Środa, 22.05.2019 08:50 , Dziś imieniny: Emila, Neleny, Romy Odwiedziło nas 19286464 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Aktualności

Propozycje kulturalne Starego Ratusza

Wtorek, 02.04.2019 13:02 • KATEGORIA: Wiadomości

Propozycje kulturalne Starego Ratusza

Miesiąc kwiecień w Starym Ratuszu upłynie pod znakiem podróży. Przygotowanych zostało wiele warsztatów, spotkań a także projekcje filmów i koncerty.

Wiecej..

"Preteksty" to szersze spojrzenie na literaturę

Wtorek, 02.04.2019 12:46 • KATEGORIA: Wiadomości

 Preteksty  to szersze spojrzenie na literaturę

Za nami 9. Festiwal Literacki "Preteksty". który odbywał się w ten weekend w Gnieźnie. W piątek wieczorem całość tradycyjnie zainaugurowała wystawa fotograficzna "Światłoczułe Słowa", a niej tym razem zostali pokazani czytelnicy tutejszej biblioteki. Potem rozwiązano konkurs recytatorski i turniej "Książkożerców", a na koniec pokazano musical inspirowany twórczością znanej gnieźnianki, pt.: "Siksa. Stabat Mater Dolorosa".

Wiecej..

Nowa wystawa w Klubie Nauczyciela

Wtorek, 02.04.2019 11:55 • KATEGORIA: Wiadomości

Nowa wystawa w Klubie Nauczyciela

Jak piękne są nocą znane nam dobrze widoki Gniezna, o tym przekonamy się, oglądając ekspozycję fotograficzną Klubu Foto 50+. Wystawę można oglądać w Klubie Nauczyciela przy ulicy Jana Pawła II, a zatytułowano ją "Gnieźnieński Nokturn".

Wiecej..

Będą uczyć przedszkolaków grania w szachy

Wtorek, 02.04.2019 11:45 • KATEGORIA: Wiadomości

Będą uczyć przedszkolaków grania w szachy

Jako jedni z pierwszych zaobserwowali to Hiszpanie, którzy kilkanaście lat temu szachy wprowadzili do swojego systemu edukacji jako przedmiot obowiązkowy. O krok dalej w tym temacie poszła dyrekcja Szkoły Prywatnej "Prymus" w Gnieźnie. Tam lekcje grania w szachy są obowiązkowe od teraz również dla przedszkolaków.

Wiecej..

"Tajemnice Trzech Stuleci"

Wtorek, 02.04.2019 10:58 • KATEGORIA: Wiadomości

 Tajemnice Trzech Stuleci

I Festiwal Historyczny "Tajemnice Trzech Stuleci" zorganizowany został w Pałacu w Czerniejewie przez Karola Soberskiego i jego Fundację Historyczną "Przywracamy Pamięć". Odbywał się w miniony weekend.

Wiecej..

Wystawa gnieźnianki w Czytelni na Piętrze

Wtorek, 02.04.2019 10:39 • KATEGORIA: Wiadomości

Wystawa gnieźnianki w Czytelni na Piętrze

W Czytelni na Piętrze I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie otwarta została nowa wystawa fotograficzna, której autorką jest Agata Ożarowska. To była uczennica tej szkoły. Jej pasja i duży talent do fotografowania jest ukazany w czterech perspektywach. Ekspozycja jest prezentowana pod patronatem Starostwa Powiatowego w Gnieźnie.

Wiecej..

Uwaga na oszustów udających znajomych z Facebooka!

Poniedziałek, 01.04.2019 15:06 • KATEGORIA: Wiadomości

Uwaga na oszustów udających znajomych z Facebooka!

Gnieźnieńscy policjanci ostrzegają przed oszustami, którzy wymyślili kolejny sposób na wyłudzanie pieniędzy od ludzi. Kilka dni temu przestępca włamał się na konto na Facebooku i za pomocą komunikatora Messenger rozesłał do znajomych 23-letniej mieszkanki Gniezna (właścicielki konta) prośbę o pilną pożyczkę 1400 złotych. Pokrzywdzony przelał pieniądze na wskazane przez przestępcę konto.

Wiecej..

Wywóz odpadów wielkogabarytowych

Poniedziałek, 01.04.2019 14:52 • KATEGORIA: Wiadomości

Wywóz odpadów wielkogabarytowych

Miasto Gniezno i spółka Urbis informują, że w kwietniu zostanie przeprowadzona zbiórka zużytych, niepotrzebnych mebli, sprzętu RTV i AGD. Odpady muszą pochodzić wyłącznie z gospodarstw domowych.

Wiecej..

Rada Miasta Gniezna o MOPS

Poniedziałek, 01.04.2019 14:05 • KATEGORIA: Wiadomości

Rada Miasta Gniezna o MOPS

Na ostatnim posiedzeniu Rady Miasta Gniezna przedstawiono m.in. roczne sprawozdanie z działalności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. I co cieszy najbardziej, to że spadająca stopa ubóstwa w mieście pozwala ośrodkowi na delegowanie środków pomocowych w inne obszary, które wymagają wspomagania.

Wiecej..

Zaproszenie na XVII Bieg Europejski

Poniedziałek, 01.04.2019 13:51 • KATEGORIA: Wiadomości

Zaproszenie na XVII Bieg Europejski

Wiecej..

Fatalny start "Startu"

Poniedziałek, 01.04.2019 13:26 • KATEGORIA: Sport

Fatalny start  Startu

Nie tak miało być. Blisko 8000 widzów liczyło na zwycięstwo czerwono-czarnych na torze przy Wrzesińskiej. Liczyło i się przeliczyło. Bo to goście z Gdańska wywieźli punkty meczowe z Pierwszej Stolicy Polski.

Wiecej..

Dzień Książki dla dzieci

Poniedziałek, 01.04.2019 12:52 • KATEGORIA: Wiadomości

Dzień Książki dla dzieci

Jutro święto literatury dziecięcej. Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna z tej okazji przygotowuje swoją akcję promocyjną. We wtorkowe przedpołudnie, po godz. 11.00 na antenie Radia Gniezna dyrektor placówki przeczyta coś dla najmłodszych. W tym dniu warto przypomnieć, że wspólne rodzinne czytanie daje dużo przyjemności, ale też sporo pożytku dla najmłodszych.

Wiecej..

Mieszko - idą jak burza

Poniedziałek, 01.04.2019 12:40 • KATEGORIA: Sport

Mieszko - idą jak burza

Piłkarze Mieszka Gniezno w rozgrywkach ligowych podejmowali tym razem zespół Gwardii Koszalin.

Wiecej..

Kandydatka "Wiosny" w Gnieźnie

Poniedziałek, 01.04.2019 12:31 • KATEGORIA: Wiadomości

Kandydatka  Wiosny  w Gnieźnie

Wiosna, czyli nowa partia Roberta Biedronia przedstawiła swoją kandydatkę w wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu wielkopolskim. To prawniczka, dr Sylwia Spurek - do niedawna zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich. Od blisko 20 lat jest zaangażowana w działania na rzecz praw człowieka.

Wiecej..

MKK odpadł w play-offach

Poniedziałek, 01.04.2019 12:14 • KATEGORIA: Sport

MKK odpadł w play-offach

Po przegranej w pierwszym meczu rundy play-off koszykarze MKK podejmowali w rewanżu ekipę Politechniki Gdańsk.

Wiecej..

MKS I Wilki wygrali swoje pojedynki

Poniedziałek, 01.04.2019 11:54 • KATEGORIA: Sport

MKS I Wilki wygrali swoje pojedynki

MKS PR URBIS Gniezno z kolejnym ligowym triumfem. Tym razem pokonały zespół MKS Dwójka z Łomży. Ostatecznie pojedynek zakończył się wynikiem 30:23 dla Gnieźnianek. Najwięcej bramek dla gospodyń wywalczyła Jagoda Linkowska, która siedmiokrotnie wpisywała się na listę strzelczyń. Wygrali też zawodnicy Szczypiorniaka, którzy pokonali KPR Gryfino 31-28.

Wiecej..

Rozpoznajesz mężczyznę i kobietę? Zadzwoń!

Piątek, 29.03.2019 14:55 • KATEGORIA: Wiadomości

Rozpoznajesz mężczyznę i kobietę? Zadzwoń!

Gnieźnieńscy policjanci poszukują sprawców kradzieży. Do zdarzenia doszło 26 stycznia 2019 roku. Kamery monitoringu zarejestrowały mężczyznę i kobietę, którzy mają związek z tym zdarzeniem. Wszyscy, którzy rozpoznają osoby ze zdjęć, proszeni są o kontakt z policją.

Wiecej..

Jubileusz ZSZ nr 2 we Wrześni

Piątek, 29.03.2019 14:43 • KATEGORIA: Wiadomości

Jubileusz ZSZ nr 2 we Wrześni

Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich we Wrześni obchodzi 25-lecie powstania. Placówka jest zaliczana do jednych z tych szkół, w których najlepiej kształci się przyszłych piekarzy, cukierników, fryzjerów, mechaników, sprzedawców i techników logistyków. To jest znana marka i przede wszystkim dobra szkoła - tak się mówi we Wrześni.

Wiecej..

MOK zaprasza na Wielkanocny "Konkurs z jajem"

Piątek, 29.03.2019 14:26 • KATEGORIA: Wiadomości

MOK zaprasza na Wielkanocny  Konkurs z jajem

18 kwietnia, podczas Gali Malowania Jaja, Miejski Ośrodek Kultury planuje przeprowadzić Wielkanocny "Konkurs z jajem".

Wiecej..

Kiedy remont ulicy Składowej?

Piątek, 29.03.2019 13:50 • KATEGORIA: Wiadomości

Kiedy remont ulicy Składowej?

Temat dziurawej ulicy Składowej w Gnieźnie znów pojawił się podczas posiedzenia rady miejskiej. Opozycja dopytywała, co się udało ustalić w temacie podjęcia naprawy nawierzchni przez właściciela Galerii Piastova. Władze miejskie odpowiadają, że sprawa jest dogadywana i że finał rozmów ma przynieść pozytywne efekty już wkrótce.

Wiecej..

Sytuacja szpitala tematem Sesji Powiatowej

Piątek, 29.03.2019 12:05 • KATEGORIA: Wiadomości

Sytuacja szpitala tematem Sesji Powiatowej

Jakie będą dalsze losy szpitala powiatowego "Pomnik Chrztu Polski" przy ulicy 3 maja w Gnieźnie? Sytuacja finansowa tej placówki, jak już wielokrotnie podkreślano, nie jest najlepsza. Omawiano ją podczas sesji Rady Powiatu Gnieźnieńskiego w czwartek po południu.

Wiecej..

Biblioteka Publiczna z nowym plakatem

Piątek, 29.03.2019 12:01 • KATEGORIA: Wiadomości

Biblioteka Publiczna z nowym plakatem

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna swoje działania będzie promowała na plakatach pod nazwą "się czyta, się dzieje". Dzięki nowemu nośnikowi informacji na jej wydarzenia ma przybywać więcej mieszkańców. Ma sprzyjać to promocji czytelnictwa i powiększeniu grona użytkowników tej placówki.

Wiecej..

Prezydent gratuluje Karolinie Koszeli

Piątek, 29.03.2019 11:35 • KATEGORIA: Wiadomości

Prezydent gratuluje Karolinie Koszeli

Karolina Koszela zajęła drugie miejsce w prestiżowych zawodach Arnold Sports Festival w Stanach Zjednoczonych. Tomasz Budasz pogratulował w czwartek gnieźniance jej sukcesu. Prezydent przekazał sportsmence czek na 1,5 tysiąca złotych. Dziękował jej też za zaangażowanie w sportowe aktywizowanie tych najmłodszych.

Wiecej..

Nowy regulamin sali sportowej przy ulicy Sobieskiego

Piątek, 29.03.2019 11:14 • KATEGORIA: Wiadomości

Nowy regulamin sali sportowej przy ulicy Sobieskiego

Na ostatniej sesji Rady Powiatu Gnieźnieńskiego został zaprezentowany nowy regulamin funkcjonowania sali sportowej przy ulicy Sobieskiego. Oprócz czterech placówek ponadgimnazjalnych, będą mogli odpłatnie z niej korzystać także mieszkańcy. Obiekt będzie również wykorzystywany na cele organizacji imprez sportowych.

Wiecej..

Ruszyła kampania "STOP pożarom traw"

Czwartek, 28.03.2019 15:12 • KATEGORIA: Wiadomości

Ruszyła kampania  STOP pożarom traw

Początek wiosny to czas, w którym gwałtownie wzrasta liczba pożarów traw. W tym roku w Polsce doszło już do ponad 11 tysięcy pożarów łąk i nieużytków rolnych. Dlatego też 22 marca Państwowa Straż Pożarna zapoczątkowała kampanię "STOP pożarom traw". Ma ona edukować i uświadamiać społeczeństwu, że wypalanie traw jest nie tylko niebezpieczne, ale wręcz zabronione prawem.

Wiecej..

« poprzednia 1 25 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15399 400 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych