Środa, 16.10.2019 21:06 , Dziś imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła Odwiedziło nas 20688770 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Aktualności

Wrześnię odwiedziły władze rejonu Smolewicze na Białorusi

We Wrześni gościła delegacja z rejonu Smolewicze na Białorusi. To kolejna wizytacja tej jednostki partnerskiej na terenie powiatu wrzesińskiego. Tym razem była okazja odwiedzić kilka miejsc w strefie przemysłowej w Grzymysławicach, ale nie tylko.

Wiecej..

Jedziemy po tytuł Rowerowej Stolicy Polski

Środa, 04.09.2019 14:08 • KATEGORIA: Wiadomości

Jedziemy po tytuł Rowerowej Stolicy Polski

Czy Gniezno ma szansę na wywalczenie dla siebie tytułu Rowerowej Stolicy Polski? To zależy od samych gnieźnian, a właściwie można powiedzieć, że wszystko jest teraz w naszych rękach i w naszych nogach. Kilka dni temu ruszyła rywalizacja o taki tytuł, a na rowery wsiedli już przedstawiciele władz miejskich oraz najbardziej zapaleni miłośnicy jednośladów.

Wiecej..

Nowe otwarcie czytelni

Środa, 04.09.2019 13:59 • KATEGORIA: Wiadomości

Nowe otwarcie czytelni

Czytelnia znajdująca się w siedzibie biblioteki miejskiej przy ulicy Mieszka I została odnowiona. Czytelnia działa już od 1966 roku.

Wiecej..

30 milionów z rządu dla Wrześni

Środa, 04.09.2019 13:50 • KATEGORIA: Wiadomości

30 milionów z rządu dla Wrześni

Takiej dotacji inne samorządy mogą Wrześni pozazdrościć. Miastu przyznano kwotę blisko 30 milionów złotych z Funduszu Dróg Samorządowych. Za rządowe pieniądze zostanie sfinalizowany drugi i trzeci etap budowy obwodnicy wokół miasta. Dofinansowanie dla Wrześni to 10 procent wszystkich środków, które trafiły do Wielkopolski.

Wiecej..

PiS pyta o blok przy ul. Liliowej

Wtorek, 03.09.2019 15:05 • KATEGORIA: Wiadomości

PiS pyta o blok przy ul. Liliowej

Przedstawiciele PiS-u w Radzie Miasta Gniezna chcą zbadania sprawy likwidacji Towarzystwa Budownictwa Społecznego przez Najwyższą Izbę Kontroli. To wtedy doszło, ich zdaniem, do zaniechania, w wyniku którego miejski majątek stracił budynek z socjalnymi mieszkaniami przy ulicy Liliowej w Gnieźnie na rzecz Skarbu Państwa.

Wiecej..

Coma i Wizja Lokalna na koniec KFA 2019

Wtorek, 03.09.2019 14:49 • KATEGORIA: Wiadomości

Coma i Wizja Lokalna na koniec KFA 2019

Sobotni koncert finałowy na Rynku w Gnieźnie zakończył tegoroczną edycję Królewskiego Festiwalu Artystycznego. Na scenie pojawiły się dwa zespoły, jako support wystąpiła Wizja Lokalna z Poznania, a jako gwiazda wieczoru Coma z Piotrem Roguckim. I choć grając muzykę rockową, dziś trudno o wiernych odbiorców czy wielkie przeboje, to chętnych do słuchania w Pierwszej Stolicy Polski nie zabrakło.

Wiecej..

Rusza akcja "Ratujmy Pszczoły"

Wtorek, 03.09.2019 14:38 • KATEGORIA: Wiadomości

Rusza akcja  Ratujmy Pszczoły

"Ratujmy Pszczoły" - to akcja odbywająca się pod wspólnym patronatem Starostwa Powiatowego i Urzędu Miejskiego w Gnieźnie. Została zainicjowana przez Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii, a jej efekty będą widoczne już niebawem.

Wiecej..

W Gnieźnie powstanie Klub Seniora

Wtorek, 03.09.2019 14:30 • KATEGORIA: Wiadomości

W Gnieźnie powstanie Klub Seniora

Miasto Gniezno zdobyło kolejną dotację. Tym razem za pieniądze pozyskane z Unii Europejskiej ma powstać w naszym mieście Klub Seniora. Na jego potrzeby wyremontowany zostanie budynek mieszczący się przy ul. Sportowej, w którym znajdował się niegdyś oddział MOPS-u.

Wiecej..

Okradł dostawcę - usłyszał zarzut

Poniedziałek, 02.09.2019 17:58 • KATEGORIA: Wiadomości

Okradł dostawcę - usłyszał zarzut

W piątkowy ranek, gdy kierowca wyładowywał towary ze skrzyni ładunkowej samochodu dostawczego, ktoś sięgnął do niezamkniętej szoferki wozu i zabrał telefon komórkowy. Przybyli na miejsce policjanci z Kłecka wytypowali i zatrzymali podejrzewanego o ten czyn mężczyznę. Telefon, który złodziej zdążył już sprzedać, funkcjonariusze odzyskali. Za kradzież grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

Wiecej..

Czas wracać do szkoły

Poniedziałek, 02.09.2019 15:56 • KATEGORIA: Wiadomości

Czas wracać do szkoły

Dla nich to przede wszystkim koniec wakacji. Szkolny dzwonek oznacza, że czas wrócić do szkoły, że czas wrócić do nauki. Uczniom I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2019/2020 towarzyszył starosta gnieźnieński - Piotr Gruszczyński.

Wiecej..

Dożynki w Nekli pełne słońca

Poniedziałek, 02.09.2019 15:40 • KATEGORIA: Wiadomości

Dożynki w Nekli pełne słońca

Obrzęd plonów w Nekli był podziękowaniem za prace polowe rolnikom, którym doskwierała w tym roku susza - do tego stopnia uciążliwa, że wiele zbiorów nie przyniosło takich efektów, jakich oczekiwano. Podczas dożynkowej uroczystości podziękowaniom nie było końca, bo jest za co dziękować, jak wszyscy podkreślali.

Wiecej..

Wrzesiński początek nowego roku szkolnego

Poniedziałek, 02.09.2019 15:25 • KATEGORIA: Wiadomości

Wrzesiński początek nowego roku szkolnego

To uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego w powiecie wrzesińskim. Przedstawiciele władz powiatowych dziś uczestniczyli w powitaniu nowych uczniów w Zespole Szkół Zawodowych nr 2.

Wiecej..

80. rocznica II wojny światowej w Gnieźnie

Poniedziałek, 02.09.2019 15:09 • KATEGORIA: Wiadomości

80. rocznica II wojny światowej w Gnieźnie

W parku miejskim im. Tadeusza Kościuszki w Gnieźnie zorganizowano lokalne obchody z okazji 80-lecia wybuchu II wojny światowej. Pod pomnikiem ku czci ofiar wojny z lat 1939-1945 przybyły liczne delegacje, w tym reprezentanci władz samorządowych i służb mundurowych.

Wiecej..

Jarota pokonany

Poniedziałek, 02.09.2019 14:43 • KATEGORIA: Sport

Jarota pokonany

W derbowym pojedynku Mieszka z Jarotą Jarocin lepszymi okazali się gnieźnianie, pokonując rywala 3:1. Spotkanie rozpoczęło się od bardzo szybkiej bramki dla Mieszka.

Wiecej..

Prezentacja MKS PR Urbis Gniezno

Poniedziałek, 02.09.2019 14:34 • KATEGORIA: Sport

Prezentacja MKS PR Urbis Gniezno

W sobotę na gnieźnieńskim Rynku odbył się finał Królewskiego Festiwalu Artystycznego 2019. Przy tej okazji został zaprezentowany zespół seniorek MKS PR Urbis Gniezno

Wiecej..

Mistrzostwa Europy w badmintonie

Poniedziałek, 02.09.2019 14:20 • KATEGORIA: Sport

Mistrzostwa Europy w badmintonie

W Gnieźnie w hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Sportowej odbywają się młodzieżowe mistrzostwa Europy w badmintonie.

Wiecej..

Wrzesień z literaturą w Starym Ratuszu

Piątek, 30.08.2019 13:38 • KATEGORIA: Wiadomości

Wrzesień z literaturą w Starym Ratuszu

Stary Ratusz w Gnieźnie zaprasza na wrzesień z literaturą. Cały miesiąc ma być wypełniony działaniami skierowanymi na książki i związane z nimi tematy.

Wiecej..

Gry podwórkowe mają swoich mistrzów

Piątek, 30.08.2019 12:29 • KATEGORIA: Wiadomości

Gry podwórkowe mają swoich mistrzów

Stary Ratusz na koniec wakacji zorganizował na swoim dziedzińcu Gnieźnieńskie Mistrzostwa Gier Podwórkowych. To było podsumowanie działania prowadzonego w lipcu w miejskiej przestrzeni przez animatorów z Teatru za Miastem.

Wiecej..

"Zabawa Latowa" z Gentle Swing przy Starym Ratuszu

Piątek, 30.08.2019 12:27 • KATEGORIA: Wiadomości

 Zabawa Latowa  z Gentle Swing przy Starym Ratuszu

W czwartek wieczorem na scenie dziedzińca Starego Ratusza w Gnieźnie wystąpił zespół Gentle Swing z Poznania. W taki sposób naszym mieszkańcom została zaproponowana "Zabawa Latowa", czyli impreza, jakie organizowano u nas mniej więcej 100 lat temu.

Wiecej..

Agnieszka Gadzińska w Latarni na Wenei

Piątek, 30.08.2019 12:23 • KATEGORIA: Wiadomości

Agnieszka Gadzińska w Latarni na Wenei

W Latarni na Wenei odbyło się spotkanie czytelnicze z autorką książek dla dzieci - Agnieszką Gadzińską. Pisarka pracuje obecnie nad swoim jedenastym opowiadaniem, które będzie zatytułowane ?Stodółka Matylda?. Dzieciom natomiast opowiedziała o swojej ostatniej publikacji i o tym, w jaki sposób w ogóle książki się tworzy.

Wiecej..

Górska przygoda świetlic socjoterapeutycznych

Piątek, 30.08.2019 12:22 • KATEGORIA: Wiadomości

Górska przygoda świetlic socjoterapeutycznych

Miejskie Świetlice Socjoterapeutyczne po raz drugi tego lata zorganizowały dla swoich podopiecznych wakacyjną wycieczkę w góry. W czwartkowe przedpołudnie ta daleka podróż się skończyła, ale wspomnienia z niej zapewne na długo pozostaną w ich pamięci.

Wiecej..

Gniezno i Witkowo z dotacjami na ponad 6 milionów

Piątek, 30.08.2019 12:21 • KATEGORIA: Wiadomości

Gniezno i Witkowo z dotacjami na ponad 6 milionów

Nowe centrum przesiadkowe przy ulicy Dworcowej, a do tego parkingi, ścieżki rowerowe i system rowerów - to wszystko ma powstać w Gnieźnie do końca 2020 roku. A będzie to możliwe na mocy umowy, którą podpisali w czwartek Marszałek Województwa Wielkopolskiego - Marek Woźniak i prezydent Miasta Gniezna - Tomasz Budasz. Cele inwestycji są złożone, a najważniejszy z nich mówi, że trzeba zmniejszyć poziom zanieczyszczeń komunikacyjnych do naszej atmosfery.

Wiecej..

Od września wracają autobusy podmiejskie

Czwartek, 29.08.2019 12:21 • KATEGORIA: Wiadomości

Od września wracają autobusy podmiejskie

Jest porozumienie w sprawie odtworzenia transportu zbiorowego na terenie powiatu gnieźnieńskiego. Od września niemal z każdej miejscowości można będzie dojechać do Gniezna i z powrotem, do domu. To zdecydowanie dobra wiadomość dla uczniów dojeżdżających do szkół, ale nie tylko.

Wiecej..

Senior bardziej świadomy, bardziej bezpieczny na drodze

Czwartek, 29.08.2019 12:19 • KATEGORIA: Wiadomości

Senior bardziej świadomy, bardziej bezpieczny na drodze

Starostwo Powiatowe w Gnieźnie zorganizowało akcję zatytułowaną "Senior na Drodze". To inicjatywa Ministerstwa Infrastruktury, które poprzez takie przedsięwzięcia chce poprawiać bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Jak wynika ze statystyk, z roku na rok rośnie niestety liczba seniorów, którzy są sprawcami zdarzeń drogowych i stąd właśnie podejmowane są działania edukacyjne.

Wiecej..
W niedzielę oddajmy hołd poległym w II wojnie światowej

W niedzielę przypada 80. rocznica wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji władze miejskie organizują uroczystość pod pomnikiem ku czci poległych w latach 1939-1945.

Wiecej..

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10421 422 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych