Poniedziałek, 25.03.2019 22:44 , Dziś imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli Odwiedziło nas 18814686 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Aktualności

Komunikat PWiK Gniezno: obniżenia ciśnienia wody

Wtorek, 19.03.2019 15:05 • KATEGORIA: Wiadomości

Komunikat PWiK Gniezno: obniżenia ciśnienia wody

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gnieźnie Sp. z o.o. informuje, iż w związku z pracami konserwacyjnymi prowadzonymi na sieci wodociągowej w ulicy Kostrzewskiego w dniach 21-23 marca mogą wystąpić lokalne obniżenia ciśnienia wody na obszarach osiedli Dalki, Skiereszewo i Piekary oraz miejscowości Mnichowo, Pawłowo i Obora.

Wiecej..

Nadzwyczajna sesja Rady Powiatu

Wtorek, 19.03.2019 13:39 • KATEGORIA: Wiadomości

Nadzwyczajna sesja Rady Powiatu

We wtorek radni powiatowi spotkali się na nadzwyczajnej sesji, zwołanej przez Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego. Jednym z punktów posiedzenia była zmiana składu osobowego komisji konkursowej, powołanej do przeprowadzenia postępowania konkursowego na stanowisko dyrektora szpitala Pomnik Chrztu Polski.

Wiecej..

Kurs samoobrony dla kobiet na 100 lat policji

Wtorek, 19.03.2019 12:03 • KATEGORIA: Wiadomości

Kurs samoobrony dla kobiet na 100 lat policji

W sali sportowej przy ulicy Sobieskiego w Gnieźnie rozpoczęty został bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet. Akcję organizuje Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie, a bierze w niej udział ponad 100 pań z Gniezna i całego powiatu. Sto - to zresztą liczba symboliczna w całym przedsięwzięciu.

Wiecej..
25.03 Narodowy Dzień Życia w powiecie gnieźnieńskim

W poniedziałek 25.03 w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie odbędzie się Narodowy Dzień Życia - święto uchwalone przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej uchwałą z 2004 roku. Narodowy Dzień Życia w powiedzie gnieźnieńskim składać się będzie z dwóch części.

Wiecej..

Sprawca kradzieży ujęty przez miejskich strażników

Poniedziałek, 18.03.2019 15:28 • KATEGORIA: Wiadomości

Sprawca kradzieży ujęty przez miejskich strażników

W niedzielę (10 marca 2019 roku) o godzinie 17.00 strażnicy miejscy w Gnieźnie zostali powiadomieni przez obsługę jednego z hoteli o kradzieży kurtki z szatni na szkodę klientki. Funkcjonariusze niezwłocznie przystąpili do przejrzenia monitoringu hotelowego i zapisu z kamer miejskich. Rozpoznali na nich znanego mężczyznę, "stałego bywalca" pustostanów, parków i bankomatów. Podjęli czynności poszukiwawcze, które zakończyły się tym, że w niedługim czasie ujęli sprawcę przestępstwa i odzyskali ukrytą przez niego kurtkę damską.

Wiecej..

BOMG 2020 - rusza nabór wniosków

Poniedziałek, 18.03.2019 15:18 • KATEGORIA: Wiadomości

BOMG 2020 - rusza nabór wniosków

800 tysięcy złotych, czyli o 100 tysięcy więcej niż do tej pory, wyniesie pula środków przeznaczonych na realizację Budżetu Obywatelskiego Miasta Gniezna na rok 2020. Tegoroczna, szósta już edycja tego przedsięwzięcia ponownie pozwoli mieszkańcom zadecydować o przeznaczeniu środków pochodzących z budżetu miasta na ważne - zdaniem samych mieszkańców - cele.

Wiecej..

Utrudnienia w ruchu na Dąbrówki i Grzybowie

Poniedziałek, 18.03.2019 14:38 • KATEGORIA: Wiadomości

Utrudnienia w ruchu na Dąbrówki i Grzybowie

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gnieźnie informuje, że w związku z rozbudową sieci cieplnej od 21 marca do 15 kwietnia 2019 roku wystąpią utrudnienia w ruchu oraz brak możliwości parkowania na odcinku ul. Dąbrówki od skrzyżowania z ul. Mieszka I do skrzyżowania z ul. Grzybowo oraz na odcinku ul. Grzybowo od skrzyżowania z ul. Dąbrówki do budynku przy ul. Grzybowo 37.

Wiecej..

Sadzenie lasu na terenach pohuraganowych

Poniedziałek, 18.03.2019 14:12 • KATEGORIA: Wiadomości

Sadzenie lasu na terenach pohuraganowych

Na terenie naszego nadleśnictwa ruszyła właśnie akcja obsadzenia powierzchni pohuraganowych. W ciągu najbliższych pięciu tygodni ok. 100 studentów Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu ma obsadzić ok. 50 ha lasu. Łącznie zaplanowano tu głównie nasadzenia ok. 375 tysięcy dęba szypułkowego, a także 12 tysięcy innych drzew.

Wiecej..

Wilki pokonały Akademików

Poniedziałek, 18.03.2019 13:53 • KATEGORIA: Sport

Wilki pokonały Akademików

Piłkarze ręczni Szczypiorniaka, popularne "Wilki" pokonali na swoim terenie AZS UMK Toruń. Mecz rozpoczął się z półgodzinnym opóźnieniem.

Wiecej..

MKS PR URBiS wygrywa w Karczewie

Poniedziałek, 18.03.2019 13:28 • KATEGORIA: Sport

MKS PR URBiS wygrywa w Karczewie

W niedzielę piłkarki ręczne MKS-u PR URBiS Gniezno pokonały na wyjeździe MKS Karczew 30:29. Generalnie Gnieźnianki były całe spotkanie na prowadzeniu. Rywalki zniwelowały straty do jednej bramki w samej końcówce. Ale to podopieczne duetu trenerskiego Popek-Solarek miały więcej sportowego szczęścia. Najwięcej bramek dla zwycięskiej drużyny rzuciła niezawodna Jagoda Linkowska. Tym samym przekroczyła liczbę stu bramek zdobytych w sezonie. A najbliższy mecz szczypiornistki MKS rozegrają w Gnieźnie za dwa tygodnie. Rywale będzie ekipa Dwójki Łomża.

Wiecej..

Polscy rolnicy składali hołd powstańcom w Gnieźnie

Poniedziałek, 18.03.2019 13:09 • KATEGORIA: Wiadomości

Polscy rolnicy składali hołd powstańcom w Gnieźnie

Reprezentanci środowisk rolniczych z całej Polski w niedzielę przyjechali do Gniezna, by złożyć hołd Powstańcom Wielkopolskim. Na początek uczestniczyli we mszy świętej w katedrze gnieźnieńskiej, by dziękować za to, że jak mówią, mogą uprawiać dzisiaj polską ziemię. Wielkopolska jest miejscem wyjątkowym, bo to kolebka polskiego rolnictwa, a powiat gnieźnieński, to chyba najbardziej rolnicza jednostka samorządowa jej terenów.

Wiecej..

MKK w play-offach

Poniedziałek, 18.03.2019 12:15 • KATEGORIA: Sport

MKK w play-offach

Koszykarze Sklep Polski MKK nie byli w łatwej sytuacji przed meczem kończącym sezon zasadniczy II ligi z SMS PZKosz Władysławowo.

Wiecej..

Mieszko pokonał Lecha

Poniedziałek, 18.03.2019 11:40 • KATEGORIA: Sport

Mieszko pokonał Lecha

Strzelona bramka dla Mieszka w pierwszej połowie meczu i obrona karnego dla Lecha w drugiej, to najkrótsza historia sobotniego meczu. I co zatem najważniejsze - wygrany mecz ligowy przez biało-niebieskich i punkty pozostają w Pierwszej Stolicy Polski. Autorem bramki w 39 minucie gry był Krzysztof Wolkiewicz.

Wiecej..

Akcja więźniów z Gębarzewa na przejściu dla pieszych

Poniedziałek, 18.03.2019 11:10 • KATEGORIA: Wiadomości

Akcja więźniów z Gębarzewa na przejściu dla pieszych

Tego typu akcja profilaktyczna to nie codzienność. W piątek przez przejście dla pieszych na drodze krajowej nr 15 w Żydowie najmłodszych przeprowadzało dwóch więźniów z Zakładu Karnego w Gębarzewie. To miejsce, choć bardzo uczęszczane i dobrze oznakowane, jest niezwykle niebezpieczne z uwagi na dość intensywny ruch głównie samochodów ciężarowych.

Wiecej..

Ostrzeżenie meteorologiczne: silny wiatr

Piątek, 15.03.2019 17:37 • KATEGORIA: Wiadomości

Ostrzeżenie meteorologiczne: silny wiatr

W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gnieźnie przekazuje treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 20, wydanego przez IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu dnia 15.03.2019 r.

Wiecej..

Narodowy Dzień Życia w Gnieźnie 25 marca

Piątek, 15.03.2019 14:59 • KATEGORIA: Wiadomości

Narodowy Dzień Życia w Gnieźnie 25 marca

Wiecej..

Będą kolejne zmiany na ulicy Roosevelta

Piątek, 15.03.2019 14:36 • KATEGORIA: Wiadomości

Będą kolejne zmiany na ulicy Roosevelta

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gnieźnie Sp. z o. o. zakończyło postępowanie przetargowe i podpisało z wykonawcą robót umowę na zadanie inwestycyjne: "Budowa kanalizacji sanitarnej, deszczowej i sieci wodociągowej na ulicy Roosevelta w Gnieźnie". Inwestycja realizowana będzie wspólnie przez PWiK i miasto Gniezno na odcinku ulicy Roosevelta od ulicy Trzemeszeńskiej do granicy miasta.

Wiecej..

Uczniowski konkurs z wiedzy konsumenckiej

Piątek, 15.03.2019 14:24 • KATEGORIA: Wiadomości

Uczniowski konkurs z wiedzy konsumenckiej

W Zespole Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych w Gnieźnie odbywał się dziś konkurs na temat wiedzy konsumenckiej. Uczestniczyli w nim uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całego powiatu gnieźnieńskiego. Czekał na nich test wyboru z 50 pytaniami, łatwiejszymi i trudniejszymi.

Wiecej..

MOK zaprasza na Wiosenne Fanaberie

Piątek, 15.03.2019 14:08 • KATEGORIA: Wiadomości

MOK zaprasza na Wiosenne Fanaberie

W sobotę, 23 marca w Gnieźnie odbywać się będą Wiosenne Fanaberie. Ten ogólnopolski turniej tańca jest organizowany w naszym mieście już po raz czternasty. Uczestniczy w nim zawsze kilkadziesiąt tancerzy i tancerek.

Wiecej..

Premiera książki Marka Lapisa

Piątek, 15.03.2019 12:41 • KATEGORIA: Wiadomości

Premiera książki Marka Lapisa

"Biało-Czerwona" to książka, która opisuje, jak wizualnie w świadomości społeczeństwa na co dzień funkcjonują oba kolory współtworzące flagę Polski. To wyjątkowe wydawnictwo ilustrują fotografie autorstwa wybitnego gnieźnianina - Marka Lapisa. W czwartkowe popołudnie miała miejsce premiera tej książki, którą zaprezentowano w Starym Ratuszu.

Wiecej..

Uczniowie I LO podzielili się krwią

Piątek, 15.03.2019 12:16 • KATEGORIA: Wiadomości

Uczniowie I LO podzielili się krwią

To najprawdopodobniej pierwszy tego typu gest w ich życiu. Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie, którzy mają ukończone 18 lat, mogli podzielić się swoją krwią. Do oddania jej ustawiła się długa kolejka chętnych, których najpierw przebadano, a potem pobrano od zakwalifikowanych po 450 mililitrów ich krwi. W zamian otrzymali oni sok, kilka czekolad, a do tego dowiedzą się wkrótce, jaką grupę ma ich krew, co też jest bardzo istotną informacją na temat każdego człowieka.

Wiecej..

Trakt Królewski 24 marca dla gnieźnian

Piątek, 15.03.2019 11:13 • KATEGORIA: Wiadomości

Trakt Królewski 24 marca dla gnieźnian

W niedzielę 24 marca nastąpi otwarcie Traktu Królewskiego, do którego zwiedzania zaproszeni są tego dnia gnieźnianie. To okazja, by poznać wybudowany w 2018 roku nowy szlak turystyczny, którym oprowadzani są turyści odwiedzający nasze miasto.

Wiecej..

Konferencja prasowa w Miejskim Ośrodku Kultury

Czwartek, 14.03.2019 15:09 • KATEGORIA: Wiadomości

Konferencja prasowa w Miejskim Ośrodku Kultury

Wiecej..

(Nie)sprawni w muzeum

Czwartek, 14.03.2019 14:58 • KATEGORIA: Wiadomości

(Nie)sprawni w muzeum

Nie jest łatwo zwiedzać muzea w Polsce osobom z dysfunkcjami. Do niedawna, tak naprawdę organizatorzy ruchu turystycznego kompletnie nie brali pod uwagę, że niewidomi mogą chcieć coś w muzeum czy na szlaku turystycznym zobaczyć. Podobnie jest z osobami niesłyszącymi, w ogólnej świadomości jest po prostu przeświadczenie, że mogą sobie poczytać metryki zabytków, przynajmniej w muzeach.

Wiecej..

II Liceum będzie obchodziło 100-lecie

Czwartek, 14.03.2019 14:38 • KATEGORIA: Wiadomości

II Liceum będzie obchodziło 100-lecie

Na rok przed oficjalnymi obchodami 100-lecia powstania II Liceum Ogólnokształcącego im. Dąbrówki w Gnieźnie ruszają wydarzenia towarzyszące temu jubileuszowi. Szkoła otrzyma na początek logo, które zostanie wyłonione w drodze konkursu, a krótko po tym otwarta zostanie wystawa.

Wiecej..

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10397 398 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych