Czwartek, 18.10.2018 11:23 , Dziś imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza Odwiedziło nas 17589256 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Aktualności

Piotr Ś. i kwiaciarki w jednym lokalu!

Środa, 17.04.2013 18:32 • KATEGORIA: Wiadomości

Piotr Ś. i kwiaciarki w jednym lokalu!

Kolejna awantura w kamienicy przy gnieźnieńskim Rynku. Część kwiaciarek, która miała przenieść się z dotychczasowego lokalu przy ulicy Chrobrego 1, w wynajmowanym pomieszczeniu przy Rynku zastała Piotra Ś., który również podpisał umowę na wynajem lokalu. Nie pomogła interwencja policji. Funkcjonariusze tylko pouczyli obie strony. Handlujący podkreślają, że są już bezsilni.

Wiecej..

Zapomniany patron stadionu?

Środa, 17.04.2013 18:21 • KATEGORIA: Wiadomości

Zapomniany patron stadionu?

Mało który z gnieźnian wie, że stadion żużlowy przy ulicy Wrzesińskiej w Gnieźnie nosi imię podpułkownika Franciszka Hynka. Hynek był pilotem balonowym Wojska Polskiego. Dwa razy zdobył Puchar Gordona Bennetta. Stadion Miejski jego imię nosi już od ponad 50 lat, jednak nazwa ta od dawna praktycznie nie funkcjonuje. Gnieźnieńskie Stowarzyszenie Sportów Lotniczych im. Ludwika Szajdy chce przypomnieć mieszkańcom o tej jakże ważnej, ich zdaniem, postaci.

Wiecej..

Lepsze wyniki sportowe

Środa, 17.04.2013 18:10 • KATEGORIA: Wiadomości

Lepsze wyniki sportowe

Lepsze niż w ubiegłym roku wyniki sportowe w systemie sportu młodzieżowego odnotowały kluby z powiatu gnieźnieńskiego. System sportu młodzieżowego to klasyfikacja ponad 3000 klubów z całej Polski, w której od kilku lat uczestniczą także gnieźnieńskie kluby.

Wiecej..

Wystawa poplenerowa w Miejskim Ośrodku Kultury

Środa, 17.04.2013 17:19 • KATEGORIA: Wiadomości

Wystawa poplenerowa w Miejskim Ośrodku Kultury

Malarze i fotograficy z Litwy i Ukrainy zaprezentowali swoje prace w Dużej Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury. Wystawa jest efektem pleneru. w trakcie którego artyści przedstawili nasze miasto podczas uroczystości świętowojciechowych oraz Imienin Miasta.

Wiecej..

SLD przeprasza za zachowanie Zdzisława Kujawy

Wtorek, 16.04.2013 17:32 • KATEGORIA: Wiadomości

SLD przeprasza za zachowanie Zdzisława Kujawy

Działacze gnieźnieńskiej lewicy przepraszają za zachowanie Zdzisława Kujawy. Przewodniczący Rady Powiatu po ubiegłotygodniowych wydarzeniach zawiesił członkostwo w partii. Władze miejskie i powiatowe SLD zwróciły się do Kujawy o rezygnację z funkcji przewodniczącego Rady Powiatu.

Wiecej..

PiS chce oczyszczenia wizerunku samorządu

Wtorek, 16.04.2013 17:28 • KATEGORIA: Wiadomości

PiS chce oczyszczenia wizerunku samorządu

Koalicja rządząca w mieście i powiecie doprowadziła do upadku wizerunku moralnego samorządowców - podkreślają działacze Prawa i Sprawiedliwości. Zdaniem członków PiS-u, to działacze Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Platformy Obywatelskiej dali przyzwolenie na tego typu zachowanie, jakiego dopuścili się Piotr Bator, Marek Szóstak oraz Zdzisław Kujawa.

Wiecej..

W Senacie o odnawialnych źródłach energii

Wtorek, 16.04.2013 17:22 • KATEGORIA: Wiadomości

W Senacie o odnawialnych źródłach energii

W Senacie RP odbyła się konferencja poświęcona odnawialnym źródłom energii. Jej uczestnicy rozmawiali o zaletach wykorzystywania "zielonej energii" oraz możliwościach dofinansowania. O działaniach podjętych w celu wspierania odnawialnych źródeł energii na terenie powiatu zgromadzonym opowiadał starosta gnieźnieński - Dariusz Pilak.

Wiecej..

Wspólne ćwiczenia strażaków i ratowników

Wtorek, 16.04.2013 17:17 • KATEGORIA: Wiadomości

Wspólne ćwiczenia strażaków i ratowników

Wiele osób zostało rannych w wypadku, do którego doszło na trasie szybkiego ruchu. Autobus zderzył się z osobówką, po czym wywrócił się na bok. Na szczęście, były to tylko ćwiczenia strażaków i ratowników medycznych.

Wiecej..

Propozycje gnieźnieńskiego MOK-u

Wtorek, 16.04.2013 17:11 • KATEGORIA: Wiadomości

Propozycje gnieźnieńskiego MOK-u

Na pokaz filmów krótkometrażowych 19 kwietnia zaprasza Miejski Ośrodek Kultury. To już piąta edycja festiwalu Short Waves, promującego polską twórczość krótkometrażową. W MOK-u pokaz rozpocznie się o godzinie 19.00.

Wiecej..

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Poniedziałek, 15.04.2013 17:10 • KATEGORIA: Wiadomości

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Mieszkańcy powiatu gnieźnieńskiego uczcili pamięć pomordowanych w lasach katyńskich. W kościele garnizonowym i Parku Miejskim modlono się za policjantów powiatu gnieźnieńskiego pomordowanych w Twerze. W uroczystości przy pomniku upamiętniającym zamordowanych w 1940 roku policjantów brali udział parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele organizacji kombatanckich oraz uczniowie.

Wiecej..

Dyrektor Wydziału Komunikacji zawieszona

Poniedziałek, 15.04.2013 17:06 • KATEGORIA: Wiadomości

Dyrektor Wydziału Komunikacji zawieszona

Dyrektor Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, Małgorzata Pietrzak-Sikorska, została zawieszona w obowiązkach. Zarząd Powiatu podjął taką decyzję w związku z zatajeniem informacji dotyczących wyroku w sprawie radnego powiatowego - Marka Szóstaka. Informacja o wyroku do Wydziału Komunikacji wpłynęła w listopadzie ubiegłego roku, jednak Zarząd Powiatu został o tym poinformowany dopiero teraz.

Wiecej..

Gerard Radecki o decyzji Zarządu Województwa Wielkopolskiego

Poniedziałek, 15.04.2013 17:01 • KATEGORIA: Wiadomości

Gerard Radecki o decyzji Zarządu Województwa Wielkopolskiego

Gerard Radecki decyzję o pozbawieniu go funkcji dyrektora Muzeum Początków Państwa Polskiego przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego uważa za krzywdzącą i niesprawiedliwą. Zdaniem zarządu, dyrektor dopuścił się licznych zaniedbań. Chodzi między innymi o brak publikacji wyników dotychczasowych badań archeologicznych z serii "Origines Polonorum", złą postawę wobec pracowników muzeum oraz, co zarząd uznał za kluczowe, konflikt na linii muzeum - I Liceum Ogólnokształcące. Gerard Radecki uważa, że porozumienie pomiędzy szkołą a muzeum było możliwe.

Wiecej..

Szansa dla pracowników PPZ-u

Poniedziałek, 15.04.2013 16:56 • KATEGORIA: Wiadomości

Szansa dla pracowników PPZ-u

Jest szansa dla załogi i plantatorów ziemniaków na przejęcie PPZ w Trzemesznie. Ministerstwo Skarbu Państwa proces prywatyzacji rozpoczyna od nowa. Przypomnijmy, że wcześniej ministerstwo rozpatrywało wyłącznie możliwość przejęcia zakładu przez konkurencyjną firmę PEPEES S.A. z Łomży.

Wiecej..

"Orły dla Przedsiębiorczości"

Poniedziałek, 15.04.2013 16:53 • KATEGORIA: Wiadomości

 Orły dla Przedsiębiorczości

Za nami gala siódmej już edycji konkursu "Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości". O statuetki w kilku kategoriach walczyły 22 firmy. Jak podkreśla starosta gnieźnieński, z każdą edycją prestiż plebiscytu rośnie.

Wiecej..

Kenijczycy zdominowali podium

Poniedziałek, 15.04.2013 16:51 • KATEGORIA: Sport

Kenijczycy zdominowali podium

Jedenasta edycja Biegu Europejskiego przeszła do historii. Do tegorocznej rywalizacji zgłosiło się blisko tysiąc uczestników. Ostatecznie linię mety minęło 885 biegaczy, co jest nowym rekordem tej znanej nie tylko w Polsce imprezy biegowej.

Wiecej..

Przegrana na inaugurację

Poniedziałek, 15.04.2013 16:49 • KATEGORIA: Sport

Przegrana na inaugurację

Po długiej zimowej przerwie nadszedł czas, na który czekali kibice speedwaya w Pierwszej Stolicy Polski. Rozegrano po latach pierwszy mecz w ekstralidze. Niestety, inauguracja w wykonaniu Lechma Startu Gniezno wypadła mizernie. Po bardzo jednostronnym widowisku zawodnicy Stelmetu Falubazu Zielona Góra rozgromili podopiecznych Lecha Kędziory 60:30.

Wiecej..

Start wygrywa, Stella pokonana

Poniedziałek, 15.04.2013 16:42 • KATEGORIA: Sport

Start wygrywa, Stella pokonana

Ze zmiennym szczęściem rozpoczęli wiosenną batalię ligową na otwartych boiskach gnieźnieńscy laskarze. Zespół Stelli podejmował Pomorzanina Toruń. Niestety, gnieźnianie nie dali rady gościom i przegrali mecz 1:5. Lepiej powiodło się zespołowi Startu, i to w meczu wyjazdowym. Pokonał on w Poznaniu miejscową Wartę 6:5.

Wiecej..

Kusy pokonał MKS MOS

Poniedziałek, 15.04.2013 16:36 • KATEGORIA: Sport

Kusy pokonał MKS MOS

Piłkarki ręczne MKS-u MOS rozegrały swój kolejny mecz w rozgrywkach drugiej ligi kobiet. Tym razem gościły drużynę MKS Kusy Baltica Szczecin. Gnieźnianki przegrały to spotkanie 28:35.

Wiecej..

Na sportowo w Dzień Inwalidy

Poniedziałek, 15.04.2013 16:33 • KATEGORIA: Sport

Na sportowo w Dzień Inwalidy

Kolejna Integracyjna Spartakiada Sportowo-Rekreacyjną z okazji Światowego Dnia Inwalidy odbyła się w hali Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Gnieźnie.

Wiecej..

Prywatyzacja trzemeszeńskiego PPZ-u zamknięta

Piątek, 12.04.2013 17:08 • KATEGORIA: Wiadomości

Prywatyzacja trzemeszeńskiego PPZ-u zamknięta

Prywatyzacja Przedsiębiorstwa Przemysłu Ziemniaczanego w Trzemesznie została zamknięta. Ministerstwo Skarbu Państwa podjęło decyzję o zamknięciu procesu prywatyzacji bez rozstrzygnięcia. Z takiej decyzji zadowoleni mogą być przede wszystkim pracownicy.

Wiecej..

Nowa kadencja Rady Pożytku Publicznego

Piątek, 12.04.2013 17:04 • KATEGORIA: Wiadomości

Nowa kadencja Rady Pożytku Publicznego

Rada Pożytku Publicznego, działająca przy staroście gnieźnieńskim, rozpoczęła nową kadencję. W skład rady wchodzi dwunastu członków reprezentujących Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego, Radę Powiatu oraz organizacje pozarządowe. Głównym zadaniem rady jest wspieranie władz powiatu w działaniach na rzecz organizacji pozarządowych.

Wiecej..

ZSP nr 2 będzie współpracować z WKU w Koninie

Piątek, 12.04.2013 17:00 • KATEGORIA: Wiadomości

ZSP nr 2 będzie współpracować z WKU w Koninie

Dyrekcja Zespołu Szkół nr 2 w Gnieźnie podpisała umowę o współpracy z Wojskową Komendą Uzupełnień w Koninie. W szkole działa klasa o profilu sportowo-obronnym, realizująca szkolenie wojskowe. Uczniowie do szkoły przychodzą w mundurach, biorą udział w zajęciach z żołnierzami zawodowymi oraz pomagają w przygotowywaniu przedsięwzięć patriotycznych.

Wiecej..

Muzyka klasyczna w eSTeDe

Piątek, 12.04.2013 16:56 • KATEGORIA: Wiadomości

Muzyka klasyczna w eSTeDe

Uczniowie gnieźnieńskich szkół podstawowych wysłuchali koncertu muzyki klasycznej w ramach Pro Sinfoniki. Muzycy z Filharmonii Poznańskiej w eSTeDe na kwietniowy koncert dla dzieci i młodzieży przygotowali utwory Mozarta i Haydna.

Wiecej..

Przed nami Gnieźnieńskie Powiatowe Targi Pracy

Piątek, 12.04.2013 16:52 • KATEGORIA: Wiadomości

Przed nami Gnieźnieńskie Powiatowe Targi Pracy

Po raz jedenasty powiatowy Urząd Pracy w Gnieźnie zaprasza na Gnieźnieńskie Powiatowe Targi Pracy. 17 kwietnia w auli I Liceum Ogólnokształcącego osoby poszukujące pracy będą miały okazję zapoznać się z ofertą urzędu, a także obecnych na targach pracodawców. Od 11.00 do 15.00 pracownicy PUP-u będą także udzielać porad dotyczących między innymi przygotowywania dokumentów aplikacyjnych.

Wiecej..

Oświadczenie Zdzisława Kujawy

Piątek, 12.04.2013 08:30 • KATEGORIA: Wiadomości

Oświadczenie Zdzisława Kujawy

Wiecej..

« poprzednia 1 2301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311370 371 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych