Niedziela, 05.07.2020 15:22 , Dziś imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny Odwiedziło nas 23458990 gości
Menu
Gniezno
Września Szukaj
  
Obraz reklamowy
Obraz reklamowy

Kategoria: Polityka

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek w Gnieźnie

Piątek, 03.07.2020 15:40 • KATEGORIA: Wiadomości

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek w Gnieźnie

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek odwiedziła wczoraj Gniezno. Jej wizyta związana była rzecz jasna z trwającą kampanią w przededniach II tury wyborów prezydenckich, Jak mówiła, dziś Polacy stoją przed niezwykle ważną decyzją, która powinna skłonić każdego do pewnej refleksji.

Wiecej..

Starosta Gruszczyński z wotum zaufania i absolutorium

Czwartek, 02.07.2020 18:19 • KATEGORIA: Wiadomości

Starosta Gruszczyński z wotum zaufania i absolutorium

Rada Powiatu Gnieźnieńskiego udzieliła absolutorium staroście Piotrowi Gruszczyńskiemu. Uchwała dotyczyła wykonania budżetu samorządowego za rok ubiegły. W tym celu stworzony został raport o stanie powiatu po roku 2019, w którym rządząca większość pochwaliła się dobrą sytuacją ekonomiczną.

Wiecej..

W PiS mobilizacja przed drugą turą wyborów

Wtorek, 30.06.2020 16:52 • KATEGORIA: Wiadomości

W PiS mobilizacja przed drugą turą wyborów

W Prawie i Sprawiedliwości jest satysfakcja ze zwycięstwa prezydenta Andrzeja Dudy w pierwszej turze wyborów prezydenckich. Dziś wyborczy pojedynek skomentował poseł partii rządzącej - Zbigniew Dolata, który uważa, że choć zdobyte 43,5% głosów to dużo, cały czas trzeba zabiegać o poparcie wyborców.

Wiecej..

KO podsumowuje wyniki wyborów

Poniedziałek, 29.06.2020 16:05 • KATEGORIA: Wiadomości

KO podsumowuje wyniki wyborów

Koalicja Obywatelska podsumowuje wyniki wyborów prezydenckich w Polsce. Zdaniem lokalnych polityków tej partii ich kandydat ma wciąż szanse wygrać z urzędującym prezydentem w drugim głosowaniu.

Wiecej..
Przy ulicy Konopnickiej będą nowe bloki i teren rekreacyjny

Rada Miasta Gniezna przyjęła plan zagospodarowania dla terenu po boisku hokejowym przy ulicy Konopnickiej. Przypomnijmy, że spór między mieszkańcami a władzami miejskimi dotyczy terenów o powierzchni 2 hektarów, na których pierwotnie były planowane kolejne budynki mieszkalne. Mieszkańcy protestowali i wyraźnie postulowali, że chcą w tym miejscu nowy teren rekreacyjny, co napisali finalnie w petycji, pod którą zebrano blisko tysiąc podpisów.

Wiecej..

Nowe osiedle na Pustachowie już wkrótce

Czwartek, 25.06.2020 15:58 • KATEGORIA: Wiadomości

Nowe osiedle na Pustachowie już wkrótce

Miasto wydzieliło nowe działki na osiedlu Pustachowa. Już wkrótce zostaną one wycenione, a następnie będą wystawione na sprzedaż w drodze licytacji. Według zapisów w miejscowym planie zagospodarowania tego terenu, mogą powstać na nim wyłącznie zabudowy jednorodzinne. Rada Miasta Gniezna przyjęła w środę uchwałę ze zgodą na przeprowadzenie postępowania przetargowego.

Wiecej..

Sesja absolutoryjna Rady Miasta Gniezna

Środa, 24.06.2020 18:17 • KATEGORIA: Wiadomości

Sesja absolutoryjna Rady Miasta Gniezna

Rada Miasta Gniezna głosowała nad przyjęciem sprawozdania finansowego za rok 2019. Sesję zwołano w trybie zdalnym, a sama uchwała absolutoryjna to swego rodzaju wotum zaufania dla prezydenta Tomasza Budasza.

Wiecej..

Nowa Lewica apeluje o głosy na Biedronia

Środa, 24.06.2020 15:36 • KATEGORIA: Wiadomości

Nowa Lewica apeluje o głosy na Biedronia

Lewica nawołuje wszystkich wyborców do głosowania w wyborach prezydenckich na Roberta Biedronia, którego sympatycy opowiadają o zaletach kandydata i jego programie. Poseł Tadeusz Tomaszewski chwalił ponadto przyjęty niedawno w ramach programu tarczy antykryzysowej bon turystyczny w wysokości 500 złotych, który będzie przyznawany na każde dziecko.

Wiecej..

"Łączy nas Polska"

Poniedziałek, 22.06.2020 16:04 • KATEGORIA: Wiadomości

 Łączy nas Polska

"Łączy nas Polska" - pod takim hasłem odbyło się spotkanie wyborców Prawa i Sprawiedliwości z posłami na Sejm - Zbigniewem Hoffmannem i Zbigniewem Dolatą.

Wiecej..

Trwa "Zielony Konkurs"

Poniedziałek, 15.06.2020 13:24 • KATEGORIA: Wiadomości

Trwa  Zielony Konkurs

Rusza "Zielony Konkurs", czyli zabawa, która ma wyłonić najpiękniejszy ogród, taras i balkon na terenie Gniezna. Zasady rywalizacji są proste: by wziąć w niej udział, trzeba nadesłać zgłoszenie zawierające od pięciu do dziesięciu zdjęć danego obiektu na adres: zielonykonkurs@onet.pl.

Wiecej..

Zbierali podpisy dla Rafała Trzaskowskiego

Poniedziałek, 08.06.2020 17:26 • KATEGORIA: Wiadomości

Zbierali podpisy dla Rafała Trzaskowskiego

Politycy Koalicji Obywatelskiej zbierają podpisy pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego, który startuje w wyborach prezydenckich. Z powodu zamiany kandydata na spełnienie tego wymogu formalnego sztab wyborczy Trzaskowskiego ma dość mało czasu, bo termin oddania podpisów do PKW mija w środę o północy.

Wiecej..

Lewica proponuje rządowe wsparcie dla samorządów

Poniedziałek, 08.06.2020 16:06 • KATEGORIA: Wiadomości

Lewica proponuje rządowe wsparcie dla samorządów

Lewica proponuje, by rząd przygotował pakiet pomocowy dla jednostek samorządowych. W związku ze spadkiem dochodów z tytułu podatków PIT i CIT jest pomysł, by teraz w ramach nowej odsłony tarczy antykryzysowej lokalne budżety w połowie dofinansować w tym zakresie.

Wiecej..

PiS nie chce budowy galerii handlowej przy Poznańskiej

Piątek, 05.06.2020 15:50 • KATEGORIA: Wiadomości

PiS nie chce budowy galerii handlowej przy Poznańskiej

Dziś radni miejscy Prawa i Sprawiedliwości wystosowali apel do prezydenta Gniezna - Tomasza Budasza, o wycofanie się z pomysłu sprzedaży części działki przy ulicy Poznańskiej, za szpitalem "Dziekanka". W tym miejscu miałaby powstać docelowo duża galeria handlowa, co zdaniem opozycji nie jest dobrym pomysłem.

Wiecej..

Lewica zadowolona z nowego terminu wyborów

Czwartek, 04.06.2020 16:27 • KATEGORIA: Wiadomości

Lewica zadowolona z nowego terminu wyborów

Poseł Tadeusz Tomaszewski jest zadowolony z kompromisu, który osiągnięto w sprawie przeprowadzenia wyborów prezydenckich w Polsce. Jak mówi, to Klub Lewicy zaprosił po 10 maja siły polityczne do wspólnej rozmowy na ten temat.

Wiecej..

Nowa bonifikata dla przedsiębiorców

Czwartek, 28.05.2020 16:19 • KATEGORIA: Wiadomości

Nowa bonifikata dla przedsiębiorców

Rada Miasta Gniezna po raz kolejny procedowała w trybie zdalnym. Omawiano oczywiście bieżącą sytuację związaną ze stanem epidemicznym, w tym nową bonifikatę dla lokalnych przedsiębiorców. Dość długo analizowano także sprawę dopłaty do straty finansowej w MPK, którą spółka odnotowała w związku z obecną sytuacją w kraju.

Wiecej..

Czy powstanie nowe rondo na trasie DW-194?

Czwartek, 28.05.2020 15:57 • KATEGORIA: Wiadomości

Czy powstanie nowe rondo na trasie DW-194?

Rada Miasta Gniezna przyjęła wczoraj petycję mieszkańców w sprawie wybudowania ronda na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 194 z ulicą Gdańską za Galerią Gniezno. Jak czytamy w piśmie, jest tutaj bardzo duży ruch, co obniża poziom bezpieczeństwa dla pieszych i nie tylko. Czy jednak zarządca będzie skłonny przystąpić do tej drogiej inwestycji?

Wiecej..

Nowy dyrektor w Urzędzie Miejskim

Czwartek, 14.05.2020 16:14 • KATEGORIA: Wiadomości

Nowy dyrektor w Urzędzie Miejskim

Urząd Miejski w Gnieźnie z nową dyrektor Wydziału Spraw Społecznych. Stanowisko to obejmie radna Sylwia Jabłońska, która pokieruje tym bardzo ważnym wydziałem od jutra.

Wiecej..

Lewica o swoich poprawkach do tarczy antykryzysowej 3.0

Poniedziałek, 11.05.2020 15:56 • KATEGORIA: Wiadomości

Lewica o swoich poprawkach do tarczy antykryzysowej 3.0

Poseł Tadeusz Tomaszewski przedstawił zaproponowane przez Lewicę poprawki do tarczy antykryzysowej, którą aktualnie proceduje polski parlament. Zdaniem gnieźnieńskiego parlamentarzysty, w ustawie jest wiele uchybień, o których opowiedział.

Wiecej..

Lewica postuluje wspólną rozmowę na temat wyborów

Piątek, 08.05.2020 15:49 • KATEGORIA: Wiadomości

Lewica postuluje wspólną rozmowę na temat wyborów

Poseł Tadeusz Tomaszewski podsumował ostatnie zamieszanie z wyborami prezydenckimi. W jego ocenie obywatele tracą powoli nadzieję na przeprowadzenie demokratycznego głosowania w tej sprawie. Lewica postuluje, by usiąść do stołu i wspólnie ze wszystkimi siłami politycznymi znaleźć kompromis.

Wiecej..
Miasto przeznacza więcej pieniędzy na wymianę  kopciuchów

Rada Miasta Gniezna zwiększyła środki przeznaczone na program "Lepsza jakość powietrza w Gnieźnie". To oznacza, żę na wymianę pieców węglowych w naszym mieście będzie więcej środków niż wcześniej przewidywano. To efekt dużego zainteresowania samych mieszkańców dofinansowaniem na ich wymianę.

Wiecej..

Apel radnych miejskich w sprawie wyborów

Środa, 06.05.2020 16:03 • KATEGORIA: Wiadomości

Apel radnych miejskich w sprawie wyborów

Sesja Rady Miasta Gniezna, podobnie jak przed miesiącem, została przeprowadzona w trybie zdalnym. Podczas posiedzenia przegłosowano m.in. apel klubu radnych Koalicja dla Pierwszej Stolicy w sprawie wyborów prezydenckich. Ich zdaniem, wyborów nie należy organizować w trybie korespondencyjnym, a w apelu napisali, że oczekują od sił politycznych w Polsce rozwiązania sporu dotyczącego ich daty oraz organizacji.

Wiecej..

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 1058 59 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: FD-System - Projektowanie stron internetowych