Środa, 16.10.2019 22:17 , Dziś imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła Odwiedziło nas 20689302 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Aktualności

Mieszko gra dalej w Pucharze

Czwartek, 29.08.2019 11:27 • KATEGORIA: Sport

Mieszko gra dalej w Pucharze

B-klasowe rezerwy Mieszka awansowały do II rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego. Podopieczni Przemysława Otuszewskiego pokonali na boisku ze sztuczną nawierzchnią Zjednoczonych Trzemeszno 3:2.

Wiecej..

Poseł Ostrowski podsumowuje swoją pracę w Sejmie

Środa, 28.08.2019 13:25 • KATEGORIA: Wiadomości

Poseł Ostrowski podsumowuje swoją pracę w Sejmie

Poseł Krzysztof Ostrowski z Prawa i Sprawiedliwości postanowił podsumować swoją kadencję w parlamencie. Gnieźnieński reprezentant partii rządzącej był członkiem Komisji Zdrowia i Parlamentarnego Zespołu ds. Praw Pacjenta. To tam właśnie, jako lekarz z wieloletnim doświadczeniem, skupiał większość swoich działań w pracy sejmowej.

Wiecej..

Zapraszamy na koncert finałowy KFA 2019

Środa, 28.08.2019 13:22 • KATEGORIA: Wiadomości

Zapraszamy na koncert finałowy KFA 2019

To już ostatni weekend w ramach Królewskiego Festiwalu Artystycznego w Gnieźnie. W najbliższą sobotę wieczorem na Rynku w Gnieźnie odbędzie się koncert finałowy.

Wiecej..

Burza ominęła Gniezno, ale nie Gnieźnian

Środa, 28.08.2019 13:13 • KATEGORIA: Wiadomości

Burza ominęła Gniezno, ale nie Gnieźnian

W Gnieźnie nie spadła ani kropla deszczu, a tym czasem pod Poznaniem przeszły gwałtowne zjawiska burzowe, które poczyniły sporo zniszczeń. Wczoraj, na krótko przed godziną 18.00 pomiędzy Kobylnicą a Pobiedziskami nagle zerwał się silny wiatr, któremu towarzyszył ulewny deszcz; tylko kilka razy zagrzmiało. Ta niecodzienna wichura postawiła natychmiast na nogi wszystkich, w tym przede wszystkim strażaków z pobliskich jednostek OSP, które udały się między innymi do kilku zgłoszeń na terenie Rodzinnych Ogródków Działkowych w Bugaju, to niedaleko Biskupic Wielkopolskich.

Wiecej..

Święto plonów w Dziekanowicach

Wtorek, 27.08.2019 12:51 • KATEGORIA: Wiadomości

Święto plonów w Dziekanowicach

Święto plonów obchodzili w miniony weekend rolnicy z terenu gminy Łubowo. Po niej barwnym korowodem, uczestnicy dożynek przeszli na teren dyrekcji Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, gdzie odbyła się część obrzędowa.

Wiecej..

Zabawa z folklorem na Rynku

Wtorek, 27.08.2019 11:59 • KATEGORIA: Wiadomości

Zabawa z folklorem na Rynku

W ten weekend na Rynku w Gnieźnie odbywały się spotkania z folklorem. Głównym punktem była prezentacja zespołów ludowych, która otworzyła całe wydarzenie w piątek wieczorem. Występy potrwały tradycyjnie do późnych godzin wieczornych i cieszyły się jak co roku dużym zainteresowaniem.

Wiecej..

Akademia Gitary po raz ostatni

Wtorek, 27.08.2019 11:58 • KATEGORIA: Wiadomości

Akademia Gitary po raz ostatni

To jedno z najbardziej podniosłych wydarzeń muzycznych w Gnieźnie. W katedrze gnieźnieńskiej zainaugurowano festiwal Akademia Gitary, który po 12 latach istnienia w przestrzeni całej Wielkopolski ma swoja ostatnią odsłonę. Koncert otwarcia odbywał się pod honorowym patronatem prymasa Polski - abpa Wojciecha Polaka i starosty gnieźnieńskiego - Piotra Gruszczyńskiego. Na tę okazję właśnie skomponowano nowy utwór, który wybrzmiał premierowo w piątek wieczorem.

Wiecej..

Skoki pod katedrą

Wtorek, 27.08.2019 10:44 • KATEGORIA: Wiadomości

Skoki pod katedrą

Na placu św. Wojciecha, po raz pierwszy odbyły się zawody w skokach przez przeszkody.

Wiecej..

"Zagrajmy dla Pecia"

Wtorek, 27.08.2019 10:40 • KATEGORIA: Wiadomości

 Zagrajmy dla Pecia

W niedzielne popołudnie odbył się turniej hokejowy pod hasłem "Zagrajmy dla Pecia" - Piotra Baniewicza, zawodnika Startu Gniezno.

Wiecej..

Leszek Miller wizytował w piątek swój okręg wyborczy

Poniedziałek, 26.08.2019 11:33 • KATEGORIA: Wiadomości

Leszek Miller wizytował w piątek swój okręg wyborczy

Leszek Miller wizytował w piątek swój okręg wyborczy. Były premier został wybrany w maju z województwa wielkopolskiego do Parlamentu Europejskiego. Nowy europoseł ma już za sobą pierwsze obrady plenarne w Brukseli oraz wybrał trzy komisje, w których będzie pracował.

Wiecej..

Ostatni bieg zadecydował

Poniedziałek, 26.08.2019 11:31 • KATEGORIA: Wiadomości

Ostatni bieg zadecydował

Car Gwarant Start Gniezno - Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wielkopolski 40:50. I ten wynik w zestawieniu z dorobkiem z meczu w Gnieźnie, daje możliwość dalszej jazdy zespołowi ostrowskiemu. Trochę szkoda. Tak naprawdę zadecydował ostatni bieg i słaba jazda tych na których wszyscy liczyli.

Wiecej..

Dożynki Powiatowe w Niechanowie

Poniedziałek, 26.08.2019 11:28 • KATEGORIA: Wiadomości

Dożynki Powiatowe w Niechanowie

Za nami dożynki powiatowe w Niechanowie. Święto Plonów to okazja do tego, by rolnikom dziękować za ich ciężką pracę na roli, ale także, by na temat rolnictwa porozmawiać. Był obrzęd chleba i tańca ludowego, a także zabawa przy muzyce różnych wykonawców i inne atrakcje, z których korzystali przede wszystkim najmłodsi uczestnicy tej imprezy.

Wiecej..

Porażka Mieszka z Kotwicą

Poniedziałek, 26.08.2019 11:27 • KATEGORIA: Wiadomości

Porażka Mieszka z Kotwicą

Mecz Mieszka z Kotwicą Kołobrzeg zapowiadał się ciekawie. Wiadomo jednak było, że zdecydowanym faworytem będzie Kotwica, która bardzo poważnie myśli o awansie do drugiej ligi. I to się potwierdziło.

Wiecej..

Dzikie wysypiska wciąż problemem

Piątek, 23.08.2019 12:11 • KATEGORIA: Wiadomości

Dzikie wysypiska wciąż problemem

Władze miejskie po raz kolejny apelują do mieszkańców o niepodrzucanie śmieci w miejscach niedozwolonych.

Wiecej..

Koncert "Hańby" w Latarnii na Wenei

Piątek, 23.08.2019 12:10 • KATEGORIA: Wiadomości

Koncert  Hańby  w Latarnii na Wenei

W Latarni na Wenei wystąpiła w czwartek Zbuntowana Orkiestra Podwórkowa "Hańba" z Krakowa. Zespół nawiązuje swoją twórczością do orkiestr ulicznych dwudziestolecia międzywojennego i do tekstów poetyckich z tego okresu.

Wiecej..

Smerfy trafiły do zagrody dożynkowej

Piątek, 23.08.2019 11:15 • KATEGORIA: Wiadomości

Smerfy trafiły do zagrody dożynkowej

Z tego od teraz mieszkańcy podgnieźnieńskiej wsi Gębarzewo są znani na cała Polskę. Zagroda dożynkowa w tej miejscowości po raz kolejny zasłynęła swoją oryginalnością. W roli głównej tym razem smerfy i ich odwieczny prześladowca, czyi Gargamel z kotem rzecz jasna.

Wiecej..

O krok od tragedii na DK15

Czwartek, 22.08.2019 14:52 • KATEGORIA: Wiadomości

O krok od tragedii na DK15

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło dzisiaj po godz. 12:00, na drodze krajowej nr 15 między Gnieznem a Trzemesznem. Zderzyły się dwa samochody ciężarowe i jeden osobowy.

Wiecej..

Nowa wystawa w MPPP

Czwartek, 22.08.2019 14:44 • KATEGORIA: Wiadomości

Nowa wystawa w MPPP

W Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie czynna jest wystawa czasowa "Słowianie Połabscy". Prezentowanych jest na niej ponad sto zabytków archeologicznych, będących pozostałościami po Połabianach.

Wiecej..
Powiat Gnieźnieński z nowym programem dla niepełnosprawnych

Powiat przystępuje do nowego programu rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Ten docelowo ma zagwarantować im możliwość powrotu na rynek pracy, co ma dać im szanse na wyższą jakość życia w przyszłości.

Wiecej..

Budowa szpitala będzie kontynuowana w tym roku

Środa, 21.08.2019 12:28 • KATEGORIA: Wiadomości

Budowa szpitala będzie kontynuowana w tym roku

Budowa nowej części Szpitala "Pomnik Chrztu Polski" w Gnieźnie będzie kontynuowana w tym roku. Właśnie podpisano porozumienie w tej sprawie i na jego mocy główny wykonawca tej inwestycji lada moment ma powrócić na plac budowy.

Wiecej..
Koalicja Obywatelska z czworgiem kandydatów z Gniezna

Koalicja Obywatelska ma już gotowe listy wyborcze. Jest na nich czworo gnieźnian, troje kandydatów do Sejmu i jeden do Senatu. We wtorek po południu zaprezentowano ich podczas krótkiego briefingu prasowego.

Wiecej..

Dożynki powiatowe tym razem w Niechanowie

Środa, 21.08.2019 12:26 • KATEGORIA: Wiadomości

Dożynki powiatowe tym razem w Niechanowie

Tym razem na Plantach w Niechanowie będą obywały się dożynki powiatowe. Nie zabraknie tradycyjnej prezentacji wieńców dożynkowych i obrzędu chleba oraz licznych konkursów. Władze powiatu gnieźnieńskiego we współpracy z gminą Niechanowo przygotowały bogaty program tych uroczystości.

Wiecej..

Lewica gotowa na wybory

Wtorek, 20.08.2019 12:28 • KATEGORIA: Wiadomości

Lewica gotowa na wybory

Były poseł Tadeusz Tomaszewski będzie kandydatem w wyborach do Sejmu. Wieloletni parlamentarzysta dostał drugie miejsce na liście Komitetu Wyborczego "Lewica". W drugą niedzielę października znów powalczy o mandat w okręgu konińsko-gnieźnieńskim.

Wiecej..

Mieszko nadal niepokonany

Wtorek, 20.08.2019 11:42 • KATEGORIA: Sport

Dwie bramki Mieszka, i jedna z karnego zespołu z Nowego Staw - to bilans niedzielnego pojedynku ligowego obu tych zespołów. Do 60 minuty tego meczu zdecydowaną przewagę mieli Mieszkowcy.

Wiecej..

Teatry offowe znów zjechały do Gniezna

Wtorek, 20.08.2019 11:35 • KATEGORIA: Wiadomości

Teatry offowe znów zjechały do Gniezna

Za nami piąte Gnieźnieńskie Spotkania Teatralne "Bez Kurtyny". W piątek, sobotę i niedzielę na Rynku wystawiono siedem ulicznych spektakli w wykonaniu znakomitych przedstawicieli tzw. teatru offowego.

Wiecej..

« poprzednia 1 24 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14421 422 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych