Środa, 19.12.2018 16:33 , Dziś imieniny: Beniaminy, Dariusza, Gabrieli Odwiedziło nas 18018926 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Aktualności

Roman Nowak bohaterem Święta Przyjaciół

Piątek, 26.10.2018 15:22 • KATEGORIA: Wiadomości

Roman Nowak bohaterem Święta Przyjaciół

Po raz kolejny Centrum Kultury "Scena to dziwna" w Gnieźnie wspominać będzie podczas Święta Przyjaciół osoby związane z kulturą naszego miasta, które odeszły. Tym razem nie w swojej siedzibie organizatorzy z eSTeDe wspominać będą Romana Nowaka.

Wiecej..

Nasz okręg w Sejmiku Województwa Wielkopolskiego

Czwartek, 25.10.2018 16:03 • KATEGORIA: Wiadomości

Nasz okręg w Sejmiku Województwa Wielkopolskiego

Do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego z okręgu gnieźnieńsko-konińskiego z Koalicji Obywatelskiej weszła jedynie Małgorzata Waszak. Gniezno reprezentować będzie Tadeusz Tomaszewski - lider struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej w powiecie gnieźnieńskim oraz były poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

Wiecej..

Powstańcze murale na trasie S5

Czwartek, 25.10.2018 15:54 • KATEGORIA: Wiadomości

Powstańcze murale na trasie S5

Cztery murale przypominające o wkładzie mieszkańców ziemi gnieźnieńskiej w Powstanie Wielkopolskie zostały wymalowane na drodze ekspresowej S5 - przy wyjeździe z Gniezna w kierunku Bydgoszczy. To pomysł Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, które chce w taki właśnie sposób promować to zwycięskie powstanie na 100-lecie jego wybuchu. Według szacunków, w ciągu trzech lat może je zobaczyć nawet milion kierowców, którzy przejadą tą trasą. To jednak nie jedyne działania nakierowane na czas obchodów.

Wiecej..

Noc Świętych z patronem harcerzy

Czwartek, 25.10.2018 15:47 • KATEGORIA: Wiadomości

Noc Świętych z patronem harcerzy

Po raz kolejny odbędzie się w Gnieźnie Noc Świętych. Ponownie organizatorem tego wydarzenia jest parafia farna. Tym razem szczególne miejsce w obchodach przypadnie harcerzom z racji na wspomnienie ich patrona.

Wiecej..

"Zostań herosem niepodległości"

Czwartek, 25.10.2018 15:42 • KATEGORIA: Wiadomości

 Zostań herosem niepodległości

Zbliżające się Narodowe Święto Niepodległości stało się dla Urzędu Miejskiego w Gnieźnie pretekstem do ogłoszenia szczególnego konkursu. Hasło przewodnie tej inicjatywy to: "Zostań herosem niepodległości".

Wiecej..
Wszystkich Świętych - będą zmiany w organizacji ruchu!

Informujemy, że w związku z dniem Wszystkich Świętych ulegnie zmianie dotychczasowa organizacja ruchu przy cmentarzu Świętego Krzyża w Gnieźnie.

Wiecej..

Nowe wiaty na przystankach

Środa, 24.10.2018 14:45 • KATEGORIA: Wiadomości

Nowe wiaty na przystankach

W ostatnich dniach, poprzedzających jesienną aurę, Gniezno wzbogaciło się o nowe wiaty przystankowe. Dla mieszkańców okolic, w których stanęły, to spore udogodnienie. Miasto konsekwentnie zmienia nie tylko wygląd, ale też rozwija infrastrukturę komunikacyjną.

Wiecej..
Organizacja Turystyczna  Szlak Piastowski  podsumowuje sezon

W 2018 roku sezon turystyczny dzięki sprzyjającej pogodzie trwał dużo dłużej. Jeszcze w październiku wiele wycieczek szkolnych odwiedziło Pierwszą Stolicę Polski.

Wiecej..

Kwesta na gnieźnieńskich cmentarzach

Środa, 24.10.2018 14:35 • KATEGORIA: Wiadomości

Kwesta na gnieźnieńskich cmentarzach

Po raz kolejny na gnieźnieńskich cmentarzach odbędzie się kwesta na rzecz renowacji nagrobków zasłużonych gnieźnian. W 2018 roku organizatorzy zbierać będą na nagrobek profesora Bogdana Szałkowskiego i jego żony Marii.

Wiecej..
Piętnaście lat Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych w Gnieźnie

Miejskie Świetlice Socjoterapeutyczne w Gnieźnie to łącznie cztery placówki, które już od piętnastu lat pomagają dzieciom i rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji uporać się z różnymi problemami. Z okazji kolejnego jubileuszu ich powstania pracownicy i kierownictwo przygotowało niezwykłe urodziny, na których nie zabrakło prezentów, niespodzianek oraz wielu szacownych gości.

Wiecej..

"Fyrtel" - nasz festiwal

Wtorek, 23.10.2018 15:00 • KATEGORIA: Wiadomości

 Fyrtel  - nasz festiwal

Swojsko brzmiąca nazwa festiwalu, promocja ludzi związanych z Gnieznem, a przede wszystkim - troska o dziedzictwo kulturowe Pierwszej Stolicy Polski. To właśnie "Fyrtel".

Wiecej..

Pokazy offeliadowe trwają

Wtorek, 23.10.2018 14:52 • KATEGORIA: Wiadomości

Pokazy offeliadowe trwają

12. Festiwal Filmowy "Offeliada" coraz bliżej. Już teraz jednak możemy przypomnieć sobie najciekawsze filmy w całej historii imprezy.

Wiecej..

Podmiejska zabawa andrzejkowa!

Wtorek, 23.10.2018 10:01 • KATEGORIA: Wiadomości

Podmiejska zabawa andrzejkowa!

Wiecej..

Wybory do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego [AKTUALIZACJA]

Poniedziałek, 22.10.2018 20:14 • KATEGORIA: Wiadomości

Wybory do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego [AKTUALIZACJA]

Jak już informowaliśmy, Platforma Obywatelska jest zwycięzcą głosowania do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego. Okazuje się, iż dotychczasowej opozycji udało się wywalczyć 12 mandatów. Prawo i Sprawiedliwość będzie mieć natomiast 7 radnych. Pozostałe miejsca w nowej radzie przypadły Sojuszowi Lewicy Demokratycznej, Polskiemu Stronnictwu Ludowemu i Gnieźnieńskiemu Porozumieniu Samorządowemu.

Wiecej..

Wybory samorządowe we Wrześni

Poniedziałek, 22.10.2018 16:50 • KATEGORIA: Wiadomości

Wybory samorządowe we Wrześni

W wyborach do Rady Powiatu Wrzesińskiego PSL poniosło klęskę. Do rady nie wszedł między innymi dotychczasowy jej przewodniczący. Nie zabraknie jednak obecnego starosty - Dionizego Jaśniewicza. Układ sił prawdopodobnie nie ulegnie większym zmianom.

Wiecej..

Wybory do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego

Poniedziałek, 22.10.2018 15:53 • KATEGORIA: Wiadomości

Wybory do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego

Platforma Obywatelska jest zwycięzcą głosowania do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego. Dotychczasowej opozycji udało się wywalczyć 11 mandatów. Prawo i Sprawiedliwość będzie mieć tylko 8 radnych. Pozostałe miejsca w nowej radzie przypadły Sojuszowi Lewicy Demokratycznej, Polskiemu Stronnictwu Ludowemu i Gnieźnieńskiemu Porozumieniu Samorządowemu.

Wiecej..

Miasto szerokiej koalicji

Poniedziałek, 22.10.2018 15:35 • KATEGORIA: Wiadomości

Miasto szerokiej koalicji

Wyniki wyborów samorządowych, choć jeszcze nieoficjalne, jednoznacznie pokazują, że szeroka koalicja, jaką zawiązał pod szyldem swojego nazwiska Tomasz Budasz, przyniosła efekt. Rada Miasta Gniezna to w zdecydowanej większości członkowie koalicji. Prezydent nie chce tracić czasu i już dziś mówi o pierwszych decyzjach nowej kadencji.

Wiecej..

Nieoficjalne wyniki wyborów do Rady Gminy Gniezno

Poniedziałek, 22.10.2018 15:17 • KATEGORIA: Wiadomości

Nieoficjalne wyniki wyborów do Rady Gminy Gniezno

W wyborach do Rady Gminy Gniezno nowym wójtem została Maria Suplicka (na zdjęciu, w środku) - stosunkiem głosów 3010 do 2348.

Wiecej..

Remis Mieszka z Radunią

Poniedziałek, 22.10.2018 15:07 • KATEGORIA: Sport

Remis Mieszka z Radunią

Piłkarze gnieźnieńskiego Mieszka zremisowali w niedzielne popołudnie (21 października 2018 roku) w Stężycy z Radunią 0:0.

Wiecej..

Porażka laskarzy Startu

Poniedziałek, 22.10.2018 15:02 • KATEGORIA: Sport

Porażka laskarzy Startu

W meczu siódmej kolejki Superligi hokeja na trawie mężczyzn zespół Startu 1954 Gniezno podejmował drużynę Politechniki Poznańskiej. Goście byli faworytami tego pojedynku. I zgodnie z oczekiwaniami, pokonali czerwono-czarnych 4:1.

Wiecej..

MKS PR Urbis Gniezno lepszy od łódzkiego ChKS

Poniedziałek, 22.10.2018 14:38 • KATEGORIA: Sport

MKS PR Urbis Gniezno lepszy od łódzkiego ChKS

Szczypiornistki MKS-u PR Urbis Gniezno wróciły z Łodzi z trzema punktami. W niedzielę (21 października 2018 roku) podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka pokonały tamtejszy ChKS PŁ 29:18.

Wiecej..

Kolejna porażka Klubu Sportowego Gniezno

Poniedziałek, 22.10.2018 14:25 • KATEGORIA: Sport

Kolejna porażka Klubu Sportowego Gniezno

W meczu czwartej kolejki rozgrywek grupy północnej pierwszej ligi futsalu zespół Klubu Sportowego Gniezno podejmował UMKS Zgierz. Mecz zakończył się porażką gnieźnian 3:5.

Wiecej..
Pierwsze komentarze nieoficjalnych wyników wyborów samorządowych

Komisje wyborcze jeszcze nie ogłosiły oficjalnych wyników. Wiadomo już jednak że prezydentem Gniezna pozostanie Tomasz Budasz, a Radę Miasta Gniezna zdominowała Drużyna Budasza. Policja nie odnotowała podczas ciszy wyborczej większych wykroczeń, choć zdarzyło się złamanie ciszy.

Wiecej..
Nie będzie drugiej tury wyborów. Tomasz Budasz deklasuje przeciwników

Jak wynika z nieoficjalnych jeszcze wyników wyborów, Gniezno jest jednym z tych miast, w których nie będzie drugiej tury wyborów. Prezydent Tomasz Budasz z blisko 80 % głosów po prostu miażdży kontrkandydatów.

Wiecej..

Wybory Samorządowe 2018 - nieoficjalne wyniki

Poniedziałek, 22.10.2018 11:16 • KATEGORIA: Wiadomości

Wybory Samorządowe 2018 - nieoficjalne wyniki

Nieoficjalne wyniki wyborów samorządowych. Miasto bez zmian - Tomasz Budasz prezydentem, Maria Suplicka wójtem gminy Gniezno. W powiecie na razie spekulacje o sukcesie PO.

Wiecej..

« poprzednia 1 25 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15380 381 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych