Sobota, 31.07.2021 18:36 , Dziś imieniny: Ignacego, Lodomiry, Romana Odwiedziło nas 29733406 gości
Menu
Gniezno
Września Szukaj
  
Obraz reklamowy
Obraz reklamowy

Aktualności

Integracja międzypokoleniowa zwyczajnie potrzebna

Wtorek, 01.06.2021 13:30 • KATEGORIA: Wiadomości

Stowarzyszenie Promyk i Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie zorganizowały w sobotę warsztaty kulinarne. W pikniku integracji międzypokoleniowej z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka wzięli udział najmłodsi i seniorzy. To kolejna odsłona działań edukacyjnych, które przybliżają najmłodszym tradycje wielkopolskie.

Wiecej..

Omawiali propozycje zmian ustawowych w OSP

Poniedziałek, 31.05.2021 13:34 • KATEGORIA: Wiadomości

W sobotę odbyło się spotkanie konsultacyjne na temat zmian, które zostały zaproponowane do ustawy o ochotniczych strażach pożarnych. Debatę zorganizowało Starostwo Powiatowe w Gnieźnie i Zarząd Powiatowy Ochotniczych Straży Pożarnych w Gnieźnie. Przy okazji najaktywniejszym strażakom ochotnikom z okazji Dnia Strażaka wręczono wyróżnienia.

Wiecej..

XVIII Bieg Europejski

Poniedziałek, 31.05.2021 12:57 • KATEGORIA: Wiadomości

Na to wydarzenie czekało wielu amatorów biegania. To XVIII Bieg Europejski, choć nieco inny jak przed laty. Tym razem był przeprowadzony w formule open track. Każdy uczestnik mógł w dowolnym czasie, w sobotę lub niedziela przebiec wyznaczoną przez Organizatora trasę biegu z oficjalnym pomiarem czasu. Tym razem były to cztery okrążenia wokół jeziora Winiary.

Wiecej..

W połowie czerwca otwarcie nowej części szpitala

Poniedziałek, 31.05.2021 12:41 • KATEGORIA: Wiadomości

Szpital Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie przywraca do życia swoje oddziały, których przestrzenie w ostatnich miesiącach były wykorzystywane na walkę z koronawirusem. W szpitalu pozostał już tylko punkt obserwacyjny, a dyrekcja dopina właśnie przeprowadzkę do nowego budynku przy ulicy 3 Maja.

Wiecej..

Za tydzień Prezydencki Dzień Dziecka

Piątek, 28.05.2021 13:06 • KATEGORIA: Wiadomości

Prezydent Tomasz Budasz, Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie i Rada Rodziców działająca przy zarządzie MKS "Mieszko" Gniezno zapraszają na Dzień Dziecka. Impreza z tej okazji zostanie zorganizowana w sobotę 5 czerwca.

Wiecej..

Rada Powiatu Gnieźnieńskiego po raz kolejny obradowała w trybie zdalnym. Przegłosowano na niej uchwałę o zamiarze likwidacji poradni psychologiczno-pedagogicznej w Kłecku.

Wiecej..

Poseł Tomaszewski o dodatku emerytalnym dla OSP

Piątek, 28.05.2021 12:05 • KATEGORIA: Wiadomości

Poseł Tadeusz Tomaszewski ocenia projekt ustawy o ochotniczych strażach pożarnych. Według gnieźnieńskiego parlamentarzysty, idea wprowadzenia dodatku emerytalnego dla aktywnych ratowników jest dobrym pomysłem. Wątpliwości budzi jednak kwestia, kto będzie uprawniony do takiego uposażenia i inne poprawki, które zaproponowano przy okazji nowelizacji tej ustawy.

Wiecej..

Biblioteka powraca z "Laboratorium Słowa 2021"

Czwartek, 27.05.2021 14:19 • KATEGORIA: Wiadomości

Laboratorium Słowa 2021 to kolejna propozycja od Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna. Niebawem rozpocznie się kolejne odsłona tego programu, dzięki któremu będziemy mogli wziąć udział w wielu ciekawych wydarzeniach o charakterze edukacyjnym.

Wiecej..

Proponowane zmiany w ustawie o OSP budzą niepokój

Czwartek, 27.05.2021 13:54 • KATEGORIA: Wiadomości

Trwają prace nad zmianą ustawy o Ochotniczych Strażach Pożarnych. Planowane rozwiązania budzą kontrowersje i niepokój. Podczas briefingu prasowego odniósł się do nich przewodniczący powiatowych struktur PO Piotr Gruszczyński oraz zaproszeni posłowie Tomasz Nowak i Rafał Grupiński.

Wiecej..

Lewica proponuje zwiększenie udziału samorządów w podatku dochodowym od osób fizycznych. W Sejmie znalazł się już projekt ze zmianami do ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego. Najwięcej na tym pomyśle miałyby zyskać gminy, dla których zaproponowano wzrost udziału w podatku z 39 do prawie 54 procent.

Wiecej..

Estede zaprasza na Dzień Dziecka

Środa, 26.05.2021 14:07 • KATEGORIA: Wiadomości

Centrum Kultury eSTeDe przy ulicy Roosevelta w ten weekend zaprasza na Powiatowy Dzień Dziecka. Imprezę zaplanowano na sobotnie popołudnie, jej program starannie przygotowano we współpracy z kilkoma podmiotami, a chętnych już teraz zachęcamy do odbioru bezpłatnych wejściówek.

Wiecej..

Trwa budowa basenów odkrytych

Środa, 26.05.2021 13:25 • KATEGORIA: Wiadomości

W Gnieźnie powstaje nowy kompleks rekreacyjny z basenami odkrytymi, które budowane są przy ulicy Spokojnej. Inwestycja ma zostać ukończona do końca czerwca, a obiekt zostanie uruchomiony najprawdopodobniej 1 lipca.

Wiecej..

Izba Rolnicza rozpoczyna współpracę z ZSPU

Środa, 26.05.2021 13:17 • KATEGORIA: Wiadomości

Zespół Szkół Przyrodniczo-Usługowych podpisało porozumienie o współpracy z Wielkopolską Izbą Rolniczą. Umowa przewiduje organizację dla uczniów praktyk zawodowych w sektorze rolniczym.

Wiecej..

Rusza Tydzień Czytania Dzieciom

Wtorek, 25.05.2021 13:40 • KATEGORIA: Wiadomości

Od środy rusza XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, tym razem pod hasłem ?Lubimy czytać polskich autorów?. Program przygotowano we współpracy z Centrum Edukacji Kreatywnej "BAZA".

Wiecej..

Dotkliwa porażka w Janikowie

Wtorek, 25.05.2021 13:38 • KATEGORIA: Sport

Kiedy stadion przy Strumykowej przechodzi koleją fazę renowacji, piłkarze Mieszka rozegrali mecz wyjazdowy w Janikowie z miejscową Unią. Niestety doznali tam dotkliwej porażki.

Wiecej..

Rowerzyści z Gniezna postanowili uporządkować ścieżkę rowerową, która prowadzi drogą leśną od ulicy Hożej do Cielimowa. Szlak powstał 18 lat temu, ma dwa kilometry i po miesiącu sprzątania do stanu pierwotnego przywrócono zaledwie pierwszy z jego trzech odcinków.

Wiecej..

Serce dla Mamy

Poniedziałek, 24.05.2021 14:34 • KATEGORIA: Wiadomości

W Starym Ratuszu zorganizowano kolejne warsztaty dla dzieci. Z okazji obchodzonego w środę Dnia Matki zaproszono najmłodszych do zabawy z kartonem i włóczką.

Wiecej..

Bieg Europejski tym razem wokół "Łazienek"

Poniedziałek, 24.05.2021 13:55 • KATEGORIA: Wiadomości

W przyszły weekend odbędzie się Bieg Europejski. Z powodu pandemii jego trasa została wyjątkowo zaplanowana wokół jeziora Winiary, ażeby pokonać cały dystans, trzeba będzie przebiec aż cztery okrążenia promenadą wokół słynnych Łazienek.

Wiecej..

Szpital już bez oddziału covidowego

Poniedziałek, 24.05.2021 13:54 • KATEGORIA: Wiadomości

Szpital Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie nie prowadzi już oddziału zakaźnego, na który trafiają pacjenci z koronawirusem. Lecznica teraz skupia się już tylko na monitorowaniu i szczepieniach.

Wiecej..

Zbierali pieniądze na leczenie Olgi Miśkiewicz

Poniedziałek, 24.05.2021 13:03 • KATEGORIA: Wiadomości

Na Rynku w Gnieźnie w niedzielne popołudnie zorganizowano zbiórkę pieniędzy na leczenie Olgi Miśkiewicz, która choruje na SMA. Akcję wymyślili miłośnicy pojazdów zabytkowych, a ich cel był prosty.

Wiecej..

Gimnastyka na Zielonym Zapleczu MOKu

Piątek, 21.05.2021 14:35 • KATEGORIA: Wiadomości

Na Zielonym Zapleczu Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie odbywają się już zajęcia z gimnastyki przy muzyce. W ćwiczeniach uczestniczą głównie seniorki, choć może do nich dołączyć każdy chętny.

Wiecej..

Przedszkolaki debiutują na scenie

Piątek, 21.05.2021 14:29 • KATEGORIA: Wiadomości

W Starym Ratuszu zaprezentowano pierwsze przedstawienie w ramach konkursu Impresje Teatralne Smyka. Prezentacje, w których występują najmłodsi w tym roku nawiązują do tradycji wielkopolskich.

Wiecej..

Szpital "Dziekanka" leczy pacjentów pocovidowych

Piątek, 21.05.2021 14:24 • KATEGORIA: Wiadomości

Szpital Dziekanka przy ulicy Poznańskiej w Gnieźnie uruchomił pododdział leczenia pacjentów z powikłaniami po przebyciu koronawirusa. Otwarto go na oddziale rehabilitacji neurologicznej i w tym celu wyodrębniono na jego terenie pięć łóżek szpitalnych.

Wiecej..

Wkrótce budowa Stolicy Experymentu

Piątek, 21.05.2021 14:00 • KATEGORIA: Wiadomości

Jest projekt, a wkrótce zostanie wyłoniony jego wykonawca i niedługo powinna ruszyć budowa Stolicy Experymentu w Gnieźnie. Taki ośrodek dydaktyczny będzie powstawał na terenie Centrum Kształcenia Zawodowego i Praktycznego przy ulicy Roosevelta.

Wiecej..

Czy kolejka znów pojedzie do Przybrodzina ?

Czwartek, 20.05.2021 15:28 • KATEGORIA: Wiadomości

Czy kolejka wąskotorowa znów pojedzie do Przybrodzina. Odpowiedzi na to pytanie, rzecz jasna niepełne i nie ostateczne dało wstępnie spotkanie, w którym wzięli udział starosta gnieźnieński, starosta słupecki i wójt gminy Powidz.

Wiecej..

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10358 359 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: FD-System - Projektowanie stron internetowych