Piątek, 21.09.2018 08:43 , Dziś imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca Odwiedziło nas 17393905 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Aktualności

Włodzimierz Bulikowski profesorem nauk medycznych

Poniedziałek, 24.09.2012 17:04 • KATEGORIA: Wiadomości

Włodzimierz Bulikowski profesorem nauk medycznych

Po ponad 50 latach pracy w zawodzie lekarza Włodzimierz Bulikowski otrzymał tytuł profesora nauk medycznych. Profesor swoją pracę rozpoczął w 1958 roku w Instytucie Medycyny Pracy w Lublinie. Później przez wiele lat był lekarzem w Zakładach Garbarskich w Gnieźnie. Przez minione pół wieku nie tylko leczył, ale także pisał prace naukowe oraz uczył. Włodzimierz Bulikowski do dziś prowadzi gabinet lekarski.

Wiecej..

Rozmawiali o współpracy polsko-ukraińskiej

Poniedziałek, 24.09.2012 17:02 • KATEGORIA: Wiadomości

Rozmawiali o współpracy polsko-ukraińskiej

W Gnieźnie obradował Konwent Współpracy Samorządowej Polska - Ukraina. Konwent ma na celu przede wszystkim wspieranie członków w rozwijaniu współpracy samorządów polskich i ukraińskich, z uwzględnieniem możliwości wykorzystania wsparcia Unii Europejskiej.

Wiecej..

Kolegium Europejskie będzie rozbudowane

Poniedziałek, 24.09.2012 16:59 • KATEGORIA: Wiadomości

Kolegium Europejskie będzie rozbudowane

Miasto Gniezno przekazało teren pod rozbudowę Kolegium Europejskiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Prezydent miasta oraz władze uczelni podpisały akt notarialny. Teren o wartości około miliona złotych zostanie przeznaczony pod budowę instytutu badawczego.

Wiecej..

Masa Krytyczna w Gnieźnie

Poniedziałek, 24.09.2012 16:55 • KATEGORIA: Wiadomości

Masa Krytyczna w Gnieźnie

Gnieźnieńscy rowerzyści manifestacyjnie przejechali przez centrum miasta, aby zwrócić uwagę kierowcom, że cyklista także jest uczestnikiem ruchu drogowego. Niestety, i w tym roku Masa Krytyczna nie była tak masowa, jak by się tego spodziewali organizatorzy. Przejazd ulicami miasta miał pokazać także samorządowcom, jak ważna jest infrastruktura rowerowa.

Wiecej..

Rajd rowerowy do Dziekanowic

Poniedziałek, 24.09.2012 16:52 • KATEGORIA: Wiadomości

Rajd rowerowy do Dziekanowic

Gnieźnianie na rowerach pojechali do Dziekanowic. Kilkadziesiąt osób wyruszyło z gnieźnieńskiego Rynku na rajd rowerowy z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu. Rajd po raz kolejny zorganizowany został przez władze miasta.

Wiecej..

Remis Mieszka

Poniedziałek, 24.09.2012 16:50 • KATEGORIA: Sport

Remis Mieszka

Piłkarze Mieszka Gniezno rozegrali kolejne bardzo zacięte spotkanie w czwartej lidze w grupie północnej. Biało-niebiescy podejmowali zespół 1922 Mosina. Pojedynek od samego początku miał dość wyrównany przebieg. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Wiecej..

Pogoda pokonała żużlowców

Poniedziałek, 24.09.2012 16:48 • KATEGORIA: Sport

Pogoda pokonała żużlowców

Na torze przy ulicy Wrzesińskiej w Gnieźnie w sobotę miał być rozegrany finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych, w którym wystartować mieli czołowi polscy juniorzy. Niestety, tuż przed godziną rozpoczęcia zawodów przeszła nad Gnieznem ulewa, która uniemożliwiła rozegranie zawodów. Pomimo prac mających na celu poprawę stanu nawierzchni sędzia zmuszony został odwołać turniej. Jak dotychczas, oficjalnie nie ustalono nowego terminu. Mówi się o dacie 20 października.

Wiecej..

Fatalny hokejowy weekend

Poniedziałek, 24.09.2012 16:45 • KATEGORIA: Sport

Fatalny hokejowy weekend

Laskarze gnieźnieńskich klubów rozegrali swoje mecze ligowe. W niedzielne południe na stadionie przy Paczkowskiego Start 1954 Gniezno podejmował hokeistów AZS Politechnika Poznańska. Niestety, czerwono-czarni przegrali ten pojedynek 1:2. Nie powiodło się również zespołowi Stelli. Zieloni zostali bardzo wysoko pokonani w Poznaniu przez miejscowy Grunwald - aż 17:1.

Wiecej..

Puchar Górskiego i Kuchara

Poniedziałek, 24.09.2012 16:43 • KATEGORIA: Sport

Puchar Górskiego i Kuchara

Na stadionie piłkarskim przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie doszło do dwóch spotkań pierwszej rundy rozgrywek ogólnopolskich w grupie wielkopolsko-pomorskiej w ramach turnieju o Puchar Kazimierza Górskiego w roczniku 2000 oraz Wacława Kuchara w roczniku 1999 pomiędzy kadrą Wielkopolski a kadrą Pomorza.

Wiecej..

Biegi przełajowe

Poniedziałek, 24.09.2012 16:39 • KATEGORIA: Sport

Biegi przełajowe

Na terenie Stada Ogierów Skarbu Państwa w Gnieźnie rozegrane zostały Indywidualne Mistrzostwa Gniezna i Powiatu w Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W biegach udział wzięła kilkusetosobowa grupa dziewcząt i chłopców.

Wiecej..

Chcą ułatwień dla rowerzystów

Piątek, 21.09.2012 17:20 • KATEGORIA: Wiadomości

Chcą ułatwień dla rowerzystów

Jak ułatwić jazdę rowerem po Gnieźnie? To dylemat urzędników, drogowców i samych rowerzystów. O ułatwieniach stosowanych już w innych miastach rozmawiano podczas szkolenia w Starostwie Powiatowym.

Wiecej..

Profesor Zygmunt Świechowski z Lednickim Orłem

Piątek, 21.09.2012 17:14 • KATEGORIA: Wiadomości

Profesor Zygmunt Świechowski z Lednickim Orłem

Profesor Zygmunt Świechowski został laureatem czwartej edycji konkursu o Nagrodę Lednickiego Orła Piastowskiego. Wyróżnienie jest przyznawane za wybitne osiągnięcia w dziedzinie badań naukowych i upowszechnianie wiedzy o roli dynastii piastowskiej w historii Polski i Europy oraz ochrony piastowskiego dziedzictwa kulturowego - uzasadnia inicjator nagrody.

Wiecej..

"Rowerem po Ukrainie"

Piątek, 21.09.2012 17:09 • KATEGORIA: Wiadomości

 Rowerem po Ukrainie

Ukraińcy przyjechali do Gniezna, aby nauczyć się, jak tworzyć trasy rowerowe oraz uświadamiać rowerzystom, jak bezpiecznie korzystać z dróg. Wizyta delegacji z Gniezna na Ukrainie była możliwa dzięki wspólnemu projektowi "Rowerem po Ukrainie". W lipcu przedstawiciele gnieźnieńskiego koła Polskiego Klubu Ekologicznego oraz Starostwa Powiatowego odwiedzili miasto Nadvirna, aby zobaczyć, jak wygląda tam sytuacja rowerzystów. Niestety, na Ukrainie ścieżek rowerowych prawie nie ma, jednak rowerzystów z roku na rok przybywa.

Wiecej..

Rozmawiali o problemach spółek komunalnych

Piątek, 21.09.2012 17:06 • KATEGORIA: Wiadomości

Rozmawiali o problemach spółek komunalnych

O problemach polskich i litewskich pracowników rozmawiali w Gnieźnie związkowcy z obu krajów. Przedstawiciele związków zawodowych z Litwy chcieli od związkowców ze spółek komunalnych w Gnieźnie dowiedzieć się, jak wygląda ich współpraca z samorządem oraz z jakimi borykają się problemami.

Wiecej..

22. Jesienny Bieg Osiedla Winiary

Piątek, 21.09.2012 09:21 • KATEGORIA: Wiadomości

22. Jesienny Bieg Osiedla Winiary

Wiecej..

Jubileusz ogrodów działkowych

Czwartek, 20.09.2012 17:11 • KATEGORIA: Wiadomości

Jubileusz ogrodów działkowych

Dają relaks i wytchnienie po ciężkiej pracy, a także świeże owoce i warzywa. Już od 110 lat gnieźnianie mogą uprawiać ogrody działkowe. Ten jubileusz obchodzi najstarszy ogród działkowy w Gnieźnie - imienia Karola Marcinkowskiego. Chociaż ogródki leżą w atrakcyjnych dla budownictwa częściach miasta, to ich właściciele nie muszą się obawiać o przyszłość.

Wiecej..

Amazonki na fotografiach

Czwartek, 20.09.2012 17:07 • KATEGORIA: Wiadomości

Amazonki na fotografiach

Do częstego badania piersi przekonywały na Rynku w Gnieźnie tamtejsze amazonki. Kobiety, które są już po amputacji piersi, rozdawały przechodniom różowe balony i ulotki zachęcające do badań mammograficznych. Nawet jeśli dojdzie do amputacji piersi, to nie koniec świata. Liczy się wygrana z rakiem.

Wiecej..

Nowe zajęcia w Miejskim Ośrodku Kultury

Czwartek, 20.09.2012 16:59 • KATEGORIA: Wiadomości

Nowe zajęcia w Miejskim Ośrodku Kultury

Do końca września można zapisywać się na nowe zajęcia, które mieszkańcom proponuje Miejski Ośrodek Kultury. Gnieźnianie mogą skorzystać między innymi z warsztatów filcowania czy robienia biżuterii. Podczas zajęć będzie można wykonać różnego rodzaju biżuterię oraz ozdoby.

Wiecej..

Święto ziemniaka w II LO

Czwartek, 20.09.2012 16:56 • KATEGORIA: Wiadomości

Święto ziemniaka w II LO

O wyższości ziemniaków nad burakami przekonywali uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie. W szkole odbył się Dzień Ziemniaka, który promował warzywo i pomysłowość uczniów.

Wiecej..

Przed nami Masa Krytyczna

Czwartek, 20.09.2012 16:53 • KATEGORIA: Wiadomości

Przed nami Masa Krytyczna

W piątek rowerzyści w Gnieźnie organizują na Rynku Masę Krytyczną i specjalny happening. To propozycja dla tych, którzy po Gnieźnie poruszają się rowerem i chcą ułatwień dla jednośladów.

Wiecej..

Przed nami Święto Latawca

Czwartek, 20.09.2012 10:06 • KATEGORIA: Wiadomości

Przed nami Święto Latawca

Wiecej..

Pieniądze dla przedsiębiorców

Środa, 19.09.2012 17:59 • KATEGORIA: Wiadomości

Pieniądze dla przedsiębiorców

Jak pozyskać pieniądze na działalność gospodarczą? To częsty dylemat osób prowadzących własne firmy. Z pomocą przychodzi Punkt Informacji Funduszy Europejskich przy gnieźnieńskim Rynku, który proponuje pieniądze unijne z programu Jeremy.

Wiecej..

Pieniądze na aktywizację osób starszych

Środa, 19.09.2012 17:55 • KATEGORIA: Wiadomości

Pieniądze na aktywizację osób starszych

O tym, jak pozyskać środki na aktywizację osób starszych, mieli okazję dowiedzieć się przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń działających w Gnieźnie. Na czym polega rządowy program na rzecz aktywności osób starszych, tłumaczył dyrektor Departamentu Pożytku Publicznego Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Na spotkanie Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan zaprosiło wszystkie instytucje i organizacje działające w całym powiecie gnieźnieńskim.

Wiecej..

Szlachetne Paczki dla gnieźnieńskich rodzin

Środa, 19.09.2012 17:46 • KATEGORIA: Wiadomości

Szlachetne Paczki dla gnieźnieńskich rodzin

W tym roku Szlachetna Paczka trafi także do gnieźnieńskich rodzin. Po raz pierwszy również Gniezno znalazło się na mapie ogólnopolskiej akcji. Szlachetna Paczka to akcja, dzięki której rodziny potrzebujące przed świętami Bożego Narodzenia otrzymują pomoc materialną. Paczki dla rodzin przygotowują darczyńcy, którzy sami decydują się pomóc konkretnej rodzinie.

Wiecej..

"Metamorfozy" i Święto Latawca

Środa, 19.09.2012 17:43 • KATEGORIA: Wiadomości

 Metamorfozy  i Święto Latawca

Jak może różnić się ta sama kobieta widziana w rzeczywistości i na okładce naszego ulubionego magazynu? O tym będzie można się przekonać w najbliższą niedzielę w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie. O godzinie 15.00 rozpocznie się tam wernisaż wystawy "Metamorfozy".

Wiecej..

« poprzednia 1 2331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341365 366 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych