Niedziela, 16.06.2019 06:28 , Dziś imieniny: Aliny, Anety, Benona Odwiedziło nas 19511852 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Aktualności

74 lata po wojnie

Czwartek, 09.05.2019 13:12 • KATEGORIA: Wiadomości

74 lata po wojnie

74 lata temu zakończyła się blisko sześcioletnia II wojna światowa. W środowe popołudnie w Gnieźnie zorganizowano uroczystość przypominającą o tych wydarzeniach. W jej następstwie, nasza polska rzeczywistość bardzo zmieniła swój bieg na długie lata, także powojenne.

Wiecej..

Ewa Kopacz w Gnieźnie

Czwartek, 09.05.2019 13:07 • KATEGORIA: Wiadomości

Ewa Kopacz w Gnieźnie

Ewa Kopacz gościła wczoraj w Gnieźnie. Była premier kandyduje w wyborach do Parlamentu Europejskiego z wielkopolskiej listy Koalicji Europejskiej. Jak mówiła podczas konferencji, którą zwołano przed Starym Ratuszem, sprawą najważniejszą dla Polski powinny być środki unijne, po które będzie można sięgnąć w przyszłości.

Wiecej..

Promocja książki Tadeusza Panowicza

Czwartek, 09.05.2019 12:31 • KATEGORIA: Wiadomości

Promocja książki Tadeusza Panowicza

Wojciech Trąmpczyński w niepodległej Polsce piastował funkcje Marszałka Sejmu Ustawodawczego I kadencji oraz Marszałka Senatu, a następnie przez dwie kadencje posła. Pamięć o nim przywraca wielkopolski regionalista Tadeusz Panowicz w swojej książce pt. "Wojciech Trąmpczyński Syn Ziemi Gnieźnieńskiej". Zbieranie dokumentów zajęło autorowi 5 lat. Kolejnych pięć książka czekała na druk.

Wiecej..
74. rocznica zakończenia II wojny światowej we Wrześni

Wrześnianie, tak jak co roku w tym dniu, 8 maja spotykają się przy pomniku 68. Pułku Piechoty. Właśnie minęła 74. rocznica zakończenia II wojny światowej. Dziś już niestety jest coraz mniej świadków tamtego wydarzenia.

Wiecej..
Rozpoczęła się XVIII Olimpiada Sportowa Przedszkolaków

"Żyj zdrowo i sportowo" - to hasło tegorocznej Olimpiady Sportowej Przedszkolaków. Impreza została zorganizowana po raz osiemnasty. Tym razem gospodarzem olimpiady było Przedszkole nr 13.

Wiecej..

Budowa szpitala zostanie dokończona

Środa, 08.05.2019 15:32 • KATEGORIA: Wiadomości

Budowa szpitala zostanie dokończona

Rada Społeczna Szpitala Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie, przy akceptacji Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego, podjęła decyzję o zaciągnięciu kredytu w kwocie 50 mln złotych na sfinalizowanie rozbudowy szpitala. Została ona poprzedzona półroczną analizą wszelkich możliwych rozwiązań o charakterze prawno-ekonomicznym, których celem było znalezienie wyjścia z patowej sytuacji, w jakiej się znalazła gnieźnieńska lecznica.

Wiecej..

Wizyta premier Ewy Kopacz w Gnieźnie

Środa, 08.05.2019 15:21 • KATEGORIA: Wiadomości

Wizyta premier Ewy Kopacz w Gnieźnie

Wiecej..
Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych

We wtorkowe popołudnie w Starym Ratuszu odbywał się Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Na całość składała się specjalna prezentacja, w której uczestniczyli podopieczni gnieźnieńskich ośrodków dziennego wspierania niepełnosprawnych. W programie m.in. krótkie przedstawienie na wzór teatru kamishibai, pokaz taneczny, wystawa rękodzieła i ekspozycja fotograficzna oraz krótki filmik opowiadający o marzeniach niepełnosprawnych.

Wiecej..
Działania policji w związku z fałszywymi alarmami w szkołach

W drugim dniu matur znów pojawiły się informacje przesłane drogą e-mail do szkół w powiecie gnieźnieńskim, zawierające informacje o podłożeniu ładunków wybuchowych. Policjanci przypominają, że konsekwencje takiego czynu mogą być poważne, bowiem autorzy wspomnianych żartów są ustalani i pociągani do odpowiedzialności karnej. Za takie celowe i fałszywe zawiadomienie o zagrożeniu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Pamiętajmy, że oprócz odpowiedzialności karnej sprawcy mogą zostać również pociągnięci do odpowiedzialności finansowej.

Wiecej..

Uwaga - przymrozki!

Wtorek, 07.05.2019 14:57 • KATEGORIA: Wiadomości

Uwaga - przymrozki!

Przekazujemy treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 26, wydanego przez IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu dnia 7.05.2019 roku.

Wiecej..

PEC chwali się modernizacją i wysokim rankingiem

Wtorek, 07.05.2019 13:48 • KATEGORIA: Wiadomości

PEC chwali się modernizacją i wysokim rankingiem

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gnieźnie podsumowuje modernizację źródeł ciepła w swojej ciepłowni. To ogromne przedsięwzięcie daje dziś spore efekty w postaci dużo niższej emisji pyłów szkodliwych dla naszego otoczenia.

Wiecej..

Fizjoterapeuci zastrajkowali poprzez oddanie krwi

Wtorek, 07.05.2019 12:53 • KATEGORIA: Wiadomości

Fizjoterapeuci zastrajkowali poprzez oddanie krwi

Fizjoterapeuci ze szpitala wojewódzkiego "Dziekanka" w Gnieźnie postanowili zastrajkować. We wtorek z rana, nie przyszli do pracy, a w zamian postanowili wziąć udział w zbiorowej akcji oddawania krwi. Przy okazji przekazali opinii publicznej informacje na temat swojej złej sytuacji ekonomicznej, o czym mówili podczas krótkiego briefingu przed punktem krwiodawstwa.

Wiecej..

Stary Ratusz przypomni o TG "Sokół"

Wtorek, 07.05.2019 12:26 • KATEGORIA: Wiadomości

Stary Ratusz przypomni o TG  Sokół

Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie pozyskał 20 tysięcy złotych na projekt "W zdrowym ciele - zdrowy duch". W jego ramach ma zostać przypomniana historia Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół", którego początek działalności jest datowany na końcówkę XIX wieku.

Wiecej..

Od lipca 500 złotych na każde dziecko

Wtorek, 07.05.2019 11:45 • KATEGORIA: Wiadomości

Od lipca 500 złotych na każde dziecko

Co najmniej dwa razy więcej dzieci z Gniezna ma otrzymać świadczenie z Programu 500+. Wnioski o przyznanie tego zasiłku będzie można składać od lipca w miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Gnieźnie. W praktyce wygląda to tak, że im prędzej złożymy wniosek o przyznanie tego świadczenia, tym szybciej pieniądze zostaną wypłacone.

Wiecej..

Komunikat PWiK Gniezno

Poniedziałek, 06.05.2019 14:38 • KATEGORIA: Wiadomości

Komunikat PWiK Gniezno

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gnieźnie Sp. z o.o. informuje, że ze względu na awarię przyłącza wodociągowego w ul. Wrzesińskiej w dniu 7 maja 2019 roku odcinek sieci wodociągowej od ronda Gnieźnieńskich Olimpijczyków do ul. Okulickiego zostanie czasowo wyłączony z eksploatacji. Przerwa w dostawie wody potrwa od godziny 10:00 do 12:00.

Wiecej..

Wkrótce ruszają prace na ulicy Roosevelta

Poniedziałek, 06.05.2019 14:32 • KATEGORIA: Wiadomości

Wkrótce ruszają prace na ulicy Roosevelta

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gnieźnie Sp. z o.o. zakończyło postępowanie przetargowe i podpisało z wykonawcą robót umowę na zadanie inwestycyjne "Budowa kanalizacji sanitarnej, deszczowej i sieci wodociągowej na ulicy Roosevelta w Gnieźnie". Inwestycja realizowana będzie wspólnie przez PWiK i miasto Gniezno na odcinku ulicy Roosevelta od ul. Trzemeszeńskiej do granicy miasta.

Wiecej..

Maturzyści już piszą egzamin dojrzałości

Poniedziałek, 06.05.2019 12:59 • KATEGORIA: Wiadomości

Maturzyści już piszą egzamin dojrzałości

W poniedziałek o poranku rozpoczęły się matury pisemne. Na początek był język polski, przed którym jak zwykle nerwów było najwięcej. Najpierw obowiązkowy dla wszystkich program podstawowy, a na popołudnie, ale już tylko dla chętnych, zaplanowany został egzamin z programem rozszerzonym.

Wiecej..

Start tym razem bez błysku

Poniedziałek, 06.05.2019 12:42 • KATEGORIA: Sport

Start tym razem bez błysku

W Gnieźnie odbyły się pierwsze w historii Mistrzostwa Par Klubowych Nice 1. Ligi Żużlowej. Do rywalizacji przystąpiło siedem ekip z takich klubów jak: Arged Malesa TŻ Ostrovia, Orzeł Łódź, Zdunek Wybrzeże Gdańsk, Unia Tarnów, PGG ROW Rybnik, Lokomotiv Daugavplis oraz gospodarze - Car Gwarant Start Gniezno.

Wiecej..

Emocje na finał ligi

Poniedziałek, 06.05.2019 12:35 • KATEGORIA: Sport

Emocje na finał ligi

Zgodnie z przewidywaniami, czwartkowe derby Wielkopolski pomiędzy K.S.AP-Poznań i MKS-em PR URBIS Gniezno rozegrane w Poznaniu dostarczyły ogromu emocji.

Wiecej..

Wyjazdowa porażka Mieszka

Poniedziałek, 06.05.2019 12:23 • KATEGORIA: Sport

Wyjazdowa porażka Mieszka

Mecz wyjazdowy Mieszka z podszczecińskim Świtem okazał się zwycięski dla gospodarzy.

Wiecej..

Wrzesiński Weekend Muzyczny

Poniedziałek, 06.05.2019 11:12 • KATEGORIA: Wiadomości

Wrzesiński Weekend Muzyczny

Za nami kolejny Wrzesiński Weekend Muzyczny. Impreza przyciągnęła jak zwykle tłumy mieszkańców, a także przyjezdnych. Na scenie tradycyjnie pełna różnorodność - od rytmów discopolowych przez pop-rock, a kończąc na jazzie.

Wiecej..

228. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

Piątek, 03.05.2019 17:08 • KATEGORIA: Wiadomości

228. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

Wiecej..

W maju Muzyka Malucha i koncert Daniela Spaleniaka

Czwartek, 02.05.2019 15:14 • KATEGORIA: Wiadomości

W maju Muzyka Malucha i koncert Daniela Spaleniaka

Tym razem muzyka i tej tematyce będzie poświęcony kolejny tematyczny miesiąc organizowany w Starym Ratuszu. Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie zaprasza do udziału w dwóch kolejnych wydarzeniach. W maju zaplanowany został kolejny cykl zajęć dla najmłodszych, a w międzyczasie wszystkich zapraszamy na koncert Daniela Spaleniaka.

Wiecej..

Bieg "Nie tylko dla orłów"

Czwartek, 02.05.2019 15:03 • KATEGORIA: Wiadomości

Bieg  Nie tylko dla orłów

1 maja był okazją do spędzenia dnia wolnego w sposób nietypowy. Na torze motocrossowym w Gnieźnie zorganizowano bieg surwiwalowy pod hasłem "Nie tylko dla orłów". Jego uczestników na trasie czekało całe mnóstwo najróżniejszych przeszkód należących z pewnością do kategorii określanej potocznie jako "przeżycia ekstremalne".

Wiecej..
Tworzona jest koncepcja tras rowerowych na terenie Gniezna

Na terenie Gniezna ma powstać kompleksowa sieć dróg rowerowych. Przy prezydencie Gniezna został powołany zespół doradczy do spraw związanych z wykonaniem koncepcji tras rowerowych. Powołano do niego przedstawicieli zarządów dróg, gminy, organu zarządzającego ruchem oraz stowarzyszeń rowerowych.

Wiecej..

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10403 404 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych