Sobota, 21.04.2018 19:25 , Dziś imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy Odwiedziło nas 16228442 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Aktualności

"Ikonopasaże" - wystawa w Miejskim Ośrodku Kultury

Poniedziałek, 12.03.2018 15:43 • KATEGORIA: Wiadomości

 Ikonopasaże  - wystawa w Miejskim Ośrodku Kultury

Obrazy o ikonach, autorstwa Pawła Wyborskiego, będziemy mogli oglądać w Dużej Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie już od 15 marca. Ekspozycję zatytułowano "Ikonopasaże".

Wiecej..

Nad szachownicami pamiętano o "Żołnierzach Wyklętych"

Poniedziałek, 12.03.2018 15:31 • KATEGORIA: Wiadomości

Nad szachownicami pamiętano o  Żołnierzach Wyklętych

Szczególny turniej szachowy odbywa się w Gnieźnie już od pięciu lat. Wysoki poziom gnieźnieńskich szachistów z Chrobrego, ale przede wszystkim to, że zmagania poświęcone są pamięci "Żołnierzy Wyklętych", sprawia, iż zainteresowanie udziałem w nim wciąż rośnie.

Wiecej..

Zwycięstwo gnieźnieńskich szczypiornistek

Poniedziałek, 12.03.2018 15:15 • KATEGORIA: Sport

Zwycięstwo gnieźnieńskich szczypiornistek

Piłkarki ręczne MKS PR Urbis Gniezno podejmowały w ramach rozgrywek pierwszej ligi kobiet rywalki z Płocka - aktualnego lidera tabeli. Ostatecznie to gnieźnianki okazały się lepsze. Pokonały płocczanki 28:26.

Wiecej..

Mieszko gra dalej w Pucharze Polski

Poniedziałek, 12.03.2018 15:11 • KATEGORIA: Sport

Mieszko gra dalej w Pucharze Polski

Piłkarze gnieźnieńskiego Mieszka awansowali do półfinału Pucharu Polski strefy poznańskiej. Podopieczni Mariusza Bekasa udali się do Grodziska Wielkopolskiego, gdzie walczyli z zespołem Pogoni Lwówek. Zwycięsko z tej konfrontacji wyszła ekipa z Pierwszej Stolicy, która wygrała 3:0.

Wiecej..

Gnieźnianki pokonały warszawianki

Poniedziałek, 12.03.2018 15:08 • KATEGORIA: Sport

Gnieźnianki pokonały warszawianki

Tenisistki stołowe Stelli Niechan Gniezno podejmowały przeciwniczki z Warszawy. Był to ważny mecz, jeśli chodzi o utrzymanie się gnieźnianek w pierwszej lidze. Gnieźnianki stanęły na wysokości zadania i pokonały rywalki 6:4.

Wiecej..

Sklep Polski MKK wygrywa w Inowrocławiu

Poniedziałek, 12.03.2018 15:02 • KATEGORIA: Sport

Sklep Polski MKK wygrywa w Inowrocławiu

Sklep Polski MKK Gniezno pojechał do Inowrocławia, by tam rywalizować o ligowe punkty i najlepszą pozycję wyjściową przed rundą play-off. Przeciwnikiem podopiecznych trenera Arkadiusza Konowalskiego był zespół Domina Inowrocław. Faworytami tego pojedynku byli gospodarze. Jednak gnieźnianie do rywalizacji podeszli bardzo zmotywowani i z wielką wolą zwycięstwa. To dało efekt w postaci ich wygranej - 81:61.

Wiecej..

Rozmowa z Dawidem Jungiem

Piątek, 09.03.2018 20:45 • KATEGORIA: Wiadomości

Rozmowa z Dawidem Jungiem

Rozmowa z Dawidem Jungiem - promotorem literackim, wydawcą "Zeszytów Poetyckich", regionalistą, który w swym życiu twórczym wiele miejsca poświęca Gnieznu. Pierwszej Stolicy Polski poświęcił chociażby swoje wydane niedawno dwie książki.

Wiecej..
Sesja w powiecie - likwidacja Schroniska Młodzieżowego?

Na sesji Rady Powiatu Gnieźnieńskiego powrócił temat Schroniska Młodzieżowego, a raczej uchwały likwidacyjnej. Wszystko wskazuje na to, że los placówki jest coraz bardziej przesądzony.

Wiecej..
Sesja nadzwyczajna - park Trzech Kultur i Budżet Obywatelski

Sesję Rady Miasta Gniezna zwołano w trybie nadzwyczajnym, by umożliwić przesunięcia finansowe i zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Impulsem do zwołania sesji był przede wszystkim park Trzech Kultur i jego rewitalizacja.

Wiecej..
Goździk i Konstytucja RP od Sojuszu Lewicy Demokratycznej

Działacze gnieźnieńskich struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Dniu Kobiet pojawili się na ulicach Gniezna, by obdarować panie tradycyjnym goździkiem i Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej. Członkowie SLD przypomnieli historię Dnia Kobiet, organizując uliczny briefing dla mediów.

Wiecej..

Kobiety do polityki

Piątek, 09.03.2018 15:02 • KATEGORIA: Wiadomości

Kobiety do polityki

Partia Razem w Dniu Kobiet postawiła nie na kwiatki i słodkości, a na prawa kobiet i ich aktywny udział w życiu społecznym i politycznym. Działacze rozdawali specjalnie przygotowaną publikację.

Wiecej..

Razem możemy pomóc Damianowi!

Piątek, 09.03.2018 14:31 • KATEGORIA: Wiadomości

Razem możemy pomóc Damianowi!

Wiecej..

Dzień Kobiet w "Promyku"

Czwartek, 08.03.2018 15:38 • KATEGORIA: Wiadomości

Dzień Kobiet w  Promyku

Niegdyś był świętem z rozdzielnika - panie dostawały wówczas przydziałowe rajstopy i goździka od mężczyzn lub podstawowej organizacji partyjnej. Dziś Dzień Kobiet zmienia swój charakter. Niezmiennie jednak bohaterkami tego dnia są panie, choć coraz częściej - tak jak w Stowarzyszeniu Centrum Rehabilitacyjno-Kulturalnym "Promyk" - łączy się ich święto z jednoczesnym obchodzeniem Dnia Mężczyzn.

Wiecej..

SMW zaprosiło aktywne panie na uroczyste spotkanie

Czwartek, 08.03.2018 15:28 • KATEGORIA: Wiadomości

SMW zaprosiło aktywne panie na uroczyste spotkanie

Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan z okazji Dnia Kobiet zaprosiło panie - liderki organizacji społecznych, samorządów lokalnych i instytucji publicznych - z którymi współpracuje, na uroczyste spotkanie "Aktywne Panie - Społeczne Zaufanie".

Wiecej..
Szkolenie dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą

W Starostwie Powiatowym w Gnieźnie odbyło się kolejne już szkolenie przygotowane dla wsparcia biznesu i inicjatyw gospodarczych. Tym razem mówiono przede wszystkim o funduszach i dotacjach dla rozpoczynających działalność gospodarczą.

Wiecej..

Gala Królika - Nagrody Kulturalnej Miasta Gniezna

Czwartek, 08.03.2018 15:06 • KATEGORIA: Wiadomości

Gala Królika - Nagrody Kulturalnej Miasta Gniezna

Już w najbliższą sobotę (10 marca 2018 roku) odbędzie się Gala Królika - Nagrody Kulturalnej Miasta Gniezna. Tegoroczne wydarzenie dedykowane jest zmarłemu przedwcześnie Romanowi Nowakowi - pedagogowi artystycznemu, dyrygentowi i chóraliście.

Wiecej..

Trwa protest przeciwko budowie tuczarni

Środa, 07.03.2018 15:26 • KATEGORIA: Wiadomości

Trwa protest przeciwko budowie tuczarni

Protesty mieszkańców gminy Kłecko przeciwko budowie tuczarni rosną w siłę. Obecnie pismo przeciwko inwestycji w Polskiej Wsi podpisało blisko 1500 osób. Konsultacje społeczne trwają. Jak na razie, burmistrz wstrzymuje się od jednoznacznej decyzji, zlecając ekspertyzy, by ustalić faktyczne zagrożenie dla społeczeństwa i ekosystemów.

Wiecej..

Awarie wodociągów usuwane na bieżąco

Środa, 07.03.2018 15:21 • KATEGORIA: Wiadomości

Awarie wodociągów usuwane na bieżąco

Kolejne awarie wody miały miejsce w Gnieźnie. Tym razem między innymi pękła rura żeliwna przy ulicy Warszawskiej. To właśnie w szczególności centrum miasta jest narażone na tego typu zdarzenia.

Wiecej..

Transplantacja - drugie życie

Środa, 07.03.2018 15:19 • KATEGORIA: Wiadomości

Transplantacja - drugie życie

Niezwykle aktywnie w promowaniu transplantologii, ale też oświadczeń woli, działa I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie. Uczniowie tej szkoły chętnie włączają się w akcje, które uświadamiają, że nasza wola sprawia, iż możemy komuś ofiarować szansę na drugie życie.

Wiecej..

"Gnieźniałki" Agnieszki Gadzińskiej

Środa, 07.03.2018 15:14 • KATEGORIA: Wiadomości

 Gnieźniałki  Agnieszki Gadzińskiej

Autorka wielu książek dla dzieci, wywodząca się z Gniezna - Agnieszka Gadzińska - spotkała się w tutejszej bibliotece z dziećmi, by tym razem rozmawiać o historiach związanych z naszym miastem.

Wiecej..

Uwaga - zaginął pies!

Wtorek, 06.03.2018 15:45 • KATEGORIA: Wiadomości

Uwaga - zaginął pies!

Dnia 5 marca 2018 r. (poniedziałek) zaginął pies rasy buldog francuski. Ostatni raz był widziany uwiązany przy sklepie "Biedronka", na ulicy Roosevelta 83 w Gnieźnie.

Wiecej..

Pożegnanie nauczycieli emerytów

Wtorek, 06.03.2018 15:36 • KATEGORIA: Wiadomości

Pożegnanie nauczycieli emerytów

Pożegnanie odchodzących na emeryturę nauczycieli - podległych zarówno Urzędowi Miejskiemu w Gnieźnie, jak i tutejszemu Starostwu Powiatowemu - miało charakter symboliczny. Było jednak okazją do wyróżnień i podziękowań.

Wiecej..

Dziesięć lat portalu informacjelokalne.pl

Wtorek, 06.03.2018 15:30 • KATEGORIA: Wiadomości

Dziesięć lat portalu informacjelokalne.pl

Portal informacjelokalne.pl powstał dziesięć lat temu. Wprawdzie nie jest to pierwsze gnieźnieńskie medium internetowe, to jednak najstarsze działające nieprzerwanie. Na pewno można więc powiedzieć, że redakcja portalu należy do pionierów dziennikarstwa w Pierwszej Stolicy Polski. Biorąc pod uwagę, jak trudny jest rynek lokalnych mediów, te 10 lat to ogromny sukces.

Wiecej..

Wilno we Wrześni

Wtorek, 06.03.2018 15:19 • KATEGORIA: Wiadomości

Wilno we Wrześni

Właściwie trudno znaleźć źródło popularności Kaziuków Wileńskich we Wrześni. Faktem jest jednak, że od lat koncerty kaziukowe gromadzą komplet na widowni. Ciesząca się popularnością i wsparciem władz samorządowych impreza nawiązuje wprost do polskiej kultury Wileńszczyzny.

Wiecej..

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10343 344 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych