Środa, 23.09.2020 21:55 , Dziś imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli Odwiedziło nas 24726493 gości
Menu
Gniezno
Września Szukaj
  
Obraz reklamowy
Obraz reklamowy

Aktualności

Życzenia wielkanocne arcybiskupa Józefa Kowalczyka, metropolity gnieźnieńskiego, prymasa Polski

"Życia człowieka chcemy za wszelką cenę bronić, promować i wspomagać - tak, ażeby urastało do tych rozmiarów, jakie Opatrzność Boża w swoim planie zbawczym każdego człowieka przewidziała" - mówił podczas życzeń świątecznych dla wiernych archidiecezji gnieźnieńskiej arcybiskup Józef Kowalczyk. Prymas Polski podkreślił w ten sposób między innymi rolę okna życia, które otwarto w Gnieźnie. Metropolita nawiązał także między innymi, do siódmej rocznicy śmierci Błogosławionego Papieża Jana Pawła II, która w tym roku poprzedzała Wielkanoc.

Wiecej..
Życzenia wielkanocne Dariusza Pilaka, Starosty Gnieźnieńskiego

"Święta Wielkiej Nocy to czas, gdy w naszych sercach gości radość i nadzieja. Cieszymy się swoją obecnością, otwieramy się na piękno przyrody". Życzenia wielkanocne Dariusza Pilaka - Starosty Gnieźnieńskiego.

Wiecej..
Życzenia wielkanocne Jacka Kowalskiego, Prezydenta Miasta Gniezna

"Święta Wielkanocne zawsze niosą przesłanie zwycięstwa dobra nad złem, budzącego się życia nad śmiercią i nadzieję, która zawieść nie może". Życzenia wielkanocne Jacka Kowalskiego - Prezydenta Miasta Gniezna.

Wiecej..
Życzenia wielkanocne senatora Piotra Gruszczyńskiego i Zenony Golc

"Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy Państwu dużo zdrowia, pomyślności, radości i obecności najbliższych przy świątecznym stole". Życzenia wielkanocne senatora Piotra Gruszczyńskiego i dyrektor biura senatora Gruszczyńskiego - Zenony Golc.

Wiecej..

Wielki Piątek

Piątek, 06.04.2012 20:54 • KATEGORIA: Wiadomości

Wielki Piątek

Dziś Wielki Piątek. To jedyny dzień w roku, gdy w kościołach nie sprawuje się Mszy Świętych. Liturgii w katedrze z udziałem arcybiskupa Józefa Kowalczyka - prymasa Polski przewodniczył ks. kan. Jan Kasprowicz. W homilii pytał, jakie jest nasze rozumienie krzyża, jakie jest znaczenie śmierci Jezusa?

Wiecej..

"Kościół naszym domem"

Piątek, 06.04.2012 16:18 • KATEGORIA: Wiadomości

 Kościół naszym domem

Mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa mieszkańcy Gniezna przypomnieli podczas drogi krzyżowej, która odbyła się w Wielką Środę wieczorem na ulicach starówki. W tym roku refleksje na poszczególnych stacjach odnosiły się do hasła "Kościół naszym domem". Rozważania przygotowała parafia Świętego Michała.

Wiecej..

Prymas o obronie życia ludzkiego

Piątek, 06.04.2012 16:13 • KATEGORIA: Wiadomości

Prymas o obronie życia ludzkiego

Ostatnie słowo nie należy do śmierci, ale do życia, a najlepszym tego dowodem jest zmartwychwstanie Chrystusa - mówił prymas Polski, arcybiskup Józef Kowalczyk, składając wiernym z archidiecezji gnieźnieńskiej coroczne życzenia wielkanocne. Prymas nawiązał między innymi do przypadającej 2 kwietnia siódmej rocznicy śmierci Błogosławionego Papieża Jana Pawła II, która w tym roku poprzedziła święta Wielkiej Nocy.

Wiecej..

Wielka Gala Malowania Jaja

Piątek, 06.04.2012 16:10 • KATEGORIA: Wiadomości

Wielka Gala Malowania Jaja

Gnieźnieński deptak znowu zaroił się od dzieci malujących kolorowe pisanki. Tradycyjnie już kilka dni przed Świętami Wielkanocnymi gnieźnianie przybyli do centrum, aby wspólnie malować pisanki. Wielka Gala Malowania Jaja w pierwszej stolicy odbyła się już po raz dziesiąty. Jest to jedyna taka impreza w Polsce, która z roku na rok przyciąga na deptak coraz więcej osób.

Wiecej..

Spotkanie wielkanocne w "Promyku"

Piątek, 06.04.2012 16:07 • KATEGORIA: Wiadomości

Spotkanie wielkanocne w  Promyku

Przy wspólnym stole, razem z parlamentarzystami i samorządowcami, Wielkanoc świętowali członkowie "Promyka". Świąteczne spotkania podopiecznych stowarzyszenia to już tradycja. Dla osób starszych możliwość spotkania w szerszym gronie jest bardzo ważna.

Wiecej..

Parking dla samochodów czy boisko dla dzieci?

Piątek, 06.04.2012 16:03 • KATEGORIA: Wiadomości

Parking dla samochodów czy boisko dla dzieci?

Ważą się losy asfaltowego boiska na osiedlu Piastowskim w Gnieźnie. Trzy miesiące temu grupa mieszkańców protestowała przeciw planom zamiany boiska na parking dla około 50 pojazdów. Od tamtej pory nie próżnowali także zwolennicy parkingu, którzy w tej sprawie zebrali prawie 100 podpisów - o kilkadziesiąt więcej niż przeciwnicy.

Wiecej..

Prymas do kapłanów w Wielki Czwartek

Czwartek, 05.04.2012 16:21 • KATEGORIA: Wiadomości

Prymas do kapłanów w Wielki Czwartek

O kryzysie w Kościele mówił podczas mszy krzyżma arcybiskup Józef Kowalczyk - metropolita gnieźnieński, prymas Polski. W Bazylice Prymasowskiej księża z archidiecezji gnieźnieńskiej modlili się o dobre wypełnianie obowiązków kapłańskich.

Wiecej..

Lewica przeciw reformie emerytalnej

Czwartek, 05.04.2012 16:18 • KATEGORIA: Polityka

Lewica przeciw reformie emerytalnej

Członkowie Sojuszu Lewicy Demokratycznej wyrażają sprzeciw wobec reformy emerytalnej. Sojusz chce, aby obywatele mieli wpływ na decyzję dotyczącą podniesienia wieku emerytalnego. Poseł Tadeusz Tomaszewski podkreśla, że rząd poprzez reformę chce skrócić wypłacanie świadczeń emerytalnych

Wiecej..

Szkoły papieskie zjechały do Gniezna

Czwartek, 05.04.2012 16:14 • KATEGORIA: Wiadomości

Szkoły papieskie zjechały do Gniezna

Do Gniezna przyjechali uczniowie podstawówek, szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, których łączy jedno - imię Jana Pawła II. W naszym mieście odbył się Diecezjalny Zjazd Szkół Papieskich, przygotowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.

Wiecej..

Marsz w obronie Telewizji Trwam

Czwartek, 05.04.2012 16:03 • KATEGORIA: Wiadomości

Marsz w obronie Telewizji Trwam

Sympatycy Radia Maryja i Telewizji Trwam domagają się koncesji na nadawanie programu Telewizji Trwam na cyfrowym multipleksie. Widzowie Telewizji Trwam nie zgadzają się z decyzją Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, twierdząc, że jest to dyskryminacja tej stacji. W Gnieźnie w obronie telewizji ojca Rydzyka 11 kwietnia odbędzie się marsz protestacyjny ulicami Gniezna.

Wiecej..

Relikwie papieskie trafią do Gniezna

Środa, 04.04.2012 16:22 • KATEGORIA: Wiadomości

Relikwie papieskie trafią do Gniezna

Do miast, które szczycą się posiadaniem relikwii Błogosławionego Jana Pawła II, dołączyło Gniezno. Krew papieska będzie przechowywana w jednej z katedralnych kaplic. To dar kardynała Stanisława Dziwisza, choć na razie jeszcze nieoficjalny.

Wiecej..

PO przekonuje o konieczności reformy emerytalnej

Środa, 04.04.2012 16:16 • KATEGORIA: Polityka

PO przekonuje o konieczności reformy emerytalnej

Reforma emerytalna jest konieczna i na przestrzeni lat przyniesie korzyści zarówno dla emerytów, jak i osób w wieku produkcyjnym - przekonują parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej. Paweł Arndt i Piotr Gruszczyński zapewniają, że bez podniesienia wieku emerytalnego wartość emerytur drastycznie spadnie.

Wiecej..

Powiatowe Targi Pracy

Środa, 04.04.2012 16:12 • KATEGORIA: Wiadomości

Powiatowe Targi Pracy

Aula I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie już po raz dziewiąty zamieniła się w Targi Pracy. Można było się samodzielnie przekonać, jakich pracowników poszukuje prawie 70 firm i jakie są wymagania. Powiatowy Urząd Pracy przygotował kolejne targi po to, aby ułatwić ludziom podjęcie stałego zajęcia.

Wiecej..

Złoci jubilaci z miasta i gminy

Środa, 04.04.2012 15:55 • KATEGORIA: Wiadomości

Złoci jubilaci z miasta i gminy

Wspólne przeżycie 50 lat wymaga od dwojga ludzi dużo poświęcenia i wytrwałości. Bardzo często nie może obyć się bez kompromisów, jednak - jak przekonują złoci jubilaci - miłość jest tego warta. W Gnieźnie par, które świętują 50-lecie małżeństwa, jest coraz więcej. W Miejskim Ośrodku Kultury kolejne piętnaście par z miasta i gminy Gniezno świętowało złote gody.

Wiecej..

Tragedia na osiedlu Piastowskim

Wtorek, 03.04.2012 16:21 • KATEGORIA: Na sygnale

Nie żyje 55-letni mieszkaniec Gniezna.Rano najprawdopodobniej wyskoczył z dziesiątego piętra wieżowca na osiedlu Piastowskim. Mężczyzna zginął na miejscu. Policjanci pod nadzorem gnieźnieńskiej prokuratury sprawdzają okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia.

Wiecej..

Hodował konopie, chciał dać łapówkę

Wtorek, 03.04.2012 16:16 • KATEGORIA: Na sygnale

Gnieźnieńscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w wynajmowanym mieszkaniu założył hodowlę konopi indyjskich. Funkcjonariusze zabezpieczyli 90 sztuk roślin i kilkadziesiąt gramów suszu. Podczas zatrzymania mężczyzna proponował funkcjonariuszom kwotę dwudziestu tysięcy złotych oraz przekazanie policjantom hodowli za odstąpienie od czynności. Za uprawę marihuany i próbę przekupienia funkcjonariuszy grozi dziesięć lat więzienia.

Wiecej..

Schody do remontu

Wtorek, 03.04.2012 16:07 • KATEGORIA: Wiadomości

Gnieźnieńska Dolina Pojednania jest zagrożeniem dla mieszkańców - mówi radny Łukasz Naczas. Członkowie Komisji Promocji, Kultury i Turystyki chcą, aby schody w Dolinie Pojednania zostały naprawione, ponieważ zagrażają bezpieczeństwu mieszkańców. Miasto deklaruje, że jeżeli znajdą się środki, schody zostaną wyremontowane.

Wiecej..

Wielkanocny jarmark na Rynku

Wtorek, 03.04.2012 16:04 • KATEGORIA: Wiadomości

Ostatnią niedzielę przed świętami wykorzystali handlowcy. Dla mieszkańców była to okazja, aby poszukać prezentów nie tylko w sklepach i galeriach handlowych, ale także na gnieźnieńskim Rynku, gdzie odbył się Wielkanocny Jarmark Staroci.

Wiecej..

Tragedia na os. Piastowskim

Wtorek, 03.04.2012 09:27 • KATEGORIA: Wiadomości

Nie żyje 55-letni mieszkaniec Gniezna. Około godz. 06:30 skoczył z jednego z wieżowców na os. Piastowskim.

Wiecej..

Rocznica śmierci papieża Polaka

Poniedziałek, 02.04.2012 16:19 • KATEGORIA: Na sygnale

Modlitwy w kościołach, setki zniczy w miejscach, które odwiedził. Tak siedem lat temu Polacy żegnali Jana Pawła II. Papież Polak odszedł do Domu Ojca w sobotę, 2 kwietnia 2005 roku. Ten dzień wspomina jeden z najbliższych współpracowników papieża - arcybiskup Józef Kowalczyk.

Wiecej..

Za nami Niedziela Palmowa

Poniedziałek, 02.04.2012 16:16 • KATEGORIA: Wiadomości

Nieco ciszej niż zwykle było w tym roku w Niedzielę Palmową w Gnieźnie. To dlatego, że Diecezjalne Święto Młodzieży, które zwykle Gromadziło w Dolinie Pojednania i w katedrze do kilkuset młodych ludzi z całej archidiecezji, odbywało się wyjątkowo we Wrocławiu.

Wiecej..

« poprzednia 1 2460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: FD-System - Projektowanie stron internetowych