Poniedziałek, 25.06.2018 06:11 , Dziś imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma Odwiedziło nas 16786213 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Aktualności

Nowa wystawa w Miejskim Ośrodku Kultury

Piątek, 14.12.2012 16:51 • KATEGORIA: Wiadomości

Nowa wystawa w Miejskim Ośrodku Kultury

Obrazy Roberta Witzke oglądać można w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie. Na ekspozycji znalazły się trzy cykle: "Mglisty jednorożec", "Aloha" oraz "Vedic art". Robert Witzke podkreśla, że malarstwem interesuje się od dziecka.

Wiecej..

Biegacze podsumowali rok

Piątek, 14.12.2012 16:49 • KATEGORIA: Wiadomości

Biegacze podsumowali rok

Klub Sportowy Altom podsumował swoją działalność w 2012 roku. Gnieźnieński klub zrzeszający biegaczy każdego roku organizuje dwie prestiżowe imprezy: Bieg Europejski oraz Bieg Lechitów. W tym roku oba biegi były jubileuszowe. Na każdą z imprez przyjeżdżają zawodnicy z całego świata.

Wiecej..

W sobotę premiera w gnieźnieńskim teatrze

Piątek, 14.12.2012 16:45 • KATEGORIA: Wiadomości

W sobotę premiera w gnieźnieńskim teatrze

Już w tę sobotę w Teatrze im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie nowa premiera. Tym razem to "Per Procura", napisana przez autora broadwayowskich hitów - Neila Simona. Reżyseruje ją w Gnieźnie Bartosz Zaczykiewicz.

Wiecej..

Radni ZG i "Gniezno XXI" krytykują projekt budżetu

Czwartek, 13.12.2012 16:29 • KATEGORIA: Wiadomości

Radni ZG i  Gniezno XXI  krytykują projekt budżetu

Radni Stowarzyszenia Ziemia Gnieźnieńska i "Gniezno XXI" krytykują projekt budżetu powiatu gnieźnieńskiego na 2013 rok. Podkreślają, że budżet jest nieinwestycyjny. Według projektu, dochód powiatu w przyszłym roku miałby wynieść około 126 milionów, natomiast wydatki zostały zaplanowane na 123 miliony. W przyszłym roku najwięcej środków ma pochłonąć bieżące utrzymanie placówek podległych władzom powiatu.

Wiecej..

Na forum o ekonomii ekologicznej

Czwartek, 13.12.2012 16:26 • KATEGORIA: Wiadomości

Na forum o ekonomii ekologicznej

Ekonomia ekologiczna w parkach krajobrazowych była tematem tegorocznego forum ekologicznego w Gnieźnie. Forum organizowane przez gnieźnieńskie koło Polskiego Klubu Ekologicznego skierowane jest szczególnie do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów. Celem jest podnoszenie świadomości ekologicznej u ludzi młodych.

Wiecej..

Sukcesy licealistów z III LO

Czwartek, 13.12.2012 16:19 • KATEGORIA: Wiadomości

Sukcesy licealistów z III LO

Uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie zanotowali na swoim koncie kolejne sukcesy. Licealiści w klasach z rozszerzoną historią mogą pochwalić się licznymi osiągnięciami w konkursach historycznych - zarówno na szczeblu wojewódzkim, jak i ogólnopolskim. Dla uczestników konkursów historia jest po prostu pasją.

Wiecej..

Dzień Patronów Szkoły

Czwartek, 13.12.2012 16:17 • KATEGORIA: Wiadomości

Dzień Patronów Szkoły

Uczniowie gnieźnieńskiego Gimnazjum nr 4 świętowali Dzień Patronów Szkoły. Szkole patronują Polscy Nobliści. Imię oraz sztandar szkoła otrzymała osiem lat temu.

Wiecej..

Budowa hali zgodnie z planem

Środa, 12.12.2012 18:01 • KATEGORIA: Wiadomości

Budowa hali zgodnie z planem

Trwają prace związane z budową hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Gnieźnie. Obecnie wykonywane są prace związane z budową ścian zewnętrznych parteru budynku. Pomimo padającego śniegu prace idą zgodnie z planem.

Wiecej..

Rozmawiali o bezpieczeństwie w szkołach

Środa, 12.12.2012 17:54 • KATEGORIA: Wiadomości

Rozmawiali o bezpieczeństwie w szkołach

Jak radzić sobie z problemem agresji wśród młodzieży szkolnej i jak jej przeciwdziałać - na ten temat rozmawiali uczestnicy konferencji "Podnoszenie bezpieczeństwa w szkołach i placówkach oświatowych". Konferencja we Wrzesińskim Ośrodku Kultury skierowana była do nauczycieli, rodziców oraz pracowników poradni pedagogiczno-psychologicznych.

Wiecej..

"Niska emisja to wysokie ryzyko"

Środa, 12.12.2012 17:46 • KATEGORIA: Wiadomości

 Niska emisja to wysokie ryzyko

Dobiegła końca kampania "Niska emisja to wysokie ryzyko", prowadzona przez gnieźnieńskie koło Polskiego Klubu Ekologicznego oraz Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Głównym celem akcji było uświadomienie mieszkańców Gniezna, czym jest niska emisja, jakie niesie ze sobą konsekwencje oraz jakie są alternatywne źródła ogrzewania mieszkań i domów. W ramach kampanii rozprowadzane były ulotki informacyjne, organizowano także konferencje, audycje radiowe oraz konkursy.

Wiecej..
Piętnaste Literackie Spotkanie Niecodzienne we Wrześni

Krzysztof Daukszewicz był gościem kolejnego już spotkania z cyklu Literackich Spotkań Niecodziennych we Wrześni. Krzysztof Daukszewicz - satyryk, tekściarz, poeta i piosenkarz - w Bulvarze24 odpowiadał przede wszystkim na pytania mieszkańców. Mówił o swojej karierze oraz książkach. Gość znany jest ze swoich skeczów na temat polityków. Swoją karierę rozpoczął w latach 70-tych i jak podkreśla, wtedy było łatwiej kpić z władzy.

Wiecej..

Przed nami świąteczny Targ Wiejski

Środa, 12.12.2012 16:54 • KATEGORIA: Wiadomości

Przed nami świąteczny Targ Wiejski

Szesnastego grudnia w Domu Kultury w Łubowie po raz kolejny mieszkańcy powiatu będą mogli zaopatrzyć się w lokalne produkty. Stowarzyszenie Światowid, tradycyjnie przed świętami Bożego Narodzenia, organizuje Targ Wiejski. Targi odbywają się kilkanaście razy w ciągu roku. Stowarzyszenie, aby ułatwić kupującym dostęp do lokalnych wyrobów, planuje uruchomienie sklepu internetowego.

Wiecej..

Ambasadorzy u prymasa Polski

Wtorek, 11.12.2012 16:53 • KATEGORIA: Wiadomości

Ambasadorzy u prymasa Polski

Chociaż są muzułmanami, to przyjechali z życzeniami do prymasa Polski. Arcybiskupa Józefa Kowalczyka odwiedzili ambasadorzy Algierii, Arabii Saudyjskiej, Iranu, Pakistanu, Palestyny i Tunezji. To nawiązanie do czasów, kiedy gnieźnieński metropolita był jeszcze nuncjuszem apostolskim w Warszawie i dziekanem korpusu dyplomatycznego.

Wiecej..

Ułatwienia w prawie dla przedsiębiorców

Wtorek, 11.12.2012 16:48 • KATEGORIA: Wiadomości

Ułatwienia w prawie dla przedsiębiorców

Od nowego roku wchodzi w życie ustawa o redukcji niektórych obciążeń administracyjnych w gospodarce. Na te udogodnienia od dawna czekają już przedsiębiorcy. Zmiany dotyczą między innymi podatku VAT, rozliczania przeterminowanych faktur w podatkach dochodowych oraz partnerstwa publiczno-prywatnego.

Wiecej..
Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości

Rozpoczęły się prace kapituły konkursu Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości. Statuetkę Orła w przyszłym roku otrzymają przedsiębiorcy z powiatu gnieźnieńskiego, którzy osiągają najlepsze wyniki. Konkurs prowadzony jest w kilku kategoriach. Firmy do konkursu mogą zgłaszać członkowie kapituły oraz sami przedsiębiorcy.

Wiecej..

"Jabłoń w ogrodzie, morze jest blisko"

Wtorek, 11.12.2012 16:36 • KATEGORIA: Wiadomości

 Jabłoń w ogrodzie, morze jest blisko

Małgorzata Braunek i Artur Cieślar promowali w Gnieźnie swoją książkę "Jabłoń w ogrodzie, morze jest blisko". W Gimnazjum nr 2 odbyło się spotkanie z autorami książki. Małgorzata Braunek podkreśla, że w rozmowie z Arturem Cieślarem opowiada o swoim życiu i o tym, aby zawsze iść własną drogą.

Wiecej..

Gniezno zrobiło boom

Wtorek, 11.12.2012 16:30 • KATEGORIA: Wiadomości

Gniezno zrobiło boom

Była dobra zabawa i akcja charytatywna. W Klubie Muzycznym Młyn w Gnieźnie w sobotę odbyła się kolejna odsłona Festiwalu Nadziei. Do zbiórki pieniędzy na sprzęt do diagnostyki zdrowia dzieci włączyły się zespoły coverowe. Na scenie w składzie formacji Coolik można było zobaczyć i usłyszeć Justynę Krówczyńską - uczestniczkę ostatniej edycji "Bitwy na głosy".

Wiecej..

Szlachetne Paczki trafiły do rodzin

Poniedziałek, 10.12.2012 17:14 • KATEGORIA: Wiadomości

Szlachetne Paczki trafiły do rodzin

Dwadzieścia siedem rodzin z Gniezna i gminy Gniezno otrzymało paczki świąteczne. Dzięki akcji Szlachetna Paczka dla obdarowanych rodzin święta będą bardziej radosne. Osoby obdarowane to rodziny, które najbardziej potrzebują pomocy; nierzadko borykające się z chorobą i brakiem środków na bieżące utrzymanie. Pani Lidia i jej czteroosobowa rodzina dzięki ludziom dobrej woli otrzymała pralkę, środki czystości, żywność oraz prezenty dla swoich dzieci.

Wiecej..

Świąteczny Królewski Salon Sztuki

Poniedziałek, 10.12.2012 17:06 • KATEGORIA: Wiadomości

Świąteczny Królewski Salon Sztuki

Najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek można było posłuchać podczas Królewskiego Salonu Sztuki. W gnieźnieńskim Starym Ratuszu program świąteczny zaprezentował Teatr Rzyski z Bydgoszczy. Nie zabrakło także poezji oraz kabaretowych skeczów.

Wiecej..

"Druga 50-tka Bałtroczyka"

Poniedziałek, 10.12.2012 17:02 • KATEGORIA: Wiadomości

 Druga 50-tka Bałtroczyka

Blisko 300 osób obejrzało występ znanego konferansjera, prowadzącego liczne telewizyjne programy kabaretowe - Piotra Bałtroczyka. Artysta wystąpił z programem "Druga 50-tka Bałtroczyka". Podczas przeszło godzinnego występu opowiadał on między innymi, czym różni się życie 40-latka od egzystencji 50-latka.

Wiecej..

Klaudia Piórek Sportowcem Roku 2012

Poniedziałek, 10.12.2012 16:57 • KATEGORIA: Sport

Klaudia Piórek Sportowcem Roku 2012

Po raz ósmy odbyła się Gala Gnieźnieńskiego Sportu. Specjalnie powołana przez Prezydenta Miasta Gniezna - Jacka Kowalskiego, kapituła, złożona z dziesięciu dziennikarzy zajmujących się tematyką sportową, dokonała wyboru dziesięciu najlepszych sportowców mijającego roku.

Wiecej..

Derby Stella - Start

Poniedziałek, 10.12.2012 16:52 • KATEGORIA: Sport

Derby Stella - Start

Hokeiści po rywalizacji na otwartym powietrzu rozpoczęli rozgrywki w hali. Do rozgrywek o Halowe Mistrzostwo Polski Seniorów zgłosiło się sześć drużyn. W Gnieźnie spotkały się w pojedynku derbowym dwa zespoły - Stella i Start. Przed meczem trener Stelli z ostrożnym optymizmem wypowiadał się o szansach swojego zespołu.

Wiecej..

El-Gład na czele Gnieźnieńskiej Ligi Futsalu

Poniedziałek, 10.12.2012 16:49 • KATEGORIA: Sport

El-Gład na czele Gnieźnieńskiej Ligi Futsalu

Kolejne dwie serie meczów rozegrały zespoły piłkarskie rywalizujące w ramach Gnieźnieńskiej Ligi Futsalu. Trzecia kolejka rozegrana została w sobotnie popołudnie, a czwarta - w niedzielny poranek.

Wiecej..

Druga odsłona Pustachowa CUP

Poniedziałek, 10.12.2012 16:47 • KATEGORIA: Sport

Druga odsłona Pustachowa CUP

Kolejna odsłona turnieju Pustachowa CUP za nami. W minioną niedzielę rozegrały swoje mecze zespoły rywalizujące w grupie C i D.

Wiecej..

Memoriał Bolesława Flisiaka

Poniedziałek, 10.12.2012 16:44 • KATEGORIA: Sport

Memoriał Bolesława Flisiaka

W hali sportowej Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Cymsa odbył się XIX Turniej Bokserski im. Bolesława Flisiaka. Organizatorem turnieju była sekcja bokserska Klubu Sportowego Stella.

Wiecej..

« poprzednia 1 2306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316353 354 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych