Środa, 22.05.2019 09:12 , Dziś imieniny: Emila, Neleny, Romy Odwiedziło nas 19286658 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Aktualności

Apelowali o zgodę w narodzie

Poniedziałek, 12.11.2012 13:18 • KATEGORIA: Wiadomości

Apelowali o zgodę w narodzie

94 rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości uczczono, także w Gnieźnie. Najpierw modlono się w katedrze, gdzie księża apelowali o zgodę w narodzie.

Wiecej..

Święto Niepodległości we Wrześni

Poniedziałek, 12.11.2012 13:15 • KATEGORIA: Wiadomości

Święto Niepodległości we Wrześni

Tradycyjnie w Ośrodku Kultury odbyła się artystyczna część wrzesińskich obchodów Dnia Niepodległości. Wzięły w niej udział władze miasta oraz powiatu, przedstawiciele młodzieży oraz kombatanci.

Wiecej..

Radosny Dzień NIepodległości

Poniedziałek, 12.11.2012 13:08 • KATEGORIA: Wiadomości

Radosny Dzień NIepodległości

Na baczność ale radośnie! 11 listopada piosenek dla niepodległej można było posłuchać w Centrum Kultury Scena to Dziwna. W sali widowiskowej wystąpili Joszko Broda i Dzieci z Brodą.

Wiecej..

Poznali swoje korzenie

Poniedziałek, 12.11.2012 13:04 • KATEGORIA: Wiadomości

Poznali swoje korzenie

Przyjechali do Gniezna, kolebki polskiego państwa i początków kościoła, aby poznać swe korzenie. W przeddzień Święta Niepodległości dzieci ze Słupcy odwiedziły pierwszą stolicę, aby zobaczyć, gdzie miała początek ich ojczyzna.

Wiecej..

Porażka Mieszka w Plewiskach

Poniedziałek, 12.11.2012 12:51 • KATEGORIA: Sport

Porażka Mieszka w Plewiskach

Piłkarze Mieszka Gniezno definitywnie zakończyli rywalizację na boiskach w roku 2012. Tydzień temu zakończyli rundę jesienną pokonując zespół z Margonina 4 : 0. Natomiast w minioną sobotę rozegrali mecz awansem z rundy wiosennej. Udali się do Plewisk, by tam zmierzyć się z liderem tabeli miejscowym Gromem. Wyjazd ten nie był jednak udany. Podopieczni Przemysława Urbaniaka, już chyba czując trudy jesieni, nie dali rady i przegrali z liderem 3 : 0.

Wiecej..

Gala sportu 2012

Poniedziałek, 12.11.2012 12:49 • KATEGORIA: Sport

Gala sportu 2012

Za niespełna miesiąc poznamy najlepszych, zdaniem dziennikarzy lokalnych mediów sportowców roku 2012.

Wiecej..

Niepodległość, a nie POdległość

Piątek, 09.11.2012 16:55 • KATEGORIA: Wiadomości

Niepodległość, a nie POdległość

Polska poprzez działania Platformy Obywatelskiej stała się krajem podległym zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie - tak swoją kampanię bilbordową tłumaczą członkowie Forum Młodych PiS oraz Klubu Gazety Polskiej w Gnieźnie. Wielkie banery, jakie zawisły w centrum pierwszej stolicy, podzieliły mieszkańców. Stowarzyszenie Młodzi Demokraci oskarżyło młodzieżówkę PiS-u o upolitycznianie 11 Listopada. Jednak Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości tłumaczy, że to nie oni, ale właśnie członkowie PO dali pozwolenie na upolitycznienie tego święta.

Wiecej..

O przyszłości leczenia chorych na mukowiscydozę

Piątek, 09.11.2012 16:50 • KATEGORIA: Wiadomości

O przyszłości leczenia chorych na mukowiscydozę

O problemach osób chorych na mukowiscydozę oraz zmianach w leczeniu tego schorzenia rozmawiali w Gnieźnie lekarze oraz przedstawiciele osób borykających się z tą chorobą. W całej Polsce osób chorych na mukowiscydozę jest około półtora tysiąca. Niestety, terapia jest bardzo kosztowna, a chorzy przeżywają średnio tylko do 22. roku życia.

Wiecej..

Szlak Piastowski ma swój potencjał

Piątek, 09.11.2012 16:46 • KATEGORIA: Wiadomości

Szlak Piastowski ma swój potencjał

Jak przyciągnąć więcej turystów na Szlak Piastowski? W Kolegium Europejskim w Gnieźnie dyskutowali o tym samorządowcy i szefowie placówek związanych z zabytkami na szlaku z Wielkopolski i województwa kujawsko-pomorskiego.

Wiecej..

Kultowe dobranocki w ramach Offeliady

Piątek, 09.11.2012 16:42 • KATEGORIA: Wiadomości

Kultowe dobranocki w ramach Offeliady

W pierwszej stolicy ruszył już 6. Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich i Niezależnych. Offeliada to nie tylko pokazy filmów, ale także wernisaże, koncerty oraz warsztaty. Podobnie jak w ubiegłym roku, w Offeliadzie biorą udział także dzieci. Gnieźnieńska biblioteka zaprosiła najmłodszych na kultowe dobranocki.

Wiecej..

Jubileusz Medycznego Studium Zawodowego

Czwartek, 08.11.2012 17:07 • KATEGORIA: Wiadomości

Jubileusz Medycznego Studium Zawodowego

To jedna z nielicznych w Gnieźnie szkół bez kłopotów z naborem uczniów. Medyczne Studium Zawodowe działa już od 50-ciu lat. Placówka przetrwała trudny okres dla szkół medycznych w latach 90-tych. Zmiany czekają ją również od stycznia.

Wiecej..

11 Listopada - dzieli zamiast łączyć

Czwartek, 08.11.2012 17:04 • KATEGORIA: Wiadomości

11 Listopada - dzieli zamiast łączyć

Nadchodzące Święto Niepodległości zamiast łączyć... dzieli mieszkańców Gniezna. O wielkie banery w centrum Gniezna pokłócili się członkowie młodzieżówek Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości.

Wiecej..

Licealiści z II LO z kolejnym sukcesem

Czwartek, 08.11.2012 16:59 • KATEGORIA: Wiadomości

Licealiści z II LO z kolejnym sukcesem

Kolejny sukces na swoim koncie zanotowali uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie. Zuzanna Prus, Katarzyna Dolata, Katarzyna Kłosin, Anna Rulewicz, Paulina Smelkowska, Mateusz Michalski i Daniel Ciosk zajęli trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie "Nakręć się na zdrowie". Młodzież musiała przygotować spot promujący zdrowe odżywianie oraz reportaż pokazujący kulisy przygotowywania materiału filmowego. Trzecie miejsce, które zajęli uczniowie II LO, jest dużym sukcesem, ponieważ w konkursie brało udział 200 drużyn.

Wiecej..

Planety na wyciągnięcie ręki

Czwartek, 08.11.2012 16:56 • KATEGORIA: Wiadomości

Planety na wyciągnięcie ręki

Pierwsza w Gnieźnie sala astronomiczna już gotowa. Znajduje się w budynku Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej "Milenium", chociaż przygotowali i wykonali ją uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego.

Wiecej..

Gimnazjum nie będzie likwidowane

Środa, 07.11.2012 16:33 • KATEGORIA: Wiadomości

Gimnazjum nie będzie likwidowane

Gimnazjum nr 2 nie będzie zlikwidowane - zapewniają władze Gniezna. To odpowiedź na niepokój w szkole po prasowej publikacji przewodniczącego komisji rewizyjnej - Jaromira Dziela, który postanowił przeanalizować wysokość wydatków na szkołę.

Wiecej..

Czy płeć ma wpływ na sprawowanie władzy?

Środa, 07.11.2012 16:31 • KATEGORIA: Wiadomości

Czy płeć ma wpływ na sprawowanie władzy?

Czy płeć ma wpływ na sprawowanie władzy? O historycznych kontekstach problemu i nowych perspektywach rozmawiają poważni badacze. W Kolegium Europejskim trwa na ten temat konferencja naukowa.

Wiecej..
Przed nami Spotkania Chóralne i Kalejdoskop Talentów

W murach gnieźnieńskiej katedry ponownie rozbrzmiewać będzie muzyka chóralna. 10 listopada już po raz dwudziesty w pierwszej stolicy odbędą się Gnieźnieńskie Spotkania Chóralne. Od 13.00 będzie można wysłuchać koncertów sześciu chórów.

Wiecej..

"Spróbuj na trzeźwo"

Środa, 07.11.2012 16:25 • KATEGORIA: Wiadomości

 Spróbuj na trzeźwo

Każdy, kto podda się badaniu na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu, może wziąć udział w tegorocznym Rockowisku. W tym roku hasłem przewodnim imprezy w Miejskim Ośrodku Kultury jest: "Spróbuj na trzeźwo". Rockowisko to inicjatywa przygotowana dla młodzieży. W tym roku porusza problem uzależnień wśród młodych ludzi.

Wiecej..

PiS chce zmian w ustawie o drogach publicznych

Wtorek, 06.11.2012 17:03 • KATEGORIA: Wiadomości

PiS chce zmian w ustawie o drogach publicznych

Nowelizacja ustawy o drogach publicznych, zaproponowana przez Prawo i Sprawiedliwość, ma pomóc gminom, które po oddaniu do użytku dróg ekspresowych muszą przejąć w zarządzanie drogi krajowe. W powiecie gnieźnieńskim od stycznia przyszłego roku gmina Łubowo musiałaby przejąć odcinek starej "piątki". Jednak jak zapewnia samorząd, gminy nie stać na utrzymanie tej drogi. Pomysł PiS-u miałby rozwiązać ten problem.

Wiecej..

Kolejny rodzic z promilami

Wtorek, 06.11.2012 16:59 • KATEGORIA: Wiadomości

Kolejny rodzic z promilami

Kompletnie pijana matka opiekowała się dwójką swoich dzieci. 31-letnia matka miała w organizmie trzy promile alkoholu. Policjanci, zawiadomieni przez sąsiadów, w domu kobiety zastali bałagan, puste butelki po alkoholu, w mieszkaniu czuć było intensywny zapach dymu papierosowego. Kobieta była tak pijana, że nie była w stanie samodzielnie ustać na nogach. Niestety, to już kolejny taki przypadek w ciągu ostatnich miesięcy, z którym mają do czynienia gnieźnieńscy policjanci.

Wiecej..

Wspominali przyjaciół w eSTeDe

Wtorek, 06.11.2012 16:55 • KATEGORIA: Wiadomości

Wspominali przyjaciół w eSTeDe

Mariusza Stachowiaka, Jerzego Sieczkowskiego oraz Piotra Frąckowiaka wspominali ich przyjaciele podczas "Święta Przyjaciół" w Centrum Kultury "Scena to dziwna". "Święto przyjaciół" w eSTeDe to wspomnienie przyjaciół, którzy odeszli. Bohaterowie tegorocznego święta zajmowali się fotografią oraz muzyką.

Wiecej..

Zajęcia z samoobrony i warsztaty relaksacyjne

Wtorek, 06.11.2012 16:51 • KATEGORIA: Wiadomości

Zajęcia z samoobrony i warsztaty relaksacyjne

Na warsztaty samoobrony oraz zajęcia relaksacyjne wszystkie gnieźnianki zapraszają władze miasta. W Miejskim Ośrodku Kultury panie będą uczyć się, jak bronić się przed napastnikiem oraz jak w prosty sposób radzić sobie ze stresem. Warsztaty odbędą się 25 listopada i 1 grudnia.

Wiecej..

Spokojnie na drogach powiatu gnieźnieńskiego

Poniedziałek, 05.11.2012 16:43 • KATEGORIA: Wiadomości

Spokojnie na drogach powiatu gnieźnieńskiego

Za nami długi weekend i policyjna akcja "Znicz". Na drogach powiatu gnieźnieńskiego przez pięć dni było spokojnie. Gnieźnieńscy policjanci odnotowali dwa wypadki drogowe oraz osiem kolizji. Na szczęście, w tym roku nikt nie zginął. Funkcjonariusze zatrzymali także dwudziestu nietrzeźwych kierowców. Byli to głównie rowerzyści.

Wiecej..

Pomnik stulecia gnieźnieńskiej parowozowni wywieziony

Poniedziałek, 05.11.2012 16:40 • KATEGORIA: Wiadomości

Pomnik stulecia gnieźnieńskiej parowozowni wywieziony

Symbolu gnieźnieńskiej parowozowni nie ma już w Gnieźnie. Charakterystyczna oś, ustawiona na terenie zakładu w 1988 roku z okazji stulecia lokomotywowni, zniknęła ze swojego miejsca. Miłośnicy kolei z Gniezna są zbulwersowani. Mówią, że to skandal.

Wiecej..

Ponad 650 wystawców na Tour Salon w Poznaniu

Poniedziałek, 05.11.2012 16:32 • KATEGORIA: Wiadomości

Ponad 650 wystawców na Tour Salon w Poznaniu

Czy turyści chętniej będą odwiedzać Szlak Piastowski? Na tegorocznych targach Tour Salon w Poznaniu zachęcali do tego przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Gnieźnie.

Wiecej..

« poprzednia 1 2365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375399 400 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych