Sobota, 20.10.2018 03:48 , Dziś imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa Odwiedziło nas 17602588 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Aktualności

Trwają prace na gnieźnieńskich ulicach

Poniedziałek, 16.07.2012 17:55 • KATEGORIA: Wiadomości

Trwają prace na gnieźnieńskich ulicach

Utwardzanie tłuczniem betonowym doczekało się trzynaście kolejnych gnieźnieńskich ulic.

Wiecej..

Gnieźnieński festiwal organowy

Poniedziałek, 16.07.2012 17:51 • KATEGORIA: Wiadomości

Gnieźnieński festiwal organowy

W murach gnieźnieńskiej katedry znowu zabrzmiała muzyka organowa. Władze miasta postanowiły wrócić do tradycji festiwalu organowego.

Wiecej..

"Niedziele dla milusińskich"

Poniedziałek, 16.07.2012 17:49 • KATEGORIA: Wiadomości

 Niedziele dla milusińskich

Podobnie jak w ubiegłym roku również w te wakacje przygotowano atrakcje dla najmłodszych mieszkańców gminy Września. W każdą niedziele przy amfiteatrze w parku im. Dzieci Wrzesińskich odbywają się "Niedziele dla milusińskich"

Wiecej..

Zwycięstwo i bonus dla Startu

Poniedziałek, 16.07.2012 14:51 • KATEGORIA: Sport

Zwycięstwo i bonus dla Startu

Lechma Start Gniezno pokonał Lokomotiv Daugavpils, 54:36! Tym samym czerwono-czarni wywalczyli punkt bonusowy. Stało się tak, ponieważ gnieźnianie odrobili 16-punktową stratę z pierwszego meczu na Łotwie, który przegrali 37:53. Najlepiej w drużynie gospodarzy pojechali Szwedzi, Antonio Lindbaeck oraz Magnus Zetterstroem, którzy wywalczyli po 11 oczek. Wśród gości wyróżnili się Mikael Max i młody Andrzej Lebiediew.

Wiecej..

Porażka Mieszka

Poniedziałek, 16.07.2012 14:49 • KATEGORIA: Sport

Porażka Mieszka

Seniorzy Mieszka Gniezno rozegrali pierwszy sparing w ramach przygotowań do nowego sezonu. Rywalem biało-niebieskich w meczu wyjazdowym był zespół czwartoligowego LKS-u Ślesin. Mecz, który został rozegrany w Koninie zakończył się zwycięstwem LKS-u 3:0

Wiecej..

KS Gniezno w Ekstralidze?

Poniedziałek, 16.07.2012 14:46 • KATEGORIA: Sport

KS Gniezno w Ekstralidze?

Jest szansa by piłkarze KS Gniezno grali w najbliższym sezonie w ekstralidze. Ewentualny udział Klubu w rozgrywkach Ekstraklasy Futsalu uzależniony jest od decyzji uprawnionych do udziału w tych rozgrywkach zespołów TPH Polkowice oraz Remedium Pyskowice , jak również spełnienia wymogów uchwały Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie licencji dla klubów występujących w Polskiej Lidze Futsalu w zbliżającym się sezonie

Wiecej..

Pływanie wraca na Lednicę

Poniedziałek, 16.07.2012 14:38 • KATEGORIA: Sport

Pływanie wraca na Lednicę

Wszystkich sympatyków pływania na długich dystansach miło jest poinformować, iż po rocznej przerwie zostają wznowione zawody w pływaniu długodystansowym o Błękitną Wstęgę Jeziora Lednickiego. Odbędą się one jak w latach poprzednich nad jeziorem Lednickim przy Małym Skansenie Początków Państwa Polskiego. Tegoroczne zawody będą XIX imprezą z tego cyklu organizowanych przez Urząd Gminy w Łubowie.

Wiecej..

Ponad sto osób podniesie kwalifikacje zawodowe

Piątek, 13.07.2012 17:05 • KATEGORIA: Wiadomości

Ponad sto osób podniesie kwalifikacje zawodowe

Ponad 100 osób ma szansę na podniesienie swoich kwalifikacji. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej po raz kolejny ogłosił nabór do projektu "Edukacja ku samodzielności". Przedsięwzięcie to szansa dla osób bezrobotnych korzystających z usług MOPS-u na zdobycie nowych kwalifikacji.

Wiecej..

Strażacy ćwiczyli gaszenie pomieszczeń

Piątek, 13.07.2012 17:01 • KATEGORIA: Wiadomości

Strażacy ćwiczyli gaszenie pomieszczeń

Gaszenie płonących pomieszczeń i poszukiwanie poszkodowanych ćwiczyli strażacy z gnieźnieńskiej komendy. W specjalnym kontenerze, który do pierwszej stolicy przyjechał z Niemiec, strażacy ćwiczyli, jak przy pomocy nowoczesnego sprzętu radzić sobie z ogniem.

Wiecej..

Trwa rozbudowa sieci kanalizacyjnej w Gnieźnie

Piątek, 13.07.2012 16:59 • KATEGORIA: Wiadomości

Trwa rozbudowa sieci kanalizacyjnej w Gnieźnie

Trwa budowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej przy ulicy Wschodniej w Gnieźnie. Jednocześnie prowadzona jest odbudowa nawierzchni jezdni i chodników.

Wiecej..

Trudny okres dla czworonogów

Piątek, 13.07.2012 16:54 • KATEGORIA: Wiadomości

Trudny okres dla czworonogów

Trwają letnie wakacje i nadszedł wreszcie czas upragnionego wypoczynku. Pakujemy letnie ciuchy, okulary przeciwsłoneczne, olejek do opalania, i w drogę. Problem z letnim urlopem zaczyna się jednak, gdy nie mamy z kim zostawić naszego czworonożnego przyjaciela. Niektórzy szukają hotelu dla zwierząt lub swojego pupila oddają pod opiekę znajomych. Są jednak też takie osoby, które zwierzę porzucają w lesie lub odnoszą do schroniska. Każdego roku w gnieźnieńskim schronisku w okresie wakacji wzrasta liczba bezpańskich psów.

Wiecej..

Filmowe wakacje we Wrześni

Piątek, 13.07.2012 16:51 • KATEGORIA: Wiadomości

Filmowe wakacje we Wrześni

Najmłodsi mieszkańcy Wrześni, tradycyjnie, podczas wakacji mają możliwość skorzystania ze specjalnych seansów kinowych za symboliczną złotówkę. Seansie odbywają się w każdy czwartek w Kinie Trójka

Wiecej..

Upamiętnili ofiary zbrodni wołyńskiej

Czwartek, 12.07.2012 16:45 • KATEGORIA: Wiadomości

Upamiętnili ofiary zbrodni wołyńskiej

Gnieźnianie oddali hołd ofiarom rzezi na Wołyniu. 69 lat temu nacjonaliści Ukraińscy w byłym województwie wołyńskim wymordowali około 50 tysięcy Polaków. Ofiarami bandytów padły głównie kobiety, dzieci i starcy. Msza w gnieźnieńskiej farze oraz uroczystość przy tablicy upamiętniającej ofiary katyńskie była pierwszą organizowaną w Gnieźnie rocznicą zbrodni na Wołyniu.

Wiecej..

Pomoc dla ofiar i dla dzieci

Czwartek, 12.07.2012 16:40 • KATEGORIA: Wiadomości

Pomoc dla ofiar i dla dzieci

W ciągu kilku minut stracili cały dorobek swojego życia. Po gwałtownych burzach i nawałnicach w całym kraju trwa liczenie strat. Burze, gradobicia i bardzo silny wiatr spustoszyły całą Polskę. Aby pomóc poszkodowanym w wyniku tegorocznych anomalii pogodowych, Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej uruchomiła konto, na które można wpłacać pieniądze.

Wiecej..

Szlak Piastowski nagrodzony

Czwartek, 12.07.2012 16:31 • KATEGORIA: Wiadomości

Szlak Piastowski nagrodzony

Szlak Piastowski uznany został za jeden z najlepszych produktów turystycznych. Za przebudowę szlaku w dziesiątej edycji konkursu na najlepszy produkt turystyczny w regionie powiat gnieźnieński otrzymał nominację do ogólnopolskiej edycji konkursu.

Wiecej..

Półkolonie ze Stowarzyszeniem Miłosierdzia

Czwartek, 12.07.2012 16:26 • KATEGORIA: Wiadomości

Półkolonie ze Stowarzyszeniem Miłosierdzia

Już po raz dwunasty Stowarzyszenie Miłosierdzia Świętego Wincentego a' Paulo zorganizowało półkolonie dla najmłodszych. W dziesięciodniowych zajęciach biorą udział uczniowie szkół podstawowych. Półkolonie dla dzieci są bezpłatne.

Wiecej..

Dramatyczne letnie statystyki

Środa, 11.07.2012 16:45 • KATEGORIA: Wiadomości

Dramatyczne letnie statystyki

Ponad 250 osób od kwietnia tego roku utonęło już w Polsce. Statystyki są zatrważające. Tylko w pierwszy weekend wakacji utopiło się prawie 30 osób. Najczęstszą przyczyną tego typu wypadków jest brak umiejętności pływania oraz alkohol i brawura. Na terenie powiatu gnieźnieńskiego w ubiegłym tygodniu utonął 21-letni mężczyzna.

Wiecej..

Ulica Jana Pawła II będzie modernizowana

Środa, 11.07.2012 16:41 • KATEGORIA: Wiadomości

Ulica Jana Pawła II będzie modernizowana

Około 50 nowych miejsc parkingowych powstanie w centrum Gniezna. W poniedziałek rozpoczną się prace na ulicy Jana Pawła II. Do końca października zostaną wykonane nowe chodniki, miejsca postojowe, przebudowane zostanie także skrzyżowanie z ulicą Sienkiewicza. Dzięki budowie zatok parkingowych będzie mógł zostać znów wprowadzony ruch w dwóch kierunkach.

Wiecej..

Wakacje w muzeum

Środa, 11.07.2012 16:38 • KATEGORIA: Wiadomości

Wakacje w muzeum

Na letnie lekcje muzealne i warsztaty plastyczne najmłodszych gnieźnian zapraszają pracownicy Muzeum Początków Państwa Polskiego. W warsztatach mogą brać udział grupy zorganizowane, jak i uczestnicy indywidualni. Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki. Dzieci wykonują średniowieczną biżuterię, zabawki oraz uczą się tkactwa.

Wiecej..

Wakacyjne podróże z książką

Środa, 11.07.2012 16:34 • KATEGORIA: Wiadomości

Wakacyjne podróże z książką

W wakacyjną podróż z książką gnieźnieńscy bibliotekarze zabrali dzieci. "Wakacje z książką" to zajęcia dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych. Każdego dnia dzieci poznają bajki z innego kontynentu. Bibliotekarze chcą w ten sposób zachęcić dzieci do czytania.

Wiecej..

Rozmawiali o nowościach oświatowych

Wtorek, 10.07.2012 18:11 • KATEGORIA: Wiadomości

Rozmawiali o nowościach oświatowych

O edukacji przedszkolnej, sześciolatkach rozpoczynających naukę w szkole oraz nowej reformie programowej z Joanną Berdzik - wiceminister edukacji - rozmawiali nauczyciele z gnieźnieńskich szkół. Spotkanie zorganizowane zostało przez Studium Doskonalenia Menedżerów Oświaty.

Wiecej..

Dofinansowanie na otwarcie firmy

Wtorek, 10.07.2012 18:07 • KATEGORIA: Wiadomości

Dofinansowanie na otwarcie firmy

Kolejne osoby otrzymały dofinansowanie na otwarcie własnej działalności gospodarczej oraz utworzenie stanowiska pracy. W tym roku dotacje przyznawane są w kwocie do 15 tysięcy złotych. Powiatowy Urząd Pracy w Gnieźnie zachęca osoby bezrobotne do składania wniosków o dofinansowanie na otwarcie własnej firmy.

Wiecej..

Złota Łyżka dla koła ze Sławna

Wtorek, 10.07.2012 18:02 • KATEGORIA: Wiadomości

Złota Łyżka dla koła ze Sławna

Gospodynie wiejskie z całego powiatu gnieźnieńskiego zmierzyły się w konkursie kulinarnym. Przysmaki gnieźnieńskiej kuchni panie prezentowały w ogrodach Hotelu Adalbertus. Stoły aż uginały się od domowych ciast, wędlin, mięsa i nalewek własnej produkcji. Konkurs został zorganizowany w Gnieźnie już po raz drugi.

Wiecej..

Pozostałości po masonach w Gnieźnie

Wtorek, 10.07.2012 17:58 • KATEGORIA: Wiadomości

Pozostałości po masonach w Gnieźnie

Pozostałości po masonach w Gnieźnie mieli okazję zobaczyć mieszkańcy i turyści, którzy po raz kolejny wzięli udział w bezpłatnym zwiedzaniu miasta. Masoneria nadal wzbudza wiele emocji, ponieważ nadal bardzo mało wiemy o tej organizacji. W pierwszej stolicy jest bardzo wiele miejsc związaną z organizacją wolnomularską.

Wiecej..

Najstarsza studentka w Polsce zakończyła studia

Poniedziałek, 09.07.2012 18:44 • KATEGORIA: Wiadomości

Najstarsza studentka w Polsce zakończyła studia

Dzisiaj nikogo nie dziwi już widok studenta po czterdziestce, a nawet pięćdziesiątce. Coraz więcej osób w dojrzałym wieku chce podnosić swoje kompetencje. Chęć zdobycia nowych umiejętności trzy lata temu towarzyszyła pani Bogumile Manc, która w tym roku zakończyła studia na kierunku kulturoznawstwo. Niby nic niezwykłego, ale absolwentka, kończąc studia, miała prawie 76 lat.

Wiecej..

« poprzednia 1 2346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356370 371 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych