Poniedziałek, 18.02.2019 19:27 , Dziś imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany Odwiedziło nas 18504421 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

"Prędkość - zero tolerancji" - podsumowanie

Poniedziałek, 09.07.2018 14:29 • grupa: Wiadomości

 Prędkość - zero tolerancji  - podsumowanie

W ramach akcji "Prędkość - zero tolerancji", która odbyła się 8 lipca 2018 roku na wielkopolskich drogach, w tym w powiecie gnieźnieńskim, policjanci przeprowadzili działania w celu egzekwowania przepisów dotyczących obowiązujących ograniczeń prędkości. Przypominano kierowcom o zagrożeniach wynikających z nadmiernej prędkości, która jest najczęstszą przyczyną wypadków.

Podsumowując wyniki akcji, na terenie powiatu gnieźnieńskiego skontrolowano 42 samochody policjanci przebadali także pod kątem trzeźwości tyle samo kierowców.

Policjanci podczas działań kontrolnych nałożyli na kierowców 32 mandaty karne, głównie za przekroczenie prędkości. Zatrzymali 1 prawo jazdy oraz 3 dowody rejestracyjne.

Statystyki pokazują że pomimo wielokrotnych policyjnych apeli skierowanych do kierowców, dotyczących rozwagi i trzeźwości umysłu za kierownicą, nadal na drodze znajdują się osoby, które świadomie łamią obowiązujące przepisy, narażając tym samym siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych