Środa, 22.05.2019 09:18 , Dziś imieniny: Emila, Neleny, Romy Odwiedziło nas 19286711 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Aktualności

Sanepid przestrzega przed kleszczami

Czwartek, 11.04.2019 11:57 • KATEGORIA: Wiadomości

Sanepid przestrzega przed kleszczami

W tym sezonie ma ich być dużo, a to z uwagi na urodzaj żołędzi. Mowa, oczywiście, o kleszczach, których ukąszenie może nieść za sobą wiele konsekwencji zdrowotnych. Przed kleszczami przestrzegają już teraz inspektorzy z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gnieźnie.

Wiecej..
Starostwo Powiatowe w Gnieźnie czynne w sobotę (13 kwietnia)

W najbliższą sobotę, 13 kwietnia, Starostwo Powiatowe w Gnieźnie będzie otwarte - w zamian za dzień wolny 2 maja. Urząd będzie pracował również w następujące soboty: 8 czerwca - w zamian za dzień wolny 21 czerwca, 3 sierpnia - w zamian za dzień wolny 16 sierpnia, oraz 7 grudnia - w zamian za dzień wolny 27 grudnia.

Wiecej..

Ostatni gimnazjaliści piszą egzamin końcowy

Środa, 10.04.2019 13:12 • KATEGORIA: Wiadomości

Ostatni gimnazjaliści piszą egzamin końcowy

Uczniowie z trzecich klas gimnazjalnych od dziś zdają tzw. egzamin końcowy na tym etapie edukacji. Dla 16-latków dodatkową niedogodnością jest trwający od poniedziałku strajk nauczycieli. Z tego powodu do końca nie było wiadomo, czy będą oni mogli w ogóle napisać ten ważny dla nich sprawdzian.

Wiecej..

Targi Pracy

Środa, 10.04.2019 12:53 • KATEGORIA: Wiadomości

Targi Pracy

Kolejne Targi Pracy za nami. Kiedy rodziła się ta inicjatywa rynek pracy był rynkiem pracodawców, dziś sytuacja jest odwrotna.

Wiecej..
XXIV spartakiada dla młodzieży niepełnosprawnej w Gnieźnie

Z okazji przypadającego w kwietniu Światowego Dnia Inwalidy na terenie powiatu gnieźnieńskiego jest organizowany cykl spartakiad dla osób niepełnosprawnych. Taka inicjatywa jest podejmowana u nas 24. rok z rzędu przez Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan.

Wiecej..

Artur Dubelt trzeci w Polsce!

Środa, 10.04.2019 11:50 • KATEGORIA: Wiadomości

Artur Dubelt trzeci w Polsce!

Artur Dubelt z III Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie zajął trzecie miejsce w finale ogólnopolskiego konkursu wiedzy o prawie. Uzdolniony maturzysta choć jeszcze nie uzyskał egzaminu dojrzałości, to ma już ofertę studiowania na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Wiecej..
Nowe  Wytyczne dotyczące ochrony dzieci i młodzieży w AG

Ofiary księży pedofilów, skrzywdzone w archidiecezji gnieźnieńskiej, przeprosił prymas Polski - abp Wojciech Polak. Kuria przedstawiła wyniki kwerendy, dotyczące osób wykorzystanych przez duchownych. Ujawniono, że od 1990 do 2018 roku było pięć przypadków wykorzystania małoletnich przez czterech księży.

Wiecej..

Jutro egzaminy gimnazjalne! Czy się odbędą?

Wtorek, 09.04.2019 15:58 • KATEGORIA: Wiadomości

Jutro egzaminy gimnazjalne! Czy się odbędą?

W gnieźnieńskim Urzędzie Miejskim zostały ogłoszone dziś decyzje dotyczące przeprowadzenia egzaminów w szkołach, które podlegają magistratowi. Czy egzaminy rozpoczną się jutro, tak jak zostało to wcześniej zaplanowane? Na to pytanie odpowiedział wiceprezydent Michał Powałowski.

Wiecej..

Strajk nauczycieli w szkołach powiatowych

Wtorek, 09.04.2019 15:43 • KATEGORIA: Wiadomości

Strajk nauczycieli w szkołach powiatowych

Za nami drugi dzień nauczycielskiego strajku generalnego. W gnieźnieńskich szkołach ponownie nie było lekcji - i ta sytuacja najprawdopodobniej nie zmieni się w ciągu najbliższych kilku dni. W Starostwie Powiatowym w Gnieźnie zwołano briefing poświęcony całej sytuacji związanej ze strajkiem w placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest jednostka powiatowa.

Wiecej..

Mandat za palenie w piecu maskotkami

Wtorek, 09.04.2019 15:18 • KATEGORIA: Wiadomości

Mandat za palenie w piecu maskotkami

Sezon grzewczy dobiega końca, a straż miejska w Gnieźnie ujawnia kolejne przypadki spalania odpadów niedozwolonych w piecach domowych. W miniony piątek około 16:30 strażnicy miejscy podjęli interwencję w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego na Starym Mieście. Zastali tam mieszkańca, który wkładał do pieca kaflowego... maskotki. Pluszaki miały służyć jako rozpałka, stąd znaczne zadymienie okolicy ulic Słomianka i św. Wawrzyńca. Skończyło się na wysokim mandacie karnym.

Wiecej..

Potrącenie sześciolatki w Dziećmiarkach

Wtorek, 09.04.2019 15:01 • KATEGORIA: Wiadomości

Potrącenie sześciolatki w Dziećmiarkach

W poniedziałek o godzinie 16:30 w miejscowości Dziećmiarki (gmina Kłecko) doszło do potrącenia sześcioletniej dziewczynki, która wbiegła na jezdnię za piłką wprost pod nadjeżdżający pojazd. Policja wyjaśnia okoliczności i przyczyny wypadku.

Wiecej..

W nocy spadek temperatury

Wtorek, 09.04.2019 14:39 • KATEGORIA: Wiadomości

W nocy spadek temperatury

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, iż w nocy i nad ranem 9/10 kwietnia i 10/11 kwietnia mogą wystąpić lokalne spadki temperatury do -3°C, a przy gruncie do około -5°C. Prognozowana temperatura maksymalna w dniu 10 kwietnia od 7°C do 10°C.

Wiecej..

IV konferencja "Szkoła w Chmurze" w Gnieźnie

Wtorek, 09.04.2019 14:02 • KATEGORIA: Wiadomości

IV konferencja  Szkoła w Chmurze  w Gnieźnie

W miniony weekend w Szkole Podstawowej nr 12 została zorganizowana IV Ogólnopolska Konferencja "Szkoła w Chmurze". Jej tematem było, oczywiście, poszerzanie cyfrowych kompetencji wśród uczniów oraz nauczycieli. Dziś wirtualne pomoce dydaktyczne to branża coraz bardziej rozwinięta i coraz szerzej sięgająca.

Wiecej..

Brak zgody na Marsz Równości w Gnieźnie

Wtorek, 09.04.2019 12:02 • KATEGORIA: Wiadomości

Brak zgody na Marsz Równości w Gnieźnie

Prezydent Gniezna - Tomasz Budasz, nie wydał zgody na organizację w naszym mieście Marszu Równości i innych podobnych zgromadzeń. Takie manifestacje są planowane na najbliższą sobotę, 13 kwietnia, w godzinach popołudniowych. W uzasadnieniu tej decyzji podano, że była ona podyktowana względami bezpieczeństwa.

Wiecej..

Dzień Zdrowia z sanepidem

Wtorek, 09.04.2019 11:33 • KATEGORIA: Wiadomości

Dzień Zdrowia z sanepidem

Z okazji przypadającego w niedzielę Światowego Dnia Zdrowia gnieźnieński sanepid przygotował akcję "Zdrowie dla Wszystkich". Każdy mieszkaniec w ramach profilaktyki w poniedziałek mógł sprawdzić swój stan zdrowia. U chętnych badano ciśnienie krwi oraz zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu.

Wiecej..

Konkurs filmowy w II LO

Wtorek, 09.04.2019 11:03 • KATEGORIA: Wiadomości

Konkurs filmowy w II LO

II Liceum Ogólnokształcące w Gnieźnie było gospodarzem konkursu filmowego dla uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych. Po eliminacjach wewnątrzszkolnych ich zwycięzcy mogli spotkać się już wśród najlepszych ze swoich rówieśników. Jak się okazuje, filmowa tematyka to temat nie aż tak bardzo odbiegający od programu nauczania.

Wiecej..

Zabezpieczono 26 krzewów konopi

Poniedziałek, 08.04.2019 17:21 • KATEGORIA: Wiadomości

Zabezpieczono 26 krzewów konopi

Policjanci z Kłecka zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich - 26 krzaków znajdowało się na terenie jednej z posesji w tej gminie. Procederem tym zajmował się 30-letni mężczyzna. Sprawca usłyszał już zarzut naruszenia ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Wiecej..

Oświadczenie prezydenta Gniezna ws. zgromadzeń publicznych

Poniedziałek, 08.04.2019 17:05 • KATEGORIA: Wiadomości

Oświadczenie prezydenta Gniezna ws. zgromadzeń publicznych

Publikujemy pełną treść oświadczenia Prezydenta Miasta Gniezna - Tomasza Budasza, w sprawie zgromadzeń publicznych zgłoszonych na 13 kwietnia 2019 roku.

Wiecej..

Gnieźnieńscy nauczyciele już strajkują

Poniedziałek, 08.04.2019 16:54 • KATEGORIA: Wiadomości

Gnieźnieńscy nauczyciele już strajkują

Dzwonek na lekcję to dziś jedynie mały przerywnik w tej ciszy, która zapanowała na szkolnych korytarzach. Gnieźnieńscy nauczyciele już strajkują i oczekują spełnienia ich głównego postulatu, czyli podwyżki dla każdego nauczyciela o tysiąc złotych. Dziś uczniów w szkołach było trudno spotkać, bo zostali w domach. Z dnia na dzień jednak ma być ich coraz więcej, bo rodzice nie mogą sobie pozwolić na długie urlopy, by opiekować się swoimi dziećmi.

Wiecej..

Kandydat PiS do PE odwiedził Trzemeszno

Poniedziałek, 08.04.2019 16:04 • KATEGORIA: Wiadomości

Kandydat PiS do PE odwiedził Trzemeszno

Szymon Szynkowski vel Sęk to kandydat Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Polityk jest obecnie wiceministrem spraw zagranicznych i pełnomocnikiem rządu ds. Szczytu Bałkańskiego, który będzie się odbywać w lipcu w Poznaniu. W sobotę odwiedził on Kłecko i Trzemeszno, gdzie opowiadał o wizji polskiej polityki w Unii Europejskiej i o nowym programie rozwoju obszarów wiejskich przy udziale unijnych środków.

Wiecej..

Specjalne ośrodki po remontach

Poniedziałek, 08.04.2019 15:54 • KATEGORIA: Wiadomości

Specjalne ośrodki po remontach

Remonty sal, łazienek, pomieszczeń, a także szkolnego dziedzińca - to efekt przeprowadzonych prac remontowych w trzech ośrodkach specjalnych na terenie powiatu gnieźnieńskiego. W piątek cały pakiet inwestycji podsumowano w Kłecku, przy okazji specjalnie przygotowanego na tę okazję programu artystycznego, który w ramach podziękowań przygotowali podopieczni tej placówki.

Wiecej..

Stypendia dla uczniów ZSP nr 1 i ZSP nr 2

Poniedziałek, 08.04.2019 15:45 • KATEGORIA: Wiadomości

Stypendia dla uczniów ZSP nr 1 i ZSP nr 2

Stypendia starosty powiatu gnieźnieńskiego otrzymali uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 oraz ZSP nr 2. Stypendyści otrzymali wsparcie finansowe w wysokości 100-200 zł.

Wiecej..

Stypendia dla uczniów z MOS i SOSW

Poniedziałek, 08.04.2019 15:33 • KATEGORIA: Wiadomości

Stypendia dla uczniów z MOS i SOSW

Ich sukcesy w nauce należy doceniać w zasadzie podwójnie, bo na swoje wyniki muszą pracować wbrew trudnościom, z którymi się zmagają na co dzień. W piątek swoje stypendia odebrali podopieczni czterech placówek edukacyjnych kształcących w systemie specjalnym.

Wiecej..

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10399 400 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych