają władze miejskie, jeśli rzeczywiście do niego dojdzie? Jak słyszymy w magistracie, jest przygotowany już scenariusz na taką okoliczność.

Wiecej..

Przerwa w dostawie wody

Wtorek, 02.04.2019 23:38 • KATEGORIA: Wiadomości

Przerwa w dostawie wody

Z uwagi na konieczność przebudowy węzła wodociągowego przez firmę Strabag, w związku z realizacją ostatniego etapu rozbudowy układu drogowego ul. Pod Trzema Mostami, 3 kwietnia 2019 roku (środa) od 11:00 do 16:00 wystąpi przerwa w dostawie wody na wymienionych poniżej obszarach.

Wiecej..

67-latek zatrzymany na gorącym uczynku

Wtorek, 02.04.2019 15:14 • KATEGORIA: Wiadomości

67-latek zatrzymany na gorącym uczynku

Były już komendant Komisariatu Policji w Trzemesznie, który obecnie jest komendantem Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Gnieźnieńskiego, na gorącym uczynku nakrył 67-letniego złodzieja, który włamał się do garażu użytkowanego przez straż. Zatrzymany, który spowodował straty na około 1000 złotych, usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Wiecej..
Zamknięcie skrzyżowania Al. Reymonta i ul. Pod Trzema Mostami

W związku z realizacją ostatniego etapu projektu "Rozbudowa układu drogowego ul. Pod Trzema Mostami w Gnieźnie, na odcinku od Al. Reymonta do ul. Osiniec", polegającego na poszerzeniu światła wiaduktu, od 7 kwietnia 2019 roku na skrzyżowaniu Al. Reymonta i ul. Pod Trzema Mostami zostanie wstrzymany ruch kołowy - zostanie zamknięta jezdnia północna i południowa. Ruch pieszy będzie odbywał się bez utrudnień. Na czas prowadzenia robót zmianie ulegnie organizacja ruchu drogowego (według schematu widocznego na załączonej poniżej grafice).

Wiecej..

Utrudnienia związane z XVII Biegiem Europejskim

Wtorek, 02.04.2019 14:56 • KATEGORIA: Sport

Utrudnienia związane z XVII Biegiem Europejskim

W sobotę, 6 kwietnia, odbędzie się w Gnieźnie XVII Bieg Europejski. Przebiegał on będzie ulicami: Chrobrego, Konikowo, Al. Reymonta, Słowackiego, Kochanowskiego, Cieszkowskiego, Lelewela, Mieszka I, Dąbrówki, Rynek, które zostaną zamknięte w godzinach od 16:45 do 18:30. Nieprzejezdne również będą ulice krzyżujące się z trasą biegu.

Wiecej..

W Brukseli dyskutowano o kształceniu nauczycieli

Wtorek, 02.04.2019 14:41 • KATEGORIA: Wiadomości

W Brukseli dyskutowano o kształceniu nauczycieli

We wtorek w Brukseli odbyła się konferencja naukowa poświęcona modernizacji kształcenia nauczycieli w Europie Środkowo-Wschodniej, której organizatorami byli: europosłanka Krystyna Łybacka oraz Stowarzyszenie na rzecz Edukacji Nauczycieli w Europie (ATEE). Seminarium było próbą odpowiedzi na problemy związane z konkretnymi aspektami kształcenia nauczycieli w wybranych krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Wiecej..

Prima Aprilis

Wtorek, 02.04.2019 14:11 • KATEGORIA: Sport

Prima Aprilis

W naszej telewizji podtrzymujemy tradycje. Tak było i wczoraj 1 kwietnia, kiedy to podawaliśmy w magazynie sportowym nieprawdziwe informacje primaaprilisowe. Niestety, koszykarze MKK Sklep Polski nie mają nowego sponsora z tak sporą kasą, by zagrać w najwyższej klasie rozgrywek w naszym kraju w przyszłym sezonie. Cóż, pomarzyć można, pożartować też, ale kto wie, może te żarty okażą się kiedyś rzeczywistością?

Wiecej..

Spotkania z podróżnikami w Starym Ratuszu

Wtorek, 02.04.2019 13:51 • KATEGORIA: Wiadomości

Spotkania z podróżnikami w Starym Ratuszu

Na czwartek 4 kwietnia zaplanowano w Starym Ratuszu spotkanie z Filipem Falińskim, zatytułowane "Autostopem przez Kirgistan". Spotkanie połączone z degustacją herbaty rozpocznie się 7 kwietnia o godzinie 16.00, natomiast o godzinie 12.00 można będzie wziąć udział w warsztatach robienia biżuterii z darów natury.

Wiecej..

« poprzednia 1 24 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14399 400 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych