Środa, 23.01.2019 20:40 , Dziś imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy Odwiedziło nas 18285249 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Aktualności

Przed nami szósta edycja Offeliady

Środa, 31.10.2012 15:53 • KATEGORIA: Wiadomości

Przed nami szósta edycja Offeliady

Miłośnicy kina niezależnego w Gnieźnie znów będą mieć swoje święto. Od 9 listopada rusza szósta edycja Offeliady. Jakich atrakcji można się spodziewać tym razem?

Wiecej..

Od nowego roku zmiany w szkoleniu kierowców

Wtorek, 30.10.2012 17:10 • KATEGORIA: Wiadomości

Od nowego roku zmiany w szkoleniu kierowców

Będą kolejne zmiany dla osób, które ubiegają się o prawo jazdy. Od nowego roku zanim osoba ubiegająca się o prawo jazdy zapisze się na kurs do ośrodka szkolenia kierowców, musi zgłosić się do starostwa powiatowego, aby otrzymać profil kandydata na kierowcę. Nowe przepisy mają usprawnić przede wszystkim komunikację pomiędzy samorządem a wojewódzkimi ośrodkami ruchu drogowego.

Wiecej..

Zmiany w organizacji ruchu

Wtorek, 30.10.2012 17:05 • KATEGORIA: Wiadomości

Zmiany w organizacji ruchu

Od środy w okolicach gnieźnieńskich cmentarzy obowiązywać będą zmiany w organizacji ruchu. Zmiany dotyczą wszystkich gnieźnieńskich cmentarzy i obowiązywać będą do 1 listopada do godziny 23.00. Przy cmentarzach wyznaczone zostaną także miejsca parkingowe.

Wiecej..

Za nami Biała Sobota

Wtorek, 30.10.2012 16:57 • KATEGORIA: Wiadomości

Za nami Biała Sobota

Nawet do dwudziestu procent Polaków boryka się z problemem bezpłodności. Na całym świecie jest to około osiemnaście procent populacji. Jakie są metody badania płodności oraz jak leczyć osoby, które nie mogą mieć dzieci, mieli okazję dowiedzieć się gnieźnianie podczas Genetycznej Białej Soboty. W Miejskim Ośrodku Kultury profesor Anna Latos-Bieleńska z Centrum Genetyki Medycznej GENESIS udzielała bezpłatnych porad.

Wiecej..

Galeria Artystyczna w Miejskim Ośrodku Kultury

Wtorek, 30.10.2012 16:52 • KATEGORIA: Wiadomości

Galeria Artystyczna w Miejskim Ośrodku Kultury

W Miejskim Ośrodku Kultury działa już Galeria Artystyczna. W Kawiarni "Staromiejska" można kupić biżuterię, obrazy czy witraże wykonane przez członków sekcji MOK-u. Galeria czynna będzie siedem dni w tygodniu.

Wiecej..

Przed nami Noc Świętych

Wtorek, 30.10.2012 16:44 • KATEGORIA: Wiadomości

Przed nami Noc Świętych

Zamiast pogańskiego Halloween do wspólnej modlitwy 31 października zachęcają władze miasta i księża michalici z Gniezna. Po raz ósmy w pierwszej stolicy w przeddzień Wszystkich Świętych odbędzie się Noc Świętych. Spotkanie rozpocznie się w kościele garnizonowym o godzinie 20.00. Później procesja ulicami miasta przejdzie na Rynek, a na zakończenie zgromadzeni wysłuchają słowa prymasa Polski.

Wiecej..

Dobiega końca budowa oświetlenia

Poniedziałek, 29.10.2012 15:43 • KATEGORIA: Wiadomości

Dobiega końca budowa oświetlenia

Dobiega końca budowa oświetlenia na stadionie żużlowym w Gnieźnie. do 31 października zamontowane zostaną wszystkie słupy oświetleniowe. Koszt prac to ponad 700 tysięcy złotych.

Wiecej..

Marika Popowicz w gnieźnieńskich szkołach

Poniedziałek, 29.10.2012 15:07 • KATEGORIA: Wiadomości

Marika Popowicz w gnieźnieńskich szkołach

Marika Popowicz czołowa polska sprinterka i olimpijka z Londynu spotkała się z gnieźnieńską młodzieżą. Marika odwiedziła gimnazjum nr 1 i II liceum ogólnokształcące. Podczas spotkania z uczniami opowiadała o swojej karierze sportowej oraz wrażeniach z igrzysk w Londynie

Wiecej..

"Klimakterium i już"

Poniedziałek, 29.10.2012 15:02 • KATEGORIA: Wiadomości

 Klimakterium i już

Przeszło 350 osób obejrzało dwugodzinny spektakl Elżbiety Jodłowkiej "Klimakterium i już". Spektakl we Wrześni zagrano po raz trzeci. Tym razem do Wrzesińskiego Ośrodka Kultury przyjechała inna ekipa aktorek niż w 2010 roku.

Wiecej..

Maluchy pomagają zwierzętom

Poniedziałek, 29.10.2012 14:56 • KATEGORIA: Wiadomości

Maluchy pomagają zwierzętom

Wielkimi krokami zbliża się zima, ujemne temperatury w nocy są szczególnie uciążliwe dla zwierząt spędzających noc pod gołym niebem. Aby pomóc zwierzętom z gnieźnieńskiego schroniska maluchy z przedszkoli jak co roku przywiozły do schroniska karmę dla psów, koce oraz budy.

Wiecej..

Będą kwestować na gnieźnieńskich cmentarzach

Poniedziałek, 29.10.2012 14:50 • KATEGORIA: Wiadomości

Będą kwestować na gnieźnieńskich cmentarzach

Zbliża się Święto Zmarłych. W najbliższych dniach będziemy częściej odwiedzać groby bliskich. Tradycyjnie na gnieźnieńskich cmentarzach w ostatni dzień października ludzie kultury i samorządowcy będą zbierać pieniądze na odnowienie grobowców gnieźnieńskich pedagogów.

Wiecej..

Puchar Wielkopolski w karate tradycyjnym

Poniedziałek, 29.10.2012 14:45 • KATEGORIA: Sport

Puchar Wielkopolski w karate tradycyjnym

W ostatnią sobotę października w hali sportowej II liceum ogólnokształcącego w Gnieźnie odbyły się zawody Pucharu Wielkopolski w karate tradycyjnym. Organizatorem rywalizacji była Akademia Karate Tradycyjnego Samuraj Gniezno.

Wiecej..

20-lecie gnieźnieńskiej halówki

Poniedziałek, 29.10.2012 14:41 • KATEGORIA: Sport

20-lecie gnieźnieńskiej halówki

Sobotni wieczór zgromadził w hali sportowej GOSiR przy ulicy Paczkowskiego w Gnieźnie. liczne grono sympatyków piłki nożnej w wydaniu halowym. Na parkiecie bowiem spotkała się reprezentacja Gniezna z kadrą Polski. Mecz ten rozegrany został z okazji 20-lecia piłki halowej w Gnieźnie.

Wiecej..

Festiwal bramek na zakończenie sezonu

Poniedziałek, 29.10.2012 14:28 • KATEGORIA: Sport

Festiwal bramek na zakończenie sezonu

Pięć bramek mogła obejrzeć nieliczna grupa kibiców, która zdecydowała się obejrzeć ostatni tej jesieni mecz ligowy Mieszka Gniezno. Na prowadzenie gnieźnianie wyszli w 20 minucie gry. Autorem gola był Arkadiusz Mokrzycki. Pomimo jeszcze kilku szans pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 1:0. Po zmianie stron w 62 minucie gry Patryk Szafran po błędzie obrony Mieszka musiał wyciągnąć piłkę z siatki po strzale Adriana Janasa. Trzy minuty później ponownie na prowadzenie 2:1 wyszli Mieszkowcy. Po kolejnych 3 minutach było już 3:1. Jednak w 75 minucie goście znowu zdobyli bramkę ustalając wynik meczu na 3:2 dla Mieszka.

Wiecej..

Wygrana TS Basket Gniezno

Poniedziałek, 29.10.2012 14:21 • KATEGORIA: Sport

Wygrana TS Basket Gniezno

W trzeciej kolejce rozgrywek Wielkopolskiej Ligi Młodziczek Młodszych. Zawodniczki TS Basket Gniezno podejmowały u siebie zespół MKS Tęcza Leszno. Mecz zapowiadał się interesująco ze względu na to, że drużyna z Leszna wysoko wygrała oba swoje dotychczasowe spotkania ligowe. Mecz zakończył się ostatecznie zwycięstwem TS Basket Gniezno 80:29.

Wiecej..

Gimnazjum nr 4 wygrało memoriał Janusza Janickiego

Poniedziałek, 29.10.2012 14:14 • KATEGORIA: Sport

Gimnazjum nr 4 wygrało memoriał Janusza Janickiego

III Memoriał imienia Janusza Janickiego w piłce siatkowej dziewcząt przeszedł już do historii. W zawodach rywalizowały zespoły ze szkół gimnazjalnych z Gniezna i powiatu. Janusz Janicki był wielkim propagatorem sportu i wychowawcą młodzieży. Głównie swoją działalność sportową ukierunkował na siatkówkę.

Wiecej..

Nowe miejskie szlaki turystyczne

Piątek, 26.10.2012 17:03 • KATEGORIA: Wiadomości

Nowe miejskie szlaki turystyczne

Jak przyciągnąć do centrum Gniezna więcej turystów? Trzeba pokazać im coś ciekawego. Taką rolę mogą pełnić nowe szlaki turystyczne.

Wiecej..

Ofiara czy winowajca?

Piątek, 26.10.2012 17:00 • KATEGORIA: Wiadomości

Ofiara czy winowajca?

Z ofiary może stać się winowajcą. Polica sprawdza, czy mieszkaniec Gniezna szczuł psem... włamywaczy. Doniesienie złożyła osoba, która wdarła się do domu właściciela psa i chciała wymusić na nim wydanie pieniędzy.

Wiecej..

Chcą zainteresować kulturą i polityką

Piątek, 26.10.2012 16:55 • KATEGORIA: Wiadomości

Chcą zainteresować kulturą i polityką

Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości chce włączać gnieźnieńską młodzież w życie kulturalne i polityczne. Młodzieżówka PiS-u w pierwszej stolicy chce tworzyć nowe miejsca kultury, zainteresować młodzież polityką, a także zachęcać do udziału w uroczystościach patriotycznych. Poprzez swoje działania forum chce obalić mit polityka jako złodzieja i głupka.

Wiecej..

Nowi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9

Piątek, 26.10.2012 16:50 • KATEGORIA: Wiadomości

Nowi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Gnieźnie zostali uroczyście przyjęci do grona uczniów. We wrześniu naukę w pierwszych klasach w "Dziewiątce" rozpoczęło 125 uczniów. Dzień, w którym dzieci zostają pasowane na uczniów, jest dla nich szczególnym przeżyciem. W uroczystości, oprócz uczniów i nauczycieli, biorą udział także rodzice, dziadkowie oraz władze miejskie.

Wiecej..

Przed nami "Święto Przyjaciół"

Piątek, 26.10.2012 16:45 • KATEGORIA: Wiadomości

Przed nami  Święto Przyjaciół

Zbliża się dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki. Tradycyjnie, w Centrum Kultury "Scena to dziwna" odbędzie się z tej okazji spotkanie zwane "Świętem Przyjaciół", podczas którego wspominani będą zmarli zaangażowani w lokalną twórczość kulturalną.

Wiecej..

Czujki rozlosowane!

Piątek, 26.10.2012 08:39 • KATEGORIA: Wiadomości

Czujki rozlosowane!

Wyniki konkursu organizowanego przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie wspólnie z Telewizją Gniezno w ramach projektu "Rozbudowa zintegrowanego systemu bezpieczeństwa środowiskowego i ekologicznego województwa wielkopolskiego".

Wiecej..

Plan zagospodarowania osiedla Grunwaldzkiego

Czwartek, 25.10.2012 17:15 • KATEGORIA: Wiadomości

Plan zagospodarowania osiedla Grunwaldzkiego

Na osiedlu Grunwaldzkim w Gnieźnie będą mogły powstawać nowe bloki. Gnieźnieńscy radni przyjęli nowy plan zagospodarowania przestrzennego, według którego będzie tam można stawiać budynki trzykondygnacyjne. Wcześniej planowano jedno piętro więcej.

Wiecej..

Trwa kampania "Niska emisja to wysokie ryzyko"

Czwartek, 25.10.2012 17:10 • KATEGORIA: Wiadomości

Trwa kampania  Niska emisja to wysokie ryzyko

Od września realizowana jest w Gnieźnie kampania "Niska emisja to wysokie ryzyko". Celem akcji jest uświadomienie mieszkańcom, jak szkodliwe dla zdrowia jest spalanie odpadów oraz opału niskiej jakości w piecach przydomowych. W ramach kampanii wśród mieszkańców rozdawane są ulotki, ukazały się artykuły w prasie, emitowany jest także spot telewizyjny i radiowy. W Miejskim Ośrodku Kultury odbyła się także konferencja kierowana głównie do zarządców nieruchomości.

Wiecej..

Setne urodziny Edmunda Śmieleckiego

Czwartek, 25.10.2012 17:07 • KATEGORIA: Wiadomości

Setne urodziny Edmunda Śmieleckiego

Swoje setne urodziny wspólnie z rodziną i władzami miasta świętował Edmund Śmielecki. Jubilat podkreśla, że przez całe swoje życie pracował, dzięki temu tak długo żyje. Pan Edmund był nauczycielem; przez wiele lat pracował w gnieźnieńskich szkołach.

Wiecej..

« poprzednia 1 2346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356386 387 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych