Poniedziałek, 01.03.2021 22:41 , Dziś imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy Odwiedziło nas 27235694 gości
Menu
Gniezno
Września Szukaj
  
Obraz reklamowy
Obraz reklamowy

Aktualności

Transmisja pasterki w katedrze na antenie Telewizji Gniezno

W nocy z czwartku na piątek (24/25 grudnia, godz. 24.00) zapraszamy widzów Telewizji Gniezno na transmisję pasterki. Eucharystii w gnieźnieńskiej katedrze przewodniczyć będzie i homilię wygłosi prymas Polski - abp Wojciech Polak. Sygnał tv zostanie udostępniony dzięki Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

Wiecej..

"Mała suita grudniowa"

Środa, 23.12.2020 16:54 • KATEGORIA: Wiadomości

 Mała suita grudniowa

Prezentujemy muzyczne życzenia świąteczne wykonane i nagrane przez uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Gnieźnie. Nagranie jest efektem trwających od wielu tygodni zdalnych prób i nagrań oraz profesjonalnego montażu w wykonaniu uczennicy Antoniny i jej mamy, prowadzącej ten młody zespół. Utwór "Mała suita grudniowa", inspirowany polskimi kolędami, skomponowała prof. dr hab. Agnieszka Zdrojek-Suchodolska.

Wiecej..

"Spotkać Boga"

Środa, 23.12.2020 16:43 • KATEGORIA: Wiadomości

 Spotkać Boga

Prezentujemy utwór muzyczny pt. "Spotkać Boga". Autorem muzyki i tekstu jest Miłosz Dziurleja.

Wiecej..

Radni powiatowi obradowali po raz ostatni w tym roku

Środa, 23.12.2020 16:12 • KATEGORIA: Wiadomości

Radni powiatowi obradowali po raz ostatni w tym roku

W poniedziałek po raz ostatni w tym roku obradowała Rada Powiatu Gnieźnieńskiego. Sesję odbyto w trybie zdalnym, a jej tematy miały charakter typowo porządkujący.

Wiecej..

MOK zaprasza najmłodszych do sieci

Środa, 23.12.2020 16:09 • KATEGORIA: Wiadomości

MOK zaprasza najmłodszych do sieci

Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie podsumowuje swój projekt "Teatralne Impresje Smyka" z udziałem gnieźnieńskich przedszkolaków oraz zaprasza najmłodszych do udziału w wirtualnych warsztatach w tworzeniu szopki bożonarodzeniowej.

Wiecej..

Blok seniora ze swoją choinką

Środa, 23.12.2020 16:07 • KATEGORIA: Wiadomości

Blok seniora ze swoją choinką

Lokatorzy wybudowanego przed rokiem bloku senioralnego przy ulicy Cymsa w Gnieźnie ubrali własną choinkę. To ich własna inicjatywa, dzięki której nie tylko upiększyli swoją klatkę schodową, bo przy okazji pokazali, że dobrze się czują w nowym miejscu zamieszkania.

Wiecej..

MOK na fotografiach Pawła Kostusiaka

Środa, 23.12.2020 16:06 • KATEGORIA: Wiadomości

MOK na fotografiach Pawła Kostusiaka

To już ostatnie wydarzenie organizowane w tym roku przez Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie. W sieci została niedawno zawieszona wystawa fotograficzna, której autorem jest Paweł Kostusiak, były dyrektor tej jednostki. Ekspozycja ma charakter bardzo symboliczny i jest pewnym podsumowaniem, bo wkrótce budynek MOK-u przejdzie rewitalizację.

Wiecej..

Sanepid zachęca do szczepień na koronawirusa

Wtorek, 22.12.2020 15:45 • KATEGORIA: Wiadomości

Sanepid zachęca do szczepień na koronawirusa

Dyrektor Sanepidu - Anna Stejakowska - zachęca mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego do szczepień na koronawirusa. Szczepionka ma być dostępna najpóźniej w styczniu, ale już dziś warto o niej więcej wiedzieć. Na naszym obszarze ponownie odnotowano wzrost zakażeń na Covid-19, co budzi niepokój.

Wiecej..

Powiat przebudował ważne skrzyżowanie

Wtorek, 22.12.2020 15:35 • KATEGORIA: Wiadomości

Powiat przebudował ważne skrzyżowanie

Zakończono przebudowę skrzyżowania ulic: Dalkoska, Cienista i Rzepichy. Powiatowy Zarząd Dróg realizował tę inwestycję od września, a jej efekt końcowy to lepsza przepustowość w ruchu drogowym na tym odcinku. Droga prowadząca przez ulicę Cienistą jest coraz częściej uczęszczanym łącznikiem komunikacyjnym w naszym mieście.

Wiecej..
Miasto podświetliło już trzydzieści przejść dla pieszych

Na terenie całego Gniezna od 2015 roku sukcesywnie są instalowane doświetlenia przejść dla pieszych. Ostatnio zamontowano je przy skrzyżowaniu ulic Chrobrego i Pocztowej. Prezydent Tomasz Budasz przy okazji krótko podsumował wszystkie inwestycje, których naliczył kilkadziesiąt i które poprawiły nie tylko bezpieczeństwo, bo także poczucie bezpieczeństwa u naszych mieszkańców.

Wiecej..
Wykład na 102. rocznicę wybuchu powstania wielkopolskiego

Dom Powstańca Wielkopolskiego w Gnieźnie zaprasza na wykład profesora Janusza Karwata w 102. rocznicę wybuchu tego wielkiego zrywu narodowego. Prelekcja zostanie zaprezentowana w sieci po świętach na kanale Miejskiego Ośrodka Kultury na Facebooku.

Wiecej..

Nowe pojemniki na nakrętki w kształcie serca

Wtorek, 22.12.2020 15:08 • KATEGORIA: Wiadomości

Nowe pojemniki na nakrętki w kształcie serca

W Gnieźnie, na wzór innych miejscowości, zostały zamontowane nowe pojemniki na nakrętki. Ich znakiem rozpoznawczym jest kształt serca, który nawiązuje do ludzkiej szlachetności. Zebrany do nich surowiec ma służyć osobom potrzebującym, a przy okazji młodzież lepiej będzie rozumiała wymiar pomagania drugiemu człowiekowi.

Wiecej..

Pomóżmy Patrykowi!

Poniedziałek, 21.12.2020 15:33 • KATEGORIA: Wiadomości

Pomóżmy Patrykowi!

Patryk na początku 2020 roku przeżył wypadek samochodowy, który spowodował u niego poważne złamania kości i uszkodzenia wielu narządów wewnętrznych. Leżał w śpiączce, z której został już wybudzony, jednak dalej nie odzyskał świadomości i nie ma z nim kontaktu. Aktualnie przebywa w hospicjum i niezbędnie potrzebuje specjalistycznej rehabilitacji, aby odzyskać dawną sprawność. Koszt jednego dwutygodniowego turnusu to średnio 20 tysięcy złotych. Patryk będzie musiał odbyć kilka takich turnusów, a jego rodziny nie stać na sfinansowanie tak drogiego leczenia.

Wiecej..

Betlejemskie Światło Pokoju w Gnieźnie

Poniedziałek, 21.12.2020 15:17 • KATEGORIA: Wiadomości

Betlejemskie Światło Pokoju w Gnieźnie

Betlejemskie Światło Pokoju po raz trzydziesty przed świętami Bożego Narodzenia dotarło do Polski. Wczoraj przekazano je także na ręce prymasa Polski, który odprawił z tej okazji uroczystą mszę świętą w katedrze gnieźnieńskiej. Arcybiskup Wojciech Polak mówił w czasie homilii, że to światło służby, które idealnie odzwierciedla całą ideę niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, i przypomniał, że świat nie byłby lepszy, gdybyśmy mieli na nim mniej chorych czy mniej ubogich.

Wiecej..

Więcej zgonów w szpitalu z powodu koronawirusa

Poniedziałek, 21.12.2020 15:11 • KATEGORIA: Wiadomości

Więcej zgonów w szpitalu z powodu koronawirusa

Szpital "Pomnik Chrztu Polski" w Gnieźnie znów notuje wysoki poziom śmiertelności na swoim oddziale zakaźnym. Dyrektor Grzegorz Sieńczewski przekazał dziś nowe wiadomości na temat sytuacji epidemicznej w zarządzanej przez niego lecznicy.

Wiecej..

KS Gniezno pokonany przez Widzew

Poniedziałek, 21.12.2020 15:07 • KATEGORIA: Sport

KS Gniezno pokonany przez Widzew

Futsaliści Grinbud KS Gniezno w meczu 14. kolejki grupy północnej I ligi zmierzyli się w hali im. Mieczysława Łopatki z Widzewem Łódź. Był to mecz rozpoczynający rundę rewanżową. Pojedynek prawie przez cały czas jego trwania toczył się pod dyktando gości. Mecz zakończył się porażką biało czerwonych 1:3.

Wiecej..

Astoria pokonała MKK

Poniedziałek, 21.12.2020 15:03 • KATEGORIA: Sport

Astoria pokonała MKK

Koszykarze drużyny Sklep Polski MKK Gniezno rozegrali kolejny mecz ligowy. Tym razem w Bydgoszczy zmierzyli się z drugą drużyną ekstraklasowej Astorii. Mecz jednak zakończył się ponownie niewielką porażką gnieźnian - 69:74.

Wiecej..

Agro-Kusy, czyli choinki z dowozem do domu!

Piątek, 18.12.2020 15:04 • KATEGORIA: Wiadomości

Agro-Kusy, czyli choinki z dowozem do domu!

Gorąco polecamy Choinki u Bartka - Agro-Kusy! Stoisko z choinkami znajduje się przy ul. Składowej (naprzeciwko galerii Piastovej). Sprzedaż hurtowa i detaliczna.

Wiecej..

Lewica proponuje nowe zasady zasiłków

Piątek, 18.12.2020 15:03 • KATEGORIA: Wiadomości

Lewica proponuje nowe zasady zasiłków

Lewica proponuje dwie zmiany w ustawach o zasiłkach - chorobowym i pogrzebowym. Pierwszy z nich należy podnieść do 100 procent w przypadku chorób zakaźnych, drugi natomiast przywrócić do poziomu z 2011 roku.

Wiecej..

Uczeń I LO mistrzem Polski w programowaniu

Piątek, 18.12.2020 14:55 • KATEGORIA: Wiadomości

Uczeń I LO mistrzem Polski w programowaniu

Uczeń klasy programistyczno-politechnicznej I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie zajął I miejsce w ogólnopolskim konkursie programistycznym Pix Programming Challenge 2020 i zdobył tytuł mistrza Polski.

Wiecej..

Wrzesińska iluminacja świąteczna już zachwyca

Piątek, 18.12.2020 14:44 • KATEGORIA: Wiadomości

Wrzesińska iluminacja świąteczna już zachwyca

Wrzesińska iluminacja świąteczna jak zwykle zachwyca. Miasto tradycyjnie jest jednym z najpiękniej udekorowanych w Polsce i o takie miano zresztą się ubiega w konkursie na najlepszy wystrój miejski na święta Bożego Narodzenia.

Wiecej..

Budżet miejski przyjęty

Czwartek, 17.12.2020 16:08 • KATEGORIA: Wiadomości

Budżet miejski przyjęty

Rada Miasta Gniezna przegłosowała w środę projekt budżetu na rok 2021. Prezydent Tomasz Budasz zachwala, że będzie w nim więcej środków na inwestycje. Opozycja wyliczała natomiast, co jej się nie podoba w zarządzaniu miastem przez prezydenta.

Wiecej..

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10444 445 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: FD-System - Projektowanie stron internetowych