Niedziela, 18.08.2019 07:01 , Dziś imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony Odwiedziło nas 20083541 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Kara za spalanie śmieci

Piątek, 08.02.2019 15:36 • grupa: Wiadomości

Kara za spalanie śmieci

Nawet pięć tysięcy złotych grzywny grozi mieszkance ulicy Strumykowej, która spalała w domowym piecu niedozwolone odpady. Kobieta wpadła podczas rutynowej kontroli strażników miejskich, którzy pobrali próbki popiołu z paleniska i wysłali je do ekspertyzy.

Kilka tygodni temu podczas własnej interwencji w budynku przy ul. Strumykowej 10 strażnicy skontrolowali cztery mieszkania, w których istniało podejrzenie spalania śmieci w przydomowych piecach. W trzech z nich ujawniono nieprawidłowości, dwóch właścicieli na miejscu ukarano mandatami z art. 191 Ustawy o odpadach. W jednym przypadku, mimo że ujawniono w palenisku odpady niedozwolone, właścicielka nie przyznała się do winy. Funkcjonariusze pobrali próbki paleniskowe do specjalnego wiaderka, które przesłano do badań do certyfikowanego laboratorium w Jastrzębiu Zdroju. Otrzymana ekspertyza próbek z pieca potwierdziła termiczne przekształcanie (spalanie) niedozwolonych substancji (śmieci/odpadów) w piecu, z którego została pobrana próbka. Wobec sprawczyni wykroczenia zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu, grozi jej grzywna w wysokości do pięciu tysięcy złotych oraz zwrot kosztów badania próbek, jakie poniósł Urząd Miejski w Gnieźnie w kwocie 603 zł.

Tylko w styczniu 2019 roku straż miejska przeprowadziła 92 interwencje dotyczące podejrzenia spalania niedozwolonych odpadów. W szesnatu przypadkach potwierdzono niedozwolony proceder, dwunastu sprawców ukarano mandatami na kwotę 2450 zł, skierowano dwa wnioski o ukaranie do sądu, a dwie osoby pouczono.

źródło: Urząd Miejski w Gnieźnie

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych