Niedziela, 17.02.2019 12:32 , Dziś imieniny: Donata, Gizeli, Łukasza Odwiedziło nas 18494392 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Aktualności

Zagrożenia i korzyści płynące z GMO

Środa, 24.10.2012 13:42 • KATEGORIA: Wiadomości

Zagrożenia i korzyści płynące z GMO

O tradycyjnych metodach ochrony roślin oraz genetycznie modyfikowanych organizmach rozmawiano w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie. Podczas konferencji poruszane były tematy zagrożeń i korzyści wynikających z genetycznej modyfikacji roślin, a także wpływ środowiska naturalnego na zdrowie człowieka. Uczestnicy konferencji poznali także zwycięzców konkursu "Posesje i zagrody powiatu gnieźnieńskiego w barwach lata". Jury pierwszą nagrodę przyznało Aleksandrowi Kujawskiemu ze Skrzetuszewa.

Wiecej..

Prawo i Sprawiedliwość chce ulg dla doktorantów

Środa, 24.10.2012 13:38 • KATEGORIA: Wiadomości

Prawo i Sprawiedliwość chce ulg dla doktorantów

Pięćdziesięcioprocentowych zniżek na przejazdy komunikacją miejską w Gnieźnie dla doktorantów domagają się gnieźnieńscy działacze Prawa i Sprawiedliwości. Uważają, że młodzi naukowcy powinni mieć takie same uprawnienia jak studenci. Niektóre polskie miasta dały im takie same przywileje, ale w Gnieźnie, jadąc na ulgowy bilet, doktoranci muszą płacić kary.

Wiecej..

Planują swoją karierę zawodową

Środa, 24.10.2012 13:35 • KATEGORIA: Wiadomości

Planują swoją karierę zawodową

Już w gimnazjum warto planować swoją karierę zawodową. Przekonywali o tym młodzież doradcy zawodowi i wykładowcy podczas Młodzieżowego Forum Kariery.

Wiecej..

Dwudziestolecie gnieźnieńskiego futsalu

Środa, 24.10.2012 13:28 • KATEGORIA: Wiadomości

Dwudziestolecie gnieźnieńskiego futsalu

Na dwudziestolecie gnieźnieńskiego futsalu kadra Polski zagra z reprezentacją Gniezna. Mecz rozegrany zostanie 27 października w hali sportowej przy ulicy Paczkowskiego w Gnieźnie. Pierwszą stolicę reprezentować będą zawodnicy, którzy w piłkę halową grali w latach 90-tych, oraz sportowcy z gnieźnieńskiego KS-u.

Wiecej..

Wieża widokowa w Dusznie odbudowana

Wtorek, 23.10.2012 16:44 • KATEGORIA: Wiadomości

Wieża widokowa w Dusznie odbudowana

Wieża widokowa w Dusznie ponownie została otwarta dla turystów. Z najwyższego punktu w powiecie gnieźnieńskim znowu podziwiać można panoramę Gniezna, Mogilna, a nawet kominy elektrowni Pątnów. Wieża została odbudowana po spaleniu, które miało miejsce we wrześniu ubiegłego roku. Budowla została teraz zabezpieczona przed szkodnikami oraz pożarem.

Wiecej..

Tłumy na targach "Rolnicza jesień" we Wrześni

Wtorek, 23.10.2012 16:41 • KATEGORIA: Wiadomości

Tłumy na targach  Rolnicza jesień  we Wrześni

W niedzielę we Wrześni odbyła się 23. edycja targów "Rolnicza jesień". Impreza przyciągnęła nie tylko tłumy wystawców, ale również zwiedzających. Na przybyłych czekała między innymi wystawa sprzętu rolniczego, degustacja lokalnych produktów, a także możliwość kupna roślin oraz drzewek i krzewów ogrodowych. Impreza z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.

Wiecej..
Gospodynie ze Sławna na konkursie kuchni wielkopolskiej

W tegorocznej edycji konkursu tradycyjnej kuchni wielkopolskiej w Gostyniu brały udział także mieszkanki naszego powiatu - gospodynie ze Sławna. Chociaż nie zdobyły pierwszego miejsca, to jury doceniło również ich sztukę gotowania.

Wiecej..

Za nami piknik motocyklowo-szachowy

Wtorek, 23.10.2012 16:31 • KATEGORIA: Wiadomości

Za nami piknik motocyklowo-szachowy

Piknik motocyklowo-szachowy na Zielonym Zapleczu gnieźnieńskiego MOK-u zorganizowali szachiści Chrobrego oraz miłośnicy zabytkowych motocykli z Classica. Podczas pogoni za hetmanem odbył się rajd ulicami miasta. Motocykliści poruszali się po centrum Gniezna tak jak figury na szachownicy.

Wiecej..

Zaginął Zbigniew Kaczmarek

Wtorek, 23.10.2012 16:22 • KATEGORIA: Wiadomości

Zaginął Zbigniew Kaczmarek

21 października około godziny 15.30 w okolicach sklepu Biedronka przy ulicy Gnieźnieńskiej we Wrześni zaginął 61-letni Zbigniew Kaczmarek, szczupły, średniego wzrostu. Mężczyzna ubrany był w czarną kurtkę zapinaną na zamek, oliwkowe spodnie jeansowe i beżowe buty. Osoby które widziały zaginionego proszone są o kontakt z rodziną pod numerem telefonu 604 808 038 lub 501 338 656.

Wiecej..

Nie będzie podatku za deszcz

Poniedziałek, 22.10.2012 16:25 • KATEGORIA: Wiadomości

Nie będzie podatku za deszcz

Nie będzie dodatkowych opłat za... opady deszczu. W ostatnich tygodniach ogólnopolskie media donosiły o parlamentarnych pracach zmierzających do wprowadzenia nowych opłat. Te informacje dementuje gnieźnieński senator Platformy Obywatelskiej - Piotr Gruszczyński.

Wiecej..

Znicz Pamięci we Wrześni

Poniedziałek, 22.10.2012 16:22 • KATEGORIA: Wiadomości

Znicz Pamięci we Wrześni

Wrześnianie wzięli udział w akcji "Zapal Znicz Pamięci". Mieszkańcy wyruszyli spod kościoła Świętego Ducha do miejsc straceń. Niestety, niewiele osób przyjęło zaproszenie organizatorów. Celem akcji jest upamiętnienie tych, którzy zginęli za ojczyznę.

Wiecej..

Więcej pieniędzy dla organizacji pożytku publicznego

Poniedziałek, 22.10.2012 16:19 • KATEGORIA: Wiadomości

Więcej pieniędzy dla organizacji pożytku publicznego

Mieszkańcy powiatu gnieźnieńskiego coraz hojniejsi dla organizacji pożytku publicznego. Jak wynika z informacji Urzędu Skarbowego, chętniej jednak przekazujemy swój jeden procent podatku dochodowego nie na lokalne organizacje, ale na ogólnopolskie fundacje.

Wiecej..

"Jaś i Małgosia" w Miejskim Ośrodku Kultury

Poniedziałek, 22.10.2012 16:14 • KATEGORIA: Wiadomości

 Jaś i Małgosia  w Miejskim Ośrodku Kultury

Po wielu miesiącach przygotowań wreszcie mogli się zaprezentować szerszej publiczności. Uczestnicy sekcji gnieźnieńskiego MOK-u zaprosili mieszkańców na musical "Jaś i Małgosia". Przygotowania trwały około rok. Było to nie lada wyzwanie - nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale także instruktorów ośrodka.

Wiecej..

Juniorzy Azotów Tauronu Tarnów ze złotymi medalami MMPPK

Poniedziałek, 22.10.2012 16:10 • KATEGORIA: Sport

Juniorzy Azotów Tauronu Tarnów ze złotymi medalami MMPPK

Finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych rozegrany został w iście wiosennych warunkach. I w tych warunkach najlepiej pojechali podopieczni Marka Cieślaka z Tarnowa. Byli faworytami i nie zawiedli. Odjechali najlepiej swoje biegi. Młodzieżowcy Cembritu Startu Gniezno zajęli czwarte miejsce.

Wiecej..

Inauguracja jedenastej edycji "Szukamy Młodych Talentów"

Poniedziałek, 22.10.2012 16:07 • KATEGORIA: Sport

Inauguracja jedenastej edycji  Szukamy Młodych Talentów

Zainaugurowana została jedenasta już edycja turniejów tenisa stołowego pod wspólnym hasłem: "Szukamy Młodych Talentów". Pierwszy turniej odbył się w hali sportowej przy ulicy Cymsa w Gnieźnie. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Stanisław Dolaciński - prezes Chrobrego Gniezno, oraz wiceprezes Stelli Gniezno - Jan Janowiak. Nad przebiegiem rywalizacji czuwał jak zwykle Tadeusz Nowak - trener Stelli Niechan Gniezno.

Wiecej..

Powrót do remisów

Poniedziałek, 22.10.2012 16:03 • KATEGORIA: Sport

Powrót do remisów

Piłkarze Mieszka Gniezno w kolejnym, tym razem wyjazdowym, meczu (we Lwówku) zaliczyli na swoim koncie kolejny remis. Tym razem z miejscową Pogonią padł wynik 1:1. Tak stało się już po raz siódmy w obecnym sezonie.

Wiecej..

Porażka Startu

Poniedziałek, 22.10.2012 15:58 • KATEGORIA: Sport

Porażka Startu

Tylko jedno spotkanie gnieźnieńskich hokeistów doszło do skutku. W ramach Mistrzostw Polski Seniorów I Ligi zmierzyły się zespoły Pomorzanina Toruń i Startu 1954 Gniezno. Natomiast zaplanowany mecz pomiędzy Stellą Gniezno i AZS Politechnika Poznańska nie odbył się z powodu gęstej mgły uniemożliwiającej grę na stadionie przy ulicy Paczkowskiego w Gnieźnie. "Startowcy" w Toruniu, niestety, zwiedli. Podopieczni Jakuba Stranza ulegli ekipie z Grodu Kopernika 5:9.

Wiecej..

Co z podstrefą ekonomiczną?

Piątek, 19.10.2012 16:58 • KATEGORIA: Wiadomości

Co z podstrefą ekonomiczną?

Co dalej ze specjalną podstrefą ekonomiczną? O realizację przedwyborczych obietnic prezydenta Gniezna pytają działacze Prawa i Sprawiedliwości. Ich zdaniem, władze miasta nie podejmują realnych działań, aby taką podstrefę dla nowych inwestorów utworzyć.

Wiecej..

Obrazy Moniki Korony w Miejskim Ośrodku Kultury

Piątek, 19.10.2012 16:52 • KATEGORIA: Wiadomości

Obrazy Moniki Korony w Miejskim Ośrodku Kultury

Obrazy Moniki Korony oglądać można w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie. W Dużej Galerii ośrodka otwarta została wystawa "Źródło światła" Aby zrozumieć, "co artystka miała na myśli", tworząc swoje obrazy, należy obejrzeć jej prace "w różnym świetle".

Wiecej..

Festiwal Piosenki Ekologicznej

Piątek, 19.10.2012 16:47 • KATEGORIA: Wiadomości

Festiwal Piosenki Ekologicznej

Podopieczni ośrodków szkolno-wychowawczych i warsztatów terapii zajęciowej z powiatu gnieźnieńskiego i wągrowieckiego wzięli udział w Festiwalu Piosenki Ekologicznej. Impreza po raz pierwszy została zorganizowana przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Kłecka oraz Starostwo Powiatowe w Gnieźnie. Organizatorzy zadbali o odpowiednie miejsce spotkania i zaprosili uczestników do Dąbrówki Kościelnej - na Ranczo w Dolinie.

Wiecej..

Teatr Cinema wystąpi w Gnieźnie

Piątek, 19.10.2012 16:42 • KATEGORIA: Wiadomości

Teatr Cinema wystąpi w Gnieźnie

Kolejne wydarzenie dla miłośników teatru szykuje Centrum Kultury "Scena to dziwna" w Gnieźnie. 27 października z przedstawieniem "Kabaret Olbrzymów" wystąpi tam Teatr Cinema, uważany przez krytyków za jedną z najciekawszych w kraju grup teatralnych

Wiecej..

Solidarna Polska za zawieszeniem pakietu klimatycznego

Czwartek, 18.10.2012 16:54 • KATEGORIA: Wiadomości

Solidarna Polska za zawieszeniem pakietu klimatycznego

Solidarna Polska zbiera podpisy za zawieszeniem pakietu energetyczno-klimatycznego. Podpisy zbierane są także w Wielkiej Brytanii, Austrii, Czechach, Danii, Grecji i na Litwie. Zdaniem członków partii, pakiet jest niekorzystny dla Polski. Po jego wprowadzeniu koszty energii elektrycznej wzrosną nawet o 80%, około 250 tysięcy obywateli straci pracę, a część przedsiębiorstw upadnie.

Wiecej..

Kolejne sukcesy gnieźnieńskich sportowców

Czwartek, 18.10.2012 16:51 • KATEGORIA: Wiadomości

Kolejne sukcesy gnieźnieńskich sportowców

Najlepsi sportowcy z Gniezna spotkali się z władzami miejskimi. Młodzi sportowcy mają na swoim koncie między innymi tytuły mistrza świata czy wicemistrza Polski. Klaudia Piórek - uczennica pierwszej klasy liceum - w Łodzi zdobyła mistrzostwo świata juniorów w karate tradycyjnym. Klaudia karate trenuje już od ósmego roku życia.

Wiecej..

Przed nami Genetyczna Biała Sobota

Czwartek, 18.10.2012 16:47 • KATEGORIA: Wiadomości

Przed nami Genetyczna Biała Sobota

Genetyczna Biała Sobota odbędzie się już 27 października w Miejskim Ośrodku Kultury. Osoby zainteresowane będą mogły bezpłatnie skorzystać z konsultacji i porad, których udzielać będzie profesor Anna Latos-Bieleńska z zespołem lekarzy genetyków.

Wiecej..

Kolejne czytajki w eSTeDe

Czwartek, 18.10.2012 16:44 • KATEGORIA: Wiadomości

Kolejne czytajki w eSTeDe

Pierwsze po wakacyjnej przerwie czytajki w eSTeDe poświęcone były Januszowi Korczakowi. Dzieci ze szkół podstawowych (nr 2 i nr 9) poznały "Pamiętnik Blumki". Książka opowiada o dzieciach Korczaka przebywających w domu sierot.

Wiecej..

« poprzednia 1 2351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361390 391 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych