Środa, 19.06.2024 05:04 , Dziś imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
Menu
Gniezno
Września Szukaj
  
Obraz reklamowy
Obraz reklamowy

Z końcem 2018 roku dotychczasowy dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna, Janusz Ambroży, przechodzi na emeryturę. Kierował on książnicą od 1983 r. Od stycznia 2019 r. natomiast, na podstawie powołania przez Prezydenta Miasta Gniezna - Tomasza Budasza, dyrektorem biblioteki będzie Piotr Wiśniewski.

Piotr Wiśniewski przez ostatnie cztery lata pracował jako pełnomocnik prezydenta Gniezna do spraw kultury w Urzędzie Miejskim. Wcześniej, przez siedem lat, był dyrektorem Miejskiego Centrum Innowacji i Promocji. Jest pomysłodawcą i dyrektorem Festiwalu Filmowego "Offeliada", Festiwalu Literackiego "Preteksty" oraz Festiwalu Dziedzictwa Kulturowego Gniezna "Fyrtel", a także inicjatorem Królewskiego Festiwalu Artystycznego i Nagrody Kulturalnej Miasta Gniezna "Królik". W ostatnim czasie był koordynatorem zespołu urzędników realizujących Trakt Królewski. Ukończył studia historyczne na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz stosunki międzynarodowe na tamtejszej Akademii Ekonomicznej. Przez rok był także stypendystą Uniwersytetu Sorbona w Paryżu.

źródło: Urząd Miejski w Gnieźnie

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: FD-System - Projektowanie stron internetowych