Piątek, 19.07.2019 19:09 , Dziś imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego Odwiedziło nas 19813682 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Aktualności

Będzie budowa biblioteki i czytelni w I Liceum Ogólnokształcącym

I Liceum Ogólnokształcące w Gnieźnie odzyska bibliotekę. Starosta Dariusz Pilak podpisał w tej sprawie porozumienie z marszałkiem województwa - Markiem Woźniakiem. Przypomnijmy, że szkoła nie miała biblioteki od czasu rozpoczęcia remontu i przebudowy budynku muzealnego, dlatego zarządzający nim sejmik wojewódzki zdecydował się pokryć koszty budowy nowej biblioteki.

Wiecej..

Maluchy poznawały świat

Środa, 25.09.2013 17:51 • KATEGORIA: Wiadomości

Maluchy poznawały świat

Niecodzienne warsztaty odbyły się w Miejskim Ośrodku Kultury. Działający tam Klub Rodzica zaprosił instruktorki z Instytutu Małego Dziecka im. Astrid Lindgren w Poznaniu. Podczas zajęć rodzice mogli wspólnie z dziećmi przekonać się, że twórczy rodzic to twórcze dziecko.

Wiecej..

"Grunt to bunt" w eSTeDe

Środa, 25.09.2013 16:55 • KATEGORIA: Wiadomości

 Grunt to bunt  w eSTeDe

"Grunt to bunt" - takie jest hasło koncertu rockowego, który w najbliższy piątek odbędzie się w eSTeDe. Będzie można usłyszeć miejscowe kapele grające mocną muzykę oraz laureatów ostatniego konkursu w ramach Ostróda Reggae Festival - grupę Big Up!.

Wiecej..

Kto winny utraty dotacji?

Wtorek, 24.09.2013 17:21 • KATEGORIA: Wiadomości

Kto winny utraty dotacji?

Kto jest winny temu, że Szpital Powiatowy w Gnieźnie na rozbudowę utracił 16.000.000 złotych unijnej dotacji? Odpowiedź na to pytanie miało dać otwarte spotkanie z mieszkańcami. Debata opozycji z koalicją rządzącą powiatem była chwilami gorąca, ale bardziej przypominała przedwyborczy wiec. Według senatora Platformy Obywatelskiej - Piotra Gruszczyńskiego - winę ponosi poprzedni dyrektor szpitala, a także były starosta.

Wiecej..

Uczniowie odkrywali czystą Polskę

Wtorek, 24.09.2013 17:10 • KATEGORIA: Wiadomości

Uczniowie odkrywali czystą Polskę

To już po raz dwudziesty Polska uczestniczy w akcji "Sprzątanie Świata". Tym razem do działań pod hasłem: "Odkrywamy Czystą Polskę!" włączyło się, tradycyjnie, Starostwo Powiatowe w Gnieźnie.

Wiecej..

Integracyjna sobota w eSTeDe

Wtorek, 24.09.2013 17:01 • KATEGORIA: Wiadomości

Integracyjna sobota w eSTeDe

W amfiteatrze Centrum Kultury "Scena to dziwna" zaprezentowała się grupa polsko-niemieckiej młodzieży oraz uczestnicy I Wojewódzkiego Festiwalu "Warsztat też śpiewa". Wspaniała atmosfera i pełen amfiteatr pokazały, że istnieje spore zapotrzebowanie na tego typu imprezy.

Wiecej..

Piknik Kulturalny na Zielonym Zapleczu MOK-u

Wtorek, 24.09.2013 16:58 • KATEGORIA: Wiadomości

Piknik Kulturalny na Zielonym Zapleczu MOK-u

Co się odwlecze, to nie uciecze - mówi mądrość ludowa. W odniesieniu do Pikniku Kulturalnego, który odbył się na Zielonym Zapleczu MOK-u, można nawet rzec, że przesunięcie terminu przyniosło same pozytywy.

Wiecej..

"Kurde Pologne" dla wrzesińskiej publiczności

Wtorek, 24.09.2013 16:51 • KATEGORIA: Wiadomości

 Kurde Pologne  dla wrzesińskiej publiczności

Choć obecne czasy same w sobie wydają się nie być śmieszne dla Polaków, okazuje się, że popyt na kabarety nie maleje. Potwierdziła to chociażby frekwencja na niedzielnym występie Kabaretu pod Wyrwigroszem, który odbył się we Wrzesińskim Ośrodku Kultury.

Wiecej..

Gnieźnieński sanepid ma już 60 lat

Poniedziałek, 23.09.2013 15:18 • KATEGORIA: Wiadomości

Gnieźnieński sanepid ma już 60 lat

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gnieźnie obchodziła w piątek 60-lecie istnienia. W związku z doniosłą rocznicą w Centrum Kultury "Scena to dziwna" została zorganizowana uroczystość, na której spotkali się między innymi obecni i emerytowani pracownicy sanepidu.

Wiecej..

IX Gnieźnieński Konkurs Modelarski za nami

Poniedziałek, 23.09.2013 15:14 • KATEGORIA: Wiadomości

IX Gnieźnieński Konkurs Modelarski za nami

Gnieźnieński Konkurs Modelarski ma bogatą tradycję. W tym roku odbył się jako Memoriał Wiesława Sawickiego. Uczestnicy, którzy przyjechali z całej Polski, zaprezentowali imponujące dzieła.

Wiecej..

Rywalizowali strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych

Poniedziałek, 23.09.2013 15:08 • KATEGORIA: Wiadomości

Rywalizowali strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych

Strażacy ochotnicy z terenu powiatu gnieźnieńskiego rywalizowali podczas VIII Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Uczestnicy - zarówno panowie, jak i panie - brali udział w sztafecie pożarniczej i ćwiczeniach bojowych.

Wiecej..

"Odkrywamy Czystą Polskę!"

Poniedziałek, 23.09.2013 15:04 • KATEGORIA: Wiadomości

 Odkrywamy Czystą Polskę!

"Sprzątanie Świata - Polska" to wspólna lekcja poszanowania środowiska. W naszym kraju akcja odbywa się już po raz dwudziesty. Jej celem jest promowanie dbałości o środowisko, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się negatywny wpływ człowieka na środowisko.

Wiecej..

KS wygrywa, Mieszko Carbon przegrywa

Poniedziałek, 23.09.2013 15:01 • KATEGORIA: Sport

KS wygrywa, Mieszko Carbon przegrywa

Ze zmiennym szczęściem zagrały w sobotę gnieźnieńskie zespoły piłkarskie. KS Gniezno, po ciekawym widowisku, pokonał na boisku przy Strumykowej pokonał drużynę Wiary Lecha 2:1. Niestety, bez punktów wrócili do Pierwszej Stolicy Polski piłkarze Mieszka Carbon. W Kostrzynie przegrali z tamtejszą Lechią 1:2.

Wiecej..

Zwycięstwo Stelli Niechan

Poniedziałek, 23.09.2013 14:49 • KATEGORIA: Sport

Zwycięstwo Stelli Niechan

Tenisistki stołowe Stelli Niechan Gniezno rozegrały kolejny mecz w ramach rozgrywek pierwszej ligi. Przeciwnikiem gnieźnianek były zawodniczki Polmleku Zamer Lidzbark Warmiński.

Wiecej..

Otwarte Mistrzostwa Gniezna w speedrowerze

Poniedziałek, 23.09.2013 14:45 • KATEGORIA: Sport

Otwarte Mistrzostwa Gniezna w speedrowerze

Miniona sobota opanowana została na osiedlu Ustronie przez speedrower. Na usytuowanym tam torze odbyły się Otwarte Mistrzostwa Gniezna.

Wiecej..

Uczniowie kontra nauczyciele

Poniedziałek, 23.09.2013 14:42 • KATEGORIA: Sport

Uczniowie kontra nauczyciele

Rok szkolny rozpoczęty, czas więc na imprezy sportowe organizowane w szkołach. Jedną z takowych był Dzień Siatkówki zorganizowany w Gimnazjum nr 4.

Wiecej..

Przychodnia "Winiary" będzie w innym budynku

Piątek, 20.09.2013 17:11 • KATEGORIA: Wiadomości

Przychodnia  Winiary  będzie w innym budynku

Najprawdopodobniej jeszcze w tym roku Przychodnia Lekarzy Rodzinnych "Winiary" zostanie przeniesiona. Zmieniona lokalizacja (na os. Jagiellońskim 29) nie przyniesie większych utrudnień dla pacjentów. Być może zabraknie gabinetu stomatologicznego, reszta jednak jeszcze w grudniu rozpocznie normalną pracę w nowym miejscu.

Wiecej..

Pokazali projekty realizowane w Gnieźnie

Piątek, 20.09.2013 16:59 • KATEGORIA: Wiadomości

Pokazali projekty realizowane w Gnieźnie

Przedstawiciele Związku Miast Polskich, po debacie na temat rozwiązań związanych z profilaktyką uzależnień, odwiedzili Schronisko dla Bezdomnych "Pomocna Przystań" na Kawiarach. Wizyta była przyczynkiem do dyskusji w drugim dniu konferencji.

Wiecej..

Nowi uczniowie w I Liceum Ogólnokształcącym

Piątek, 20.09.2013 16:53 • KATEGORIA: Wiadomości

Nowi uczniowie w I Liceum Ogólnokształcącym

Chociaż od początku września minęło już sporo czasu, to pierwszaki z I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie dopiero teraz zostały przyjęte w poczet uczniów. W siedmiu nowo utworzonych klasach uczy się już ponad 200 osób.

Wiecej..

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w "Prymusie"

Piątek, 20.09.2013 16:51 • KATEGORIA: Wiadomości

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w  Prymusie

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka Świętowano dziś w Przedszkolu Językowym "Prymus". W nowo otwartym budynku dzieci mają komfortowe warunki nie tylko do świętowania, ale też codziennych zajęć, które są jednak nieco inne niż w większości przedszkoli.

Wiecej..

Ruszyły sekcje Miejskiego Ośrodka Kultury

Piątek, 20.09.2013 16:48 • KATEGORIA: Wiadomości

Ruszyły sekcje Miejskiego Ośrodka Kultury

Kolejny, już sześćdziesiąty, sezon Miejskiego Ośrodka Kultury rozpoczął się na dobre. Nadal trwa jednak nabór do sekcji i warsztatów działających w MOK-u. Zapisów będzie można dokonywać między innymi podczas sobotniego Pikniku Kulturalnego.

Wiecej..

Pomysły na profilaktykę

Czwartek, 19.09.2013 18:08 • KATEGORIA: Wiadomości

Pomysły na profilaktykę

Jak najskuteczniej chronić mieszkańców przed narkomanią i alkoholizmem, zastanawiają się na konferencji w Gnieźnie przedstawiciele Związku Miast Polskich. Dzielą się oni swoimi pomysłami na profilaktykę.

Wiecej..

"Błękitna krew" w I Liceum Ogólnokształcącym

Czwartek, 19.09.2013 18:03 • KATEGORIA: Wiadomości

 Błękitna krew  w I Liceum Ogólnokształcącym

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyli w warsztatach łączących dwa projekty propagujące oddawanie krwi na potrzeby ratownictwa medycznego. Jak podkreśla dyrektor szkoły - Bogusława Młodzikowska - to nie pierwsza tego typu akcja w popularnej "Szesnastce".

Wiecej..

Szachiści z Gniezna w pierwszej lidze

Czwartek, 19.09.2013 17:58 • KATEGORIA: Wiadomości

Szachiści z Gniezna w pierwszej lidze

Szachiści Ludowego Klubu Sportowego Chrobry Gniezno awansowali do pierwszej ligi. Ten ogromny sukces ogromne wyzwanie, ale także mobilizacja do wytrwałych treningów.

Wiecej..

MOK zaprasza na warsztaty i Piknik Kulturalny

Czwartek, 19.09.2013 17:49 • KATEGORIA: Wiadomości

MOK zaprasza na warsztaty i Piknik Kulturalny

W najbliższą sobotę Miejski Ośrodek Kultury zaprasza rodziców z dziećmi na wspólne warsztaty. Tematem będą między innymi zabawy dziecięce. W ten sam dzień odbędzie się także Piknik Kulturalny. Ta impreza planowana była na miniony weekend, lecz pogoda zmusiła MOK do zmiany terminu.

Wiecej..

« poprzednia 1 2320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330409 410 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych