Poniedziałek, 20.01.2020 10:53 , Dziś imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana Odwiedziło nas 21309359 gości
Obraz reklamowy
Menu
Gniezno
Września
Szukaj
  

Aktualności

Pilot Janusz Centka z odwiedzinami u uczniów I LO

Wtorek, 17.12.2019 15:23 • KATEGORIA: Wiadomości

Pilot Janusz Centka z odwiedzinami u uczniów I LO

W Czytelni na Piętrze I Liceum Ogólnokształcącego miało miejsce spotkanie z cyklu "Z orlików na Orły wyrośli". Gościem społeczności uczniowskiej był pilot - kpt. Janusz Centka, który zdobywał wielokrotnie tytuły mistrza: Polski, Europy i świata w szybownictwie.

Wiecej..

Jasełka świąteczne w bibliotece

Wtorek, 17.12.2019 15:05 • KATEGORIA: Wiadomości

Jasełka świąteczne w bibliotece

W filii Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna przy ulicy Staszica wystawiane były jasełka dla najmłodszych. Na widowni zasiadły oczywiście przedszkolaki.

Wiecej..

Zapraszamy na Świąteczny Targ Wiejski

Wtorek, 17.12.2019 14:38 • KATEGORIA: Wiadomości

Zapraszamy na Świąteczny Targ Wiejski

Ozdoby choinkowe, znakomite wędliny, muzyka na żywo oraz gwarowe opowieści. To wszystko i wiele innych gwiazdkowych niespodzianek czekać będzie na gości tradycyjnego Świątecznego Targu Wiejskiego, który zorganizowany będzie w sobotę, 21 grudnia, na terenie CKZiU przy ulicy Słowackiego w Gnieźnie.

Wiecej..

Chór Metrum kolędował w kościele bł. Jolenty

Poniedziałek, 16.12.2019 16:17 • KATEGORIA: Wiadomości

Chór Metrum kolędował w kościele bł. Jolenty

W kościele bł. Jolenty zaprezentowano w sobotę wieczorem koncert świąteczny pt. "Powitajmy Maleńkiego". Po słynne kolędy i pastorałki, które corocznie wyśpiewujemy w święta Bożego Narodzenia, tym razem sięgnął chór Metrum.

Wiecej..

Konkursowe kolędowanie w MOK-u

Poniedziałek, 16.12.2019 15:49 • KATEGORIA: Wiadomości

Konkursowe kolędowanie w MOK-u

W sobotnie przedpołudnie przeprowadzono lokalne eliminacje do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Będzin 2020". Do konkursu swoje zgłoszenia wysłali również gnieźnianie, a przed dwojgiem z nich teraz do pokonania zostały kolejne eliminacje, na szczeblu wojewódzkim.

Wiecej..

O ziołach w Starym Ratuszu

Poniedziałek, 16.12.2019 15:37 • KATEGORIA: Wiadomości

O ziołach w Starym Ratuszu

W Domu Powstańca Wielkopolskiego tym razem opowiadano o ziołach. W niedzielne przedpołudnie zorganizowano tu warsztaty rodzinne dla miłośników tradycyjnego zastosowania roślin w kuchni i w lecznictwie.

Wiecej..

"Gwiazdy na gwiazdkę"

Poniedziałek, 16.12.2019 15:22 • KATEGORIA: Sport

 Gwiazdy na gwiazdkę

Kolejna edycja wydarzenia "Gwiazdy na gwiazdkę" odbyła się w hali widowiskowo-sportowej imienia Mieczysława Łopatki. Do Gniezna zawitali między innymi: Krzysztof Wieszczek, Marcin Mroczek, Przemysław Cypryański, Jarosław Jakimowicz czy też Grzegorz Jędrzejewski. Gwiazdy zagrały przeciwko zespołowi, którego kapitanem był prezydent Gniezna - Tomasz Budasz.

Wiecej..

Szczypiornistki nie odpuszczają

Poniedziałek, 16.12.2019 15:04 • KATEGORIA: Sport

Szczypiornistki nie odpuszczają

W sobotę podopieczne trenerów Roberta Popka i Romana Solarka rozegrały mecz ligowy z KS AZS AWF Handball-28 Wrocław. Faworytem były gnieźnianki. I to się potwierdziło na parkiecie. Od początku nadawały ton grze. Wrocławianki mimo wysokiej przegranej (24:33) grały ambitnie i pokazały również spore umiejętności.

Wiecej..

Dwie serie gnieźnieńskiej halówki

Poniedziałek, 16.12.2019 14:46 • KATEGORIA: Sport

Dwie serie gnieźnieńskiej halówki

Dwie serie pojedynków ligowych rozegrały zespoły rywalizujące w reaktywowanych rozgrywkach gnieźnieńskiej ligi piłki halowej. Najciekawiej zapowiadał się mecz Stalmetu z Post Luchtkanalen. Oba zespoły miały po dwa zwycięstwa. Tym razem te ekipy musiały zadowolić się podziałem punktów.

Wiecej..

KS pokonał bieniaminka

Poniedziałek, 16.12.2019 14:26 • KATEGORIA: Sport

KS pokonał bieniaminka

Piłkarze KS Gniezno zanotowali na swoim koncie drugie zwycięstwo z rzędu. Tym razem przed własną publicznością podopieczni duetu trenerskiego: Adam Heliasz i Paweł Hoeft pokonali Victorię Sulejówek 2:1. Mecz był do końca emocjonujący i bardzo nerwowy.

Wiecej..

Przed nami 28. Finał WOŚP

Poniedziałek, 16.12.2019 12:23 • KATEGORIA: Wiadomości

Przed nami 28. Finał WOŚP

Wiecej..

Plan naprawczy powiatowego szpitala

Piątek, 13.12.2019 14:59 • KATEGORIA: Wiadomości

Plan naprawczy powiatowego szpitala

Rada Powiatu Gnieźnieńskiego przyjęła plan naprawczy powiatowego szpitala w Gnieźnie. Zadłużona placówka przyjmuje szereg działań, aby polepszyć kondycję finansową. Do tego potrzebne będzie jednak dokończenie rozbudowy.

Wiecej..

PWSZ otwiera nowy kierunek studiów podyplomowych

Piątek, 13.12.2019 14:47 • KATEGORIA: Wiadomości

PWSZ otwiera nowy kierunek studiów podyplomowych

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Gnieźnie zorganizowała dziś konferencję naukową pt. "Informacja ≠ Manipulacja". W ramach spotkania zaproszeni prelegenci przedstawili swoje wykłady o roli i znaczeniu informacji na świecie. Szkoła wkrótce uruchamia nowy kierunek studiów podyplomowych, które zostaną w całości poświęcone tej tematyce.

Wiecej..

Świąteczny koncert wychowanków SOSW nr 1

Piątek, 13.12.2019 14:29 • KATEGORIA: Wiadomości

Świąteczny koncert wychowanków SOSW nr 1

W auli I LO w Gnieźnie odbył się jubileuszowy, X Koncert Świąteczny, przygotowany przez wychowanków i opiekunów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1. Dla podopiecznych ośrodka udział w takim koncercie to ogromne wyzwanie i przeżycie.

Wiecej..
Półmetek akcji społecznej  Mała książka - wielki człowiek

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna od września tego roku realizuje kampanię społeczną Instytutu Książki - "Mała książka - wielki człowiek". Jest ona skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym.

Wiecej..

Dwa zatrzymania obywatelskie nietrzeźwych kierowców

Czwartek, 12.12.2019 16:08 • KATEGORIA: Wiadomości

Dwa zatrzymania obywatelskie nietrzeźwych kierowców

Dwóm nietrzeźwym kierowcom świadkowie uniemożliwili dalszą jazdę. Do zdarzeń w niewielkim odstępie czasu doszło na terenie gminy Trzemeszno. Zgłaszający, którzy wykazali się obywatelską postawą, nie wahali się zareagować. Policjanci zatrzymali 43- i 63-latka. Jak się okazało, obydwaj mieli ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat więzienia oraz utrata uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Wiecej..

Rozpoznajesz tych mężczyzn? Zadzwoń!

Czwartek, 12.12.2019 15:54 • KATEGORIA: Wiadomości

Rozpoznajesz tych mężczyzn? Zadzwoń!

Gnieźnieńscy policjanci poszukują sprawców kradzieży z sejfu. Łupem padła kwota pieniędzy w wysokości 2500 złotych. Do zdarzenia doszło 30 października w sklepie przy ul. Dąbrówki w Gnieźnie. Kamery monitoringu zarejestrowały mężczyzn mających związek z tym zdarzeniem.

Wiecej..

Świetlica "Dzieci z Chmur" będzie podlegać pod PCPR

Czwartek, 12.12.2019 15:21 • KATEGORIA: Wiadomości

Świetlica  Dzieci z Chmur  będzie podlegać pod PCPR

Świetlica środowiskowa "Dzieci z Chmur" przejdzie restrukturyzację. Taką decyzję podjęła Rada Powiatu Gnieźnieńskiego. Ma to znacznie obniżyć koszty działalności placówki, na którą do tej pory Starostwo Powiatowe w Gnieźnie wydawało rocznie ponad 320 tysięcy złotych.

Wiecej..

Od stycznia tylko miesiąc na rejestrację samochodu

Czwartek, 12.12.2019 15:06 • KATEGORIA: Wiadomości

Od stycznia tylko miesiąc na rejestrację samochodu

Dla kierowców planujących zakup nowego samochodu to ważna informacja. Od stycznia zmieniają się zasady rejestrowania aut nowo zakupionych. W większości przypadków na dokonanie tej czynności będzie miesiąc. Kto nie zdąży tego zrobić, ten może zapłacić dość dotkliwą karę pieniężną.

Wiecej..

BPMG zaprasza do czytelniczej zabawy

Czwartek, 12.12.2019 14:54 • KATEGORIA: Wiadomości

BPMG zaprasza do czytelniczej zabawy

"Idzie zima - przytul książkę" to hasło czytelniczej zabawy, do której Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna zaprasza czytelników, a w centrum zainteresowania stawia książki, których jeszcze nikt nigdy nie wypożyczył.

Wiecej..
Seryjny złodziej samochodów wpadł na gorącym uczynku

Policjanci z gnieźnieńskiej komendy zatrzymali dziewiętnastolatka podejrzanego o usiłowania kradzieży i kradzieże samochodów, a także inne przestępstwa. Młodzieniec został zatrzymany na gorącym uczynku przez policjantów kryminalnych. Sprawca usłyszał czternaście zarzutów. Za popełnione przestępstwa odpowie teraz przed sądem. Grozi mu do dziesięciu lat więzienia.

Wiecej..

Powiat promuje szkołę "Medyk"

Środa, 11.12.2019 15:35 • KATEGORIA: Wiadomości

Powiat promuje szkołę  Medyk

Władze powiatowe prowadzą wiele działań na rzecz wspierania szkolnictwa zawodowego na swoich terenach. Na większą popularyzację zasługują jednostki prowadzone nie tylko przez tutejszy urząd starostwa. Do takich należy z całą pewnością Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, czyli popularny "Medyk".

Wiecej..

Powiat gnieźnieński z programem ostrożnościowym

Środa, 11.12.2019 15:17 • KATEGORIA: Wiadomości

Powiat gnieźnieński z programem ostrożnościowym

W sali sesyjnej Starostwa Powiatowego zostało zorganizowane spotkanie informacyjne z przedstawicielami firmy CURULIS, która przygotowała program postępowania ostrożnościowego dla powiatu gnieźnieńskiego.

Wiecej..
Chór Metrum będzie kolędował w kościele bł. Jolenty

Chór Metrum zaprasza na swój specjalny koncert kolędowy. Występ zaplanowano na sobotę, 14 grudnia, o godz. 19.00 w kościele bł. Jolenty w Gnieźnie. Całość zostanie zarejestrowana, a następnie materiał filmowy będzie wydany na płycie DVD.

Wiecej..

Zajęcia muzyczne dla każdego

Środa, 11.12.2019 14:37 • KATEGORIA: Wiadomości

Zajęcia muzyczne dla każdego

To z całą pewnością dobry pomysł na długie zimowe wieczory. W każdy poniedziałek organizowane są warsztaty muzyczne w formie luźnej i bardzo niezobowiązującej. Zajęcia prowadzi gnieźnianin, znany muzyk, a jednocześnie pedagog szkolny - Aleksander Schmidt.

Wiecej..

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10435 436 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: FD-System - Projektowanie stron internetowych