Piątek, 21.09.2018 01:52 , Dziś imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca Odwiedziło nas 17392344 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Aktualności

O energii słonecznej podczas Słonecznych Dni

Piątek, 11.05.2012 16:43 • KATEGORIA: Wiadomości

O energii słonecznej podczas Słonecznych Dni

O szerokim zakresie wykorzystania energii słonecznej rozmawiano podczas Europejskich Słonecznych Dni. W kampusie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gnieźnie podczas spotkania poruszano tematykę korzyści płynących z wykorzystania kolektorów słonecznych oraz budownictwa pasywnego. Jak podkreślają specjaliści, wykorzystanie energii słonecznej do ogrzewania domów czy przetwarzanie jej na energię elektryczną przynosi nie tylko korzyści dla środowiska, ale także spore oszczędności.

Wiecej..

Wrzesiński Kalejdoskop Literacki

Piątek, 11.05.2012 16:39 • KATEGORIA: Wiadomości

Wrzesiński Kalejdoskop Literacki

Małgorzata Gutowska-Adamczyk była gościem Wrzesińskiego Kalejdoskopu Literackiego. Pisarka i scenarzystka przyjechała na zaproszenie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy we Wrześni. Przybyłym na spotkanie gościom opowiadała o swoich początkach pisarskich oraz o tym, skąd bierze pomysły na kolejne książki i scenariusze. Pisarka zdradziła również, że krótko pracowała jako nauczycielka.

Wiecej..

Lech Flash

Piątek, 11.05.2012 16:13 • KATEGORIA: Sport

Lech Flash

Lech Poznań nie zdołał utrzymać miejsca na podium. "Lechici" podczas ostatniego meczu w Łodzi zremisowali bezbramkowo z Widzewem. Zwycięstwo Legii Warszawa z Koroną Kielce spowodowało spadek poza podium. Po meczu "Lechici" przybyli na poznański Plac Wolności, aby podziękować kibicom za doping w całym sezonie.

Wiecej..

Prezydent z absolutorium

Czwartek, 10.05.2012 16:38 • KATEGORIA: Wiadomości

Prezydent  z absolutorium

Prezydent Gniezna z absolutorium. Rada Miasta, większością dziewiętnastu głosów, dobrze oceniła wykonanie budżetu miasta za 2011 rok.

Wiecej..

Rozpoczęły się gnieźnieńskie juwenalia

Czwartek, 10.05.2012 16:34 • KATEGORIA: Wiadomości

Rozpoczęły się gnieźnieńskie juwenalia

Przez najbliższe dni to oni będą dzierżyć klucze do miasta. Studenci gnieźnieńskich uczelni wyższych hucznie świętują juwenalia. W tym roku imprezy rozpoczęły się w kampusie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Studenci zorganizowali mnóstwo atrakcji, między innymi koncerty, pokaz mody wojskowej, konkurs budowy czołgu czy bitwę uczelni.

Wiecej..

Obrazy Marii Silskiej we WOK

Czwartek, 10.05.2012 16:30 • KATEGORIA: Wiadomości

Obrazy Marii Silskiej we WOK

Do końca maja we Wrzesińskim Ośrodku Kultury będzie można oglądać obrazy poznańskiej malarki, Marii Silskiej. Trwa tam bowiem wystawa jej twórczości. Prace artystki, które dwa lata temu obchodziła 30-lecie pracy artystycznej, najczęściej przedstawiają portrety, pejzaże oraz martwą naturę. Jak przyznaje, obecnie trudno jej zliczyć, ile do tej pory namalowała obrazów.

Wiecej..

Ratownicy będą ćwiczyli na Rynku

Czwartek, 10.05.2012 16:25 • KATEGORIA: Wiadomości

Ratownicy będą ćwiczyli na Rynku

Tragiczne skutki jazdy po alkoholu będzie można zobaczyć 11 maja na gnieźnieńskim Rynku. O godzinie 18.00 mieszkańcy pierwszej stolicy będą świadkami wypadku komunikacyjnego, w którym ucierpi około 30 pasażerów autokaru prowadzonego przez pijanego kierowcę. Ten niecodzienny pokaz organizują władze miasta Gniezna wspólnie z firmą Medevac. Ma on na celu pokazanie, jak zachować się w sytuacji, gdy napotykamy na wypadek i jak pomóc poszkodowanym.

Wiecej..

Prezydent podsumował wykonanie budżetu

Środa, 09.05.2012 16:27 • KATEGORIA: Wiadomości

Prezydent podsumował wykonanie budżetu

Władze miasta Gniezna podsumowały wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Dochody miasta przekroczyły 150 milionów złotych, a wydatki pochłonęły ponad 160 milionów. W 2011 roku władze pierwszej stolicy na oświatę przeznaczyły blisko 60 milionów złotych.

Wiecej..

Muzycznie z okazji rocznicy zakończenia wojny

Środa, 09.05.2012 16:23 • KATEGORIA: Wiadomości

Muzycznie z okazji  rocznicy zakończenia wojny

W 67. rocznicę zakończenia II wojny światowej wojskowe piosenki dla mieszkańców Gniezna przygotowali członkowie Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Organizatorzy koncertu chcieli gnieźnianom przypomnieć o tym, że jeszcze niedawno na ulicach pierwszej stolicy można było spotkać polskich wojskowych.

Wiecej..

W Gnieźnie trwają Dni Pary

Środa, 09.05.2012 16:20 • KATEGORIA: Wiadomości

W Gnieźnie trwają Dni Pary

Do końca tego tygodnia można jeszcze bezpłatnie zwiedzać gnieźnieńską parowozownię. Przez cały tydzień w pierwszej stolicy trwają Dni Pary. Jak co roku, tradycyjnie, oprócz zwiedzania obiektu organizatorzy przygotowali mnóstwo imprez kulturalnych. Między innymi plener malarski i fotograficzny, koncerty czy wystawy i spektakle.

Wiecej..

Przed nami zbiórka "elektrośmieci"

Środa, 09.05.2012 16:17 • KATEGORIA: Wiadomości

Przed nami zbiórka  elektrośmieci

W najbliższą sobotę będzie można bezpłatnie oddać wszystkie stare i zepsute urządzenia elektryczne. Po raz kolejny ulicami Gniezna przejedzie samochód zbierający "elektrośmieci". Stare pralki, lodówki, telewizory, kosiarki, a także inny nieużywany sprzęt będzie można oddać do recyklingu w wyznaczonych miejscach.

Wiecej..

67. rocznica zakończenia II wojny światowej

Wtorek, 08.05.2012 17:48 • KATEGORIA: Wiadomości

67. rocznica zakończenia II wojny światowej

Sześćdziesiątą siódmą rocznicę zwycięstwa nad faszyzmem świętowano w Gnieźnie. Przy pomniku w Parku Kościuszki samorządowcy, delegacje szkół i zwykli mieszkańcy składali kwiaty i zapalali znicze ku czci poległym i pomordowanym podczas II wojny światowej.

Wiecej..

Wrześnianie uczcili rocznicę zakończenia wojny

Wtorek, 08.05.2012 17:44 • KATEGORIA: Wiadomości

Wrześnianie uczcili rocznicę zakończenia wojny

Przy pomniku 68. Pułku Piechoty mieszkańcy Wrześni uczcili 67. rocznicę zakończenia II wojny światowej. W uroczystości upamiętniającej wydarzenia z 1945 roku wzięli udział kombatanci, władze samorządowe, członkowie organizacji i stowarzyszeń oraz uczniowie wrzesińskich szkół. Kombatanci uczestniczący w uroczystościach zakończenie tej krwawej wspominają jako dzień bardzo radosny.

Wiecej..

Urzędnicza niechęć czy pomyłka?

Wtorek, 08.05.2012 17:40 • KATEGORIA: Wiadomości

Urzędnicza niechęć czy pomyłka?

Dlaczego mieszkanka Gniezna przez kilkanaście lat nie mogła wykupić komunalnego mieszkania, choć miała do tego prawo? Takich wyjaśnień od władz miasta domagają się działacze Prawa i Sprawiedliwości. Ich zdaniem, to nierzetelność urzędników, choć w tej sprawie mogło dojść także do popełnienia przestępstwa.

Wiecej..

Gnieźnieńska Olimpiada Przedszkolaków

Wtorek, 08.05.2012 17:37 • KATEGORIA: Wiadomości

Gnieźnieńska Olimpiada Przedszkolaków

Maluchy z gnieźnieńskich przedszkoli wzięli udział w Olimpiadzie Przedszkolaków. Impreza już po raz jedenasty odbyła się w hali sportowej przy ulicy Paczkowskiego. W tym roku organizatorem sportowych zmagań maluchów było Przedszkole nr 3 w Gnieźnie. Drużyny zmierzyły się w pięciu konkurencjach sportowych.

Wiecej..

"Nie" dla prywatyzacji szpitala

Poniedziałek, 07.05.2012 18:07 • KATEGORIA: Wiadomości

 Nie  dla prywatyzacji szpitala

Zwolnienie dyrektora - tak, prywatyzacja szpitala powiatowego - nie. Szef powiatowych struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej - Tadeusz Tomaszewski - komentuje ostatnie wydarzenia związane z gnieźnieńską placówką medyczną i utratą szesnastu milionów złotych unijnej dotacji. Przypomnijmy, że w związku z tą sprawą odbyła się nadzwyczajna (i burzliwa) sesja Rady Powiatu Gnieźnieńskiego. Wcześniej Zarząd Powiatu podjął decyzję o odwołaniu dyrektora szpitala - Włodzimierza Pilarczyka.

Wiecej..

Dzień Strażaka w Gnieźnie

Poniedziałek, 07.05.2012 18:00 • KATEGORIA: Wiadomości

Dzień Strażaka w Gnieźnie

Polscy strażacy świętują dwadzieścia lat Państwowej Straży Pożarnej. Z okazji Dnia Strażaka pożarnicy z Gniezna świętowali wspólnie z mieszkańcami. Strażacy z gnieźnieńskiej komendy i ochotnicy z całego powiatu gnieźnieńskiego przeszli ulicami Gniezna i udali się na mszę świętą do gnieźnieńskiej katedry. Homilię wygłosił arcybiskup Józef Kowalczyk - metropolita gnieźnieński, prymas Polski.

Wiecej..

Nie będzie dodatkowych dopłat

Poniedziałek, 07.05.2012 17:54 • KATEGORIA: Wiadomości

Nie będzie dodatkowych dopłat

Rolnicy z powiatu gnieźnieńskiego niezadowoleni z pomocy rządu. W niektórych gminach większość zasiewów nie przetrwała mroźnej zimy, producenci liczyli między innymi na dopłaty do drogiego nowego materiału siewnego, którym trzeba było obsiać pola.

Wiecej..

Trwa modernizacja ulicy Mazowieckiej

Poniedziałek, 07.05.2012 17:51 • KATEGORIA: Wiadomości

Trwa modernizacja ulicy Mazowieckiej

Ponad 550 tysięcy złotych ma kosztować przebudowa ulicy Mazowieckiej w Gnieźnie. Na odcinku ponad 350 metrów ma zostać wykonana nowa nawierzchnia drogowa, chodniki oraz oznakowanie.

Wiecej..

Remis, który jest porażką

Poniedziałek, 07.05.2012 17:47 • KATEGORIA: Sport

Remis, który jest porażką

Lechma Start Gniezno podejmowała na stadionie przy ulicy Wrzesińskiej GTŻ Grudziądz. Pomimo gwiazd w składzie rodem z Grand Prix gnieźnianie zaledwie zremisowali mecz 45:45. Tak naprawdę ten remis można traktować jako porażkę. Zawiedli na całej linii Pedersen i Lidnbaeck. Adam Skórnicki pojechał poprawnie. Juniorzy Fajfer i Lisiecki zaprezentowali się na swoi poziomie. Jedynie nie zawiedli Nicholls i Zetterstroem, zdobywając, odpowiednio, trzynaście i jedenaście punktów. Zespół gości pojechał równo. Słabo wypadli juniorzy, natomiast Kościuch, Andresen, Watt, Ljung i Karpow byli trudnymi rywalami do pokonania.

Wiecej..

Ekstraklasa tuż-tuż

Poniedziałek, 07.05.2012 17:45 • KATEGORIA: Sport

Ekstraklasa tuż-tuż

Drużyna tenisistek stołowych Stelli Gniezno zrobiła kolejny krok w drodze do rozgrywek ekstraklasy. W pierwszym wyjazdowym, barażowym meczu, przy gorącym dopingu licznie zgromadzonych miejscowych kibiców, gnieźnianki pokonały zespół AZS PWSZ Nysa 6:4.

Wiecej..

Turniej szachowy

Poniedziałek, 07.05.2012 17:43 • KATEGORIA: Sport

Turniej szachowy

W niedzielę rozegrany został 42. Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Miasta Gniezna. Na starcie tegorocznego turnieju stanęła rekordowa liczba uczestników.

Wiecej..

Seria porażek Mieszka

Poniedziałek, 07.05.2012 17:40 • KATEGORIA: Sport

Seria porażek Mieszka

Czwartą porażkę z rzędu na swoim koncie zapisali w rozgrywkach wielkopolskiej czwartej ligi grupy północnej piłkarze Mieszka Gniezno. Po wtorkowej porażce przed własną publicznością z Lechią Kostrzyn tym razem podopieczni Przemysława Urbaniaka musieli uznać wyższość drużyny Leśnika Margonin, przegrywając mecz 0:2.

Wiecej..

Lechma Start Gniezno - GTŻ Grudziądz

Poniedziałek, 07.05.2012 14:07 • KATEGORIA: Sport

Lechma Start Gniezno - GTŻ Grudziądz

Pojedynek Lechmy Start Gniezno - GTŻ Grudziądz na antenie TvGniezno. Dziś wieczorem, o godz. 18:45, 20:45 i 22:45 zapraszamy na retransmisję niedzielnego spotkania pierwszoligowych zespołów.

Wiecej..

Wyścig po remis

Poniedziałek, 07.05.2012 07:18 • KATEGORIA: Sport

Wyścig po remis

Remisem zakończył się niedzielny pojedynek żużlowców Startu Gniezno z GTŻ Grudziądz. Spotkanie faworytów pierwszoligowych rozgrywek dostarczyło sporych emocji fanom czarnego sportu, którzy zasiedli na stadionie przy ul. Wrzesińskiej.

Wiecej..

« poprzednia 1 2352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362365 366 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych