Wtorek, 23.04.2019 00:44 , Dziś imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha Odwiedziło nas 19029147 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  
Obraz reklamowy

Aktualności

Nowa Piątka PiS-u z mapą drogową

Wtorek, 12.03.2019 14:15 • KATEGORIA: Wiadomości

Nowa Piątka PiS-u z mapą drogową

Nowa Piątka PiS-u ma już swoja mapę drogową. Wszystkie programy są już gotowe i jeszcze w marcu rozpoczną się prace nad stopniowym ich wprowadzaniem w życie. Robert Gaweł, senator Prawa i Sprawiedliwości mówił podczas zwołanej we Wrześni konferencji o tym, kiedy zaczną obowiązywać.

Wiecej..

"Rolnicy polscy oddają hołd powstańcom"

Wtorek, 12.03.2019 13:18 • KATEGORIA: Wiadomości

 Rolnicy polscy oddają hołd powstańcom

Rolnicy polscy chcą oddać hołd powstańcom. Z tej okazji, w ramach 100-rocznicy powstania wielkopolskiego, odbędą się w Gnieźnie w najbliższą niedzielę uroczystości z udziałem rolników z całej Polski, w tym z powiatu gnieźnieńskiego.

Wiecej..

"Radosna twórczość", czyli powiat zagrożony

Wtorek, 12.03.2019 11:19 • KATEGORIA: Wiadomości

 Radosna twórczość , czyli powiat zagrożony

Podczas specjalnej konferencji prasowej, starosta gnieźnieński Piotr Gruszczyński w bardzo mocnych słowach określił działania poprzedniego zarządu powiatu. Padło określenie radosna twórczość, zapytaliśmy starostę skąd takie określenia.

Wiecej..

Komunikat PWiK Gniezno: przerwa w dostawie wody

Poniedziałek, 11.03.2019 15:57 • KATEGORIA: Wiadomości

Komunikat PWiK Gniezno: przerwa w dostawie wody

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gnieźnie Sp. z o.o. informuje, że ze względu na awarię przyłącza wodociągowego na ul. Pocztowej w dniu 12.03.2019 r. od godziny 9:00 do 13:00 nastąpi przerwa w dostawie wody. Ograniczenia w dostawie wody obejmą mieszkańców ul. Pocztowej nr 6, 8, 10, 12, 14 oraz 16.

Wiecej..

Modlitwa za ofiary pedofilii w Kościele

Poniedziałek, 11.03.2019 15:52 • KATEGORIA: Wiadomości

Modlitwa za ofiary pedofilii w Kościele

Pierwszy piątek Wielkiego Postu był dniem modlitwy w intencji ofiar pedofilii w Kościele. W gnieźnieńskiej katedrze nabożeństwu drogi krzyżowej przewodniczył abp Wojciech Polak, prymas Polski. Już we wprowadzeniu metropolita mówił o potrzebie modlitwy za ofiary, ale też o potrzebie zadośćuczynienia.

Wiecej..

"Dyplomy kupiliście na Bema"

Poniedziałek, 11.03.2019 15:46 • KATEGORIA: Wiadomości

 Dyplomy kupiliście na Bema

Szpital Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie nie tylko boryka się z problemami z rozbudową obiektu, która od lat jest zagrożona. Jak się okazuje, na lekarzy pracujących w tutejszym szpitalnym oddziale ratunkowym wpływają skargi. W ostatnim czasie wpłynęły do starostwa skargi na niecenzuralne i nieetyczne zachowanie jednego z lekarzy. Co ciekawe, uwłaczający godności pacjentów lekarz próbował upokarzać również swoich kolegów.

Wiecej..

Kalejdoskop Talentów 2019 - eliminacje

Poniedziałek, 11.03.2019 15:33 • KATEGORIA: Wiadomości

Kalejdoskop Talentów 2019 - eliminacje

W Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie przeprowadzono wiosenne eliminacje do tegorocznego Kalejdoskopu Talentów. Na scenie występowali przede wszystkim ludzie młodzi, dla których już sama możliwość wystąpienia przed dużym audytorium była ogromnym przeżyciem. O rosnącej popularności samego konkursu najlepiej świadczy wysoka frekwencja, która przeszła chyba nawet oczekiwania organizatorów.

Wiecej..

Sztuka ludowa na salonach

Poniedziałek, 11.03.2019 15:19 • KATEGORIA: Wiadomości

Sztuka ludowa na salonach

W niedzielne popołudnie na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury zaprezentowały się dwa zespoły ludowe z Gniezna. Ich występy zorganizowano w ramach Królewskiego Salonu Sztuki, który przekroczył po raz kolejny zakres swojego działania. W taki sposób postanowiono właśnie pokazać, jak ważne jest dbanie o lokalne dziedzictwo, którego korzenie pozostały do dziś w naszym folklorze.

Wiecej..

Wygrana Szczypiorniaka

Poniedziałek, 11.03.2019 15:07 • KATEGORIA: Sport

Wygrana Szczypiorniaka

Popularne "Wilki", czyli Szczypiorniak Gniezno, zapisały na swoim koncie kolejne zwycięstwo. Podopieczni trenera Kamila Hanuszczaka pokonali na wyjeździe MKS MOSiR Kętrzyn 27:23.

Wiecej..

MKK pokonany przez lidera

Poniedziałek, 11.03.2019 14:53 • KATEGORIA: Sport

MKK pokonany przez lidera

Koszykarze Sklep Polski MKK Gniezno w miniony weekend grali w Gdańsku z miejscową Politechniką. Ostatecznie gnieźnianie, po niezłym meczu, musieli uznać wyższość gospodarzy i przegrali dziewięcioma punktami (86:95).

Wiecej..

Porażka Mieszka na inaugurację wiosny

Poniedziałek, 11.03.2019 14:40 • KATEGORIA: Sport

Porażka Mieszka na inaugurację wiosny

To zdjęcia z meczu w rundzie jesiennej. Na poczynania z wiosny musimy poczekać do soboty, kiedy to Mieszko na własnym obiekcie spotka się z rezerwami Lecha. Póki co, podopieczni duetu trenerskiego Jakub Ostrowski i Damian Ludwiczak przegrali w Kaliszu z miejscowym zespołem KKS 1925 wysoko, bo aż 0:4. Dwa gole w tym meczu z rzutu karnego dla kaliszan zdobył Hubert Antkowiak, a po jednym - Robert Dulkiewicz i Patryk Jarantowicz. "Mieszkowcy" za to ujrzeli dwie czerwone kartki. Konkretnie boisko za faule musieli opuścić Julian Tadorowski i Marcin Tomaszewski. Po tej przegranej Mieszko spadł na 3. miejsce w tabeli ligowej.

Wiecej..

Star Wars mistrzem GLF

Poniedziałek, 11.03.2019 14:32 • KATEGORIA: Sport

Star Wars mistrzem GLF

W niedzielę zostały zakończone oficjalnie rozgrywki w Gnieźnieńskiej Lidze Futsalu sezonu 2018/2019. Podczas zakończenia ligi rozegrany został mecz Mistrzów Gnieźnieńskiej Ligi Futsalu, czyli drużyny Star Wars z reprezentacją pozostałych zespołów.

Wiecej..

Ostrzeżenie meteorologiczne: silny wiatr

Sobota, 09.03.2019 16:13 • KATEGORIA: Wiadomości

Ostrzeżenie meteorologiczne: silny wiatr

W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gnieźnie przekazuje treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 19, wydanego przez IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu dnia 9.03.2019 r.

Wiecej..

SLD składa życzenia kobietom

Piątek, 08.03.2019 15:29 • KATEGORIA: Wiadomości

SLD składa życzenia kobietom

To już niemal tradycja. Sojusz Lewicy Demokratycznej w Gnieźnie z okazji święta kobiet zorganizował na Rynku happening. Lokalni działacze tej partii składali napotkanym paniom życzenia i obdarowywali je goździkami i Konstytucją RP.

Wiecej..

Panie na fotografiach z okazji Dnia Kobiet

Piątek, 08.03.2019 14:37 • KATEGORIA: Wiadomości

Panie na fotografiach z okazji Dnia Kobiet

Z okazji przypadającego w piątek Dnia Kobiet, w Restauracji Europejska w Gnieźnie zorganizowano specjalne spotkanie dla członków Centrum Kulturalno-Rehabilitacyjnego "Promyk. Świętowanie uatrakcyjniono o wystawę fotograficzną, rzecz jasna z gnieźniankami w roli głównej.

Wiecej..

Nowe zasady odbioru odpadów zielonych

Piątek, 08.03.2019 10:53 • KATEGORIA: Wiadomości

Nowe zasady odbioru odpadów zielonych

Od kwietnia obowiązywać będą nowe zasady odbioru odpadów zielonych z prywatnych nieruchomości na terenie miejskim. W tym celu zostaną wprowadzone dwa razy większe kubły brązowe na tzw. bioodpady. Każdy zainteresowany dostawieniem do swojej posesji takiego pojemnika, musi poinformować o tym Zakład Oczyszczania Miasta.

Wiecej..

Komunikat PWiK Gniezno: przerwa w dostawie wody

Czwartek, 07.03.2019 14:53 • KATEGORIA: Wiadomości

Komunikat PWiK Gniezno: przerwa w dostawie wody

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gnieźnie Sp. z o.o. informuje, iż ze względu na awarię sieci wodociągowej na ul. Surowieckiego w dniu 8 marca 2019 roku od godziny 8:30 do 14:00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców ul. Surowieckiego, Wierzbowej, Klonowej i Miłej. Na czas trwania prac naprawczych woda na wyżej wymienionym obszarze będzie dostarczana beczkowozem.

Wiecej..

Ostrzeżenie meteorologiczne: silny wiatr

Czwartek, 07.03.2019 14:41 • KATEGORIA: Wiadomości

Ostrzeżenie meteorologiczne: silny wiatr

W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gnieźnie przekazuje treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 17, wydanego przez IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu dnia 7.03.2019 r.

Wiecej..

Komisja wojskowa wezwie dziewiętnastolatków

Czwartek, 07.03.2019 13:05 • KATEGORIA: Wiadomości

Komisja wojskowa wezwie dziewiętnastolatków

W marcu i kwietniu w powiecie gnieźnieńskim przeprowadzana będzie wojskowa kwalifikacja dla mężczyzn, którzy urodzili się w 2000 roku. Powołana do tego celu komisja zaszereguje każdego wezwanego do kategorii wojskowej, co nie oznacza oczywiście konieczności pójścia do wojska. Dziś rano w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie miało miejsce robocze posiedzenie tych zespołów, które będą odpowiadały za przeprowadzenie tej procedury na naszym obszarze.

Wiecej..

Środa Popielcowa w Katedrze

Czwartek, 07.03.2019 11:52 • KATEGORIA: Wiadomości

Środa Popielcowa w Katedrze

Środa Popielcowa to początek 40-dniowego Wielkiego Postu w kościele katolickim. W katedrze gnieźnieńskiej wierni uczestniczyli we mszy świętej, której przewodniczył abp Wojciech Polak, metropolita gnieźnieński i prymas Polski. Homilię wygłosił ks. prof. Bogdan Czyżewski z Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Nawoływał w niej do nawracania się poprzez post, modlitwę i jałmużnę, przy czym zaznaczył, że chodzi o duchowe nawrócenie, ale nie jedynie o formy zewnętrzne.

Wiecej..
Gnieźnieńscy policjanci sprawdzą oznakowania posesji

W najbliższych dniach dzielnicowi z gnieźnieńskiej komendy będą przypominać właścicielom posesji o obowiązku ich oznakowania. W kwietniu policjanci sprawdzą, czy wskazane przez nich braki w oznakowaniu posesji zostały uzupełnione. Jeśli tak się nie stanie, kolejna wizyta dzielnicowego może zakończyć się wystawieniem mandatu.

Wiecej..

Od piątku utrudnienia w okolicach Trzech Mostów

Środa, 06.03.2019 13:47 • KATEGORIA: Wiadomości

Od piątku utrudnienia w okolicach Trzech Mostów

Kolejne utrudnienia w ruchu drogowym w okolicach "Trzech Mostów". Od piątku zamknięty ma zostać wyjazd z ulicy Konikowo w Aleje Reymonta. Dla zmotoryzowanych zostanie wytyczony tam objazd, który będzie prowadził od ulicy Słowackiego, przez Kołłątaja. Z informacji, jakie uzyskaliśmy w Urzędzie Miejskim w Gnieźnie wynika, że brak pełnej przepustowości w tym miejscu ma potrwać przez około miesiąc. Remont obejmuje krótki odcinek, ok. 200-metrowy.

Wiecej..
Kalendarium Szlaku Piastowskiego 2019 już dostępne

Klaster Turystyczny "Szlak Piastowski w Wielkopolsce" po raz kolejny wydał kalendarz wydarzeń, które w tym roku odbywać się będą na Szlaku Piastowskim.

Wiecej..

Stary Ratusz w marcu o sztuce

Środa, 06.03.2019 11:53 • KATEGORIA: Wiadomości

Stary Ratusz w marcu o sztuce

Stary Ratusz otwiera swoje podwoje coraz szerzej przed mieszkańcami Pierwszej Stolicy Polski. Na marzec zaplanowano kolejną odsłonę cyklu różnych spotkań pod nazwą "Daj się wciągnąć w Stary Ratusz". Zaproszenie jest skierowane do każdego, i to dosłownie, bo nie zapomniano o osobach niepełnosprawnych.

Wiecej..

Stolice Europy na fotografiach

Środa, 06.03.2019 10:43 • KATEGORIA: Wiadomości

Stolice Europy na fotografiach

W Klubie Nauczyciela została otwarta wystawa fotograficzna Dariusza Kozłowskiego pt. "Stolice Europy". Na dwudziestu fotografiach znajdziemy i te miejsca, które szybko rozpoznajemy, ale również takie obiekty, których wcześniej nie widzieliśmy. Wystawę można oglądać do 28 marca w siedzibie ZNP przy ulicy Jana Pawła II.

Wiecej..

« poprzednia 1 24 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14394 395 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych