Poniedziałek, 18.02.2019 19:01 , Dziś imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany Odwiedziło nas 18504204 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Aktualności

Zamknięcie przejazdu na ul. Pod Trzema Mostami już 14 stycznia

Od 14 stycznia do października 2019 roku przejazd pod wiaduktem kolejowym na ulicy Pod Trzema Mostami będzie zamknięty w związku z realizacją projektu dotyczącego przebudowy komunikacyjnej w tej części miasta, na który Urząd Miejski otrzymał dofinansowanie z Unii Europejskiej oraz PKP PLK. Kierowcy proszeni są o uwagę i stosowanie się do wyznaczonych objazdów. Jednocześnie odcinek nowej drogi od ul. Słonecznej do ul. Osiniec zostanie w tym samym czasie oddany do użytku.

Wiecej..

Ostrzeżenie przed oblodzeniem

Poniedziałek, 07.01.2019 16:37 • KATEGORIA: Wiadomości

Ostrzeżenie przed oblodzeniem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie, w którym prognozuje się w dniu 8 stycznia 2019 roku, w godz. 00:00-8:00, wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu ze śniegiem i deszczu, powodujących gołoledź, na terenie całego powiatu gnieźnieńskiego.

Wiecej..

Trwają poszukiwania zaginionego Jana Kwaśniewskiego

Poniedziałek, 07.01.2019 16:28 • KATEGORIA: Wiadomości

Trwają poszukiwania zaginionego Jana Kwaśniewskiego

Policjanci z Gniezna, Trzemeszna, oddziałów prewencji policji w Poznaniu, przewodnik z psem tropiącym, strażacy z jednostek ochotniczych poszukują 85-letniego mieszkańca Trzemeszna, Jana Kwaśniewskiego. Mieszkańcy, którzy chcieliby włączyć się w poszukiwania, proszeni są o kontakt z komisariatem policji w Trzemesznie.

Wiecej..

Orszak Trzech Króli w Gnieźnie

Poniedziałek, 07.01.2019 16:20 • KATEGORIA: Wiadomości

Orszak Trzech Króli w Gnieźnie

Orszak Trzech Króli przeszedł uroczyście po raz siódmy ulicami Gniezna. Kacper, Melchior i Baltazar, oczywiście, na koniach, a przybyli mieszkańcy - w koronach na głowach i z kolędami na ustach. Ta nowa tradycja świętowania Bożego Narodzenia w przestrzeni publicznej to okazja do wspólnego przeżywania tego radosnego momentu w życiu każdego chrześcijanina.

Wiecej..

Kolędowanie w Dziekanowicach

Poniedziałek, 07.01.2019 16:11 • KATEGORIA: Wiadomości

Kolędowanie w Dziekanowicach

Kolorowy Orszak Trzech Króli w niedzielę (6 stycznia 2019 roku) po południu przeszedł skansenem Wielkopolskiego Parku Etnograficznego w Dziekanowicach - od bramy wejściowej do kościółka, w którym zorganizowano wspólne kolędowanie. Nie zabrakło najważniejszych świątecznych przyśpiewek, słowa których zna każdy i które każdy potrafi zaśpiewać.

Wiecej..

P.o. dyrektora szpitala chce powołać swojego zastępcę

Poniedziałek, 07.01.2019 16:02 • KATEGORIA: Wiadomości

P.o. dyrektora szpitala chce powołać swojego zastępcę

Pełniący funkcję zastępcy dyrektora ds. ekonomiczno-eksploatacyjnych, Paweł Dopierała, z końcem 2018 roku zakończył pracę w gnieźnieńskim szpitalu. Pełniący obowiązki dyrektora placówki, Jacek Bembnista, ma już kandydata na to stanowisko.

Wiecej..

Spotkanie noworoczne przyjaciół Kresowiaków

Poniedziałek, 07.01.2019 15:48 • KATEGORIA: Wiadomości

Spotkanie noworoczne przyjaciół Kresowiaków

W sali domu katechetycznego przy kościele Świętego Wawrzyńca odbyło się spotkanie opłatkowo-noworoczne członków Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. Takie uroczystości to nie tylko okazja do składania sobie życzeń, bo przy okazji podsumowano całoroczną działalność tej organizacji.

Wiecej..

Polskie jasełka w I LO

Poniedziałek, 07.01.2019 15:33 • KATEGORIA: Wiadomości

Polskie jasełka w I LO

To ich wspólna inicjatywa, z którą wychodzą corocznie do szerszej publiczności. Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego z małą pomocą swoich nauczycieli tradycyjnie przygotowali polskie jasełka. Widowisko zgromadziło na widowni komplet publiczności, a cała sceneria przedstawienia i jego wartość artystyczna zrobiła wrażenie dosłownie na każdym z oglądających.

Wiecej..

Szczypiornistki zagrają w sobotę

Poniedziałek, 07.01.2019 15:15 • KATEGORIA: Sport

Szczypiornistki zagrają w sobotę

Piłkarki ręczne MKS-u PR Urbis Gniezno po raz pierwszy w 2019 roku zagrają przed własną publicznością. Mecz z MTS-em Kwidzyn odbędzie się w sobotę (12 stycznia) o godzinie 18 w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki.

Wiecej..

Zwycięstwa drużyn Stelli Niechan Gniezno

Poniedziałek, 07.01.2019 15:04 • KATEGORIA: Sport

Zwycięstwa drużyn Stelli Niechan Gniezno

Fantastycznie przed własną publicznością zagrały drużyny Stelli Niechan Gniezno. Wygrali pojedynki ligowe tak panowie, jak i zespół żeński.

Wiecej..

TS Basket na przełomie roku

Poniedziałek, 07.01.2019 14:56 • KATEGORIA: Sport

TS Basket na przełomie roku

Koszykarki TS Basket Gniezno rok 2018, zdaniem prezesa Marka Szczepanowskiego, mogą uznać za udany. Wypada zatem życzyć sukcesów zarówno organizacyjnych, jak i sportowych w bieżącym - 2019 - roku.

Wiecej..

Poszukiwany listem gończym ukrył się w szafie

Piątek, 04.01.2019 15:14 • KATEGORIA: Wiadomości

Poszukiwany listem gończym ukrył się w szafie

Gnieźnieńscy policjanci operacyjni zatrzymali 35-latka, który od 2017 roku poszukiwany był przez gnieźnieński sąd listem gończym. Mężczyzna, który ukrył się w szafie, nie krył zdziwienia na widok funkcjonariuszy. Z jednostki policji trafił wprost do więziennej celi.

Wiecej..

Ostrzeżenie przed oblodzeniem

Piątek, 04.01.2019 15:06 • KATEGORIA: Wiadomości

Ostrzeżenie przed oblodzeniem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie, w którym prognozuje się w dniu 4 stycznia 2019 roku, w godz. 15-20, wystąpienie opadów marznącego deszczu oraz mżawki, powodujących gołoledź, na terenie całego powiatu gnieźnieńskiego.

Wiecej..

Nowa zajezdnia MPK

Piątek, 04.01.2019 14:58 • KATEGORIA: Wiadomości

Nowa zajezdnia MPK

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Gnieźnie zakończyło realizację projektu dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej. W jego ramach na ulice Pierwszej Stolicy Polski wyjechało dwanaście nowoczesnych autobusów marki Solaris, a na ulicy Wesołej wyremontowano zajezdnię. Powstały komfortowe warunki pracy dla obsługi autobusów.

Wiecej..
Jacek Bembnista komentuje obecną sytuację finansową szpitala

Pełniący obowiązki dyrektora Szpitala-Pomnika Chrztu Polski, Jacek Bembnista, spotkał się z dziennikarzami, by poinformować o obecnej - złej - sytuacji finansowej gnieźnieńskiej placówki.

Wiecej..

Książka dla dzieci o Powstaniu Wielkopolskim

Piątek, 04.01.2019 14:47 • KATEGORIA: Wiadomości

Książka dla dzieci o Powstaniu Wielkopolskim

Dzięki współpracy powiatu gnieźnieńskiego, miasta Gniezna oraz gmin regionu powstała książka dla dzieci - "Jak Wielkopolanie wywalczyli niepodległość?". Publikacja jest upamiętnieniem 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Wiecej..

O Powstaniu Wielkopolskim we Wrześni

Piątek, 04.01.2019 14:43 • KATEGORIA: Wiadomości

O Powstaniu Wielkopolskim we Wrześni

Wrześnianie przypomnieli o swoim udziale w Powstaniu Wielkopolskim. To takie lekcje historii trafiają najlepiej do młodego pokolenia. W auli Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni odbyła się akademia powiatowa z udziałem przedstawicieli szkół ponadgimnazjalnych.

Wiecej..

Zmiany w MPK

Czwartek, 03.01.2019 15:01 • KATEGORIA: Wiadomości

Zmiany w MPK

Sytuacja finansowa gnieźnieńskiego MPK jest trudna, jak przyznaje nowy prezes spółki - Wojciech Gulczyński. Mimo tego odchodzący prezes, Piotr Stasiak, wykonał na koniec trudne zadanie.

Wiecej..

Próbna matura w II Liceum Ogólnokształcącym

Czwartek, 03.01.2019 14:48 • KATEGORIA: Wiadomości

Próbna matura w II Liceum Ogólnokształcącym

Było prawie tak samo jak podczas prawdziwego egzaminu dojrzałości. Od dziś (3 stycznia 2019 roku) uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie piszą próbną maturę. Przy takich okazjach młodzież może oswajać się nie tylko z formułą egzaminu, a jednocześnie ze stresem, który towarzyszy takiemu wyzwaniu.

Wiecej..
Szkolenie z samoobrony dla personelu szpitala  Dziekanka

W Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych "Dziekanka" w Gnieźnie rozpoczęły się ćwiczenia między innymi z samoobrony i negocjacji, zorganizowane dla personelu szpitala. Zajęcia z samoobrony prowadzi doświadczony instruktor z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Wiecej..

Policja podsumowuje sylwestra i powitanie 2019 roku

Środa, 02.01.2019 14:22 • KATEGORIA: Wiadomości

Policja podsumowuje sylwestra i powitanie 2019 roku

Okres żegnania starego roku i witania nowego w powiecie gnieźnieńskim minął spokojnie. W kronikach policyjnych nie odnotowano tym razem dużej liczby interwencji. Choć, oczywiście, dyżurujący w tych dniach funkcjonariusze naszej komendy nie próżnowali.

Wiecej..

Strażacy nowy rok zaczęli pracowicie

Środa, 02.01.2019 14:09 • KATEGORIA: Wiadomości

Strażacy nowy rok zaczęli pracowicie

Gnieźnieńscy strażacy rok 2019 zaczęli pracowicie. Noc sylwestrowo-noworoczna była początkowo dla nich spokojna. W środku nocy jednak zaczęły napływać do tutejszej komendy pierwsze wezwania do interwencji.

Wiecej..

Ukradła zabawkę... z cmentarza

Środa, 02.01.2019 13:56 • KATEGORIA: Wiadomości

Ukradła zabawkę... z cmentarza

Tę kradzież możemy uznawać nie tylko za czyn zuchwały, bo jest on wręcz dowodem na szczyt bezczelności. Za ujawnieniem jej sprawczyni, co jeszcze ciekawsze, stoją ofiary - rodzice dziecka, które zmarło rok temu. Przynoszone na jego grób zabawki znikały - były regularnie kradzione.

Wiecej..

Tragiczny wypadek w Zdziechowie

Poniedziałek, 31.12.2018 19:37 • KATEGORIA: Wiadomości

Tragiczny wypadek w Zdziechowie

W niedzielę, 30 grudnia 218 roku, o godzinie 4:20 w miejscowości Zdziechowa w gminie Gniezno doszło do potrącenia 41-letniego mężczyzny, który z chodnika wtargnął pod nadjeżdżający samochód. W wyniku poniesionych obrażeń pieszy zmarł po przewiezieniu do szpitala. Policja pod nadzorem prokuratora wyjaśnia okoliczności wypadku.

Wiecej..

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10390 391 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych