Środa, 24.10.2018 08:01 , Dziś imieniny: Arety, Marty, Marcina Odwiedziło nas 17639896 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Aktualności

XII Dzień Papieski w Gnieźnie

Poniedziałek, 15.10.2012 17:18 • KATEGORIA: Wiadomości

XII Dzień Papieski w Gnieźnie

O rychłą kanonizację bł. Jana Pawła II modlono się w gnieźnieńskiej katedrze podczas dwunastego już Dnia Papieskiego. Mszy świętej przewodniczył prymas Polski, arcybiskup Józef Kowalczyk. W homilii metropolita gnieźnieński przypomniał słowa błogosławionego papieża Polaka i w nawiązaniu do hasła Dnia Papieskiego: "Jan Paweł II - Papież Rodziny", mówił o trwałości sakramentu małżeństwa i rodziny.

Wiecej..

Błogosławionemu Janowi Pawłowi II

Poniedziałek, 15.10.2012 17:16 • KATEGORIA: Wiadomości

Błogosławionemu Janowi Pawłowi II

Anna Kadecka-Nowicka, Zenona Golc, Bogdan Ferenc, Maciej Braciszewski oraz chór katedralny wystąpili w gnieźnieńskiej katedrze z okazji XII Dnia Papieskiego.

Wiecej..

Dzień Edukacji Narodowej

Poniedziałek, 15.10.2012 17:13 • KATEGORIA: Wiadomości

Dzień Edukacji Narodowej

Nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego świętowali Dzień Edukacji Narodowej. Społeczność szkolna tradycyjnie zebrała się w auli, aby wspólnie świętować ten wyjątkowy dla całej oświaty dzień. Uczniowie, jak co roku, przygotowali z tej okazji program artystyczny.

Wiecej..

Zakończyli sezon

Poniedziałek, 15.10.2012 17:09 • KATEGORIA: Wiadomości

Zakończyli sezon

Kilkuset motocyklistów z Gniezna i regionu zakończyło tegoroczny sezon. Paradę ulicami miasta oraz piknik przy wigwamie w Cielimowie zorganizował klub Born To Ride. Tegoroczny sezon w Gnieźnie rozpoczął się pod koniec kwietnia. Obfitował w wiele imprez i zlotów. Był on także bezpieczny; w tym sezonie gnieźnieński klub nie stracił żadnego ze swoich członków.

Wiecej..

Watch Docs

Poniedziałek, 15.10.2012 17:04 • KATEGORIA: Wiadomości

Watch Docs

Watch Docs po raz kolejny odwiedził pierwszą stolicę. Przez dwa dni mieszkańcy Gniezna mieli okazję obejrzeć filmy dokumentalne z różnych stron świata, poruszające bardzo istotną tematykę praw człowieka. W ramach festiwalu w Gnieźnie w Miejskim Ośrodku Kultury odbyły się pokazy dla uczniów oraz indywidualnych odbiorców.

Wiecej..

Pasowanie w "Prymusie"

Poniedziałek, 15.10.2012 16:41 • KATEGORIA: Wiadomości

Pasowanie w  Prymusie

Dzieci z Językowej Szkoły Podstawowej "Prymus" w Gnieźnie zostały pasowane na uczniów. Uroczystość pasowania została połączona z Dniem Edukacji Narodowej oraz Dniem Papieskim. W "Prymusie" uczy się blisko 30 dzieci w klasie pierwszej i czwartej. Uczniowie dla swoich pedagogów i rodziców przygotowali specjalny program artystyczny.

Wiecej..

KS zdobywa pierwsze punkty

Poniedziałek, 15.10.2012 16:39 • KATEGORIA: Sport

KS zdobywa pierwsze punkty

Piłkarze KS Gniezno rozpoczęli rywalizację w hali przed własną publicznością. Gnieźnianie pokonali Red Dragons Pniewy 4:2.

Wiecej..

MKK zwycięzcą na inaugurację

Poniedziałek, 15.10.2012 16:36 • KATEGORIA: Sport

MKK zwycięzcą na inaugurację

Koszykarze MKK zainaugurowali rozgrywki ligowe przed własną publicznością. Podejmowali w ramach rywalizacji trzecioligowej zespół Stali Ostrów Wielkopolski. Gnieźnianie wygrali całe spotkanie 104:89.

Wiecej..

Nareszcie wygrana

Poniedziałek, 15.10.2012 16:34 • KATEGORIA: Sport

Nareszcie wygrana

Piłkarze Mieszka Gniezno nareszcie przerwali passę remisów. Tym razem na obiekcie przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie pokonali wyżej uplasowany w tabeli ligowej zespół Świtu Piotrowo (2:1). Oba gole dla podopiecznych trenera Przemysława Urbaniaka padły w drugiej części gry.

Wiecej..

Gąsawa triumfuje w turnieju Flinika

Poniedziałek, 15.10.2012 16:32 • KATEGORIA: Sport

Gąsawa triumfuje w turnieju Flinika

Dziewiąty już raz rozegrany został w Gnieźnie memoriałowy turniej imienia Alfonsa Flinika w hokeju. Do rywalizacji, tym razem w hali sportowej przy ulicy Paczkowskiego w Gnieźnie, przystąpili oldboje z pięciu miast, w których są liczące się zespoły hokejowe.

Wiecej..

Szkolny Konkurs Speedwaya

Poniedziałek, 15.10.2012 16:29 • KATEGORIA: Sport

Szkolny Konkurs Speedwaya

W auli Zespołu Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych w Gnieźnie odbyła się pierwsza edycja Szkolnego Konkursu Speedwaya. Był to projekt zorganizowany przez dwóch uczniów klasy trzeciej - Marka Kościańskiego i Dariusza Króla, pod czujnym okiem opiekuna Samorządu Uczniowskiego - Szymona Binarscha.

Wiecej..

Darmowa czujka dla Ciebie!

Niedziela, 14.10.2012 22:43 • KATEGORIA: Wiadomości

Darmowa czujka dla Ciebie!

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie wspólnie z Telewizją Gniezno zaprasza do udziału w konkursie w ramach projektu "Rozbudowa zintegrowanego systemu bezpieczeństwa środowiskowego i ekologicznego województwa wielkopolskiego". Spośród osób, które poprawnie odpowiedzą na poniższe pytania rozlosowane zostanie 10 czujek dymu, 3 czujki tlenku węgla i 1 czujka dymu i tlenku węgla.

Wiecej..

Uczniowie sprzątali w lesie

Piątek, 12.10.2012 17:14 • KATEGORIA: Wiadomości

Uczniowie sprzątali w lesie

Nawet do trzech ton śmieci zniknęło z gnieźnieńskiego Lasu Miejskiego. Młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych po raz drugi w tym roku wzięła udział w sprzątaniu lasu. Akcja sprzątania organizowana jest przez gnieźnieńskie starostwo oraz nadleśnictwo dwa razy do roku - na wiosnę i jesienią. Ma ona na celu nie tylko wysprzątanie lasu, ale także uświadamianie młodzieży, że nie należy śmieci wywozić do lasów.

Wiecej..

Jak budować system wartości?

Piątek, 12.10.2012 17:10 • KATEGORIA: Wiadomości

Jak budować system wartości?

Wykładu Doroty Zawadzkiej, znanej między innymi z programu "Superniania", "Jak budować u dzieci i młodzieży system wartości?" wysłuchali pedagodzy ze szkół powiatu gnieźnieńskiego. Zawadzka opowiadała nauczycielom, jak należy z dziećmi rozmawiać o wartościach. Mówiła także, że to rodzice mają wpływ na to, jakie ich dzieci będą w przyszłości.

Wiecej..

Litewscy nauczyciele w Gnieźnie

Piątek, 12.10.2012 17:08 • KATEGORIA: Wiadomości

Litewscy nauczyciele w Gnieźnie

Delegacja z miasta partnerskiego Gniezna - Radwiliszki na Litwie - odwiedziła Przedszkole nr 14 w Gnieźnie. Goście z Litwy przyjechali do pierwszej stolicy, aby dowiedzieć się, jak w Polsce wygląda praca w przedszkolach.

Wiecej..

"Znani zaczytani" na Rynku

Piątek, 12.10.2012 17:05 • KATEGORIA: Wiadomości

 Znani zaczytani  na Rynku

Zdjęcia znanych gnieźnian zaczytanych w swoich ulubionych książkach oglądać można na Rynku. Wystawa "Znani zaczytani" to pomysł Klubu Dyskusji o Książce. Osoby przedstawione na portretach to członkowie gnieźnieńskich stowarzyszeń, ludzie kultury, a nawet lekarze.

Wiecej..

Zdjęcia drzew z okazji Święta Drzewa

Piątek, 12.10.2012 17:02 • KATEGORIA: Wiadomości

Zdjęcia drzew z okazji Święta Drzewa

Z okazji Święta Drzewa w Centrum Kultury "Scena to dziwna" można było podziwiać fotografie Małgorzaty Swędrzyńskiej. Zdjęcia drzew wykonane zostały o różnych porach roku na terenie całej Europy. Na ekspozycji znalazły się fotografie drzew młodych, kwitnących, a także bardzo starych, pozbawionych liści. Małgorzata Swędrzyńska fotografią zajmuje się już od wielu lat.

Wiecej..

Dzień Seniora

Piątek, 12.10.2012 16:59 • KATEGORIA: Wiadomości

Dzień Seniora

Członkowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów spotkali się z okazji Dnia Seniora. Spotkanie, tradycyjnie, odbyło się w gościnnych murach Gnieźnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Dla osób starszych możliwość wyjścia z domu i zmiany otoczenia jest bardzo ważna.

Wiecej..

Senator przeprasza i chce przeprosin

Czwartek, 11.10.2012 16:53 • KATEGORIA: Wiadomości

Senator przeprasza i chce przeprosin

Senator Gruszczyński przeprasza i... żąda przeprosin od przepraszanego. Sąd Okręgowy w Poznaniu nakazał gnieźnieńskiemu senatorowi Platformy Obywatelskiej - Piotrowi Gruszczyńskiemu, żeby w lokalnych mediach przeprosił posła Prawa i Sprawiedliwości - Zbigniewa Dolatę, za to, że zarzucał mu kłamstwa. Będą przeprosiny - zapewnia senator.

Wiecej..

Dzień dla Zdrowia

Czwartek, 11.10.2012 16:48 • KATEGORIA: Wiadomości

Dzień dla Zdrowia

Porad z zakresu medycyny rodzinnej, onkologii czy psychiatrii można było zasięgnąć u lekarzy specjalistów w Medycznym Studium Zawodowym w Gnieźnie. Podczas Dnia dla Zdrowia można było także wykonać badania ciśnienia, BMI, a także zobaczyć, jak wykonuje się masaż relaksacyjny. Wykłady z zakresu onkologii, chorób układu krążenia, a także psychiatrii przygotowali lekarze z gnieźnieńskich szpitali.

Wiecej..

Unijne projekty edukacyjne

Czwartek, 11.10.2012 16:44 • KATEGORIA: Wiadomości

Unijne projekty edukacyjne

Ponad 500 przedszkolaków w ubiegłym roku szkolnym uczęszczało na dodatkowe zajęcia w ramach projektu "Gnieźnieńskie przedszkola bliżej dzieci - bez barier w szeroki świat". W trzynastu miejskich przedszkolach do czerwca przyszłego roku odbywają się zajęcia z logopedii, języka angielskiego czy gimnastyki korekcyjnej. W Przedszkolu nr 10, z oddziałami integracyjnymi, dodatkowo odbywają się także zajęcia rehabilitacyjne i rewalidacyjne.

Wiecej..

Propozycje Miejskiego Ośrodka Kultury

Czwartek, 11.10.2012 16:40 • KATEGORIA: Wiadomości

Propozycje Miejskiego Ośrodka Kultury

Film Bogumiła Bieleckiego o odkryciach archeologicznych dokonanych w Gnieźnie od 1997 roku będzie można zobaczyć w Miejskim Ośrodku Kultury. Premiera filmu odbędzie się 17 października o godzinie 18.00.

Wiecej..

Relikwie bł. Jana Pawła II trafią do katedry

Środa, 10.10.2012 17:10 • KATEGORIA: Wiadomości

Relikwie bł. Jana Pawła II trafią do katedry

Gnieźnieńska katedra wzbogaci się o kolejne relikwie. Tym razem będą to przekazane przez kardynała Stanisława Dziwisza relikwie bł. Jana Pawła II. Dla tego cennego daru szykowana jest specjalnie jedna z bocznych kaplic.

Wiecej..

Darmowa czujka dla Ciebie

Środa, 10.10.2012 17:06 • KATEGORIA: Wiadomości

Darmowa czujka dla Ciebie

Większość osób zaczęła już ogrzewać swoje domy i mieszkania. Również miejskie ciepłownie rozpoczęły sezon grzewczy. Jest to szczególnie pracowity okres dla kominiarzy i strażaków. Każdego roku w wyniku zatrucia tlenkiem węgla umiera w całym kraju kilkadziesiąt osób. Najczęstszymi przyczynami zaczadzenia są niedrożne systemy kominowe i wentylacyjne.

Wiecej..

Przed nami XII Dzień Papieski

Środa, 10.10.2012 17:02 • KATEGORIA: Wiadomości

Przed nami XII Dzień Papieski

Już w najbliższą niedzielę w całej Polsce odbędzie się Dzień Papieski. To dwunasta edycja, która odbędzie się pod hasłem: "Jan Paweł II - Papież Rodziny".

Wiecej..

« poprzednia 1 2333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343370 371 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych