Poniedziałek, 21.01.2019 06:10 , Dziś imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory Odwiedziło nas 18245326 gości
Obraz reklamowy
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Aktualności

Inauguracja jedenastej edycji "Szukamy Młodych Talentów"

Poniedziałek, 22.10.2012 16:07 • KATEGORIA: Sport

Inauguracja jedenastej edycji  Szukamy Młodych Talentów

Zainaugurowana została jedenasta już edycja turniejów tenisa stołowego pod wspólnym hasłem: "Szukamy Młodych Talentów". Pierwszy turniej odbył się w hali sportowej przy ulicy Cymsa w Gnieźnie. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Stanisław Dolaciński - prezes Chrobrego Gniezno, oraz wiceprezes Stelli Gniezno - Jan Janowiak. Nad przebiegiem rywalizacji czuwał jak zwykle Tadeusz Nowak - trener Stelli Niechan Gniezno.

Wiecej..

Powrót do remisów

Poniedziałek, 22.10.2012 16:03 • KATEGORIA: Sport

Powrót do remisów

Piłkarze Mieszka Gniezno w kolejnym, tym razem wyjazdowym, meczu (we Lwówku) zaliczyli na swoim koncie kolejny remis. Tym razem z miejscową Pogonią padł wynik 1:1. Tak stało się już po raz siódmy w obecnym sezonie.

Wiecej..

Porażka Startu

Poniedziałek, 22.10.2012 15:58 • KATEGORIA: Sport

Porażka Startu

Tylko jedno spotkanie gnieźnieńskich hokeistów doszło do skutku. W ramach Mistrzostw Polski Seniorów I Ligi zmierzyły się zespoły Pomorzanina Toruń i Startu 1954 Gniezno. Natomiast zaplanowany mecz pomiędzy Stellą Gniezno i AZS Politechnika Poznańska nie odbył się z powodu gęstej mgły uniemożliwiającej grę na stadionie przy ulicy Paczkowskiego w Gnieźnie. "Startowcy" w Toruniu, niestety, zwiedli. Podopieczni Jakuba Stranza ulegli ekipie z Grodu Kopernika 5:9.

Wiecej..

Co z podstrefą ekonomiczną?

Piątek, 19.10.2012 16:58 • KATEGORIA: Wiadomości

Co z podstrefą ekonomiczną?

Co dalej ze specjalną podstrefą ekonomiczną? O realizację przedwyborczych obietnic prezydenta Gniezna pytają działacze Prawa i Sprawiedliwości. Ich zdaniem, władze miasta nie podejmują realnych działań, aby taką podstrefę dla nowych inwestorów utworzyć.

Wiecej..

Obrazy Moniki Korony w Miejskim Ośrodku Kultury

Piątek, 19.10.2012 16:52 • KATEGORIA: Wiadomości

Obrazy Moniki Korony w Miejskim Ośrodku Kultury

Obrazy Moniki Korony oglądać można w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie. W Dużej Galerii ośrodka otwarta została wystawa "Źródło światła" Aby zrozumieć, "co artystka miała na myśli", tworząc swoje obrazy, należy obejrzeć jej prace "w różnym świetle".

Wiecej..

Festiwal Piosenki Ekologicznej

Piątek, 19.10.2012 16:47 • KATEGORIA: Wiadomości

Festiwal Piosenki Ekologicznej

Podopieczni ośrodków szkolno-wychowawczych i warsztatów terapii zajęciowej z powiatu gnieźnieńskiego i wągrowieckiego wzięli udział w Festiwalu Piosenki Ekologicznej. Impreza po raz pierwszy została zorganizowana przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Kłecka oraz Starostwo Powiatowe w Gnieźnie. Organizatorzy zadbali o odpowiednie miejsce spotkania i zaprosili uczestników do Dąbrówki Kościelnej - na Ranczo w Dolinie.

Wiecej..

Teatr Cinema wystąpi w Gnieźnie

Piątek, 19.10.2012 16:42 • KATEGORIA: Wiadomości

Teatr Cinema wystąpi w Gnieźnie

Kolejne wydarzenie dla miłośników teatru szykuje Centrum Kultury "Scena to dziwna" w Gnieźnie. 27 października z przedstawieniem "Kabaret Olbrzymów" wystąpi tam Teatr Cinema, uważany przez krytyków za jedną z najciekawszych w kraju grup teatralnych

Wiecej..

Solidarna Polska za zawieszeniem pakietu klimatycznego

Czwartek, 18.10.2012 16:54 • KATEGORIA: Wiadomości

Solidarna Polska za zawieszeniem pakietu klimatycznego

Solidarna Polska zbiera podpisy za zawieszeniem pakietu energetyczno-klimatycznego. Podpisy zbierane są także w Wielkiej Brytanii, Austrii, Czechach, Danii, Grecji i na Litwie. Zdaniem członków partii, pakiet jest niekorzystny dla Polski. Po jego wprowadzeniu koszty energii elektrycznej wzrosną nawet o 80%, około 250 tysięcy obywateli straci pracę, a część przedsiębiorstw upadnie.

Wiecej..

Kolejne sukcesy gnieźnieńskich sportowców

Czwartek, 18.10.2012 16:51 • KATEGORIA: Wiadomości

Kolejne sukcesy gnieźnieńskich sportowców

Najlepsi sportowcy z Gniezna spotkali się z władzami miejskimi. Młodzi sportowcy mają na swoim koncie między innymi tytuły mistrza świata czy wicemistrza Polski. Klaudia Piórek - uczennica pierwszej klasy liceum - w Łodzi zdobyła mistrzostwo świata juniorów w karate tradycyjnym. Klaudia karate trenuje już od ósmego roku życia.

Wiecej..

Przed nami Genetyczna Biała Sobota

Czwartek, 18.10.2012 16:47 • KATEGORIA: Wiadomości

Przed nami Genetyczna Biała Sobota

Genetyczna Biała Sobota odbędzie się już 27 października w Miejskim Ośrodku Kultury. Osoby zainteresowane będą mogły bezpłatnie skorzystać z konsultacji i porad, których udzielać będzie profesor Anna Latos-Bieleńska z zespołem lekarzy genetyków.

Wiecej..

Kolejne czytajki w eSTeDe

Czwartek, 18.10.2012 16:44 • KATEGORIA: Wiadomości

Kolejne czytajki w eSTeDe

Pierwsze po wakacyjnej przerwie czytajki w eSTeDe poświęcone były Januszowi Korczakowi. Dzieci ze szkół podstawowych (nr 2 i nr 9) poznały "Pamiętnik Blumki". Książka opowiada o dzieciach Korczaka przebywających w domu sierot.

Wiecej..

Grand Prix Polski Dance Września 2012

Czwartek, 18.10.2012 11:59 • KATEGORIA: Wiadomości

Grand Prix Polski Dance Września 2012

Wiecej..

Miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej

Środa, 17.10.2012 15:25 • KATEGORIA: Wiadomości

Miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej

Pedagodzy z miejskich szkół świętowali Dzień Edukacji Narodowej. Gnieźnieńscy nauczyciele spotkali się w Miejskim Ośrodku Kultury. Za szczególnie wyróżniającą się pracę na rzecz swoich placówek pedagodzy otrzymali nagrody od prezydenta miasta. W tym roku władze miasta przyznały ponad 40 nagród.

Wiecej..

Dzień Papieski w Bibliotece Publicznej

Środa, 17.10.2012 15:18 • KATEGORIA: Wiadomości

Dzień Papieski w Bibliotece Publicznej

Kościół pw. Świętego Bogumiła w Gnieźnie na zdjęciach wykonanych przez Henryka Maćkowiaka oglądać można w siedzibie biblioteki przy ulicy Staszica. Wystawa "Sacrum i profanum" ukazuje wnętrze oraz mury zewnętrzne świątyni. Na fotografiach bardzo dużą rolę odgrywa światło, które wpada do świątyni przez największy w Polsce witraż.

Wiecej..

"Drzwi otwarte" w Ośrodku Miłosiernego Samarytanina

Środa, 17.10.2012 15:16 • KATEGORIA: Wiadomości

 Drzwi otwarte  w Ośrodku Miłosiernego Samarytanina

Z bezpłatnych porad rehabilitantów i fizjoterapeutów można było skorzystać w Ośrodku Miłosiernego Samarytanina w Gnieźnie. Ośrodek otworzył swoje drzwi na zakończenie 68. Tygodnia Miłosierdzia. Z usług placówki korzystają zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci.

Wiecej..

Ośrodek "Pelikan" zaprasza uczniów

Środa, 17.10.2012 15:12 • KATEGORIA: Wiadomości

Ośrodek  Pelikan  zaprasza uczniów

W każdą sobotę od 9.00 do 11.00 "Pelikan" zaprasza na bezpłatne zajęcia dla uczniów. Ośrodek wyjątkowo w tym roku pracę rozpoczął dopiero 13 października. Dzieci i młodzież w "Pelikanie" mogą korzystać z pomocy nauczycieli każdego z przedmiotów. Uczniowie do ośrodka przychodzą odrabiać lekcje czy przygotowywać się do sprawdzianów.

Wiecej..

Rocznica wyboru na papieża bł. Jana Pawła II

Wtorek, 16.10.2012 17:00 • KATEGORIA: Wiadomości

Rocznica wyboru na papieża bł. Jana Pawła II

Trzydzieści cztery lata temu arcybiskup krakowski - Karol Wojtyła - został papieżem. Było to 16 października 1978 roku. Polak został papieżem jako pierwsza osoba spoza Włoch od 456 lat. w Gnieźnie z tej okazji relikwię Jana Pawła II umieszczono w kościele pw. Błogosławionej Jolenty.

Wiecej..

Rozmawiali o przyszłości trzemeszeńśkiej oświaty

Wtorek, 16.10.2012 16:51 • KATEGORIA: Wiadomości

Rozmawiali o przyszłości trzemeszeńśkiej oświaty

"Okrągły stół" w sprawie szkolnictwa w Trzemesznie zorganizowano w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie. Podjęta przez Radę Powiatu uchwała w sprawie rozwiązania trzemeszeńskiego Zespołu Szkół Liceum i Gimnazjum budzi w mieście sporo kontrowersji. Trzemesznianie obawiają się, że doprowadzi to do stopniowej likwidacji liceum, w którym uczyli się między innymi Hipolit Cegielski i Jerzy Waldorff. Dlatego, aby emocje uspokoić i wyjaśnić sobie niedomówienia oraz plotki, zorganizowano spotkanie samorządowców, rodziców i parlamentarzystów.

Wiecej..

Cyrk Arlekin w Gnieźnie

Wtorek, 16.10.2012 16:48 • KATEGORIA: Wiadomości

Cyrk Arlekin w Gnieźnie

Cyrk Arlekin w Gnieźnie: 19 października, godz. 17:00, ul. Parkowa (za marketem Lidl).

Wiecej..

Dzieci na fotografiach w muzeum

Wtorek, 16.10.2012 16:46 • KATEGORIA: Wiadomości

Dzieci na fotografiach w muzeum

Zdjęcia dzieci z różnych zakątków świata oglądać można w Muzeum Regionalnym im. Dzieci Wrzesińskich we Wrześni. Ekspozycja została przygotowana w ramach Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki. Zdjęcia dzieci z Międzynarodowego Biennale Fotografii Artystycznej nawiązują do dzieci wrzesińskich oraz fotografii Zjeżdżałki.

Wiecej..

Fotodialog we Wrześni

Wtorek, 16.10.2012 16:37 • KATEGORIA: Wiadomości

Fotodialog we Wrześni

Po raz piąty we Wrześni odbył się festiwal Fotodialog. Pomysłodawcą festiwalu był śp. Ireneusz Zjeżdżałka. Fotodialog we Wrześni został zorganizowany po raz pierwszy w 2003 roku. Kolejna edycja festiwalu odbyła się po sześcioletniej przerwie - w 2009 roku.

Wiecej..

Święto Pyrki na Kawiarach

Wtorek, 16.10.2012 16:33 • KATEGORIA: Wiadomości

Święto Pyrki na Kawiarach

Nie zabrakło ani pyry z gzikiem, ani smaloszka, a tym bardziej - dobrej zabawy. Kolejne już święto wielkopolskiej pyry na Kawiarach można zaliczyć do bardzo udanych. Festyn, jak co roku, przyciągnął tłumy. Było mnóstwo dobrego jedzenia oraz świetna zabawa.

Wiecej..

XII Dzień Papieski w Gnieźnie

Poniedziałek, 15.10.2012 17:18 • KATEGORIA: Wiadomości

XII Dzień Papieski w Gnieźnie

O rychłą kanonizację bł. Jana Pawła II modlono się w gnieźnieńskiej katedrze podczas dwunastego już Dnia Papieskiego. Mszy świętej przewodniczył prymas Polski, arcybiskup Józef Kowalczyk. W homilii metropolita gnieźnieński przypomniał słowa błogosławionego papieża Polaka i w nawiązaniu do hasła Dnia Papieskiego: "Jan Paweł II - Papież Rodziny", mówił o trwałości sakramentu małżeństwa i rodziny.

Wiecej..

Błogosławionemu Janowi Pawłowi II

Poniedziałek, 15.10.2012 17:16 • KATEGORIA: Wiadomości

Błogosławionemu Janowi Pawłowi II

Anna Kadecka-Nowicka, Zenona Golc, Bogdan Ferenc, Maciej Braciszewski oraz chór katedralny wystąpili w gnieźnieńskiej katedrze z okazji XII Dnia Papieskiego.

Wiecej..

Dzień Edukacji Narodowej

Poniedziałek, 15.10.2012 17:13 • KATEGORIA: Wiadomości

Dzień Edukacji Narodowej

Nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego świętowali Dzień Edukacji Narodowej. Społeczność szkolna tradycyjnie zebrała się w auli, aby wspólnie świętować ten wyjątkowy dla całej oświaty dzień. Uczniowie, jak co roku, przygotowali z tej okazji program artystyczny.

Wiecej..

« poprzednia 1 2347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357385 386 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych