Środa, 19.12.2018 06:44 , Dziś imieniny: Beniaminy, Dariusza, Gabrieli Odwiedziło nas 18016254 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Aktualności

Jest działka dla prokuratury

Poniedziałek, 14.05.2012 18:18 • KATEGORIA: Wiadomości

Jest działka dla prokuratury

Gnieźnieńska prokuratura będzie mieć nową siedzibę na starówce. Rada Miasta Gniezna zgodziła się na ten cel przekazać bezpłatnie działkę u zbiegu ulic Jeziornej i Słomianka - w miejscu, gdzie obecnie mieści się samochodowy parking.

Wiecej..

Królewski Festiwal Artystyczny

Poniedziałek, 14.05.2012 18:11 • KATEGORIA: Wiadomości

Królewski Festiwal Artystyczny

Minęło piętnaście lat, od kiedy w Miejskim Ośrodku Kultury działa Duża Galeria Sztuki Współczesnej. Została ona reaktywowana w 1997 roku. Pierwszą ekspozycją, która zainaugurowała działalność galerii, była "Wystawa miast partnerskich".

Wiecej..

Jarmark Ukraiński w eSTeDe

Poniedziałek, 14.05.2012 17:26 • KATEGORIA: Wiadomości

Jarmark Ukraiński w eSTeDe

Zespoły ludowe i artyści prezentujący rękodzieło ukraińskie zagościli w gnieźnieńskim Centrum Kultury "Scena to dziwna". Występy artystyczne gości z Ukrainy, oprócz mieszkańców Gniezna, obejrzeli między innymi gnieźnieńscy parlamentarzyści oraz konsul honorowy Ukrainy w Poznaniu. Jarmark Ukraiński odbywał się pod patronatem Starostwa Powiatowego w Gnieźnie.

Wiecej..

Dzień Optymisty we Wrześni

Poniedziałek, 14.05.2012 17:14 • KATEGORIA: Wiadomości

Dzień Optymisty we Wrześni

Przedszkole Niepubliczne "Miś Uszatek" z Wrześni zorganizowało I Święto Optymisty. Impreza została zorganizowana na Rynku. Oprócz przedszkolaków udział w niej wzięły ich rodziny, władze miasta oraz mieszkańcy. Niepubliczna placówka jest pierwszą, która zdecydowała się na organizację takiej imprezy we Wrześni.

Wiecej..

Wygrana w Ostrowie

Poniedziałek, 14.05.2012 17:07 • KATEGORIA: Sport

Wygrana w Ostrowie

W derbach Wielkopolski, na torze w Ostrowie Wlkp., miejscowy ŻKS Ostrovia uległ po zaciętym pojedynku Lechmie Startowi Gniezno 44:46. Zwycięstwo gnieźnian w tym prestiżowym meczu rozstrzygnęło się dopiero w ostatnim biegu. Największy wkład w sukces czerwono-czarnych mieli dwaj zawodnicy jeżdżący w Grand Prix: Bjarne Pedersen i Antonio Lindbaeck. Był to kolejny mecz czerwono-czarnych ze sporym dreszczem emocji.

Wiecej..

Klęska Mieszka

Poniedziałek, 14.05.2012 17:02 • KATEGORIA: Sport

Klęska Mieszka

Sporą klęska zakończyło się spotkanie gnieźnian, piłkarzy Mieszka, przy Strumykowej w minioną sobotę. Przegrali mecz z zespołem z Tarnowa Podgórnego aż 0:5.

Wiecej..

Zwycięstwo Stelli

Poniedziałek, 14.05.2012 17:01 • KATEGORIA: Sport

Zwycięstwo Stelli

Laskarze Stelli Gniezno pokonali zespół Ósemka Tarnowskie Góry w walce o powrót do grona pierwszoligowców. W niedzielne popołudnie na boisku przy ulicy Paczkowskiego pokonali rywala 6:2.

Wiecej..

Mecz na szczycie

Poniedziałek, 14.05.2012 16:54 • KATEGORIA: Sport

Mecz na szczycie

Tenisistki stołowe Stelli Gniezno już jutro rozegrają ostatnie decydujące spotkanie o awansie do grona najlepszych zespołów w kraju. Mecz rozegrany zostanie w hali sportowej przy ulicy Błogosławionej Jolenty. A w miniony weekend spory sukces zanotowały juniorki Stelli. Drużynowo zdobyły brąz w mistrzostwach Polski. Natomiast indywidualny sukces na swoim koncie zapisała Paulina Nowacka.

Wiecej..

Pomóżmy Michałowi!

Poniedziałek, 14.05.2012 15:26 • KATEGORIA: Wiadomości

Pomóżmy Michałowi!

Wiecej..

XIII Gnieźnieński Rajd Rowerowy

Poniedziałek, 14.05.2012 15:04 • KATEGORIA: Wiadomości

XIII Gnieźnieński Rajd Rowerowy

Wiecej..

Klimakterium w Gnieźnie

Poniedziałek, 14.05.2012 14:33 • KATEGORIA: Wiadomości

Klimakterium w Gnieźnie

Wiecej..

Asystent starosty jechał pod wpływem alkoholu

Piątek, 11.05.2012 16:53 • KATEGORIA: Wiadomości

Asystent starosty jechał pod wpływem alkoholu

Asystent Starosty Gnieźnieńskiego, który prowadził samochód pod wpływem alkoholu, najprawdopodobniej straci pracę. Takie służbowe konsekwencje grożą Piotrowi B., u którego w środę policja w Lednogórze stwierdziła dwa promile alkoholu w organizmie. Starosta Dariusz Pilak potępia zachowanie swojego asystenta.

Wiecej..

Ziemia Gnieźnieńska o sytuacji szpitala

Piątek, 11.05.2012 16:48 • KATEGORIA: Wiadomości

Ziemia Gnieźnieńska o sytuacji szpitala

Włodzimierz Pilarczyk nie jest już dyrektorem szpitala powiatowego w Gnieźnie. Przypomnijmy, że Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego odwołał go ze stanowiska po tym, jak Zespół Opieki Zdrowotnej w Gnieźnie - wskutek błędów w budowie nowego skrzydła szpitala - stracił unijną dotację w kwocie szesnastu milionów złotych. Zwolniony dyrektor nie zgadza się jednak z argumentami podanymi przez starostwo. Jednym z nich była pogarszająca się sytuacja finansowa szpitala.

Wiecej..

O energii słonecznej podczas Słonecznych Dni

Piątek, 11.05.2012 16:43 • KATEGORIA: Wiadomości

O energii słonecznej podczas Słonecznych Dni

O szerokim zakresie wykorzystania energii słonecznej rozmawiano podczas Europejskich Słonecznych Dni. W kampusie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gnieźnie podczas spotkania poruszano tematykę korzyści płynących z wykorzystania kolektorów słonecznych oraz budownictwa pasywnego. Jak podkreślają specjaliści, wykorzystanie energii słonecznej do ogrzewania domów czy przetwarzanie jej na energię elektryczną przynosi nie tylko korzyści dla środowiska, ale także spore oszczędności.

Wiecej..

Wrzesiński Kalejdoskop Literacki

Piątek, 11.05.2012 16:39 • KATEGORIA: Wiadomości

Wrzesiński Kalejdoskop Literacki

Małgorzata Gutowska-Adamczyk była gościem Wrzesińskiego Kalejdoskopu Literackiego. Pisarka i scenarzystka przyjechała na zaproszenie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy we Wrześni. Przybyłym na spotkanie gościom opowiadała o swoich początkach pisarskich oraz o tym, skąd bierze pomysły na kolejne książki i scenariusze. Pisarka zdradziła również, że krótko pracowała jako nauczycielka.

Wiecej..

Lech Flash

Piątek, 11.05.2012 16:13 • KATEGORIA: Sport

Lech Flash

Lech Poznań nie zdołał utrzymać miejsca na podium. "Lechici" podczas ostatniego meczu w Łodzi zremisowali bezbramkowo z Widzewem. Zwycięstwo Legii Warszawa z Koroną Kielce spowodowało spadek poza podium. Po meczu "Lechici" przybyli na poznański Plac Wolności, aby podziękować kibicom za doping w całym sezonie.

Wiecej..

Prezydent z absolutorium

Czwartek, 10.05.2012 16:38 • KATEGORIA: Wiadomości

Prezydent  z absolutorium

Prezydent Gniezna z absolutorium. Rada Miasta, większością dziewiętnastu głosów, dobrze oceniła wykonanie budżetu miasta za 2011 rok.

Wiecej..

Rozpoczęły się gnieźnieńskie juwenalia

Czwartek, 10.05.2012 16:34 • KATEGORIA: Wiadomości

Rozpoczęły się gnieźnieńskie juwenalia

Przez najbliższe dni to oni będą dzierżyć klucze do miasta. Studenci gnieźnieńskich uczelni wyższych hucznie świętują juwenalia. W tym roku imprezy rozpoczęły się w kampusie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Studenci zorganizowali mnóstwo atrakcji, między innymi koncerty, pokaz mody wojskowej, konkurs budowy czołgu czy bitwę uczelni.

Wiecej..

Obrazy Marii Silskiej we WOK

Czwartek, 10.05.2012 16:30 • KATEGORIA: Wiadomości

Obrazy Marii Silskiej we WOK

Do końca maja we Wrzesińskim Ośrodku Kultury będzie można oglądać obrazy poznańskiej malarki, Marii Silskiej. Trwa tam bowiem wystawa jej twórczości. Prace artystki, które dwa lata temu obchodziła 30-lecie pracy artystycznej, najczęściej przedstawiają portrety, pejzaże oraz martwą naturę. Jak przyznaje, obecnie trudno jej zliczyć, ile do tej pory namalowała obrazów.

Wiecej..

Ratownicy będą ćwiczyli na Rynku

Czwartek, 10.05.2012 16:25 • KATEGORIA: Wiadomości

Ratownicy będą ćwiczyli na Rynku

Tragiczne skutki jazdy po alkoholu będzie można zobaczyć 11 maja na gnieźnieńskim Rynku. O godzinie 18.00 mieszkańcy pierwszej stolicy będą świadkami wypadku komunikacyjnego, w którym ucierpi około 30 pasażerów autokaru prowadzonego przez pijanego kierowcę. Ten niecodzienny pokaz organizują władze miasta Gniezna wspólnie z firmą Medevac. Ma on na celu pokazanie, jak zachować się w sytuacji, gdy napotykamy na wypadek i jak pomóc poszkodowanym.

Wiecej..

Prezydent podsumował wykonanie budżetu

Środa, 09.05.2012 16:27 • KATEGORIA: Wiadomości

Prezydent podsumował wykonanie budżetu

Władze miasta Gniezna podsumowały wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Dochody miasta przekroczyły 150 milionów złotych, a wydatki pochłonęły ponad 160 milionów. W 2011 roku władze pierwszej stolicy na oświatę przeznaczyły blisko 60 milionów złotych.

Wiecej..

Muzycznie z okazji rocznicy zakończenia wojny

Środa, 09.05.2012 16:23 • KATEGORIA: Wiadomości

Muzycznie z okazji  rocznicy zakończenia wojny

W 67. rocznicę zakończenia II wojny światowej wojskowe piosenki dla mieszkańców Gniezna przygotowali członkowie Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Organizatorzy koncertu chcieli gnieźnianom przypomnieć o tym, że jeszcze niedawno na ulicach pierwszej stolicy można było spotkać polskich wojskowych.

Wiecej..

W Gnieźnie trwają Dni Pary

Środa, 09.05.2012 16:20 • KATEGORIA: Wiadomości

W Gnieźnie trwają Dni Pary

Do końca tego tygodnia można jeszcze bezpłatnie zwiedzać gnieźnieńską parowozownię. Przez cały tydzień w pierwszej stolicy trwają Dni Pary. Jak co roku, tradycyjnie, oprócz zwiedzania obiektu organizatorzy przygotowali mnóstwo imprez kulturalnych. Między innymi plener malarski i fotograficzny, koncerty czy wystawy i spektakle.

Wiecej..

Przed nami zbiórka "elektrośmieci"

Środa, 09.05.2012 16:17 • KATEGORIA: Wiadomości

Przed nami zbiórka  elektrośmieci

W najbliższą sobotę będzie można bezpłatnie oddać wszystkie stare i zepsute urządzenia elektryczne. Po raz kolejny ulicami Gniezna przejedzie samochód zbierający "elektrośmieci". Stare pralki, lodówki, telewizory, kosiarki, a także inny nieużywany sprzęt będzie można oddać do recyklingu w wyznaczonych miejscach.

Wiecej..

67. rocznica zakończenia II wojny światowej

Wtorek, 08.05.2012 17:48 • KATEGORIA: Wiadomości

67. rocznica zakończenia II wojny światowej

Sześćdziesiątą siódmą rocznicę zwycięstwa nad faszyzmem świętowano w Gnieźnie. Przy pomniku w Parku Kościuszki samorządowcy, delegacje szkół i zwykli mieszkańcy składali kwiaty i zapalali znicze ku czci poległym i pomordowanym podczas II wojny światowej.

Wiecej..

« poprzednia 1 2366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376380 381 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych