Środa, 03.06.2020 21:02 , Dziś imieniny: Anatola, Leszka, Tamary Odwiedziło nas 22898373 gości
Menu
Gniezno
Września Szukaj
  
Obraz reklamowy
Obraz reklamowy

Aktualności

18 ratowników na kwarantannie, jeden zarażony koronawirusem

18 ratowników medycznych ze stacji pogotowia ratunkowego w Gnieźnie na kwarantannie i do tego jeden zarażony koronawirusem. Ta informacja zelektryzowała całe miasto wczoraj po południu, a dziś słyszymy, że gdyby nie robione codziennie u personelu szpitalnego testy medyczne, to lada chwila mogliśmy mieć ewakuowany cały szpital.

Wiecej..

Czy pandemia nas odczłowieczyła?

Czwartek, 23.04.2020 12:50 • KATEGORIA: Wiadomości

Czy pandemia nas odczłowieczyła?

Czy w tych trudnych czasach pandemii zabrakło w nas empatii i elementarnych ludzkich odruchów współczucia oraz zrozumienia? Takie wnioski możemy wyciągnąć po niedawnych wydarzeniach, które pokazały, jak strach przesłonił nam zdrowe myślenie. Coraz większe zainteresowanie na wiedzę o tym, kto jest chory, kto przebywa na kwarantannie, kto ma kontakt z izolowanymi, to wszystko spowodowało, ze do sieci w końcu wyciekła lista adresowa tych osób. Oni natomiast są coraz bardziej osaczeni, a nawet atakowani - przez sąsiadów i najbliższe otoczenie. To zawdzięczają nie tylko osobie lub osobom, które opublikowały w internecie ich miejsca zamieszkania.

Wiecej..

18 ratowników na kwarantannie, jeden zarażony

Środa, 22.04.2020 16:20 • KATEGORIA: Wiadomości

18 ratowników na kwarantannie, jeden zarażony

18 ratowników medycznych ze stacji pogotowia ratunkowego w Gnieźnie trafiło właśnie na kwarantannę. Jeden z nich jest zakażony koronawirusem. Pacjent jest praktycznie bezobjawowy. To dlatego nie wiedział, że jest chory.

Wiecej..
Oświadczenie komendanta wojewódzkiego policji w Poznaniu

Publikujemy oświadczenie komendanta wojewódzkiego policji w Poznaniu - insp. Piotra Mąki - wydanego w związku z informacjami, jakie pojawiły się na dzisiejszej konferencji prasowej posłanki Pauliny Hennig-Kloski.

Wiecej..
Posłanka chce testów u wszystkich policjantów z Gniezna

Poseł Paulina Hennig-Kloska wnioskuje o natychmiastowe przeprowadzenie testów medycznych pod kątem koronawirusa u wszystkich gnieźnieńskiej policjantów. Wczoraj poinformowano, że jeden z funkcjonariuszy w tutejszej komendzie jest zakażony koronawirusem. Dziś podano, że 37 mundurowych z tego powodu już skierowano na kwarantannę.

Wiecej..
Remont budynku na rogu Sienkiewicza i Jana Pawła II już wkrótce

Dwie główne inwestycje prowadzone przez powiat gnieźnieński są kontynuowane bez zakłóceń, mimo trwającej w całej Polsce epidemii koronawirusa. Prace odbywają się przy rozbudowie szpitala powiatowego przy ulicy 3 Maja i przy przebudowie Centrum Kultury eSTeDe przy ulicy Roosevelta. Niebawem rozpocznie się także trzecia budowlana inwestycja, do której od dawna się przymierzano i dzięki której nową siedzibę ma zyskać Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

Wiecej..

Nie żyje Krystyna Łybacka

Środa, 22.04.2020 11:57 • KATEGORIA: Wiadomości

Nie żyje Krystyna Łybacka

W poniedziałek zmarła Krystyna Łybacka, była Minister Edukacji i europosłanka, a także nauczyciel akademicki Politechniki Poznańskiej. Swoją starszą koleżankę wspominał przed naszymi kamerami poseł Tadeusz Tomaszewski, który w latach 2015-2019 prowadził w Gnieźnie jej biuro poselskie.

Wiecej..

7 milionów na drogi powiatowe

Wtorek, 21.04.2020 16:26 • KATEGORIA: Wiadomości

7 milionów na drogi powiatowe

Władze powiatowe pochwaliły się pozyskaniem dość sporych środków na remonty drogowe. Kwota przewidywana na ten cel to aż 7 milionów złotych, z czego 3 miliony to środki zewnętrzne.

Wiecej..

Nowa tarcza antykryzysowa - nowe możliwości

Wtorek, 21.04.2020 16:21 • KATEGORIA: Wiadomości

Nowa tarcza antykryzysowa - nowe możliwości

Od soboty weszły w życie najnowsze ulgi zapisane w tarczy antykryzysowej dla przedsiębiorców. Nowe przepisy umożliwiają kolejne zwolnienia składkowe, już nie tylko małym firmom. Więcej możliwości daje także modyfikacja zapisów dotyczących zasiłku postojowego, które znacznie poszerzono.

Wiecej..

Odnowili nagrobek powstańca

Wtorek, 21.04.2020 16:02 • KATEGORIA: Wiadomości

Odnowili nagrobek powstańca

Na cmentarzu św. Piotra i Pawła odnowiono nagrobek powstańca wielkopolskiego - Marcelego Cieślickiego. Prace kamieniarskie sfinansowano ze środków budżetu miejskiego.

Wiecej..

Od dziś pierwsze poluzowania w ograniczeniach

Poniedziałek, 20.04.2020 16:19 • KATEGORIA: Wiadomości

Od dziś pierwsze poluzowania w ograniczeniach

Od dziś wprowadzono pierwsze poluzowania w niektórych ograniczeniach, które obowiązywały od kilku tygodni w związku z epidemią koronawirusa. Zniesiono zakazy wstępu do lasów i parków oraz zwiększono limit klientów, którzy mogą przebywać w sklepach.

Wiecej..
Kto upublicznił listę adresów osób przebywających na kwarantannie?

Listy zawierające dane adresowe ok. 350 osób przebywających na kwarantannie w powiecie gnieźnieńskim obiegły internet. Teraz będzie sprawdzane, kto odpowiada za ich upublicznienie. Sprawą zajmuje się już policja wojewódzka, która prowadzi dochodzenie pod nadzorem prokuratury.

Wiecej..
Przeprowadzono dezynfekcję ulic, chodników i małej architektury

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Gniezna w miniony weekend przeprowadzona została dezynfekcja ulic, chodników i elementów tzw. małej architektury w parkach i na skwerach. Dezynfekcja odbywała się w godzinach nocnych.

Wiecej..

Sytuacja epidemiologiczna dotycząca koronawirusa

Poniedziałek, 20.04.2020 15:34 • KATEGORIA: Wiadomości

Sytuacja epidemiologiczna dotycząca koronawirusa

Wiecej..

Stanowisko PPIS w Gnieźnie ws. ujawnienia danych adresowych

Poniedziałek, 20.04.2020 15:19 • KATEGORIA: Wiadomości

Stanowisko PPIS w Gnieźnie ws. ujawnienia danych adresowych

Prezentujemy pełną treść pisma Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gnieźnie, sporządzonego w związku z medialnymi informacjami o ujawnieniu danych adresowych osób poddanych kwarantannie lub izolacji.

Wiecej..

Sytuacja epidemiologiczna dotycząca koronawirusa

Niedziela, 19.04.2020 14:52 • KATEGORIA: Wiadomości

Sytuacja epidemiologiczna dotycząca koronawirusa

Wiecej..

Dezynfekcja ulic, chodników i tzw.małej architektury

Piątek, 17.04.2020 17:31 • KATEGORIA: Wiadomości

Dezynfekcja ulic, chodników i tzw.małej architektury

Miasto Gniezno rozpoczyna dezynfekcję ulic, chodników, a także elementów tzw. małej architektury w parkach i skwerach. Mimo iż środek używany do odkażania nie jest niebezpieczny dla karoserii samochodów, użytkownicy pojazdów proszeni są o ich usunięcie z odkażanych ulic w celu usprawnienia działań wyspecjalizowanych służb.

Wiecej..

W tym roku bez procesji ku czci św. Wojciecha

Piątek, 17.04.2020 15:50 • KATEGORIA: Wiadomości

W tym roku bez procesji ku czci św. Wojciecha

W tym roku nie odbędzie świętowojciechowa procesja odpustowa z katedry do kościoła św. Michała Archanioła. W związku z trwającą pandemią religijne uroczystości ku czci św. Wojciecha w Gnieźnie ograniczą się tylko do mszy świętej, którą odprawi w niedzielę prymas Polski - arcybiskup Wojciech Polak.

Wiecej..
Blisko 30 osób z koronawirusem w jednym z gnieźnieńskich zakładów pracy

128 osób pracujących w zakładzie szyjącym maseczki ochronne w Gnieźnie jest na kwarantannie. U 26 osób stwierdzono już koronawirusa. Wszystko wskazuje na to, że to nie koniec zachorowań.

Wiecej..

W Gnieźnie bezpłatna maseczka dla każdego seniora

Piątek, 17.04.2020 15:26 • KATEGORIA: Wiadomości

W Gnieźnie bezpłatna maseczka dla każdego seniora

Miasto Gniezno rozdaje maseczki swoim seniorom. By dostać taki pakiet wystarczy tylko zadzwonić, albo wysłać wiadomość SMS-owo lub mailowo do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Wiecej..

Gnieźnieński DPS od miesiąca z innymi procedurami

Piątek, 17.04.2020 12:45 • KATEGORIA: Wiadomości

Gnieźnieński DPS od miesiąca z innymi procedurami

Jak w czasie epidemii funkcjonuje Dom Pomocy Społecznej w Gnieźnie? Władze powiatowe na czas epidemii wprowadziły w tym ośrodku nowe zalecenia wewnętrzne. Specjalne procedury mają zminimalizować możliwość zachorowania jego pacjentów na koronawirusa.

Wiecej..

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10456 457 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: FD-System - Projektowanie stron internetowych