Środa, 19.12.2018 17:23 , Dziś imieniny: Beniaminy, Dariusza, Gabrieli Odwiedziło nas 18019192 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Aktualności

Dużo wiedzą o żużlu

Czwartek, 21.03.2013 14:55 • KATEGORIA: Wiadomości

Dużo wiedzą o żużlu

Gimnazjaliści z powiatu gnieźnieńskiego zmierzyli się po raz drugi w Turnieju Wiedzy o Żużlu. Najlepsze drużyny, wyłonione podczas eliminacji szkolnych, spotkały się w Starym Ratuszu, gdzie przyszło im się zmierzyć z nie lada wyzwaniem. Pytania podczas Etapu Drużynowego były trudne, jednak uczniowie sobie poradzili. Do finału przeszła drużyna z gimnazjum w Trzemesznie.

Wiecej..

"Damy i huzary" w gnieźnieńskim teatrze

Czwartek, 21.03.2013 14:47 • KATEGORIA: Wiadomości

 Damy i huzary  w gnieźnieńskim teatrze

Gnieźnieński teatr zaprasza na kolejną premierę. Tym razem, z okazji przypadającej w tym roku 220. rocznicy urodzin Aleksandra Fredry, już w sobotę będzie wystawiona sztuka tegoż autora - "Damy i huzary".

Wiecej..

Gniezno: teatr zaprasza na premierę

Czwartek, 21.03.2013 12:05 • KATEGORIA: Wiadomości

Gniezno: teatr zaprasza na premierę

Wiecej..

Gniezno: Skiba na Festiwalu Nauki i Kultury

Czwartek, 21.03.2013 11:55 • KATEGORIA: Wiadomości

Gniezno: Skiba na Festiwalu Nauki i Kultury

Wiecej..

Deklaracje "śmieciowe" z zasobów spółdzielczych

Środa, 20.03.2013 16:26 • KATEGORIA: Wiadomości

Deklaracje  śmieciowe  z zasobów spółdzielczych

Od lipca wchodzą w życie nowe przepisy o odpadach komunalnych. W Gnieźnie od osoby zapłacimy miesięcznie 11 złotych za śmieci segregowane i 13,50 zł za niesegregowane. Właściciele posesji muszą również złożyć do końca miesiąca deklarację, ile osób mieszka w danym bloku lub kamienicy. Realizacja nowej ustawy stwarza jednak wiele problemów w spółdzielniach mieszkaniowych.

Wiecej..

Nieuczciwe działania parabanków

Środa, 20.03.2013 14:54 • KATEGORIA: Wiadomości

Nieuczciwe działania parabanków

Zamiast otrzymania obiecanego kredytu straciła sześć tysięcy złotych, których od ponad dwóch lat nie może odzyskać. Mowa o pani Iwonie, która czuje się poszkodowana przez jeden z parabanków. W listopadzie 2010 roku Iwona Kapsa w Bydgoszczy podpisała umowę kredytową z jedną z firm oferujących bardzo szybką pomoc finansową. Zamiast 100 tys. zł pożyczki klientka otrzymała pismo o konieczności dopełnienia kolejnych warunków, aby otrzymać pieniądze, co zmusiło ją do rezygnacji z umowy.

Wiecej..

Mówili o energooszczędnym budownictwie

Środa, 20.03.2013 14:42 • KATEGORIA: Wiadomości

Mówili o energooszczędnym budownictwie

O "inteligentnym" budownictwie i wykorzystywaniu energii odnawialnej do ogrzewania budynków rozmawiali uczestnicy seminarium "Buduj energooszczędnie". W sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Gnieźnie uczestnicy spotkania mieli okazję dowiedzieć się, czym są "inteligentne" domy oraz w jaki sposób - wykorzystując zieloną energię - zmniejszyć koszty ogrzewania.

Wiecej..

Koncertowo w eSTeDe

Środa, 20.03.2013 14:33 • KATEGORIA: Wiadomości

Koncertowo w eSTeDe

Gnieźnieński chór Metrum wystąpił dla maluchów z Przedszkola nr 2 w Gnieźnie. Muzyczne spotkanie w Centrum Kultury "Scena to dziwna" miało na celu zachęcenie maluchów do poznania muzyki chóralnej. Z inicjatywą zorganizowania koncertu wyszli chórzyści.

Wiecej..

Gniezno: z sierpem na kierowcę!

Środa, 20.03.2013 12:23 • KATEGORIA: Wiadomości

Gniezno: z sierpem na kierowcę!

Dużo strachu najadł się kierowca Tira, który jechał ulicą Kłeckoską w Gnieźnie. Gdy zauważył mężczyznę idącego środkiem drogi chcąc uniknąć tragedii zatrzymał auto. W odwecie pieszy zaczął uderzać sierpem w drzwi pojazdu. Sprawca został zatrzymany.

Wiecej..

Dziękowali za wybór papieża Franciszka

Wtorek, 19.03.2013 16:43 • KATEGORIA: Wiadomości

Dziękowali za wybór papieża Franciszka

Wierni z archidiecezji gnieźnieńskiej dziękowali za wybór papieża Franciszka. W katedrze odbyła się msza święta dziękczynna w dniu inauguracji pontyfikatu Ojca Świętego. Modlono się również w intencji prymasa Polski, który obchodził święto patrona. Podczas kazania arcybiskup Józef Kowalczyk przypomniał moment wyboru nowego papieża.

Wiecej..
Rozpoczął się 5. Gnieźnieński Festiwal Nauki i Kultury

Rozpoczął się 5. Gnieźnieński Festiwal Nauki i Kultury. Do piątku w Centrum Kultury "Scena to dziwna", uczelniach wyższych oraz szkołach ponadgimnazjalnych i ośrodkach wychowawczych powiatu gnieźnieńskiego odbywać się będą koncerty, wykłady oraz warsztaty. W tym roku tematem festiwalu jest kultura niezależna. W eSTeDe uczestnicy festiwalu spotkają się między innymi z Dariuszem Paczkowskim, "Patyczakiem", Grzegorzem Kmitą i "Skibą".

Wiecej..

Jakie są prawa konsumentów?

Wtorek, 19.03.2013 16:30 • KATEGORIA: Wiadomości

Jakie są prawa konsumentów?

Każdy z nas jest konsumentem. Wystarczy, że kupuje produkty lub korzysta z usług. Dlatego warto już od najmłodszych lat poznawać, jakie mamy prawa, gdy towar odbiega od naszych oczekiwań. Poszerzaniu naszej wiedzy służą konkursy konsumenckie. Powiatowy etap wielkopolskiego konkursu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych odbył się w auli Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie przy ulicy Mieszka I.

Wiecej..

Wiedza - piąty element

Wtorek, 19.03.2013 16:23 • KATEGORIA: Wiadomości

Wiedza - piąty element

Hip-hop to nie tylko muzyka i taniec. To oficjalny ruch kultury, który, jak się okazuje, narodził się już przed czterdziestu laty. Z początku utożsamiany z gangami, dziś służy edukacji młodzieży. Tego wszystkiego można było się dowiedzieć podczas wykładu Łukasza Pączkowskiego z Polskiego Stowarzyszenia Kultury Hip-Hopu.

Wiecej..

Gniezno: śmieci po nowemu

Wtorek, 19.03.2013 10:33 • KATEGORIA: Wiadomości

Gniezno: śmieci po nowemu

Wiecej..

Postulaty lewicy dotyczące walki z bezrobociem

Poniedziałek, 18.03.2013 18:21 • KATEGORIA: Wiadomości

Postulaty lewicy dotyczące walki z bezrobociem

Sojusz Lewicy Demokratycznej przedstawił ministrowi pracy swoje postulaty dotyczące walki z bezrobociem. Według SLD, rząd powinien pomóc osobom bezrobotnym, które chcą założyć własną działalność gospodarczą, udzielając mikropożyczek oraz refundując składki przedsiębiorcom zatrudniającym osoby długotrwale bezrobotne. Sojusz proponuje także zmiany w ubezpieczeniach społecznych oraz podatkach.

Wiecej..

"Drzwi otwarte" w Powiatowym Urzędzie Pracy w Gnieźnie

Poniedziałek, 18.03.2013 18:18 • KATEGORIA: Wiadomości

 Drzwi otwarte  w Powiatowym Urzędzie Pracy w Gnieźnie

Rośnie bezrobocie w powiecie gnieźnieńskim. Bez stałego zajęcia jest już ponad 8500 osób, co oznacza, że stopa bezrobocia przekracza 16%. Dla tych, którzy chcieli uzyskać więcej informacji na temat zatrudnienia lub zmiany pracy, Powiatowy Urząd Pracy w Gnieźnie otworzył swoje drzwi specjalnie w ostatnią wolną sobotę.

Wiecej..

Koncertowo w szkole muzycznej

Poniedziałek, 18.03.2013 18:16 • KATEGORIA: Wiadomości

Koncertowo w szkole muzycznej

Uczniowie pierwszych klas szkoły muzycznej w Gnieźnie koncertowali dla swoich rówieśników. W szkolnej auli swoimi umiejętnościami popisywali się najmłodsi klarneciści, gitarzyści, akordeoniści i skrzypaczki.

Wiecej..

Będą uczyć najmłodszych pływania

Poniedziałek, 18.03.2013 18:11 • KATEGORIA: Wiadomości

Będą uczyć najmłodszych pływania

Dziewięćdziesięcioro dzieci z powiatu gnieźnieńskiego weźmie udział w kolejnej edycji zajęć z zakresu nauki pływania. Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan pozyskało ponad 36 tysięcy złotych na kursy pływania dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Zajęcia rozpoczną się w kwietniu i potrwają do listopada.

Wiecej..

Złoto i srebro w boksie

Poniedziałek, 18.03.2013 18:08 • KATEGORIA: Sport

Złoto i srebro w boksie

Złoty i srebrny medal podczas Mistrzostw Polski Seniorek w boksie wywalczyły zawodniczki Stelli Gniezno. Karolina Koszela złoty w wadze 81 kilogramów, a Marlena Gawrońska - srebrny w wadze +81 kilogramów. Z zawodniczkami spotkał się prezydent Gniezna. Uhonorował obie specjalną gratyfikacją.

Wiecej..

KS Gniezno powalczy o ekstraklasę

Poniedziałek, 18.03.2013 18:05 • KATEGORIA: Sport

KS Gniezno powalczy o ekstraklasę

KS Gniezno na ostatnie spotkanie w rundzie zasadniczej udał się do Lublina. Tam był podejmowany przez również walczący o fazę play-off AZS UMCS. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gnieźnian 4:3. Ta wygrana zapewniła im udział w finałowej "czwórce".

Wiecej..

Warta Śrem zwycięzcą III Turnieju "Piłkarskie Nadzieje"

Poniedziałek, 18.03.2013 18:03 • KATEGORIA: Sport

Warta Śrem zwycięzcą III Turnieju  Piłkarskie Nadzieje

III Turniej Piłki Nożnej Pięcioosobowej "Piłkarskie Nadzieje" został rozegrany w hali Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Paczkowskiego. Pierwsze miejsce w zawodach wywalczyła drużyna Warty Śrem.

Wiecej..

Stella Niechan II Gniezno z awansem do pierwszej ligi

Poniedziałek, 18.03.2013 18:00 • KATEGORIA: Sport

Stella Niechan II Gniezno z awansem do pierwszej ligi

Tenisistki stołowe drugiego zespołu Stelli Niechan Gniezno awansowały do pierwszej ligi. To spory sukces młodej drużyny, która w rozgrywkach drugoligowych prezentowała się rewelacyjnie.

Wiecej..

38-latek zatruł się alkoholem metylowym

Sobota, 16.03.2013 11:50 • KATEGORIA: Wiadomości

38-latek zatruł się alkoholem metylowym

Do gnieźnieńskiego szpitala trafił 38-latek z podejrzeniem zatrucia alkoholem metylowym. Lekarze walczą o jego życie.

Wiecej..

Mistrzostwa Europy w rugby w Wielkopolsce

Piątek, 15.03.2013 16:44 • KATEGORIA: Wiadomości

Mistrzostwa Europy w rugby w Wielkopolsce

Czy Gniezno będzie jednym z miast gospodarzy mistrzostw Europy do lat 18 w rugby? Odpowiedź na to pytanie poznamy w wakacje. W przyszłym roku, od 9 do 20 kwietnia, w Wielkopolsce rozgrywane będą mistrzostwa Europy w rugby. Teraz wielkopolskie miasta walczą o to, w którym z nich odbędą się mecze.

Wiecej..

« poprzednia 1 2315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325380 381 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych