Wtorek, 23.04.2019 00:03 , Dziś imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha Odwiedziło nas 19028927 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  
Obraz reklamowy

Aktualności

Świetlice Socjoterapeutyczne uczą fair-play

Piątek, 22.03.2019 13:17 • KATEGORIA: Wiadomości

Świetlice Socjoterapeutyczne uczą fair-play

Siedem zespołów uczestniczyło w XVI turnieju halowym w piłce nożnej Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych w Gnieźnie. Mecze rozegrano w czwartek popołudniem w hali sportowej przy ulicy Cymsa. Małych piłkarzy odwiedził z tej okazji wiceprezydent Michał Powałowski.

Wiecej..

Czy Gniezno chce Marszu Równości?

Piątek, 22.03.2019 12:48 • KATEGORIA: Wiadomości

Czy Gniezno chce Marszu Równości?

Środowiska prawicowe zaapelowały do prezydenta Miasta Gniezna w sprawie Marszu Równości, który jest planowany w naszym mieście za 3 tygodnie. Podczas briefingu zwołanego dziś przed Starym Ratuszem stwierdzili, że oczekują od Tomasza Budasza męskiej decyzji w tej sprawie. Tłumaczyli również dlaczego nie chcą takiej manifestacji w Gnieźnie.

Wiecej..

W Gnieźnie będzie więcej czujników antysmogowych

Piątek, 22.03.2019 11:17 • KATEGORIA: Wiadomości

W Gnieźnie będzie więcej czujników antysmogowych

Na terenie Gniezna będzie wkrótce dwa razy więcej czujników badających jakość powietrza niż dotychczas. To kontynuacja rozbudowania systemu monitoringu naszego powietrza, którą Urząd Miejski realizuje wspólnie z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Gnieźnie. Ich lokalizacja co prawda ma być uzależniona od możliwości technicznych danego obiektu pod kątem przesyłania takich pomiarów do bazy danych, ale miejsca już wstępnie wytypowano.

Wiecej..

Prestiżowa nagroda dla Krystyny Łybackiej

Czwartek, 21.03.2019 14:37 • KATEGORIA: Wiadomości

Prestiżowa nagroda dla Krystyny Łybackiej

Krystyna Łybacka została najlepszym europosłem w kategorii Edukacja, Kultura i Media podczas tegorocznej edycji konkursu MEP Awards 2019, organizowanego przez "The Parliament Magazine". Wręczenie wyróżnienia dla najlepszych europosłów 2019 roku odbyło się wczoraj wieczorem w Brukseli podczas uroczystej gali finałowej. Poseł Krystyna Łybacka jest jedyną Polką wyróżnioną w tegorocznej edycji konkursu.

Wiecej..

"Powitanie wiosny" na Winiarach

Czwartek, 21.03.2019 12:45 • KATEGORIA: Wiadomości

 Powitanie wiosny  na Winiarach

Gnieźnieńska Spółdzielnia Mieszkaniowa wraz z Radą osiedla Winiary zaprosiła najmłodszych mieszkańców osiedla Winiary, by razem powitać wiosnę.

Wiecej..

Nowy program dopłat do wymian pieców węglowych

Czwartek, 21.03.2019 10:15 • KATEGORIA: Wiadomości

Nowy program dopłat do wymian pieców węglowych

Rusza program "Lepsza Jakość Powietrza w Gnieźnie". Ma on zachęcić mieszkańców do likwidacji pieców węglowych na terenie miejskim. Dzięki dopłatom mieszkańcy będą mogli uzyskiwać do 50 proc. kosztów takiej inwestycji. Celem głównym oczywiście ochrona środowiska i poprawa jakości powietrza w naszym otoczeniu.

Wiecej..
Nowe wątpliwości przy rozbudowie bazy wojskowej w Powidzu

Trwająca rozbudowa bazy wojskowej w Powidzu budzi kolejne wątpliwości. Jak się okazuje, za niektóre inwestycje, które trzeba tam przeprowadzić w związku z rozbudową musi zapłacić gmina Powidz. Tematowi od dawna przygląda się poseł Paulina Hennig-Kloska, która mówiła o tym podczas zwołanej w środę konferencji, w swoim biurze w Gnieźnie.

Wiecej..

Butik NEXT w Gnieźnie - wkrótce otwarcie!

Środa, 20.03.2019 16:27 • KATEGORIA: Wiadomości

Butik NEXT w Gnieźnie - wkrótce otwarcie!

Wiecej..

Konferencja prasowa w Urzędzie Miejskim

Środa, 20.03.2019 15:08 • KATEGORIA: Wiadomości

Konferencja prasowa w Urzędzie Miejskim

Wiecej..
Posłanka pyta Ministerstwo Zdrowia o szpitale powiatowe

Kwestia sytuacji finansowej szpitali powiatowych nie jest dobra. Nie dotyczy to co prawda tylko szpitala w Gnieźnie, choć właśnie tę placówkę można przedstawiać jako przykład całego problemu. Szpital Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie ma zakończyć ten rok ze stratą 7,5 miliona złotych, a część tej straty będzie musiał pokryć tzw. organ prowadzący, czyli powiat.

Wiecej..

Przedszkolaki przywitały wiosnę

Środa, 20.03.2019 13:37 • KATEGORIA: Wiadomości

Przedszkolaki przywitały wiosnę

Astronomiczna wiosna tuż tuż. Zacznie się dziś wieczorem, o godzinie 22.58. Naprzeciw wyszły jej dzieci z przedszkoli. Dziś zorganizowano w MOK-u specjalny konkurs, do udziału w którym zaproszono właśnie najmłodszych.

Wiecej..
Międzynarodowy Dzień Teatru w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna

W Bibliotece Publicznej będzie obchodzony w tym roku Międzynarodowy Dzień Teatru. W środę, 27 marca filię biblioteki przy ulicy Staszica odwiedzi Pan Kuleczka, który spotka się tego dnia z najmłodszymi. Osobne propozycje w tej tematyce czekają również na całe rodziny, a także dorosłych.

Wiecej..

Wojciech Kruk gościem Ekonomika

Środa, 20.03.2019 11:24 • KATEGORIA: Wiadomości

Wojciech Kruk gościem Ekonomika

Gościem Zespołu Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych w Gnieźnie był wczoraj Wojciech Kruk, znany przedsiębiorca, były senator i prezydent Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Uczestniczyli w nim maturzyści, którzy spotkanie sami poprowadzili.

Wiecej..

Wnioski do Budżetu Obywatelskiego

Środa, 20.03.2019 10:53 • KATEGORIA: Wiadomości

Wnioski do Budżetu Obywatelskiego

W Urzędzie Miejskim są już zbierane propozycje do Budżetu Obywatelskiego Miasta Gniezna na rok 2020. Głosowanie nad nimi będzie przeprowadzone w pierwszej połowie czerwca tego roku. O tym, które zostaną zrealizowane zdecydują mieszkańcy

Wiecej..

Znani podróżnicy w Gnieźnie

Środa, 20.03.2019 10:47 • KATEGORIA: Wiadomości

Znani podróżnicy w Gnieźnie

Gniezno odwiedzą za niecały tydzień niezwykle ciekawi goście. To para podróżników, którzy przemierzyli już dość spory kawałek świata i mają bez wątpienia o czym opowiadać. Na co dzień prowadzą bardzo popularny i często odwiedzany blog podróżniczy Busem Przez Świat.

Wiecej..

Komunikat PWiK Gniezno: obniżenia ciśnienia wody

Wtorek, 19.03.2019 15:05 • KATEGORIA: Wiadomości

Komunikat PWiK Gniezno: obniżenia ciśnienia wody

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gnieźnie Sp. z o.o. informuje, iż w związku z pracami konserwacyjnymi prowadzonymi na sieci wodociągowej w ulicy Kostrzewskiego w dniach 21-23 marca mogą wystąpić lokalne obniżenia ciśnienia wody na obszarach osiedli Dalki, Skiereszewo i Piekary oraz miejscowości Mnichowo, Pawłowo i Obora.

Wiecej..

Nadzwyczajna sesja Rady Powiatu

Wtorek, 19.03.2019 13:39 • KATEGORIA: Wiadomości

Nadzwyczajna sesja Rady Powiatu

We wtorek radni powiatowi spotkali się na nadzwyczajnej sesji, zwołanej przez Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego. Jednym z punktów posiedzenia była zmiana składu osobowego komisji konkursowej, powołanej do przeprowadzenia postępowania konkursowego na stanowisko dyrektora szpitala Pomnik Chrztu Polski.

Wiecej..

Kurs samoobrony dla kobiet na 100 lat policji

Wtorek, 19.03.2019 12:03 • KATEGORIA: Wiadomości

Kurs samoobrony dla kobiet na 100 lat policji

W sali sportowej przy ulicy Sobieskiego w Gnieźnie rozpoczęty został bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet. Akcję organizuje Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie, a bierze w niej udział ponad 100 pań z Gniezna i całego powiatu. Sto - to zresztą liczba symboliczna w całym przedsięwzięciu.

Wiecej..
25.03 Narodowy Dzień Życia w powiecie gnieźnieńskim

W poniedziałek 25.03 w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie odbędzie się Narodowy Dzień Życia - święto uchwalone przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej uchwałą z 2004 roku. Narodowy Dzień Życia w powiedzie gnieźnieńskim składać się będzie z dwóch części.

Wiecej..

Sprawca kradzieży ujęty przez miejskich strażników

Poniedziałek, 18.03.2019 15:28 • KATEGORIA: Wiadomości

Sprawca kradzieży ujęty przez miejskich strażników

W niedzielę (10 marca 2019 roku) o godzinie 17.00 strażnicy miejscy w Gnieźnie zostali powiadomieni przez obsługę jednego z hoteli o kradzieży kurtki z szatni na szkodę klientki. Funkcjonariusze niezwłocznie przystąpili do przejrzenia monitoringu hotelowego i zapisu z kamer miejskich. Rozpoznali na nich znanego mężczyznę, "stałego bywalca" pustostanów, parków i bankomatów. Podjęli czynności poszukiwawcze, które zakończyły się tym, że w niedługim czasie ujęli sprawcę przestępstwa i odzyskali ukrytą przez niego kurtkę damską.

Wiecej..

BOMG 2020 - rusza nabór wniosków

Poniedziałek, 18.03.2019 15:18 • KATEGORIA: Wiadomości

BOMG 2020 - rusza nabór wniosków

800 tysięcy złotych, czyli o 100 tysięcy więcej niż do tej pory, wyniesie pula środków przeznaczonych na realizację Budżetu Obywatelskiego Miasta Gniezna na rok 2020. Tegoroczna, szósta już edycja tego przedsięwzięcia ponownie pozwoli mieszkańcom zadecydować o przeznaczeniu środków pochodzących z budżetu miasta na ważne - zdaniem samych mieszkańców - cele.

Wiecej..

Utrudnienia w ruchu na Dąbrówki i Grzybowie

Poniedziałek, 18.03.2019 14:38 • KATEGORIA: Wiadomości

Utrudnienia w ruchu na Dąbrówki i Grzybowie

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gnieźnie informuje, że w związku z rozbudową sieci cieplnej od 21 marca do 15 kwietnia 2019 roku wystąpią utrudnienia w ruchu oraz brak możliwości parkowania na odcinku ul. Dąbrówki od skrzyżowania z ul. Mieszka I do skrzyżowania z ul. Grzybowo oraz na odcinku ul. Grzybowo od skrzyżowania z ul. Dąbrówki do budynku przy ul. Grzybowo 37.

Wiecej..

Sadzenie lasu na terenach pohuraganowych

Poniedziałek, 18.03.2019 14:12 • KATEGORIA: Wiadomości

Sadzenie lasu na terenach pohuraganowych

Na terenie naszego nadleśnictwa ruszyła właśnie akcja obsadzenia powierzchni pohuraganowych. W ciągu najbliższych pięciu tygodni ok. 100 studentów Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu ma obsadzić ok. 50 ha lasu. Łącznie zaplanowano tu głównie nasadzenia ok. 375 tysięcy dęba szypułkowego, a także 12 tysięcy innych drzew.

Wiecej..

Wilki pokonały Akademików

Poniedziałek, 18.03.2019 13:53 • KATEGORIA: Sport

Wilki pokonały Akademików

Piłkarze ręczni Szczypiorniaka, popularne "Wilki" pokonali na swoim terenie AZS UMK Toruń. Mecz rozpoczął się z półgodzinnym opóźnieniem.

Wiecej..

MKS PR URBiS wygrywa w Karczewie

Poniedziałek, 18.03.2019 13:28 • KATEGORIA: Sport

MKS PR URBiS wygrywa w Karczewie

W niedzielę piłkarki ręczne MKS-u PR URBiS Gniezno pokonały na wyjeździe MKS Karczew 30:29. Generalnie Gnieźnianki były całe spotkanie na prowadzeniu. Rywalki zniwelowały straty do jednej bramki w samej końcówce. Ale to podopieczne duetu trenerskiego Popek-Solarek miały więcej sportowego szczęścia. Najwięcej bramek dla zwycięskiej drużyny rzuciła niezawodna Jagoda Linkowska. Tym samym przekroczyła liczbę stu bramek zdobytych w sezonie. A najbliższy mecz szczypiornistki MKS rozegrają w Gnieźnie za dwa tygodnie. Rywale będzie ekipa Dwójki Łomża.

Wiecej..

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10394 395 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych