Niedziela, 19.05.2019 14:50 , Dziś imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra Odwiedziło nas 19252488 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Aktualności

Przed nami Noc Świętych

Wtorek, 30.10.2012 16:44 • KATEGORIA: Wiadomości

Przed nami Noc Świętych

Zamiast pogańskiego Halloween do wspólnej modlitwy 31 października zachęcają władze miasta i księża michalici z Gniezna. Po raz ósmy w pierwszej stolicy w przeddzień Wszystkich Świętych odbędzie się Noc Świętych. Spotkanie rozpocznie się w kościele garnizonowym o godzinie 20.00. Później procesja ulicami miasta przejdzie na Rynek, a na zakończenie zgromadzeni wysłuchają słowa prymasa Polski.

Wiecej..

Dobiega końca budowa oświetlenia

Poniedziałek, 29.10.2012 15:43 • KATEGORIA: Wiadomości

Dobiega końca budowa oświetlenia

Dobiega końca budowa oświetlenia na stadionie żużlowym w Gnieźnie. do 31 października zamontowane zostaną wszystkie słupy oświetleniowe. Koszt prac to ponad 700 tysięcy złotych.

Wiecej..

Marika Popowicz w gnieźnieńskich szkołach

Poniedziałek, 29.10.2012 15:07 • KATEGORIA: Wiadomości

Marika Popowicz w gnieźnieńskich szkołach

Marika Popowicz czołowa polska sprinterka i olimpijka z Londynu spotkała się z gnieźnieńską młodzieżą. Marika odwiedziła gimnazjum nr 1 i II liceum ogólnokształcące. Podczas spotkania z uczniami opowiadała o swojej karierze sportowej oraz wrażeniach z igrzysk w Londynie

Wiecej..

"Klimakterium i już"

Poniedziałek, 29.10.2012 15:02 • KATEGORIA: Wiadomości

 Klimakterium i już

Przeszło 350 osób obejrzało dwugodzinny spektakl Elżbiety Jodłowkiej "Klimakterium i już". Spektakl we Wrześni zagrano po raz trzeci. Tym razem do Wrzesińskiego Ośrodka Kultury przyjechała inna ekipa aktorek niż w 2010 roku.

Wiecej..

Maluchy pomagają zwierzętom

Poniedziałek, 29.10.2012 14:56 • KATEGORIA: Wiadomości

Maluchy pomagają zwierzętom

Wielkimi krokami zbliża się zima, ujemne temperatury w nocy są szczególnie uciążliwe dla zwierząt spędzających noc pod gołym niebem. Aby pomóc zwierzętom z gnieźnieńskiego schroniska maluchy z przedszkoli jak co roku przywiozły do schroniska karmę dla psów, koce oraz budy.

Wiecej..

Będą kwestować na gnieźnieńskich cmentarzach

Poniedziałek, 29.10.2012 14:50 • KATEGORIA: Wiadomości

Będą kwestować na gnieźnieńskich cmentarzach

Zbliża się Święto Zmarłych. W najbliższych dniach będziemy częściej odwiedzać groby bliskich. Tradycyjnie na gnieźnieńskich cmentarzach w ostatni dzień października ludzie kultury i samorządowcy będą zbierać pieniądze na odnowienie grobowców gnieźnieńskich pedagogów.

Wiecej..

Nowe miejskie szlaki turystyczne

Piątek, 26.10.2012 17:03 • KATEGORIA: Wiadomości

Nowe miejskie szlaki turystyczne

Jak przyciągnąć do centrum Gniezna więcej turystów? Trzeba pokazać im coś ciekawego. Taką rolę mogą pełnić nowe szlaki turystyczne.

Wiecej..

Ofiara czy winowajca?

Piątek, 26.10.2012 17:00 • KATEGORIA: Wiadomości

Ofiara czy winowajca?

Z ofiary może stać się winowajcą. Polica sprawdza, czy mieszkaniec Gniezna szczuł psem... włamywaczy. Doniesienie złożyła osoba, która wdarła się do domu właściciela psa i chciała wymusić na nim wydanie pieniędzy.

Wiecej..

Chcą zainteresować kulturą i polityką

Piątek, 26.10.2012 16:55 • KATEGORIA: Wiadomości

Chcą zainteresować kulturą i polityką

Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości chce włączać gnieźnieńską młodzież w życie kulturalne i polityczne. Młodzieżówka PiS-u w pierwszej stolicy chce tworzyć nowe miejsca kultury, zainteresować młodzież polityką, a także zachęcać do udziału w uroczystościach patriotycznych. Poprzez swoje działania forum chce obalić mit polityka jako złodzieja i głupka.

Wiecej..

Nowi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9

Piątek, 26.10.2012 16:50 • KATEGORIA: Wiadomości

Nowi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Gnieźnie zostali uroczyście przyjęci do grona uczniów. We wrześniu naukę w pierwszych klasach w "Dziewiątce" rozpoczęło 125 uczniów. Dzień, w którym dzieci zostają pasowane na uczniów, jest dla nich szczególnym przeżyciem. W uroczystości, oprócz uczniów i nauczycieli, biorą udział także rodzice, dziadkowie oraz władze miejskie.

Wiecej..

Przed nami "Święto Przyjaciół"

Piątek, 26.10.2012 16:45 • KATEGORIA: Wiadomości

Przed nami  Święto Przyjaciół

Zbliża się dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki. Tradycyjnie, w Centrum Kultury "Scena to dziwna" odbędzie się z tej okazji spotkanie zwane "Świętem Przyjaciół", podczas którego wspominani będą zmarli zaangażowani w lokalną twórczość kulturalną.

Wiecej..

Czujki rozlosowane!

Piątek, 26.10.2012 08:39 • KATEGORIA: Wiadomości

Czujki rozlosowane!

Wyniki konkursu organizowanego przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie wspólnie z Telewizją Gniezno w ramach projektu "Rozbudowa zintegrowanego systemu bezpieczeństwa środowiskowego i ekologicznego województwa wielkopolskiego".

Wiecej..

Plan zagospodarowania osiedla Grunwaldzkiego

Czwartek, 25.10.2012 17:15 • KATEGORIA: Wiadomości

Plan zagospodarowania osiedla Grunwaldzkiego

Na osiedlu Grunwaldzkim w Gnieźnie będą mogły powstawać nowe bloki. Gnieźnieńscy radni przyjęli nowy plan zagospodarowania przestrzennego, według którego będzie tam można stawiać budynki trzykondygnacyjne. Wcześniej planowano jedno piętro więcej.

Wiecej..

Trwa kampania "Niska emisja to wysokie ryzyko"

Czwartek, 25.10.2012 17:10 • KATEGORIA: Wiadomości

Trwa kampania  Niska emisja to wysokie ryzyko

Od września realizowana jest w Gnieźnie kampania "Niska emisja to wysokie ryzyko". Celem akcji jest uświadomienie mieszkańcom, jak szkodliwe dla zdrowia jest spalanie odpadów oraz opału niskiej jakości w piecach przydomowych. W ramach kampanii wśród mieszkańców rozdawane są ulotki, ukazały się artykuły w prasie, emitowany jest także spot telewizyjny i radiowy. W Miejskim Ośrodku Kultury odbyła się także konferencja kierowana głównie do zarządców nieruchomości.

Wiecej..

Setne urodziny Edmunda Śmieleckiego

Czwartek, 25.10.2012 17:07 • KATEGORIA: Wiadomości

Setne urodziny Edmunda Śmieleckiego

Swoje setne urodziny wspólnie z rodziną i władzami miasta świętował Edmund Śmielecki. Jubilat podkreśla, że przez całe swoje życie pracował, dzięki temu tak długo żyje. Pan Edmund był nauczycielem; przez wiele lat pracował w gnieźnieńskich szkołach.

Wiecej..

Zmagania z ortografią we Wrzesińskim Ośrodku Kultury

Czwartek, 25.10.2012 17:04 • KATEGORIA: Wiadomości

Zmagania z ortografią we Wrzesińskim Ośrodku Kultury

We Wrzesińskim Ośrodku Kultury odbyła się jubileuszowa - dziesiąta - edycja dyktanda. Jak przyznali organizatorzy, tekst, z którym przyszło się zmierzyć uczestnikom, był najtrudniejszy z dotychczasowych. W zabawie z językiem polskim udział wzięło ponad 80 osób.

Wiecej..

Ziemia Gnieźnieńska zaprasza na 11 Listopada

Czwartek, 25.10.2012 17:01 • KATEGORIA: Wiadomości

Ziemia Gnieźnieńska zaprasza na 11 Listopada

Do wzięcia udziału w marszu niepodległościowym w Warszawie zachęcają członkowie Stowarzyszenia Ziemia Gnieźnieńska. 11 listopada stowarzyszenie organizuje wyjazd do stolicy. Kosz wyjazdu to 50 złotych. Święto Niepodległości to święto wszystkich Polaków - podkreśla Krzysztof Ostrowski.

Wiecej..

Nowy sprzęt dla gnieźnieńskiego szpitala

Środa, 24.10.2012 13:46 • KATEGORIA: Wiadomości

Nowy sprzęt dla gnieźnieńskiego szpitala

Szpital Powiatowy w Gnieźnie wzbogacił się o nowy sprzęt. Na oddział intensywnej opieki medycznej trafił bronchofiberoskop. To urządzenie niezbędne do diagnostyki i leczenia.

Wiecej..

Zagrożenia i korzyści płynące z GMO

Środa, 24.10.2012 13:42 • KATEGORIA: Wiadomości

Zagrożenia i korzyści płynące z GMO

O tradycyjnych metodach ochrony roślin oraz genetycznie modyfikowanych organizmach rozmawiano w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie. Podczas konferencji poruszane były tematy zagrożeń i korzyści wynikających z genetycznej modyfikacji roślin, a także wpływ środowiska naturalnego na zdrowie człowieka. Uczestnicy konferencji poznali także zwycięzców konkursu "Posesje i zagrody powiatu gnieźnieńskiego w barwach lata". Jury pierwszą nagrodę przyznało Aleksandrowi Kujawskiemu ze Skrzetuszewa.

Wiecej..

Prawo i Sprawiedliwość chce ulg dla doktorantów

Środa, 24.10.2012 13:38 • KATEGORIA: Wiadomości

Prawo i Sprawiedliwość chce ulg dla doktorantów

Pięćdziesięcioprocentowych zniżek na przejazdy komunikacją miejską w Gnieźnie dla doktorantów domagają się gnieźnieńscy działacze Prawa i Sprawiedliwości. Uważają, że młodzi naukowcy powinni mieć takie same uprawnienia jak studenci. Niektóre polskie miasta dały im takie same przywileje, ale w Gnieźnie, jadąc na ulgowy bilet, doktoranci muszą płacić kary.

Wiecej..

Planują swoją karierę zawodową

Środa, 24.10.2012 13:35 • KATEGORIA: Wiadomości

Planują swoją karierę zawodową

Już w gimnazjum warto planować swoją karierę zawodową. Przekonywali o tym młodzież doradcy zawodowi i wykładowcy podczas Młodzieżowego Forum Kariery.

Wiecej..

Dwudziestolecie gnieźnieńskiego futsalu

Środa, 24.10.2012 13:28 • KATEGORIA: Wiadomości

Dwudziestolecie gnieźnieńskiego futsalu

Na dwudziestolecie gnieźnieńskiego futsalu kadra Polski zagra z reprezentacją Gniezna. Mecz rozegrany zostanie 27 października w hali sportowej przy ulicy Paczkowskiego w Gnieźnie. Pierwszą stolicę reprezentować będą zawodnicy, którzy w piłkę halową grali w latach 90-tych, oraz sportowcy z gnieźnieńskiego KS-u.

Wiecej..

Wieża widokowa w Dusznie odbudowana

Wtorek, 23.10.2012 16:44 • KATEGORIA: Wiadomości

Wieża widokowa w Dusznie odbudowana

Wieża widokowa w Dusznie ponownie została otwarta dla turystów. Z najwyższego punktu w powiecie gnieźnieńskim znowu podziwiać można panoramę Gniezna, Mogilna, a nawet kominy elektrowni Pątnów. Wieża została odbudowana po spaleniu, które miało miejsce we wrześniu ubiegłego roku. Budowla została teraz zabezpieczona przed szkodnikami oraz pożarem.

Wiecej..

Tłumy na targach "Rolnicza jesień" we Wrześni

Wtorek, 23.10.2012 16:41 • KATEGORIA: Wiadomości

Tłumy na targach  Rolnicza jesień  we Wrześni

W niedzielę we Wrześni odbyła się 23. edycja targów "Rolnicza jesień". Impreza przyciągnęła nie tylko tłumy wystawców, ale również zwiedzających. Na przybyłych czekała między innymi wystawa sprzętu rolniczego, degustacja lokalnych produktów, a także możliwość kupna roślin oraz drzewek i krzewów ogrodowych. Impreza z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.

Wiecej..
Gospodynie ze Sławna na konkursie kuchni wielkopolskiej

W tegorocznej edycji konkursu tradycyjnej kuchni wielkopolskiej w Gostyniu brały udział także mieszkanki naszego powiatu - gospodynie ze Sławna. Chociaż nie zdobyły pierwszego miejsca, to jury doceniło również ich sztukę gotowania.

Wiecej..

« poprzednia 1 2366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376398 399 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych