Czwartek, 29.06.2017 00:42 , Dziś imieniny: Pawła, Piotra, Salomei Odwiedziło nas 13373175 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Aktualności

Starosta wrzesiński z absolutorium

Poniedziałek, 05.06.2017 12:50 • KATEGORIA: Wiadomości

Starosta wrzesiński z absolutorium

Mimo że absolutorium dla Zarządu Powiatu Wrzesińskiego mogło się wydawać jedynie formalnością, starosta Dionizy Jaśniewicz nie ukrywał podczas ostatniej sesji Rady Powiatu towarzyszących emocji. Radni przyjęli zgodnie uchwałę absolutoryjną.

Wiecej..

Czepkowanie oraz Święto Pielęgniarek i Położnych

Poniedziałek, 05.06.2017 12:23 • KATEGORIA: Wiadomości

Czepkowanie oraz Święto Pielęgniarek i Położnych

Czepkowanie studentek pielęgniarstwa w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Gnieźnie połączono już tradycyjnie ze Świętem Pielęgniarek i Położnych. Podczas wspólnej uroczystości uczelni i gnieźnieńskiego Zespołu Opieki Zdrowotnej studentkom pielęgniarstwa nałożono czepki.

Wiecej..

Mieszko zagra w czwartej lidze

Poniedziałek, 05.06.2017 12:16 • KATEGORIA: Sport

Mieszko zagra w czwartej lidze

Piłkarze Mieszka Gniezno po spotkaniu z Akademią Reissa w Baranowie wiedzą, że w kolejnym sezonie zagrają w czwartej lidze. Ten awans to sukces zawodników oraz trenerów, którzy ciężko pracowali w klubie przez ostatni rok.

Wiecej..

Laskarze na koniec sezonu

Poniedziałek, 05.06.2017 12:07 • KATEGORIA: Sport

Laskarze na koniec sezonu

Laskarze obu gnieźnieńskich klubów w minioną niedzielę, 4 czerwca 2017 roku, rozegrali swoje ostatnie pojedynki ligowe na Stadionie im. Alfonsa Flinika. Start, który miał zapewniony byt ligowy, przegrał z Grunwaldem 2:8. Natomiast "Stelliści", walczący o utrzymanie w pierwszej lidze, przegrali z Rogowem 2:4.

Wiecej..

Tenisowe zmagania

Poniedziałek, 05.06.2017 11:59 • KATEGORIA: Sport

Tenisowe zmagania

Miniony tydzień obfitował w imprezy sportowe, w których królował tenis stołowy. W czwartek, 1 czerwca 2017 roku, odbył się ostatni turniej z cyklu "Szukamy Młodych Talentów".

Wiecej..

I Zawody Karpiowe o Puchar Piastów

Piątek, 02.06.2017 16:03 • KATEGORIA: Wiadomości

I Zawody Karpiowe o Puchar Piastów

Na Łowisku Specjalnym "Jerzyn" po raz pierwszy spotkali się na zawodach o Puchar Piastów karpiarze. Wędkarze, u których szczególnymi względami cieszą się właśnie karpie, rozpoczęli swoje zmagania festynem.

Wiecej..

Prezydencki Dzień Dziecka

Piątek, 02.06.2017 13:41 • KATEGORIA: Wiadomości

Prezydencki Dzień Dziecka

Tłumy na Zielonym Zapleczu Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie podczas Prezydenckiego Dnia Dziecka potwierdziły, że przygotowana oferta była trafiona. Rodzinny festyn, podczas którego dzieci wspaniale przyjęły spektakle między innymi Pracowni Konserwacji Bajek, wsparła tym razem również pogoda.

Wiecej..

Dzień Dziecka we wrzesińskim szpitalu

Piątek, 02.06.2017 13:09 • KATEGORIA: Wiadomości

Dzień Dziecka we wrzesińskim szpitalu

Tradycyjnie już delegacja Starostwa Powiatowego we Wrześni odwiedziła w Dniu Dziecka najmłodszych pacjentów tutejszego szpitala. Były życzenia i upominki.

Wiecej..

Wieczór Hawdalowy w eSTeDe

Piątek, 02.06.2017 12:51 • KATEGORIA: Wiadomości

Wieczór Hawdalowy w eSTeDe

Centrum Kultury "Scena to dziwna" w Gnieźnie zaprasza na Wieczór Hawdalowy. Spotkanie z kulturą żydowską odbędzie się w amfiteatrze eSTeDe.

Wiecej..

Umowa w sprawie Starego Ratusza

Piątek, 02.06.2017 12:44 • KATEGORIA: Wiadomości

Umowa w sprawie Starego Ratusza

Ponad sześć milionów złotych otrzymało miasto Gniezno ze środków unijnych, decyzją Zarządu Województwa Wielkopolskiego, na realizację projektu "Renowacja i adaptacja na cele kulturalne zabytkowego ratusza w Gnieźnie". Dzięki temu zawarto umowę z wykonawcą. Prezydent Tomasz Budasz i przedstawiciel firmy Orlikon Sp. z o.o. - Mieczysław Zienkiewicz - podpisali ją w Sali Kryształowej Starego Ratusza.

Wiecej..

Czy prezydent Budasz zapraszał uchodźców do Gniezna?

Piątek, 02.06.2017 12:32 • KATEGORIA: Wiadomości

Czy prezydent Budasz zapraszał uchodźców do Gniezna?

Sprawa artykułu w niemieckiej prasie, w którym prezydent Gniezna - zdaniem części parlamentarzystów oraz radnych - zapowiadał przyjazd uchodźców do Pierwszej Stolicy Polski, trafiła również na ostatnią sesję Rady Miasta. Zapytaliśmy prezydenta wprost o to, czy wyrażał wolę przyjęcia uchodźców.

Wiecej..

"BrainOn" w szkołach?

Czwartek, 01.06.2017 16:01 • KATEGORIA: Wiadomości

 BrainOn  w szkołach?

Popularny w Gnieźnie quiz "BrainOn", który jest częścią kultury pubowej, niebawem wyjdzie poza puby. Wszystko wskazuje na to, że ze swoją wiedzą ogólną zmierzy się młodzież w szkołach.

Wiecej..

Dzień Matki u emerytowanych nauczycieli

Czwartek, 01.06.2017 14:25 • KATEGORIA: Wiadomości

Dzień Matki u emerytowanych nauczycieli

W Klubie Nauczycielskim w Gnieźnie trwa wystawa malarstwa Teresy Ryczkowskiej. Jej obrazy były także tłem dla spotkania z okazji Dnia Matki.

Wiecej..

Dzień Dziecka na Konikowie

Czwartek, 01.06.2017 14:07 • KATEGORIA: Wiadomości

Dzień Dziecka na Konikowie

Międzynarodowy Dzień Dziecka to okazja, by złożyć najlepsze życzenia najmłodszym mieszkańcom Grodu Lecha. Na Konikowie już w przededniu tego święta pomyślano o dzieciach z osiedla.

Wiecej..

"Czy znasz Francję?"

Czwartek, 01.06.2017 13:17 • KATEGORIA: Wiadomości

 Czy znasz Francję?

W auli Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni miała miejsce uroczysta gala podsumowująca szóstą edycję konkursu "Czy znasz Francję?", przeznaczonego dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W podsumowaniu zmagań konkursowych wzięli udział goście z Francji.

Wiecej..

Ostatnia sesja Rady Miasta Gniezna w Starym Ratuszu

Czwartek, 01.06.2017 12:25 • KATEGORIA: Wiadomości

Ostatnia sesja Rady Miasta Gniezna w Starym Ratuszu

Gnieźnieńscy rajcy nie będą już obradować w Starym Ratuszu. Przynajmniej na czas rozpoczynającej się renowacji przeniosą salę sesyjną do budynku Gimnazjum nr 2 przy ulicy Pocztowej. Jednym z tematów ostatniego posiedzenia przy ul. Chrobrego był budżet obywatelski.

Wiecej..
Posłanka interpeluje w obronie rolników powyżej 40. roku życia

Zablokowanie przez Prawo i Sprawiedliwość sprzedaży ziemi będącej w zasobach Agencji Nieruchomości Rolnych miało otworzyć świetlaną przyszłość przed rolnikami. Ziemia nieprzeznaczona do sprzedaży miała trafić do rolników w formie dzierżawy. Jak twierdzi posłanka .Nowoczesnej, Paulina Hennig-Kloska, w praktyce ustalono kryteria przetargów tak, że rolnik powyżej 40. roku życia nie ma szans na dodatkową dzierżawę.

Wiecej..

Czego młodzi ludzie szukają w teatrze?

Środa, 31.05.2017 15:49 • KATEGORIA: Wiadomości

Czego młodzi ludzie szukają w teatrze?

W czerwcu 2017 roku ruszy projekt "Młodzi w kulturze", który jest skierowany do gimnazjalistów i licealistów z Gniezna. Podczas warsztatów przewidziano pokaz filmowy i dyskusje na temat relacji ludzi młodych z osobami dorosłymi. Wszystko natomiast jest małym wstępem do czekającej nas jeszcze przed wakacjami premiery nowej sztuki, która będzie wystawiana na deskach Teatru im. Aleksandra Fredry.

Wiecej..

Dwubój obronny

Środa, 31.05.2017 14:58 • KATEGORIA: Wiadomości

Dwubój obronny

Po raz kolejny powiatowe zmagania w dwuboju obronnym odbyły się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gnieźnie. Aktywność fizyczna uczniów i umiejętność rywalizacji, zdaniem dyrektora placówki, są ważną częścią procesu dydaktycznego.

Wiecej..

Najstarsi studenci

Środa, 31.05.2017 13:19 • KATEGORIA: Wiadomości

Najstarsi studenci

Spotkanie najstarszych studentów Gnieźnieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zgromadziło blisko dwadzieścia osób powyżej 80. roku życia. GUTW to jedna z pierwszych organizacji z terenu naszego miasta, którym udało się pobudzić seniorów do aktywności.

Wiecej..
Sojusz Lewicy Demokratycznej broni obecnej konstytucji

Gniezno, zdaniem Krzysztofa Gawkowskiego, jest silnym ośrodkiem Sojuszu Lewicy Demokratycznej, dlatego też ogólnopolska akcja w obronie obecnej konstytucji trafiła do naszego powiatu. Wiceprzewodniczący SLD rozdawał egzemplarze Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej na ulicach miasta wspólnie z liderami gnieźnieńskich struktur partii.

Wiecej..

Bajki prymasa Krasickiego

Środa, 31.05.2017 12:42 • KATEGORIA: Wiadomości

Bajki prymasa Krasickiego

Jubileusz 600-lecia prymasostwa w Gnieźnie jest sposobnością do zaznajomienia z dziełem i rolą prymasów również najmłodszych. Z tej okazji w Przedszkolu nr 17 bajki Ignacego Krasickiego czytał Piotr Wiśniewski.

Wiecej..

Festiwal Kultur Wschodniosłowiańskich

Środa, 31.05.2017 12:30 • KATEGORIA: Wiadomości

Festiwal Kultur Wschodniosłowiańskich

Za nami pierwsza edycja Festiwalu Kultur Wschodniosłowiańskich. Wspólna inicjatywa Instytutu Kultury Europejskiej i Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie okazała się trafiona. Program imprezy wzbogaciły propozycje Festiwalu "Ukraińska Wiosna".

Wiecej..

Noc Muzeów w Muzeum Początków Państwa Polskiego

Wtorek, 30.05.2017 13:46 • KATEGORIA: Wiadomości

Noc Muzeów w Muzeum Początków Państwa Polskiego

Sentymentalna podróż do nie tak odległych czasów PRL-u była tematem Nocy Muzeów w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. Jak się okazało - choć nie przepadamy za kolejkami czy aparatem represji - do pewnych aspektów czasów "jedynej słusznej racji" tęsknimy. Nie zapominajmy, że dla części z nas był to okres młodości.

Wiecej..

Amerykanie wystąpili na Zielonym Zapleczu MOK-u

Wtorek, 30.05.2017 13:02 • KATEGORIA: Wiadomości

Amerykanie wystąpili na Zielonym Zapleczu MOK-u

Po raz kolejny rodzina von Promnitz gościła w Gnieźnie. Dzięki podpisanej w 2016 roku umowie z Miejskim Ośrodkiem Kultury promująca amerykańską kulturę rodzina wpisała Pierwszą Stolicę Polski na stałe w swoją trasę po naszym kraju.

Wiecej..

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10300 301 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: Freelance Design - Projektowanie stron internetowych