Poniedziałek, 16.12.2019 00:52 , Dziś imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy Odwiedziło nas 21053374 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Aktualności

Tylko remis Mieszka

Poniedziałek, 04.11.2019 15:00 • KATEGORIA: Sport

Tylko remis Mieszka

Piłkarze Mieszka podejmowali Chemika Police. Faworytem meczu byli gnieźnianie. Niestety, zaledwie zremisowali po przeciętnej grze.

Wiecej..

Marcel Studziński nowym zawodnikiem Startu

Poniedziałek, 04.11.2019 14:44 • KATEGORIA: Sport

Marcel Studziński nowym zawodnikiem Startu

Jest już pierwszy nowy zawodnik w kadrze Startu Gniezno na sezon 2020. Kontraktem z gnieźnieńskim klubem związał się utalentowany młodzieżowiec - Marcel Studziński. Umowa została podpisana do końca wieku juniora.

Wiecej..

Pracowity weekend "Basketek"

Poniedziałek, 04.11.2019 14:26 • KATEGORIA: Sport

Pracowity weekend  Basketek

Koszykarki TS Basket Gniezno mają za sobą pracowity, ale i udany weekend. W sobotę u siebie podejmowały zespół ostrowskiej Dziewiątki, natomiast w niedzielę udały się na mecz do Kórnika.

Wiecej..
Uroczystości Wszystkich Świętych - homilia prymasa Polski

Prymas Polski, abp Wojciech Polak, uczestniczył w uroczystościach Wszystkich Świętych na cmentarzu św. Piotra i Pawła, gdzie wygłosił homilię. Jak mówił, święci pokazują nam drogi, które przebyli i które są podobne do naszych dróg życiowych. Prymas dodał, że święci powinni w nas budzić pragnienie pójścia ich drogą i dlatego musimy dziś sobie odpowiedzieć na pytanie, czy żyjemy dla Ziemi, czy dla Nieba.

Wiecej..

Noc Świętych tym razem z franciszkanami

Piątek, 01.11.2019 14:06 • KATEGORIA: Wiadomości

Noc Świętych tym razem z franciszkanami

W Gnieźnie tradycyjnie już zorganizowano Noc Świętych. W tym roku na patronów i głównych bohaterów tego wydarzenia wybrano franciszkanów, dwóch męczenników - błogosławionych, o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka. Obaj zginęli z rąk terrorystów w 1991 roku podczas pracy misyjnej w Peru, a dziś są stawiani młodzieży jako przykład katolickiej niezłomności.

Wiecej..

Zbierano pieniądze na renowację nagrobków

Piątek, 01.11.2019 13:56 • KATEGORIA: Wiadomości

Zbierano pieniądze na renowację nagrobków

Przed naszymi cmentarzami przeprowadzano jak zwykle kwestę przeznaczoną na renowację nagrobków zasłużonych mieszkańców miasta Gniezna. U bram trzech gnieźnieńskich nekropolii z puszkami na odwiedzających groby czekali kwestorzy - osoby znane z publicznej działalności, a także - co cieszy - szkolna młodzież.

Wiecej..

Królewski Salon Sztuki

Czwartek, 31.10.2019 15:33 • KATEGORIA: Wiadomości

Królewski Salon Sztuki

W ramach kolejnej odsłony Królewskiego Salonu Sztuki w Starym Ratuszu do Gniezna przyjechał Kuba Michalski. Kuba Michalski jest autorem, kompozytorem, wokalistą i gitarzystą. Przed gnieźnieńską publicznością wykonał piosenki Jacka Kaczmarskiego oraz własne kompozycje do wierszy wielkich polskich poetów.

Wiecej..

Finał bloku przy ul. Liliowej będzie pozytywny

Czwartek, 31.10.2019 15:16 • KATEGORIA: Wiadomości

Finał bloku przy ul. Liliowej będzie pozytywny

Blok socjalny przy ulicy Liliowej w Gnieźnie ma wrócić do swojego pierwotnego stanu prawnego, czyli stanie się znów własnością Miasta Gniezna. To wynik porozumienia władz samorządowych i wojewody wielkopolskiego po tym, jak przeszedł on na rzecz Skarbu Państwa w wyniku likwidacji Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Wiecej..

Policja apeluje o ostrożność przy cmentarzach

Czwartek, 31.10.2019 14:49 • KATEGORIA: Wiadomości

Policja apeluje o ostrożność przy cmentarzach

Przy trzech cmentarzach na terenie Gniezna na czas Święta Zmarłych tradycyjnie zostanie zmieniona organizacja ruchu drogowego. Do osób odwiedzających tutejsze nekropolie apeluje policja, by każdy zachował ostrożność, nie tylko kierowcy, ale też piesi, którzy również są czynnymi uczestnikami ruchu drogowego. Na samych nekropoliach też należy być czujnym, by nie stać się ofiarą kieszonkowców lub własnej nieuwagi, i to dlatego w ich obrębie będą czuwały specjalne patrole porządkowe, które utworzą policjanci i funkcjonariusze straży miejskiej.

Wiecej..
Doktor Fluder zostanie Honorowym Obywatelem Miasta Gniezna

Doktor Marian Fluder zostanie Honorowym Obywatelem Miasta Gniezna. Taką decyzję podjęła jednogłośnie na środowej sesji roboczej Rada Miasta Gniezna. Słynny pediatra przyjmuje pacjentów w Gnieźnie od 45 lat, innym świecąc przykładem, jak swoją służbę powinien sprawować każdy lekarz.

Wiecej..

Wręczono stypendia prezydenckie

Środa, 30.10.2019 14:54 • KATEGORIA: Wiadomości

Wręczono stypendia prezydenckie

To oni są nadzieją intelektualną miasta, powiatu i całego regionu na przyszłość. Piętnaścioro najlepszych spośród studentów gnieźnieńskich uczelni wyższych otrzymało stypendia prezydenta miasta Gniezna. Uroczystość zorganizowana we wtorek specjalnie dla nich była także okazją, by im pogratulować dobrych wyników w nauce.

Wiecej..

Podsumowanie XIV Powiatowego Konkursu Ekologicznego

Środa, 30.10.2019 14:34 • KATEGORIA: Wiadomości

Podsumowanie XIV Powiatowego Konkursu Ekologicznego

"Zgnieć śmieć - dbaj o środowisko!" - pod takim hasłem odbyła się tegoroczna edycja Powiatowego Konkursu Ekologicznego. W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Gnieźnie podsumowano 14. edycję wydarzenia, w którym uczestniczyły ośrodki specjalne z terenu powiatu gnieźnieńskiego, słupeckiego i wągrowieckiego.

Wiecej..

Co wiemy o Instagramie?

Środa, 30.10.2019 14:23 • KATEGORIA: Wiadomości

Co wiemy o Instagramie?

Jak skutecznym narzędziem marketingowym jest Instagram? O tym można było dowiedzieć się podczas warsztatów, które zorganizowano w Starym Ratuszu. Spotkanie poprowadziła Justyna Mudło, której prelekcji wysłuchała grupka użytkowników tej aplikacji.

Wiecej..
68-latek ukradł portfel w sklepie.  Widziały  to nie tylko kamery

Policjanci z Czerniejewa ustalili i zatrzymali 68-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież portfela w miejscowym markecie. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Wiecej..

20-lecie Pelikana w Gnieźnie

Wtorek, 29.10.2019 15:46 • KATEGORIA: Wiadomości

20-lecie Pelikana w Gnieźnie

Społeczny Ośrodek Pomocy Dzieciom "Pelikan" w Gnieźnie obchodzi jubileusz 20-lecia działalności swojego stowarzyszenia. W jego siedzibie co roku korzysta z bezpłatnych korepetycji coraz większa liczba uczniów z Gniezna i okolicznych miejscowości. Z pomocą przychodzą im zupełnie bezinteresownie tutejsi nauczyciele, którzy współtworzą całkiem niemałą grupę wolontariuszy.

Wiecej..

Blisko 16 000 złotych dla DPS w Łopiennie

Wtorek, 29.10.2019 15:28 • KATEGORIA: Wiadomości

Blisko 16 000 złotych dla DPS w Łopiennie

Fundacja Santander Bank Polska zorganizowała zbiórkę pieniędzy na remont ośrodka dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie, prowadzonego przez siostry elżbietanki, w Łopiennie. 20 września na terenie Gniezna oraz całego powiatu gnieźnieńskiego, oraz w trzech centralach banku - w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu - zbierano pieniądze na ten cel.

Wiecej..

Otwarto wystawę o Józefie Piłsudskim

Wtorek, 29.10.2019 15:08 • KATEGORIA: Wiadomości

Otwarto wystawę o Józefie Piłsudskim

Punkt Informacji Turystycznej zaprasza na wystawę poświęconą 100. rocznicy pobytu Józefa Piłsudskiego w Gnieźnie. Oprócz pamiątek kolekcjonera i przewodnika turystycznego - Wojciecha Śmieleckiego, podczas wernisażu była także wspominana przez niego wizyta słynnego marszałka.

Wiecej..

Miniorkiestra w Starym Ratuszu

Wtorek, 29.10.2019 14:56 • KATEGORIA: Wiadomości

Miniorkiestra w Starym Ratuszu

"Wszystkie ruchy dozwolone" to cykl zajęć dla najmłodszych mieszkańców Gniezna, której już na stałe wpisały się w kalendarz warsztatów proponowanych w Starym Ratuszu. W minioną niedzielę zaproszono rodziców z dziećmi na zajęcia sensoplastyczne, tym razem w wydaniu muzycznym.

Wiecej..

Władze powiatowe wypuszczają młode kuropatwy

Wtorek, 29.10.2019 14:36 • KATEGORIA: Wiadomości

Władze powiatowe wypuszczają młode kuropatwy

To już tradycja, że jesienią nieopodal lasów gnieźnieńskich są wypuszczane młode kuropatwy. Ten ginący gatunek takiego wsparcia bez wątpienia potrzebuje, a tutejsi myśliwi, a także leśnicy i rolnicy podkreślają, że ich obecność jest ważna i bardzo potrzebna.

Wiecej..

Wspomnienie Mikołaja Matyski

Wtorek, 29.10.2019 14:18 • KATEGORIA: Wiadomości

Wspomnienie Mikołaja Matyski

Zapraszamy na koncert Folk & Rock. Tym wydarzeniem zostanie przypomniany perkusista gnieźnieński - Mikołaj Matyska. Muzyka, który zmarł nagle w marcu tego roku, będą wspominać jego przyjaciele, a także rodzina i bliscy znajomi.

Wiecej..
Komunikat Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Gnieźnie

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gnieźnie Sp. z o.o. informuje ,że w dniu 29 października od godz. 18.00 nastąpi wymiana włazów żeliwnych na skrzyżowaniu ulic Pustachowskiej i Półwiejskiej w Gnieźnie. W związku z prowadzonymi pracami wystąpią utrudnienia w pasie jezdni.

Wiecej..

Prymas podsumował kongres rodziny i nowej ewangelizacji

Poniedziałek, 28.10.2019 15:52 • KATEGORIA: Wiadomości

Prymas podsumował kongres rodziny i nowej ewangelizacji

W Gnieźnie zorganizowano V Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji. W czasie zjazdu były omawiane zagadnienia, które dotyczą kondycji rodzin żyjących w realiach dzisiejszej współczesności. W kongresie uczestniczyło ok. dwa tysiące delegatów, w tym rodziny oraz pary przygotowujące się obecnie do małżeństwa, i osoby działające w organizacjach prorodzinnych.

Wiecej..

O wynikach maturalnych na sesji powiatowej

Poniedziałek, 28.10.2019 15:36 • KATEGORIA: Wiadomości

O wynikach maturalnych na sesji powiatowej

Za nami sesja Rady Powiatu Gnieźnieńskiego, która obradowała w czwartek po południu. Podczas posiedzenia zaprezentowano roczne sprawozdanie ze stanu wykonania zadań oświatowych w minionym roku szkolnym.

Wiecej..

O barierach niepełnosprawności

Poniedziałek, 28.10.2019 15:25 • KATEGORIA: Wiadomości

O barierach niepełnosprawności

W sobotnie przedpołudnie w Starym Ratuszu odbywały się warsztaty dotyczące barier niepełnosprawności. Najczęściej napotykanymi są oczywiście te architektoniczne, ale nie tylko, bo czasem barierą jest człowiek, sytuacja i różne scenki, które można przytaczać w formie kabaretowych skeczów.

Wiecej..

Mieszko poległ w Janikowie

Poniedziałek, 28.10.2019 15:13 • KATEGORIA: Sport

Mieszko poległ w Janikowie

Trzeciej porażki w tym sezonie doznali piłkarze Mieszka Gniezno. Podopieczni Mariusza Bekasa przegrali w Janikowie z Unią 1:2. Dwa gole padły w pierwszej, a jeden w drugiej części meczu.

Wiecej..

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10431 432 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: FD-System - Projektowanie stron internetowych