Czwartek, 18.10.2018 12:02 , Dziś imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza Odwiedziło nas 17589549 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Aktualności

Ponad 150 tabletek metamfetaminy zarekwirowanych w Skorzęcinie

Na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie policjanci kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie zatrzymali dwóch mężczyzn, przy których znaleziono blisko 157 tabletek metamfetaminy. Za posiadanie środków odurzających zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Wiecej..

Mural powstańczy na ścianie "Siódemki"

Piątek, 31.08.2018 12:42 • KATEGORIA: Wiadomości

Mural powstańczy na ścianie  Siódemki

Mural wykonany przez gnieźnieńskiego artystę na jednej ze ścian popularnej "Siódemki" wpisuje się w 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Dzieło na początek roku szkolnego dobrze wróży pamięci o tym jakże ważnym wydarzeniu.

Wiecej..

Pożegnanie wakacji na Tysiącleciu

Piątek, 31.08.2018 12:36 • KATEGORIA: Wiadomości

Pożegnanie wakacji na Tysiącleciu

Gnieźnieńska Spółdzielnia Mieszkaniowa zorganizowała kolejny festyn rodzinny na pożegnanie wakacji. Tym razem bawiły się dzieci z Tysiąclecia.

Wiecej..

Krystyna Prońko w Miejskim Ośrodku Kultury

Piątek, 31.08.2018 12:31 • KATEGORIA: Wiadomości

Krystyna Prońko w Miejskim Ośrodku Kultury

Koncert Krystyny Prońko tuż przed rozpoczęciem nowego sezonu kulturalnego w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie będzie niewątpliwie ważnym wydarzeniem. Warto zatem zarezerwować sobie czas 9 września 2018 roku (niedziela), a już teraz kupić bilet.

Wiecej..

Polska niepokonana

Piątek, 31.08.2018 12:23 • KATEGORIA: Sport

Polska niepokonana

Polscy laskarze w turnieju Hockey Series Open po trzech dniach rywalizacji są zespołem niepokonanym. Jak już informowaliśmy, w pierwszym pojedynku biało-czerwoni wysoko pokonali Cypr (17:0). W drugim dniu również wysoko rozprawili się z Litwinami - 11:0. Wczoraj (30 sierpnia 2018 roku) pokonali 2:0 Czechów, czyli ekipę, która - tak jak Polacy - walczy o awans.

Wiecej..

Ostatnia wakacyjna sesja Rady Miasta Gniezna

Czwartek, 30.08.2018 13:16 • KATEGORIA: Wiadomości

Ostatnia wakacyjna sesja Rady Miasta Gniezna

Zmiany przepisów dotyczących ksiąg wieczystych sprawiły, że zakończony ma być miejski program sprzedaży działek z projektu "Mój własny dom w Gnieźnie". Do tej pory odbywał się on na preferencyjnych warunkach.

Wiecej..

Pijana lekarka przyjmowała w poradni szpitala

Czwartek, 30.08.2018 13:09 • KATEGORIA: Wiadomości

Pijana lekarka przyjmowała w poradni szpitala

Trwa dochodzenie w sprawie, która - jak przyznaje dyrektor Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych "Dziekanka" w Gnieźnie - nie miała prawa się wydarzyć. A jednak to prawda, że lekarka tego szpitala, w którym między innymi leczy się uzależnioną młodzież, przyjmowała na izbie przyjęć, będąc pod wyraźnym wpływem alkoholu.

Wiecej..

Szklane domy, czyli Narodowe Czytanie

Czwartek, 30.08.2018 12:57 • KATEGORIA: Wiadomości

Szklane domy, czyli Narodowe Czytanie

Narodowe Czytanie to przede wszystkim forma promocji czytelnictwa. W 2018 roku lekturą będzie "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego. Akcję wspiera również powiat gnieźnieński.

Wiecej..

Wielka Tęczowa Zbiórka

Czwartek, 30.08.2018 12:46 • KATEGORIA: Wiadomości

Wielka Tęczowa Zbiórka

Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy "Dom Tęcza" - dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną - prowadzonego przez Stowarzyszenie "MAKI" (z siedzibą przy ulicy Sikorskiego 12 w Gnieźnie), zwracają się z prośbą o wsparcie akcji w postaci zbiórki potrzebnych rzeczy dla psów z gnieźnieńskiego schroniska.

Wiecej..
Zmiany i kontynuacja w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej

W gnieźnieńskiej filii Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu szykują się zmiany. Będą one raczej tylko roszadą personalną. Nowa kierownik nie zapowiada większych zmian.

Wiecej..

Hockey Series Open

Środa, 29.08.2018 12:54 • KATEGORIA: Sport

Hockey Series Open

Wystartował w Gnieźnie prestiżowy turniej - Hockey Series Open mężczyzn, będący pierwszym etapem kwalifikacji do igrzysk olimpijskich. W Pierwszej Stolicy Polski zagra między innymi reprezentacja naszego kraju. Pierwszy pojedynek Polacy zagrali z reprezentacją Cypru. Biało-czerwoni wygrali ten mecz wysoko - aż 17:0.

Wiecej..

Dożynki gminne w Dziekanowicach

Wtorek, 28.08.2018 13:21 • KATEGORIA: Wiadomości

Dożynki gminne w Dziekanowicach

Rolnicy z gminy Łubowo dziękowali za tegoroczne plony. Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się mszą świętą w kościele w Wartkowicach, skąd korowodem uczestnicy święta plonów przeszli na plac dożynkowy na terenie Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy. Długotrwała susza spowodowała, że 2018 rok nie był dla rolników łatwy.

Wiecej..

W niedzielę dożynki powiatowo-gminne we wsi Piekary

Wtorek, 28.08.2018 12:54 • KATEGORIA: Wiadomości

W niedzielę dożynki powiatowo-gminne we wsi Piekary

Będą ludowe obrzędy, zabawy i animacje dla najmłodszych, wiele degustacji, a także występ powiatowej orkiestry dętej oraz koncerty dwóch gwiazd: Czadomana i Roberto Zucaro. Dożynki powiatowo-gminne w 2018 roku zostaną zorganizowane we wsi Piekary (gmina Gniezno). Odbędą się one już w najbliższą niedzielę (2 września).

Wiecej..

O.S.T.R.y finał Królewskiego Festiwalu Arystycznego

Wtorek, 28.08.2018 12:28 • KATEGORIA: Wiadomości

O.S.T.R.y finał Królewskiego Festiwalu Arystycznego

Wydarzenia - niesamowite i zjawiskowe, ale też i te kameralne - wypełniły letnią ofertę kulturalną Gniezna podczas Królewskiego Festiwalu Artystycznego. Miasto ożyło, a turyści zaczynają je odwiedzać również ze względu na festiwal, a nie tylko na historię. Na gnieźnieńskim Rynku, ale nie tylko, występowali zarówno artyści z całej Polski, jak i z zagranicy. Wszystko dobre kiedyś jednak się kończy. Najbliższy weekend (1-2 września 2018 roku) zamknie tegoroczny KFA.

Wiecej..

Święto plonów w Witkowie

Wtorek, 28.08.2018 12:09 • KATEGORIA: Wiadomości

Święto plonów w Witkowie

Dożynki gminne w Witkowie tradycyjnie rozpoczęły się od uroczystej mszy świętej w kościele św. Mikołaja. Następnie uroczystym korowodem uczestnicy dożynek przeszli na Stadion Miejski, aby wziąć udział w uroczystościach obrzędowych święta plonów.

Wiecej..

IV Weekend Grajków Ulicznych "Po Drodze" za nami

Poniedziałek, 27.08.2018 14:14 • KATEGORIA: Wiadomości

IV Weekend Grajków Ulicznych  Po Drodze  za nami

Z kilku miejsc na terenie centrum Gniezna w sobotę i niedzielę (25 i 26 września 2018 roku) dobiegała muzyka - bardzo różnorodna i ciekawie brzmiąca. Wszystko to w ramach czwartej edycji festiwalu Weekend Grajków Ulicznych "Po Drodze". Nasze pierwsze kroki skierowaliśmy do jednego z takich miejsc - do Parku im. Tadeusza Kościuszki.

Wiecej..

Dożynki gminne w Nowym Folwarku

Poniedziałek, 27.08.2018 13:02 • KATEGORIA: Wiadomości

Dożynki gminne w Nowym Folwarku

Mszą świętą polową rozpoczęły się uroczystości w Nowym Folwarku. Po niej uczestnicy dożynek gminnych mieli okazję zobaczyć obrzęd dożynkowy z udziałem zespołu folklorystycznego Ziemia Wrzesińska. Dożynki to czas, by podziękować rolnikom za ich całoroczną pracę.

Wiecej..

Roztańczony i kolorowy Rynek

Poniedziałek, 27.08.2018 12:51 • KATEGORIA: Wiadomości

Roztańczony i kolorowy Rynek

Międzynarodowe Spotkania z Folklorem po raz kolejny zagościły na gnieźnieńskim Rynku. Impreza na stałe wpisana jest w kalendarium kulturalne Gniezna.

Wiecej..

Tomasz Bzdęga bohaterem w Koszalinie

Poniedziałek, 27.08.2018 12:35 • KATEGORIA: Sport

Tomasz Bzdęga bohaterem w Koszalinie

W piątkowe popołudnie (24 sierpnia 2018 roku) piłkarze gnieźnieńskiego Mieszka rozegrali mecz ligowy w Koszalinie. Podopieczni Mariusza Bekasa pokonali miejscową Gwardię 4:2. Łatwo jednak nie było.

Wiecej..

Łotysze pokonali Car Gwarant Start

Poniedziałek, 27.08.2018 12:28 • KATEGORIA: Sport

Łotysze pokonali Car Gwarant Start

Lokomotiv Daugavpils pokonał 50:39 Car Gwarant Start Gniezno i tym samym przypieczętował awans do fazy play-off Nice 1. Ligi Żużlowej. Liderem Łotyszy był w tym meczu Timo Lahti. Fin w pięciu wyścigach stracił tylko jeden punkt.

Wiecej..

Medal Koronacyjny dla Elżbiety Berkowicz

Piątek, 24.08.2018 13:26 • KATEGORIA: Wiadomości

Medal Koronacyjny dla Elżbiety Berkowicz

W Urzędzie Miejskim w Gnieźnie wręczono dziś (24 sierpnia 2018 roku) Medal Koronacyjny, który został przyznany Elżbiecie Berkowicz - polonijnej nauczycielce z Chicago. Z wnioskiem o przyznanie wyróżnienia wystąpiły do prezydenta Gniezna członkinie Klubu Nauczycieli Polskich i Polonijnych, który działa w naszym mieście i który zaprosił E. Berkowicz do Pierwszej Stolicy Polski.

Wiecej..

Ostrzeżenie meteorologiczne: burze z gradem

Piątek, 24.08.2018 13:02 • KATEGORIA: Wiadomości

Ostrzeżenie meteorologiczne: burze z gradem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu, wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o burzach z gradem.

Wiecej..

Makieta na Trakcie Królewskim

Piątek, 24.08.2018 12:33 • KATEGORIA: Wiadomości

Makieta na Trakcie Królewskim

Trakt Królewski, powstający w Gnieźnie, jest istotną częścią projektu mającego na celu odnowienie Szlaku Piastowskiego. Dla Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej Gniezno jest jednym z priorytetów.

Wiecej..

Mieszko i Car Gwarant Start na wyjazdach

Czwartek, 23.08.2018 12:52 • KATEGORIA: Sport

Mieszko i Car Gwarant Start na wyjazdach

W ten weekend tak Mieszko Gniezno, jak i Car Gwarant Start Gniezno powalczą na wyjazdach. Piłkarze ze Strumykowej już w piątek (24 sierpnia 2018 roku) rozegrają swoje spotkanie ligowe. Po dwóch remisach i jednej wygranej podopieczni trenera Mariusza Bekasa udają się do Koszalina. Tam zmierzą się z miejscową Gwardią - zespołem, który po trzech ligowych kolejkach zajmuje miejsce siódme, tuż przed Mieszkiem. Dlatego też pojedynek ten zapowiada się bardzo interesująco.

Wiecej..

Przeszacowania w budżecie powiatu gnieźnieńskiego

Środa, 22.08.2018 12:53 • KATEGORIA: Wiadomości

Przeszacowania w budżecie powiatu gnieźnieńskiego

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Gnieźnieńskiego podjęto między innymi uchwałę o sprzedaży mieszkania należącego do powiatu, ale też decyzje pozwalające na pewne inwestycje drogowe.

Wiecej..

« poprzednia 1 24 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14370 371 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych