Czwartek, 27.02.2020 06:35 , Dziś imieniny: Gagrieli, Liwii, Leonarda Odwiedziło nas 21573489 gości
Obraz reklamowy
Menu Gniezno
Września
Szukaj
  
Obraz reklamowy

Aktualności

Zmiana rzecznika w starostwie

Czwartek, 30.01.2020 15:16 • KATEGORIA: Wiadomości

Zmiana rzecznika w starostwie

Zmiany w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie. Swoją ponad 20-letnią zawodową przygodę z tym urzędem zakończy Agnieszka Rzempała-Chmielewska - rzecznik prasowy i dyrektor Wydziału Promocji i Turystyki. Jej miejsce zajmie Robert Bazułka.

Wiecej..

Feryjne spotkania z książkowymi bohaterami dla dzieci

Czwartek, 30.01.2020 15:00 • KATEGORIA: Wiadomości

Feryjne spotkania z książkowymi bohaterami dla dzieci

W ferie zimowe tym razem deszczowo, a takie zajęcia na dni deszczowe są idealne. Wypożyczalnia dla Dzieci przy ulicy Mieszka I w Gnieźnie prowadzi od poniedziałku zajęcia edukacyjne pt. "Zimowe podróże po literaturze". Dziś wśród uczestników przede wszystkim dziewczęta, bo książkową bohaterką była Pippi Långstrump i jej znane wszystkim szalone przygody.

Wiecej..

Wybuch gazu w Drachowie

Czwartek, 30.01.2020 14:46 • KATEGORIA: Wiadomości

Wybuch gazu w Drachowie

Dzisiaj po godzinie 12.00 służby otrzymały informację o wybuchu w miejscowości Drachowo. Po przybyciu na miejsce okazało się, że w budynku mieszkalnym doszło do rozszczelnienia butli gazowej. W momencie eksplozji w domu przebywało 5 osób. Najciężej ranna została kobieta, która doznała poparzeń głowy. Decyzją ratowników medycznych została przetransportowana do szpitala.

Wiecej..

Lewica oburzona dewastacją pomnika radzieckiego

Środa, 29.01.2020 15:18 • KATEGORIA: Wiadomości

Lewica oburzona dewastacją pomnika radzieckiego

Politycy Lewicy są oburzeni dewastacją pomnika żołnierzy radzieckich, do którego doszło przedwczoraj na cmentarzu przy ulicy Witkowskiej w Gnieźnie. W wydanym oświadczeniu wspólnie potępiają ten akt wandalizmu i jak dalej czytamy, teraz oczekują zdecydowanych działań policji w ustaleniu sprawców tego czynu.

Wiecej..

Fantasmagoria rusza w przyszły piątek

Środa, 29.01.2020 14:54 • KATEGORIA: Wiadomości

Fantasmagoria rusza w przyszły piątek

W przyszły weekend (7-9 lutego) odbędzie się Konwent Fantastyki "Fantasmagoria". To jedenasta odsłona imprezy, która jest organizowana w Gnieźnie corocznie od 2010 roku. W jej programie znajdziemy wiele atrakcji i wydarzeń, które rozpoczną się już w piątek o godz. 17.00 i potrwają do niedzieli, do godz. 14.00.

Wiecej..

Stary budynek CKZiU zyskał nowe oblicze

Wtorek, 28.01.2020 15:51 • KATEGORIA: Wiadomości

Stary budynek CKZiU zyskał nowe oblicze

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie pochwaliło się kolejną inwestycją. Stary budynek placówki, do którego wejście znajduje się przy ulicy Słowackiego, został poddany termomodernizacji. Przy okazji zamontowano 122 panele fotowoltaiczne, dzięki którym zaczęto produkować tu prąd na własne potrzeby.

Wiecej..

Dzień kultury żydowskiej w Starym Ratuszu

Wtorek, 28.01.2020 15:37 • KATEGORIA: Wiadomości

Dzień kultury żydowskiej w Starym Ratuszu

W niedzielne popołudnie w Starym Ratuszu obchodzono Dzień Kuchni Żydowskiej. W ramach kolejnej odsłony cyklu Smaki Kultury wszystkich gnieźnian zaproszono tym razem na spotkanie z akcentami żydowskimi, nie tylko kulturalnymi.

Wiecej..

Dzieci obejrzały "Spiżarnię dźwiękową"

Wtorek, 28.01.2020 15:17 • KATEGORIA: Wiadomości

Dzieci obejrzały  Spiżarnię dźwiękową

Centrum Kultury "eSTeDe" przygotowało dla najmłodszych artystyczną niespodziankę na początek ferii zimowych. W poniedziałek dzieci wzięły udział w przedstawieniu pt. "Spiżarnia dźwiękowa". Spektakl wystawili animatorzy z Filharmonii Pomysłów.

Wiecej..

Półkolonie w SP 10

Wtorek, 28.01.2020 15:06 • KATEGORIA: Wiadomości

Półkolonie w SP 10

Zimowe ferie rozpoczęte. W naszym mieście w ramach tej przerwy w nauce zorganizowane zostały półkolonie. Jedne z nich zorganizowane są w Szkole Podstawowej nr 10.

Wiecej..

Maturzyści w ferie nie chcą próżnować

Wtorek, 28.01.2020 14:56 • KATEGORIA: Wiadomości

Maturzyści w ferie nie chcą próżnować

W klasach gnieźnieńskiego I Liceum Ogólnokształcącego pomimo rozpoczęcia ferii zimowych zasiedli uczniowie. Dziś ruszyła tu Feryjna Akademia Maturzysty, dzięki której każdy chętny może skorzystać z szansy dodatkowych lekcji, przygotowujących do egzaminu dojrzałości.

Wiecej..

Feryjne kulinaria w MOK

Wtorek, 28.01.2020 14:41 • KATEGORIA: Wiadomości

Feryjne kulinaria w MOK

Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie tradycyjnie podczas ferii zimowych proponuje najmłodszym mieszkańcom Gniezna liczne atrakcje w ramach zorganizowanych tam półkolonii.

Wiecej..

Kto zdewastował pomnik żołnierzy radzieckich?

Poniedziałek, 27.01.2020 15:49 • KATEGORIA: Wiadomości

Kto zdewastował pomnik żołnierzy radzieckich?

Na cmentarzu przy ulicy Witkowskiej w nocy doszło do dewastacji pomnika żołnierzy radzieckich. Monument wymalowano białą farbą, a umieszczone na nim napisy są dość wymowne: czerwona hołota, bandyci, zabójcy, śmierć wrogom ojczyzny. Sprawcy pozostawili po sobie na miejscu zdarzenia kilka śladów w postaci otwartej puszki z farbą, spray i torbę.

Wiecej..

Pomysłów na kulturę w Gnieźnie nie brakuje

Poniedziałek, 27.01.2020 15:23 • KATEGORIA: Wiadomości

Pomysłów na kulturę w Gnieźnie nie brakuje

W sobotę odbyło się szkolenie z pisania projektów na lokalne działania kulturalne. W tym roku środki na ten cel zostały pomniejszone o połowę z powodu konieczności wprowadzenia budżetowych oszczędności.

Wiecej..

MKK pokonał Astorię Bydgoszcz

Poniedziałek, 27.01.2020 15:04 • KATEGORIA: Sport

MKK pokonał Astorię Bydgoszcz

Koszykarze Sklep Polski MKK Gniezno podejmowali w hali widowiskowo-sportowej im. Mieczysława Łopatki najsłabszy zespół drugiej ligi - Enea UTP Astorię Bydgoszcz. Zdecydowanym faworytem tego meczu byli gnieźnianie.

Wiecej..

Puchar Ligi SBG

Poniedziałek, 27.01.2020 14:58 • KATEGORIA: Sport

Puchar Ligi SBG

Szesnaście zespołów biorących udział w rozgrywkach Gnieźnieńskiej Ligi Futsalu zamiast walki o kolejne punkty ligowe stoczyły pomiędzy sobą rywalizację piłkarską w ramach Pucharu Ligi. Zostały one podzielone na dwie grupy.

Wiecej..

Derby Stella - Start

Poniedziałek, 27.01.2020 14:53 • KATEGORIA: Sport

Derby Stella - Start

W miniony weekend gnieźnieńscy laskarze w ramach tegorocznej rywalizacji halowej rozegrali miejscowe derby. Spotkały się zespoły Stelli (jako gospodarze) i Startu 1954.

Wiecej..

KS pokonany po dobrym meczu

Poniedziałek, 27.01.2020 14:43 • KATEGORIA: Sport

KS pokonany po dobrym meczu

Mecz ligowy KS Gniezno z piłkarzami Lęborskiego Stowarzyszenia Sympatyków Sportu zapowiadał się interesująco - i takim był. Emocji nie brakowało.

Wiecej..

Pierwsza studniówka "Mundurówki"

Poniedziałek, 27.01.2020 14:31 • KATEGORIA: Wiadomości

Pierwsza studniówka  Mundurówki

Ostatnie klasy popularnej gnieźnieńskiej "Mundurówki" w miniony weekend bawiły się na studniówce. W tej młodej szkole bal studniówkowy odbywał się po raz pierwszy.

Wiecej..

Gniezno wprowadza refundację in vitro

Piątek, 24.01.2020 15:22 • KATEGORIA: Wiadomości

Gniezno wprowadza refundację in vitro

Rada Miasta Gniezna przyjęła w środę uchwałę o dofinansowaniu dla osób chcących skorzystać z programu in vitro, czyli zabiegów tzw. zapłodnienia pozaustrojowego. Program pilotażowy obejmie najprawdopodobniej sześć kobiet, które zechcą z takiej formy wsparcia skorzystać. Według statystyk, z problemem niepłodności dziś zmaga się około 10% gnieźnianek w wieku od 20 do 42 lat.

Wiecej..

Czy remont CK "eSTeDe" uda się dokończyć?

Piątek, 24.01.2020 15:03 • KATEGORIA: Wiadomości

Czy remont CK  eSTeDe  uda się dokończyć?

W czwartek obradowała Rada Powiatu Gnieźnieńskiego. Podczas posiedzenia był poruszany m.in. temat remontu budynku, który stanowi siedzibę Centrum Kultury "eSTeDe" przy ulicy Roosevelta w Gnieźnie. Jego rewitalizacja ruszyła wiosną 2018 roku, ale prace przy inwestycji zostały zatrzymane w styczniu 2019 roku z powodu opóźnień wykonawcy w terminach jej realizacji. W drodze przetargowej ma teraz zostać wyłoniony nowy wykonawca, a prac na budowie ma dopilnować nowa dyrektor placówki, którą została Ewa Przybylska.

Wiecej..

Po raz trzeci zebrał się Konwent Samorządowy

Piątek, 24.01.2020 14:50 • KATEGORIA: Wiadomości

Po raz trzeci zebrał się Konwent Samorządowy

Starostwo Powiatowe w Gnieźnie zorganizowało III Konwent Samorządowy z udziałem gospodarzy ze wszystkich gmin naszego powiatu. W spotkaniu uczestniczył starosta gnieźnieński, prezydent miasta Gniezna oraz czterech burmistrzów i pięciu wójtów z gmin ościennych. Wśród tematów, które omawiano, m.in. ASF, budowa strzelnicy i plany organizacji wystawy gospodarczej.

Wiecej..

Wielokulturowość to okno na świat

Czwartek, 23.01.2020 15:15 • KATEGORIA: Wiadomości

Wielokulturowość to okno na świat

To kolejne rodzinne warsztaty, które zorganizował Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie, tym razem pod hasłem: "Wiele kultur w Starym Ratuszu". Wielokulturowość to temat przewodni, który przewija się przy okazji wszystkich działań placówki w styczniu. W organizację tego przedsięwzięcia tym razem włączyły się Instytut Kultury Europejskiej i Stowarzyszenie "Kasztelania Ostrowska" z Lednogóry.

Wiecej..

Czy kary rozwiążą problem śmieciowy?

Czwartek, 23.01.2020 14:48 • KATEGORIA: Wiadomości

Czy kary rozwiążą problem śmieciowy?

Gniezno czeka wzrost stawek za odbiór odpadów komunalnych. W Polsce wprowadzany jest właśnie obowiązek segregowania i od tej pory każdy będzie do tego zobowiązany. Za nieco ponad dwa miesiące cena wywozu zostanie podniesiona z 14 na 24 złote od osoby, a to już efekt wzrostu kosztów gospodarowania tymi odpadami. Co najważniejsze, w przypadku stwierdzenia, że ktoś odpadów nie segreguje, za karę zapłaci od teraz dwukrotnie, tj. 48 złotych.

Wiecej..

Pożar katedry na wystawie Wojciecha Śmieleckiego

Czwartek, 23.01.2020 14:26 • KATEGORIA: Wiadomości

Pożar katedry na wystawie Wojciecha Śmieleckiego

Dziś przypada 75. rocznica pożaru katedry gnieźnieńskiej. Z tej okazji otwarto wystawę filatelistyczno-ikonograficzną, którą można oglądać w siedzibie Informacji Turystycznej przy ulicy Rzeźnickiej.

Wiecej..

44-latek usiłował zabić swoją konkubinę

Czwartek, 23.01.2020 14:11 • KATEGORIA: Wiadomości

44-latek usiłował zabić swoją konkubinę

Gnieźnieńscy policjanci zatrzymali sprawcę znęcania się i kilkukrotnego ugodzenia nożem konkubiny. Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań na terenie gminy Łubowo. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował wobec 44-letniego podejrzanego tymczasowy, trzymiesięczny areszt. Teraz grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

Wiecej..

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10441 442 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: FD-System - Projektowanie stron internetowych