Środa, 19.06.2024 06:50 , Dziś imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
Menu
Gniezno
Września Szukaj
  
Obraz reklamowy
Obraz reklamowy

Aktualności

Żłobek w Zdziechowie zorganizował Drzwi Otwarte

Czwartek, 31.03.2022 14:20 • KATEGORIA: Wiadomości

Żłobek Gminny w Zdziechowie zorganizował w swoich wnętrach Drzwi Otwarte. Placówka to miejsce, do którego uczęszcza na co dzień zaledwie 30 maluszków, co sprawia, że jest oddziałem kameralnym i bardzo klimatycznym.

Wiecej..

Schronisko doposażone z Budżetu Obywatelskiego

Czwartek, 31.03.2022 13:01 • KATEGORIA: Wiadomości

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Gnieźnie zostało doposażone za środków tegorocznego Budżetu Obywatelskiego Miasta Gniezna. Za ponad 50 tysięcy złotych zakupiono m.in.: klatkę weterynaryjną, inkubator ratujący życie małych zwierząt, materace rehabilitacyjne, matę grzewczą, wannę groomerską czy lampy UV-C wiruso i bakteriobójcze.

Wiecej..

Punkt Zbiórki Odzieży i Żywności dla uchodźców przy ulicy Sobieskiego ma zostać od kwietnia przeniesiony do Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Sprawa likwidacji magazynu wywołała ogromne kontrowersje, a wręcz konflikt w Platformie Obywatelskiej. Dziś w temacie głos zabrał starosta Piotr Gruszczyński. Meritum problemu tłumaczy też rzecznik Starostwa i dyrektor III Liceum, które zarządza halą sportową, w której magazyn urządzono przed czterema tygodniami.

Wiecej..

Katastrofa lotnicza na jeziorze Kłeckim

Środa, 30.03.2022 13:15 • KATEGORIA: Wiadomości

Do zdarzenia doszło we wtorkowe popołudnie. Około godz. 15.30 służby otrzymały zgłoszenie, że do jeziora Kłeckiego wpadła maszyna latająca. Przybyli na miejsce nurkowie wydobyli z wraku na zewnątrz nieprzytomnego mężczyznę. Niestety mimo reanimacji nie udało się go uratować.

Wiecej..

Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie z nowym dofinansowaniem na swoje działania. Łącznie na trzy nowe projekty pozyskano 40 tysięcy złotych z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury.

Wiecej..

Urząd Miejski w Gnieźnie zamierza przeprowadzić kursy języka polskiego dla uchodźców wojennych z Ukrainy, którzy zamieszkali w naszym mieście. W tym celu magistrat poszukuje nauczycieli, którzy mogliby sprostać temu zadaniu.

Wiecej..

Liga Mistrzów UEFA na dużym ekranie w kinie Helios w Gnieźnie ? 05.04 zagra Manchester City ? Atletico Madryt, a dzień później Villareal ? Bayern Monachium. Czy maszyna Guardioli poradzi sobie z autobusem Simeone, oraz czy nasz RL9 dołoży kolejne bramki i pewnie zgarnie tytuł króla strzelców? ???? Kup bilet: https://bit.ly/3JZoFiQ Zapraszamy na mecz do kina w Gnieźnie

Wiecej..

Nowy punkt zbiórki odzieży i żywności

Środa, 30.03.2022 11:28 • KATEGORIA: Wiadomości

Miasto Gniezno uruchomi nowy punkt zbiórki odzieży i żywności dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Będzie on zlokalizowany przy ul. Chrobrego 21 (budynek PSZOK, za Strażą Pożarną). Czynny będzie od poniedziałku do czwartku od 12.00 do 18.00 oraz w piątek od 10.00 do 13.00. Otwarcie punktu 1 kwietnia. Zbierane będą: żywność o długim terminie przydatności do spożycia (makaron, ryż, dżemy, soki, konserwy, słodycze, itp.) oraz odzież (rzeczy niezniszczone, w dobrym stanie).

Wiecej..

Punkt Zbiórki Żywności i Odzieży w hali sportowej przy ulicy Sobieskiego w Gnieźnie zostanie zamknięty z końcem miesiąca. Decyzję w tej sprawie podpisał już starosta Piotr Gruszczyński, a sprawę nagłośnił prezydent Tomasz Budasz, który zaapelował o zmianę tej decyzji.

Wiecej..

W środę koncert plenerowy w Starym Ratuszu

Wtorek, 29.03.2022 16:09 • KATEGORIA: Wiadomości

Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie zaprasza na otwarcie sezonu plenerowego. Jutro na dziedzińcu Starego Ratusza zaprezentują się jego zespoły wokalne, które zaśpiewają na powitanie wiosny.

Wiecej..

Bieg, festyn i kolejna zbiórka na rzecz Ukraińców

Wtorek, 29.03.2022 14:32 • KATEGORIA: Wiadomości

Wielka Sztafeta Pomocy Dzieciom Ukrainy, pod takim hasłem w Gnieźnie będą inicjowane kolejne wydarzenia charytatywno-integracyjne. Zbiórkę na rzecz uchodźców będą prowadzić wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz biegacze, którzy ponownie w piątek wyruszą sztafetą do Warszawy. W niedzielne popołudnie na Placu Świętego Wojciecha został zaplanowany piknik rodzinny dla wszystkich mieszkańców.

Wiecej..

Rafał Maserak uczył cha-chy w Gnieźnie

Wtorek, 29.03.2022 12:47 • KATEGORIA: Wiadomości

Malevo Dance Studio zorganizowało warsztaty taneczne z Rafałem Maserakiem. Gościł w niedzielne popołudnie w Restauracji Europejska, gdzie pokazywał układ choreograficzny do cha-chy.

Wiecej..

Prymas Tysiąclecia na wystawie w Ekonomiku

Wtorek, 29.03.2022 11:59 • KATEGORIA: Wiadomości

Kardynał Stefan Wyszyński Prymas Tysiąclecia, to tytuł wystawy fotograficznej, którą sprowadzono z Senatu. Wystawiono ją po raz pierwszy poza jego murami, a trafiła do szkoły ekonomicznej przy ulicy Chrobrego w Gnieźnie, której słynny hierarcha patronuje.

Wiecej..

Porażka Mieszka z Huraganem

Poniedziałek, 28.03.2022 15:48 • KATEGORIA: Sport

Ten mecz nie był udany dla piłkarzy Mieszka Gniezno. Przegrali, pomimo niezłej gry z Huraganem Pobiedziska 0 :3.

Wiecej..

MKS bez porażki, MKK przegrywa

Poniedziałek, 28.03.2022 15:08 • KATEGORIA: Sport

Tydzień temu w meczu 15. kolejki rozgrywek I ligi piłki ręcznej kobiet zespół MKS PR URBIS Gniezno podejmował AZS Poznań i pokonał rywali z Poznania wysoko, bo 38:15. Nie inaczej było w ten weekend. Tym razem w meczu wyjazdowym podopieczne duetu trenerskiego Popek ? Solarek pokonały SPR Gdynia 31 :22. Niestety, nie powiodło się koszykarzom MKK. W ostatnim meczu rundy zasadniczej Sklep Polski MKK Gniezno przegrał na wyjeździe z Asseco Arka Gdynia II 84:88 .

Wiecej..

Zapraszamy na Drzwi Otwarte do żłobka gminnego w Zdziechowie

Poniedziałek, 28.03.2022 13:58 • KATEGORIA: Wiadomości

Żłobek w Zdziechowie zaprasza mieszkańców gminy Gniezno i ościennych miejscowości na Drzwi Otwarte, które zostaną zorganizowane w środę w godzinach popołudniowych. Placówka ma wiele atutów, wśród których wymienia się też małą liczbę dzieci do niej uczęszczających.

Wiecej..

Wmurowanie kamienia węgielnego pod rozbudowę SOSW w Kłecku

Poniedziałek, 28.03.2022 12:54 • KATEGORIA: Wiadomości

W Kłecku wmurowano kamień węgielny pod rozbudowę Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Placówka zyska wkrótce ok. 650 metrów kwadratowych nowej powierzchni.

Wiecej..

Żywność dla uchodźców pilnie potrzebna

Piątek, 25.03.2022 14:48 • KATEGORIA: Wiadomości

Urząd Miejski w Gnieźnie zaapelował do mieszkańców o pomoc w postaci żywności dla wojennych uchodźców z Ukrainy, którzy niedawno zamieszkali w naszym mieście. Zapasy w magazynie na ten moment są wykończone i jej brak już jest odczuwalny, dlatego potrzebne jest nasze wsparcie.

Wiecej..

Rozmawiali o stresie wywołanym działaniami wojennymi

Piątek, 25.03.2022 13:43 • KATEGORIA: Wiadomości

Uczniowie ze szkół ponadpodstawowych wzięli udział w warsztatach na temat stresu, który wynika z działań wojennych u naszych sąsiadów z Ukrainy. Zajęcia prowadził były zastępca szefa kontrwywiadu wojskowego i wykładowca bezpieczeństwa międzynarodowego z Państwowej Szkoły Wyższej w Gnieźnie.

Wiecej..

Obradowała rada Powiatu Gnieźnieńskiego

Piątek, 25.03.2022 13:10 • KATEGORIA: Wiadomości

Za nami marcowe posiedzenie Rady Powiatu Gnieźnieńskiego, podczas którego m. in. przyjęto uchwały okołobudżetowe, poprzez zwiększenie jego wpływów o ponad pół miliona złotych z tytułu wpływów zewnętrznych. W budżecie wyodrębniono także środki na pomoc osobom niepełnosprawnym w ramach działań pomocowych, których udziela Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gnieźnie.

Wiecej..

Zaśpiewali dla Ukrainy - starosta dziękuje

Piątek, 25.03.2022 12:26 • KATEGORIA: Wiadomości

Zaprezentowali swoje różne talenty na dużej scenie w koncercie pt. ?Mobilizacja Serc dla Ukrainy?. Młodzież ze szkół ponadpodstawowych z powiatu gnieźnieńskiego szybko odpowiedziała na zaproszenie od starosty Piotra Gruszczyńskiego i wystąpiła w Centrum Kultury eSTeDe, by zamanifestować swoją solidarność z walczącymi Ukraińcami. W tym tygodniu otrzymali zasłużone podziękowania za swój udział w tym pięknym wydarzeniu.

Wiecej..

Rusza akcja "Zapełnijmy halę żywnością"

Piątek, 25.03.2022 11:19 • KATEGORIA: Wiadomości

Od kilku tygodni gnieźnianie wspierają na różne sposoby uchodźców wojennych z Ukrainy. Pomoc nadal jest potrzebna! Nieustannie. Miasto Gniezno zachęca do udziału w akcji ?Zapełnijmy halę żywnością?. Potrzebne są wszystkie produkty z długim terminem przydatności: makaron, ryż, dżem, soki, konserwy, słodycze, itp. - podzielmy się, czym możemy. Produkty można zostawiać w Hali sportowej przy ul. Sobieskiego 20 w sobotę w godzinach od 9.00 do 13.00 oraz od poniedziałku do piątku od 12.00 do 18.00.

Wiecej..

Repertuar kina "Helios" w Gnieźnie

Czwartek, 24.03.2022 15:49 • KATEGORIA: Wiadomości

REPERTUAR KINA HELIOS GNIEZNO WAŻNY W DNIACH 25.03.2022?31.03.2022

Wiecej..

Pożar w Czerniejewie

Czwartek, 24.03.2022 15:35 • KATEGORIA: Wiadomości

Kilka zastępów straży pożarnej prowadziło działania związane z gaszeniem pożaru, jaki wystąpił w środę na terenie jednej z posesji na obrzeżach Czerniejewa przy drodze prowadzącej do Nekli.

Wiecej..

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10348 349 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: FD-System - Projektowanie stron internetowych