Poniedziałek, 10.05.2021 01:49 , Dziś imieniny: Antoniny, Izydory, Jana Odwiedziło nas 28395934 gości
Menu
Gniezno
Września Szukaj
  
Obraz reklamowy
Obraz reklamowy

Aktualności

Rusza rewitalizacja Parku Piastowskiego

Środa, 10.03.2021 11:46 • KATEGORIA: Wiadomości

Zakład Zieleni Miejskiej w Gnieźnie rozpoczyna rewitalizację Parku Piastowskiego. Metamorfozie zostanie poddana niemal połowa terenów okalających promenadę wokół jeziora Jelonek.

Wiecej..

Poseł Paulina Hennig-Kloska o przejściu do Hołowni

Wtorek, 09.03.2021 13:21 • KATEGORIA: Wiadomości

Poseł Paulina Hennig-Kloska skomentowała swoje odejście z Koalicji Obywatelskiej. Parlamentarzystka z Gniezna przeszła do ruchu Polska 2050, który założył pół roku temu Szymon Hołownia.

Wiecej..

Września zadba o edukację ekologiczną

Wtorek, 09.03.2021 13:19 • KATEGORIA: Wiadomości

W Szkole Podstawowej nr 6 we Wrześni powstaje Centrum Edukacji Ekologicznej. Inwestycja jest realizowana z dofinansowaniem środków unijnych.

Wiecej..

Wenecja z nową kanalizacją

Wtorek, 09.03.2021 13:18 • KATEGORIA: Wiadomości

Miasto Gniezno zakończyło budowę kanalizacji wód ściekowych do jeziora Jelonek. Za sprawą nowego kolektora, w przypadku intensywnych opadów deszczu, do kanału od teraz ma spływać mniej zanieczyszczeń. Inwestycję przeprowadzono za ponad 6 mln złotych, a wsparł ją Wielkopolski Fundusz Ochrony Środowiska.

Wiecej..

Nieudany weekend TS Basket

Poniedziałek, 08.03.2021 16:01 • KATEGORIA: Sport

Koszykarki TS Basket Gniezno miniony weekend do udanych nie zaliczą. Rozegrały dwa pojedynki i niestety ? oba przegrane. Pierwszy z nich w sobotę zagrali w Gnieźnie z Tęczą Leszno. Już w połowie pojedynku widać było przewagę leszczynianek.

Wiecej..

SLD nie chce bloków przy ul. Spokojnej

Poniedziałek, 08.03.2021 15:57 • KATEGORIA: Wiadomości

Sojusz Lewicy Demokratycznej nie chce budowy nowych bloków wielorodzinnych przy ulicy Spokojnej. Pomysł nie znalazł entuzjastów, a został zaproponowany przez urbanistów z zewnątrz, którzy przygotowali nowy zarys zagospodarowania dla tego terenu. Planowi, który wyłożono przed dwoma tygodniami są przeciwni tamtejsi mieszkańcy, którzy apelują o odrzucenie dokumentu lub wprowadzenie do niego poprawek.

Wiecej..

Obwodnica pod Wrześnią już otwarta

Poniedziałek, 08.03.2021 15:55 • KATEGORIA: Wiadomości

W piątek po południu otwarto uroczyście Wschodnią Obwodnicę Wrześni. Inwestycja kosztowała ok. 80 mln złotych i uzyskała dofinansowanie w postaci 35 milionów z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Przy nowym rondzie w Sokołowie, gdzie widać jej efekt końcowy, był także obecny podczas otwarcia premier Mateusz Morawiecki.

Wiecej..

Mniej chorych na oddziale zakaźnym

Poniedziałek, 08.03.2021 15:53 • KATEGORIA: Wiadomości

Sytuacja epidemiologiczna na oddziale zakaźnym szpitala ?Pomnik Chrztu Polski? w Gnieźnie jest cały czas trudna, ale stabilna. Dziś dyrekcja lecznicy przekazała, że liczba pacjentów covidowych nieco spadła.

Wiecej..

Centrum Ogrodnicze JUCCA zaprasza do Jasina

Sobota, 06.03.2021 11:00 • KATEGORIA: Wiadomości

Największe w Wielkopolsce Centrum Ogrodnicze "Jucca" zaprasza do nowego punktu w Jasinie koło Swarzędza /tylko 25 min. drogi z Gniezna/. Zapraszamy do zapoznania się z najszerszą ofertą roślin domowych i ogrodowych, doniczek a przed Wielkanocą ogromna ofertą dekoracji świątecznych, kwiatów sztucznych i żywych jak również kompozycji przygotowanych przez florystki. Na terenie centrum znajduje się kwiaciarnia oraz restauracja. Oprócz standardowych artykułów centrum ogrodniczego zapraszamy do doskonale zaopatrzonego działu ZOO z karmami dla zwierząt domowych /psów, kotów, chomików itp./, działu AGD /sztućce, talerze, garnki/ oraz chemii domowej. Do dyspozycji klientów są 4300 m2 powierzchni sklepu oraz 3000 m2 części ogrodowej.

Wiecej..

Dom Tęcza tworzy ozdoby na święta wielkanocne

Piątek, 05.03.2021 13:34 • KATEGORIA: Wiadomości

Dom Tęcza w Gnieźnie przygotowuje już swoje ozdoby, które trafią na stoły wielkanocne. W taki sposób uczestnicy tego ośrodka tradycyjnie przygotowują swoje wewnętrzne spotkanie świąteczne, a wszystko oczywiście z powodu pandemii jest zorganizowane inaczej niż zwykle.

Wiecej..

Poseł Hennig-Kloska z petycją do NFZ

Piątek, 05.03.2021 13:32 • KATEGORIA: Wiadomości

Poseł Paulina Hennig-Kloska krytykuje posunięcie Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie rozpisania szybkiego konkursu na prowadzenie neurologii i udarówki po szpitalu ?Dziekanka?. Takie posuniecie ? w jej ocenie ? to próba wyeliminowania szpitala powiatowego ?Pomnik Chrztu Polski? w Gnieźnie z tego postępowania. Parlamentarzystka chce teraz wydłużenia czasu trwania konkursu.

Wiecej..

Oferta zajęć pozalekcyjnych w SP Nr 7 w Gnieźnie

Piątek, 05.03.2021 13:30 • KATEGORIA: Wiadomości

Trwa nabór uczniów do szkół podstawowych na rok szkolny 2021/2022. Szkoła Podstawowa nr 7 w Gnieźnie zaprasza przyszłych pierwszoklasistów w swoje progi. W szkole działa klasa sportowa. Placówka przygotowała też pełną ofertę zajęć pozalekcyjnych.

Wiecej..

SP nr 7 w Gnieźnie prowadzi nabór do klasy sportowej

Piątek, 05.03.2021 13:28 • KATEGORIA: Wiadomości

Trwa nabór uczniów do szkół podstawowych na rok szkolny 2021/2022. Szkoła Podstawowa nr 7 w Gnieźnie zaprasza przyszłych pierwszoklasistów w swoje progi. W szkole działa klasa sportowa. Placówka przygotowała też pełną ofertę zajęć pozalekcyjnych.

Wiecej..

Trwa nabór uczniów do szkół podstawowych na rok szkolny 2021/2022. Szkoła Podstawowa nr 7 w Gnieźnie zaprasza przyszłych pierwszoklasistów w swoje progi. W szkole działa klasa sportowa. Placówka przygotowała też pełną ofertę zajęć pozalekcyjnych

Wiecej..

16 marca ruszają egzaminy do szkoły "Muzycznej"

Piątek, 05.03.2021 13:10 • KATEGORIA: Wiadomości

Wkrótce egzaminy do "Muzycznej". Jeśli Twoje dziecko lubi śpiewać, tańczyć, występować - koniecznie przyjdź sprawdzić jego predyspozycje do kształcenia muzycznego! Wspólnie zobaczcie filmik promocyjny i zastanówcie się nad tym, który instrument mógłby zagościć w Waszym domu. Uczniowie grają na fortepianie, skrzypcach, wiolonczeli, kontrabasie, gitarze, flecie poprzecznym, klarnecie, saksofonie, trąbce, puzonie, waltorni, akordeonie i perkusji. Wspaniale jest obserwować ich występy. Dołącz do nich! Egzamin 16 marca!???? Deklaracja do pobrania na stronie: http://muzyczna.gniezno.pl/rekrutacja/

Wiecej..

Starostwo z nową ofertą kształcenia zawodowego

Piątek, 05.03.2021 11:43 • KATEGORIA: Wiadomości

Starostwo Powiatowe w Gnieźnie ma już przygotowaną nową ofertę kształcenia zawodowego. Łącznie w szkołach ponadpodstawowych na terenie powiatu gnieźnieńskiego na pierwszoklasistów będzie czekało 1 300 miejsc w dziewięciu placówkach publicznych.

Wiecej..

Szlak Piastowski nie próżnował mimo pandemii

Czwartek, 04.03.2021 13:32 • KATEGORIA: Wiadomości

W Polsce od roku mamy zastój pandemiczny, który dotknął wiele gałęzi, w tym głównie branżę turystyczną. W jaki sposób wpłynął na Szlak Piastowski? Co się udało zrobić? Co trzeba było odłożyć na inny termin? Z tymi pytaniami udaliśmy się dziś do Lidii Łączny, która pełni funkcję koordynatora Szlaku Piastowskiego na terenie powiatu gnieźnieńskiego.

Wiecej..

Oddziały "Dziekanki" już wystawione do konkursu

Czwartek, 04.03.2021 13:27 • KATEGORIA: Wiadomości

Narodowy Fundusz Zdrowia wystawił do konkursu oddziały neurologii i leczenia udarów. Kontrakt na ich obsługę do 30 maja będzie obsługiwał szpital ?Dziekanka?. Do konkursu przystąpi szpital powiatowy ?Pomnik Chrztu Polski? w Gnieźnie, którego kierownictwo jest bardzo zaskoczone, że konkurs rozpisano tak szybko.

Wiecej..

Co ze środkami unijnymi na lata 2021-2027 ?

Czwartek, 04.03.2021 13:23 • KATEGORIA: Wiadomości

Poseł Zbigniew Dolata odpiera zarzuty Platformy Obywatelskiej, która poinformowała, że do Wielkopolski trafi mniej środków unijnych. Jak przekazuje parlamentarzysta z Prawa i Sprawiedliwości, mniejszymi pieniędzmi do podziału ma jedynie dysponować Urząd Marszałkowski w Poznaniu, a odebrana im pula środków będzie dystrybuowana innymi kanałami.

Wiecej..

MOK z konkursami na wiosnę i Wielkanoc

Środa, 03.03.2021 14:54 • KATEGORIA: Wiadomości

Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie przygotował dla najmłodszych dwa konkursy z okazji wiosny i zaprasza wszystkich do swojej bardzo popularnej o tej porze zabawy przedświątecznej.

Wiecej..

PiS o ZOL-u, neurologii i propozycji Zarządu Powiatu

Środa, 03.03.2021 14:52 • KATEGORIA: Wiadomości

Prawo i Sprawiedliwość ocenia pozytywnie finał sprawy związanej z ZOL-em, ale wraca do przebiegu negocjacji w tej sprawie. Poseł Zbigniew Dolata odpowiada także na propozycję pomocy w przejęciu oddziałów neurologii oraz udarówki i ewentualnego spotkania z władzami powiatowymi w tej sprawie.

Wiecej..

Platforma Obywatelska i SLD są zadowolone z głosowania na Radzie Powiatu Gnieźnieńskiego. Ta odrzuciła w czwartek jednomyślnie pomysł zamiany Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego przy ulicy Orzeszkowej na oddziały neurologii i ?udarówki?. Teraz Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego musi wypracować porozumienie w sprawie przejęcia wspomnianych dwóch oddziałów ze szpitala ?Dziekanka?. W tym temacie koalicja oczekuje wsparcia przedstawiciela partii rządzącej ? Zbigniewa Dolaty.

Wiecej..

Rośnie liczba zakażeń w powiecie gnieźnieńskim

Wtorek, 02.03.2021 12:41 • KATEGORIA: Wiadomości

Stacja Sanepidu w Gnieźnie potwierdza, że wzrost zakażeń koronawirusem jest również zauważalny w naszym powiecie.

Wiecej..

Ruszyła "Jeżycjada"

Wtorek, 02.03.2021 12:23 • KATEGORIA: Wiadomości

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna zaprasza w marcu na cykl wydarzeń pt. ?Jeżycjada?. Akcja inspirowana twórczością pisarki Małgorzaty Musierowicz to kolejne działanie mające promować czytelnictwo w naszej publicznej przestrzeni.

Wiecej..

Koła Gospodyń Wiejskich znów nagrodzone

Wtorek, 02.03.2021 12:18 • KATEGORIA: Wiadomości

W ten weekend rozstrzygnięto konkursy świąteczne, które zorganizowano dla kół gospodyń wiejskich z powiatu gnieźnieńskiego. Prezentowane są na jego forum lokalne przepisy kulinarne i ręczne wytwory.

Wiecej..

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10403 404 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: FD-System - Projektowanie stron internetowych