Czwartek, 21.03.2019 12:47 , Dziś imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira Odwiedziło nas 18787523 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Aktualności

Mecz w deszczu

Poniedziałek, 16.09.2013 15:32 • KATEGORIA: Sport

Mecz w deszczu

Kolejnym rywalem piłkarzy Mieszka Carbon Gniezno był zespół Czarnych Wróblewo. Podopieczni Przemysława Urbaniaka chcieli zrehabilitować się po porażce w Trzemesznie. Udało im się to; wygrali 3:1.

Wiecej..

Pojedynki Startu i Stelli

Poniedziałek, 16.09.2013 15:26 • KATEGORIA: Sport

Pojedynki Startu i Stelli

Kolejne spotkania ligowe rozegrali laskarze Startu 1954 i Stelli Gniezno. Start zaliczył dwa mecze. Pierwszy - zaległy - z Polonią Środa Wielkopolska. Pojedynek ten był jednostronnym widowiskiem. Dominowali "Startowcy", którzy pokonali rywali 9:1. W niedzielę natomiast, w już planowo rozegranym spotkaniu, pokonali w Poznaniu tamtejszą Wartę 3:0. Gorzej natomiast poszło Stelli, która na własnym terenie przegrała z Pomorzaninem Toruń 2:4.

Wiecej..

Szczypiornistki opanowały halę GOSiR-u

Poniedziałek, 16.09.2013 15:22 • KATEGORIA: Sport

Szczypiornistki opanowały halę GOSiR-u

W hali Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozegrany został Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt "Gniezno Cup 2013". Wśród rywalizujących ekip były dwie z Gniezna.

Wiecej..

Porażka KS Gniezno w sparingu

Poniedziałek, 16.09.2013 15:17 • KATEGORIA: Sport

Porażka KS Gniezno w sparingu

Doborowego sparingpartnera mieli piłkarze KS Gniezno. Był nim renomowany zespół futsalu w Polsce, wicemistrz naszego kraju - Red Devils Chojnice. Niestety, gnieźnianie przegrali z chojniczanami 1:5.

Wiecej..

Łubowo: gminy wywalczyły zmiany w prawie

Poniedziałek, 16.09.2013 11:45 • KATEGORIA: Wiadomości

Łubowo: gminy wywalczyły zmiany w prawie

Wiecej..

Gniezno: pokaz Streets Owners przeniesiony na wtorek

Poniedziałek, 16.09.2013 08:19 • KATEGORIA: Wiadomości

Gniezno: pokaz Streets Owners przeniesiony na wtorek

W związku z niekorzystnymi warunkami pogodowymi, a przede wszystkim mocnym rozmoczeniem toru żużlowego nie otrzymaliśmy zgody na start o wyznaczonej godzinie i pokaz kaskaderski Streets Owners został przełożony na wtorek 17 września, na godzinę 18:00. Wszystkich zainteresowanych przepraszamy za zamieszanie i utrudnienia związane ze zmianą terminu - zapraszamy już we wtorek na godzinę 18:00 - wszystkie zaproszenia i wejściówki są nadal aktualne!!! Organizatorzy.

Wiecej..

Gnieźnieńskie starostwo upolitycznione?

Sobota, 14.09.2013 08:48 • KATEGORIA: Wiadomości

Gnieźnieńskie starostwo upolitycznione?

Zarzuty upolitycznienia Starostwa Powiatowego w Gnieźnie stawiają Platformie Obywatelskiej i koalicji rządzącej powiatem inicjatorzy referendum. Przypomnijmy, że chcą odwołania Rady Powiatu Gnieźnieńskiego. Podano kolejne argumenty związane z administracją powiatową.

Wiecej..

Pedagodzy będą się szkolić

Piątek, 13.09.2013 17:41 • KATEGORIA: Wiadomości

Pedagodzy będą się szkolić

Ponad 1.240.000 złotych na doskonalenie nauczycieli pozyskał powiat gnieźnieński. To początek programu "Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Ma z niego skorzystać 56 szkół i osiem przedszkoli.

Wiecej..

Dzik w studzience

Piątek, 13.09.2013 17:36 • KATEGORIA: Wiadomości

Dzik w studzience

Dzik jest dziki, dzik jest zły. Ten z Czerniejewa nie był jednak zły - jak w piosence. Był wystraszony i zmęczony. Zwierzę wpadło do studzienki i nie mogło się z niej wydostać. Właściciel pola, na którym znajduje się studzienka, poinformował o swoim nietypowym odkryciu miejscowego myśliwego - Pawła Borowskiego. Ten z kolei poprosił o pomoc miejscowych strażaków.

Wiecej..

Żłobek Miejski odzyskuje dawny blask

Piątek, 13.09.2013 17:32 • KATEGORIA: Wiadomości

Żłobek Miejski odzyskuje dawny blask

Budynek gnieźnieńskiego Żłobka Miejskiego oraz Przedszkola nr 12 przy ulicy Kościuszki odzyskuje dawny blask. Zabytkowy obiekt od dłuższego czasu prosił się o remont dachu i elewacji. Dach udało się już wyremontować. Teraz rozpoczęły się prace związane z elewacją.

Wiecej..

Startują sekcje i pracownie eSTeDe

Piątek, 13.09.2013 17:29 • KATEGORIA: Wiadomości

Startują sekcje i pracownie eSTeDe

W Gnieźnie kultura rusza pełną parą. Po wakacyjnej przerwie startują ponownie sekcje i pracownie artystyczne.

Wiecej..

Gniezno: PUP zaprasza na targi pracy

Piątek, 13.09.2013 17:13 • KATEGORIA: Wiadomości

Gniezno: PUP zaprasza na targi pracy

Wiecej..

Będzie książka o marszałku Trąmpczyńskim

Czwartek, 12.09.2013 16:58 • KATEGORIA: Wiadomości

Będzie książka o marszałku Trąmpczyńskim

Pierwszego marszałka odrodzonego parlamentu polskiego - Wojciecha Trąmpczyńskiego - ma przypomnieć książka Tadeusza Panowicza. Gnieźnieński regionalista i dziennikarz ma zamiar przybliżyć Wielkopolanom tę nietuzinkową postać polityka urodzonego w Dębłowie (powiat gnieźnieński).

Wiecej..

Remont mogił żołnierzy radzieckich

Czwartek, 12.09.2013 16:54 • KATEGORIA: Wiadomości

Remont mogił żołnierzy radzieckich

Kwatery żołnierzy radzieckich na cmentarzu przy ulicy Witkowskiej w Gnieźnie odzyskują dawny blask. Wyremontowano kolejnych sześć grobów dzięki środkom pochodzącym z Rady Pamięci Walk i Męczeństwa oraz Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. Prace za sto tysięcy złotych obejmowały ułożenie płyt wierzchnich oraz czerwonych gwiazd. Należy pamiętać o historii oraz o tych, którzy polegli i zostali pomordowani - podkreśla prezydent Gniezna, Jacek Kowalski. Dlatego Urząd Miejski, na mocy podpisanych porozumień, remontuje groby żołnierzy Armii Czerwonej.

Wiecej..

Miejski Ośrodek Kultury zainaugurował sezon

Czwartek, 12.09.2013 16:50 • KATEGORIA: Wiadomości

Miejski Ośrodek Kultury zainaugurował sezon

To już po raz 60. Miejski Ośrodek Kultury otworzył nowy sezon. W Małej Galerii odbył się z tej okazji wernisaż wystawy fotografii Rafała Wichniewicza. Młody gnieźnieński fotograf zatrzymał w kadrze wpisane w obraz miasta napisy i murale reklamowe. Jak sam twierdzi, te blisko stuletnie trzymają się lepiej niż peerelowskie.

Wiecej..

Dobiega końca budowa sali sportowej

Czwartek, 12.09.2013 16:47 • KATEGORIA: Wiadomości

Dobiega końca budowa sali sportowej

Dobiega końca budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Gnieźnie. Inwestycja kosztowała niespełna trzy i pół miliona złotych. Umowny termin zakończenia prac to 10 października, więc już niedługo uczniowie będą mogli uczestniczyć w zajęciach wychowania fizycznego w sali z prawdziwego zdarzenia.

Wiecej..

W sobotę "MOK-owska 60"

Czwartek, 12.09.2013 16:42 • KATEGORIA: Wiadomości

W sobotę  MOK-owska 60

W najbliższą sobotę Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na piknik, który będzie kontynuacją otwarcia nowego sezonu kulturalnego. Pracownicy MOK-u przedstawią ofertę programową.

Wiecej..

Ruszyła budowa boiska treningowego

Środa, 11.09.2013 18:16 • KATEGORIA: Wiadomości

Ruszyła budowa boiska treningowego

Trwają prace na placu budowy boiska treningowego dla piłkarzy i rugbystów przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie. Na blisko 10.000 m2 powstanie obiekt sportowy z boiskiem o wymiarach 100x60 m i 240 siedziskami dla kibiców. Inwestycja została zaplanowana w cyklu dwuletnim. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to najpóźniej do końca czerwca obiekt zostanie oddany przez wykonawcę robót.

Wiecej..

"Gród Lecha" z Gniezna w czołówce ogrodów

Środa, 11.09.2013 18:10 • KATEGORIA: Wiadomości

 Gród Lecha  z Gniezna w czołówce ogrodów

"Gród Lecha" z Gniezna w czołówce rodzinnych ogrodów działkowych w Polsce. Polski Związek Działkowców wybrał siedemnaście najlepszych ROD-ów w kraju. Gnieźnian wyróżniono nie tylko za zadbane tereny zielone, ale również prowadzone akcje edukacyjne.

Wiecej..

Przed nami XIX Festyn Archeologiczny w Biskupinie

Środa, 11.09.2013 18:06 • KATEGORIA: Wiadomości

Przed nami XIX Festyn Archeologiczny w Biskupinie

W najbliższą sobotę rusza XIX Festyn Archeologiczny w Biskupinie. Zatytułowano go: "Archeologia - zawód czy przygoda?". Jakie atrakcje czekają na zwiedzających?

Wiecej..

Integracja na sportowo

Środa, 11.09.2013 18:01 • KATEGORIA: Wiadomości

Integracja na sportowo

Stowarzyszenie MAKI oraz Środowiskowy Dom Samopomocy "Dom Tęcza" pożegnały lato festynem sportowych na obiektach Szkoły Podstawowej nr 12. Wraz z podopiecznymi stowarzyszenia bawili się zawodnicy KS Gniezno.

Wiecej..

Złodzieje ukradli bankomat!

Wtorek, 10.09.2013 17:20 • KATEGORIA: Wiadomości

Złodzieje ukradli bankomat!

Sprawców kradzieży bankomatu szuka policja w Gnieźnie. Urządzenie z pieniędzmi zniknęło sprzed jednego z supermarketów w nocy z soboty na niedzielę.

Wiecej..

Dlaczego warto zapinać pasy bezpieczeństwa?

Wtorek, 10.09.2013 17:16 • KATEGORIA: Wiadomości

Dlaczego warto zapinać pasy bezpieczeństwa?

Dlaczego warto zapinać pasy bezpieczeństwa w samochodzie, można się przekonać w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie. W ramach akcji Bezpieczny Powiat ustawiono specjalną pochylnię, na której fotel z kierowcą rozpędza się do 7 km/h i gwałtownie hamuje.

Wiecej..

Niepełnosprawni o swoich marzeniach

Wtorek, 10.09.2013 17:10 • KATEGORIA: Wiadomości

Niepełnosprawni o swoich marzeniach

Bardzo ważne przesłanie w sprawie poważnego traktowania odczuć, emocji, a przede wszystkim - pragnień i marzeń osób niepełnosprawnych intelektualnie, popłynęło w świat z Gniezna. Film "Mam takie marzenie...", zrealizowany przez Małgorzatę i Kajetana Święcichowskich wraz z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy "Dom Tęcza" otrzymał Motyla 2013 w kategorii "Film amatorski" podczas Europejskiego Festiwalu Filmowego "Integracja, Ty i ja" w Koszalinie. Produkcja, jak zdradza tytuł, opowiada o marzeniach.

Wiecej..

Niedziela w Nowej Wsi Królewskiej

Wtorek, 10.09.2013 17:05 • KATEGORIA: Wiadomości

Niedziela w Nowej Wsi Królewskiej

"Niedziele za miastem" to cykl imprez wyjazdowych przygotowywanych przez Urząd Miasta i Gminy we Wrześni z myślą o mieszkańcach poszczególnych sołectw. Tym razem bawiono się w Nowej Wsi Królewskiej.

Wiecej..

« poprzednia 1 2301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311396 397 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych