Środa, 21.04.2021 16:55 , Dziś imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy Odwiedziło nas 28078230 gości
Menu
Gniezno
Września Szukaj
  
Obraz reklamowy
Obraz reklamowy

Aktualności

Optymistyczne dane z Sanepidu?

Wtorek, 02.02.2021 14:18 • KATEGORIA: Wiadomości

Dane Sanepidu mogą cieszyć naszych mieszkańców, bo kolejny tydzień z rzędu odnotowano spadek zakażeń koronawirusem w powiecie gnieźnieńskim. Sytuacja potwierdza nasze wczorajsze doniesienia z oddziału zakaźnego w naszym szpitalu, gdzie połowa łóżek covidowych jest wolna. Niepokojów jednak nie brakuje.

Wiecej..

Rodzina pięcioraczków z dużym wsparciem od Miasta.

Wtorek, 02.02.2021 14:14 • KATEGORIA: Wiadomości

Urząd Miejski w Gnieźnie przygotował program wsparcia dla rodziny gnieźnieńskich pięcioraczków. Po dwóch tygodniach od przyjścia maluchów na świat i po spotkaniu prezydenta Tomasza Budasza z ich rodzicami magistrat przekazał, w jaki sposób ma zamiar pomóc tej rodzinie.

Wiecej..

Biblioteka z myślą o seniorach

Wtorek, 02.02.2021 14:11 • KATEGORIA: Wiadomości

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna uruchomiła zbiórkę książek, które trafią do domów pomocy społecznej w naszym mieście. Akcja będzie prowadzona pod hasłem ?Podaruj Książkę Seniorowi?. Od stycznia zmieniono także formułę usługi ?Książka na Telefon?, skierowanej do osób starszych i schorowanych.

Wiecej..

Porażka Startu z Pomorzaninem

Wtorek, 02.02.2021 14:06 • KATEGORIA: Wiadomości

W spotkaniu 5. kolejki rozgrywek Superligi hokeja halowego zespół Startu 1954 Gniezno podejmował lidera zmagań ? Pomorzanina Toruń.

Wiecej..

Ubywa pacjentów na oddziale zakaźnym

Poniedziałek, 01.02.2021 17:33 • KATEGORIA: Wiadomości

Na oddziale zakaźnym w szpitalu powiatowym Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie jest coraz więcej wolnych łóżek covidowych, co oznacza, że chorzy na koronawirusa coraz rzadziej wymagają hospitalizacji. Martwi jedynie mała liczba szczepionek, którymi dysponuje nasza lecznica, podczas gdy chętnych do jej przyjęcia jest coraz więcej.

Wiecej..

Blisko 180 tysięcy złotych w puszkach WOŚP w Gnieźnie

Poniedziałek, 01.02.2021 17:24 • KATEGORIA: Wiadomości

Wielka orkiestra Świątecznej Pomocy w Gnieźnie podczas 29. Finału do tej pory zebrała ponad 175 tysięcy złotych. Natomiast na e-skarbonkę wpłacono na razie ponad 46 tysięcy złotych. Do tego dojdą jeszcze pieniądze z licytacji. Przypomnijmy, że pieniądze były zbierane tym razem nieco inaczej niż zwykle z powodu pandemii. Na ulice wyszło mniej wolontariuszy niż miało to miejsce w latach poprzednich.

Wiecej..

Jak Orkiestra zbierała pieniądze ?

Poniedziałek, 01.02.2021 17:19 • KATEGORIA: Wiadomości

Tak wyglądało zbieranie pieniędzy do puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gnieźnie. Do akcji wkroczyły zabytkowe samochody, które woziły wolontariuszy do miejsc, w których prowadzili swoją zbiórkę. W samo południe na Rynku wykonano pamiątkową fotografię wolontariuszy, a potem w trasę wyruszył ?Mokobus?, z którego głośników rozbrzmiewały piosenki śpiewane przez dziewczęta z zespołu Happy, który działa przy Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie.

Wiecej..

Sesja zdalna Rady Powiatu Gnieźnieńskiego

Piątek, 29.01.2021 15:32 • KATEGORIA: Wiadomości

Rada Powiatu Gnieźnieńskiego po raz kolejny obradowała w trybie zdalnym. W czwartkowe popołudnie przegłosowano kilka uchwał: o dofinansowaniu Poznańskiej Kolei Metropolitalnej w celu zwiększenia ilości połączeń przewozowych z naszym powiatem i o udzieleniu zgody zarządowi na zbycie kolejnej nieużytkowej nieruchomości w centrum Gniezna.

Wiecej..

Młody działacz lewicowy o "orzeczeniu aborcyjnym"

Piątek, 29.01.2021 15:28 • KATEGORIA: Wiadomości

Kacper Parol z Wiosny Roberta Biedronia w ostrych słowach skrytykował opublikowane uzasadnienie do wyroku wydanego przez Trybunał Konstytucyjny w sprawie przepisów aborcyjnych w Polsce. Lewicowy aktywista z Gniezna kwestionuje zasadność wyroku i to, jakie skutki takie orzeczenie może wywołać.

Wiecej..

"W schronisku są potrzebne inwestycje"

Piątek, 29.01.2021 15:25 • KATEGORIA: Wiadomości

Poseł Paulina Hennig-Kloska jako jedna z pierwszych wizytowała schronisko dla bezdomnych zwierząt w Gnieźnie po zmianie kierownictwa. W jej ocenie ośrodek wymaga inwestycji, by spełniał standardy i by nikt nie musiał się wstydzić za to miejsce.

Wiecej..

29. Finał WOŚP w Gnieźnie - program

Piątek, 29.01.2021 15:22 • KATEGORIA: Wiadomości

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy tradycyjnie zagra także w Gnieźnie. Pieniądze do jej puszek będą zbierane przez wolontariuszy 29. rok z rzędu. Po kilku latach przerwy sztab orkiestry powraca do Centrum Kultury "eSTeDe" przy ulicy Roosevelta. gdzie odbędzie się większość wydarzeń, które zaplanowano w ramach tej akcji.

Wiecej..

SLD przeciwko wyprowadzce ZOL-u z ulicy Orzeszkowej

Czwartek, 28.01.2021 16:42 • KATEGORIA: Wiadomości

Sojusz Lewicy Demokratycznej nie poprze żadnych propozycji dotyczących Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego przy ulicy Orzeszkowej. Takie stanowisko zostało zaprezentowane dziś podczas zwołanej konferencji. Jak mówią politycy z SLD, winnym zamieszania jest dyrektor szpitala "Dziekanka".

Wiecej..

Starosta Gruszczyński o ZOL-u i oddziale neurologii

Czwartek, 28.01.2021 16:41 • KATEGORIA: Wiadomości

Piotr Gruszczyński skomentował dla nas temat planów przeniesienia Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego z ulicy Orzeszkowej do szpitala "Dziekanka" przy ulicy Poznańskiej. Mówi również o swoich obawach dotyczących możliwej likwidacji oddziału neurologii i leczenia udarów. Starosta zapowiada, że obie sprawy muszą zostać wyjaśnione w ciągu trzech tygodni.

Wiecej..

Uhonorowano pierwszego burmistrza Gniezna

Czwartek, 28.01.2021 16:39 • KATEGORIA: Wiadomości

Park kieszonkowy, który powstał w roku ubiegłym u zbiegu ul. Lecha i Chrobrego, ma już swojego patrona i od teraz będzie skwerem im. Zygmunta Rabskiego. Uchwałę w tej sprawie przyjęła jednogłośnie Rada Miasta Gniezna na wniosek, który złożyła opozycja.

Wiecej..

Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie podsumowuje część swoich projektów, które zrealizował z udziałem środków zewnętrznych w 2020 roku. Co warte uwagi, w sumie pozyskał na nie rekordowe dofinansowanie z kilku źródeł.

Wiecej..

Szkoła Podstawowa nr 10 w Gnieźnie zaplanowała na ten tydzień uroczyste pasowanie swoich pierwszoklasistów na czytelnika biblioteki. W taki sposób wykorzystano fakt powrotu najmłodszych do ław szkolnych, a wszystko oczywiście zorganizowano z zachowaniem obowiązujących reżimów sanitarnych.

Wiecej..

Poseł Dolata o sytuacji w ZOL-u

Środa, 27.01.2021 15:58 • KATEGORIA: Wiadomości

Poseł Zbigniew Dolata komentuje doniesienia o planowanym przeprowadzeniu Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego przy ulicy Orzeszkowej w Gnieźnie do struktur szpitala psychiatrycznego "Dziekanka" przy ulicy Poznańskiej. Jak mówi, takie plany to próba zniszczenia idealnie funkcjonującej placówki w celu spieniężenia jej terenów.

Wiecej..

Coraz mocniej słychać głosy protestujących przeciw likwidacji Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego przy ulicy Orzeszkowej w Gnieźnie. Są plany, by jednostkę przeprowadzić do struktur pobliskiego szpitala wojewódzkiego "Dziekanka" przy ulicy Poznańskiej. Na takie posunięcie nie zgadzają się zarówno pacjenci, ich rodziny oraz sami pracownicy tego ośrodka, który obchodzi w tym roku 40-lecie swojego istnienia.

Wiecej..

Poseł Paulina Hennig-Kloska komentuje pomysły przeniesienia Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego z ulicy Orzeszkowej do szpitala "Dziekanka" przy ulicy Poznańskiej. Parlamentarzystka z Gniezna mówi także o planie przeprowadzenia z tej lecznicy oddziału neurologii do szpitala powiatowego.

Wiecej..

Wkrótce film o podpaleniu katedry

Wtorek, 26.01.2021 16:01 • KATEGORIA: Wiadomości

Już wkrótce zostanie zaprezentowany film przedstawiający pożar katedry z 1945 roku. W dokumencie prezentowane są relacje świadków i oceny historyczne tego zdarzenia oraz jego inscenizacja z udziałem kilkunastu rekonstruktorów.

Wiecej..

Mniej hospitalizacji, ale więcej pacjentów w cięższym stanie

Poniedziałek, 25.01.2021 16:41 • KATEGORIA: Wiadomości

Na oddział zakaźny do szpitala "Pomnik Chrztu Polski" w Gnieźnie trafia obecnie coraz mniej pacjentów covidowych. Ich stan zdrowia jest często bardzo poważny, choć liczba zgonów całe szczęście cały czas maleje, co tylko potwierdza, że szpital w walce z koronawirusem jest coraz skuteczniejszy.

Wiecej..

Od lutego MOPS przyjmuje nowe wnioski na 500 Plus

Poniedziałek, 25.01.2021 16:40 • KATEGORIA: Wiadomości

Z końcem czerwca minie termin składania nowych wniosków do programu "Rodzina 500+". Co ważne, by uzyskać ciągłość w wypłatach tego świadczenia wychowawczego, taki wniosek należy złożyć z wyprzedzeniem, a to można będzie uczynić od lutego.

Wiecej..

Sponsor tytularny Startu znany

Poniedziałek, 25.01.2021 16:39 • KATEGORIA: Sport

Od minionego piątku Start Gniezno ma nowego sponsora tytularnego. Jest nim Aforti Holding S.A. Tym samym pełna nazwa drużyny na sezon 2021 to Aforti Start Gniezno. O wszystkim kibice zostali poinformowani podczas specjalnej konferencji prasowej.

Wiecej..

MKK pokonał AZS z Torunia

Poniedziałek, 25.01.2021 16:37 • KATEGORIA: Sport

Koszykarze zespołu Sklep Polski MKK Gniezno podejmowali w kolejnym pojedynku ligowym zespół AZS Uniwersytet Mikołaja Kopernika z Torunia. Mecz był ważnym pojedynkiem dla podopiecznych trenera Arkadiusza Konowalskiego. Jego zespołowi brakuje punktów po wcześniejszych sześciu porażkach i jednym zwycięstwie. Tym razem jednak hala imienia Mieczysława Łopatki okazała się, pomimo braku publiczności, szczęśliwa dla gnieźnian. Po ciekawym i bardzo emocjonującym meczu koszyakrze Sklep Polski MKK Gniezno pokonali kolegów z Grodu Kopernika 97:79.

Wiecej..

« poprzednia 1 24 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14428 429 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: FD-System - Projektowanie stron internetowych