Środa, 22.01.2020 19:22 , Dziś imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego Odwiedziło nas 21323208 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Aktualności

Madonna wśród kwiatów w katedrze

Poniedziałek, 10.09.2012 16:44 • KATEGORIA: Wiadomości

Madonna wśród kwiatów w katedrze

Madonnę wśród kwiatów oglądać można w gnieźnieńskiej katedrze. Obrazy autorstwa Marcelego Derengowskiego przedstawiają Matkę Boską i kwiaty. Autor malarstwem zajmuje się od bardzo wielu lat. Jak podkreśla, obrazy Matki Boskiej w kościołach zawsze otaczane są kwiatami.

Wiecej..
SLD chce zmian w oświacie i pieniędzy dla samorządów

Lewica chce zmian w oświacie. Członkowie Sojuszu Lewicy Demokratycznej w związku z pogarszającą się sytuacją polskiego szkolnictwa proponują zmiany. SLD chce likwidacji gimnazjów, większego dostępu do przedszkoli, zwiększenia środków finansowych dla oświaty oraz rozwoju funkcji socjalnych szkół.

Wiecej..

Aktywni seniorzy

Piątek, 07.09.2012 17:11 • KATEGORIA: Wiadomości

Aktywni seniorzy

Do aktywnego korzystania z życia namawia seniorów gnieźnieńska Caritas. Specjalnie dla osób po 50. roku życia uruchomiono bezpłatny program zajęć, który rozpoczyna się już w tym miesiącu.

Wiecej..

Budowa zakładu w Lulkowie i utrzymanie czystości

Piątek, 07.09.2012 17:09 • KATEGORIA: Wiadomości

Budowa zakładu w Lulkowie i utrzymanie czystości

Posprzątajmy wspólnie nasze miasto - apelują władze Gniezna. W dniach 14-16 września po raz kolejny odbędzie się akcja sprzątania pierwszej stolicy. Władze Gniezna zapraszają wszystkich mieszkańców do włączenia się w tę akcję.

Wiecej..

Caritas zaprasza do świetlicy

Piątek, 07.09.2012 17:06 • KATEGORIA: Wiadomości

Caritas zaprasza do świetlicy

Gnieźnieńska Caritas organizuje zajęcia dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową. W Ośrodku Miłosiernego Samarytanina na osiedlu Orła Białego czekają opiekunowie i terapeuci, z którymi można przyjemnie i pożytecznie spędzić czas.

Wiecej..

Kampania "Niska emisja to wysokie ryzyko"

Czwartek, 06.09.2012 16:28 • KATEGORIA: Wiadomości

Kampania  Niska emisja to wysokie ryzyko

Choroby układu oddechowego, nowotwory, a nawet bezpłodność może spowodować szkodliwa emisja pyłów powstających podczas spalania złej jakości węgla oraz tworzyw sztucznych w piecach przydomowych. Niska emisja jest szczególnie szkodliwa, ponieważ pyły i gazy powstające w wyniku spalania oddziaływają w naszym najbliższym otoczeniu.

Wiecej..

Kolejne mercedesy w gnieźnieńskim MPK

Czwartek, 06.09.2012 16:25 • KATEGORIA: Wiadomości

Kolejne mercedesy w gnieźnieńskim MPK

Dwa nowo zakupione autobusy komunikacji miejskiej wyjadą na gnieźnieńskie ulice. Autobusy marki Mercedes gnieźnieńskie przedsiębiorstwo odkupiło od MPK z Inowrocławia. Koszt zakupu jednego autobusu to 60 tysięcy złotych. Pojazdy przedsiębiorstwo z Inowrocławia zakupiło w 2009 roku, jednak mają one mały przebieg i posłużą pasażerom w pierwszej stolicy jeszcze kilka lat - zapewnia prezes gnieźnieńskiej spółki.

Wiecej..

Drogę nr 5 może przejąć województwo wielkopolskie

Czwartek, 06.09.2012 16:20 • KATEGORIA: Wiadomości

Drogę nr 5 może przejąć województwo wielkopolskie

Pomysł Krzysztofa Modrzejewskiego, aby przemianować drogę krajową nr 5 na 95, jest nierealny - podkreślają Młodzi Demokraci z Gniezna. Krzysztof Modrzejewski ze Stowarzyszenia Gniezno XXI zaproponował, aby problem przejęcia "piątki" przez gminy został rozwiązany analogicznie tak jak w przypadku drogi krajowej nr 2, przemianowanej na 92 po zakończeniu budowy autostrady A2. Młodzi Demokraci chcą, aby to władze województwa przejęły zarząd nad "piątką".

Wiecej..

MOK przed nowym sezonem kulturalnym

Czwartek, 06.09.2012 16:17 • KATEGORIA: Wiadomości

MOK przed nowym sezonem kulturalnym

Warsztaty filcowania, nauka tańca country czy warsztaty chodzenia na szpilkach - to tylko część nowości, jaka czeka na gnieźnian w Miejskim Ośrodku Kultury. Nowy sezon kulturalny oprócz sekcji stałych obfitować będzie także w wiele nowych propozycji imprez kulturalnych.

Wiecej..

Wspólna promocja Szlaku Piastowskiego

Środa, 05.09.2012 16:55 • KATEGORIA: Wiadomości

Wspólna promocja Szlaku Piastowskiego

Województwa wielkopolskie i kujawsko-pomorskie będą wspólnie promować Szlak Piastowski. Marszałkowie obu regionów podpisali list intencyjny w tej sprawie. Współpraca ma polegać przede wszystkim na wspólnym realizowaniu projektów zewnętrznych, mających podnieść atrakcyjność Szlaku Piastowskiego.

Wiecej..

Niż demograficzny widoczny w szkołach

Środa, 05.09.2012 16:52 • KATEGORIA: Wiadomości

Niż demograficzny widoczny w szkołach

Z roku na rok coraz mniej uczniów w powiecie gnieźnieńskim rozpoczyna naukę w szkołach ponadgimnazjalnych. W tym roku w szkołach powiatowych uczy się sześć i pół tysiąca uczniów. Konsekwencją niżu demograficznego w szkołach jest także zwalnianie nauczycieli.

Wiecej..

Nowi nauczyciele mianowani

Środa, 05.09.2012 16:50 • KATEGORIA: Wiadomości

Nowi nauczyciele mianowani

Piętnastu pedagogów uczących w placówkach miejskich odebrało akt nadania stopnia nauczyciela mianowanego. Uroczystość odbyła się w Urzędzie Stanu Cywilnego w Gnieźnie. Jak przekonywał włodarz miasta, gnieźnieńscy nauczyciele mają kilka powodów do świętowania.

Wiecej..

MOK rozpoczyna nowy sezon kulturalny

Środa, 05.09.2012 16:46 • KATEGORIA: Wiadomości

MOK rozpoczyna nowy sezon kulturalny

Do sekcji wokalnych, tanecznych, teatralnych oraz plastycznych zaprasza Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie. MOK rozpoczyna kolejny, 59. sezon kulturalny. Nowy sezon, tradycyjnie, rozpoczyna cykl imprez kulturalnych.

Wiecej..

Z katedry skradziono obraz Matki Bożej

Wtorek, 04.09.2012 17:12 • KATEGORIA: Wiadomości

Z katedry skradziono obraz Matki Bożej

Złodzieje okradli gnieźnieńską katedrę. Z Kaplicy Doktorów skradziona została kopia obrazu Matki Bożej Sassoferato z 1750 roku. Obraz został skradziony w niedzielę, jednak informację o tym zdarzeniu policja otrzymała dopiero dziś po południu. Policjanci ustalają, co stało się z zabytkiem i jaka jest jego wartość materialna.

Wiecej..

Gniezno XXI chce zmiany numeracji drogi

Wtorek, 04.09.2012 17:08 • KATEGORIA: Wiadomości

Gniezno XXI chce zmiany numeracji drogi

Zmiana numeracji drogi krajowej numer 5 ma rozwiązać problem przejęcia tej drogi przez gminy. Takie rozwiązanie proponuje Stowarzyszenie Gniezno XXI. Z propozycją takiego rozwiązania stowarzyszenie zwróciło się do posła Pawła Arndta. Krzysztof Modrzejewski podkreśla, że takie zabiegi znalazły zastosowanie między innymi po zakończeniu budowy odcinka autostrady A2 z Krzesin do Wrześni.

Wiecej..

Wyprawki szkolne rozdane

Wtorek, 04.09.2012 17:01 • KATEGORIA: Wiadomości

Wyprawki szkolne rozdane

Osiemdziesiąt plecaków z przyborami szkolnymi i piłkami trafiło do najuboższych mieszkańców powiatu. Wyprawki, jak co roku, zostały przygotowane przez Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan. Plecaki trafiły do dzieci z najbardziej potrzebujących rodzin wielodzietnych. Zakup wyprawki dla jednego ucznia to koszt 100 złotych.

Wiecej..

Orkiestrowo we Wrześni

Wtorek, 04.09.2012 16:57 • KATEGORIA: Wiadomości

Orkiestrowo we Wrześni

Cała Września rozbrzmiała orkiestrową muzyką. Ulicami miasta przeszła parada orkiestr dętych z całej Polski. Muzycy na Rynku zaprezentowali mieszkańcom musztrę paradną. Koncert orkiestr odbył się w Amfiteatrze im. Anny Jantar. O grand prix festiwalu walczyło pięć orkiestr.

Wiecej..

Rozpoczęto nowy rok szkolny

Poniedziałek, 03.09.2012 16:05 • KATEGORIA: Wiadomości

Rozpoczęto nowy rok szkolny

Uczniowie po dwumiesięcznej przerwie wrócili do szkół. Ponad 8000 uczniów rozpoczęło naukę w szkołach zarządzanych przez miasto Gniezno. Przed nimi dziesięć miesięcy nauki. W pierwszej stolicy w klasach pierwszych szkół podstawowych i gimnazjów naukę rozpoczyna ponad 700 uczniów. Gnieźnieńskie placówki wspólnie rok szkolny rozpoczęły w Gimnazjum nr 3.

Wiecej..

Od pierwszej klasy będą uczyć się dwóch języków

Poniedziałek, 03.09.2012 16:02 • KATEGORIA: Wiadomości

Od pierwszej klasy będą uczyć się dwóch języków

Blisko 30 uczniów rozpoczęło naukę w pierwszej w Gnieźnie językowej szkole podstawowej. Szkoła Prymus stawia przede wszystkim na naukę języków. Dzieci uczą się w dwóch klasach - pierwszej i czwartej. Oprócz realizacji podstawy programowej uczniowie Prymusa już od pierwszej klasy uczą się języka angielskiego i rosyjskiego.

Wiecej..

Rolnicy z powiatu gnieźnieńskiego podziękowali za plony

Poniedziałek, 03.09.2012 15:59 • KATEGORIA: Wiadomości

Rolnicy z powiatu gnieźnieńskiego podziękowali za plony

Rolnicy z powiatu gnieźnieńskiego podziękowali za tegoroczne zbiory w Witkowie. Dożynki powiatowo-gminne rozpoczęły się mszą świętą w kościele w Witkowie, później barwny korowód przeszedł ulicami miasta na Stadion Miejski. Gmina Witkowo jest gminą typowo rolniczą; jest tam około 800 gospodarstw rolnych.

Wiecej..

Dożynki gminy Września

Poniedziałek, 03.09.2012 15:56 • KATEGORIA: Wiadomości

Dożynki gminy Września

Rolnicy z gminy Września zakończyli zbiory. W tym roku dożynki gminne odbyły się w Obłaczkowie. Uroczystości rozpoczęły się, tradycyjnie, mszą świętą, później przyszedł czas na obrzędy dożynkowe.

Wiecej..

Gniezno XXI chce polityki przyjaznej przedsiębiorcom

Poniedziałek, 03.09.2012 15:54 • KATEGORIA: Wiadomości

Gniezno XXI chce polityki przyjaznej przedsiębiorcom

Nie róbcie z gnieźnian głupków! - apelują do władz miasta członkowie Stowarzyszenia Gniezno XXI. Nie potrzebujemy kolejnych miast partnerskich, a polityki przyjaznej gnieźnieńskim przedsiębiorcom - podkreśla Robert Gaweł.

Wiecej..

73. rocznica wybuchu II wojny światowej

Sobota, 01.09.2012 15:18 • KATEGORIA: Wiadomości

73. rocznica wybuchu II wojny światowej

"1 września 1939 roku należy do wyjątkowo czarnych dat w historii ludzkości. 73 lata temu zbrodniczym atakiem faszystowskich Niemiec na polskie miasta i wioski rozpoczęła się jedna z najbardziej barbarzyńskich wojen" - mówił przy pomniku "Ku czci poległych i pomordowanych w latach 1939-1945" w Parku przy ul. T. Kościuszki prezydent miasta Jacek Kowalski.

Wiecej..

Tablica przypomina o gnieźnieńskich rabinach

Piątek, 31.08.2012 16:39 • KATEGORIA: Wiadomości

Tablica przypomina o gnieźnieńskich rabinach

Szkoła muzyczna w Gnieźnie przed II wojną światową była domem tutejszych rabinów. Chociaż stojącą obok synagogę zburzyli Niemcy i niewiele jest już śladów społeczności żydowskiej w mieście, to o tym fakcie przypominać będzie tablica odsłonięta na ścianie budynku.

Wiecej..

Bezpłatne szczepienia dla seniorów

Piątek, 31.08.2012 16:36 • KATEGORIA: Wiadomości

Bezpłatne szczepienia dla seniorów

Od 3 września mieszkańcy Gniezna, którzy ukończyli 65 lat, mogą korzystać z bezpłatnych szczepień przeciw grypie. Szczepienia odbywają się w pięciu gnieźnieńskich przychodniach. Program profilaktycznych szczepień przeciw grypie miasto prowadzi od 2009 roku. Przez trzy lata z tego programu skorzystało ponad 7400 osób. W tym roku szczepienia potrwają do 30 listopada.

Wiecej..

« poprzednia 1 2411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421436 437 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: FD-System - Projektowanie stron internetowych