Sobota, 19.09.2020 01:53 , Dziś imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda Odwiedziło nas 24640239 gości
Menu
Gniezno
Września Szukaj
  
Obraz reklamowy
Obraz reklamowy

Aktualności

Gniezno dla Jasła i Białorusi

Czwartek, 13.08.2020 16:02 • KATEGORIA: Wiadomości

Gniezno dla Jasła i Białorusi

Wiecej..

"Kryminalne Gniezno" w opracowaniu Rafała Jurke

Czwartek, 13.08.2020 14:40 • KATEGORIA: Wiadomości

 Kryminalne Gniezno  w opracowaniu Rafała Jurke

Rafał Jurke - kulturoznawca, licencjonowany przewodnik turystyczny - tym razem dał się poznać jako autor książki zatytułowanej "Kryminalne Gniezno". Autor tego ciekawego opracowania spotkał się w środowe popołudnie ze swoimi czytelnikami w gnieźnieńskiej parowozowni. Przed samym spotkaniem przeprowadziliśmy rozmowę z autorem.

Wiecej..

Prosta zabawka może bardziej rozwijać?

Czwartek, 13.08.2020 14:23 • KATEGORIA: Wiadomości

Prosta zabawka może bardziej rozwijać?

Powracamy raz jeszcze do festiwalu dziecięcego, który odbywał się przez 5 dni w Starym Ratuszu. Naszym najmłodszym mieszkańcom zaproponowano ok. 40 różnych warsztatów, a my wybraliśmy się między innymi na zajęcia dla maluchów z zabawkami "do it yourself", które podobno mają lepszy wpływ na rozwój młodego człowieka.

Wiecej..

Za nami pierwszy festiwal dziecięcy

Środa, 12.08.2020 14:22 • KATEGORIA: Wiadomości

Za nami pierwszy festiwal dziecięcy

Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie po raz pierwszy zorganizował festiwal dziecięcy. Wydarzenie zaplanowano od piątku do wtorku, a dla jego uczestników przygotowano bardzo dobrze skonfigurowane różnego rodzaju działania.

Wiecej..

Blog komiksowy Ilony Myszkowskiej na Wenei

Środa, 12.08.2020 14:12 • KATEGORIA: Wiadomości

Blog komiksowy Ilony Myszkowskiej na Wenei

W Latarni na Wenei była okazja spotkać w ten weekend rysowniczkę i scenarzystkę - Ilonę Myszkowską, która tworzy od blisko 10 lat bloga komiksowego o zabarwieniu satyrycznym, pt. "Chata Wuja Freda". Była bohaterką kolejnego spotkania autorskiego, które zorganizowała Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna w ramach projektu Laboratorium Słowa 2020.

Wiecej..

Dlaczego młodzi nie chcą czytać klasyki?

Środa, 12.08.2020 14:00 • KATEGORIA: Wiadomości

Dlaczego młodzi nie chcą czytać klasyki?

We wtorek kolejna dyskusja z cyklu "Rozmowy przy wspólnym stole". Tym razem spotkanie będzie organizowane w Latarni na Wenei, a temat ma doprowadzić do odpowiedzi na ważne pytanie.

Wiecej..

PCPR z nową siedzibą

Wtorek, 11.08.2020 15:13 • KATEGORIA: Wiadomości

PCPR z nową siedzibą

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gnieźnie ma nową siedzibę. Jednostka będzie od teraz funkcjonowała w budynku przy skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Jana Pawła II, w którym stacjonowała kiedyś policja. Jej pracownicy są właśnie w trakcie przeprowadzki z budynku starostwa, gdzie stacjonowali do tej pory.

Wiecej..

Od jutra wyniki naboru do szkół ponadpodstawowych

Wtorek, 11.08.2020 15:08 • KATEGORIA: Wiadomości

Od jutra wyniki naboru do szkół ponadpodstawowych

W tym tygodniu będą ogłaszane wyniki naborów do szkół ponadpodstawowych. Starostwo Powiatowe w Gnieźnie już teraz zapowiada, że do ich jednostek zostało przyjętych ok. 120 uczniów z innych powiatów, co należy uznawać za duży sukces.

Wiecej..

"Pchła Szachrajka" w Starym Ratuszu

Wtorek, 11.08.2020 15:02 • KATEGORIA: Wiadomości

 Pchła Szachrajka  w Starym Ratuszu

W Starym Ratuszu wystawiono w sobotę spektakl pt. "Pchła Szachrajka". Wydarzenie zorganizowano w ramach kończącego się dziś festiwalu dziecięcego, a przed małymi widzami wystąpił zespół Kulturka z Poznania.

Wiecej..

Rusza stypendium im. Sławomira Kuczkowskiego

Wtorek, 11.08.2020 15:00 • KATEGORIA: Wiadomości

Rusza stypendium im. Sławomira Kuczkowskiego

W ubiegłym tygodniu uruchomiono nabór wniosków na stypendia kulturalne im. Sławomira Kuczkowskiego. W ten sposób uczczono pamięć zmarłego 10 lat temu poety, który niewątpliwie był jednym z najważniejszych gnieźnieńskich twórców niezależnych.

Wiecej..

Od września uczniowie wrócą do szkół

Wtorek, 11.08.2020 14:56 • KATEGORIA: Wiadomości

Od września uczniowie wrócą do szkół

1 września do szkół powrócą uczniowie - tak zdecydował w ubiegłym tygodniu minister edukacji. Na ich powrót gotowe są nasze placówki powiatowe, w których ukończono już niemal wszystkie prace remontowe. Starostwo Powiatowe w Gnieźnie odbyło spotkanie z dyrektorami swoich szkół, na którym omawiano, jak nauczanie stacjonarne zorganizować w czasach epidemii.

Wiecej..

Rynek nieprzejezdny i więcej deptaków?

Poniedziałek, 10.08.2020 14:53 • KATEGORIA: Wiadomości

Rynek nieprzejezdny i więcej deptaków?

Centrum Gniezna ma przejść niebawem dużą zmianę, jeśli chodzi o organizację ruchu drogowego. W planach jest całkowite zamknięcie obecnego przejazdu przez Rynek, a ulicę Warszawską czeka poważna reorganizacja.

Wiecej..

Koncert Sary Egwu James w Starym Ratuszu

Poniedziałek, 10.08.2020 14:48 • KATEGORIA: Wiadomości

Koncert Sary Egwu James w Starym Ratuszu

Trwa Dziecięcy Festiwal Kreatywny, którego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie. Wszystkie wydarzenia, które zaplanowano z tej okazji, są prowadzone w obrębie Starego Ratusza. W piątek na jego dziedzińcu miał miejsce koncert otwarcia, w którym wystąpiła Sara Egwu James, 12-letnia laureatka wielu dziecięcych konkursów wokalnych.

Wiecej..

Porażka Startu po dobrym meczu

Poniedziałek, 10.08.2020 14:42 • KATEGORIA: Sport

Porażka Startu po dobrym meczu

Ten mecz zapewne kibicom czarnego sportu mógł się podobać. Były emocje, walka na torze. Zabrakło za to trochę sportowego szczęścia. Bo to gospodarze - Orzeł Łódź - pokonali Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno 51:39.

Wiecej..

Mieszko bez zwycięstwa

Poniedziałek, 10.08.2020 14:34 • KATEGORIA: Sport

Mieszko bez zwycięstwa

Piłkarze Mieszka Gniezno mają za sobą dwa pojedynki ligowe. Pierwszy z nich - tydzień temu na wyjeździe. W Kołobrzegu zmierzyli się z tamtejszą Kotwicą i przegrali po niezłym meczu 0:2. Drugi z meczów biało-niebiescy rozegrali na swoim obiekcie. Tym razem przeciwnikiem była Nielba Wągrowiec.

Wiecej..

Granty na kulturę przyznane

Piątek, 07.08.2020 13:42 • KATEGORIA: Wiadomości

Granty na kulturę przyznane

Urząd Miejski w Gnieźnie informuje, że wyłonił podmioty, którym przyznał nowe granty na działania kulturalne w naszym mieście. Z nowej możliwości finansowania mogą skorzystać zarówno organizacje i stowarzyszenia, ale także animatorzy indywidualni.

Wiecej..

Spartakiada zakończyła półkolonie

Piątek, 07.08.2020 13:29 • KATEGORIA: Sport

Spartakiada zakończyła półkolonie

Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan po raz kolejny zorganizowało letnie półkolonie dla dzieci z Gniezna. Na koniec wszystkich zaproszono do udziału w corocznej spartakiadzie, której uczestnicy dzielnie walczyli o medale.

Wiecej..

Film "Legiony" w kinie plenerowym

Piątek, 07.08.2020 13:22 • KATEGORIA: Wiadomości

Film  Legiony  w kinie plenerowym

Urząd Miejski w Gnieźnie zaprasza na wydanie specjalne kina plenerowego, które zostanie przygotowane z okazji przypadającego za tydzień Święta Wojska Polskiego. Tym razem zostanie wyemitowany film wojenny pt. "Legiony" w reżyserii Dariusza Gajewskiego.

Wiecej..

Sanepid apeluje o noszenie maseczek

Czwartek, 06.08.2020 14:36 • KATEGORIA: Wiadomości

Sanepid apeluje o noszenie maseczek

Choć epidemia koronawirusa nie minęła, lato uśpiło naszą czujność, bo osób chodzących w maseczkach jest coraz mniej. Sanepid alarmuje tymczasem, że do niektórych ograniczeń wciąż należy się stosować dla naszego własnego bezpieczeństwa, a same maseczki są tutaj bardzo istotne.

Wiecej..

MOK zaprasza na warsztaty Sleeveface

Czwartek, 06.08.2020 14:26 • KATEGORIA: Wiadomości

MOK zaprasza na warsztaty Sleeveface

Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie zaprasza na warsztaty fotograficzne Sleeveface. Zajęcia poprowadzi znany fotograf - Waldemar Stube ze studia Fotostube.

Wiecej..

Chirurg i starosta pobiegną charytatywnie

Czwartek, 06.08.2020 14:12 • KATEGORIA: Wiadomości

Chirurg i starosta pobiegną charytatywnie

Ratownicy medyczni z Gniezna wspierają charytatywne przedsięwzięcie pod hasłem "Przegoń raka dla dzieciaka!". W tym celu utworzono grupę aktywną One Team One Dream, która zamierza w drugiej połowie sierpnia pobiec z Zakopanego na Hel. Wśród dwunastu śmiałków, którzy pobiegną w tej sztafecie, jest chirurg ze szpitala Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie - dr Krzysztof Karaś.

Wiecej..

Zarząd Powiatu Wrzesińskiego z absolutorium

Środa, 05.08.2020 15:20 • KATEGORIA: Wiadomości

Zarząd Powiatu Wrzesińskiego z absolutorium

Zarząd Powiatu Wrzesińskiego z absolutorium za rok 2019. W tej sprawie obradowano we wtorkowe popołudnie, 4 sierpnia, a wcześniej wykonanie budżetu powiatowego pozytywnie zaopiniowały Regionalna Izba Obrachunkowa w Poznaniu oraz Komisja Rewizyjna przy Radzie Powiatu Wrzesińskiego.

Wiecej..

Od poniedziałku autobusem z przesiadką

Środa, 05.08.2020 15:18 • KATEGORIA: Wiadomości

Od poniedziałku autobusem z przesiadką

W związku z zamknięciem wiaduktu kolejowego od poniedziałku na terenie Gniezna powstaną nowe przystanki przesiadkowe po jednej i drugiej stronie tej przeprawy. Dla pasażerów jeżdżących autobusami spółki miejskiej to niestety zapowiedź dużych niedogodności w komunikacji. Inne pojazdy też muszą się przygotować na konieczność korzystania z dwóch objazdów.

Wiecej..

Zapraszamy na festiwal dziecięcy

Środa, 05.08.2020 15:10 • KATEGORIA: Wiadomości

Zapraszamy na festiwal dziecięcy

Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie zorganizuje Dziecięcy Festiwal Kreatywny pt. "Niemożliwe". Wydarzenie zaplanowano od piątku do wtorku, a w jego programie umieszczono ok. 50 różnych działań, od koncertów po warsztaty.

Wiecej..

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10467 468 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: FD-System - Projektowanie stron internetowych