Sobota, 15.12.2018 01:46 , Dziś imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny Odwiedziło nas 17987635 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Aktualności

Zabawki dla afgańskich dzieci

Czwartek, 28.02.2013 17:26 • KATEGORIA: Wiadomości

Zabawki dla afgańskich dzieci

Zabawki zebrane w powiecie gnieźnieńskim dla afgańskich dzieci pojechały do Poznania, a stamtąd za kilka dni zostaną przetransportowane do prowincji Ghazni i przekazane dzieciom. Polscy żołnierze w Afganistanie zajmą się rozprowadzaniem darów od polskich dzieci w sierocińcach i szkołach. W całym powiecie do akcji włączyły się szkoły i przedszkola, a także Powiatowy Zarząd Dróg.

Wiecej..

Zapraszali do "Dziewiątki"

Czwartek, 28.02.2013 16:37 • KATEGORIA: Wiadomości

Zapraszali do  Dziewiątki

Rozpoczęły się zapisy do szkół podstawowych. Gnieźnieńskie placówki zapraszają na "drzwi otwarte". Przyszłych pierwszaków do swojej szkoły zaprosili także uczniowie i nauczyciele z "Dziewiątki".

Wiecej..

Gniezno: zabawki polecą do Afganistanu

Czwartek, 28.02.2013 10:49 • KATEGORIA: Wiadomości

Gniezno: zabawki polecą do Afganistanu

Wiecej..
Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości

Dwadzieścia dwie firmy z powiatu gnieźnieńskiego powalczą o nagrodę Orła Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości. Przedsiębiorców mogą zgłaszać członkowie kapituły konkursowej, wójtowie lub burmistrzowie, albo sami przedsiębiorcy. Firmy rywalizować będą w ośmiu kategoriach.

Wiecej..

Odnawialne źródła energii w praktyce

Środa, 27.02.2013 16:12 • KATEGORIA: Wiadomości

Odnawialne źródła energii w praktyce

Jak wykorzystać odnawialne źródła energii do ogrzewania domów, można było się dowiedzieć podczas spotkania w Miejskim Ośrodku Kultury. Specjaliści tłumaczyli, jak "zieloną energię" można wykorzystać w domu oraz jakie są możliwości dofinansowania takiej inwestycji.

Wiecej..

Historyczne plakaty trafiły do szkół

Środa, 27.02.2013 16:07 • KATEGORIA: Wiadomości

Historyczne plakaty trafiły do szkół

Plakaty edukacyjne dotyczące pierwszych Piastów trafiły do szkół w całej Polsce. Piętnaście tysięcy szkół podstawowych otrzymało 60 tys. plakatów opowiadających o początkach państwa polskiego. Powiat gnieźnieński zrealizował ten projekt dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej.

Wiecej..

Nowa Rada Działalności Pożytku Publicznego

Środa, 27.02.2013 16:03 • KATEGORIA: Wiadomości

Nowa Rada Działalności Pożytku Publicznego

Prezydent Gniezna powołał nową Radę Działalności Pożytku Publicznego. W jej skład wchodzą przedstawiciele Urzędu Miejskiego, Rady Miasta oraz organizacji pozarządowych. Kadencja rady trwa dwa lata. Przez ten czas do jej najważniejszych zadań należy między innymi opiniowanie projektów uchwał dotyczących zadań publicznych oraz pomoc władzom miejskim w rozwiązywaniu konfliktów z organizacjami pozarządowymi.

Wiecej..

Niewidomi uczą się obsługi komputerów

Wtorek, 26.02.2013 18:00 • KATEGORIA: Wiadomości

Niewidomi uczą się obsługi komputerów

Trwają kursy komputerowe dla osób niewidomych i niedowidzących z miasta Gniezna. W ramach projektu "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu osób niepełnosprawnych w Gnieźnie" niewidomi otrzymali komputery ze specjalnym oprogramowaniem oraz dostępem do Internetu. Wartość projektu, w 100% finansowanego ze środków Unii Europejskiej, to ponad 1.600.000 złotych.

Wiecej..

Zabawki dla afgańskich dzieci

Wtorek, 26.02.2013 17:42 • KATEGORIA: Wiadomości

Zabawki dla afgańskich dzieci

Wielkopolskie szkoły, firmy i instytucje zbierały zabawki dla afgańskich dzieci. Zabawki w marcu zostaną przetransportowane do prowincji Ghazni, gdzie polscy żołnierze przekażą je dzieciom. Akcja koordynowana jest przez Urząd Wojewódzki w Poznaniu. Również w powiecie gnieźnieńskim szkoły i przedszkola stanęły na wysokości zadania i zebrały pluszaki dla dzieci poszkodowanych w działaniach wojennych.

Wiecej..

O chrzcie Rusi Kijowskiej

Wtorek, 26.02.2013 17:32 • KATEGORIA: Wiadomości

O chrzcie Rusi Kijowskiej

Jak wyglądał chrzest Rusi Kijowskiej i jakie były jego następstwa, opowiadał w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie profesor Wołodymyr Wasyłenko. Ruś Kijowska, czyli obecna Ukraina, chrzest przyjęła w 988 roku. Przyjęcie chrześcijaństwa było dla kraju momentem zwrotnym.

Wiecej..

Folklor we Wrzesińskim Ośrodku Kultury

Wtorek, 26.02.2013 17:23 • KATEGORIA: Wiadomości

Folklor we Wrzesińskim Ośrodku Kultury

Pełna sala publiczności wysłuchała corocznego koncertu Zespołu Folklorystycznego "Ziemia Wrzesińska". Koncert "Serce za serce" organizowany jest po to, by podziękować mieszkańcom Wrześni za wsparcie zespołu, który w przyszłym roku obchodzić będzie dziesięciolecie działalności.

Wiecej..

Umowa na finansowanie rewitalizacji targowiska podpisana

Poniedziałek, 25.02.2013 18:13 • KATEGORIA: Wiadomości

Umowa na finansowanie rewitalizacji targowiska podpisana

Miasto Gniezno podpisało umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego na finansowanie rewitalizacji targowiska w ramach inicjatywy JESSICA. Jest to pożyczka na bardzo preferencyjnych warunkach: oprocentowanie jest niewielkie, a zadłużenie spłaca się z zysków uzyskanych z danej inwestycji.

Wiecej..

Trwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Poniedziałek, 25.02.2013 18:05 • KATEGORIA: Wiadomości

Trwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Rozpoczął się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Bezpłatnych porad w całym kraju udzielać będą policjanci, prawnicy, kuratorzy czy komornicy. Również w gnieźnieńskim Ośrodku Pomocy Osobom Poszkodowanym Przestępstwem będzie można uzyskać fachową pomoc.

Wiecej..

"Dobre praktyki cyfrowej szkoły"

Poniedziałek, 25.02.2013 17:59 • KATEGORIA: Wiadomości

 Dobre praktyki cyfrowej szkoły

Czy laptopy, mobilne pracownie i tablice interaktywne zastąpią kiedyś tradycyjne tablice, kredę i książki? Specjaliści nie mają wątpliwości, że tak. O technologicznych nowościach, które wykorzystywane są w szkołach XXI wieku, rozmawiano podczas konferencji "Dobre praktyki cyfrowej szkoły" we Wrześni.

Wiecej..

Zajęcia sztuk walki w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie

Poniedziałek, 25.02.2013 17:00 • KATEGORIA: Wiadomości

Zajęcia sztuk walki w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie

Uczestnicy sekcji sportowych Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie zaprezentowali swoje umiejętności mieszkańcom oraz swoim najbliższym podczas pokazu w sali widowiskowej MOK-u. Na scenie można było zobaczyć między innymi członków sekcji tai chi, karate czy capoeiry.

Wiecej..

LKS Rogowo mistrzem Polski

Poniedziałek, 25.02.2013 16:54 • KATEGORIA: Sport

LKS Rogowo mistrzem Polski

Przez dwa dni hala Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, mieszcząca się przy ulicy Paczkowskiego, była areną finałów Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w hokeju. W dwudniowych zmaganiach udział wzięło sześć drużyn. Oprócz dwóch gnieźnieńskich - Startu 1954 oraz Stelli - można było zobaczyć jeszcze ekipy: LKS Gąsawa, LKS Rogowo, Ósemki Tarnowskie Góry i MKS Siemianowiczanki. Turniej rozgrywany był systemem "każdy z każdym".

Wiecej..

"Szukamy Młodych Talentów"

Poniedziałek, 25.02.2013 16:52 • KATEGORIA: Sport

 Szukamy Młodych Talentów

W czwartek odbył się kolejny, czwarty turniej "Szukamy Młodych Talentów" w tenisie stołowym. Tym razem, po raz pierwszy w Niechanowie, rywalizowało 70 najmłodszych pingpongistów z powiatu gnieźnieńskiego i Wielkopolski.

Wiecej..

Finał Pustachowa CUP

Poniedziałek, 25.02.2013 16:49 • KATEGORIA: Sport

Finał Pustachowa CUP

Już w najbliższą sobotę zapadną ostateczne rozstrzygnięcia w tegorocznej edycji turnieju piłkarskiego Pustachowa CUP.

Wiecej..

Września: cyfrowe szkoły

Sobota, 23.02.2013 13:23 • KATEGORIA: Wiadomości

Września: cyfrowe szkoły

Wiecej..
Grażyna Kozanecka przewodniczącą  Ziemi Gnieźnieńskiej

Krzysztof Ostrowski złożył rezygnację z funkcji przewodniczącego Stowarzyszenia "Ziemia Gnieźnieńska". Jak tłumaczy, jego decyzja jest wynikiem wyboru na przewodniczącego Komitetu Terenowego Prawa i Sprawiedliwości. Były przewodniczący zaznacza, że nie chciał także, aby "Ziemia Gnieźnieńska" była nazywana "przybudówką PiS-u".

Wiecej..

Więcej PIT-ów przesyłanych przez Internet

Piątek, 22.02.2013 18:00 • KATEGORIA: Wiadomości

Więcej PIT-ów przesyłanych przez Internet

Coraz więcej płatników rezygnuje z osobistych odwiedzin skarbówki i zeznania podatkowe przesyła drogą elektroniczną. Ułatwia to nowa strona internetowa Ministerstwa Finansów, na której znajdziemy odpowiednie formularze w wersji elektronicznej.

Wiecej..
Wystawa  Składniki naturalne  w Miejskim Ośrodku Kultury

Obrazy Tomasza Bukowskiego i Andrzeja Zdanowicza oglądać można w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie. W Dużej Galerii MOK-u otwarta została wystawa "Składniki naturalne". Ten tytuł można interpretować bardzo różnie, jednak jednym z naturalnych składników tej wystawy są same obrazy malowane własnoręcznie wykonywaną farbą.

Wiecej..

16 marca "drzwi otwarte" w Powiatowym Urzędzie Pracy

Piątek, 22.02.2013 17:50 • KATEGORIA: Wiadomości

16 marca  drzwi otwarte  w Powiatowym Urzędzie Pracy

Osoby bezrobotne oraz poszukujące pracy, które w ciągu tygodnia nie mogą dotrzeć do Powiatowego Urzędu Pracy, będą mogły skorzystać z jego usług także w sobotę. 16 marca urząd, tradycyjnie, otworzy swoje drzwi dla wszystkich interesantów. Tego dnia od godziny 8.00 do 12.00 będzie można zarejestrować się w urzędzie, skorzystać z porad doradców zawodowych i pośredników pracy, a także przygotować wniosek o przyznanie dotacji na założenie własnej firmy.

Wiecej..

Kolejne środki dla osób bezrobotnych

Czwartek, 21.02.2013 17:09 • KATEGORIA: Wiadomości

Kolejne środki dla osób bezrobotnych

Powiatowy Urząd Pracy w Gnieźnie ma kolejne środki dla osób bezrobotnych. Za realizację projektu "Perspektywa" urząd pozyska dodatkowo blisko cztery i pół miliona złotych. projekt ten skierowany jest szczególnie do osób młodych, po 50. roku życia, niepełnosprawnych oraz zamieszkujących tereny wiejskie. Do końca roku realizowane będą staże. Można także ubiegać się o dotację na utworzenie własnej działalności gospodarczej.

Wiecej..

« poprzednia 1 2318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328379 380 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych