Poniedziałek, 20.08.2018 04:50 , Dziś imieniny: Bernarda, Sabiny, Samuela Odwiedziło nas 17184647 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Aktualności

Pierwsza pomoc - szkolenie w starostwie

Wtorek, 03.07.2018 13:43 • KATEGORIA: Wiadomości

Pierwsza pomoc - szkolenie w starostwie

Podobnie jak w latach ubiegłych, również na początku tegorocznych (2018) wakacji można było w holu Starostwa Powiatowego w Gnieźnie poznać lub przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Pamiętajmy, że tego typu szkoleń nigdy za wiele.

Wiecej..
Filar Samorządu Terytorialnego dla starosty wrzesińskiego

Starosta wrzesiński, Dionizy Jaśniewicz, otrzymał prestiżową nagrodę - Filar Samorządu Terytorialnego - przyznawaną przez Wielkopolski Ośrodek Kształcenia i Studiów Samorządowych. Nagroda była dla nas okazją do rozmowy ze starostą, który piastuje swoją funkcję od 2002 roku.

Wiecej..

Lato dla seniorów

Wtorek, 03.07.2018 13:22 • KATEGORIA: Wiadomości

Lato dla seniorów

Do wyjścia z domu ma zachęcić gnieźnieńskich seniorów bogaty program adresowanej do nich akcji. W tutejszym Urzędzie Miejskim zaprezentowano plany dwóch działań skierowanych do osób w wieku senioralnym, pod tytułem: "Wakacje w mieście nie tylko dla młodych".

Wiecej..

Planowane wyłączenia prądu

Wtorek, 03.07.2018 13:14 • KATEGORIA: Wiadomości

Planowane wyłączenia prądu

Wykaz planowanych wyłączeń prądu w terminie 5-10 lipca 2018, obejmujący Rejon Dystrybucji Gniezno - Obszar Gniezno

Wiecej..

Powiedz "nie" internetowym szantażystom!

Wtorek, 03.07.2018 12:51 • KATEGORIA: Wiadomości

Powiedz  nie  internetowym szantażystom!

Biuro do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji uczestniczy w projekcie nomoreransom.org. To międzynarodowa inicjatywa działająca pod auspicjami Europolu. Kilkadziesiąt organów ścigania z całego świata połączyło siły, by przeciwdziałać wymuszeniom w Internecie. Przypominamy o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa.

Wiecej..
Ciąg dalszy dialogu na linii poseł K. Ostrowski - Urząd Miejski

Poseł Krzysztof Ostrowski zadał publicznie pytania prezydentowi Budaszowi, związane z zagadnieniami funkcjonowania Urzędu Miejskiego w Gnieźnie i nie tylko. Podczas ostatniej konferencji prasowej poseł Prawa i Sprawiedliwości podziękował prezydentowi Gniezna za odpowiedzi. Jednocześnie zaznaczył, że nie ze wszystkich jest zadowolony.

Wiecej..

Powiatowa Strefa Sportu zawitała do Nekli

Poniedziałek, 02.07.2018 13:29 • KATEGORIA: Sport

Powiatowa Strefa Sportu zawitała do Nekli

Powiatowa Strefa Sportu to wspólna inicjatywa Starostwa Powiatowego we Wrześni i Tomasza Szymkowiaka - wielokrotnego mistrza Polski i olimpijczyka. W Nekli lekkoatleta poprowadził całość sportowych zmagań najmłodszych.

Wiecej..

Premiera książki "Złoto Dziedzica"

Poniedziałek, 02.07.2018 13:16 • KATEGORIA: Wiadomości

Premiera książki  Złoto Dziedzica

"Złoto Dziedzica" to już czwarta książka Karola Soberskiego - gnieźnieńskiego wydawcy i regionalisty, prezesa Fundacji Historycznej "Przywracamy Pamięć". Autor w swojej publikacji powrócił do tematu pałacu w Popowie-Ignacewie, którego sensacyjne tajemnice opisywał już w książce "Skarb Dziedzica".

Wiecej..

Ryszard Czarnecki w Gnieźnie - "Polska jest jedna"

Poniedziałek, 02.07.2018 12:55 • KATEGORIA: Wiadomości

Ryszard Czarnecki w Gnieźnie -  Polska jest jedna

Europoseł Ryszard Czarnecki spotkał się z mieszkańcami Gniezna w ramach akcji "Polska jest jedna", z jaką wyruszyli po kraju działacze Prawa i Sprawiedliwości. Ryszard Czarnecki komentował decyzje Unii Europejskiej w sprawie kryzysu uchodźczego.

Wiecej..

Tydzień Seniora we Wrześni

Poniedziałek, 02.07.2018 12:44 • KATEGORIA: Wiadomości

Tydzień Seniora we Wrześni

Szereg koncertów, spotkań i warsztatów wypełniło III Wrzesiński Tydzień Seniora. Impreza, zorganizowana przez Urząd Miasta i Gminy Września wraz ze stowarzyszeniami senioralnymi, cieszyła się sporym zainteresowaniem. Szczególnie oblegane były koncerty gwiazd.

Wiecej..

Policja ostrzega: nie daj się nabrać na fałszywe kupony!

Poniedziałek, 02.07.2018 12:14 • KATEGORIA: Wiadomości

Policja ostrzega: nie daj się nabrać na fałszywe kupony!

Gnieźnieńscy policjanci ostrzegają. W ciągu dwóch dni otrzymali dwa zgłoszenia o oszustwach. Na aplikacji WhasApp trwa szeroka akcja spamerska. Użytkownicy otrzymują wiadomości o rzekomym kuponie wartym 2000 zł, rozdawanym przez sieć sklepów Biedronka lub inne firmy (Carrefour, Energylandia, Rolex, Starbucks, Ryanair, Legoland, Toyota, Lufthansa).

Wiecej..

Polacy najszybsi

Poniedziałek, 02.07.2018 12:00 • KATEGORIA: Sport

Polacy najszybsi

Na Stadionie Miejskim przy ulicy Wrzesińskiej w Gnieźnie odbył się pierwszy półfinał TIGER Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów. Zawody zakończyły się triumfem reprezentacji Polski. Niestety, nie były jednak emocjonującym widowiskiem.

Wiecej..

Tragiczny finał poszukiwań 44-latki

Niedziela, 01.07.2018 13:43 • KATEGORIA: Wiadomości

Tragiczny finał poszukiwań 44-latki

Zakończono poszukiwania 44-letniej mieszkanki Osińca. Ciało kobiety znaleziono w zagajniku w pobliżu miejscowości Powidz-Osiedle.

Wiecej..

Radni nie chcą kasyna

Piątek, 29.06.2018 14:51 • KATEGORIA: Wiadomości

Radni nie chcą kasyna

Kasyno miało być usytuowane w pobliżu szkół ponadgimnazjalnych. Radni gnieźnieńscy nie godzą się na taką lokalizację. W bliskim sąsiedztwie tej inwestycji są zlokalizowane trzy szkoły: Zespół Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych, III Liceum Ogólnokształcące i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1.

Wiecej..

Zwycięstwo nad Japonią, w Strefie Kibica bez entuzjazmu

Piątek, 29.06.2018 14:43 • KATEGORIA: Sport

Zwycięstwo nad Japonią, w Strefie Kibica bez entuzjazmu

Zapowiadano ten mecz jako walkę o honor reprezentacji Polski. Mimo to tłumów w Strefie Kibica nie było. Jeszcze w przerwie gnieźnianie mieli nadzieję na dobrą piłkę.

Wiecej..
Wystawa Waldemara Stube w witrynach gnieźnieńskich sklepów

Po raz kolejny w witrynach gnieźnieńskich sklepów podziwiać możemy zdjęcia autorstwa Waldemara Stube. Tym razem tematyka wystawy opiera się na harmonii życia człowieka i przyrody w przeszłości, a także życiu Polan w średniowieczu. Powstała ona dzięki Muzeum Początków Państwa Polskiego.

Wiecej..
Neuronawigacja - nowoczesna technologia w szpitalu w Gnieźnie

Neuronawigacja to technologie komputerowe i informatyczne zaprzęgnięte w służbę chirurgii, które wyznaczają drogę przez ciało człowieka do celu operacji w oparciu o dane z nowoczesnych badań obrazowych: rezonansu magnetycznego lub tomografii komputerowej. Przy użyciu takiej podwójnej kontroli w gnieźnieńskim szpitalu dokonano pierwszych tego typu operacji.

Wiecej..
Pensja prezydenta. Radni nie godzą się na odbieranie kompetencji

Gnieźnieńscy radni podczas sesji Rady Miasta Gniezna nie obniżyli wynagrodzenia prezydentowi Tomaszowi Budaszowi. Jak podkreślali przedstawiciele opozycji, w tym głosowaniu nie chodziło o samo wynagrodzenie dla prezydenta, ale o niezgodę na odbieranie przez rząd kompetencji samorządów.

Wiecej..

Koncert na Szlaku Piastowskim

Czwartek, 28.06.2018 15:01 • KATEGORIA: Wiadomości

Koncert na Szlaku Piastowskim

Kościół ojców Franciszkanów w Gnieźnie po konserwacji odzyskał blask. Niedawno też swoje brzmienie odzyskały organy na tutejszym chórze. Gnieźnianie mieli okazję usłyszeć je w ramach Weekendu na Szlaku Piastowskim. Przy klawiaturze usiadła absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu - Joanna Marciniak.

Wiecej..

Warsztaty muzyczne "Zagraj z mistrzem"

Czwartek, 28.06.2018 14:55 • KATEGORIA: Wiadomości

Warsztaty muzyczne  Zagraj z mistrzem

Od 2 do 9 lipca 2018 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie odbywać się będą V Warsztaty Muzyczne "Zagraj z mistrzem". Są one adresowane do dzieci i młodzieży uczącej się w szkołach muzycznych oraz dla studentów akademii muzycznych. Udział w warsztatach to okazja do rozwijania swoich zdolności i warsztatu gry na instrumencie.

Wiecej..

Poseł Dolata w sprawie suszy i strat rolników

Środa, 27.06.2018 15:23 • KATEGORIA: Wiadomości

Poseł Dolata w sprawie suszy i strat rolników

Podczas wspólnej konferencji prasowej europosła Ryszarda Czarneckiego i posła Zbigniewa Dolaty gnieźnieński parlamentarzysta, który jest członkiem sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, odniósł się do suszy i strat, jakie przyniosła ona rolnikom. Choć Wielkopolska nie jest najbardziej dotkniętym przez suszę regionem, straty są duże.

Wiecej..

EKUZ można było załatwić w starostwie

Środa, 27.06.2018 15:14 • KATEGORIA: Wiadomości

EKUZ można było załatwić w starostwie

W Starostwie Powiatowym w Gnieźnie można było - dzięki specjalnej akcji - uzyskać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Możliwość tę połączono z tworzeniem Zintegrowanego Informatora Pacjenta.

Wiecej..

Weekend Leniwych Kotów

Środa, 27.06.2018 15:05 • KATEGORIA: Wiadomości

Weekend Leniwych Kotów

Po raz kolejny w Gnieźnie odbędzie się Weekend Leniwych Kotów. Młodzi Ludzie ze Stowarzyszenia "G:15" zapraszają na święto kultury hip-hopu.

Wiecej..

Spektakl na podsumowanie innowacji pedagogicznej

Środa, 27.06.2018 14:46 • KATEGORIA: Wiadomości

Spektakl na podsumowanie innowacji pedagogicznej

W Szkole Podstawowej nr 9 w Gnieźnie realizowany był projekt edukacyjny zatytułowany "Rodzina", ogłoszony przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Dotyczył on promowania wartości rodzinnych.

Wiecej..
Nieformalny miniszczyt Unii zdaniem Ryszarda Czarneckiego

Europoseł Ryszard Czarnecki odwiedził gnieźnieńskie biuro posła Zbigniewa Dolaty, by spotkać się z dziennikarzami z Pierwszej Stolicy Polski. Europarlamentarzysta komentował bieżące wydarzenia w Brukseli. Zapytaliśmy go, jaki był temat nieformalnego miniszczytu Unii Europejskiej.

Wiecej..

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10360 361 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych