Czwartek, 18.07.2019 00:22 , Dziś imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta Odwiedziło nas 19800550 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Aktualności

Ponad 4500 osób wzięło udział w Dniach Pary

Piątek, 18.05.2012 17:28 • KATEGORIA: Wiadomości

Ponad 4500 osób wzięło udział w Dniach Pary

Ponad cztery i pół tysiąca osób zwiedziło gnieźnieńską parowozownię podczas Dni Pary. Przez cały tydzień uczestnicy Dni Pary poznawali historię tego obiektu. Była to jedna z bardzo niewielu okazji, aby móc zobaczyć między innymi dyspozytornię bramową, hale, w których naprawiane były maszyny, czy drewniany żuraw węglowy.

Wiecej..

Uczniowie sprzątali las

Piątek, 18.05.2012 17:25 • KATEGORIA: Wiadomości

Uczniowie sprzątali las

Kilka ton śmieci każdego roku ląduje w Lesie Miejskim w Gnieźnie. Za zaśmiecanie lasów grozi mandat w wysokości 500 złotych. Jednak znalezienie sprawcy jest bardzo trudne. Dlatego potrzebne są osoby, które pomogą leśniczym sprzątać lasy. W akcji sprzątania lasów każdego roku biorą udział uczniowie gnieźnieńskich szkół ponadgimnazjalnych. Sprzątanie miejskiego lasu organizowane jest dwa razy w roku przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie.

Wiecej..

Będą nowe mieszkania komunalne i socjalne

Czwartek, 17.05.2012 16:34 • KATEGORIA: Wiadomości

Będą nowe mieszkania komunalne i socjalne

Rozpoczęły się prace modernizacyjne bloku z mieszkaniami komunalnymi i socjalnymi przy ulicy Poznańskiej w Gnieźnie. Po remoncie w budynku ma powstać 35 mieszkań. Koszt inwestycji to blisko dwa miliony złotych, z czego ponad 500 tysięcy pochodzi z dotacji Banku Gospodarstwa Krajowego.

Wiecej..

Nie chcą prywatyzacji

Czwartek, 17.05.2012 16:30 • KATEGORIA: Wiadomości

Nie chcą prywatyzacji

Plantatorzy i pracownicy zakładów ziemniaczanych z Trzemeszna koło Gniezna przeciw prywatyzacji firmy. Skarb Państwa, który jest właścicielem zakładu, ogłosił, że większość akcji chce wykupić inna firma ziemniaczana - PEPEES z Łomży. Trzemesznianie obawiają się, że to doprowadzi do upadku przedsiębiorstwa z ponad 130 letnią tradycją, dającego zatrudnienie ponad 600 osobom.

Wiecej..

SMW będzie realizować kolejne projekty

Czwartek, 17.05.2012 16:27 • KATEGORIA: Wiadomości

SMW będzie realizować kolejne projekty

Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan pozyskało kolejne środki na aktywizację zawodową osób bezrobotnych. Mieszkańcy gminy Kłecko, poszukujący pracy, będą mogli skorzystać z oferty bezpłatnych szkoleń, a także wezmą udział w praktykach zawodowych w zakładach pracy.

Wiecej..

"Rodzina receptą na kryzys"

Czwartek, 17.05.2012 16:24 • KATEGORIA: Wiadomości

 Rodzina receptą na kryzys

"Rodzina receptą na kryzys" to hasło najbliższego Marszu dla Życia w Gnieźnie. Organizacje katolickie chcą w ten sposób pobudzać sumienia na sens i wartość ludzkiego życia. Swoje wartości i przekonania planują manifestować 27 maja na gnieźnieńskiej starówce.

Wiecej..

Najciekawsze zakątki Gniezna

Czwartek, 17.05.2012 16:20 • KATEGORIA: Wiadomości

Najciekawsze zakątki Gniezna

Wystawę prac przedstawiających najciekawsze zakątki Gniezna w wykonaniu maluchów z gnieźnieńskich przedszkoli oglądać można w gnieźnieńskiej bibliotece. Przedszkolaki, które wzięły udział w konkursie "Moje miasto Gniezno", najczęściej malowały katedrę, drzwi gnieźnieńskie, pomnik Bolesława Chrobrego oraz starówkę.

Wiecej..

PiS chce odwołania minister Krystyny Szumilas

Środa, 16.05.2012 17:56 • KATEGORIA: Wiadomości

PiS chce odwołania minister Krystyny Szumilas

Prawo i Sprawiedliwość chce odwołania Minister Edukacji Narodowej. Zdaniem PiS-u, Krystyna Szumilas szkodzi polskiej oświacie.

Wiecej..

Mini Euro 2012 w Gnieźnie

Środa, 16.05.2012 17:50 • KATEGORIA: Wiadomości

Mini Euro 2012 w Gnieźnie

Dwudziestego czwartego maja w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu, czyli na czterech gnieźnieńskich "Orlikach", odbędą się eliminacje do Mini Euro. Drużyny siedmiu gnieźnieńskich szkół podstawowych i dziewięciu reprezentacji gmin w pierwszej stolicy zmierzą się podczas turnieju piłki nożnej. Turniej odbywać się będzie na takich samych zasadach jak Mistrzostwa Europy w Polsce i na Ukrainie.

Wiecej..

Janusz Leon Wiśniewski o swoich książkach

Środa, 16.05.2012 17:44 • KATEGORIA: Wiadomości

Janusz Leon Wiśniewski o swoich książkach

Jeden z najpopularniejszych współczesnych polskich pisarzy przyjechał do Wrześni na spotkanie z czytelnikami. Janusz Leon Wiśniewski, autor takich powieści jak "Samotność w sieci" czy "Na fejsie z moim synem" w Bibliotece Publicznej o swojej twórczości oraz pracy nie do końca związanej z pisaniem książek. Pisarz bowiem na co dzień pracuje w firmie informatycznej zajmującej się tworzeniem oprogramowania dla chemików.

Wiecej..

Drzwi otwarte w PUP w Gnieźnie

Środa, 16.05.2012 17:40 • KATEGORIA: Wiadomości

Drzwi otwarte w PUP w Gnieźnie

Z usług Urzędu Pracy w Gnieźnie można było skorzystać w sobotę. Urząd tradycyjnie raz w roku otworzył swoje drzwi w weekend, aby osoby, które w tygodniu nie mogą skorzystać z jego usług, miały taką możliwość.

Wiecej..

Królewski Festiwal w Bibliotece Publicznej

Środa, 16.05.2012 17:16 • KATEGORIA: Wiadomości

Królewski Festiwal w Bibliotece Publicznej

Gnieźnieński dwór królewski odwiedziły przedszkolaki. Maluchy podczas Królewskiego Festiwalu Artystycznego w gnieźnieńskiej bibliotece poznawały królewskie aspekty Gniezna. Podczas zabawy literackiej dzieci poznawały historię pierwszej stolicy.

Wiecej..

Posłowie w obronie zakładów ziemniaczanych

Wtorek, 15.05.2012 17:05 • KATEGORIA: Wiadomości

Posłowie w obronie zakładów ziemniaczanych

Wielkopolscy posłowie ponadpartyjnie razem w obronie zakładów ziemniaczanych w Trzemesznie. Od Ministerstwa Skarbu Państwa żądają wstrzymania prywatyzacji tej firmy. Takie działanie ma umożliwić załodze i około tysiącu plantatorom wzięcie udziału w wykupie większości akcji. Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego w Trzemesznie jest w Polsce potentatem w produkcji skrobi i ma około 25-procentowy udział w rynku.

Wiecej..
Czepki w Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej

Pielęgniarki i położne spotkały się podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej w auli Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Uroczystość została połączona z czepkowaniem studentów drugiego roku pielęgniarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Choć czepki już dawno wyszły z użytku, władze uczelni poprzez ten symbol chcą przypomnieć studentom misję tego zawodu.

Wiecej..

Z Gniezna na olimpiadę

Wtorek, 15.05.2012 16:54 • KATEGORIA: Wiadomości

Z Gniezna na olimpiadę

Jest szansa, aby młodzi miłośnicy sportu z Gniezna zobaczyli igrzyska olimpijskie w Londynie. Dwa miejsca zwolniły się w grupie, którą organizuje Szkolny Klub Sportowy Jantar z Racotu.

Wiecej..

Fotografie zabytkowych kamienic w MPPP

Wtorek, 15.05.2012 16:51 • KATEGORIA: Wiadomości

Fotografie zabytkowych kamienic w MPPP

Zdjęcia zabytkowych gnieźnieńskich kamienic oglądać można w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. Wystawa "Co nam zostało z tych lat?" to wystawa narożnych kamienic z okresu gnieźnieńskiej secesji.

Wiecej..

Ratownicy ćwiczyli na gnieźnieńskim Rynku

Poniedziałek, 14.05.2012 18:21 • KATEGORIA: Wiadomości

Ratownicy ćwiczyli na gnieźnieńskim Rynku

Trzydzieści osób zostało rannych w katastrofie autobusu na gnieźnieńskim Rynku. Kierowca jadący pod wpływem alkoholu uderzył w nadjeżdżający samochód osobowy. Poszkodowani zostali odwiezieni do szpitala. Na szczęście, tym razem był to tylko pokaz. Na Rynku mieszkańcy mieli okazję zobaczyć, jak wyglądają działania służb ratunkowych podczas tego typu zdarzeń, oraz co zrobić, gdy najeżdżamy na wypadek drogowy.

Wiecej..

Jest działka dla prokuratury

Poniedziałek, 14.05.2012 18:18 • KATEGORIA: Wiadomości

Jest działka dla prokuratury

Gnieźnieńska prokuratura będzie mieć nową siedzibę na starówce. Rada Miasta Gniezna zgodziła się na ten cel przekazać bezpłatnie działkę u zbiegu ulic Jeziornej i Słomianka - w miejscu, gdzie obecnie mieści się samochodowy parking.

Wiecej..

Królewski Festiwal Artystyczny

Poniedziałek, 14.05.2012 18:11 • KATEGORIA: Wiadomości

Królewski Festiwal Artystyczny

Minęło piętnaście lat, od kiedy w Miejskim Ośrodku Kultury działa Duża Galeria Sztuki Współczesnej. Została ona reaktywowana w 1997 roku. Pierwszą ekspozycją, która zainaugurowała działalność galerii, była "Wystawa miast partnerskich".

Wiecej..

Jarmark Ukraiński w eSTeDe

Poniedziałek, 14.05.2012 17:26 • KATEGORIA: Wiadomości

Jarmark Ukraiński w eSTeDe

Zespoły ludowe i artyści prezentujący rękodzieło ukraińskie zagościli w gnieźnieńskim Centrum Kultury "Scena to dziwna". Występy artystyczne gości z Ukrainy, oprócz mieszkańców Gniezna, obejrzeli między innymi gnieźnieńscy parlamentarzyści oraz konsul honorowy Ukrainy w Poznaniu. Jarmark Ukraiński odbywał się pod patronatem Starostwa Powiatowego w Gnieźnie.

Wiecej..

Dzień Optymisty we Wrześni

Poniedziałek, 14.05.2012 17:14 • KATEGORIA: Wiadomości

Dzień Optymisty we Wrześni

Przedszkole Niepubliczne "Miś Uszatek" z Wrześni zorganizowało I Święto Optymisty. Impreza została zorganizowana na Rynku. Oprócz przedszkolaków udział w niej wzięły ich rodziny, władze miasta oraz mieszkańcy. Niepubliczna placówka jest pierwszą, która zdecydowała się na organizację takiej imprezy we Wrześni.

Wiecej..

Pomóżmy Michałowi!

Poniedziałek, 14.05.2012 15:26 • KATEGORIA: Wiadomości

Pomóżmy Michałowi!

Wiecej..

XIII Gnieźnieński Rajd Rowerowy

Poniedziałek, 14.05.2012 15:04 • KATEGORIA: Wiadomości

XIII Gnieźnieński Rajd Rowerowy

Wiecej..

Klimakterium w Gnieźnie

Poniedziałek, 14.05.2012 14:33 • KATEGORIA: Wiadomości

Klimakterium w Gnieźnie

Wiecej..

Asystent starosty jechał pod wpływem alkoholu

Piątek, 11.05.2012 16:53 • KATEGORIA: Wiadomości

Asystent starosty jechał pod wpływem alkoholu

Asystent Starosty Gnieźnieńskiego, który prowadził samochód pod wpływem alkoholu, najprawdopodobniej straci pracę. Takie służbowe konsekwencje grożą Piotrowi B., u którego w środę policja w Lednogórze stwierdziła dwa promile alkoholu w organizmie. Starosta Dariusz Pilak potępia zachowanie swojego asystenta.

Wiecej..

« poprzednia 1 2400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych