Niedziela, 07.06.2020 10:26 , Dziś imieniny: Ariadny, Jarosława, Roberta Odwiedziło nas 22993157 gości
Menu
Gniezno
Września Szukaj
  
Obraz reklamowy
Obraz reklamowy

Aktualności

Piorun uderzył w katedralną wieżę

Środa, 08.08.2012 18:33 • KATEGORIA: Wiadomości

Piorun uderzył w katedralną wieżę

Zarwany dach w największej galerii handlowej w Gnieźnie i blisko 50 podtopień - to nie jedyne skutki niedzielnej nawałnicy z burzą i gradem. Piorun, który uderzył w jedną z katedralnych wież, uszkodził potężny zegar. Dokładnie wiadomo, o której uderzył piorun, bo zegar na katedralnej wieży zatrzymał się na godzinie 18.10 i tak jest do dziś.

Wiecej..

Przed nami Polska Akademia Gitary

Środa, 08.08.2012 18:27 • KATEGORIA: Wiadomości

Przed nami Polska Akademia Gitary

W Centrum Kultury "Scena to dziwna" odbierać można bezpłatne zaproszenia na koncert inaugurujący Polską Akademię Gitary. Koncert w gnieźnieńskiej katedrze odbędzie się 17 sierpnia o godzinie 19.00. W murach Bazyliki Prymasowskiej wystąpi między innymi Orkiestra Kameralna AUKSO i Łukasz Kuropaczewski.

Wiecej..

Zagrają dla chorej Oli

Środa, 08.08.2012 18:21 • KATEGORIA: Wiadomości

Zagrają dla chorej Oli

Kolejny koncert zapowiada się w Klubie Muzycznym Młyn. Tym razem 14 sierpnia będzie można posłuchać grupy TAKLoopNIE, która zakwalifikowała się do muzycznego programu Polsatu, "Must Be The Music - Tylko Muzyka". Wystąpią również inni zaproszeni goście. Celem koncertu jest zbiórka pieniędzy na pomoc dla ciężko chorującej dziewczynki.

Wiecej..

Prezydent zaprasza na jackowe pierogi

Środa, 08.08.2012 18:17 • KATEGORIA: Wiadomości

Prezydent zaprasza na jackowe pierogi

Na domowe pierogi mieszkańców Gniezna zaprasza włodarz miasta - Jacek Kowalski. Na gnieźnieńskim Rynku 11 sierpnia będzie można skosztować jackowych pierogów. W ten sposób prezydent miasta chce chce wspólnie z mieszkańcami świętować swoje imieniny.

Wiecej..

Poszukiwania zakończone

Wtorek, 07.08.2012 18:24 • KATEGORIA: Wiadomości

Poszukiwania zakończone

W Skorzęcinie zaprzestano dalszych poszukiwań ciała młodej kobiety. Przypomnijmy, że w niedzielę osoba pływająca w jeziorze Niedzięgiel odnalazła zwłoki mężczyzny. To 22-letni mieszkaniec okolic Kutna. Zeznania świadka wskazywały na to, że w wodzie znajduje się także ciało kobiety. Dwudniowe poszukiwania nie urzeczywistniły jednak wiadomości przekazanej przez plażowicza.

Wiecej..

PEC rozbudowuje sieć ciepłowniczą

Wtorek, 07.08.2012 18:18 • KATEGORIA: Wiadomości

PEC rozbudowuje sieć ciepłowniczą

Blisko 400 metrów sieci ciepłowniczej do końca sierpnia powstanie w centrum miasta. Mieszkańcy ulicy Kaszarskiej i Świętego Wawrzyńca zostaną podłączeni do miejskiej sieci ciepłowniczej. Inwestycja, prowadzona obecnie w centrum Gniezna, to dla Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej około 600 tysięcy złotych. W tym roku PEC wykonało także podłączenia Powiatowego Urzędu Pracy i Zakładu Oczyszczania Miasta.

Wiecej..

Ciepłownia od kuchni

Wtorek, 07.08.2012 18:12 • KATEGORIA: Wiadomości

Ciepłownia od kuchni

Jak powstaje ciepło systemowe, będzie można się dowiedzieć podczas kolejnych drzwi otwartych w ciepłowni C13 przy ulicy Spichrzowej w Gnieźnie. 8 września wszyscy mieszkańcy Gniezna po raz drugi będą mogli się dowiedzieć, w jaki sposób ciepło dociera do ich domów. Oprócz zwiedzania ciepłowni mnóstwo atrakcji Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej przygotowuje także dla najmłodszych.

Wiecej..

Będą rywalizować reprezentacje osiedli

Wtorek, 07.08.2012 18:06 • KATEGORIA: Wiadomości

Będą rywalizować reprezentacje osiedli

Reprezentacje gnieźnieńskich osiedli po raz kolejny zmierzą się w mistrzostwach w piłce nożnej. Uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów, którzy chcą reprezentować swoje osiedle, powinni zgłaszać się do swoich rad osiedlowych. Zespoły muszą składać się maksymalnie z dziesięciu zawodników.

Wiecej..

O krok od tragedii!

Poniedziałek, 06.08.2012 18:40 • KATEGORIA: Wiadomości

O krok od tragedii!

Chwile grozy przeżyły osoby, które w niedzielne popołudnie znajdowały się w Galerii Gniezno. Pod naporem wody zawaliła się część dachu.

Wiecej..

Kolejna tragedia w Skorzęcinie

Poniedziałek, 06.08.2012 18:38 • KATEGORIA: Wiadomości

Kolejna tragedia w Skorzęcinie

W Skorzęcinie utonął około 22-letni mężczyzna. W niedzielę przed południem jego ciało wyłowiono z jeziora Niedzięgiel. Później prowadzone były jeszcze poszukiwania ciała kobiety.

Wiecej..

Tragedia w Jankowie Dolnym

Poniedziałek, 06.08.2012 18:35 • KATEGORIA: Wiadomości

Tragedia w Jankowie Dolnym

Kolejna tragedia na drodze. W Jankowie Dolnym spalił się w swoim samochodzie mieszkaniec Trzemeszna. Jego auto uderzyło w ciężarówkę.

Wiecej..

Pogoda nie dała żadnych szans

Poniedziałek, 06.08.2012 18:30 • KATEGORIA: Wiadomości

Pogoda nie dała żadnych szans

Miało być Lato z Radiem, a wyszło... lato z gradem. Nie udał się koncert finałowy radiowej Jedynki w Gnieźnie. Z powodu wieczornej nawałnicy przygotowany koncert Ani Rusowicz, De Mono i Kombii organizatorzy zmuszeni byli odwołać. Jednak pierwsza część popołudniowego spotkania nie zapowiadała, że taki kataklizm przejdzie nad Gnieznem. Dziecięca część imprezy się udała, a na scenie mogliśmy zobaczyć między innymi znanego z Lata z Radiem Romana Czejarka.

Wiecej..

Zginął 49-letni mężczyzna!

Poniedziałek, 06.08.2012 16:38 • KATEGORIA: Wiadomości

Zginął 49-letni mężczyzna!

49-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu gnieźnieńskiego zginął w wypadku na drodze krajowej nr 15 w Jankowie Dolnym koło Gniezna. Samochód marki Peugeot 306 zderzył się z przewożącym kukurydzę samochodem ciężarowym. Auto, którym jechał 49-latek stanęło w płomieniach. Okoliczności tragicznego zdarzenia ustalają policjanci.

Wiecej..

Uwaga! Będą silne burze!

Poniedziałek, 06.08.2012 16:14 • KATEGORIA: Wiadomości

Uwaga! Będą silne burze!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gnieźnie, na podstawie komunikatu IMGW w Poznaniu ostrzega przed mogącymi wystąpić silnymi burzami oraz opadami gradu /2 stopień zagrożenia/. IMGW przewiduje wystąpienie burz z opadami deszczu i miejscami gradu od dziś do jutrzejszych wczesnych godzin rannych. Prognozowana wysokość opadów: 20 do 40 mm, lokalnie do 50 mm. Wiatr w porywach może osiągać prędkość nawet do 110 km/h. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85%.

Wiecej..

O krok od tragedii !

Niedziela, 05.08.2012 20:07 • KATEGORIA: Wiadomości

O krok od tragedii !

Po wieczornym oberwaniu chmury zawalił się dach nad częścią Galerii Gniezno. Nikt nie odniósł obrażeń.

Wiecej..
Wyłowiono ciało mężczyzny, trwają poszukiwania ciała kobiety!

W Skorzęcinie utonął około 22-letni mężczyzna. Przed południem jego ciało wyłowiono z jeziora Niedzięgiel. Trwają poszukiwania ciała kobiety, które widziała osoba nurkująca w jeziorze.

Wiecej..

Wystawa "Gniezno - Miasto Królów"

Piątek, 03.08.2012 19:03 • KATEGORIA: Wiadomości

Wystawa  Gniezno - Miasto Królów

Historię koronacji pierwszych królów Polski poznać można w Muzeum Początków Państwa Polskiego. Celem wystawy jest pokazanie Gniezna jako miejsca koronacji królów Polski oraz siedziby arcybiskupów mających przywileje koronacji władców.

Wiecej..

Budowa oświetlenia na stadionie opóźniona

Piątek, 03.08.2012 18:59 • KATEGORIA: Wiadomości

Budowa oświetlenia na stadionie opóźniona

Czy Lechma Start Gniezno od 15 sierpnia zostanie bez licencji? Klub otrzymał licencję warunkowo dopuszczającą do rozgrywek ligowych. Warunkiem była budowa oświetlenia na stadionie przy ulicy Wrzesińskiej. Jednak prace nie zaczęły się planowo - na początku czerwca - ale z blisko miesięcznym opóźnieniem. Teraz planowe oddanie inwestycji jest już niemożliwe.

Wiecej..

Dofinansowanie do wyprawek szkolnych

Piątek, 03.08.2012 18:55 • KATEGORIA: Wiadomości

Dofinansowanie do wyprawek szkolnych

Od 180 do 350 złotych dofinansowania na zakup podręczników mogą otrzymać uczniowie szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych, a także osoby niepełnosprawne. Aby otrzymać dofinansowanie na zakup podręczników, należy złożyć wniosek do dyrektora szkoły, w której uczy się dziecko.

Wiecej..

Przed nami spotkania z folklorem

Piątek, 03.08.2012 18:45 • KATEGORIA: Wiadomości

Przed nami spotkania z folklorem

Na gnieźnieńskim Rynku znów będzie kolorowo i tanecznie. 24 sierpnia odbędą się taneczne prezentacje zespołów folklorystycznych.

Wiecej..

Mogą wystąpić burze!

Piątek, 03.08.2012 09:36 • KATEGORIA: Wiadomości

Mogą wystąpić burze!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gnieźnie, na podstawie komunikatu IMGW w Poznaniu ostrzega przed mogącymi wystąpić silnymi burzami oraz opadami gradu. IMGW przewiduje wystąpienie burz z opadami deszczu i miejscami gradu dziś, od godz. 10:00 do godz. 22:00. Prognozowana wysokość opadów: 10 do 20 mm, lokalnie do 30 mm. Wiatr w porywach może osiągać prędkość od 70 do 90 km/h. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%.

Wiecej..

Wystawa "Gniezno - Miasto Królów" w MPPP

Czwartek, 02.08.2012 18:03 • KATEGORIA: Wiadomości

Wystawa  Gniezno - Miasto Królów  w MPPP

O tym, że Gniezno było miastem królów, przypomina najnowsza wystawa w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. Na ekspozycji, której otwarcie nastąpi w piątek w południe, zgromadzono około 200 cennych przedmiotów z chlubnej przeszłości naszego miasta.

Wiecej..

Przed nami kolejne zwiedzanie Gniezna

Czwartek, 02.08.2012 17:59 • KATEGORIA: Wiadomości

Przed nami kolejne zwiedzanie Gniezna

Już w najbliższą niedzielę będzie można poznać ciekawostki i zabytki gnieźnieńskiej Starówki. Na darmowy spacer z przewodnikiem zaprasza Lokalna Organizacja Turystyczna "Szlak Piastowski".

Wiecej..

Zakończenie półkolonii SMW

Czwartek, 02.08.2012 17:55 • KATEGORIA: Wiadomości

Zakończenie półkolonii SMW

Półmetek wakacji już za nami. W Gnieźnie około 200 dzieci zakończyło półkolonie organizowane przez Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan. Uczniowie szkół podstawowych w czasie wypoczynku nie mieli czasu na nudę.

Wiecej..

MOK szykuje się do nowego sezonu

Czwartek, 02.08.2012 17:51 • KATEGORIA: Wiadomości

MOK szykuje się do nowego sezonu

Chociaż jeszcze środek wakacji, to w Miejskim Ośrodku Kultury już przygotowywany jest nowy sezon kulturalny. O planach mówi Iwona Wiśniewska.

Wiecej..

« poprzednia 1 2435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445456 457 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: FD-System - Projektowanie stron internetowych