Sobota, 15.12.2018 18:50 , Dziś imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny Odwiedziło nas 17993013 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Aktualności

Światowy projekt "10 Tenorów" w Gnieźnie!

Poniedziałek, 05.11.2018 15:38 • KATEGORIA: Wiadomości

Światowy projekt  10 Tenorów  w Gnieźnie!

Odpowiadając na wzrastające zainteresowanie w Polsce sztuką wokalną artystów z Ukrainy, postanowiliśmy stworzyć projekt będący jednym z mostów łączących kultury naszych krajów. Projekt jest też efektem znakomitej, trwającej od wielu lat współpracy z dyrektorem generalnym Teatru Operetki Kijowskiej, Bohdanem Strutynśkym. 10 śpiewaków, Polaków i Ukraińców, zaśpiewa przeboje operetkowe i musicalowe, a także wykona muzykę estradową, łącząc repertuar światowy z utworami kompozytorów polskich i ukraińskich. Unikalny projekt, kryjący się pod hasłem "10 Tenorów", to nie tylko most wokalny między dwoma krajami - to także nowe słowo (a raczej - nuta) w historii muzyki popularnej.

Wiecej..

Balet "Jezioro łabędzie" w Gnieźnie!

Poniedziałek, 05.11.2018 15:27 • KATEGORIA: Wiadomości

Balet  Jezioro łabędzie  w Gnieźnie!

Już 7 grudnia 2018 roku w nowej hali widowiskowo-sportowej w Gnieźnie będziemy mogli zobaczyć "Jezioro łabędzie" w wykonaniu Narodowego Baletu Kijowskiego!

Wiecej..

Futsaliści i Mieszko wygrywają

Poniedziałek, 05.11.2018 15:03 • KATEGORIA: Sport

Futsaliści i Mieszko wygrywają

W sobotę (3 listopada 2018 roku) w godzinach wieczornych w meczu siódmej kolejki grupy północnej pierwszej ligi futsalu zespół Klubu Sportowego Gniezno podejmował AZS UW Warszawa. Spotkanie przyniosło wiele emocji i zakończyło się minimalnym zwycięstwem gospodarzy 4:3. Natomiast piłkarze Mieszka Gniezno na pojedynek ligowy do Koszalina i tam zmierzyli się z miejscowym Bałtykiem. Podopieczni trenera Bekasa wygrali z koszalinianami 4:0.

Wiecej..

Wygrana MKS-u PR Urbis

Poniedziałek, 05.11.2018 14:56 • KATEGORIA: Sport

Wygrana MKS-u PR Urbis

W sobotę (3 listopada 2018 roku) MKS PR Urbis Gniezno podejmował beniaminka rozgrywek ligowych - zespół z Karczewa. Gnieźnianki wygrały 30:22.

Wiecej..

Tenisiści Stelli w ligowych bojach

Poniedziałek, 05.11.2018 14:06 • KATEGORIA: Sport

Tenisiści Stelli w ligowych bojach

Pierwszy raz w tym sezonie z naszą kamerą odwiedziliśmy podczas pojedynków ligowych tenisistów stołowych Stelli Gniezno. Jak wygląda aktualna sytuacja w zespole? O to zapytaliśmy trenera Tadeusza Nowaka.

Wiecej..

XIV Mistrzostwa Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu

Poniedziałek, 05.11.2018 13:49 • KATEGORIA: Sport

XIV Mistrzostwa Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu

Wypełniona po brzegi zawodnikami i miłośnikami sportów walki hala - to wszystko w ramach dwudniowych Mistrzostw Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu. Mistrzostwa otworzył prezydent Gniezna.

Wiecej..

Nieoficjalne wyniki z dwunastu lokali wyborczych: Krzysztof Dereziński - 2780 głosów (59%), Daniel Bisikiewicz - 1911 (41%) (źródło: Trzemeszno24.info)

Wiecej..

Wszystkich Świętych

Piątek, 02.11.2018 15:16 • KATEGORIA: Wiadomości

Wszystkich Świętych

Metropolita gnieźnieński przewodniczył uroczystej procesji na cmentarzu św. Piotra oraz mszy świętej z okazji Wszystkich Świętych. To święto - przez lata, w oficjalnej propagandzie PRL-u, utożsamiane ze Świętem Zmarłych - częściowo mylone z Dniem Zadusznym, jest radosnym wyznaniem wiary Kościoła katolickiego w obcowanie świętych. Podczas kazania prymas nawiązał do szczególnego wymiaru tegorocznego święta - w odniesieniu do 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Wiecej..

Noc Świętych

Piątek, 02.11.2018 15:13 • KATEGORIA: Wiadomości

Noc Świętych

Noc Świętych staje się powoli tradycją wychodzącą poza archidiecezję gnieźnieńską, choć rodziła się blisko piętnaście lat temu w Gnieźnie. W 2018 roku patronem był ksiądz Stefan Wincenty Frelichowski - harcerz, kapłan, męczennik i błogosławiony patron harcerzy. O ideę Nocy Świętych pytaliśmy prymasa Polski - abp. Wojciecha Polaka.

Wiecej..

Kwesta na cmentarzach

Piątek, 02.11.2018 15:08 • KATEGORIA: Wiadomości

Kwesta na cmentarzach

Kolejne nagrobki zostaną wyremontowane dzięki kweście, jaką przeprowadzono na gnieźnieńskich cmentarzach. Inspiracją do zbiórek była kwesta narodowa na warszawskich Powązkach.

Wiecej..

Wszystkich Świętych - homilia prymasa Polski

Czwartek, 01.11.2018 20:19 • KATEGORIA: Wiadomości

Wszystkich Świętych - homilia prymasa Polski

Wiecej..

XIV Noc Świętych w Gnieźnie

Czwartek, 01.11.2018 14:50 • KATEGORIA: Wiadomości

XIV Noc Świętych w Gnieźnie

Wiecej..

Burmistrz Trzemeszna poddaje się karze

Środa, 31.10.2018 15:25 • KATEGORIA: Wiadomości

Burmistrz Trzemeszna poddaje się karze

Krzysztof Dereziński - burmistrz Trzemeszna - w marcu 2018 roku prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało niecały 1 promil w organizmie. W Sądzie Rejonowym w Gnieźnie odbyła się rozprawa. Oskarżony sam wnioskował o skazanie.

Wiecej..

Festiwal Muzyki Kameralnej "Muzyczne Przestrzenie"

Środa, 31.10.2018 15:20 • KATEGORIA: Wiadomości

Festiwal Muzyki Kameralnej  Muzyczne Przestrzenie

W 2018 roku odbyła się ósma edycja Festiwalu Muzyki Kameralnej "Muzyczne Przestrzenie". W drugim dniu festiwalu muzycy odwiedzili Gniezno, gdzie w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny wystąpiła orkiestra Warsaw Players, na czele ze skrzypkiem Januszem Wawrowskim. Zespołowi towarzyszyła sopranistka Bogumiła Dziel-Wawrowska.

Wiecej..
Naukowy Fyrtel i inne projekty I Liceum Ogólnokształcącego

I Liceum Ogólnokształcące w Gnieźnie będzie realizować w najbliższym czasie ciekawe projekty, które nie tylko pozwolą rozwijać się uczniom w zakresie przyrody i przedmiotów ścisłych, ale też wzbogacą bazę szkoły.

Wiecej..

Apel Pamięci w I Liceum Ogólnokształcącym

Środa, 31.10.2018 15:13 • KATEGORIA: Wiadomości

Apel Pamięci w I Liceum Ogólnokształcącym

Choć większości z nich nigdy nie mieli okazji poznać, to oddali im hołd w ciszy, zadumie, przy blasku pochodni i mądrości płynących ze słów wierszy specjalnie przygotowanych na ten wieczór. Uczniowie i nauczyciele z I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie, w tym kilkoro emerytowanych, wzięli udział w Apelu Pamięci. Spotkanie zorganizowano na szkolnym dziedzińcu, gdzie uczczono w ten sposób wszystkich zmarłych i poległych.

Wiecej..

Polscy superbohaterowie w książkach

Środa, 31.10.2018 15:08 • KATEGORIA: Wiadomości

Polscy superbohaterowie w książkach

Czy dzieci można zainteresować sylwetką marszałka Józefa Piłsudskiego albo rotmistrza Witolda Pileckiego? Podczas spotkania w gnieźnieńskiej bibliotece okazało się, że tak.

Wiecej..

Opiekunka MOPS-u znęcała się nad podopieczną

Wtorek, 30.10.2018 15:59 • KATEGORIA: Wiadomości

Opiekunka MOPS-u znęcała się nad podopieczną

Takiego bezlitosnego traktowania osoby starszej przez opiekunkę, mieszkankę Witkowa, zatrudnioną w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Gnieźnie rodzina poszkodowanej nie spodziewała się nawet w najczarniejszych przypuszczeniach. Choć to właśnie siniaki na ciele chorej, niewidomej 80-letniej mieszkanki Gniezna oraz jej przygnębienie skłoniły rodzinę do zamontowania kamery w mieszkaniu chorej. To, co zobaczyli na filmie, można określić tylko słowem okrucieństwo.

Wiecej..
Radni PiS-u zapowiadają merytoryczną opozycję w Radzie Powiatu

Podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej liderzy gnieźnieńskich struktur Prawa i Sprawiedliwości podsumowali wybory samorządowe. Poseł Zbigniew Dolata upatrywał sukcesu Koalicji Obywatelskiej w rekordowym poparciu dla prezydenta Tomasza Budasza.

Wiecej..

Radni z certyfikatami

Wtorek, 30.10.2018 15:52 • KATEGORIA: Wiadomości

Radni z certyfikatami

W Sali Kryształowej Starego Ratusza nowo wybrani radni otrzymali certyfikaty poświadczające wybór do Rady Miasta Gniezna. Przy tej okazji zapytaliśmy przewodniczącą Miejskiej Komisji Wyborczej o pracę członków komisji w dniu wyborów.

Wiecej..

Miasto funduje stypendia dla studentów

Wtorek, 30.10.2018 15:40 • KATEGORIA: Wiadomości

Miasto funduje stypendia dla studentów

W czytelni gnieźnieńskiego Instytutu Kultury Europejskiej UAM odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów dla studentów gnieźnieńskich uczelni. Wśród stypendystów znaleźli się także studenci zagraniczni.

Wiecej..

Kalejdoskop Talentów

Wtorek, 30.10.2018 15:35 • KATEGORIA: Wiadomości

Kalejdoskop Talentów

Kolejne przesłuchania Kalejdoskopu Talentów za nami. Jurorzy wyłonili zwycięzców jesiennej edycji. Wśród uczestników szukano kogoś szczególnego; kogoś, kto nie tylko ma talent, ale potrafi go także pokazać na scenie.

Wiecej..

Przystań "Bielnik" w Lubochni

Poniedziałek, 29.10.2018 17:38 • KATEGORIA: Wiadomości

Przystań  Bielnik  w Lubochni

Wielkopolska Odnowa Wsi to program wsparcia dla oddolnych inicjatyw społecznych, promujący projekty współfinansowane z funduszy sołeckich. Z funduszy w ramach programu skorzystali mieszkańcy Lubochni i okolicznych wsi, budując przystań wodną.

Wiecej..

"Maanam Show" w MOK-u

Poniedziałek, 29.10.2018 16:17 • KATEGORIA: Wiadomości

 Maanam Show  w MOK-u

W Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie zabrzmiały największe przeboje zespołu Maanam, śpiewane niegdyś przez zmarłą niedawno Korę. Koncert "Maanam Show" odbył się w ramach Królewskiego Salonu Sztuki. Kopia legendarnego zespołu nie zdołała jednak przyciągnąć tłumów. Pomysł na koncert zrodził się, kiedy jeszcze Kora żyła.

Wiecej..

Sam & Bart w "Zamkowej"

Poniedziałek, 29.10.2018 15:13 • KATEGORIA: Wiadomości

Sam & Bart w  Zamkowej

Powiatowa Scena Kultury "Zamkowa" w Miłosławiu, usytuowana we wspaniałym wnętrzu kościółka poewangelickiego, ponownie staje się wizytówką kulturalną powiatu wrzesińskiego. Tym razem wystąpił tu duet Sam & Bart. Koncert odbył się w ramach cyklu "Agnieszka zaprasza".

Wiecej..

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10379 380 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych