Poniedziałek, 15.08.2022 23:44 , Dziś imieniny: Marii, napoleona, Stelii Odwiedziło nas 35160054 gości
Menu
Gniezno
Września Szukaj
  
Obraz reklamowy
Obraz reklamowy

Kategoria: Wiadomości

Trzy propozycje dla seniorów

Piątek, 06.05.2022 13:15 • KATEGORIA: Wiadomości

Urząd Miejski w Gnieźnie z nowymi propozycjami dla seniorów. W sobotę za tydzień zostanie dla nich zorganizowany piknik majowy, a w poniedziałek uruchomiono nowy nabór na zajęcia w klubie seniora. Po wakacjach natomiast na terenie URBIS-u przy ulicy Chrobrego ma być otwarta senioralna kawiarenka.

Wiecej..

Zespół taneczny z Żytomierza wystąp[ił w Gnieźnie

Czwartek, 05.05.2022 14:00 • KATEGORIA: Wiadomości

Na Rynku w Gnieźnie wystąpił zespół Słoneczko z Żytomierza. Artyści z Ukrainy pokazali swój folklor, który wyrażają od blisko 50 lat tańcem i muzyką, a nam pokrótce opowiedzieli o swojej historii i twórczości.

Wiecej..

Wrzesiński Rodzinny Rajd Rowerowy pokazał wszystkim, jak wielka jest siła miłośników podróżowania jednośladami. Przepis jest prosty ? rowerem jedziemy w najbliższe nam okolice, a więc drogami, które pokonujemy na co dzień samochodem. Wszystko rzecz jasna dla zdrowia, lepszego samopoczucia i również, jak się okazuje, dla oszczędności.

Wiecej..

Gnieźnianie obejrzeli premierowe przedstawienie pt. ?Independenti@?, które wystawiła Szkoła Tańca i Baletu Le Pas. Wydarzenie przygotowano w ramach miejskiego stypendium kulturalnego im. Sławomira Kuczkowskiego.

Wiecej..

Rozpoczął się egzamin maturalny z matematyki

Czwartek, 05.05.2022 10:08 • KATEGORIA: Wiadomości

4 maja rozpoczęły się egzaminy maturalne. Dzisiaj o godz. 9.00 uczniowie przystąpili do drugiego egzaminu w tej sesji maturalnej. Tym razem mierzą się z królową nauk - matematyką. W I Liceum Ogólnokształcącym w Gnieźnie w tym roku jest 133 abiturientów. Zapytaliśmy ich, jak czują się przed dzisiejszym egzaminem.

Wiecej..

Wenecja z nowymi atrakcjami

Środa, 04.05.2022 15:28 • KATEGORIA: Wiadomości

Wenecja z nowymi atrakcjami już dostępna. Otwarto jej kolejne przestrzenie, które poddano rewitalizacji, a jej widok ucieszył każdego, kto już był na spacerze w tym miejscu.

Wiecej..

Maturzyści już po języku polskim

Środa, 04.05.2022 15:22 • KATEGORIA: Wiadomości

Maturzyści już napisali egzamin z języka polskiego. Rozpoczął się dla nich czas trudny, do którego są jednak bardzo dobrze przygotowani, a dziś nawet dopisało im szczęście, bo trafić na Pana Tadeusza na maturze to niemal marzenie.

Wiecej..

231. rocznica Konstytucji 3 Maja

Środa, 04.05.2022 14:48 • KATEGORIA: Wiadomości

Głównym punktem gnieźnieńskich uroczystości upamiętniających 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja była msza święta w katedrze, odprawiona pod przewodnictwem księdza biskupa Radosława Orchowicza. Wygłosił one też homilię nawiązującą do rocznicy konstytucji i święta Najświętszej Marii Panny Królowej Polski.

Wiecej..

Września z gwiazdami na Majówkę

Środa, 04.05.2022 14:37 • KATEGORIA: Wiadomości

Wrzesiński Weekend Muzyczny za nami i na rynku znów komplet publiczności, którą przyszła posłuchać artystów zaproszonych na majówkę przez władze miejskie. Wystąpili: Kasia Kowalska, Roxie Węgiel, Sarsa i zespół Mig.

Wiecej..

Nowy PSZOK zostanie otwarty 5 maja

Piątek, 29.04.2022 21:15 • KATEGORIA: Wiadomości

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Gnieźnie ma nową siedzibę. Jednostka jest teraz zlokalizowana przy ulicy Kawiary i teraz będzie czynna częściej niż było to do tej pory i na nowych zasadach

Wiecej..

SOSW nr 2 obchodził Międzynarodowy Dzień Tańca

Piątek, 29.04.2022 20:59 • KATEGORIA: Wiadomości

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Gnieźnie zorganizował Dzień Tańca, dzięki któremu młodzieży dano możliwość na chwile zapomnieć o nauce. Pasja do tańca jest świetnym przykładem, jak młody człowiek możne skutecznie z siebie wyrzucać złe emocje.

Wiecej..

Mieszkańcy posprzątali zielone tereny na Kawiarach

Piątek, 29.04.2022 20:11 • KATEGORIA: Wiadomości

Urząd Miejski w Gnieźnie zaprosił mieszkańców do sprzątania terenów zielonych przy ulicy Kawiary. W taki sposób przypominamy, jak szkodliwe jest zaśmiecanie naszego otoczenia, a przy okazji zachęcano do korzystania z programów ekologicznych, które pilotuje magistrat.

Wiecej..

Przy Konopnickiej powstaną jednak kolejne bloki

Piątek, 29.04.2022 18:49 • KATEGORIA: Wiadomości

Teren po boisku hokejowym przy ulicy Konopnickiej na sprzedaż. Taką decyzję podjęła Rada Miasta Gniezna na swoim ostatnim posiedzeniu. Wokół tego tematu rozgorzała znów dyskusja, czy aby należy sprzedawać tak atrakcyjny i wciąż jeszcze teren zielony.

Wiecej..

Nowy zarządca schroniska dla osób bezdomnych

Piątek, 29.04.2022 18:03 • KATEGORIA: Wiadomości

Schronisko dla osób bezdomnych Samotna Przystań w Gnieźnie będzie prowadzone przez nowy podmiot zarządzający. W wyniku przetargu do tego zadania wyłoniono innego wykonawcę, poznańskie stowarzyszenie, które przejmie jednostkę za tydzień.

Wiecej..

Maturzyści zakończyli rok szkolny

Piątek, 29.04.2022 14:28 • KATEGORIA: Wiadomości

Zespół Szkół Technicznych w Gnieźnie pożegnał tegorocznych maturzystów, którzy przystąpią w maju do matury. Uczniowie przez ostatnie 4 lata zebrali tutaj cenne doświadczenia i powoli wchodzili w dorosłość, a teraz podsumowują ten etap w ich życiu.

Wiecej..

Poprawki budżetowe w Powiecie

Piątek, 29.04.2022 10:21 • KATEGORIA: Wiadomości

Rada Powiatu Gnieźnieńskiego uchwaliła poprawki budżetowe do bieżącego rozliczenia i w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Dotyczą one spraw związanych z remontem starej części szpitala Pomnik Chrztu Polski, a także oświaty i remontów drogowych.

Wiecej..

Jutro wspólne sprzątanie na Kawiarach

Czwartek, 28.04.2022 13:16 • KATEGORIA: Wiadomości

Urząd Miejski w Gnieźnie zaprasza mieszkańców na sprzątanie terenu zielonego przy ulicy Kawiary, a przy okazji będzie zachęcał wszystkich do udziału w programach ekologicznych, na które magistrat oferuje dofinansowania.

Wiecej..

Akcja EDU-reakcJA w Starym Ratuszu

Czwartek, 28.04.2022 13:05 • KATEGORIA: Wiadomości

Akcja EDU-reakcJA, pod takim tytułem w Starym Ratuszu zorganizowano dzień szkolenia dla edukatorów i animatorów, których wyczulano na problem dyskryminacji w naszej codziennej przestrzeni.

Wiecej..

Radni miejscy przegłosowali dla siebie podwyżki

Czwartek, 28.04.2022 12:20 • KATEGORIA: Wiadomości

Rada Miasta Gniezna podjęła uchwałę w sprawie podwyżek dla jej 23 członków. Diety radnych wzrosną o 23 procent, bo jak słyszymy radni dobrze wykonują swoje mandaty społeczne, choć tutaj przypomnijmy, że od 25 miesięcy odbywają swoje spotkania wyłącznie w trybie zdalnym.

Wiecej..

Gniezno z dopłatami do in vitro

Środa, 27.04.2022 12:43 • KATEGORIA: Wiadomości

W Gnieźnie rusza program dofinansowywania procedury zapładniania pozaustrojowego, potocznie zwanego metodą in vitro. Z takiej dopłaty skorzystać może każda kobieta z problemem bezpłodności, jeśli tylko mieszka na terenie miejskim i mieści się w przedziale wiekowym 20-40 lat.

Wiecej..

Tancerze z Żytomierza wystąpią w Gnieźnie

Środa, 27.04.2022 11:44 • KATEGORIA: Wiadomości

W Gnieźnie wystąpi niebawem zespół Słoneczko z Żytomierza, który odbywa właśnie swoje tournee po Europie. Na scenie ujrzymy tancerzy i ich nowy program artystyczny, który stworzy ciekawe widowisko i będzie okazją do wspólnej integracji.

Wiecej..

I Liceum Ogólnokształcące zachęcało ósmoklasistów, by wybrali ofertę szkoły i od września zostali ?Chrobrzakami?. Placówka zorganizowała w swojej siedzibie w sobotnie przedpołudnie drzwi otwarte dla wszystkich zainteresowanych, którym pokazała swoje wnętrza.

Wiecej..

Co widać w obiektywie przedszkolaka?

Wtorek, 26.04.2022 12:52 • KATEGORIA: Wiadomości

Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie prezentuje wystawę fotograficzną przedszkolaka. Od piątku we wnętrzach Starego Ratusza jest dostępna ekspozycja pokonkursowa, która jest finałem projektu pt. ?Moja okolica tuż za rogiem?.

Wiecej..

XXVII Festiwal "Prowincjonalia"

Wtorek, 26.04.2022 11:57 • KATEGORIA: Wiadomości

We Wrześni zorganizowano XXVII Ogólnopolski Festiwal Filmowy Prowincjonalia, do którego zakwalifikowano w tym roku 51 filmów. Każdy z nich został pokazany we Wrzesińskim Ośrodku Kultury, od środy do soboty, ich ocenę oddano tradycyjnie w ręce widzów.

Wiecej..

Śpiewali piosenki religijne przy pomniku św. Wojciecha

Poniedziałek, 25.04.2022 13:50 • KATEGORIA: Wiadomości

W sobotnie przedpołudnie na placu przy pomniku św. Wojciecha została zorganizowana kolejna edycja Festiwalu Piosenki Religijnej Adalbertus. Na scenie wystawionej przez Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie wystąpiło sześciu wykonawców, a całość ich występu dał trwający prawie godzinę koncert.

Wiecej..

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10178 179 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: FD-System - Projektowanie stron internetowych