Piątek, 19.07.2019 13:59 , Dziś imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego Odwiedziło nas 19811583 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Aktualności

Jackowe pierogi rozdane

Poniedziałek, 13.08.2012 18:30 • KATEGORIA: Wiadomości

Jackowe pierogi rozdane

Imieninowy nastrój panował w sobotę na gnieźnieńskim Rynku. To prezydent Gniezna - Jacek Kowalski - z okazji przypadających w najbliższy piątek imienin Jacka częstował przechodniów pierogami. W zamian dostał życzenia, o to nie tylko od mieszkańców, ale i turystów.

Wiecej..

Tragiczny wypadek w Łagiewnikach Kościelnych!

Niedziela, 12.08.2012 23:56 • KATEGORIA: Wiadomości

Tragiczny wypadek w Łagiewnikach Kościelnych!

Dwie osoby nie żyją a dwie w ciężkim stanie trafiły do gnieźnieńskiego szpitala. To skutki wypadku, do którego doszło w Łagiewnikach Kościelnych w powiecie gnieźnieńskim.

Wiecej..

Modernizacja bloku przy ulicy Poznańskiej

Piątek, 10.08.2012 16:46 • KATEGORIA: Wiadomości

Modernizacja bloku przy ulicy Poznańskiej

Z dnia na dzień blok przy ulicy Poznańskiej przestaje straszyć. Od ponad dwóch miesięcy trwa tam generalny remont. Budynek był w opłakanym stanie. Do tej pory wykonawca wymienił już instalację elektryczną, kanalizacyjną oraz wentylacyjną. Aktualnie prowadzone są prace związane z wymianą okien i prace wewnątrz nowo wydzielonych mieszkań. Do końca roku na Poznańskiej powstanie ponad 30 mieszkań.

Wiecej..
Szkoła Podstawowa nr 12 z windą dla niepełnosprawnych

Niepełnosprawni uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Gnieźnie będą mieli łatwiejszy dostęp do budynku szkoły. 1 września ma być gotowa winda przeznaczona dla osób niepełnosprawnych. Inwestycja była konieczna ze względu na ułatwienie uczniom niepełnosprawnym ruchowo poruszanie się po budynku szkoły.

Wiecej..

Sylwester w Skorzęcinie już za tydzień

Piątek, 10.08.2012 16:41 • KATEGORIA: Wiadomości

Sylwester w Skorzęcinie już za tydzień

Sylwester w środku lata? To nie scena z filmu "Lejdis", ale impreza po raz drugi organizowana w Skorzęcinie. Inspiracją do zorganizowania powitania Nowego Roku w sierpniu były właśnie film "Lejdis". Impreza w tym roku odbędzie się 18 sierpnia w "U Piotra i Pawła".

Wiecej..

Powstaje kolejna strefa rekreacji dla seniorów

Piątek, 10.08.2012 16:38 • KATEGORIA: Wiadomości

Powstaje kolejna strefa rekreacji dla seniorów

Kolejna Strefa Rekreacji Seniora zostanie otwarta w Gnieźnie. Na osiedlu Winiary zakończyły się prace związane z instalacją urządzeń fitness dla seniorów. Podobne urządzenia znajdują się między innymi w Parku Trzech Kultur i na placach zabaw na osiedlu Tysiąclecia.

Wiecej..

Wypchnał konkubinę z okna!

Czwartek, 09.08.2012 18:48 • KATEGORIA: Wiadomości

Wypchnał konkubinę z okna!

Dożywicie grozi 42-letniemu mieszkańcowi Gniezna, który chciał zabić swoją konkubinę. Wypchnął ją z okna, wskutek czego kobieta została kaleką.

Wiecej..

Starościna i starosta dożynek wybrani

Czwartek, 09.08.2012 18:33 • KATEGORIA: Wiadomości

Starościna i starosta dożynek wybrani

Święto plonów powiatu gnieźnieńskiego odbędzie się w tym roku w Witkowie. Za zbiory nasi rolnicy podziękują 2 września. Chociaż na polach żniwa jeszcze w pełni, to - zdaniem władz powiatu - nasi gospodarze mogą być zadowoleni.

Wiecej..

Kolonie MŚS w Sarbinowie

Czwartek, 09.08.2012 18:15 • KATEGORIA: Wiadomości

Kolonie MŚS w Sarbinowie

Mnóstwo atrakcji czekało na dzieci z Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych podczas dwutygodniowych kolonii w Sarbinowie. Podniesienie poczucia własnej wartości oraz nauka bycia i współpracy w grupie były najważniejszymi celami wyjazdu. Dzieci miały także specjalnie opracowany plan zajęć sportowo-rekreacyjnych. Na kolonie pojechali ci, którzy wyróżnili się największą aktywnością podczas zajęć w świetlicy.

Wiecej..

Przed nami spotkania z folklorem

Czwartek, 09.08.2012 18:07 • KATEGORIA: Wiadomości

Przed nami spotkania z folklorem

Na gnieźnieńskim Rynku znów będzie kolorowo i tanecznie. 24 sierpnia odbędą się taneczne prezentacje zespołów folklorystycznych.

Wiecej..

Piorun uderzył w katedralną wieżę

Środa, 08.08.2012 18:33 • KATEGORIA: Wiadomości

Piorun uderzył w katedralną wieżę

Zarwany dach w największej galerii handlowej w Gnieźnie i blisko 50 podtopień - to nie jedyne skutki niedzielnej nawałnicy z burzą i gradem. Piorun, który uderzył w jedną z katedralnych wież, uszkodził potężny zegar. Dokładnie wiadomo, o której uderzył piorun, bo zegar na katedralnej wieży zatrzymał się na godzinie 18.10 i tak jest do dziś.

Wiecej..

Przed nami Polska Akademia Gitary

Środa, 08.08.2012 18:27 • KATEGORIA: Wiadomości

Przed nami Polska Akademia Gitary

W Centrum Kultury "Scena to dziwna" odbierać można bezpłatne zaproszenia na koncert inaugurujący Polską Akademię Gitary. Koncert w gnieźnieńskiej katedrze odbędzie się 17 sierpnia o godzinie 19.00. W murach Bazyliki Prymasowskiej wystąpi między innymi Orkiestra Kameralna AUKSO i Łukasz Kuropaczewski.

Wiecej..

Zagrają dla chorej Oli

Środa, 08.08.2012 18:21 • KATEGORIA: Wiadomości

Zagrają dla chorej Oli

Kolejny koncert zapowiada się w Klubie Muzycznym Młyn. Tym razem 14 sierpnia będzie można posłuchać grupy TAKLoopNIE, która zakwalifikowała się do muzycznego programu Polsatu, "Must Be The Music - Tylko Muzyka". Wystąpią również inni zaproszeni goście. Celem koncertu jest zbiórka pieniędzy na pomoc dla ciężko chorującej dziewczynki.

Wiecej..

Prezydent zaprasza na jackowe pierogi

Środa, 08.08.2012 18:17 • KATEGORIA: Wiadomości

Prezydent zaprasza na jackowe pierogi

Na domowe pierogi mieszkańców Gniezna zaprasza włodarz miasta - Jacek Kowalski. Na gnieźnieńskim Rynku 11 sierpnia będzie można skosztować jackowych pierogów. W ten sposób prezydent miasta chce chce wspólnie z mieszkańcami świętować swoje imieniny.

Wiecej..

Poszukiwania zakończone

Wtorek, 07.08.2012 18:24 • KATEGORIA: Wiadomości

Poszukiwania zakończone

W Skorzęcinie zaprzestano dalszych poszukiwań ciała młodej kobiety. Przypomnijmy, że w niedzielę osoba pływająca w jeziorze Niedzięgiel odnalazła zwłoki mężczyzny. To 22-letni mieszkaniec okolic Kutna. Zeznania świadka wskazywały na to, że w wodzie znajduje się także ciało kobiety. Dwudniowe poszukiwania nie urzeczywistniły jednak wiadomości przekazanej przez plażowicza.

Wiecej..

PEC rozbudowuje sieć ciepłowniczą

Wtorek, 07.08.2012 18:18 • KATEGORIA: Wiadomości

PEC rozbudowuje sieć ciepłowniczą

Blisko 400 metrów sieci ciepłowniczej do końca sierpnia powstanie w centrum miasta. Mieszkańcy ulicy Kaszarskiej i Świętego Wawrzyńca zostaną podłączeni do miejskiej sieci ciepłowniczej. Inwestycja, prowadzona obecnie w centrum Gniezna, to dla Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej około 600 tysięcy złotych. W tym roku PEC wykonało także podłączenia Powiatowego Urzędu Pracy i Zakładu Oczyszczania Miasta.

Wiecej..

Ciepłownia od kuchni

Wtorek, 07.08.2012 18:12 • KATEGORIA: Wiadomości

Ciepłownia od kuchni

Jak powstaje ciepło systemowe, będzie można się dowiedzieć podczas kolejnych drzwi otwartych w ciepłowni C13 przy ulicy Spichrzowej w Gnieźnie. 8 września wszyscy mieszkańcy Gniezna po raz drugi będą mogli się dowiedzieć, w jaki sposób ciepło dociera do ich domów. Oprócz zwiedzania ciepłowni mnóstwo atrakcji Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej przygotowuje także dla najmłodszych.

Wiecej..

Będą rywalizować reprezentacje osiedli

Wtorek, 07.08.2012 18:06 • KATEGORIA: Wiadomości

Będą rywalizować reprezentacje osiedli

Reprezentacje gnieźnieńskich osiedli po raz kolejny zmierzą się w mistrzostwach w piłce nożnej. Uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów, którzy chcą reprezentować swoje osiedle, powinni zgłaszać się do swoich rad osiedlowych. Zespoły muszą składać się maksymalnie z dziesięciu zawodników.

Wiecej..

O krok od tragedii!

Poniedziałek, 06.08.2012 18:40 • KATEGORIA: Wiadomości

O krok od tragedii!

Chwile grozy przeżyły osoby, które w niedzielne popołudnie znajdowały się w Galerii Gniezno. Pod naporem wody zawaliła się część dachu.

Wiecej..

Kolejna tragedia w Skorzęcinie

Poniedziałek, 06.08.2012 18:38 • KATEGORIA: Wiadomości

Kolejna tragedia w Skorzęcinie

W Skorzęcinie utonął około 22-letni mężczyzna. W niedzielę przed południem jego ciało wyłowiono z jeziora Niedzięgiel. Później prowadzone były jeszcze poszukiwania ciała kobiety.

Wiecej..

Tragedia w Jankowie Dolnym

Poniedziałek, 06.08.2012 18:35 • KATEGORIA: Wiadomości

Tragedia w Jankowie Dolnym

Kolejna tragedia na drodze. W Jankowie Dolnym spalił się w swoim samochodzie mieszkaniec Trzemeszna. Jego auto uderzyło w ciężarówkę.

Wiecej..

Pogoda nie dała żadnych szans

Poniedziałek, 06.08.2012 18:30 • KATEGORIA: Wiadomości

Pogoda nie dała żadnych szans

Miało być Lato z Radiem, a wyszło... lato z gradem. Nie udał się koncert finałowy radiowej Jedynki w Gnieźnie. Z powodu wieczornej nawałnicy przygotowany koncert Ani Rusowicz, De Mono i Kombii organizatorzy zmuszeni byli odwołać. Jednak pierwsza część popołudniowego spotkania nie zapowiadała, że taki kataklizm przejdzie nad Gnieznem. Dziecięca część imprezy się udała, a na scenie mogliśmy zobaczyć między innymi znanego z Lata z Radiem Romana Czejarka.

Wiecej..

Zginął 49-letni mężczyzna!

Poniedziałek, 06.08.2012 16:38 • KATEGORIA: Wiadomości

Zginął 49-letni mężczyzna!

49-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu gnieźnieńskiego zginął w wypadku na drodze krajowej nr 15 w Jankowie Dolnym koło Gniezna. Samochód marki Peugeot 306 zderzył się z przewożącym kukurydzę samochodem ciężarowym. Auto, którym jechał 49-latek stanęło w płomieniach. Okoliczności tragicznego zdarzenia ustalają policjanci.

Wiecej..

Uwaga! Będą silne burze!

Poniedziałek, 06.08.2012 16:14 • KATEGORIA: Wiadomości

Uwaga! Będą silne burze!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gnieźnie, na podstawie komunikatu IMGW w Poznaniu ostrzega przed mogącymi wystąpić silnymi burzami oraz opadami gradu /2 stopień zagrożenia/. IMGW przewiduje wystąpienie burz z opadami deszczu i miejscami gradu od dziś do jutrzejszych wczesnych godzin rannych. Prognozowana wysokość opadów: 20 do 40 mm, lokalnie do 50 mm. Wiatr w porywach może osiągać prędkość nawet do 110 km/h. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85%.

Wiecej..

O krok od tragedii !

Niedziela, 05.08.2012 20:07 • KATEGORIA: Wiadomości

O krok od tragedii !

Po wieczornym oberwaniu chmury zawalił się dach nad częścią Galerii Gniezno. Nikt nie odniósł obrażeń.

Wiecej..

« poprzednia 1 2387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397409 410 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych