Środa, 22.05.2019 08:56 , Dziś imieniny: Emila, Neleny, Romy Odwiedziło nas 19286520 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Aktualności

Wypadek w Charbowie. Jedna osoba nie żyje

Sobota, 20.04.2019 16:14 • KATEGORIA: Wiadomości

Wypadek w Charbowie. Jedna osoba nie żyje

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w miejscowości Charbowo koło Kłecka w powiecie gnieźnieńskim. Na prostym odcinku drogi samochód marki Peugeot, z nieustalonych jak dotąd przyczyn, uderzył w drzewo. W wyniku zderzenia śmierć poniosła 19-letnia dziewczyna. Dwie osoby zostały ranne. Na miejsce został także zadysponowany śmigłowiec LPR, który zabrał rannego pasażera. Dokładne przyczyny wypadku będzie ustalać policja pod nadzorem prokuratury.

Wiecej..

Władze powiatowe poparły nauczycieli

Piątek, 19.04.2019 12:58 • KATEGORIA: Wiadomości

Władze powiatowe poparły nauczycieli

Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego popiera strajkujących w ich szkołach nauczycieli. Podczas zwołanej konferencji przekazano, że władze powiatowe rozumieją postulaty protestujących.

Wiecej..

Prymas Polski o pamiątce Wieczerzy Pańskiej

Piątek, 19.04.2019 12:19 • KATEGORIA: Wiadomości

Prymas Polski o pamiątce Wieczerzy Pańskiej

W kościele katolickim rozpoczęło się Święte Triduum Paschalne. Wielki Czwartek był dniem wspomnienia Ostatniej Wieczerzy Pańskiej. Podczas wieczornej mszy świętej w katedrze gnieźnieńskiej prymas Wojciech Polak dokonał gestu obmycia nóg wybranym 12 wiernym na znak gotowości do służby każdemu człowiekowi. Jak tłumaczył w czasie homilii, ta ustanowiona na pamiątkę tamtego wydarzenia Eucharystia, ma mieć swój ciąg dalszy również w naszym ludzkim życiu.

Wiecej..

Śniadanie wielkanocne w Stowarzyszeniu "Maki"

Piątek, 19.04.2019 11:31 • KATEGORIA: Wiadomości

Śniadanie wielkanocne w Stowarzyszeniu  Maki

Jak zwykle przed świętami, Gnieźnieńskie Stowarzyszenie "MAKI", które prowadzi Dom Tęcza dla osób dorosłych z intelektualną niepełnosprawnością, zorganizowało uroczyste śniadanie dla swoich przyjaciół. Przy obficie zastawionym stole zasiedli uczestnicy tego ośrodka, ich terapeuci oraz przedstawiciele władz samorządowych, placówek publicznych i wiele innych osób wspomagających ich działania.

Wiecej..

W Starostwie o spółkach wodnych

Piątek, 19.04.2019 11:02 • KATEGORIA: Wiadomości

W Starostwie o spółkach wodnych

Starostwo Powiatowe w Gnieźnie zorganizowano spotkanie poświęcone zagadnieniom spółek wodnych, które działają na jego obszarze. Jak się okazuje, tematów dotyczących lokalnej gospodarki zasobami wodnymi jest dość sporo i wiele z nich trudno rozwiązać od ręki. Podczas dyskusji momentami były nawet zgłaszane i takie problemy, dla których jedynym rozwiązaniem byłyby zmiany prawne, dla których samorząd powiatowy nie jest mocodawcą.

Wiecej..

Dzieci pomalowały 1000 jaj na Wielkanoc

Czwartek, 18.04.2019 14:09 • KATEGORIA: Wiadomości

Dzieci pomalowały 1000 jaj na Wielkanoc

To wielkanocna gala malowania jaja z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Gnieźnie. Po raz kolejny pomalowano tysiąc pisanek, a najmłodszych przy okazji zaproszono do kilku konkursów i wykonywania ozdób świątecznych. Tym razem po kilku latach przerwy impreza odbywała się wreszcie na świeżym powietrzu - na deptaku, przed Startym Ratuszem.

Wiecej..

Msza Krzyżma Świętego w katedrze gnieźnieńskiej

Czwartek, 18.04.2019 13:11 • KATEGORIA: Wiadomości

Msza Krzyżma Świętego w katedrze gnieźnieńskiej

Taka msza święta odbywa się raz w roku, w Wielki czwartek przed południem. Msza Krzyżma Świętego to liturgia, która jest odprawiana w każdej katedrze. W czasie jej trwania biskupi błogosławią oleje chorych i oleje katechumenów oraz święcą krzyżmo, które jest używane podczas udzielenia pozostałych sakramentów.

Wiecej..

Droga krzyżowa ulicami Gniezna

Czwartek, 18.04.2019 13:10 • KATEGORIA: Wiadomości

Droga krzyżowa ulicami Gniezna

Trwa Wielki Tydzień, przed nami najważniejsze dni w liturgii kościoła katolickiego. W środę wieczorem ulicami Gniezna przeszła wielkopostna droga krzyżowa z udziałem duchownych i mieszkańców całej archidiecezji. W nabożeństwie uczestniczył tradycyjnie prymas Polski i metropolita gnieźnieński - abp Wojciech Polak. Procesja wyruszyła spod kościoła garnizonowego w stronę katedry, a na jej drodze pojawiło się poszczególne stacje.

Wiecej..

Kto kupi hotel "Mieszko"?

Czwartek, 18.04.2019 11:37 • KATEGORIA: Wiadomości

Kto kupi hotel  Mieszko ?

Hotel "Mieszko" ma trafić na licytację komorniczą. Opuszczony przed blisko 5 laty obiekt jest bardzo zniszczony. Jego konstrukcja jest jednak w dość dobrym stanie technicznym. Czy znajdzie się nabywca, który przywróci mu dawną świetność?

Wiecej..

Ostatnia sesja plenarna obecnej kadencji w Strasburgu

Czwartek, 18.04.2019 10:35 • KATEGORIA: Wiadomości

Ostatnia sesja plenarna obecnej kadencji w Strasburgu

W tym tygodniu, po raz ostatni w tej kadencji Parlamentu Europejskiego, odbyła się sesja plenarna w Strasburgu, w której udział wzięła Europosłanka Krystyna Łybacka. Jednocześnie dla pani poseł jest to moment pożegnania się z Parlamentem Europejskim, ponieważ po 28 latach nieprzerwanej pracy poselskiej kończy działalność polityczną.

Wiecej..

Życzenia wielkanocne senatora Roberta Gawła

Czwartek, 18.04.2019 10:14 • KATEGORIA: Wiadomości

Życzenia wielkanocne senatora Roberta Gawła

Wiecej..

Życzenia wielkanocne posła Zbigniewa Dolaty

Czwartek, 18.04.2019 10:06 • KATEGORIA: Wiadomości

Życzenia wielkanocne posła Zbigniewa Dolaty

Wiecej..

Zarzut za... kradzież kawy

Środa, 17.04.2019 14:59 • KATEGORIA: Wiadomości

Zarzut za... kradzież kawy

Zarzut kradzieży dwóch zgrzewek kawy z jednego z gnieźnieńskich marketów usłyszał 26-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności. Ma również obowiązek naprawienia szkody.

Wiecej..
Przed nami uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha

Tegoroczne uroczystości świętowojciechowe odbywać się będą w sobotę i niedzielę (27 i 28 kwietnia). Rozpoczną się w sobotę I nieszporami o św. Wojciechu.

Wiecej..
Konkurs na  Rodzinną Palme Wielkanocną  rozstrzygnięty

Przedszkole nr 9 w Gnieźnie, jak co roku zorganizowało konkurs dla dzieci z gnieźnieńskich przedszkoli na "Rodzinną Palmę Wielkanocną". Na konkurs wpłynęło 25 prac z 13 placówek.

Wiecej..

Apel PiS do nauczycieli

Środa, 17.04.2019 12:30 • KATEGORIA: Wiadomości

Apel PiS do nauczycieli

Mniej polityki, więcej troski o uczniów. Gnieźnieńscy parlamentarzyści PiS-u proszą nauczycieli o zaprzestanie strajku i umożliwienie maturzystom przystąpienia do egzaminu dojrzałości.

Wiecej..

Triażyści wkraczają na SOR w Gnieźnie

Środa, 17.04.2019 11:43 • KATEGORIA: Wiadomości

Triażyści wkraczają na SOR w Gnieźnie

Od dwóch tygodni na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Gnieźnie obowiązuję nowy system klasyfikowania pacjentów zgłaszających się tutaj po pomoc medyczną. System TRIAGE zawiera pięć kolorów, dzięki którym triażysta, czyli ratownik medyczny po badaniu pacjenta określa pilność udzielenia mu takiej pomocy. W ten sposób obsługa mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego ma ulec poprawie, do czego często były uwagi z ich strony.

Wiecej..

Policjanci ujawnili prawie 90 gramów marihuany

Wtorek, 16.04.2019 15:03 • KATEGORIA: Wiadomości

Policjanci ujawnili prawie 90 gramów marihuany

Gnieźnieńscy policjanci wydziału ruchu drogowego ujawnili prawie 90 gramów marihuany. Właścicielem narkotyków okazał się 31-letni mieszkaniec powiatu gnieźnieńskiego. Mężczyzna wpadł podczas przewożenia środków odurzających. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Wiecej..

Ok. 60 osób oddało krew w PWSZ

Wtorek, 16.04.2019 13:12 • KATEGORIA: Wiadomości

Ok. 60 osób oddało krew w PWSZ

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Hipolita Cegielskiego został zorganizowany dzień krwiodawstwa. Akcja odbywa się cyklicznie i na stałe wpisała się już w kalendarz wydarzeń otwartych, które uczelnia organizuje dwa razy w roku.

Wiecej..

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10399 400 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych