Niedziela, 18.08.2019 20:06 , Dziś imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony Odwiedziło nas 20088346 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Aktualności

Absolwenci podwójnego rocznika

Środa, 19.06.2019 12:41 • KATEGORIA: Wiadomości

Absolwenci podwójnego rocznika

Zakończył się kolejny rok szkolny. Rok, który zapewne zapisał się w historii polskiej oświaty jako burzliwy i przełomowy. Strajki, reforma oświaty - to zdominowało oprócz tradycyjnej edukacji minione 10 miesięcy.

Wiecej..

Powiat sprzeda pół boiska i budynek po Skarbówce

Środa, 19.06.2019 11:42 • KATEGORIA: Wiadomości

Powiat sprzeda pół boiska i budynek po Skarbówce

We wtorek odbyła się sesja Rady Powiatu Gnieźnieńskiego. Przegłosowano na niej dwie uchwały mówiące o przygotowaniu na sprzedaż budynku po Urzędzie Skarbowym przy ulicy Kościuszki oraz działek budowlanych przy ulicy Kasprowicza. Wszystko spowodowane jest brakiem pieniędzy w budżecie na dwie inwestycje, które powiat realizuje i na których kontynuację ze sprzedaży może uzyskać co najmniej 1,5 miliona złotych.

Wiecej..
Polscy hokeiści zmierzą się z reprezentacją Niemiec

Polski Związek Hokeja na Trawie, Miasto Gniezno oraz Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży są organizatorami eventu hokejowego w Gnieźnie. Przez 3 dni rywalizować będą kadry młodzieżowe M21 i K21 z rówieśnikami z Niemiec do lat 18.

Wiecej..

Handlowała podróbkami, trafiła w ręce policji

Wtorek, 18.06.2019 15:14 • KATEGORIA: Wiadomości

Handlowała podróbkami, trafiła w ręce policji

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą w Gnieźnie ujawnili odzież, obuwie i torebki z podrobionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi wielu marek. Funkcjonariusze zabezpieczyli znaczną ilość takiego asortymentu oraz zatrzymali jedną osobę, która oferowała do sprzedaży ten towar. W chwili obecnej ustalane są straty firm, których znaki towarowe zostały wykorzystane w sposób nielegalny.

Wiecej..

Stary Ratusz tańczy z dziećmi

Wtorek, 18.06.2019 14:47 • KATEGORIA: Wiadomości

Stary Ratusz tańczy z dziećmi

Stary Ratusz zaprasza do tańca nie tylko dorosłych. W ramach czerwcowych działań przygotowano także warsztaty dla mam z dziećmi. W poniedziałek po południu była okazja, by się o tym przekonać i by zarażać najmłodszych magią zabawy z rytmiką.

Wiecej..

W piątek rusza Królewski Festiwal Artystyczny

Wtorek, 18.06.2019 14:23 • KATEGORIA: Wiadomości

W piątek rusza Królewski Festiwal Artystyczny

W ten weekend rusza piąta edycja Królewskiego Festiwalu Artystycznego w Gnieźnie. Program inauguracji przedsięwzięcia już gotowy, a zaczynamy w piątek wieczorem. Do tańca najpierw będzie przygrywał zespół coverowy The Shout, a potem swingowy piosenkarz - Łukasz Jemioła.

Wiecej..
Dlaczego sprzedadzą pół boiska szkolnego przy ulicy Cieszkowskiego?

Spór dotyczący planów sprzedaży części boiska szkolnego przy ulicy Cieszkowskiego to wciąż sprawa burząca wiele emocji. Najlepszym dowodem na to było spotkanie zorganizowane przez władze powiatowe, na które zaproszono kilkoro rodziców i grono nauczycielskie z tejże szkoły. Jedni i drudzy odczytali swoje postulaty staroście Piotrowi Gruszczyńskiemu, który tłumaczył, skąd takie kroki ze strony Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego.

Wiecej..

Tańczyli Charlestona w Starym Ratuszu

Wtorek, 18.06.2019 13:33 • KATEGORIA: Wiadomości

Tańczyli Charlestona w Starym Ratuszu

Taniec towarzyski to coraz bardziej popularna forma spędzania czasu wolnego. W czerwcu w Starym Ratuszu każdy chętny może skorzystać z oferty tanecznej przygotowanej przez Miejski Ośrodek Kultury. Tym razem zainteresowani zostali zaproszeni do charleston'a, czyli tańca kiedyś bardzo kontrowersyjnego, dziś niezwykle popularnego.

Wiecej..

Trzech liderów wolontariatu we Wrześni

Wtorek, 18.06.2019 12:50 • KATEGORIA: Wiadomości

Trzech liderów wolontariatu we Wrześni

W piątek na sesji Rady Powiatu Wrzesińskiego została podsumowana II edycja konkursu "Lider Wolontariatu". Akcja stanowi element promowania tej formy aktywności społecznej. Do trojga wyróżnionych trafiły specjalne statuetki.

Wiecej..

Taniec z gnieźnieńskimi gwiazdami sportu

Wtorek, 18.06.2019 12:10 • KATEGORIA: Wiadomości

Taniec z gnieźnieńskimi gwiazdami sportu

Na dziedzińcu Starego Ratusza w Gnieźnie zaprezentują się sportowcy i tancerze. "Roztańczeni" to niecodzienne wydarzenie, podczas którego reprezentanci różnych dyscyplin sportowych zaprezentują na scenie różne gatunki taneczne i style w towarzystwie instruktorów tańca.

Wiecej..

Najbliższe propozycje Latarni na Wenei

Poniedziałek, 17.06.2019 15:38 • KATEGORIA: Wiadomości

Najbliższe propozycje Latarni na Wenei

Latarnia na Wenei działa już czynnie od końca maja, proponując coraz więcej koncertów i warsztatów - nie tylko dla dzieci, ale także dla młodzieży i dorosłych. W nadchodzący weekend również możemy spędzić czas przy jeziorze Jelonek, uczestnicząc w ciekawych wydarzeniach.

Wiecej..

XX Rajd Ekologiczny

Poniedziałek, 17.06.2019 13:50 • KATEGORIA: Wiadomości

XX Rajd Ekologiczny

Dwudziesty już raz członkowie Polskiego Klubu Ekologicznego oraz ich sympatycy wzięli udział w rajdzie rowerowym po drogach Gniezna i powiatu. Głównym organizatorem i animatorem rajdu była Grażyna Bernaciak z koła Polskiego Klubu Ekologicznego.

Wiecej..

Przedszkole nr 14 żegna grupy zerówek

Poniedziałek, 17.06.2019 12:52 • KATEGORIA: Wiadomości

Przedszkole nr 14 żegna grupy zerówek

Było uroczyście, a do tego bardzo rodzinnie. Ubiegły tydzień był okazją do pożegnania grup zerówek w Przedszkolu nr 14 na osiedlu Jagiellońskim w Gnieźnie. Z tej okazji dla dzieci idących we wrześniu do szkoły podstawowej przygotowano specjalne spotkanie pożegnalne, które zapewne było także okazją do małego podsumowania.

Wiecej..

Starosta Wrzesiński z absolutorium za rok 2018

Poniedziałek, 17.06.2019 11:56 • KATEGORIA: Wiadomości

Starosta Wrzesiński z absolutorium za rok 2018

Na piątkowe popołudnie została zwołana sesja absolutoryjna rady Powiatu Wrzesińskiego. Głównym punktem posiedzenia było oczywiście głosowanie nad uchwałą dotyczącą wykonania budżetu jednostki za rok 2018.

Wiecej..

Piknik na 100-lecie policji

Poniedziałek, 17.06.2019 11:44 • KATEGORIA: Wiadomości

Piknik na 100-lecie policji

Przypadająca w tym roku rocznica 100-lecia powołania polskiej policji, to okazja do świętowania. I tak właśnie było wczoraj na Rynku w Gnieźnie, gdzie został zorganizowany piknik rodzinny z różnymi atrakcjami. Imprezę przygotowała tutejsza komenda pod patronatem Starostwa Powiatowego i Urzędu Miejskiego w Gnieźnie.

Wiecej..

Start tym razem pauzował

Poniedziałek, 17.06.2019 11:20 • KATEGORIA: Sport

Start tym razem pauzował

Kolejną serię pojedynków ligowych mają za sobą zespoły żużlowe rywalizujące w ramach NICE 1 ligi. Tym razem była to dziesiąta kolejka, bez udziału Startu Gniezno, który zgodnie z terminarzem pauzował.

Wiecej..

Zwycięstwo na finał ligi

Poniedziałek, 17.06.2019 11:15 • KATEGORIA: Sport

Zwycięstwo na finał ligi

Jedenastka Mieszka Gniezno rozegrała ostatni mecz sezonu w ramach rozgrywek III ligi grupy 2. Na własnym obiekcie podejmowali Sokoła Kleczew. Pojedynek ten był już bez większego znaczenia jeśli chodzi o układ tabeli.

Wiecej..

"Perełki" dla najlepszych uczniów przyznane

Piątek, 14.06.2019 14:50 • KATEGORIA: Wiadomości

 Perełki  dla najlepszych uczniów przyznane

Uczniowie gnieźnieńskich szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych odebrali wyróżnienia za wybitne osiągnięcia w nauce i sporcie. Kończący się rok szkolny był zatem okazją do pogratulowania, zarówno prymusom, jak również rodzicom. Po raz kolejny przyznane zostały "Perełki", czyli miejskie nagrody za osiągnięcia, które uznawać możemy za ponadprzeciętne.

Wiecej..
Zmiana godzin pracy Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna zawiadamia swoich czytelników o zmianie godzin otwarcia. Od poniedziałku (17 czerwca br.) Biblioteka Główna przy ul. Mieszka I 16, Wypożyczalnia dla Dzieci przy ul. Mieszka I 15, Filia nr 1 przy ul. Kruczej 3, Filia nr 2 przy ul. Staszica 12a czynne będą od godz. 9.00 do godz. 16.00, a Filia nr 9 na os. Orła Białego 18 (budynek Szkoły Podstawowej nr 10) - od godz. 8.00 do godz. 15.00. Zmiana czasu obowiązywać będzie do 30 sierpnia.

Wiecej..

Otwarcie Pszczelego Przystanku w Kalinie

Piątek, 14.06.2019 13:19 • KATEGORIA: Wiadomości

Otwarcie Pszczelego Przystanku w Kalinie

To jedno z niewielu takich miejsc w Wielkopolsce. W lesie znajdującym się niedaleko miejscowości Kalina otwarto wczoraj Pszczeli Przystanek. To wyjście naprzeciw problemowi ciągle malejącej liczbie owadów na świecie, które odpowiadają za zapylenie plonów roślinnych.

Wiecej..

Bieg za Dyrektorem II LO

Piątek, 14.06.2019 12:09 • KATEGORIA: Wiadomości

Bieg za Dyrektorem II LO

W czwartek, wokół jeziora Jelonek zorganizowano bieg uczniów i absolwentów II Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie. Akcję zorganizowano z okazji zbliżającego się jubileuszu 100-lecia powstania tej szkoły. Na jej czele dyrektor Róża Grabowska, na rowerze.

Wiecej..

Nowy spacer po Gnieźnie zaliczony

Piątek, 14.06.2019 11:13 • KATEGORIA: Wiadomości

Nowy spacer po Gnieźnie zaliczony

To nowy pomysł na poznawanie Pierwszej Stolicy Polski - "100 metrów historii" jest projektem realizowanym przez Interaktywne Muzeum Gniezna. Na początek był spacer ulicą Tumską, czyli jedną z najstarszych ulic miasta. To była okazja, żeby swoje codzienne drogi poznać nieco lepiej.

Wiecej..

Truskawkowe Pole w CKP już otwarte

Czwartek, 13.06.2019 14:45 • KATEGORIA: Wiadomości

Truskawkowe Pole w CKP już otwarte

Sezon truskawkowy w pełni. To okazja, by ten jeden z najpopularniejszych polskich owoców zakupić w najniższej cenie w ciągu roku. Przed siedzibą Centrum Kształcenia Praktycznego przy ulicy Słowackiego od dziś działa Truskawkowe Pole. Akcję tradycyjnie zorganizowało Starostwo Powiatowe w Gnieźnie.

Wiecej..

Zapomniana zbrodnia - Tiegenhof

Czwartek, 13.06.2019 14:33 • KATEGORIA: Wiadomości

Zapomniana zbrodnia - Tiegenhof

Uniwersalne prawdy i dramaty przez pryzmat zapomnianej historii lokalnej pokaże w swoim nowym przedstawieniu Teatr im. Aleksandra Fredry. Zbrodnie, które rodziły się w głowie obłąkanego Hitlera, nie były jedynie codziennością Berlina. To w gnieźnieńskiej Dziekance, przypomniane niedawno przez Karola Soberskiego w książce "Zapomniana Zbrodnia" to kanwa, na której oplata swoją opowieść niemiecka reżyserka Martina Gredler.

Wiecej..

Od 21 do 23 czerwca IV Weekend na Szlaku Piastowskim

Czwartek, 13.06.2019 13:56 • KATEGORIA: Wiadomości

Od 21 do 23 czerwca IV Weekend na Szlaku Piastowskim

Przed nami Weekend na Szlaku Piastowskim. Od 21 do 23 czerwca w Wielkopolsce i na Kujawach odbędzie się IV edycja tego przedsięwzięcia. Tematem przewodnim tegorocznego weekendu będą gry i zabawy małych Słowian.

Wiecej..

« poprzednia 1 24 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14412 413 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych