Wtorek, 20.10.2020 22:41 , Dziś imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa Odwiedziło nas 25151015 gości
Menu
Gniezno
Września Szukaj
  
Obraz reklamowy
Obraz reklamowy

Aktualności

Koncert Sary Egwu James w Starym Ratuszu

Poniedziałek, 10.08.2020 14:48 • KATEGORIA: Wiadomości

Koncert Sary Egwu James w Starym Ratuszu

Trwa Dziecięcy Festiwal Kreatywny, którego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie. Wszystkie wydarzenia, które zaplanowano z tej okazji, są prowadzone w obrębie Starego Ratusza. W piątek na jego dziedzińcu miał miejsce koncert otwarcia, w którym wystąpiła Sara Egwu James, 12-letnia laureatka wielu dziecięcych konkursów wokalnych.

Wiecej..

Porażka Startu po dobrym meczu

Poniedziałek, 10.08.2020 14:42 • KATEGORIA: Sport

Porażka Startu po dobrym meczu

Ten mecz zapewne kibicom czarnego sportu mógł się podobać. Były emocje, walka na torze. Zabrakło za to trochę sportowego szczęścia. Bo to gospodarze - Orzeł Łódź - pokonali Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno 51:39.

Wiecej..

Mieszko bez zwycięstwa

Poniedziałek, 10.08.2020 14:34 • KATEGORIA: Sport

Mieszko bez zwycięstwa

Piłkarze Mieszka Gniezno mają za sobą dwa pojedynki ligowe. Pierwszy z nich - tydzień temu na wyjeździe. W Kołobrzegu zmierzyli się z tamtejszą Kotwicą i przegrali po niezłym meczu 0:2. Drugi z meczów biało-niebiescy rozegrali na swoim obiekcie. Tym razem przeciwnikiem była Nielba Wągrowiec.

Wiecej..

Granty na kulturę przyznane

Piątek, 07.08.2020 13:42 • KATEGORIA: Wiadomości

Granty na kulturę przyznane

Urząd Miejski w Gnieźnie informuje, że wyłonił podmioty, którym przyznał nowe granty na działania kulturalne w naszym mieście. Z nowej możliwości finansowania mogą skorzystać zarówno organizacje i stowarzyszenia, ale także animatorzy indywidualni.

Wiecej..

Spartakiada zakończyła półkolonie

Piątek, 07.08.2020 13:29 • KATEGORIA: Sport

Spartakiada zakończyła półkolonie

Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan po raz kolejny zorganizowało letnie półkolonie dla dzieci z Gniezna. Na koniec wszystkich zaproszono do udziału w corocznej spartakiadzie, której uczestnicy dzielnie walczyli o medale.

Wiecej..

Film "Legiony" w kinie plenerowym

Piątek, 07.08.2020 13:22 • KATEGORIA: Wiadomości

Film  Legiony  w kinie plenerowym

Urząd Miejski w Gnieźnie zaprasza na wydanie specjalne kina plenerowego, które zostanie przygotowane z okazji przypadającego za tydzień Święta Wojska Polskiego. Tym razem zostanie wyemitowany film wojenny pt. "Legiony" w reżyserii Dariusza Gajewskiego.

Wiecej..

Sanepid apeluje o noszenie maseczek

Czwartek, 06.08.2020 14:36 • KATEGORIA: Wiadomości

Sanepid apeluje o noszenie maseczek

Choć epidemia koronawirusa nie minęła, lato uśpiło naszą czujność, bo osób chodzących w maseczkach jest coraz mniej. Sanepid alarmuje tymczasem, że do niektórych ograniczeń wciąż należy się stosować dla naszego własnego bezpieczeństwa, a same maseczki są tutaj bardzo istotne.

Wiecej..

MOK zaprasza na warsztaty Sleeveface

Czwartek, 06.08.2020 14:26 • KATEGORIA: Wiadomości

MOK zaprasza na warsztaty Sleeveface

Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie zaprasza na warsztaty fotograficzne Sleeveface. Zajęcia poprowadzi znany fotograf - Waldemar Stube ze studia Fotostube.

Wiecej..

Chirurg i starosta pobiegną charytatywnie

Czwartek, 06.08.2020 14:12 • KATEGORIA: Wiadomości

Chirurg i starosta pobiegną charytatywnie

Ratownicy medyczni z Gniezna wspierają charytatywne przedsięwzięcie pod hasłem "Przegoń raka dla dzieciaka!". W tym celu utworzono grupę aktywną One Team One Dream, która zamierza w drugiej połowie sierpnia pobiec z Zakopanego na Hel. Wśród dwunastu śmiałków, którzy pobiegną w tej sztafecie, jest chirurg ze szpitala Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie - dr Krzysztof Karaś.

Wiecej..

Zarząd Powiatu Wrzesińskiego z absolutorium

Środa, 05.08.2020 15:20 • KATEGORIA: Wiadomości

Zarząd Powiatu Wrzesińskiego z absolutorium

Zarząd Powiatu Wrzesińskiego z absolutorium za rok 2019. W tej sprawie obradowano we wtorkowe popołudnie, 4 sierpnia, a wcześniej wykonanie budżetu powiatowego pozytywnie zaopiniowały Regionalna Izba Obrachunkowa w Poznaniu oraz Komisja Rewizyjna przy Radzie Powiatu Wrzesińskiego.

Wiecej..

Od poniedziałku autobusem z przesiadką

Środa, 05.08.2020 15:18 • KATEGORIA: Wiadomości

Od poniedziałku autobusem z przesiadką

W związku z zamknięciem wiaduktu kolejowego od poniedziałku na terenie Gniezna powstaną nowe przystanki przesiadkowe po jednej i drugiej stronie tej przeprawy. Dla pasażerów jeżdżących autobusami spółki miejskiej to niestety zapowiedź dużych niedogodności w komunikacji. Inne pojazdy też muszą się przygotować na konieczność korzystania z dwóch objazdów.

Wiecej..

Zapraszamy na festiwal dziecięcy

Środa, 05.08.2020 15:10 • KATEGORIA: Wiadomości

Zapraszamy na festiwal dziecięcy

Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie zorganizuje Dziecięcy Festiwal Kreatywny pt. "Niemożliwe". Wydarzenie zaplanowano od piątku do wtorku, a w jego programie umieszczono ok. 50 różnych działań, od koncertów po warsztaty.

Wiecej..

Czerwono-czarni pokonali Polonię

Środa, 05.08.2020 14:53 • KATEGORIA: Sport

Czerwono-czarni pokonali Polonię

Żużlowcy Car Gwarant Kapi Meble Budex Startu Gniezno pokonali na torze w Bydgoszczy miejscową Abramczyk Polonię 51:39. Gnieźnianie w tym meczu zaprezentowali się zdecydowanie lepiej niż w pojedynku z tarnowskimi "Jaskółkami". Bardzo dobrze pojechał Duńczyk Frederik Jakobsen oraz junior Startu - Damian Stalkowski.

Wiecej..

Kobiece spotkanie pod Neklą

Wtorek, 04.08.2020 14:36 • KATEGORIA: Wiadomości

Kobiece spotkanie pod Neklą

W sobotnie popołudnie pod Neklą odbyło się spotkanie integracyjne mieszkanek powiatu wrzesińskiego pod hasłem "Między nami kobietami". Na miejsce spotkania tym razem wybrano Centrum Leśnej Przygody "Szumi Bór" w Rajmundowie, a piknik wypełniły bardzo przydatne zajęcia profilaktyczno-terapeutyczne.

Wiecej..

Zamiast koronacji mini wystawa

Wtorek, 04.08.2020 14:25 • KATEGORIA: Wiadomości

Zamiast koronacji mini wystawa

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na wystawę poplenerową ze zdjęciami ilustrującymi ubiegłoroczną Koronację Królewską. Zdjęcia pochodzą ze zbiorów Sebastiana Ucińskiego, który uwiecznił to wydarzenie na kilku tysiącach fotografii.

Wiecej..

Duże zamieszanie wokół dziury w drodze na Dalkach

Poniedziałek, 03.08.2020 14:50 • KATEGORIA: Wiadomości

Duże zamieszanie wokół dziury w drodze na Dalkach

Starostwo Powiatowe w Gnieźnie poinformowało, że przystąpiło do naprawy nawierzchni we wsi Dalki. W jezdni od dwóch tygodni jest dziura, która powstała w wyniku pęknięcia rury odprowadzającej wody opadowe. Czas przystąpienia do naprawy znacznie się wydłużył z powodu przeszkód proceduralnych.

Wiecej..

76. rocznica wybuchu powstania warszawskiego w Gnieźnie

Poniedziałek, 03.08.2020 14:28 • KATEGORIA: Wiadomości

76. rocznica wybuchu powstania warszawskiego w Gnieźnie

Gnieźnianie nie zapominają o bohaterach. W sobotę przed Starym Ratuszem obchodziliśmy 76. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. W kameralnej uroczystości z tej okazji uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, i co cieszy, ogromna reprezentacja naszych młodych mieszkańców.

Wiecej..

Wąskotorówka wystartowała

Poniedziałek, 03.08.2020 14:24 • KATEGORIA: Wiadomości

Wąskotorówka wystartowała

W sobotnie popołudnie zainaugurowano sezon Gnieźnieńskiej Kolei Wąskotorowej. W jej wagonach zasiedli pierwsi w tym roku turyści, którzy ruszyli w trasę prowadzącą po często nieodkrytych zakamarkach naszego miasta.

Wiecej..

Sportowy weekend

Poniedziałek, 03.08.2020 14:17 • KATEGORIA: Sport

Sportowy weekend

Miniony weekend, a konkretnie sobota, nie należał do udanych dla gnieźnieńskich żużlowców i piłkarzy. "Startowcy" podejmowali na swoim obiekcie tarnowskie "Jaskółki". Niestety, czerwono-czarni nie wykorzystali atutu swojego toru i dopingu kibiców. Przegrali mecz z Unią 40:50. Również swój pojedynek, tyle że na wyjeździe, przegrali piłkarze Mieszka. Zostali pokonani przez Kotwicę Kołobrzeg 2:0.

Wiecej..

Wypadek rowerzysty mógł mieć tragiczny finał

Piątek, 31.07.2020 18:15 • KATEGORIA: Wiadomości

Wypadek rowerzysty mógł mieć tragiczny finał

To feralne zdarzenie z całą pewnością może posłużyć za przestrogę. Na stole operacyjnym szpitala powiatowego w Gnieźnie w trybie pilnym wylądował 15-letni rowerzysta, który upadł tak niefortunnie, że pękła mu śledziona. Dziś wiemy, że chłopak najpewniej by zmarł, gdyby lekarze natychmiast nie podjęli decyzji o podejściu do operacji.

Wiecej..

Szpital ma już nowego dyrektora

Piątek, 31.07.2020 14:33 • KATEGORIA: Wiadomości

Szpital ma już nowego dyrektora

Szpital Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie ma już nowego dyrektora. W wyniku przeprowadzonego konkursu powołano na to stanowisko Grzegorza Sieńczewskiego. Wczoraj została podpisana z nim umowa o pracę w tutejszej lecznicy.

Wiecej..

Co nam grozi w upały?

Piątek, 31.07.2020 14:22 • KATEGORIA: Wiadomości

Co nam grozi w upały?

Co nam grozi w upały? Co robić, gdy ktoś z naszego otoczenia zasłabnie w wyniku porażenie słonecznego? Czy zawsze pamiętamy, by na słońcu nie przebywać zbyt długo? Na te pytania odpowiada nam dziś ratownik medyczny Rafał Lukstaedt ze stacji pogotowia ratunkowego w Gnieźnie.

Wiecej..

Za tydzień kolejne spotkanie autorskie

Piątek, 31.07.2020 14:05 • KATEGORIA: Wiadomości

Za tydzień kolejne spotkanie autorskie

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna organizuje kolejne spotkanie autorskie. Tym razem w naszym mieście gościć będzie Ilona Myszkowska - autorka komiksu internetowego "Chata Wuja Freda".

Wiecej..

Wypadek na A2

Czwartek, 30.07.2020 14:36 • KATEGORIA: Wiadomości

Wypadek na A2

W środę około godziny 10.00 na autostradzie A2, między Słupcą a Wrześnią, doszło do wypadku. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że na autostradzie A2 kierujący samochodem ciężarowym marki Fiat Ducato, jadąc w kierunku Świecka lewym pasem ruchu, uderzył w pojazd specjalny wykonujący prace na lewym pasie. W wyniku uderzenia ducato się przemieściło i uderzyło w jadący prawym pasem ruchu samochód ciężarowy marki DAF.

Wiecej..

« poprzednia 1 24 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14449 450 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: FD-System - Projektowanie stron internetowych