Poniedziałek, 16.07.2018 03:13 , Dziś imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli Odwiedziło nas 16915569 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Aktualności

Pieniądze dla organizacji pozarządowych

Wtorek, 10.04.2012 16:34 • KATEGORIA: Wiadomości

Pieniądze dla organizacji pozarządowych

Ponad 2.200.000 złotych trafiło już w tym roku do organizacji pozarządowych działających w pierwszej stolicy. Miasto Gniezno każdego roku na realizację zadań publicznych przeznacza coraz wyższe kwoty. W Gnieźnie działa ponad 100 organizacji pozarządowych, których głównym źródłem utrzymania są pieniądze pozyskiwane od sponsorów, a także dofinansowanie z magistratu.

Wiecej..

Maluchy czytały baśnie

Wtorek, 10.04.2012 16:30 • KATEGORIA: Wiadomości

Maluchy czytały baśnie

Baśni Andersena miały okazję posłuchać maluchy w gnieźnieńskiej bibliotece. Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci im. Andersena bibliotekarze do czytelni zaprosili dzieci z Przedszkola nr 8. Maluchy brały udział w konkursach dotyczących baśni pisarza, a także słuchały fragmentów bajek.

Wiecej..

Zwycięstwo na inaugurację

Wtorek, 10.04.2012 16:26 • KATEGORIA: Sport

Zwycięstwo na inaugurację

Żużlowcy Lechmy Startu Gniezno zainaugurowali rozgrywki pierwszej ligi. W tym roku celem zespołu jest ekstraliga. Pierwszy, mały krok na tej drodze został zrobiony. W potyczce z Orłem Łódź, po emocjonującym meczu, wygrali 50:40.

Wiecej..

KS Gniezno w turnieju finałowym Pucharu Polski

Wtorek, 10.04.2012 16:19 • KATEGORIA: Sport

KS Gniezno w turnieju finałowym Pucharu Polski

Piłkarze KS Gniezno awansowali do turnieju finałowego Pucharu Polski w futsalu. W ćwierćfinale okazali się lepsi od ekstraligowej Pogoni 04 Szczecin (4:2 i 5:6). O tym niewątpliwym sukcesie z wiceprezesem klubu - Mariuszem Przybyszem, i bramkarzem zespołu - Michałem Wasielewskim, rozmawiał Maciej Maciejewski.

Wiecej..

Podział punktów

Wtorek, 10.04.2012 16:10 • KATEGORIA: Sport

Podział punktów

Po ostatnim, efektownym zwycięstwie w Lwówku z tamtejszą Pogonią nastroje w zespole Mieszka zdecydowanie się poprawiły. Kierownictwo klubu z ulicy Strumykowej miało nadzieję, że będzie to miało odzwierciedlenie na boisku w kolejnym spotkaniu. Tym razem biało-niebiescy podejmowali zespół Czarnych Wróblewo. Ostatecznie mecz nie był porywającym widowiskiem. Zakończył się sprawiedliwym wynikiem 1:1.

Wiecej..

Kolejne zwycięstwo Stelli

Wtorek, 10.04.2012 16:06 • KATEGORIA: Sport

Kolejne zwycięstwo Stelli

Tuż przed świętami drużyna tenisistek Stelli Niechan rozgrywała kolejny mecz pierwszej ligi. Zgodnie w przewidywaniami, zakończył się pewnym zwycięstwem gnieźnianek w stosunku 9:1. Tylko para deblowa: Karolina Jeleniewska - Magda Górowska oddała honorowy punkt gospodyniom.

Wiecej..

Przegrana juniorów Stelli

Wtorek, 10.04.2012 16:02 • KATEGORIA: Sport

Przegrana juniorów Stelli

Młodzi laskarze Stelli Gniezno rozegrali mecz w ramach Ogólnopolskiej Ligi Juniorów. Tym razem na boisku przy ulicy Paczkowskiego podejmowali MKS Siemianowice. Pojedynek ostatecznie zakończył się zwycięstwem gości 1:0.

Wiecej..

Pusty grób Jezusa źródłem nadziei

Niedziela, 08.04.2012 21:04 • KATEGORIA: Wiadomości

Pusty grób Jezusa źródłem nadziei

"Pusty grób Jezusa, na progu którego z bojaźnią i czcią przyklękamy, nie jest pamiątką po Kimś, kogo już nie ma. Jest dla nas źródłem wiary, światła oraz nadziei" ? mówił prymas Polski abp Józef Kowalczyk podczas Mszy św. rezurekcyjnej sprawowanej w niedzielę rano w katedrze gnieźnieńskiej.

Wiecej..

"Do wolności wyswobodził nas Chrystus"

Sobota, 07.04.2012 22:41 • KATEGORIA: Wiadomości

 Do wolności wyswobodził nas Chrystus

"Ostatnim słowem Boga nie jest śmierć lecz zmartwychwstanie" - mówił podczas sobotniej mszy w katedrze bp Bogdan Wojtuś. Dodał, że "zwycięża dobro a nie zło, miłość a nie nienawiść, życie a nie śmierć. My jesteśmy w Paschę Chrystusa wszczepieni, uczestniczymy w tym zwycięstwie. Do wolności wyswobodził nas Chrystus" - podkreślał w homilii bp Bogdan Wojtuś.

Wiecej..

22 Urodziny u Sanoka

Sobota, 07.04.2012 11:19 • KATEGORIA: Wiadomości

22 Urodziny u Sanoka

Reklama

Wiecej..

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Sobota, 07.04.2012 09:59 • KATEGORIA: Wiadomości

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Wielkiej Nocy, spędzonych w rodzinnym gronie, pełnych pokoju, odpoczynku od codziennych obowiązków oraz więcej radości na co dzień życzy zespół redakcyjny Telewizji Gniezno i www.tv.gniezno.pl

Wiecej..
Życzenia wielkanocne arcybiskupa Józefa Kowalczyka, metropolity gnieźnieńskiego, prymasa Polski

"Życia człowieka chcemy za wszelką cenę bronić, promować i wspomagać - tak, ażeby urastało do tych rozmiarów, jakie Opatrzność Boża w swoim planie zbawczym każdego człowieka przewidziała" - mówił podczas życzeń świątecznych dla wiernych archidiecezji gnieźnieńskiej arcybiskup Józef Kowalczyk. Prymas Polski podkreślił w ten sposób między innymi rolę okna życia, które otwarto w Gnieźnie. Metropolita nawiązał także między innymi, do siódmej rocznicy śmierci Błogosławionego Papieża Jana Pawła II, która w tym roku poprzedzała Wielkanoc.

Wiecej..
Życzenia wielkanocne Dariusza Pilaka, Starosty Gnieźnieńskiego

"Święta Wielkiej Nocy to czas, gdy w naszych sercach gości radość i nadzieja. Cieszymy się swoją obecnością, otwieramy się na piękno przyrody". Życzenia wielkanocne Dariusza Pilaka - Starosty Gnieźnieńskiego.

Wiecej..
Życzenia wielkanocne Jacka Kowalskiego, Prezydenta Miasta Gniezna

"Święta Wielkanocne zawsze niosą przesłanie zwycięstwa dobra nad złem, budzącego się życia nad śmiercią i nadzieję, która zawieść nie może". Życzenia wielkanocne Jacka Kowalskiego - Prezydenta Miasta Gniezna.

Wiecej..
Życzenia wielkanocne senatora Piotra Gruszczyńskiego i Zenony Golc

"Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy Państwu dużo zdrowia, pomyślności, radości i obecności najbliższych przy świątecznym stole". Życzenia wielkanocne senatora Piotra Gruszczyńskiego i dyrektor biura senatora Gruszczyńskiego - Zenony Golc.

Wiecej..

Wielki Piątek

Piątek, 06.04.2012 20:54 • KATEGORIA: Wiadomości

Wielki Piątek

Dziś Wielki Piątek. To jedyny dzień w roku, gdy w kościołach nie sprawuje się Mszy Świętych. Liturgii w katedrze z udziałem arcybiskupa Józefa Kowalczyka - prymasa Polski przewodniczył ks. kan. Jan Kasprowicz. W homilii pytał, jakie jest nasze rozumienie krzyża, jakie jest znaczenie śmierci Jezusa?

Wiecej..

"Kościół naszym domem"

Piątek, 06.04.2012 16:18 • KATEGORIA: Wiadomości

 Kościół naszym domem

Mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa mieszkańcy Gniezna przypomnieli podczas drogi krzyżowej, która odbyła się w Wielką Środę wieczorem na ulicach starówki. W tym roku refleksje na poszczególnych stacjach odnosiły się do hasła "Kościół naszym domem". Rozważania przygotowała parafia Świętego Michała.

Wiecej..

Prymas o obronie życia ludzkiego

Piątek, 06.04.2012 16:13 • KATEGORIA: Wiadomości

Prymas o obronie życia ludzkiego

Ostatnie słowo nie należy do śmierci, ale do życia, a najlepszym tego dowodem jest zmartwychwstanie Chrystusa - mówił prymas Polski, arcybiskup Józef Kowalczyk, składając wiernym z archidiecezji gnieźnieńskiej coroczne życzenia wielkanocne. Prymas nawiązał między innymi do przypadającej 2 kwietnia siódmej rocznicy śmierci Błogosławionego Papieża Jana Pawła II, która w tym roku poprzedziła święta Wielkiej Nocy.

Wiecej..

Wielka Gala Malowania Jaja

Piątek, 06.04.2012 16:10 • KATEGORIA: Wiadomości

Wielka Gala Malowania Jaja

Gnieźnieński deptak znowu zaroił się od dzieci malujących kolorowe pisanki. Tradycyjnie już kilka dni przed Świętami Wielkanocnymi gnieźnianie przybyli do centrum, aby wspólnie malować pisanki. Wielka Gala Malowania Jaja w pierwszej stolicy odbyła się już po raz dziesiąty. Jest to jedyna taka impreza w Polsce, która z roku na rok przyciąga na deptak coraz więcej osób.

Wiecej..

Spotkanie wielkanocne w "Promyku"

Piątek, 06.04.2012 16:07 • KATEGORIA: Wiadomości

Spotkanie wielkanocne w  Promyku

Przy wspólnym stole, razem z parlamentarzystami i samorządowcami, Wielkanoc świętowali członkowie "Promyka". Świąteczne spotkania podopiecznych stowarzyszenia to już tradycja. Dla osób starszych możliwość spotkania w szerszym gronie jest bardzo ważna.

Wiecej..

Parking dla samochodów czy boisko dla dzieci?

Piątek, 06.04.2012 16:03 • KATEGORIA: Wiadomości

Parking dla samochodów czy boisko dla dzieci?

Ważą się losy asfaltowego boiska na osiedlu Piastowskim w Gnieźnie. Trzy miesiące temu grupa mieszkańców protestowała przeciw planom zamiany boiska na parking dla około 50 pojazdów. Od tamtej pory nie próżnowali także zwolennicy parkingu, którzy w tej sprawie zebrali prawie 100 podpisów - o kilkadziesiąt więcej niż przeciwnicy.

Wiecej..

Lech Flash

Piątek, 06.04.2012 16:00 • KATEGORIA: Sport

Lech Flash

Na zakończenie ligowego maratonu meczów u siebie piłkarze "Kolejorza" podejmowali zamykającą ligową tabelę Cracovię. Po zwycięstwach nad Śląskiem Wrocław i Górnikiem Zabrze "Lechitom" pozostała więc do pokonania teoretycznie najłatwiejsza przeszkoda. Plan zakładający zdobycie dziewięciu punktów w trzech meczach został w 100 procentach zrealizowany.

Wiecej..

Prymas do kapłanów w Wielki Czwartek

Czwartek, 05.04.2012 16:21 • KATEGORIA: Wiadomości

Prymas do kapłanów w Wielki Czwartek

O kryzysie w Kościele mówił podczas mszy krzyżma arcybiskup Józef Kowalczyk - metropolita gnieźnieński, prymas Polski. W Bazylice Prymasowskiej księża z archidiecezji gnieźnieńskiej modlili się o dobre wypełnianie obowiązków kapłańskich.

Wiecej..

Lewica przeciw reformie emerytalnej

Czwartek, 05.04.2012 16:18 • KATEGORIA: Polityka

Lewica przeciw reformie emerytalnej

Członkowie Sojuszu Lewicy Demokratycznej wyrażają sprzeciw wobec reformy emerytalnej. Sojusz chce, aby obywatele mieli wpływ na decyzję dotyczącą podniesienia wieku emerytalnego. Poseł Tadeusz Tomaszewski podkreśla, że rząd poprzez reformę chce skrócić wypłacanie świadczeń emerytalnych

Wiecej..

Szkoły papieskie zjechały do Gniezna

Czwartek, 05.04.2012 16:14 • KATEGORIA: Wiadomości

Szkoły papieskie zjechały do Gniezna

Do Gniezna przyjechali uczniowie podstawówek, szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, których łączy jedno - imię Jana Pawła II. W naszym mieście odbył się Diecezjalny Zjazd Szkół Papieskich, przygotowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.

Wiecej..

« poprzednia 1 2348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych