Niedziela, 29.11.2020 08:04 , Dziś imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina Odwiedziło nas 25742343 gości
Menu
Gniezno
Września Szukaj
  
Obraz reklamowy
Obraz reklamowy

Aktualności

Nowa wystawa w galerii "Starówka"

Piątek, 02.10.2020 14:28 • KATEGORIA: Wiadomości

Nowa wystawa w galerii  Starówka

Galeria "Starówka" przy siedzibie Rady Osiedla "Stare Miasto" ma nową wystawę. Na jej ścianach wyeksponowano prace malarki amatorki Anny Cyprych, która prezentuje na swoich obrazach różne gatunki twórczości.

Wiecej..

Rada Miasta zmieniła swój statut

Czwartek, 01.10.2020 15:00 • KATEGORIA: Wiadomości

Rada Miasta zmieniła swój statut

W środę obradowała Rada Miasta Gniezna. Sesję nadal zorganizowano w trybie zdalnym. Wśród tematów posiedzenia były omawiane między innymi zmiany zaproponowane do statutu tej jednostki samorządowej oraz zakup nowych autobusów dla MPK.

Wiecej..

Miasto przyznało stypendia kulturalne

Czwartek, 01.10.2020 14:56 • KATEGORIA: Wiadomości

Miasto przyznało stypendia kulturalne

Miasto Gniezno przyznało dwa stypendia kulturalne im. Sławomira Kuczkowskiego. Ich dwoje beneficjentów dostało łącznie 5 tysięcy złotych na swój wspólny projekt. To duet muzyków, skrzypaczka Sara Powaga i organista Krystian Klej, którzy zaproponowali w ramach stypendium przygotować duży koncert z muzyką kameralną.

Wiecej..

Biblioteka rozdaje "koperty życia"

Czwartek, 01.10.2020 14:52 • KATEGORIA: Wiadomości

Biblioteka rozdaje  koperty życia

Z okazji przypadającego dziś Dnia Osób Starszych seniorom zapisanym w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna rozdawano "koperty życia". Dzięki takiemu dokumentowi po jego wypełnieniu osoby samotne mają szansę zadbać o swoje bezpieczeństwo w razie potrzeby udzielenia im pomocy.

Wiecej..
O odnawialnych źródłach energii i deszczówce w Gniewkowie

O roli, jaką pełnią odnawialne źródła energii i zbieranie deszczówki, to mogła zobaczyć grupka uczniów z Gniezna na specjalnej prezentacji ekologicznej. W tym celu odwiedzili Lokalne Centrum Agrobiomasy firmy Asket w Gniewkowie pod Kiszkowem. We wtorek odbywał się tam dzień otwarty poświęcony zagadnieniom ochrony klimatycznej.

Wiecej..

Rozmowa z prezydentem Tomaszem Budaszem

Wtorek, 29.09.2020 15:54 • KATEGORIA: Wiadomości

Rozmowa z prezydentem Tomaszem Budaszem

Wiecej..

Ścieżka rowerowa połączy Wrześnię z Pyzdrami

Wtorek, 29.09.2020 15:37 • KATEGORIA: Wiadomości

Ścieżka rowerowa połączy Wrześnię z Pyzdrami

Rada Powiatu Wrzesińskiego tym razem obradowała w poniedziałek po południu. W bloku głosowań została przyjęta dość ważna uchwała. która zakłada przygotowanie projektu budowy nowej ścieżki rowerowej na odcinku z Kołaczkowa do Zielińca. Na sesji omawiano także zakres obszaru współpracy z organizacjami pozarządowymi, które powiat zamierza dofinansowywać, co wynika z obowiązku ustawowego.

Wiecej..

WTZ Gniezno zbiera grzyby i sprząta w lesie

Wtorek, 29.09.2020 15:23 • KATEGORIA: Wiadomości

WTZ Gniezno zbiera grzyby i sprząta w lesie

Warsztaty Terapii Zajęciowej pojechały na wycieczkę do lasu. W ramach zorganizowanego dla nich Eko-Rajdu mogli podziwiać nie tylko leśne walory, ale mieli także okazję na zrobienie czegoś pożytecznego. Ich wycieczkę podzielono na grzybobranie i sprzątanie w lesie, a akcji patronowało Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, czyli organ prowadzący ten ośrodek.

Wiecej..

MOK daje szansę młodym talentom

Wtorek, 29.09.2020 15:11 • KATEGORIA: Wiadomości

MOK daje szansę młodym talentom

Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie zorganizował zaległe eliminacyjne przesłuchania do Kalejdoskopu Talentów 2020. W tym roku koncert finałowy w ramach tego konkursu się nie odbył, bo Polskę sparaliżowała pandemia koronawirusa, ale szansy na występ młodym talentom nie można było odebrać.

Wiecej..

Weekend z food truckami w Gnieźnie

Wtorek, 29.09.2020 14:58 • KATEGORIA: Wiadomości

Weekend z food truckami w Gnieźnie

To była prawdziwa przyjemność dla każdego smakosza. W pierwszy jesienny weekend na Rynku w Gnieźnie miał miejsce zlot food trucków, a z nich serwowano między innymi frytki belgijskie, pizzę włoską, burgery, zapiekanki oraz inne dania z różnych kuchni świata.

Wiecej..

"Retrostacja" na koniec sezonu

Wtorek, 29.09.2020 14:32 • KATEGORIA: Wiadomości

 Retrostacja  na koniec sezonu

W niedzielne popołudnie zorganizowano imprezę kończącą sezon kolejki wąskotorowej w Gnieźnie. Jej uczestnicy mieli okazję do ostatnich w tym roku przejazdów tym zabytkowym taborem kolejowym. Dla chętnych przygotowano specjalny program artystyczny w klimacie kolejowym, oczywiście, choć plany te pokrzyżował nieco deszcz, który odstraszył część zapisanych wcześniej podróżnych.

Wiecej..

W Zielonej Fabryce o stroikach nagrobkowych

Poniedziałek, 28.09.2020 15:14 • KATEGORIA: Wiadomości

W Zielonej Fabryce o stroikach nagrobkowych

Tradycyjne chryzantemy, a może jednak róże? I choć wciąż mamy wrzesień, to warto pomyśleć o kwiatach, którymi ozdobimy 1 listopada groby naszych bliskich. W ten weekend gościliśmy w Zielonej Fabryce, gdzie ruszyły właśnie przygotowania do święta zmarłych, a my dopytywaliśmy o trendy obowiązujące w tym roku.

Wiecej..

Gniezno z Kolumną Zwycięstwa

Poniedziałek, 28.09.2020 14:52 • KATEGORIA: Wiadomości

Gniezno z Kolumną Zwycięstwa

W sobotnie popołudnie przy ulicy Chrobrego odsłonięto uroczyście Kolumnę Zwycięstwa. Pomnik wzniesiono ze zbiórki wspólnej mieszkańców w odpowiedzi na inicjatywę grupy gnieźnian. O jego budowę zabiegano w związku z przypadającym w tym roku 100-leciem naszego zwycięstwa w wojnie polsko-bolszewickiej.

Wiecej..

Gnieźnianie bohaterami corocznej wystawy

Poniedziałek, 28.09.2020 14:33 • KATEGORIA: Wiadomości

Gnieźnianie bohaterami corocznej wystawy

W centrum Gniezna otwarto wystawę fotograficzną pt. "Gnieźnianie A.D. 2020". Jej bohaterami są nasi mieszkańcy, ci znani i może trochę zapomniani, jak żużlowiec Tadeusz Brillowski, a także zupełnie do tej pory anonimowi.

Wiecej..

Pogoń pokonała Mieszka

Poniedziałek, 28.09.2020 14:20 • KATEGORIA: Sport

Pogoń pokonała Mieszka

To już staje się tradycją. Piłkarze Mieszka Gniezno ponownie zostali pokonani w ramach rozgrywek trzeciego frontu. Tym razem w Szczecinie przegrali z miejscową Pogonią 0:3.

Wiecej..

Remis na inaugurację futsalu

Poniedziałek, 28.09.2020 14:10 • KATEGORIA: Sport

Remis na inaugurację futsalu

Na inaugurację sezonu futsalowego w Pierwszej Stolicy Polski zespół Grinbud KS Gniezno podejmował LZS Bojano. Mecz zakończył się wynikiem 2:2.

Wiecej..

Kino samochodowe i film familijny

Poniedziałek, 28.09.2020 14:01 • KATEGORIA: Wiadomości

Kino samochodowe i film familijny

W piątek wieczorem na parkingu przy ulicy Sportowej zorganizowano już ostatnie w tym roku kino samochodowe. Urząd Miejski w Gnieźnie na ten seans rozdawał darmowe wejściówki, a pokazywany był film obyczajowy pt. "Cudowny chłopak" z Julią Roberts w roli głównej.

Wiecej..

Rusza budowa centrum przesiadkowego (aktualizacja)

Piątek, 25.09.2020 15:22 • KATEGORIA: Wiadomości

Rusza budowa centrum przesiadkowego (aktualizacja)

Od października rusza budowa nowego centrum przesiadkowego przy ulicy Dworcowej w Gnieźnie. W związku z tymi pracami w rejonie dworca autobusowego, a także kolejowego wkrótce niestety pojawią się pewne utrudnienia w ruchu pieszym oraz drogowym.

Wiecej..

Czy powiaty przestaną zarządzać szpitalami?

Piątek, 25.09.2020 15:13 • KATEGORIA: Wiadomości

Czy powiaty przestaną zarządzać szpitalami?

Poseł Dolata znów odpowiada staroście Gruszczyńskiemu w sprawie zastępcy dyrektora szpitala powiatowego Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie. Parlamentarzysta powtarza, że ten musi odejść, bo nie posiada zaświadczenia o niekaralności i nie można roztaczać nad nim parasola ochronnego. Dziś padła także ważna deklaracja, że wkrótce szpitalami w Polsce nie będą zarządzać jednostki samorządowe.

Wiecej..

Powiat gnieźnieński z nadwyżką budżetową

Piątek, 25.09.2020 14:37 • KATEGORIA: Wiadomości

Powiat gnieźnieński z nadwyżką budżetową

W budżecie powiatowym na półrocze odnotowano niewielką nadwyżkę w wysokości 12,5 miliona złotych. W takiej sytuacji jednostka może spokojnie realizować swoje zadania majątkowe, które zostały przełożone z uwagi na pandemię na drugą połowę 2020 roku. O finansach samorządu powiatowego mówiono podczas ostatniego posiedzenia Rady Powiatu Gnieźnieńskiego.

Wiecej..
Dwoje pacjentów z Gniezna nie żyje z powodu koronawirusa

W powiecie gnieźnieńskim mamy niestety 33 nowe aktywne zachorowania na koronawirusa, a 202 osoby objęto kwarantanną. I co niestety najsmutniejsze, w tym tygodniu odnotowano zgony dwojga naszych mieszkańców. Sanepid w Gnieźnie całą sytuację na bieżąco monitoruje i jak słyszymy, nowych zakażeń może przybywać.

Wiecej..

PCPR szuka rodzin zastępczych

Czwartek, 24.09.2020 14:41 • KATEGORIA: Wiadomości

PCPR szuka rodzin zastępczych

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gnieźnie poszukuje kandydatów na rodziny zastępcze. W tym celu uruchomiono punkt konsultacyjny, w którym będą udzielane bliższe informacje na ten temat oraz pomoc przy przechodzeniu różnych procedur kwalifikacyjnych.

Wiecej..

Spacer śladami książki "Mroczne Gniezno"

Czwartek, 24.09.2020 14:29 • KATEGORIA: Wiadomości

Spacer śladami książki  Mroczne Gniezno

W środowe przedpołudnie z Parku Kościuszki ruszył spacer śladami książki "Mroczne Gniezno". W roli przewodnika wystąpił oczywiście jej autor - Rafał Wichniewicz, który opowiedział o kilku zdarzeniach kryminalnych, które odnotowano w naszym mieście w okresie dwudziestolecia międzywojennego, a na spacer zaproszono tym razem uczestników Gnieźnieńskiego Klubu Seniora.

Wiecej..

W niedzielę Święto Latawca

Czwartek, 24.09.2020 14:11 • KATEGORIA: Wiadomości

W niedzielę Święto Latawca

Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie zaprasza na Święto Latawca. To ostatnie plenerowe wydarzenie w tym roku, którego program jak zwykle wypełnią różnego rodzaju atrakcje, a latać będą nie tylko latawce.

Wiecej..

Rusza budowa centrum przesiadkowego

Środa, 23.09.2020 14:21 • KATEGORIA: Wiadomości

Rusza budowa centrum przesiadkowego

Od października rusza budowa nowego centrum przesiadkowego przy ulicy Dworcowej w Gnieźnie. W związku z tymi pracami w rejonie dworca autobusowego, a także kolejowego wkrótce niestety pojawią się pewne utrudnienia w ruchu pieszym oraz drogowym.

Wiecej..

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10453 454 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: FD-System - Projektowanie stron internetowych