Poniedziałek, 10.05.2021 01:33 , Dziś imieniny: Antoniny, Izydory, Jana Odwiedziło nas 28395696 gości
Menu
Gniezno
Września Szukaj
  
Obraz reklamowy
Obraz reklamowy

Aktualności

Stypendia sportowe rozdane

Wtorek, 09.02.2021 14:14 • KATEGORIA: Wiadomości

25 młodych sportowców z terenu Gniezna otrzymało z rąk Prezydenta Gniezna stypendia sportowe. Przyznawane są one dzieciom i młodzieży za szczególne osiągnięcia w sporcie.

Wiecej..

Oskar Fajfer- Orłem gnieźnieńskiego sportu 2020

Poniedziałek, 08.02.2021 15:10 • KATEGORIA: Wiadomości

Tradycyjnie z początkiem roku odbywa się Gala Gnieźnieńskiego Sportu. Tym razem przyznawane były statuetki za rok 2020. Ze względu na pandemię , nie wybrano tym razem imprezy roku. Pozostałe kategorie były bez zmian. Głównym organizatorem Gali był Prezydent Gniezna.

Wiecej..

Oddział zakaźny do likwidacji czy zmniejszenia?

Poniedziałek, 08.02.2021 14:53 • KATEGORIA: Wiadomości

Czy stworzony na potrzeby pandemii oddział zakaźny w szpitalu ?Pomnik Chrztu Polski? w Gnieźnie może zostać zamknięty? Być może na takie rozwiązanie wkrótce zdecyduje się wojewoda wielkopolski w związku z ogólnym spadkiem hospitalizacji w całej Polsce i na naszym obszarze. Lecznica proponuje, by oddział co najmniej pomniejszyć.

Wiecej..

Miasto poszukuje rachmistrzów do spisu powszechnego

Poniedziałek, 08.02.2021 14:43 • KATEGORIA: Wiadomości

Urząd Miejski w Gnieźnie prowadzi nabór rachmistrzów, którzy przeprowadzą na naszym obszarze narodowy spis powszechny. Przypomnijmy, że zbieranie tego typu informacji statystycznych jest istotnym momentem w życiu narodu, kiedy państwo zapytuje: ilu nas jest, kim jesteśmy, jak żyjemy, a także o inne ważne sprawy związane z funkcjonowaniem naszego społeczeństwa.

Wiecej..

ZOL zostanie na Orzeszkowej

Piątek, 05.02.2021 16:06 • KATEGORIA: Wiadomości

Jest wstępne porozumienie w sprawie zamiany kontraktów medycznych pomiędzy szpitalem wojewódzkim ?Dziekanka?, a powiatem gnieźnieńskim. O wypracowanej, wspólnej propozycji, która zawiera kompromis opowiadają starosta gnieźnieński - Piotr Gruszczyński i członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego - Paulina Stochniałek. Zaproponowano, by za kilka miesięcy Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym przy ulicy Orzeszkowej zaczął kierować szpital ?Dziekanka?, ale ośrodek pozostanie w swoim miejscu.

Wiecej..

Nowe zapisy na "Bransoletki Życia"

Piątek, 05.02.2021 16:01 • KATEGORIA: Wiadomości

Urząd Miejski w Gnieźnie prowadzi nowe zapisy do programu ?Teleopieka dla Seniorów?. Do jego beneficjentów trafią specjalne urządzenia nadawczo-odbiorcze, które zapewniają możliwość połączenia z telecentrum, gdzie dyżurują wykwalifikowani ratownicy medyczni.

Wiecej..

Co się dzieje za zamkniętymi, ze względu na pandemię, drzwiami ośrodków kultury? Jak wygląda życie i praca, tych, którzy na co dzień tworzyli wydarzenia, imprezy, spotkania, wychodząc do ludzi i/lub zapraszając ich do siebie? Czekają na otwarcie, to oczywiste. Tęsknią za gwarem uczestników zajęć, to jasne. Czy stoją z założonymi rękami? Nic bardziej mylnego. Właśnie rzucają wyzwanie!

Wiecej..

Kurier Pakersi - przesyłki krajowe i zagraniczne

Czwartek, 04.02.2021 16:33 • KATEGORIA: Wiadomości

Interesują Cię szybkie, tanie i bezpieczne nadania paczki kurierem? A może prowadzisz firmę wysyłkową i szukasz rzetelnego, sprawdzonego Partnera, który usprawni logistykę Twojego przedsiębiorstwa? W takim razie Punkt Kurierski Pakersi w Gnieźnie to miejsce dla Ciebie! Zapewniamy profesjonalną obsługę przesyłek krajowych i międzynarodowych (do ponad 220 państw na całym świecie!) za pośrednictwem największych przewoźników w atrakcyjnych cenach. Niezależnie od tego, czy wysyłasz paczki lub palety okazjonalnie, czy regularnie - z Pakersami zrobisz to najszybciej i najwygodniej!

Wiecej..

Przedstawicielka marszałka z wizytą w Zol-u

Czwartek, 04.02.2021 14:40 • KATEGORIA: Wiadomości

W Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym przy ulicy Orzeszkowej doszło wczoraj do spotkania pracowników tego ośrodka z Pauliną Stochniałek, która reprezentuje Urząd Marszałkowski w Poznaniu. Obie strony rozmawiały o planach przeniesienia tej jednostki do szpitala psychiatrycznego ?Dziekanka? przy ulicy Poznańskiej.

Wiecej..

Od września rusza klasa dla krawców

Czwartek, 04.02.2021 14:25 • KATEGORIA: Wiadomości

To będzie kolejna nowa propozycja w segmencie szkolnictwa zawodowego na terenie powiatu gnieźnieńskiego. W Zespole Szkół Ponadpodstawowych przy ulicy Sienkiewicza od września ma zostać uruchomiona klasa branżowa dla krawców designerów. Partnerem przedsięwzięcia jest firma Polanex, z którą wczoraj podpisano porozumienie o nawiązaniu współpracy.

Wiecej..

Dom Powstańca Wielkopolskiego znów otwarty

Czwartek, 04.02.2021 13:38 • KATEGORIA: Wiadomości

Dom Powstańca Wielkopolskiego od poniedziałku znów będzie otwarty dla zwiedzających. Na wystawę mają trafić nowe artefakty, które ubogacą ekspozycję i będą pewnym symbolem, bo mają stanowić jej nowe otwarcie.

Wiecej..

Lewica przedłożyła w Sejmie swój projekt ze zmianami w tzw. ustawie covidowej, w którym proponuje zwiększenie pomocy finansowej dla przedsiębiorców z branż zagrożonych koronakryzysem. Poseł Tadeusz Tomaszewski napisał ponadto interpelację, w której postuluje utworzenie w całej Polsce zespołów mobilnych, które dojadą ze szczepionką do osób starszych i niesamodzielnych.

Wiecej..

Jest plan ratowania Pojezierza Gnieźnieńskiego

Środa, 03.02.2021 14:26 • KATEGORIA: Wiadomości

Poseł Paulina Hennig-Kloska ma już ekspertyzę dotyczącą stanu hydrologicznego wód Pojezierza Gnieźnieńskiego, którą stworzyli naukowcy z Wydziału Geologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Wiecej..

Optymistyczne dane z Sanepidu?

Wtorek, 02.02.2021 14:18 • KATEGORIA: Wiadomości

Dane Sanepidu mogą cieszyć naszych mieszkańców, bo kolejny tydzień z rzędu odnotowano spadek zakażeń koronawirusem w powiecie gnieźnieńskim. Sytuacja potwierdza nasze wczorajsze doniesienia z oddziału zakaźnego w naszym szpitalu, gdzie połowa łóżek covidowych jest wolna. Niepokojów jednak nie brakuje.

Wiecej..

Rodzina pięcioraczków z dużym wsparciem od Miasta.

Wtorek, 02.02.2021 14:14 • KATEGORIA: Wiadomości

Urząd Miejski w Gnieźnie przygotował program wsparcia dla rodziny gnieźnieńskich pięcioraczków. Po dwóch tygodniach od przyjścia maluchów na świat i po spotkaniu prezydenta Tomasza Budasza z ich rodzicami magistrat przekazał, w jaki sposób ma zamiar pomóc tej rodzinie.

Wiecej..

Biblioteka z myślą o seniorach

Wtorek, 02.02.2021 14:11 • KATEGORIA: Wiadomości

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna uruchomiła zbiórkę książek, które trafią do domów pomocy społecznej w naszym mieście. Akcja będzie prowadzona pod hasłem ?Podaruj Książkę Seniorowi?. Od stycznia zmieniono także formułę usługi ?Książka na Telefon?, skierowanej do osób starszych i schorowanych.

Wiecej..

Porażka Startu z Pomorzaninem

Wtorek, 02.02.2021 14:06 • KATEGORIA: Wiadomości

W spotkaniu 5. kolejki rozgrywek Superligi hokeja halowego zespół Startu 1954 Gniezno podejmował lidera zmagań ? Pomorzanina Toruń.

Wiecej..

Ubywa pacjentów na oddziale zakaźnym

Poniedziałek, 01.02.2021 17:33 • KATEGORIA: Wiadomości

Na oddziale zakaźnym w szpitalu powiatowym Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie jest coraz więcej wolnych łóżek covidowych, co oznacza, że chorzy na koronawirusa coraz rzadziej wymagają hospitalizacji. Martwi jedynie mała liczba szczepionek, którymi dysponuje nasza lecznica, podczas gdy chętnych do jej przyjęcia jest coraz więcej.

Wiecej..

Blisko 180 tysięcy złotych w puszkach WOŚP w Gnieźnie

Poniedziałek, 01.02.2021 17:24 • KATEGORIA: Wiadomości

Wielka orkiestra Świątecznej Pomocy w Gnieźnie podczas 29. Finału do tej pory zebrała ponad 175 tysięcy złotych. Natomiast na e-skarbonkę wpłacono na razie ponad 46 tysięcy złotych. Do tego dojdą jeszcze pieniądze z licytacji. Przypomnijmy, że pieniądze były zbierane tym razem nieco inaczej niż zwykle z powodu pandemii. Na ulice wyszło mniej wolontariuszy niż miało to miejsce w latach poprzednich.

Wiecej..

Jak Orkiestra zbierała pieniądze ?

Poniedziałek, 01.02.2021 17:19 • KATEGORIA: Wiadomości

Tak wyglądało zbieranie pieniędzy do puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gnieźnie. Do akcji wkroczyły zabytkowe samochody, które woziły wolontariuszy do miejsc, w których prowadzili swoją zbiórkę. W samo południe na Rynku wykonano pamiątkową fotografię wolontariuszy, a potem w trasę wyruszył ?Mokobus?, z którego głośników rozbrzmiewały piosenki śpiewane przez dziewczęta z zespołu Happy, który działa przy Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie.

Wiecej..

Sesja zdalna Rady Powiatu Gnieźnieńskiego

Piątek, 29.01.2021 15:32 • KATEGORIA: Wiadomości

Rada Powiatu Gnieźnieńskiego po raz kolejny obradowała w trybie zdalnym. W czwartkowe popołudnie przegłosowano kilka uchwał: o dofinansowaniu Poznańskiej Kolei Metropolitalnej w celu zwiększenia ilości połączeń przewozowych z naszym powiatem i o udzieleniu zgody zarządowi na zbycie kolejnej nieużytkowej nieruchomości w centrum Gniezna.

Wiecej..

Młody działacz lewicowy o "orzeczeniu aborcyjnym"

Piątek, 29.01.2021 15:28 • KATEGORIA: Wiadomości

Kacper Parol z Wiosny Roberta Biedronia w ostrych słowach skrytykował opublikowane uzasadnienie do wyroku wydanego przez Trybunał Konstytucyjny w sprawie przepisów aborcyjnych w Polsce. Lewicowy aktywista z Gniezna kwestionuje zasadność wyroku i to, jakie skutki takie orzeczenie może wywołać.

Wiecej..

« poprzednia 1 25 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15403 404 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: FD-System - Projektowanie stron internetowych