Poniedziałek, 20.05.2019 10:21 , Dziś imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny Odwiedziło nas 19257732 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Aktualności

Nareszcie Start wygrywa

Poniedziałek, 13.05.2019 10:26 • KATEGORIA: Sport

Nareszcie Start wygrywa

Laskarze Startu 1954 Gniezno w miniony weekend rozegrali dwa mecze ligowe. Pierwszy w Poznaniu, a drugi w strugach deszczu w Gnieźnie.

Wiecej..

Pogoda pokonała Start

Poniedziałek, 13.05.2019 10:08 • KATEGORIA: Sport

Pogoda pokonała Start

Zaplanowane na niedzielę zawody żużlowe pomiędzy Car Gwarant Start Gniezno a Unią Tarnów zostały niestety odwołane. Decyzja ta zapadła już w piątkowe popołudnie. Wydany został specjalny komunikat.

Wiecej..

Szkolenia dla młodych przedsiębiorców

Piątek, 10.05.2019 14:17 • KATEGORIA: Wiadomości

Szkolenia dla młodych przedsiębiorców

Do Urzędu Skarbowego w Gnieźnie przybyła w piątek ok. 50-osobowa grupa młodych gnieźnian, którzy rozpoczynają właśnie działalność gospodarczą. Zorganizowano dla nich szkolenia w zakresie systemu składkowo-podatkowego, który aktualnie obowiązuje w Polsce.

Wiecej..

Koncert z okazji 100-lecia Uniwersytetu

Piątek, 10.05.2019 13:50 • KATEGORIA: Wiadomości

Koncert z okazji 100-lecia Uniwersytetu

W sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie zaprezentowano Koncert Wiosenny dla Stulatka. To jedno z wielu wydarzeń artystycznych, które zorganizowano z okazji stulecia powstania Uniwersytetu Poznańskiego. To z niego wydzielono po latach Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, a także Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Przyrodniczy oraz Akademię Wychowania Fizycznego. I co dziś chyba najważniejsze, to trzeba przyznać, że nie każde pokolenie ma okazje świętować taka rocznicę, bo takowe przypadają tylko raz na sto lat.

Wiecej..

Przedszkolaki zaśpiewały w Starym Ratuszu

Piątek, 10.05.2019 12:05 • KATEGORIA: Wiadomości

Przedszkolaki zaśpiewały w Starym Ratuszu

To Festiwal Piosenki Przedszkolaka i jego odsłona powiatowa. W przeglądzie uczestniczyli najmłodsi mieszkańcy powiatu gnieźnieńskiego. Niektórzy wystąpili przed publicznością z mikrofonem w ręku po raz pierwszy w życiu. Przesłuchania zorganizowano w jednej z sal koncertowych Starego Ratusza w Gnieźnie.

Wiecej..

I miejski przegląd musztry wojskowej

Piątek, 10.05.2019 11:22 • KATEGORIA: Wiadomości

I miejski przegląd musztry wojskowej

To pierwszy miejski przegląd musztry wojskowej. Takie wydarzenie zorganizowano przy okazji środowych obchodów 74. rocznicy zakończenia II wojny światowej. W paradzie uczestniczyło kilka drużyn, od małych po duże, które zaprezentowały swoje umiejętności w Parku im. Tadeusza Kościuszki w Gnieźnie.

Wiecej..

Rusza budowa ronda w ciągu drogi krajowej nr 15

Czwartek, 09.05.2019 15:05 • KATEGORIA: Wiadomości

Rusza budowa ronda w ciągu drogi krajowej nr 15

Jak poinformował Urząd Miejski w Gnieźnie, na zlecenie prywatnego inwestora (właściciela sąsiadującej działki) firma Strabag od 6 maja 2019 roku prowadzi w naszym mieście prace przy przebudowie skrzyżowania ulicy Wrzesińskiej i ul. Kostrzewskiego w ciągu drogi krajowej nr 15. Prace mają planowo potrwać do połowy października tego roku. W związku z tym we wspomnianym okresie wystąpią utrudnienia w ruchu samochodowym (przewężenia), jednak ruch w ciągu trwania całej inwestycji ma zostać utrzymany.

Wiecej..

Szachiści powalczą o Puchar Prezydenta Gniezna

Czwartek, 09.05.2019 14:55 • KATEGORIA: Wiadomości

Szachiści powalczą o Puchar Prezydenta Gniezna

Już w najbliższą niedzielę w Gnieźnie zostanie zorganizowany 49. Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Gniezna. Ta uznana impreza jest dziś bardzo ważnym wydarzeniem z wielu powodów. Wspomniany zostanie m.in. zmarły przed rokiem twórca imprezy.

Wiecej..

Czy powstanie nowe konsorcjum przewoźników?

Czwartek, 09.05.2019 14:35 • KATEGORIA: Wiadomości

Czy powstanie nowe konsorcjum przewoźników?

Konsorcjum Przewoźników Powiatu Gnieźnieńskiego zamiast upadającego PKS Gniezno? Nowy podmiot miałby zrzeszać tych przewoźników, którzy podejmą się zabezpieczenia transportu publicznego na terenie wszystkich gmin naszego powiatu. W środę w siedzibie starostwa zorganizowano robocze spotkanie, w którym wzięli udział przedstawiciele gmin powiatu gnieźnieńskiego oraz przewoźnicy.

Wiecej..
Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego w Gnieźnie

Gniezno odwiedził w czwartek prof. Zdzisław Krasnodębski. To jedynka na liście Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego w Wielkopolsce. Podczas spotkania z sympatykami tego ugrupowania w auli szkoły medycznej poruszono kilka ważnych tematów trwającej kampanii wyborczej.

Wiecej..

Nowe linie autobusowe z Pyzdr do Wrześni

Czwartek, 09.05.2019 14:00 • KATEGORIA: Wiadomości

Nowe linie autobusowe z Pyzdr do Wrześni

Prywatny przewoźnik ratuje transport publiczny w powiecie wrzesińskim. W obliczu zawieszenia niemal wszystkich połączeń autobusowych, których organizatorem była spółka PKS Gniezno, władze powiatowe musiały przystąpić do działania. I tak, 6 maja uruchomiono nową linie autobusową z Pyzdr do Wrześni - to trzecia relacja ustanowiona przez firmę WA-MA, która od lutego na tym odcinku obsługuje już dwie inne trasy, a kolejna ma zostać uruchomiona od września.

Wiecej..

74 lata po wojnie

Czwartek, 09.05.2019 13:12 • KATEGORIA: Wiadomości

74 lata po wojnie

74 lata temu zakończyła się blisko sześcioletnia II wojna światowa. W środowe popołudnie w Gnieźnie zorganizowano uroczystość przypominającą o tych wydarzeniach. W jej następstwie, nasza polska rzeczywistość bardzo zmieniła swój bieg na długie lata, także powojenne.

Wiecej..

Ewa Kopacz w Gnieźnie

Czwartek, 09.05.2019 13:07 • KATEGORIA: Wiadomości

Ewa Kopacz w Gnieźnie

Ewa Kopacz gościła wczoraj w Gnieźnie. Była premier kandyduje w wyborach do Parlamentu Europejskiego z wielkopolskiej listy Koalicji Europejskiej. Jak mówiła podczas konferencji, którą zwołano przed Starym Ratuszem, sprawą najważniejszą dla Polski powinny być środki unijne, po które będzie można sięgnąć w przyszłości.

Wiecej..

Promocja książki Tadeusza Panowicza

Czwartek, 09.05.2019 12:31 • KATEGORIA: Wiadomości

Promocja książki Tadeusza Panowicza

Wojciech Trąmpczyński w niepodległej Polsce piastował funkcje Marszałka Sejmu Ustawodawczego I kadencji oraz Marszałka Senatu, a następnie przez dwie kadencje posła. Pamięć o nim przywraca wielkopolski regionalista Tadeusz Panowicz w swojej książce pt. "Wojciech Trąmpczyński Syn Ziemi Gnieźnieńskiej". Zbieranie dokumentów zajęło autorowi 5 lat. Kolejnych pięć książka czekała na druk.

Wiecej..
74. rocznica zakończenia II wojny światowej we Wrześni

Wrześnianie, tak jak co roku w tym dniu, 8 maja spotykają się przy pomniku 68. Pułku Piechoty. Właśnie minęła 74. rocznica zakończenia II wojny światowej. Dziś już niestety jest coraz mniej świadków tamtego wydarzenia.

Wiecej..
Rozpoczęła się XVIII Olimpiada Sportowa Przedszkolaków

"Żyj zdrowo i sportowo" - to hasło tegorocznej Olimpiady Sportowej Przedszkolaków. Impreza została zorganizowana po raz osiemnasty. Tym razem gospodarzem olimpiady było Przedszkole nr 13.

Wiecej..

Budowa szpitala zostanie dokończona

Środa, 08.05.2019 15:32 • KATEGORIA: Wiadomości

Budowa szpitala zostanie dokończona

Rada Społeczna Szpitala Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie, przy akceptacji Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego, podjęła decyzję o zaciągnięciu kredytu w kwocie 50 mln złotych na sfinalizowanie rozbudowy szpitala. Została ona poprzedzona półroczną analizą wszelkich możliwych rozwiązań o charakterze prawno-ekonomicznym, których celem było znalezienie wyjścia z patowej sytuacji, w jakiej się znalazła gnieźnieńska lecznica.

Wiecej..

Wizyta premier Ewy Kopacz w Gnieźnie

Środa, 08.05.2019 15:21 • KATEGORIA: Wiadomości

Wizyta premier Ewy Kopacz w Gnieźnie

Wiecej..
Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych

We wtorkowe popołudnie w Starym Ratuszu odbywał się Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Na całość składała się specjalna prezentacja, w której uczestniczyli podopieczni gnieźnieńskich ośrodków dziennego wspierania niepełnosprawnych. W programie m.in. krótkie przedstawienie na wzór teatru kamishibai, pokaz taneczny, wystawa rękodzieła i ekspozycja fotograficzna oraz krótki filmik opowiadający o marzeniach niepełnosprawnych.

Wiecej..
Działania policji w związku z fałszywymi alarmami w szkołach

W drugim dniu matur znów pojawiły się informacje przesłane drogą e-mail do szkół w powiecie gnieźnieńskim, zawierające informacje o podłożeniu ładunków wybuchowych. Policjanci przypominają, że konsekwencje takiego czynu mogą być poważne, bowiem autorzy wspomnianych żartów są ustalani i pociągani do odpowiedzialności karnej. Za takie celowe i fałszywe zawiadomienie o zagrożeniu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Pamiętajmy, że oprócz odpowiedzialności karnej sprawcy mogą zostać również pociągnięci do odpowiedzialności finansowej.

Wiecej..

Uwaga - przymrozki!

Wtorek, 07.05.2019 14:57 • KATEGORIA: Wiadomości

Uwaga - przymrozki!

Przekazujemy treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 26, wydanego przez IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu dnia 7.05.2019 roku.

Wiecej..

PEC chwali się modernizacją i wysokim rankingiem

Wtorek, 07.05.2019 13:48 • KATEGORIA: Wiadomości

PEC chwali się modernizacją i wysokim rankingiem

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gnieźnie podsumowuje modernizację źródeł ciepła w swojej ciepłowni. To ogromne przedsięwzięcie daje dziś spore efekty w postaci dużo niższej emisji pyłów szkodliwych dla naszego otoczenia.

Wiecej..

Fizjoterapeuci zastrajkowali poprzez oddanie krwi

Wtorek, 07.05.2019 12:53 • KATEGORIA: Wiadomości

Fizjoterapeuci zastrajkowali poprzez oddanie krwi

Fizjoterapeuci ze szpitala wojewódzkiego "Dziekanka" w Gnieźnie postanowili zastrajkować. We wtorek z rana, nie przyszli do pracy, a w zamian postanowili wziąć udział w zbiorowej akcji oddawania krwi. Przy okazji przekazali opinii publicznej informacje na temat swojej złej sytuacji ekonomicznej, o czym mówili podczas krótkiego briefingu przed punktem krwiodawstwa.

Wiecej..

Stary Ratusz przypomni o TG "Sokół"

Wtorek, 07.05.2019 12:26 • KATEGORIA: Wiadomości

Stary Ratusz przypomni o TG  Sokół

Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie pozyskał 20 tysięcy złotych na projekt "W zdrowym ciele - zdrowy duch". W jego ramach ma zostać przypomniana historia Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół", którego początek działalności jest datowany na końcówkę XIX wieku.

Wiecej..

Od lipca 500 złotych na każde dziecko

Wtorek, 07.05.2019 11:45 • KATEGORIA: Wiadomości

Od lipca 500 złotych na każde dziecko

Co najmniej dwa razy więcej dzieci z Gniezna ma otrzymać świadczenie z Programu 500+. Wnioski o przyznanie tego zasiłku będzie można składać od lipca w miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Gnieźnie. W praktyce wygląda to tak, że im prędzej złożymy wniosek o przyznanie tego świadczenia, tym szybciej pieniądze zostaną wypłacone.

Wiecej..

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10398 399 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych