Środa, 22.05.2019 08:46 , Dziś imieniny: Emila, Neleny, Romy Odwiedziło nas 19286435 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Aktualności

PKS zawiesza komunikację autobusową

Piątek, 26.04.2019 18:27 • KATEGORIA: Wiadomości

PKS zawiesza komunikację autobusową

PKS w Gnieźnie Sp. z o.o. w upadłości informuje, że od dnia 1 maja 2019 r. zostaje całkowicie zawieszona regularna komunikacja autobusowa, wynikająca z dotychczasowego rozkładu jazdy. Powyższa zmiana nie dotyczy linii realizowanych na podstawie obowiązujących umów na przewóz dzieci i pracowników.

Wiecej..

Komunikat dot. prac nocnych przy ul. Pod Trzema Mostami

Piątek, 26.04.2019 14:16 • KATEGORIA: Wiadomości

Komunikat dot. prac nocnych przy ul. Pod Trzema Mostami

W związku z realizacją ostatniego etapu projektu "Rozbudowa układu drogowego ul. Pod Trzema Mostami w Gnieźnie, na odcinku od Al. Reymonta do ul. Osiniec", polegającego na poszerzeniu światła wiaduktu, PKP PLK udzieliły zgody na ograniczenia ruchu pociągów w celu instalacji ścianek szczelnych w godzinach od 00:01 do 5:00 w nocy 26 kwietnia oraz 29 kwietnia 2019 roku. Praca sprzętu będzie emitowała hałas o sporym nasileniu, który może być uciążliwy dla mieszkańców. Prace mają na celu zabezpieczenie torowisk przed kolejnymi działaniami.

Wiecej..

Bezpłatne szkolenia na Szlaku Piastowskim

Piątek, 26.04.2019 13:59 • KATEGORIA: Wiadomości

Bezpłatne szkolenia na Szlaku Piastowskim

Klaster Turystyczny "Szlak Piastowski w Wielkopolsce" po raz kolejny organizuje bezpłatne szkolenia w zakresie atrakcyjnego tworzenia przekazu treści turystycznych.

Wiecej..

Gniezno gospodarzem finału żeńskiego szczypiorniaka

Piątek, 26.04.2019 13:47 • KATEGORIA: Sport

Gniezno gospodarzem finału żeńskiego szczypiorniaka

W Gnieźnie odbędzie się finałowy mecz Pucharu Polski w piłce ręcznej kobiet, w którym zagrają zawodniczki Pogoni Szczecin i Zagłębia Lubin. Spotkanie będzie rozgrywane na hali im. Mieczysława Łopatki przy ulicy Sportowej w Gnieźnie. To kolejne święto sportu w Gnieźnie w postaci imprezy o zasięgu ogólnopolskim.

Wiecej..

Wystawa rzeźbiarzy Traktu Królewskiego

Piątek, 26.04.2019 12:52 • KATEGORIA: Wiadomości

Wystawa rzeźbiarzy Traktu Królewskiego

W dużej galerii Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie została otwarta wystawa zatytułowana "Artyści Traktu Królewskiego w Gnieźnie". Są na niej prezentowane prace czterech rzeźbiarzy: Rafała Nowaka, Jarosława Boguckiego oraz Anny i Macieja Jagodzińskich-Jagenmeer.

Wiecej..

Powiat podsumował wydatki inwestycyjne

Piątek, 26.04.2019 12:11 • KATEGORIA: Wiadomości

Powiat podsumował wydatki inwestycyjne

Za nami sesja Rady Powiatu Gnieźnieńskiego. Podczas kwietniowego zgromadzenia były omawiane dwa zagadnienia. Jedno dotyczyło raportu rocznego podsumowującego zakres inwestycji wykonanych w 2018 roku. Drugie natomiast zdefiniowało najpilniejsze potrzeby społeczne wśród mieszkańców.

Wiecej..

Nie będzie chlewni w Kędzierzynie?

Piątek, 26.04.2019 11:44 • KATEGORIA: Wiadomości

Nie będzie chlewni w Kędzierzynie?

W czwartek przed sesją Rady Gminy Niechanowo protestowała grupa mieszkańców wsi Kędzierzyn. Nie zgadzają się oni na budowę na jej terenie chlewni, w której miałaby docelowo być prowadzona duża hodowla ze świniami. W odpowiedzi na ich apel z inicjatywy wójta Szymona Robaszkiewicza zostało przyjęte nowe studium do planu zagospodarowania tego obszaru. W myśl jego treści, obręb istniejących działek budowlanych ma być zakwalifikowany jako teren przeznaczony pod budownictwo mieszkaniowe.

Wiecej..

Dzień Inwalidy w Gnieźnie

Piątek, 26.04.2019 10:34 • KATEGORIA: Wiadomości

Dzień Inwalidy w Gnieźnie

Do sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie we wtorek przybyli emeryci, renciści oraz inwalidzi. Podczas spotkania, które jest organizowane co roku z okazji Międzynarodowego Dnia Inwalidy, były omawiane sprawy bieżące, czyli dotyczące działań organizowanych na rzecz tej społeczności.

Wiecej..

Rozpoznajesz mężczyznę? Zadzwoń!

Czwartek, 25.04.2019 14:49 • KATEGORIA: Wiadomości

Rozpoznajesz mężczyznę? Zadzwoń!

Gnieźnieńscy policjanci poszukują sprawcy kradzieży. Do zdarzenia doszło 22 lutego 2019 roku. Kamery monitoringu zarejestrowały mężczyznę, który ma związek z tym zdarzeniem. Wszyscy, którzy rozpoznają osobę ze zdjęcia, proszeni są o kontakt z policją.

Wiecej..
Gnieźnieńska policja poszukuje świadków zdarzenia drogowego

Policjanci z Gniezna poszukują świadków wypadku drogowego. Zdarzenie miało miejsce 19 marca 2019 roku na ul. Armii Krajowej w Gnieźnie. Doszło tam do zderzenia rowerzystki z motocyklistą.

Wiecej..

Wszyscy maturzyści z Gniezna już sklasyfikowani

Czwartek, 25.04.2019 14:19 • KATEGORIA: Wiadomości

Wszyscy maturzyści z Gniezna już sklasyfikowani

Nauczyciele nie zawieszają strajku generalnego, ale postanowili sklasyfikować swoich uczniów z klas maturalnych, tak aby nie utrudniać im podejścia do egzaminu dojrzałości. Dziś w liceach i technikach zostały zorganizowane rady pedagogiczne, by dokonać tej formalności. O sytuacji poinformowało Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, które nadzoruje pracę tych szkół.

Wiecej..

Rozbudowa zakładu produkcyjnego Kirchhoff Automotive

Czwartek, 25.04.2019 14:00 • KATEGORIA: Wiadomości

Rozbudowa zakładu produkcyjnego Kirchhoff Automotive

Zakład produkcyjny Kirchhoff Automotive rozszerza powierzchnię produkcyjną. Własnie ruszyły prace budowlane. Zakład zyska 2000 m kw. powierzchni. Na koniec tego roku firma planuje zatrudnić 120 nowych pracowników.

Wiecej..

Koncert dla Prymasów

Czwartek, 25.04.2019 12:54 • KATEGORIA: Wiadomości

Koncert dla Prymasów

W środowe popołudnie uczennice i uczniowie z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Gnieźnie wystąpili w koncercie imieninowym, który przygotowano dla Prymasów. Na scenie w auli królewskiej szkoły medycznej zaprezentowali się młodzi wokaliści i instrumentaliści. Koncert zorganizowano po raz dziesiąty.

Wiecej..

Radni dyskutowali o miejskich gruntach

Czwartek, 25.04.2019 11:21 • KATEGORIA: Wiadomości

Radni dyskutowali o miejskich gruntach

W środowe popołudnie obradowali radni miejscy. Tym razem wśród najbardziej interesujących tematów posiedzenia były zagadnienia, które dotyczą gospodarki nieruchomości na terenie miejskim. Kilka uchwał, które podjęto w pierwszej kolejności, jest związanych z zamiarem sprzedaży dwóch miejskich nieruchomości przy ulicy Liliowej i ulicy Roosevelta. Kolejne przewidują wydzierżawienie dwóch punktów w centrum Gniezna pod gastronomię: na 25 lat na placu Piłsudskiego i na 10 lat przy ulicy Łubieńskiego.

Wiecej..

W poniedziałek Dzień Tańca

Czwartek, 25.04.2019 10:53 • KATEGORIA: Wiadomości

W poniedziałek Dzień Tańca

W najbliższy poniedziałek po południu ulicami Gniezna przejdzie parada tancerzy. W taki sposób będziemy obchodzili Międzynarodowy Dzień Tańca, który dla wielu ludzi jest bardzo ważnym elementem ich życia. Start imprezy zaplanowano na godz. 16.45 spod budynku Miejskiego Ośrodka Kultury przy ulicy Łubińskiego, a finał będzie miał miejsce tradycyjnie na Rynku.

Wiecej..

Uroczysta sesja Rady Miasta Gniezna

Środa, 24.04.2019 15:05 • KATEGORIA: Wiadomości

Uroczysta sesja Rady Miasta Gniezna

Mszą świętą w gnieźnieńskiej katedrze rozpoczęły się uroczystości święta patrona miasta - św. Wojciecha. Po eucharystii w intencji miasta w Starym Ratuszu odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta Gniezna, podczas której wręczone zostały odznaczenia i medale dla osób zasłużonych dla Gniezna.

Wiecej..
Zmiany w organizacji ruchu w związku z Jarmarkiem św. Wojciecha

W dniach 27-28 kwietnia 2019 roku odbędą się w Gnieźnie coroczne uroczystości ku czci św. Wojciecha. Temu religijnemu wydarzeniu towarzyszyć będzie, jak co roku, tradycyjny Jarmark św. Wojciecha. Tegoroczny odpust zlokalizowany zostanie analogicznie do roku ubiegłego - na ulicach centrum miasta.

Wiecej..

Nowy zastępca komendanta Policji w Gnieźnie

Środa, 24.04.2019 13:02 • KATEGORIA: Wiadomości

Nowy zastępca komendanta Policji w Gnieźnie

W Komendzie Powiatowej Policji w Gnieźnie miała miejsce uroczystość przedstawienia nowego zastępcy komendanta tutejszego garnizonu. Został nim podkomisarz Mariusz Masłowski, który zastąpił na tym stanowisku odchodzącego na emeryturę podinspektora Artura Kusza. Rozkaz personalny o delegowaniu na to stanowisko został odczytany dziś przez delegata Komendy Wojewódzkiej w obecności przedstawicieli władz samorządowych i kilku innych instytucji.

Wiecej..

Fundusze unijne dla MOK i Caritas

Środa, 24.04.2019 12:51 • KATEGORIA: Wiadomości

Fundusze unijne dla MOK i Caritas

Gniezno i Powidz skorzystają z funduszy unijnych. Dzięki dofinansowaniu z WRPO wypięknieje m.in. Miejski Ośrodek Kultury.

Wiecej..

Podsumowanie świątecznego weekendu na drogach

Wtorek, 23.04.2019 16:57 • KATEGORIA: Wiadomości

Podsumowanie świątecznego weekendu na drogach

Okres świąteczny na drogach powiatu gnieźnieńskiego do spokojnych, niestety, nie należał. Od piątku do poniedziałku policja odnotowała 2 wypadki ze skutkiem śmiertelnym i 17 kolizji. Zatrzymano także 5 osób na tzw. "podwójnym gazie".

Wiecej..

Pochód z Niedźwiedziem w Czerniejewie

Wtorek, 23.04.2019 13:20 • KATEGORIA: Wiadomości

Pochód z Niedźwiedziem w Czerniejewie

W Czerniejewie nie obchodzono Lanego Poniedziałku, a w zamian odbywał się tam tradycyjny Pochód z Niedźwiedziem. Barwny korowód, w którym przeszło 10 osób przebranych za różne postaci, powoli przemierzał ulicami miasteczka wysmarowując twarze mieszkańców czarną maścią - To oczywiście na szczęście - jak mówią.

Wiecej..

Szczypiorniak pokonał Szczypiorniaka

Wtorek, 23.04.2019 12:27 • KATEGORIA: Sport

Szczypiorniak pokonał Szczypiorniaka

Jeszcze przed świętami wielkanocnymi, piłkarze Szczypiorniaka Gniezno rozegrali przedostatni mecz ligowy w tym sezonie. Tym razem przed własną publicznością podejmowali swojego imiennika - Szczypiorniaka, tyle że z Olsztyna.

Wiecej..

Prymas o roli zmartwychwstałego w naszym życiu

Wtorek, 23.04.2019 11:58 • KATEGORIA: Wiadomości

Prymas o roli zmartwychwstałego w naszym życiu

Za nami Wielkanoc, czyli najważniejsze święto kościoła katolickiego. wierni uczestniczyli w nie tylko w uroczystościach ściśle związanych z tymi świętami. Wielu rozważało cały sens Męki Pańskiej w czasie trwania Triduum Paschalnego. W Wielki Czwartek obchodzono pamiątkę wieczerzy pańskiej, w Wielki Piątek ukrzyżowanie Jezusa Chrystusa, a w Wielką Sobotę została odprawiona msza Wigilii Paschalnej. Potem padały już tylko słowa o roli zmartwychwstałego w naszej dzisiejszej rzeczywistości.

Wiecej..

Porażka na pożegnanie z kibicami

Wtorek, 23.04.2019 11:48 • KATEGORIA: Sport

Porażka na pożegnanie z kibicami

Nie udało się pożegnanie z tym sezonie piłkarzy KS Gniezno z własną publicznością. Piłkarze tego klubu w potyczce z Team Lębork musieli uznać wyższość gości i zeszli z placu gry pokonani 6:3.

Wiecej..

Górnik pokonał Mieszka

Wtorek, 23.04.2019 10:31 • KATEGORIA: Sport

Górnik pokonał Mieszka

Druga z rzędu przegrana piłkarzy Mieszko Gniezno. Tym razem z przeciwnikiem, który przywiózł ze sobą dobrze zorganizowaną grupę kibiców - Górnik Konin

Wiecej..

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10399 400 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych