Niedziela, 19.01.2020 18:05 , Dziś imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza Odwiedziło nas 21305853 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Aktualności

Remis KS Gniezno

Poniedziałek, 25.11.2019 14:48 • KATEGORIA: Sport

Remis KS Gniezno

Dwa gole Marcina Gresera dały remis piłkarzom halowym KS Gniezno. Tym razem biało-czerwoni zmierzyli się w hali sportowej im. Mieczysława Łopatki z TAF z Torunia.

Wiecej..
Utrudnienia w ruchu na ul. Żwirki i Wigury. MPK wprowadza objazdy

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gnieźnie informuje, że 26 listopada w związku z awarią sieci wodociągowej uniemożliwiony będzie przejazd ulicą Żwirki i Wigury na odcinku od skrzyżowania z ulicą Chudoby do ronda Lecha Wałęsy.

Wiecej..

Wymiana studni kanalizacyjnej na ulicy Paderewskiego

Piątek, 22.11.2019 15:21 • KATEGORIA: Wiadomości

Wymiana studni kanalizacyjnej na ulicy Paderewskiego

W najbliższy poniedziałek i wtorek (25 i 26 listopada) od godziny 8.00 będą trwały prace związane z wymianą studni kanalizacyjnej na ulicy Paderewskiego - na wysokości budynku 28. W związku z tym wyłączony zostanie tam całkowicie pas ruchu kołowego.

Wiecej..

Świetlica "Dzieci z Chmur" ze wsparciem władz miasta

Piątek, 22.11.2019 15:17 • KATEGORIA: Wiadomości

Świetlica  Dzieci z Chmur  ze wsparciem władz miasta

Władze miejskie są zadowolone, że świetlica środowiskowa "Dzieci z Chmur" ma dalej działać. To miasto ma wynajmować pomieszczenia stowarzyszeniu, które poprowadzi tę placówkę. Jak zapowiedziano, cena wynajmu zostanie objęta zniżką w wysokości 50 procent.

Wiecej..
Goście zagraniczni wizytowali szkołę zawodową w Gnieźnie

Gniezno odwiedziła w tym tygodniu 11-osobowa delegacja nauczycieli z pięciu krajów europejskich. Wizytę zorganizowano w ramach programu Erasmus+ oraz projektu tutoringu wychowawczego, który przewidywał analizę funkcjonowania szkoły zawodowej przy ulicy Sienkiewicza w Gnieźnie.

Wiecej..

Młodzi sportowcy z Wrześni ze stypendiami

Piątek, 22.11.2019 14:45 • KATEGORIA: Sport

Młodzi sportowcy z Wrześni ze stypendiami

Władze powiatu wrzesińskiego przyznały stypendia uczniowskie młodym sportowcom. Wśród wyróżnionych są medaliści mistrzostw Polski oraz Wielkopolski, i kto wie, być może nawet przyszli olimpijczycy. Uroczystość wręczenia dyplomów odbyła się w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni.

Wiecej..
Małe elektrownie fotowoltaiczne coraz bardziej popularne

To doskonała inwestycja w przyszłość. Małe przydomowe elektrownie fotowoltaiczne są coraz częściej spotykane w naszym otoczeniu, a to oznacza, że coraz więcej z nas może sobie na nie pozwolić. Urząd Miejski w Gnieźnie zorganizował krótkie szkolenie, na którym tłumaczono, jak działa system produkcji energii elektrycznej ze światła słonecznego.

Wiecej..

Roboty drogowe na ulicy E. Orzeszkowej

Czwartek, 21.11.2019 15:36 • KATEGORIA: Wiadomości

Roboty drogowe na ulicy E. Orzeszkowej

Od 25 listopada do końca 2019 roku prowadzone będą roboty drogowe na ulicy E. Orzeszkowej w Gnieźnie w związku z realizacją zadania pn.: "Poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu na ul. E. Orzeszkowej w Gnieźnie". Z uwagi na budowę między innymi wyniesionych skrzyżowań ul. E. Orzeszkowej z ul. Głęboką i ul. Miłosza uniemożliwiony będzie przejazd ul. E. Orzeszkowej na odcinku od ul. Swarzędzkiej do ul. Głębokiej. Tymczasowy objazd, zgodnie z oznakowaniem, dotyczyć będzie wyłącznie ruchu lokalnego w obrębie os. Skiereszewo.

Wiecej..
Świetlica  Dzieci z Chmur  ma stać się stowarzyszeniem

To finał, jakiego oczekiwali chyba wszyscy mieszkańcy w naszym mieście, a przynajmniej ten pomysł daje szansę na to, że świetlica środowiskowa "Dzieci z Chmur" nie zniknie z mapy Gniezna. Ma ona dalej funkcjonować, ale już jako stowarzyszenie, a w jego utworzeniu zamierza pomagać Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, z którego budżetu jednostka ta była finansowana.

Wiecej..
Uroczystość przyznania stypendiów szkolnych we Wrześni

We Wrześni rozdano stypendia dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Dla nich często sama szansa awansu do tego grona jest motorem napędowym do pracy i do osiągania sukcesów na polu naukowym, a także artystycznym.

Wiecej..

Gnieźnianie podarowali im wiele, a kto gotowy dać dom?

Czwartek, 21.11.2019 14:48 • KATEGORIA: Wiadomości

Gnieźnianie podarowali im wiele, a kto gotowy dać dom?

Jak pomóc zwierzakom, które nie mają domu? Dla tych, które przebywają w schronisku dla zwierząt w Gnieźnie, zorganizowano wielką zbiórkę, by dobrze wyposażyć je na zimę. Ponadto pracownicy, a także przyjaciele i wolontariusze tej placówki przekonywali przechodniów, że warto je adoptować.

Wiecej..

MOK zaprasza do tańca i na dwa koncerty

Czwartek, 21.11.2019 14:23 • KATEGORIA: Wiadomości

MOK zaprasza do tańca i na dwa koncerty

Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie zaprasza na kilka swoich najbliższych wydarzeń artystycznych. Na sobotę zaplanowano warsztaty familijne z tańca i koncert fortepianowy, a na niedzielę koncert dedykowany najmłodszym. Na wszystkich czeka natomiast szansa występu w Festiwalu Kolęd i Pastorałek, który rusza w grudniu i do którego eliminacji można jeszcze się zapisać.

Wiecej..

Za tydzień rusza "Fyrtel"

Czwartek, 21.11.2019 14:16 • KATEGORIA: Wiadomości

Za tydzień rusza  Fyrtel

Za tydzień rusza festiwal kulturalny "Fyrtel". W programie tego wydarzenia znajdziemy wystawę fotograficzną, warsztaty dla dzieci, prelekcję historyczną, konkurs literacki oraz koncert finałowy, po którym poznamy tegorocznego laureata "Królika" - Nagrody Kulturalnej Miasta Gniezna.

Wiecej..
Świetlica  Dzieci z Chmur  nie zostanie jednak zlikwidowana?

W środę w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie odbyła się konferencja prasowa. Podczas spotkania z mediami omawiana była aktualna sytuacja Świetlicy Środowiskowej "Dzieci z Chmur", która mieści się przy ulicy Lecha.

Wiecej..

Policja prosi o pomoc w odnalezieniu kota Kikuta

Środa, 20.11.2019 16:17 • KATEGORIA: Wiadomości

Policja prosi o pomoc w odnalezieniu kota Kikuta

Ma tylko pół ogona, jest czarno-biały i wabi się Kikut. Kot został skradziony z posesji w Jastrzębowie w gminie Trzemeszno we wtorek, 29 października.

Wiecej..

Gala MMA: Mateusz Skibiński vs Ireneusz Chudzik

Środa, 20.11.2019 15:57 • KATEGORIA: Sport

Gala MMA: Mateusz Skibiński vs Ireneusz Chudzik

W miniony piątek w hali im. Mieczysława Łopatki w Gnieźnie odbyła się gala MMA Kapsa Meble: Slugfest 17 - Walka o Gniezno. W jednej z walk Mateusz Skibiński zmierzył się z Ireneuszem Chudzikiem. Zachęcamy do obejrzenia naszego materiału z tego pojedynku.

Wiecej..

Trwa akcja "Mała książka - wielki człowiek"

Środa, 20.11.2019 15:30 • KATEGORIA: Wiadomości

Trwa akcja  Mała książka - wielki człowiek

To już kolejna edycja programu "Cała Polska czyta dzieciom". Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna propaguje wśród najmłodszych ideę czytania. Takie spotkania w filii naszej książnicy przy ulicy Staszica odbywają się prawie codziennie.

Wiecej..

Trwa konkurs na miejską kartkę świąteczną

Środa, 20.11.2019 15:20 • KATEGORIA: Wiadomości

Trwa konkurs na miejską kartkę świąteczną

Już tylko przez kilka dni potrwa konkurs Urzędu Miejskiego w Gnieźnie na kartkę świąteczną. Do udziału w nim zapraszamy tylko uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich z gnieźnieńskich szkół podstawowych. Przed rokiem w zabawie wzięło udział ok. 50 dzieci, w tym roku magistrat liczy nieśmiało, że prac takich napłynie dużo więcej.

Wiecej..
Patriotyczne postawy ważne na każdym poziomie edukacji

W Domu Pomocy Społecznej w Mielżynie wystawiono przedstawienie o charakterze patriotycznym. Przed publicznością wystąpiła delegacja uczestników programu edukacyjnego pt. "Biało-Czerwona, Nasza i Wasza". Na tym etapie wyzwalanie postaw patriotycznych było bardzo trudnym wyzwaniem ze względu na miejsce, w którym zadanie to było realizowane.

Wiecej..

Julia Graczyk zainauguruje "Smaki kultury"

Środa, 20.11.2019 14:28 • KATEGORIA: Wiadomości

Julia Graczyk zainauguruje  Smaki kultury

"Smaki kultury" to nowa propozycja Miejskiego Ośrodka Kultury. Będzie to cykl spotkań z cudzoziemcami, którzy od wielu lat mieszkają w Gnieźnie, by przedstawili gnieźnianom obyczaje i kulturę, z której się wywodzą.

Wiecej..

Paweł Arndt o pierwszym posiedzeniu w Senacie

Wtorek, 19.11.2019 15:56 • KATEGORIA: Wiadomości

Paweł Arndt o pierwszym posiedzeniu w Senacie

Jesteśmy świadkami bardzo ciekawego rozdania politycznego. Po raz pierwszy od 30 lat w Sejmie większość ma rząd, a w Senacie będzie rządzić opozycja. Jak taka sytuacja może wpłynąć na pracę polskiego parlamentu, o tym mówił podczas konferencji Paweł Arndt - nowy senator z Gniezna, polityk Koalicji Obywatelskiej.

Wiecej..

Licealiści spotkali się z budowlańcami

Wtorek, 19.11.2019 15:36 • KATEGORIA: Wiadomości

Licealiści spotkali się z budowlańcami

To druga odsłona spotkań organizowanych dla maturzystów z przedsiębiorcami, którzy działają z sukcesami w biznesie. Uczniowie przepytywali tym razem budowlańców - Leszka Dopierałę i Adriana Dopierałę, o ich firmy i o przepis na sukces. Pół roku temu podobne wydarzenie zaaranżowano w szkole ekonomicznej; tym razem natomiast gospodarzami byli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie.

Wiecej..

Wieczornica listopadowa

Wtorek, 19.11.2019 15:24 • KATEGORIA: Wiadomości

Wieczornica listopadowa

Po raz dziewiąty w Zespole Szkół w Szczytnikach Duchownych odbyła się wieczornica z okazji Dnia Niepodległości. Uroczystość zgromadziła całe rodziny.

Wiecej..

Zaduszki Poetyckie w Starym Ratuszu

Wtorek, 19.11.2019 15:09 • KATEGORIA: Wiadomości

Zaduszki Poetyckie w Starym Ratuszu

W Starym Ratuszu zorganizowano niezwykłe spotkanie - Zaduszki Poetyckie. Przez ponad godzinę czytano wiersze nieżyjących już trojga poetów, którzy uznawani są za najważniejsze postaci gnieźnieńskiej literatury przełomu XX i XXI wieku.

Wiecej..
Piotr Kuberski zwycięzcą walki wieczoru gali MMA w Gnieźnie

W miniony piątek w hali im. Mieczysława Łopatki odbyła się gala MMA Slugfest 17 - Walka o Gniezno. Gnieźnieńska gala organizowana jest w kooperacji pomiędzy Klubem Sportowym "Walka" Gniezno a organizacją Slugfest.

Wiecej..

« poprzednia 1 24 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14435 436 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: FD-System - Projektowanie stron internetowych