Niedziela, 05.07.2020 21:39 , Dziś imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny Odwiedziło nas 23463605 gości
Menu
Gniezno
Września Szukaj
  
Obraz reklamowy
Obraz reklamowy

Aktualności

Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Czwartek, 03.05.2012 16:28 • KATEGORIA: Wiadomości

Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Do aktualnej sytuacji samorządu powiatowego nawiązał w swoim wystąpieniu przy pomniku Bolesława Chrobrego Dariusz Pilak. Starosta gnieźnieński przypomniał również o rocznicy powstania Radia Wolna Europa.

Wiecej..

Rocznica Konstytucji 3. Maja

Czwartek, 03.05.2012 02:03 • KATEGORIA: Wiadomości

Rocznica Konstytucji 3. Maja

Dziś przypada rocznica ustanowienia pierwszej polskiej konstytucji. W tym roku obchodzimy 221. rocznicę ustanowienia konstytucji. Gnieźnianie, co roku w Święto 3. Maja uczestniczą we Mszy Świętej w katedrze, podczas której modlą się w intencji Ojczyzny.

Wiecej..

Rocznica powstania Rozgłośni Polskiej RWE

Środa, 02.05.2012 17:26 • KATEGORIA: Wiadomości

Rocznica powstania Rozgłośni Polskiej RWE

Sześćdziesiąt lat temu Polacy w kraju mogli po raz pierwszy od dawna usłyszeć głos wolnej Polski. Rozgłośnia Polska Radia Wolna Europa, dzięki której Polacy odzyskiwali nadzieję na niepodległość i poznawali prawdziwe działania komunistycznej władzy, 3 maja 1952 roku rozpoczęła swoją działalność

Wiecej..

GTMK nie chce prowadzić wąskotorówki

Środa, 02.05.2012 17:21 • KATEGORIA: Wiadomości

GTMK nie chce prowadzić wąskotorówki

Kto poprowadzi Gnieźnieńską Kolej Wąskotorową? Takie pytanie pojawiło się po wypowiedzeniu przez Gnieźnieńskie Towarzystwo Miłośników Kolei umowy na prowadzenie kolei w Gnieźnie. Aby mieszkańcy i turyści nadal mogli korzystać z tej atrakcji, powiat gnieźnieński ogłasza konkurs na prowadzenie gnieźnieńskiej wąskotorówki.

Wiecej..

XXIX Bieg Kosynierów

Wtorek, 01.05.2012 16:51 • KATEGORIA: Wiadomości

XXIX Bieg Kosynierów

Bogatą ofertę na długi weekend majowy przygotowały dla mieszkańców Wrześni władze miasta oraz współpracujące z nimi stowarzyszenia i kluby. Nie brakuje atrakcji dla miłośników muzyki oraz sportowych emocji. Imprezy rozpoczęły się już w niedzielę. Po raz 29. odbył się Bieg Kosynierów.

Wiecej..

Ogólnoświatowy projekt na półmetku

Wtorek, 01.05.2012 16:45 • KATEGORIA: Wiadomości

Ogólnoświatowy projekt na półmetku

Tomasz Jędrzejewski - młody utalentowany rzeźbiarz - na dwa tygodnie przeniósł się do jednego z wrzesińskich zakładów produkcyjnych. Artysta na terenie firmy ma tworzyć sztukę. Jest to niecodzienna inicjatywa mająca na celu łączyć sztukę z biznesem. Projekt "Rent An Artist" to pomysł Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "Ę". Przedsięwzięcie jest realizowane we Wrześni, Wiedniu oraz Erewaniu.

Wiecej..

"Finanse a matematyka"

Wtorek, 01.05.2012 16:41 • KATEGORIA: Wiadomości

 Finanse a matematyka

Tradycyjnie w kwietniu w siedzibie Urzędu Skarbowego w Gnieźnie przeprowadzono jedenastą edycję Powiatowego Konkursu "Finanse a matematyka" pod patronatem Ministerstwa Finansów. W tym roku udział w konkursie wzięło 40 uczniów z trzynastu szkół powiatu gnieźnieńskiego, wyłonionych wcześniej w eliminacjach szkolnych.

Wiecej..

Uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha

Poniedziałek, 30.04.2012 16:53 • KATEGORIA: Wiadomości

Uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha

Z udziałem hierarchów kościelnych Episkopatu Polski i kilku tysięcy wiernych w Gnieźnie odbyły się doroczne uroczystości odpustowe ku czci Świętego Wojciecha. Tegoroczne miały szczególny charakter, bo kardynał Stanisław Dziwisz przekazał relikwie Błogosławionego Jana Pawła II. Jubileusz 50-lecia święceń kapłańskich obchodził także prymas Polski - arcybiskup Józef Kowalczyk.

Wiecej..

Chcą mieć głos w kulturze

Poniedziałek, 30.04.2012 16:44 • KATEGORIA: Wiadomości

Chcą mieć głos w kulturze

Udział w komisjach promocji i kultury Rady Miasta i Rady Powiatu, stworzenie Punktu Informacji Kulturalnej, możliwości bezpłatnej promocji imprez kulturalnych oraz współpracy samorządów z twórcami kultury chcą członkowie Gnieźnieńskiego Forum Kultury. Swoje postulaty przesłali do władz miasta i powiatu gnieźnieńskiego. Forum skupia stowarzyszenia działające na rzecz kultury.

Wiecej..

"Ewangelia jest naszą poprawnością polityczną"

Poniedziałek, 30.04.2012 08:37 • KATEGORIA: Wiadomości

 Ewangelia jest naszą poprawnością polityczną

"Naszą poprawnością polityczną jest Ewangelia" - mówił podczas sumy odpustowej prymas Polski - abp Józef Kowalczyk. "My mamy prawo wyznawać naszą tożsamość w sposób publiczny i nikt w demokratycznym państwie tego nam nie może zabronić" - podkreślił prymas.

Wiecej..

Relikwie bł. Jana Pawła II w Gnieźnie

Niedziela, 29.04.2012 15:14 • KATEGORIA: Wiadomości

Relikwie bł. Jana Pawła II w Gnieźnie

Podczas sumy odpustowej przekazano prymasowi Polski relikwie błogosławionego papieża Jana Pawła II. Od teraz relikwie przechowywane będą w jednej z kaplic katedralnych.

Wiecej..

Rada Powiatu Gnieźnieńskiego o rozbudowie szpitala

Piątek, 27.04.2012 17:51 • KATEGORIA: Wiadomości

Rada Powiatu Gnieźnieńskiego o rozbudowie szpitala

Burzliwy przebieg miała nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Gnieźnieńskiego. W czwartek samorząd spotkał się, by przegłosować propozycję radnych Prawa i Sprawiedliwości. Domagali się oni, aby rada w specjalnej uchwale zobowiązała Zarząd Powiatu do podjęcia natychmiastowych działań w sprawie kontynuacji rozbudowy i modernizacji szpitala powiatowego. Oprócz radnych na sesji pojawiła się także grupa mieszkańców z transparentem "Nie prywatyzacji gnieźnieńskiego szpitala".

Wiecej..

Kto za prywatyzacją szpitala?

Piątek, 27.04.2012 17:39 • KATEGORIA: Wiadomości

Kto za prywatyzacją szpitala?

Kto straszy prywatyzacją szpitala powiatowego w Gnieźnie? Na czwartkową sesję Rady Powiatu Gnieźnieńskiego działacze Prawa i Sprawiedliwości przynieśli duży transparent z napisem "Nie prywatyzacji gnieźnieńskiego szpitala". Niektórzy samorządowcy twierdzili, że to senator Platformy Obywatelskiej - Piotr Gruszczyński - taki wariant przewiduje dla tej placówki medycznej w Gnieźnie, po tym jak Zespół Opieki Zdrowotnej stracił szesnaście milionów złotych unijnej dotacji. Gnieźnieński parlamentarzysta twierdzi jednak, że zarzuty pod jego adresem są nieuzasadnione.

Wiecej..

"Błękitna krew"

Piątek, 27.04.2012 16:51 • KATEGORIA: Wiadomości

 Błękitna krew

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w pierwszej zbiórce krwi w ramach projektu "Błękitna krew". Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Gnieźnie, którzy wcześniej brali udział w warsztatach dotyczących oddawania tego bezcennego daru, mogli po raz pierwszy w ramach tego projektu podzielić się krwią. "Błękitna krew" to projekt skierowany do uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu. Ma on na celu uświadomienie młodzieży potrzeby oddawania krwi oraz możliwość uzyskania przez młodych krwiodawców kart z oznaczoną grupą krwi.

Wiecej..

72. rocznica zbrodni katyńskiej

Czwartek, 26.04.2012 16:37 • KATEGORIA: Wiadomości

72. rocznica zbrodni katyńskiej

O pomordowanych w zbrodni katyńskiej mieszkańcach naszego regionu pamiętali gnieźnianie. W 72. rocznicę tej tragedii w kościele farnym mszę za zamordowanych odprawił arcybiskup senior Henryk Muszyński.

Wiecej..

"Gnieźnianin Roku 2011"

Czwartek, 26.04.2012 16:34 • KATEGORIA: Wiadomości

 Gnieźnianin Roku 2011

Towarzystwo Miłośników Gniezna przyznało kolejny tytuł "Gnieźnianina Roku". Za 2011 rok uhonorowano Halinę Ostrzycką - działaczkę społeczną i matkę chrzestną okrętu ORP "Gniezno".

Wiecej..

Podziękowania za uratowanie życia

Czwartek, 26.04.2012 16:30 • KATEGORIA: Wiadomości

Podziękowania za uratowanie życia

Nie chcą być nazywani bohaterami, bo - jak zaznaczają - wykonywali swoje obowiązki, jednak dla Adriana i jego mamy są bez wątpienia wyjątkowi. Sierżant Krzysztof Jurczyński i posterunkowy Sławomir Olejniczak - funkcjonariusze gnieźnieńskiej komendy policji - dzięki opanowaniu i niezwykle szybkiej interwencji uratowali życie pięcioletniemu Adrianowi.

Wiecej..

Za nami XI Powiatowy Konkurs Ekologiczny

Czwartek, 26.04.2012 16:26 • KATEGORIA: Wiadomości

Za nami XI Powiatowy Konkurs Ekologiczny

Osiem drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu gnieźnieńskiego wzięło udział w jedenastej edycji Powiatowego Konkursu Ekologicznego. Uczniowie zmierzyli się z zagadnieniami dotyczącymi ekologii, energii odnawialnej oraz rzadkich gatunków roślin i zwierząt. Młodzież podczas konkursu brała udział w dwóch etapach. Nagrodą główną dla zwycięzcy był, tradycyjnie, rower.

Wiecej..
Jacek Frąckowiak pełni obowiązki dyrektora szpitala

Włodzimierz Pilarczyk nie jest już dyrektorem powiatowego szpitala w Gnieźnie. Powodem odwołania jest między innymi utrata szesnastu milionów złotych dotacji unijnej na rozbudowę placówki. Nowy dyrektor, powołany przez starostwo - Jacek Frąckowiak - z medycyną nie jest związany. Zarządzał dotąd dużymi firmami handlowymi. Pytaliśmy go, czy nie obawia się nowego zadania.

Wiecej..

Elżbieta Dzikowska opowiadała o podróżach

Środa, 25.04.2012 16:18 • KATEGORIA: Wiadomości

Elżbieta Dzikowska opowiadała o podróżach

Znana podróżniczka, współautorka pierwszego polskiego programu o ciekawych zakątkach świata odwiedziła Wrześnię. Elżbieta Dzikowska wraz z Tonym Halikiem przez wiele lat prowadziła program "Pieprz i wanilia". Wrześnianom opowiadała między innymi o tym, skąd wzięła się nazwa programu, jaka była jej pierwsza podróż zagraniczna i dlaczego tak bardzo związana jest z Bieszczadami.

Wiecej..

Włodzimierz Pilarczyk odwołany ze stanowiska

Wtorek, 24.04.2012 16:42 • KATEGORIA: Wiadomości

Włodzimierz Pilarczyk odwołany ze stanowiska

Decyzję o odwołaniu Włodzimierza Pilarczyka ze stanowiska dyr. Zespołu Opieki Zdrowotnej w Gnieźnie podjął Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego - poinformowała członek zarządu Alina Kujawska - Matanda. Podczas briefingu podała uzasadnienie uchwały zarządu.

Wiecej..

"Błękitna krew" w powiecie gnieźnieńskim

Wtorek, 24.04.2012 16:32 • KATEGORIA: Wiadomości

 Błękitna krew  w powiecie gnieźnieńskim

Bardzo duża część naszego społeczeństwa nie zna swojej grupy krwi. Jest to tym bardziej uciążliwe w przypadku konieczności bezzwłocznego przetoczenia krwi. Aby uświadomić młodzieży, jak ważne jest oddawanie krwi oraz świadomość, jaką grupę krwi posiada, powiat gnieźnieński realizuje projekt "Błękitna krew".

Wiecej..

"Cha-cha" dotarła do Wrześni

Wtorek, 24.04.2012 16:26 • KATEGORIA: Wiadomości

 Cha-cha  dotarła do Wrześni

Po prawie pięciu miesiącach od gnieźnieńskiej premiery wrzesińska publiczność mogła zobaczyć sztukę teatralną, do której scenariusz napisał Rafał Szamburski. Mieszkaniec Wrześni jest z wykształcenia historykiem. Oprócz pisania scenariuszy ma na swoim koncie również prace reżysera. Wyreżyserowanie "Cha-chy" zostawił jednak Andrzejowi Malickiemu z gnieźnieńskiego teatru.

Wiecej..

"Nie bądź zombie - bądź kreatywny"

Wtorek, 24.04.2012 16:17 • KATEGORIA: Wiadomości

 Nie bądź zombie - bądź kreatywny

"Nie bądź zombie - bądź kreatywny" - pod takim hasłem harcerze z Wrześni przygotowali akcję społeczną skierowaną do młodzieży. Jej celem było zintegrowanie młodego wrzesińskiego środowiska oraz zachęcenie go do konstruktywnych działań podejmowanych na terenie gminy.

Wiecej..

Dyrektor Pilarczyk odwołany ze stanowiska!

Wtorek, 24.04.2012 15:29 • KATEGORIA: Wiadomości

Dyrektor Pilarczyk odwołany ze stanowiska!

Włodzimierz Pilarczyk odwołany ze stanowiska dyrektora Zespołu Opieki Zdrowotnej w Gnieźnie. Dziś, w niepełnym składzie, zebrała się Rada Społeczna gnieźnieńskiego szpitala. Rada zdecydowała o odwołaniu dyrektora Pilarczyka z funkcji. Na godz. 16:15 w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie zwołano konferencję prasową dotyczącą odwołania dyrektora.

Wiecej..

« poprzednia 1 2451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: FD-System - Projektowanie stron internetowych