Piątek, 05.03.2021 07:47 , Dziś imieniny: Aurory, Fryderyka, Oliwii Odwiedziło nas 27275405 gości
Menu
Gniezno
Września Szukaj
  
Obraz reklamowy
Obraz reklamowy

Kategoria: Wiadomości

Szlak Piastowski nie próżnował mimo pandemii

Czwartek, 04.03.2021 13:32 • KATEGORIA: Wiadomości

W Polsce od roku mamy zastój pandemiczny, który dotknął wiele gałęzi, w tym głównie branżę turystyczną. W jaki sposób wpłynął na Szlak Piastowski? Co się udało zrobić? Co trzeba było odłożyć na inny termin? Z tymi pytaniami udaliśmy się dziś do Lidii Łączny, która pełni funkcję koordynatora Szlaku Piastowskiego na terenie powiatu gnieźnieńskiego.

Wiecej..

Oddziały "Dziekanki" już wystawione do konkursu

Czwartek, 04.03.2021 13:27 • KATEGORIA: Wiadomości

Narodowy Fundusz Zdrowia wystawił do konkursu oddziały neurologii i leczenia udarów. Kontrakt na ich obsługę do 30 maja będzie obsługiwał szpital ?Dziekanka?. Do konkursu przystąpi szpital powiatowy ?Pomnik Chrztu Polski? w Gnieźnie, którego kierownictwo jest bardzo zaskoczone, że konkurs rozpisano tak szybko.

Wiecej..

Platforma Obywatelska i SLD są zadowolone z głosowania na Radzie Powiatu Gnieźnieńskiego. Ta odrzuciła w czwartek jednomyślnie pomysł zamiany Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego przy ulicy Orzeszkowej na oddziały neurologii i ?udarówki?. Teraz Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego musi wypracować porozumienie w sprawie przejęcia wspomnianych dwóch oddziałów ze szpitala ?Dziekanka?. W tym temacie koalicja oczekuje wsparcia przedstawiciela partii rządzącej ? Zbigniewa Dolaty.

Wiecej..

Ruszyła "Jeżycjada"

Wtorek, 02.03.2021 12:23 • KATEGORIA: Wiadomości

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna zaprasza w marcu na cykl wydarzeń pt. ?Jeżycjada?. Akcja inspirowana twórczością pisarki Małgorzaty Musierowicz to kolejne działanie mające promować czytelnictwo w naszej publicznej przestrzeni.

Wiecej..

Koła Gospodyń Wiejskich znów nagrodzone

Wtorek, 02.03.2021 12:18 • KATEGORIA: Wiadomości

W ten weekend rozstrzygnięto konkursy świąteczne, które zorganizowano dla kół gospodyń wiejskich z powiatu gnieźnieńskiego. Prezentowane są na jego forum lokalne przepisy kulinarne i ręczne wytwory.

Wiecej..

Szpital o bieżącej sytuacji epidemiologicznej

Poniedziałek, 01.03.2021 12:52 • KATEGORIA: Wiadomości

Szpital ?Pomnik Chrztu Polski? w Gnieźnie ma powody do niepokoju w związku z rosnącym obłożeniem łóżek covidowych na jego oddziale zakaźnym. Problem stanowi również niedobór w ilości szczepionek na koronawirusa, które trafiają do lecznicy.

Wiecej..

Mniej środków unijnych dla Wielkopolski ?

Poniedziałek, 01.03.2021 12:51 • KATEGORIA: Wiadomości

Platforma Obywatelska poinformowała w piątek, że do Wielkopolski może wpłynąć o ponad połowę mniej środków unijnych niż podczas poprzedniej perspektywy. Jak przekazano, plany alokacji środków z Unii Europejskiej na lata 2021-2027 nie będą korzystne dla naszego obszaru.

Wiecej..

Wydział Komunikacji zostanie otwarty

Piątek, 26.02.2021 13:34 • KATEGORIA: Wiadomości

Starostwo Powiatowe w Gnieźnie po przerwie uruchamia Wydział Komunikacji i Transportu Publicznego. Urzędników w tej jednostce skierowano 10 dni temu na kwarantannę z powodu zakażenia koronawirusem u jednego z pracowników.

Wiecej..

Miasto zaprasza na musztrę wojskową

Piątek, 26.02.2021 11:01 • KATEGORIA: Wiadomości

Z okazji rocznicy zakończenia II wojny światowej, 8 maja w Gnieźnie ma zostać zaprezentowany II Miejski Przegląd Musztry. Taki pokaz był już organizowany podczas uroczystości rocznicowych w 2019 roku, a teraz ma towarzyszyć na stałe obchodom patriotycznym w naszym mieście.

Wiecej..

Koniec tematu ZOL przy ul. Orzeszkowej

Piątek, 26.02.2021 11:00 • KATEGORIA: Wiadomości

Rada Powiatu Gnieźnieńskiego przyjęła oświadczenie o nieudzieleniu swojego poparcia dla działań zmierzających do cesji kontraktu medycznego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego przy ulicy Orzeszkowej na rzecz szpitala ?Dziekanka?. Za przyjęciem takiego oświadczenia zagłosowało 26 radnych, czyli wszyscy obecni podczas dzisiejszego posiedzenia.

Wiecej..

ZOL pozostanie w zasobach Starostwa Powiatowego

Czwartek, 25.02.2021 13:53 • KATEGORIA: Wiadomości

W Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym przy ulicy Orzeszkowej nie dojdzie do zmiany organu prowadzącego. Ośrodek pozostanie w zasobach Starostwa Powiatowego, a decyzja w tej sprawie jest podejmowana podczas dzisiejszego posiedzenia Rady Powiatu Gnieźnieńskiego.

Wiecej..

Rusza nabór do szkół i przedszkoli

Czwartek, 25.02.2021 13:31 • KATEGORIA: Wiadomości

W marcu ruszą zapisy do przedszkoli i szkół podstawowych. Urząd Miejski w Gnieźnie ma już gotowy cały harmonogram postępowania rekrutacyjnego, a wnioski aplikacyjne można będzie składać od przyszłego tygodnia.

Wiecej..

Nie wchodźmy na lód !

Czwartek, 25.02.2021 12:09 • KATEGORIA: Wiadomości

Straż Pożarna zaapelowała po raz kolejny, by nie wchodzić na lód, który wciąż możemy napotkać na naszych wodnych akwenach. I choć z pozoru wygląda, że jest gruby i stabilny, to jego struktura w każdym miejscu jest inna.

Wiecej..

Nowy blok przy ul. Cymsa z przedszkolem

Środa, 24.02.2021 13:35 • KATEGORIA: Wiadomości

Prezydent Tomasz Budasz ogłosił, że miasto postawi nowy budynek mieszkalny przy ulicy Cymsa, obok istniejących już bloków, senioralnego i komunalnego. Inwestycja będzie realizowana w ramach nowego programu rządowego dla osób nie mających zdolności na zakup mieszkania na rynku deweloperskim.

Wiecej..

Powiat wybudował nowe Domy Dziecka

Środa, 24.02.2021 12:50 • KATEGORIA: Wiadomości

Zakończyła się już budowa dwóch Domów Dziecka przy ulic Konopnickiej w Gnieźnie. Starostwo Powiatowe zrealizowało tę ważną inwestycję za 1,5 miliona złotych. Budynki czeka teraz odbiór techniczny, a potem będą mogły zostać zamieszkane.

Wiecej..

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna dokonała niezwykłego znaleziska. W jej archiwach odkryto ekslibrysy autorstwa nieżyjącej rysowniczki Wandy Tomaszewskiej, które powstały w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku.

Wiecej..

Co dalej z terenem przy ul. Spokojnej ?

Wtorek, 23.02.2021 12:05 • KATEGORIA: Wiadomości

W poniedziałek Urząd Miejski wyłożył propozycję planu zagospodarowania terenów zielonych przy ulicy Spokojnej. W dyskusji nad projektem wzięła udział duża część gnieźnian i jak się szybko okazało, mają wiele uwag do tego pomysłu.

Wiecej..

Powiatowy zarząd Dróg w Gnieźnie rozpoczął już realizację swoich remontów, które zaplanowano na rok 2021. W ramach zaprojektowanych już prac drogowych są nie tylko wymiany nawierzchni ale też budowy nowych chodników a nawet jedno poszerzenie. Pierwsza z inwestycji realizowana jest aktualnie na drodze z Witkowa do Malenina.

Wiecej..

Dzieci wykonały w karnawale głowy kozła

Piątek, 19.02.2021 13:54 • KATEGORIA: Wiadomości

Zapusty w dobie pandemii zaliczone i nic nie przeszkodziło, by się dobrze zabawić, a zabawa tym razem polegała na wykonaniu głowy kozła. Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie rozstrzygnął właśnie konkurs karnawałowy dla najmłodszych.

Wiecej..

Na wiosnę ruszy remont ulicy Wolności

Środa, 17.02.2021 13:05 • KATEGORIA: Wiadomości

Miasto Gniezno rozpocznie na wiosnę remont ulicy Wolności. Prace drogowe na tym odcinku zostały wstępnie zaplanowane na 14 miesięcy i będą przeprowadzane w czterech etapach. Inwestycja zostanie dofinansowana ze środków rządowych.

Wiecej..

Kwarantanna w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie. Z powodu zakażenia koronawirusem u jednego z urzędników pracujących w Wydziale Komunikacji i Transportu Publicznego wszyscy pracownicy tej jednostki przebywają w izolacji. Wydział chwilowo będzie nieczynny.

Wiecej..

Basen otwarty. GOSiR zaprasza na kursy pływania

Wtorek, 16.02.2021 15:16 • KATEGORIA: Wiadomości

Basen wznowi zajęcia z nauki pływania. Od dziś prowadzone są zapisy na kursy z doskonalenia i nauki pływania dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Szkolenia mają ruszyć w marcu, a od wczoraj po przerwie otwarta została miejska pływalnia przy ulicy Jolenty w Gnieźnie.

Wiecej..

Starosta Gruszczyński o pikietach w obronie ZOL-u

Wtorek, 16.02.2021 15:15 • KATEGORIA: Wiadomości

Czy obrońcy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego przy ulicy Orzeszkowej mają powody, by nadal pikietować? Głos w tej sprawie zabrał dziś starosta gnieźnieński ? Piotr Gruszczyński, który stwierdził, że nie rozumie ich obaw i raz jeszcze tłumaczy, na czym polega zamiana organów prowadzących, którą zaproponowano.

Wiecej..

ZOL nadal pikietuje

Poniedziałek, 15.02.2021 14:48 • KATEGORIA: Wiadomości

Pracownicy i rodziny pacjentów mieszkających w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym przy ulicy Orzeszkowej nadal pikietują ze swoimi transparentami. Protestujący mówią jednym głosem, że nie chcą, by organem prowadzącym ich ośrodek był szpital ?Dziekanka?. W piątek manifestację zorganizowano na Rynku w Gnieźnie, dziś natomiast pod Urzędem Miejskim i Starostwem Powiatowym.

Wiecej..

Wzrost hospitalizacji z powodu koronawirusa

Poniedziałek, 15.02.2021 14:42 • KATEGORIA: Wiadomości

Na oddziale zakaźnym w szpitalu przy ulicy św. Jana w Gnieźnie znów zaczęło przybywać pacjentów covidowych. Sytuacja na ten moment nie zaburzyła codziennego funkcjonowania naszej lecznicy powiatowej, choć pozwala już snuć takie scenariusze.

Wiecej..

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10232 233 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: FD-System - Projektowanie stron internetowych