Piątek, 16.11.2018 03:54 , Dziś imieniny: Edmunda, Marii, Marka Odwiedziło nas 17802807 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Aktualności

Tenisiści Stelli w ligowych bojach

Poniedziałek, 05.11.2018 14:06 • KATEGORIA: Sport

Tenisiści Stelli w ligowych bojach

Pierwszy raz w tym sezonie z naszą kamerą odwiedziliśmy podczas pojedynków ligowych tenisistów stołowych Stelli Gniezno. Jak wygląda aktualna sytuacja w zespole? O to zapytaliśmy trenera Tadeusza Nowaka.

Wiecej..

XIV Mistrzostwa Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu

Poniedziałek, 05.11.2018 13:49 • KATEGORIA: Sport

XIV Mistrzostwa Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu

Wypełniona po brzegi zawodnikami i miłośnikami sportów walki hala - to wszystko w ramach dwudniowych Mistrzostw Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu. Mistrzostwa otworzył prezydent Gniezna.

Wiecej..

Nieoficjalne wyniki z dwunastu lokali wyborczych: Krzysztof Dereziński - 2780 głosów (59%), Daniel Bisikiewicz - 1911 (41%) (źródło: Trzemeszno24.info)

Wiecej..

Wszystkich Świętych

Piątek, 02.11.2018 15:16 • KATEGORIA: Wiadomości

Wszystkich Świętych

Metropolita gnieźnieński przewodniczył uroczystej procesji na cmentarzu św. Piotra oraz mszy świętej z okazji Wszystkich Świętych. To święto - przez lata, w oficjalnej propagandzie PRL-u, utożsamiane ze Świętem Zmarłych - częściowo mylone z Dniem Zadusznym, jest radosnym wyznaniem wiary Kościoła katolickiego w obcowanie świętych. Podczas kazania prymas nawiązał do szczególnego wymiaru tegorocznego święta - w odniesieniu do 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Wiecej..

Noc Świętych

Piątek, 02.11.2018 15:13 • KATEGORIA: Wiadomości

Noc Świętych

Noc Świętych staje się powoli tradycją wychodzącą poza archidiecezję gnieźnieńską, choć rodziła się blisko piętnaście lat temu w Gnieźnie. W 2018 roku patronem był ksiądz Stefan Wincenty Frelichowski - harcerz, kapłan, męczennik i błogosławiony patron harcerzy. O ideę Nocy Świętych pytaliśmy prymasa Polski - abp. Wojciecha Polaka.

Wiecej..

Kwesta na cmentarzach

Piątek, 02.11.2018 15:08 • KATEGORIA: Wiadomości

Kwesta na cmentarzach

Kolejne nagrobki zostaną wyremontowane dzięki kweście, jaką przeprowadzono na gnieźnieńskich cmentarzach. Inspiracją do zbiórek była kwesta narodowa na warszawskich Powązkach.

Wiecej..

Wszystkich Świętych - homilia prymasa Polski

Czwartek, 01.11.2018 20:19 • KATEGORIA: Wiadomości

Wszystkich Świętych - homilia prymasa Polski

Wiecej..

XIV Noc Świętych w Gnieźnie

Czwartek, 01.11.2018 14:50 • KATEGORIA: Wiadomości

XIV Noc Świętych w Gnieźnie

Wiecej..

Burmistrz Trzemeszna poddaje się karze

Środa, 31.10.2018 15:25 • KATEGORIA: Wiadomości

Burmistrz Trzemeszna poddaje się karze

Krzysztof Dereziński - burmistrz Trzemeszna - w marcu 2018 roku prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało niecały 1 promil w organizmie. W Sądzie Rejonowym w Gnieźnie odbyła się rozprawa. Oskarżony sam wnioskował o skazanie.

Wiecej..

Festiwal Muzyki Kameralnej "Muzyczne Przestrzenie"

Środa, 31.10.2018 15:20 • KATEGORIA: Wiadomości

Festiwal Muzyki Kameralnej  Muzyczne Przestrzenie

W 2018 roku odbyła się ósma edycja Festiwalu Muzyki Kameralnej "Muzyczne Przestrzenie". W drugim dniu festiwalu muzycy odwiedzili Gniezno, gdzie w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny wystąpiła orkiestra Warsaw Players, na czele ze skrzypkiem Januszem Wawrowskim. Zespołowi towarzyszyła sopranistka Bogumiła Dziel-Wawrowska.

Wiecej..
Naukowy Fyrtel i inne projekty I Liceum Ogólnokształcącego

I Liceum Ogólnokształcące w Gnieźnie będzie realizować w najbliższym czasie ciekawe projekty, które nie tylko pozwolą rozwijać się uczniom w zakresie przyrody i przedmiotów ścisłych, ale też wzbogacą bazę szkoły.

Wiecej..

Apel Pamięci w I Liceum Ogólnokształcącym

Środa, 31.10.2018 15:13 • KATEGORIA: Wiadomości

Apel Pamięci w I Liceum Ogólnokształcącym

Choć większości z nich nigdy nie mieli okazji poznać, to oddali im hołd w ciszy, zadumie, przy blasku pochodni i mądrości płynących ze słów wierszy specjalnie przygotowanych na ten wieczór. Uczniowie i nauczyciele z I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie, w tym kilkoro emerytowanych, wzięli udział w Apelu Pamięci. Spotkanie zorganizowano na szkolnym dziedzińcu, gdzie uczczono w ten sposób wszystkich zmarłych i poległych.

Wiecej..

Polscy superbohaterowie w książkach

Środa, 31.10.2018 15:08 • KATEGORIA: Wiadomości

Polscy superbohaterowie w książkach

Czy dzieci można zainteresować sylwetką marszałka Józefa Piłsudskiego albo rotmistrza Witolda Pileckiego? Podczas spotkania w gnieźnieńskiej bibliotece okazało się, że tak.

Wiecej..

Opiekunka MOPS-u znęcała się nad podopieczną

Wtorek, 30.10.2018 15:59 • KATEGORIA: Wiadomości

Opiekunka MOPS-u znęcała się nad podopieczną

Takiego bezlitosnego traktowania osoby starszej przez opiekunkę, mieszkankę Witkowa, zatrudnioną w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Gnieźnie rodzina poszkodowanej nie spodziewała się nawet w najczarniejszych przypuszczeniach. Choć to właśnie siniaki na ciele chorej, niewidomej 80-letniej mieszkanki Gniezna oraz jej przygnębienie skłoniły rodzinę do zamontowania kamery w mieszkaniu chorej. To, co zobaczyli na filmie, można określić tylko słowem okrucieństwo.

Wiecej..
Radni PiS-u zapowiadają merytoryczną opozycję w Radzie Powiatu

Podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej liderzy gnieźnieńskich struktur Prawa i Sprawiedliwości podsumowali wybory samorządowe. Poseł Zbigniew Dolata upatrywał sukcesu Koalicji Obywatelskiej w rekordowym poparciu dla prezydenta Tomasza Budasza.

Wiecej..

Radni z certyfikatami

Wtorek, 30.10.2018 15:52 • KATEGORIA: Wiadomości

Radni z certyfikatami

W Sali Kryształowej Starego Ratusza nowo wybrani radni otrzymali certyfikaty poświadczające wybór do Rady Miasta Gniezna. Przy tej okazji zapytaliśmy przewodniczącą Miejskiej Komisji Wyborczej o pracę członków komisji w dniu wyborów.

Wiecej..

Miasto funduje stypendia dla studentów

Wtorek, 30.10.2018 15:40 • KATEGORIA: Wiadomości

Miasto funduje stypendia dla studentów

W czytelni gnieźnieńskiego Instytutu Kultury Europejskiej UAM odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów dla studentów gnieźnieńskich uczelni. Wśród stypendystów znaleźli się także studenci zagraniczni.

Wiecej..

Kalejdoskop Talentów

Wtorek, 30.10.2018 15:35 • KATEGORIA: Wiadomości

Kalejdoskop Talentów

Kolejne przesłuchania Kalejdoskopu Talentów za nami. Jurorzy wyłonili zwycięzców jesiennej edycji. Wśród uczestników szukano kogoś szczególnego; kogoś, kto nie tylko ma talent, ale potrafi go także pokazać na scenie.

Wiecej..

Przystań "Bielnik" w Lubochni

Poniedziałek, 29.10.2018 17:38 • KATEGORIA: Wiadomości

Przystań  Bielnik  w Lubochni

Wielkopolska Odnowa Wsi to program wsparcia dla oddolnych inicjatyw społecznych, promujący projekty współfinansowane z funduszy sołeckich. Z funduszy w ramach programu skorzystali mieszkańcy Lubochni i okolicznych wsi, budując przystań wodną.

Wiecej..

"Maanam Show" w MOK-u

Poniedziałek, 29.10.2018 16:17 • KATEGORIA: Wiadomości

 Maanam Show  w MOK-u

W Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie zabrzmiały największe przeboje zespołu Maanam, śpiewane niegdyś przez zmarłą niedawno Korę. Koncert "Maanam Show" odbył się w ramach Królewskiego Salonu Sztuki. Kopia legendarnego zespołu nie zdołała jednak przyciągnąć tłumów. Pomysł na koncert zrodził się, kiedy jeszcze Kora żyła.

Wiecej..

Sam & Bart w "Zamkowej"

Poniedziałek, 29.10.2018 15:13 • KATEGORIA: Wiadomości

Sam & Bart w  Zamkowej

Powiatowa Scena Kultury "Zamkowa" w Miłosławiu, usytuowana we wspaniałym wnętrzu kościółka poewangelickiego, ponownie staje się wizytówką kulturalną powiatu wrzesińskiego. Tym razem wystąpił tu duet Sam & Bart. Koncert odbył się w ramach cyklu "Agnieszka zaprasza".

Wiecej..

Mieszko pokonał Bałtyk

Poniedziałek, 29.10.2018 14:58 • KATEGORIA: Sport

Mieszko pokonał Bałtyk

Piłkarze gnieźnieńskiego Mieszka rozprawili się z Bałtykiem Gdynia. Biało-niebiescy w trzynastej kolejce rozgrywek trzeciej ligi pokonali u siebie rywala 4:1.

Wiecej..

MKK Sklep Polski wreszcie wygrał w nowej hali

Poniedziałek, 29.10.2018 14:54 • KATEGORIA: Sport

MKK Sklep Polski wreszcie wygrał w nowej hali

Koszykarze Sklep Polski MKK Gniezno przerwali złą passę i pokonali rywala z Gdyni, występując przed własną publicznością. Mecz miał dwa oblicza. Ostatecznie gnieźnianie wygrali 75:61.

Wiecej..

"Wilki" wysoko pokonały gości z Kętrzyna

Poniedziałek, 29.10.2018 14:50 • KATEGORIA: Sport

 Wilki  wysoko pokonały gości z Kętrzyna

Piłkarze ręczni Szczypiorniaka Gniezno pokonali w starej hali przy ulicy Sportowej zespół MKS-u MOSiR Kętrzyn 35:21. Niespodzianki zatem nie było.

Wiecej..

Ruszyła rywalizacja w Gnieźnieńskiej Lidze Futsalu

Poniedziałek, 29.10.2018 14:45 • KATEGORIA: Sport

Ruszyła rywalizacja w Gnieźnieńskiej Lidze Futsalu

Po pięciu latach przerwy wznowiono rozgrywki w halowej piłce nożnej pięcioosobowej pod nazwą Gnieźnieńska Liga Futsalu. Głównym koordynatorem rozgrywek jest Gracjan Andrzejewski.

Wiecej..

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10374 375 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych