Poniedziałek, 18.02.2019 19:03 , Dziś imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany Odwiedziło nas 18504235 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  
Wizyta gnieźnieńskich policjantów w obozie harcerskim

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie rozpoczęli kontrole miejsc letniego wypoczynku dzieci. Odwiedzili harcerzy przebywających na obozie w Imiołkach. Nie zabrakło rozmów i policyjnych porad na temat aktywnych, a przede wszystkim - bezpiecznych form spędzania czasu w trakcie wypoczynku letniego.

Stanica Harcerska "Orle Gniazdo" w Imiołkach w gminie Kiszkowo jest położona w lesie nad jeziorem Lednica, w pobliżu Pól Lednickich. To właśnie tutaj harcerze ulokowali swój obóz. Po ubiegłorocznej nawałnicy, która nawiedziła nasz powiat, służby, w tym gnieźnieńscy policjanci, podjęły działania zwiększające poziom bezpieczeństwa uczestników obozów wakacyjnych.

W środę (4 lipca 2018 roku) policjanci wspólnie z przedstawicielami nadleśnictwa i Urzędu Gminy w Kiszkowie skontrolowali obozowisko. Podczas pobytu w Imiołkach, gdzie dzieci i młodzież wypoczywają w wakacje, funkcjonariusze sprawdzili, czy samo miejsce jest bezpieczne i właściwie zabezpieczone. Policjanci interesowali się, czy dzieci mają zapewnioną odpowiednią opiekę ze strony dorosłych i odpowiednie warunki pobytu. Służby i dowódca obozu wymienili się niezbędnymi informacjami.

Jednocześnie zwrócili uwagę na zapewnienie drożności dróg dojazdowych i ewakuacyjnych. Podczas pobytu profilaktyk społeczny i dzielnicowy poinformowali wypoczywające tam dzieci o konkursie filmowym "Filmowy przeWODNIK", realizowanym w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą", oraz o zachowaniu bezpieczeństwa podczas wakacji.

Sprawa bezpieczeństwa osób wypoczywających na terenie naszego powiatu jest traktowana przez gnieźnieńską policję priorytetowo, dlatego stara się ona, tak jak w poprzednich latach, kontrolować miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych