Poniedziałek, 10.05.2021 00:39 , Dziś imieniny: Antoniny, Izydory, Jana Odwiedziło nas 28394772 gości
Menu
Gniezno
Września Szukaj
  
Obraz reklamowy
Obraz reklamowy

Aktualności

Nowy plac zabaw przy ul. Lema już otwarty

Piątek, 07.05.2021 16:41 • KATEGORIA: Wiadomości

Ul. Lema w Gnieźnie ma już swój plac zabaw. Wybudowała go firma inwestująca przy ulicy Poznańskiej. Na dzieci korzystające z tego obiektu czekają nowości; m. in. siatka ?górskie szczyty" i tyrolka.

Wiecej..

Dwa nowe punkty szczepień już działają

Piątek, 07.05.2021 15:31 • KATEGORIA: Wiadomości

W Gnieźnie uruchomiono w tym tygodniu dwa punkty szczepień powszechnych, dzięki którym szybciej mamy osiągnąć tzw. zbiorową odporność na koronawirusa. W każdym punkcie mają pracować codziennie po trzy zespoły szczepiące, co ma dać według wstępnych szacunków ok. trzy tysiące szczepień w każdym tygodniu.

Wiecej..

Nowa ambasador Azerbejdżanu z wizytą w Gnieźnie

Piątek, 07.05.2021 15:17 • KATEGORIA: Wiadomości

W Gnieźnie gościła wczoraj nowa ambasador Azerbejdżanu w Polsce - Nargiz Gurbanowa. Wspólnie z władzami miejskimi odwiedziła pomnik przyjaźni polsko-azerbejdżańskiej. Wizyta była okazją, by przypomnieć o dobrych relacjach naszych państw.

Wiecej..

Rusza Tydzień Bibliotek

Piątek, 07.05.2021 13:45 • KATEGORIA: Wiadomości

W poniedziałek rusza Tydzień Bibliotek. Z tej okazji miejska książnica przygotowała bogaty program wydarzeń zachęcających do czytania i korzystania z jej zasobów.

Wiecej..

Karty edukacyjne o powstaniu wielkopolskim

Piątek, 07.05.2021 11:16 • KATEGORIA: Wiadomości

Stary Ratusz w Gnieźnie wypuścił karty edukacyjne dla dzieci. Ta nowa propozycja ma jeszcze bardziej rozpowszechniać wśród młodych ten zryw narodowy i została stworzona jako alternatywa na czasy pandemii.

Wiecej..

Plac zabaw przy ul. Armii Krajowej po rewitalizacji

Czwartek, 06.05.2021 12:39 • KATEGORIA: Wiadomości

Od dziś otwarty jest plac zabaw przy ulicy Armii Krajowej na osiedlu Grunwaldzkim. W ostatnich miesiącach teren przeszedł gruntowną modernizację, na którą miasto wydało 500 tysięcy złotych. Są na nim nowe urządzenia, ale pozostały także stare, które odnowiono.

Wiecej..

Późną jesienią ruszy rozbudowa "Trójki"

Czwartek, 06.05.2021 12:37 • KATEGORIA: Wiadomości

Szkołę Podstawową nr 3 w Gnieźnie czeka wielka rozbudowa. To kolejna miejska inwestycja, która będzie realizowana z udziałem rządowego dofinansowania. Przedsięwzięcie ma kosztować 13 milionów, z czego 4 miliony złotych to dotacja, którą przyznano w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Wiecej..

Dom Powstańca znów otwarty

Czwartek, 06.05.2021 11:44 • KATEGORIA: Wiadomości

Dom Powstańca Wielkopolskiego w Gnieźnie od dziś znów otwarty dla zwiedzających. Do jego odwiedzenia zapraszamy grupy zorganizowane oraz odbiorców indywidualnych, ale przypominamy, że czas pandemii wciąż wymusza ograniczenia w ilości uczestników takich wycieczek.

Wiecej..

Maturzyści są już po pierwszych egzaminach. W tym bardzo ważnym dla każdego młodego człowieka momencie był nie tylko stres, ale także wiele godzin spędzonych na powtórce materiału z przedmiotów, z których jego wiedza jest sprawdzana. We wtorek był język polski, a dziś matematyka i to dziś, jak mogłoby się wydawać, było więcej stresu z jej powodu, choć niektórzy mają inne zdanie na ten temat.

Wiecej..

Pierwszy remis Mieszka

Środa, 05.05.2021 13:51 • KATEGORIA: Sport

Piłkarze Mieszka Gniezno mają wreszcie na swoim koncie jeden punkt. Wynik remisowy 1 : 1 wywalczyli podczas pojedynku z Flotą Świnoujście.

Wiecej..

Prawo i Sprawiedliwość chce ratyfikacji Europejskiego Funduszu Odbudowy. Zgodnie z projektem do Polski ma trafić w 6-letniej perspektywie aż 770 miliardów, z czego powiat gnieźnieńskiego ma dostać według wyliczeń ok. 3 miliardy złotych.

Wiecej..

Fatalna druga połowa meczu szczypiornistek MKS

Wtorek, 04.05.2021 14:59 • KATEGORIA: Sport

Szczypiornistki MKS PR URBiS Gniezno rozegrały kolejny mecz w ramach rozgrywek ligowych. Tym razem Gnieźnianki podejmowały SMS ZPRP Płock. Niestety, mecz ten okazał się fatalny w wykonaniu naszych zawodniczek , a szczególnie druga połowa, która zdecydowała o wysokiej porażce bo aż 22 :31.

Wiecej..

Jest plan zagospodarowania terenów pokolejowych

Wtorek, 04.05.2021 13:34 • KATEGORIA: Wiadomości

Urząd Miejski w Gnieźnie zaprezentował plan projektu zagospodarowania terenów pokolejowych przy ulicy Składowej i Pocztowej. Mieszkańcy mogą teraz zgłaszać swoje uwagi do tego dokumentu.

Wiecej..

Wspomnienie Konstytucji 3 Maja

Wtorek, 04.05.2021 13:28 • KATEGORIA: Wiadomości

W 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja władze lokalne przybyły z kwiatami na plac katedralny pod pomnik Bolesława Chrobrego. Z powodu pandemii w tym roku po raz kolejny nie zorganizowano tradycyjnej uroczystości z tej okazji, a w spotkaniu wzięło udział jedynie pięć delegacji.

Wiecej..

Lewica zgłosiła w Sejmie dwie zmiany ustawowe

Wtorek, 04.05.2021 12:00 • KATEGORIA: Wiadomości

Poseł Tadeusz Tomaszewski zaprezentował dwie propozycje ustawodawcze, które złożył w Sejmie. Lewica postuluje, by podnieść kwotę środków na ubezpieczenie upraw rolnych i hodowlę zwierząt gospodarskich.

Wiecej..

Nowa wystawa fotograficzna w "Medyku"

Piątek, 30.04.2021 14:49 • KATEGORIA: Wiadomości

W holu internatu szkoły medycznej przy ulicy Mieszka I w Gnieźnie otwarta została wystawa pokonkursowa, którą zorganizowano z okazji 230. rocznicy uchwalenia konstytucji 3 Maja.

Wiecej..

Lewica przypomina o polskiej fladze i Święcie Pracy

Piątek, 30.04.2021 14:38 • KATEGORIA: Wiadomości

Lewica przypomina o świętach, które będziemy obchodzić w pierwszych dniach maja i zachęca do wywieszania polskiej flagi w oknach, na balkonach i przy posesjach. Piątkowe przedpołudnie było okazją do spotkania z gnieźnianami, a przy okazji jutrzejszego święta pracy, poseł Tadeusz Tomaszewski zaprezentował kilka postulatów w obrębie prawa pracy.

Wiecej..

Starostwo ze wsparciem wojewody przed maturami

Piątek, 30.04.2021 13:14 • KATEGORIA: Wiadomości

Starostwo Powiatowe w Gnieźnie otrzymało środki ochrony osobistej w związku ze zbliżającymi się maturami. Wojewoda Wielkopolski na prośbę starosty przekazał płyny dezynfekcyjne, maseczki medyczne i termometry. Wszystko ma trafić do szkół powiatowych, by podczas egzaminów zostały dochowane wysokie standardy bezpieczeństwa.

Wiecej..

Rada Miasta zaprasza kolejną rodzinę repatriantów

Piątek, 30.04.2021 12:40 • KATEGORIA: Wiadomości

Do Gniezna przeprowadzi się kolejna rodzina repatriantów. Uchwałę w tej sprawie podjęła przedwczoraj Rada Miasta Gniezna, na mocy której zaproszenie wystosowano do potomków rodziny wysiedlonej 85 lat temu z Polski do Kazachstanu; to 52-letnia kobieta z 13-letnią córką.

Wiecej..

Miasto Gniezno przystąpiło do Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej, w ramach której uzyskano rządowe dofinansowanie na budowę nowych bloków z mieszkaniami na wynajem. Budynek ma zostać wybudowany przy ulicy Cymsa, obok dwóch niedawno powstałych.

Wiecej..

Rady Młodzieżowe już nie tylko w gminach

Czwartek, 29.04.2021 13:37 • KATEGORIA: Wiadomości

Polska Ustawa Samorządowa znowelizowana. Poseł Tadeusz Tomaszewski omawia przyjęte w niej nowe rozwiązania, które dadzą możliwość powoływania rad młodzieżowych nie tylko w gminach.

Wiecej..

Dom Tęcza wyczekuje zniesienia obostrzeń

Czwartek, 29.04.2021 12:44 • KATEGORIA: Wiadomości

Dom Tęcza w Gnieźnie nie próżnuje mimo zamknięcia. Do ośrodka uczęszczają osoby dorosłe intelektualnie niepełnosprawne, które niestety, na tę chwilę nie mogą w nim przebywać. Ich opiekunowie w tym czasie zajęli się porządkami w ogrodzie, ale też przygotowywali i dostarczali podopiecznym proste zadania domowe.

Wiecej..

Miasto sfinansuje jesienne szczepienia dla seniorów

Czwartek, 29.04.2021 12:28 • KATEGORIA: Wiadomości

Rada Miasta Gniezna uchwaliła w ramach programu polityki zdrowotnej na rok 2021 pełne dofinansowanie szczepień przeciwko grypie sezonowej dla seniorów. Z takiej możliwości skorzystać będą mogły osoby, które ukończyły 60 rok życia.

Wiecej..

Lewica poprze Fundusz Odbudowy

Środa, 28.04.2021 13:23 • KATEGORIA: Wiadomości

Lewica ma zamiar zagłosować za przyjęciem Funduszu Odbudowy. Jak mówi poseł Tadeusz Tomaszewski, to ważna sprawa dla Polaków i jego ugrupowanie nie zamierza na tym polu uprawiać gierek politycznych. Taki kierunek myślenia wyznaczyły również szerokie konsultacje, które przeprowadziło jego biuro poselskie w całym okręgu wyborczym.

Wiecej..

Duży spadek zakażeń w powiecie gnieźnieńskim

Środa, 28.04.2021 12:18 • KATEGORIA: Wiadomości

Sanepid potwierdza, że nowych zakażeń koronawirusem w powiecie gnieźnieńskim jest coraz mniej. Niestety nie wszystkie parametry napawają optymizmem, bo wzrosła dość znacznie liczba zgonów w ostatnim tygodniu.

Wiecej..

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10403 404 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: FD-System - Projektowanie stron internetowych