Piątek, 14.06.2024 14:27 , Dziś imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
Menu
Gniezno
Września Szukaj
  
Obraz reklamowy
Obraz reklamowy

Znamy program 13. Festiwalu Filmowego "Offeliada"

Piątek, 25.10.2019 16:36 • grupa: Wiadomości

34 filmy konkursowe, pokazy specjalne "Juliusza", "Siłaczek" i "Ondyny", spotkania z twórcami i jurorami oraz koncerty Rat Kru i The Pau - to tylko niektóre z propozycji przygotowanych przez organizatorów ogólnopolskiego Festiwalu Filmowego "Offeliada" w Gnieźnie. Trzynasta edycja wydarzenia rozpocznie się 6 listopada.

Oprócz siedmiu sesji krótkometrażowych filmów konkursowych (w piatek, 8 listopada, i sobotę, 9 listopada) w Miejskim Ośrodku Kultury na uczestników i gości festiwalowych czeka szereg atrakcji.

Festiwal rozpocznie się "Filmową rozgrzewką" w gnieźnieńskim Tanken Pubie (w środę, 6 listopada), w ramach której zaprezentowana zostanie selekcja krótkometrażowych filmów z różnych zakamarków internetu.

W ramach pokazów specjalnych obejrzeć będzie można kilka filmów, z których większość zostanie zaprezentowana w Gnieźnie po raz pierwszy. Filmem otwarcia (w czwartek, 7 listopada) będzie nominowany do Złotych Lwów "Juliusz", którego zaprezentuje reżyser, Aleksander Pietrzak.

Oprócz filmu otwarcia, poza Konkursem Głównym, w programie znajdziemy m.in. także pokazy "Ostatniej góry" Dariusza Załuskiego, "Siłaczek", w reżyserii Piotra Śliwowskiego i Marty Dzido (jednej z jurorek 13. "Offeliady"), "Rykoszety" Jakuba Radeja (zdobywcy "Offelii" z 2018 roku) czy "Ondynę", czyli zwycięzcę tegorocznego Warszawskiego Festiwalu Filmowego.

Po większości z pokazów specjalnych odbędą się spotkania z autorami poszczególnych filmów; w programie festiwalu znalazły się także spotkania z pozostałymi członkami Jury Głównego: animatorką - Tessą Moult-Milewską, poetą i blogerem - Jakobe Mansztajnem, oraz krytykiem filmowym - Wiesławem Kotem.

Oprócz wydarzeń w Miejskim Ośrodku Kultury 13. "Offeliada" zaprosi m.in. do gnieźnieńskiego Dobrego Browaru, gdzie odbędą się koncerty Rat Kru (w piątek, 8 listopada) i The Pau (w sobotę, 9 listopada) oraz wieczorne afterparty. Propozycję dla dzieci z kolei przygotowała Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna, w której czytelni odbędą się warsztaty dla dzieci i rodziców, pt. "W filmowym świecie nas znajdziecie" (w niedzielę, 10 listopada). Również w niedzielę festiwal zakończy uroczyste ogłoszenie wyników i pokaz nagrodzonych filmów w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury.

Wstęp na wszystkie wydarzenia "Offeliady" jest bezpłatny.

Festiwal Filmowy "Offeliada" organizuje Stowarzyszenie "Ośla Ławka" we współpracy z Urzędem Miejskim i Miejskim Ośrodkiem Kultury w Gnieźnie. Partnerami specjalnymi są: Trepko i Gnieźnieńska Szkoła Wyższa "Milenium". Festiwal dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz Miasta Gniezna.

Program 13. Festiwalu Filmowego "Offeliada"

źródło: Urząd Miejski w Gnieźnie

Tagi

mok
Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: FD-System - Projektowanie stron internetowych