Poniedziałek, 17.01.2022 09:09 , Dziś imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana Odwiedziło nas 31970953 gości
Menu
Gniezno
Września Szukaj
  
Obraz reklamowy
Obraz reklamowy
Zmiany w organizacji ruchu w związku z Jarmarkiem św. Wojciecha

W dniach 27-28 kwietnia 2019 roku odbędą się w Gnieźnie coroczne uroczystości ku czci św. Wojciecha. Temu religijnemu wydarzeniu towarzyszyć będzie, jak co roku, tradycyjny Jarmark św. Wojciecha. Tegoroczny odpust zlokalizowany zostanie analogicznie do roku ubiegłego - na ulicach centrum miasta.

W dniu 27 kwietnia od godz. 5.00 rano do dnia 28 kwietnia do godz. 24.00 wyłączone z ruchu pojazdów będą ulice:
- ul. Chrobrego na odcinku od skrzyżowania z ul. Sienkiewicza do skrzyżowania z ul. Łubieńskiego;
- ul. Łubieńskiego od skrzyżowania z ul. Mieszka I do skrzyżowania z ul. Chrobrego;
- ul. Mickiewicza od skrzyżowania z ul. Chrobrego do skrzyżowania z ul. Mieszka I.

Jednocześnie na ww. fragmentach ulic obowiązuje bezwzględny zakaz parkowania. Ruch samochodów i autobusów przywrócony będzie: dnia 28 kwietnia późnym wieczorem po opuszczeniu strefy handlu przez wszystkich handlujących. W związku z zamknięciem ww. ulic i odbywającym się w tym czasie jarmarkiem parkowanie pojazdów i dojazd do posesji na ww. ulicach będą w tym czasie niemożliwe.

Wszystkim mieszkańcom ulic: Chrobrego, Łubieńskiego i Mickiewicza Urząd Miejski w Gnieźnie w dniach 27-28 kwietnia oferuje możliwość bezpłatnego skorzystania z parkingu przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 przy ul. Sobieskiego 20. Mieszkańcy posesji przy ul. Mickiewicza 2b i 2c (Kos-Bud) będą mogli wjechać na teren przy swojej posesji wyłącznie od strony ul. Mieszka I (od strony byłego budynku TP S.A.).

Zmianie ulegną również trasy przejazdu autobusów w związku z "wyłączeniem" przystanku przy ul. Chrobrego (w obu kierunkach). 27 i 28 kwietnia objazdy odbędą się z pominięciem przystanków przy ul. Chrobrego. W tych dniach zostną zamknięte odcinki ulic:
- Mickiewicza - od Chrobrego do Mieszka I,
- Chrobrego - od Sienkiewicza do Łubieńskiego,
- Łubieńskiego - od Mieszka I do Chrobrego.

W sobotę, 27 kwietnia, w godzinach 12:00-13:30 mogą wystąpić chwilowe problemy z przejazdem na odcinku Jabłoniowa - Ludwiczaka - Gajowa z uwagi na bieg, którego trasa będzie przebiegać w rejonie tych ulic. Należy w tym czasie stosować się do poleceń osób kierujących ruchem.

W niedzielę, 28 kwietnia, w godzinach 8:00-10:00 autobusy MPK pojadą objazdem przez ul. Sobieskiego z pominięciem ul. Chrobrego, Łaskiego, Dąbrówki, 3 Maja i Wyszyńskiego. Dodatkowo w godzinach 8:45-13:00 zamknięte zostaną ulice: Łaskiego, Wawrzyńca, Jeziorna - objazdy będą kierowane ulicami: Dalkoską i Kostrzewskiego (przystanki Dalkoska II i Kostrzewskiego).

Szczegółowe informacje znajdują się w załącznikach na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Gnieźnie (TUTAJ).

źródło: Urząd Miejski w Gnieźnie

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: FD-System - Projektowanie stron internetowych