Sobota, 19.09.2020 01:05 , Dziś imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda Odwiedziło nas 24639954 gości
Menu
Gniezno
Września Szukaj
  
Obraz reklamowy
Obraz reklamowy

Aktualności

Seniorki ćwiczą nawet latem

Piątek, 24.07.2020 10:45 • KATEGORIA: Wiadomości

Seniorki ćwiczą nawet latem

Ich regularne spotkania na świeżym powietrzu są dowodem nie tylko na niepróżnowanie, ale także na to, że ruch to samo zdrowie. W każdy czwartek, w lipcu i sierpniu, zielone zaplecze Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie jest zarezerwowane dla seniorek, które przychodzą tu na zajęcia z gimnastyki. A ile daje ruch na świeżym powietrzu, o to wczoraj pytaliśmy już same zainteresowane.

Wiecej..

Stare meble znów modne

Piątek, 24.07.2020 10:43 • KATEGORIA: Wiadomości

Stare meble znów modne

Na dziedzińcu Starego Ratusza zorganizowano warsztaty renowacji mebli i innych starych przedmiotów. Do tej dość nietypowej zabawy manualnej zaproszono całe rodziny, a nad ich przebiegiem czuwała prawdziwa renowatorka, która odnawia stare meble zawodowo.

Wiecej..

Maja Kleszcz zaśpiewała w Gnieźnie

Piątek, 24.07.2020 10:36 • KATEGORIA: Wiadomości

Maja Kleszcz zaśpiewała w Gnieźnie

W Restauracji Europejska wystąpiła wokalistka Maja Kleszcz, która wykonała przeboje Agnieszki Osieckiej. Koncert prezentowano w ramach Wielkopolskiego Festiwalu Miejskiego.

Wiecej..

"Kolekcja samoróbek" w Starym Ratuszu

Czwartek, 23.07.2020 10:18 • KATEGORIA: Wiadomości

 Kolekcja samoróbek  w Starym Ratuszu

W Starym Ratuszu otwarto wystawę własnoręcznie wykonanych lub ulepszonych przedmiotów z PRL-u. Efekty kreatywności i pomysłowości naszych mieszkańców w erze Polski Ludowej były często imponujące czy wręcz zaskakujące, czego dowodem jest właśnie ta niezwykła ekspozycja.

Wiecej..
Więcej miejsc postojowych na parkingu przy ul. Sobieskiego

Na parkingu miejskim po koszarach wojskowych przy ulicy Sobieskiego może zaparkować teraz więcej samochodów. Wszystko spowodowała przygotowywana od dawna inwestycja budowy centrum przesiadkowego przy ulicy Pocztowej, gdzie wkrótce zabraknie miejsc postojowych.

Wiecej..

Wydano książkę o żołnierzach wyklętych

Czwartek, 23.07.2020 10:14 • KATEGORIA: Wiadomości

Wydano książkę o żołnierzach wyklętych

Kim byli żołnierze wyklęci i jak działało podziemie antykomunistyczne w latach powojennych na naszym obszarze? Te wątki zostały opisane w książce ks. Michała Sołomieniuka pt. ?Żołnierze WSGO Warta. Inspektorat Gniezno?, która trafiła właśnie do sprzedaży. W środę odbyło się spotkanie autorskie z badaczem, który opowiadał o swoich poszukiwaniach oraz walce, jaką prowadzili ci ostatni - niezłomni członkowie Armii Krajowej.

Wiecej..

Finał inwestycji drogowych w powiecie wrzesińskim

Środa, 22.07.2020 16:58 • KATEGORIA: Wiadomości

Finał inwestycji drogowych w powiecie wrzesińskim

W powiecie wrzesińskim finał dwóch bardzo ważnych inwestycji drogowych, które zrealizowano w tym roku. Do Gutowa Małego we wtorek zjechały władze powiatowe, by ocenić efekty budowanego tam ciągu pieszo-rowerowego w kierunku Grzybowa.

Wiecej..

ROWEROWE KILOMETRY NA WAGĘ MISTRZOSTWA

Wtorek, 21.07.2020 16:54 • KATEGORIA: Wiadomości

ROWEROWE KILOMETRY NA WAGĘ MISTRZOSTWA

W ten weekend zorganizowano trening miejski z osobami kręcącymi na swoich rowerach kilometry dla Gniezna z aplikacją Rowerowa Stolica Polski. Spotkanie zorganizowano przy promenadzie nad Wenecją, a na miłośników dwóch kółek, w zamian za trening przewidziano drobne upominki.

Wiecej..

Rycerska zamknięta do końca września

Wtorek, 21.07.2020 12:35 • KATEGORIA: Wiadomości

Rycerska zamknięta do końca września

Ulica Rycerska od dziś została zamknięta dla ruchu kołowego. Wszystko związane jest oczywiście z trwającą tam budową nowej instalacji kanalizacyjnej. Utrudnienia z dojazdem do posesji w tej części miasta mają potrwać do końca września.

Wiecej..

Mieszko przed sezonem

Wtorek, 21.07.2020 10:52 • KATEGORIA: Wiadomości

Mieszko przed sezonem

Piłkarze Mieszka Gniezno są w ostatniej fazie przygotowań do rozgrywek ligowych. W ostatnim sprawdzianie przed własną publicznością przegrali w Unią Swarzędz 0: 4. Jednak nie wynik w tym przypadku jest najważniejszy.

Wiecej..

Letnie koncerty organowe w katedrze

Wtorek, 21.07.2020 10:09 • KATEGORIA: Wiadomości

Letnie koncerty organowe w katedrze

IV edycja letnich prezentacji organowych w katedrze gnieźnieńskiej miała swoją trzecią odsłonę w tym sezonie. Tym razem koncert zagrała Weronika Karolczuk z Ełku, a kolejni organiści grać będą w każdą kolejną niedzielę w lipcu i sierpniu.

Wiecej..

Nowa karetka dla szpitala we Wrześni

Poniedziałek, 20.07.2020 17:32 • KATEGORIA: Wiadomości

Nowa karetka dla szpitala we Wrześni

Do szpitala powiatowego we Wrześni zakupiono nową karetkę pogotowia ratunkowego. W poniedziałek ambulans uroczyście przekazano na ręce prezesa tej placówki. Co warto podkreślić, pojazd zakupiono ze wspólnie zebranych środków samorządowych.

Wiecej..

Derby dla Startu

Poniedziałek, 20.07.2020 12:45 • KATEGORIA: Wiadomości

Derby dla Startu

Na inauguracje rozgrywek pierwszej ligi żużlowej w Pierwszej Stolicy Polski przyjechał zespół Ostrovii Ostrów Wielkopolski. Ostrowianie w pierwszej kolejce ligowej pokonali Polonię Bydgoszcz 53:37. Jednak na owalu przy Wrzesińskiej musieli uznać wyższość czerwono- czarnych przegrywając 54: 36.

Wiecej..

Kino samochodowe po raz pierwszy w Gnieźnie

Poniedziałek, 20.07.2020 11:19 • KATEGORIA: Wiadomości

Kino samochodowe po raz pierwszy w Gnieźnie

To był pierwszy taki pokaz filmowy w Gnieźnie. W sobotę wieczorem na parkingu przy ulicy Sportowej zainstalowano kino samochodowe. Chętnych przyciągnęła niewątpliwie oscarowa produkcja, bo wyświetlano komediodramat pt. "Green Book".

Wiecej..

Oddali swoją krew, by ratować potrzebujących

Poniedziałek, 20.07.2020 11:03 • KATEGORIA: Wiadomości

Oddali swoją krew, by ratować potrzebujących

Gnieźnianie po raz kolejny zdali egzamin z hojności. Tym razem podzielili się tym, co mają najcenniejszego, czyli swoją krwią. W długiej kolejce do krwiobusu, który stanął w sobotnie przedpołudnie przed Galerią Gnieźnie ustawiło się blisko 60 osób.

Wiecej..

Nietypowy warsztat w "Latarni na Wenei"

Poniedziałek, 20.07.2020 10:02 • KATEGORIA: Wiadomości

Nietypowy warsztat w  Latarni na Wenei

"Latarnia na Wenei" gościła tym razem najmłodszych, którzy uczestniczyli w piątkowe popołudnie w warsztacie pt. "Drzewko Dobrych Życzeń".

Wiecej..

Nowy PSZOK za rok przy ulicy Osiniec

Piątek, 17.07.2020 12:11 • KATEGORIA: Wiadomości

Nowy PSZOK za rok przy ulicy Osiniec

Spółka URBIS wyłoniła wykonawcę nowej siedziby Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Obiekt zostanie wybudowany przy ulicy Osiniec za niecałe 3,5 miliona złotych w systemie zaprojektuj i wybuduj. W przetargu na jego realizację zwyciężyła znana dobrze na gnieźnieńskim rynku firma GRINBUD, która aktualnie przebudowuje Centrum Kultury eSTeDe.

Wiecej..

Promocja książki "Mroczne Gniezno"

Piątek, 17.07.2020 12:08 • KATEGORIA: Wiadomości

Promocja książki  Mroczne Gniezno

W czwartek wieczorem na dziedzińcu Starego Ratusza zorganizowano spotkanie autorskie z Rafałem Wichniewiczem, który wydał właśnie książkę pt. "Mroczne Gniezno". Na jej łamach zawarto najciekawsze fakty kryminalne, które odnotowano w czasach dwudziestolecia międzywojennego w naszym mieście. Opisane historie możemy podzielić na rozwiązane i nie do końca wyjaśnione, o czym rozmawialiśmy z autorem.

Wiecej..

Rusza budowa parkingu za stadionem żużlowym

Czwartek, 16.07.2020 11:07 • KATEGORIA: Wiadomości

Rusza budowa parkingu za stadionem żużlowym

Dziś ruszyła budowa parkingu buforowego za stadionem żużlowym przy ulicy Wrzesińskiej. W efekcie inwestycji powstanie tu sto nowych stanowisk postojowych. Obiekt powstanie w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Wiecej..

Wielkopolski Festiwal Miejski - zapowiedź

Czwartek, 16.07.2020 10:15 • KATEGORIA: Wiadomości

Wielkopolski Festiwal Miejski - zapowiedź

W Gnieźnie odbędzie się Wielkopolski Festiwal Miejski. Jego początek zaplanowano na środowe popołudnie. W programie wydarzenia przewidziano wiele atrakcji. Całość otworzy wystawa tzw. sprzętu domowej produkcji.

Wiecej..

Ma 13 lat, po raz drugi walczy z rakiem

Środa, 15.07.2020 13:06 • KATEGORIA: Wiadomości

Ma 13 lat, po raz drugi walczy z rakiem

Ma dopiero 13 lat, a już po raz drugi w swoim życiu walczy z rakiem. Justynka przeszła przed dwoma miesiącami ważną operację, ale teraz czeka ją bardzo kosztowna rehabilitacja, na którą wspólnie z rodzicami zbiera pieniądze. W tym celu uruchomiono wielką zbiórkę, a za każdy datek, do darczyńcy w podziękowaniu jest odsyłana własnoręcznie wykonana bransoletka z brelokiem.

Wiecej..
Otwarto wystawę inspirowaną słynnym obrazem Jana Matejki

Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie zaprasza na wystawę inspirowaną słynnym obrazem Bitwa pod Grunwaldem. Dzieło zostało namalowane pod koniec XIX wieku ręką mistrza Jana Matejki i jak się dziś okazuje, nie wszystko o nim wiemy.

Wiecej..
Nowy model obsługi podatników w Urzędach Skarbowych

Urząd Skarbowy w Gnieźnie uruchamia od sierpnia nowy model obsługi podatników. Na wizytę od teraz trzeba będzie się wcześniej zapisywać, a ma to być możliwe drogą elektroniczną, przez telefon lub osobiście w specjalnie utworzonym w tym celu punkcie rezerwacji.

Wiecej..

O powieści kryminalnej na Wenecji

Wtorek, 14.07.2020 10:45 • KATEGORIA: Wiadomości

O powieści kryminalnej na Wenecji

Latarnia na Wenei gościła w sobotnie popołudnie trzech autorów powieści kryminalnych. Spotkanie zorganizowała Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna, a rozmawiano o wciąż rosnącej popularności i wyzwaniach, które stoją przed pisarzami zajmującymi się tym gatunkiem literatury.

Wiecej..

15 lipca wraca "Książka na telefon"

Wtorek, 14.07.2020 10:42 • KATEGORIA: Wiadomości

15 lipca wraca  Książka na telefon

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna wznawia od 15 lipca usługę "Książka na Telefon". To oferta skierowana do seniorów, którzy często niestety mają problem z dotarciem do wypożyczalni.

Wiecej..

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10467 468 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: FD-System - Projektowanie stron internetowych