Niedziela, 18.08.2019 19:30 , Dziś imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony Odwiedziło nas 20088057 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Aktualności

Ostrzeżenie meteorologiczne: silny deszcz z burzami

Środa, 07.08.2019 13:54 • KATEGORIA: Wiadomości

Ostrzeżenie meteorologiczne: silny deszcz z burzami

Przekazujemy treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 48, wydanego przez IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu dnia 7 sierpnia 2019 roku.

Wiecej..

"Latające wyspy" w Latarni na Wenei

Środa, 07.08.2019 12:06 • KATEGORIA: Wiadomości

 Latające wyspy  w Latarni na Wenei

W Latarni na Wenei zorganizowano kolejne ekowarsztaty dla najmłodszych. Tym razem tworzono "latające wyspy", które doskonale będą pasowały jako dekoracja - do domu, na balkon czy werandę i do ogrodu. I co jest wręcz paradoksem, to że inspiracją do tego spotkania była popularna wśród dzieci gra komputerowa.

Wiecej..

Oddali "Króliki" w geście protestu

Środa, 07.08.2019 11:24 • KATEGORIA: Wiadomości

Oddali  Króliki  w geście protestu

To statuetka "Królika" - czyli przyznawana co roku nagroda Miasta Gniezna dla osób zasłużonych dla kultury. Dwaj pierwsi laureaci tej nagrody - Jakub Dzionek i Paweł Bartkowiak, w lipcu oddali swoje statuetki w geście protestu. Chcą innego podejścia władz miejskich do tematu kultury oraz powołania przy urzędzie społecznej rady kultury.

Wiecej..

Będzie remont ul. Składowej

Wtorek, 06.08.2019 11:48 • KATEGORIA: Wiadomości

Będzie remont ul. Składowej

Tocząca się przez wiele miesięcy sprawa remontu ulicy Składowej w Gnieźnie w końcu ma doczekać się finału. Władze miejskie porozumiały się właśnie w tej sprawie z właścicielami Galerii Piastova. Nowa nawierzchnia zostanie położona w tym roku i zostanie sfinansowana przez Miasto Gniezno i firmę PKB Invest po połowie.

Wiecej..

Nowa wystawa w muzeum

Wtorek, 06.08.2019 11:39 • KATEGORIA: Wiadomości

Nowa wystawa w muzeum

Tym razem o Słowianach Połabskich opowiadać będzie wystawa w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. To kolejna odsłona prezentacji czasów wczesnego średniowiecza. Połabianie byli grupą plemienną zamieszkującą zachodnią część Polski.

Wiecej..

Nowi delegaci w Izbie Rolniczej

Wtorek, 06.08.2019 11:35 • KATEGORIA: Wiadomości

Nowi delegaci w Izbie Rolniczej

Izba Rolnicza w Wielkopolsce ma nowych delegatów. W jej składzie są tradycyjnie rolnicy prowadzący swoje gospodarstwa na terenie powiatu gnieźnieńskiego. Ten rolniczy samorząd daje możliwość opiniowania rozwiązań wprowadzanych na wsi, co często wpływa na ich ostateczne legislacyjne rozstrzygnięcia.

Wiecej..

Wygrana Mieszka na inaugurację

Poniedziałek, 05.08.2019 13:48 • KATEGORIA: Sport

Wygrana Mieszka na inaugurację

Piłkarze Mieszka Gniezno zainaugurowali tegoroczne rozgrywki w ramach rywalizacji w trzeciej lidze. Na pierwsze spotkanie udali się do Środy Wielkopolskiej. Tam pokonali miejscowy zespół Polonii 1:0.

Wiecej..

Śmierć motocyklisty w Lulkowie

Poniedziałek, 05.08.2019 13:39 • KATEGORIA: Wiadomości

Śmierć motocyklisty w Lulkowie

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w piątkowy wieczór na trasie Gniezno - Trzemeszno w miejscowości Lulkowo. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 28-letni motocyklista, mieszkaniec powiatu mogileńskiego.

Wiecej..

Start poległ w Gdańsku

Poniedziałek, 05.08.2019 13:20 • KATEGORIA: Sport

Start poległ w Gdańsku

Ostatni mecz zasadniczej części sezonu Car Gwarant Start Gniezno rozegrał w Gdańsku. Tam zmierzył się z miejscowym zespołem Zdunek Wybrzeże.

Wiecej..

I Piknik Czytelniczy w deszczu

Poniedziałek, 05.08.2019 12:50 • KATEGORIA: Wiadomości

I Piknik Czytelniczy w deszczu

W Dolinie Pojednania został zorganizowany I Piknik Czytelniczy, czyli impreza plenerowa mająca promować czytelnictwo w naszym mieście. Wydarzenie zorganizowała Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna, i choć pogoda w niedzielę po południu niezbyt sprzyjała, to zainteresowanie było duże.

Wiecej..

Ul. Roosevelta wkrótce otwarta

Poniedziałek, 05.08.2019 11:16 • KATEGORIA: Wiadomości

Ul. Roosevelta wkrótce otwarta

Ta inwestycja to duma władz miasta, bo zanim ruszyła, wcześniej najczęściej twierdzono, że nie da się jej przeprowadzić. Budowa nowej kanalizacji sanitarnej miała pozwolić na podłączenie do niej wszystkich nowych posesji, które znajdują się w okolicy. Dziś dobiega ona końca, a przy okazji udaje się rozpocząć kolejne przedsięwzięcie, które prezydent Tomasz Budasz zapowiadał w swojej ostatniej kampanii wyborczej.

Wiecej..

Szczypiornistki przed sezonem

Poniedziałek, 05.08.2019 11:13 • KATEGORIA: Sport

Szczypiornistki przed sezonem

Gnieźnieńskie szczypiornistki rozpoczęły już przygotowania do kolejnego sezonu ligowego.

Wiecej..
Paulina Hennig-Kloska  trójką  na liście Koalicji Obywatelskiej

Paulina Hennig-Kloska wystartuje w jesiennych wyborach do Sejmu z okręgu konińsko-gnieźnieńskiego. Posłanka .Nowoczesnej z Gniezna, choć zdaniem lokalnego środowiska była idealną kandydatką na liderkę opozycji w regionie, będzie ostatecznie na trzecim miejscu listy Koalicji Obywatelskiej; na pierwszym i drugim będą kandydaci pochodzący z Konina.

Wiecej..

Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w Gnieźnie

Piątek, 02.08.2019 14:00 • KATEGORIA: Wiadomości

Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w Gnieźnie

Po oficjalnych uroczystościach 75-lecia wybuchu powstania warszawskiego w Gnieźnie zorganizowano wspólne śpiewanie piosenek wolnościowych. Z tej okazji odbywał się koncert zespołu Akustyczna Radiostacja.

Wiecej..

75. rocznica wybuchu powstania warszawskiego

Piątek, 02.08.2019 13:46 • KATEGORIA: Wiadomości

75. rocznica wybuchu powstania warszawskiego

75. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Gnieźnianie tradycyjnie upamiętniali pamięć tego zrywu chwilą zadumy i wspólnym spotkaniem w publicznej przestrzeni.

Wiecej..

Przerwa w dostawie ciepłej wody na ulicy Orzeszkowej

Czwartek, 01.08.2019 13:25 • KATEGORIA: Wiadomości

Przerwa w dostawie ciepłej wody na ulicy Orzeszkowej

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gnieźnie Sp. z o.o. informuje, że od godziny 7.00 dnia 5 sierpnia (poniedziałek) do godzin popołudniowych 6 sierpnia (wtorek), z uwagi na podłączenie do sieci cieplnej nowego przyłącza, zostanie wstrzymana dostawa ciepłej wody użytkowej do wymienionych poniżej obiektów.

Wiecej..

"200 lat powiatu wrzesińskiego"

Czwartek, 01.08.2019 13:10 • KATEGORIA: Wiadomości

 200 lat powiatu wrzesińskiego

Na Rynku we Wrześni od wczoraj można podziwiać wystawę fotograficzną pt. "200 lat powiatu wrzesińskiego". Wernisaż ekspozycji został zorganizowany w dniu rocznicy powołania do życia tej jednostki samorządowej.

Wiecej..

Z biletem zintegrowanym nieco taniej do Poznania

Czwartek, 01.08.2019 12:55 • KATEGORIA: Wiadomości

Z biletem zintegrowanym nieco taniej do Poznania

Gnieźnianie już wkrótce będą mogli zaoszczędzić trochę pieniędzy. Dla tych, którzy korzystają z miejskiej komunikacji autobusowej oraz jeżdżą pociągami i poznańskimi tramwajami, zostanie przygotowany bilet zbiorczy - zintegrowany, rzecz jasna w niższej cenie. Nad przystąpieniem do takiego programu krótko dyskutowano, a potem głosowano podczas środkowego posiedzenia Rady Miasta Gniezna.

Wiecej..

Sierpień miesiącem z zabawą w Starym Ratuszu

Czwartek, 01.08.2019 11:53 • KATEGORIA: Wiadomości

Sierpień miesiącem z zabawą w Starym Ratuszu

Stary Ratusz zaprasza w sierpniu na miesiąc z zabawą w najróżniejszych jej odmianach. To kolejna familijna propozycja tej placówki, która przygotowała już pełną ofertę spotkań w formie warsztatów.

Wiecej..

W niedzielę zapraszamy na piknik czytelniczy

Czwartek, 01.08.2019 11:03 • KATEGORIA: Wiadomości

W niedzielę zapraszamy na piknik czytelniczy

To będzie pierwsza tak duża impreza, którą Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna zorganizuje w publicznej przestrzeni. W niedzielę, 4 sierpnia od godz. 11:00 w Dolinie Pojednania będzie odbywał się piknik czytelniczy.

Wiecej..
Wsiadł i odjechał. Kto rozpoznaje sprawcę kradzieży?

Gnieźnieńscy policjanci poszukują sprawcy kradzieży, do której doszło doszło 4 czerwca w sklepie na osiedlu Pustachowa w Gnieźnie.

Wiecej..

Prace u zbiegu ulic Orzeszkowej i Lema

Wtorek, 30.07.2019 13:43 • KATEGORIA: Wiadomości

Prace u zbiegu ulic Orzeszkowej i Lema

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gnieźnie informuje, że w dniach od 1 do 9 sierpnia, z uwagi na podłączenie do sieci cieplnej nowego przyłącza, zostanie wyłączona z użytkowania pieszych część chodnika u zbiegu ulic Elizy Orzeszkowej i Stanisława Lema.

Wiecej..

Heroes Orchestra

Wtorek, 30.07.2019 13:32 • KATEGORIA: Wiadomości

Heroes Orchestra

Muzyczną podróż do krainy zamków, rycerzy o smoków zaprezentowała w sobotni wieczór na placu imienia Mikołaja Trąby warszawska 50-osobowa grupa muzyków i chórzystów Heroes Orchestra.

Wiecej..

Trzos dla Łągwy

Wtorek, 30.07.2019 13:19 • KATEGORIA: Wiadomości

Trzos dla Łągwy

Nieodłącznym elementem Koronacji Królewskiej jest każdego roku turniej łuczniczy. W tym roku mieliśmy dwa takie turnieje. Pierwszy odbył się w sobotę.

Wiecej..

Będą zmiany z nazwach kilku szkół

Wtorek, 30.07.2019 11:55 • KATEGORIA: Wiadomości

Będą zmiany z nazwach kilku szkół

Od września w kilku szkołach zarządzanych przez powiat gnieźnieński ma dojść do zmian w ich nazewnictwie. Podczas ostatniego posiedzenia Rady Powiatu Gnieźnieńskiego została przyjęta uchwała o nowej sieci szkół ponadpodstawowych, które są zlokalizowane na jego obszarze.

Wiecej..

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10412 413 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych