Poniedziałek, 25.06.2018 02:30 , Dziś imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma Odwiedziło nas 16784960 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Aktualności

Wakacyjna Liga Piłkarska we Wrześni

Wtorek, 14.08.2012 17:46 • KATEGORIA: Wiadomości

Wakacyjna Liga Piłkarska we Wrześni

Podobnie jak w latach ubiegłych, na "Orliku" przy Samorządowej Szkole Podstawowej we Wrześni odbywają się zawody ligi piłki nożnej. Rano rywalizują ze sobą piłkarze do szesnastego roku życia, natomiast po godzinie 18.00 na boisko wchodzą starsi sportowcy.

Wiecej..

Podziękują za plony

Wtorek, 14.08.2012 17:34 • KATEGORIA: Wiadomości

Podziękują za plony

Chociaż żniwa jeszcze w toku, to w Czerniejewie organizują świętowanie. Tegoroczne dożynki parafialno-gminne odbędą się w tej miejscowości 25 sierpnia. Plony w tym roku są takie, że rolnicy mają za co dziękować - uważa burmistrz Czerniejewa, Danuta Grychowska.

Wiecej..

Tragedia w Łagiewnikach Kościelnych

Poniedziałek, 13.08.2012 18:45 • KATEGORIA: Wiadomości

Tragedia w Łagiewnikach Kościelnych

Dwóch młodych mężczyzn - mieszkańców gminy Kłecko - nie żyje, a dwie kobiety zostały przewiezione do gnieźnieńskiego szpitala. To skutki wypadku, do jakiego doszło w Łagiewnikach Kościelnych w powiecie gnieźnieńskim. W niedzielę późnym popołudniem opel wjechał w jedną z posesji. Pijany mężczyzna jadący samochodem już wcześniej spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia - ustalili policjanci.

Wiecej..

Galeria Gniezno częściowo otwarta

Poniedziałek, 13.08.2012 18:42 • KATEGORIA: Wiadomości

Galeria Gniezno częściowo otwarta

Klienci wracają do Galerii Gniezno. Jest zgoda na funkcjonowanie większości sklepów. Przypomnijmy, że nawałnica, która 5 sierpnia przeszła nad miastem, uszkodziła dach w tym największym obiekcie handlowym Gniezna. Trzeba było ewakuować ludzi i zamknąć galerię. Czy można tam bezpiecznie teraz robić zakupy, pytaliśmy Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Wiecej..

Trwają remonty w szkołach

Poniedziałek, 13.08.2012 18:40 • KATEGORIA: Wiadomości

Trwają remonty w szkołach

Trwają inwestycje w szkołach zarządzanych przez miasto Gniezno. Oprócz bieżących remontów we wszystkich placówkach duże remonty prowadzone są w Szkole Podstawowej nr 12 i Gimnazjum nr 1.

Wiecej..

Łucznicy zjechali do grodu w Grzybowie

Poniedziałek, 13.08.2012 18:35 • KATEGORIA: Wiadomości

Łucznicy zjechali do grodu w Grzybowie

W średniowiecznym grodzie w Grzybowie odbył się turniej łuczniczy. Impreza to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce.

Wiecej..

Jackowe pierogi rozdane

Poniedziałek, 13.08.2012 18:30 • KATEGORIA: Wiadomości

Jackowe pierogi rozdane

Imieninowy nastrój panował w sobotę na gnieźnieńskim Rynku. To prezydent Gniezna - Jacek Kowalski - z okazji przypadających w najbliższy piątek imienin Jacka częstował przechodniów pierogami. W zamian dostał życzenia, o to nie tylko od mieszkańców, ale i turystów.

Wiecej..

Tragiczny wypadek w Łagiewnikach Kościelnych!

Niedziela, 12.08.2012 23:56 • KATEGORIA: Wiadomości

Tragiczny wypadek w Łagiewnikach Kościelnych!

Dwie osoby nie żyją a dwie w ciężkim stanie trafiły do gnieźnieńskiego szpitala. To skutki wypadku, do którego doszło w Łagiewnikach Kościelnych w powiecie gnieźnieńskim.

Wiecej..

Modernizacja bloku przy ulicy Poznańskiej

Piątek, 10.08.2012 16:46 • KATEGORIA: Wiadomości

Modernizacja bloku przy ulicy Poznańskiej

Z dnia na dzień blok przy ulicy Poznańskiej przestaje straszyć. Od ponad dwóch miesięcy trwa tam generalny remont. Budynek był w opłakanym stanie. Do tej pory wykonawca wymienił już instalację elektryczną, kanalizacyjną oraz wentylacyjną. Aktualnie prowadzone są prace związane z wymianą okien i prace wewnątrz nowo wydzielonych mieszkań. Do końca roku na Poznańskiej powstanie ponad 30 mieszkań.

Wiecej..
Szkoła Podstawowa nr 12 z windą dla niepełnosprawnych

Niepełnosprawni uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Gnieźnie będą mieli łatwiejszy dostęp do budynku szkoły. 1 września ma być gotowa winda przeznaczona dla osób niepełnosprawnych. Inwestycja była konieczna ze względu na ułatwienie uczniom niepełnosprawnym ruchowo poruszanie się po budynku szkoły.

Wiecej..

Sylwester w Skorzęcinie już za tydzień

Piątek, 10.08.2012 16:41 • KATEGORIA: Wiadomości

Sylwester w Skorzęcinie już za tydzień

Sylwester w środku lata? To nie scena z filmu "Lejdis", ale impreza po raz drugi organizowana w Skorzęcinie. Inspiracją do zorganizowania powitania Nowego Roku w sierpniu były właśnie film "Lejdis". Impreza w tym roku odbędzie się 18 sierpnia w "U Piotra i Pawła".

Wiecej..

Powstaje kolejna strefa rekreacji dla seniorów

Piątek, 10.08.2012 16:38 • KATEGORIA: Wiadomości

Powstaje kolejna strefa rekreacji dla seniorów

Kolejna Strefa Rekreacji Seniora zostanie otwarta w Gnieźnie. Na osiedlu Winiary zakończyły się prace związane z instalacją urządzeń fitness dla seniorów. Podobne urządzenia znajdują się między innymi w Parku Trzech Kultur i na placach zabaw na osiedlu Tysiąclecia.

Wiecej..

Wypchnał konkubinę z okna!

Czwartek, 09.08.2012 18:48 • KATEGORIA: Wiadomości

Wypchnał konkubinę z okna!

Dożywicie grozi 42-letniemu mieszkańcowi Gniezna, który chciał zabić swoją konkubinę. Wypchnął ją z okna, wskutek czego kobieta została kaleką.

Wiecej..

Starościna i starosta dożynek wybrani

Czwartek, 09.08.2012 18:33 • KATEGORIA: Wiadomości

Starościna i starosta dożynek wybrani

Święto plonów powiatu gnieźnieńskiego odbędzie się w tym roku w Witkowie. Za zbiory nasi rolnicy podziękują 2 września. Chociaż na polach żniwa jeszcze w pełni, to - zdaniem władz powiatu - nasi gospodarze mogą być zadowoleni.

Wiecej..

Kolonie MŚS w Sarbinowie

Czwartek, 09.08.2012 18:15 • KATEGORIA: Wiadomości

Kolonie MŚS w Sarbinowie

Mnóstwo atrakcji czekało na dzieci z Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych podczas dwutygodniowych kolonii w Sarbinowie. Podniesienie poczucia własnej wartości oraz nauka bycia i współpracy w grupie były najważniejszymi celami wyjazdu. Dzieci miały także specjalnie opracowany plan zajęć sportowo-rekreacyjnych. Na kolonie pojechali ci, którzy wyróżnili się największą aktywnością podczas zajęć w świetlicy.

Wiecej..

Przed nami spotkania z folklorem

Czwartek, 09.08.2012 18:07 • KATEGORIA: Wiadomości

Przed nami spotkania z folklorem

Na gnieźnieńskim Rynku znów będzie kolorowo i tanecznie. 24 sierpnia odbędą się taneczne prezentacje zespołów folklorystycznych.

Wiecej..

Piorun uderzył w katedralną wieżę

Środa, 08.08.2012 18:33 • KATEGORIA: Wiadomości

Piorun uderzył w katedralną wieżę

Zarwany dach w największej galerii handlowej w Gnieźnie i blisko 50 podtopień - to nie jedyne skutki niedzielnej nawałnicy z burzą i gradem. Piorun, który uderzył w jedną z katedralnych wież, uszkodził potężny zegar. Dokładnie wiadomo, o której uderzył piorun, bo zegar na katedralnej wieży zatrzymał się na godzinie 18.10 i tak jest do dziś.

Wiecej..

Przed nami Polska Akademia Gitary

Środa, 08.08.2012 18:27 • KATEGORIA: Wiadomości

Przed nami Polska Akademia Gitary

W Centrum Kultury "Scena to dziwna" odbierać można bezpłatne zaproszenia na koncert inaugurujący Polską Akademię Gitary. Koncert w gnieźnieńskiej katedrze odbędzie się 17 sierpnia o godzinie 19.00. W murach Bazyliki Prymasowskiej wystąpi między innymi Orkiestra Kameralna AUKSO i Łukasz Kuropaczewski.

Wiecej..

Zagrają dla chorej Oli

Środa, 08.08.2012 18:21 • KATEGORIA: Wiadomości

Zagrają dla chorej Oli

Kolejny koncert zapowiada się w Klubie Muzycznym Młyn. Tym razem 14 sierpnia będzie można posłuchać grupy TAKLoopNIE, która zakwalifikowała się do muzycznego programu Polsatu, "Must Be The Music - Tylko Muzyka". Wystąpią również inni zaproszeni goście. Celem koncertu jest zbiórka pieniędzy na pomoc dla ciężko chorującej dziewczynki.

Wiecej..

Prezydent zaprasza na jackowe pierogi

Środa, 08.08.2012 18:17 • KATEGORIA: Wiadomości

Prezydent zaprasza na jackowe pierogi

Na domowe pierogi mieszkańców Gniezna zaprasza włodarz miasta - Jacek Kowalski. Na gnieźnieńskim Rynku 11 sierpnia będzie można skosztować jackowych pierogów. W ten sposób prezydent miasta chce chce wspólnie z mieszkańcami świętować swoje imieniny.

Wiecej..

Poszukiwania zakończone

Wtorek, 07.08.2012 18:24 • KATEGORIA: Wiadomości

Poszukiwania zakończone

W Skorzęcinie zaprzestano dalszych poszukiwań ciała młodej kobiety. Przypomnijmy, że w niedzielę osoba pływająca w jeziorze Niedzięgiel odnalazła zwłoki mężczyzny. To 22-letni mieszkaniec okolic Kutna. Zeznania świadka wskazywały na to, że w wodzie znajduje się także ciało kobiety. Dwudniowe poszukiwania nie urzeczywistniły jednak wiadomości przekazanej przez plażowicza.

Wiecej..

PEC rozbudowuje sieć ciepłowniczą

Wtorek, 07.08.2012 18:18 • KATEGORIA: Wiadomości

PEC rozbudowuje sieć ciepłowniczą

Blisko 400 metrów sieci ciepłowniczej do końca sierpnia powstanie w centrum miasta. Mieszkańcy ulicy Kaszarskiej i Świętego Wawrzyńca zostaną podłączeni do miejskiej sieci ciepłowniczej. Inwestycja, prowadzona obecnie w centrum Gniezna, to dla Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej około 600 tysięcy złotych. W tym roku PEC wykonało także podłączenia Powiatowego Urzędu Pracy i Zakładu Oczyszczania Miasta.

Wiecej..

Ciepłownia od kuchni

Wtorek, 07.08.2012 18:12 • KATEGORIA: Wiadomości

Ciepłownia od kuchni

Jak powstaje ciepło systemowe, będzie można się dowiedzieć podczas kolejnych drzwi otwartych w ciepłowni C13 przy ulicy Spichrzowej w Gnieźnie. 8 września wszyscy mieszkańcy Gniezna po raz drugi będą mogli się dowiedzieć, w jaki sposób ciepło dociera do ich domów. Oprócz zwiedzania ciepłowni mnóstwo atrakcji Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej przygotowuje także dla najmłodszych.

Wiecej..

Będą rywalizować reprezentacje osiedli

Wtorek, 07.08.2012 18:06 • KATEGORIA: Wiadomości

Będą rywalizować reprezentacje osiedli

Reprezentacje gnieźnieńskich osiedli po raz kolejny zmierzą się w mistrzostwach w piłce nożnej. Uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów, którzy chcą reprezentować swoje osiedle, powinni zgłaszać się do swoich rad osiedlowych. Zespoły muszą składać się maksymalnie z dziesięciu zawodników.

Wiecej..

O krok od tragedii!

Poniedziałek, 06.08.2012 18:40 • KATEGORIA: Wiadomości

O krok od tragedii!

Chwile grozy przeżyły osoby, które w niedzielne popołudnie znajdowały się w Galerii Gniezno. Pod naporem wody zawaliła się część dachu.

Wiecej..

« poprzednia 1 2325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335353 354 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych