Sobota, 04.07.2020 07:38 , Dziś imieniny: Aureli, Malwiny, Zygfryda Odwiedziło nas 23441636 gości
Menu
Gniezno
Września Szukaj
  
Obraz reklamowy
Obraz reklamowy

Aktualności

Lewica przeciw reformie emerytalnej

Czwartek, 05.04.2012 16:18 • KATEGORIA: Polityka

Lewica przeciw reformie emerytalnej

Członkowie Sojuszu Lewicy Demokratycznej wyrażają sprzeciw wobec reformy emerytalnej. Sojusz chce, aby obywatele mieli wpływ na decyzję dotyczącą podniesienia wieku emerytalnego. Poseł Tadeusz Tomaszewski podkreśla, że rząd poprzez reformę chce skrócić wypłacanie świadczeń emerytalnych

Wiecej..

Szkoły papieskie zjechały do Gniezna

Czwartek, 05.04.2012 16:14 • KATEGORIA: Wiadomości

Szkoły papieskie zjechały do Gniezna

Do Gniezna przyjechali uczniowie podstawówek, szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, których łączy jedno - imię Jana Pawła II. W naszym mieście odbył się Diecezjalny Zjazd Szkół Papieskich, przygotowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.

Wiecej..

Marsz w obronie Telewizji Trwam

Czwartek, 05.04.2012 16:03 • KATEGORIA: Wiadomości

Marsz w obronie Telewizji Trwam

Sympatycy Radia Maryja i Telewizji Trwam domagają się koncesji na nadawanie programu Telewizji Trwam na cyfrowym multipleksie. Widzowie Telewizji Trwam nie zgadzają się z decyzją Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, twierdząc, że jest to dyskryminacja tej stacji. W Gnieźnie w obronie telewizji ojca Rydzyka 11 kwietnia odbędzie się marsz protestacyjny ulicami Gniezna.

Wiecej..

Relikwie papieskie trafią do Gniezna

Środa, 04.04.2012 16:22 • KATEGORIA: Wiadomości

Relikwie papieskie trafią do Gniezna

Do miast, które szczycą się posiadaniem relikwii Błogosławionego Jana Pawła II, dołączyło Gniezno. Krew papieska będzie przechowywana w jednej z katedralnych kaplic. To dar kardynała Stanisława Dziwisza, choć na razie jeszcze nieoficjalny.

Wiecej..

PO przekonuje o konieczności reformy emerytalnej

Środa, 04.04.2012 16:16 • KATEGORIA: Polityka

PO przekonuje o konieczności reformy emerytalnej

Reforma emerytalna jest konieczna i na przestrzeni lat przyniesie korzyści zarówno dla emerytów, jak i osób w wieku produkcyjnym - przekonują parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej. Paweł Arndt i Piotr Gruszczyński zapewniają, że bez podniesienia wieku emerytalnego wartość emerytur drastycznie spadnie.

Wiecej..

Powiatowe Targi Pracy

Środa, 04.04.2012 16:12 • KATEGORIA: Wiadomości

Powiatowe Targi Pracy

Aula I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie już po raz dziewiąty zamieniła się w Targi Pracy. Można było się samodzielnie przekonać, jakich pracowników poszukuje prawie 70 firm i jakie są wymagania. Powiatowy Urząd Pracy przygotował kolejne targi po to, aby ułatwić ludziom podjęcie stałego zajęcia.

Wiecej..

Złoci jubilaci z miasta i gminy

Środa, 04.04.2012 15:55 • KATEGORIA: Wiadomości

Złoci jubilaci z miasta i gminy

Wspólne przeżycie 50 lat wymaga od dwojga ludzi dużo poświęcenia i wytrwałości. Bardzo często nie może obyć się bez kompromisów, jednak - jak przekonują złoci jubilaci - miłość jest tego warta. W Gnieźnie par, które świętują 50-lecie małżeństwa, jest coraz więcej. W Miejskim Ośrodku Kultury kolejne piętnaście par z miasta i gminy Gniezno świętowało złote gody.

Wiecej..

Tragedia na osiedlu Piastowskim

Wtorek, 03.04.2012 16:21 • KATEGORIA: Na sygnale

Nie żyje 55-letni mieszkaniec Gniezna.Rano najprawdopodobniej wyskoczył z dziesiątego piętra wieżowca na osiedlu Piastowskim. Mężczyzna zginął na miejscu. Policjanci pod nadzorem gnieźnieńskiej prokuratury sprawdzają okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia.

Wiecej..

Hodował konopie, chciał dać łapówkę

Wtorek, 03.04.2012 16:16 • KATEGORIA: Na sygnale

Gnieźnieńscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w wynajmowanym mieszkaniu założył hodowlę konopi indyjskich. Funkcjonariusze zabezpieczyli 90 sztuk roślin i kilkadziesiąt gramów suszu. Podczas zatrzymania mężczyzna proponował funkcjonariuszom kwotę dwudziestu tysięcy złotych oraz przekazanie policjantom hodowli za odstąpienie od czynności. Za uprawę marihuany i próbę przekupienia funkcjonariuszy grozi dziesięć lat więzienia.

Wiecej..

Schody do remontu

Wtorek, 03.04.2012 16:07 • KATEGORIA: Wiadomości

Gnieźnieńska Dolina Pojednania jest zagrożeniem dla mieszkańców - mówi radny Łukasz Naczas. Członkowie Komisji Promocji, Kultury i Turystyki chcą, aby schody w Dolinie Pojednania zostały naprawione, ponieważ zagrażają bezpieczeństwu mieszkańców. Miasto deklaruje, że jeżeli znajdą się środki, schody zostaną wyremontowane.

Wiecej..

Wielkanocny jarmark na Rynku

Wtorek, 03.04.2012 16:04 • KATEGORIA: Wiadomości

Ostatnią niedzielę przed świętami wykorzystali handlowcy. Dla mieszkańców była to okazja, aby poszukać prezentów nie tylko w sklepach i galeriach handlowych, ale także na gnieźnieńskim Rynku, gdzie odbył się Wielkanocny Jarmark Staroci.

Wiecej..

Tragedia na os. Piastowskim

Wtorek, 03.04.2012 09:27 • KATEGORIA: Wiadomości

Nie żyje 55-letni mieszkaniec Gniezna. Około godz. 06:30 skoczył z jednego z wieżowców na os. Piastowskim.

Wiecej..

Rocznica śmierci papieża Polaka

Poniedziałek, 02.04.2012 16:19 • KATEGORIA: Na sygnale

Modlitwy w kościołach, setki zniczy w miejscach, które odwiedził. Tak siedem lat temu Polacy żegnali Jana Pawła II. Papież Polak odszedł do Domu Ojca w sobotę, 2 kwietnia 2005 roku. Ten dzień wspomina jeden z najbliższych współpracowników papieża - arcybiskup Józef Kowalczyk.

Wiecej..

Za nami Niedziela Palmowa

Poniedziałek, 02.04.2012 16:16 • KATEGORIA: Wiadomości

Nieco ciszej niż zwykle było w tym roku w Niedzielę Palmową w Gnieźnie. To dlatego, że Diecezjalne Święto Młodzieży, które zwykle Gromadziło w Dolinie Pojednania i w katedrze do kilkuset młodych ludzi z całej archidiecezji, odbywało się wyjątkowo we Wrocławiu.

Wiecej..

Groźna kolizja na ulicy Słonecznej

Poniedziałek, 02.04.2012 16:13 • KATEGORIA: Na sygnale

Groźna kolizja na ulicy Słonecznej

Do groźnie wyglądającej kolizji doszło na skrzyżowaniu ulic Słonecznej i Surowieckiego w Gnieźnie. 31-letni kierowca forda escorta bez zatrzymania wjechał na skrzyżowanie i uderzył w forda transita, który w wyniku uderzenia zjechał na lewą stronę jezdni, wprost pod koła renault magnum. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Wiecej..

Plany inwestycji na drogach

Poniedziałek, 02.04.2012 16:09 • KATEGORIA: Wiadomości

Są dobre wiadomości dla kierowców. Jeszcze w tym roku zmodernizowane zostaną skrzyżowania Gdańskiej i Winiary oraz Gdańskiej i Lednickiej. Władze powiatu dla usprawnienia ruchu w tym miejscu chcą poszerzyć ulicę Gdańską i wybudować rondo na skrzyżowaniu ulic Gdańskiej i Lednickiej. Przebudowane zostaną także: ulica Wschodnia, Słowackiego oraz droga w miejscowości Małachowo Złych Miejsc.

Wiecej..

Nowa wystawa w MPPP

Poniedziałek, 02.04.2012 16:05 • KATEGORIA: Wiadomości

Na nową wystawę stałą zaprasza gnieźnieńskie Muzeum Początków Państwa Polskiego. Po prawie dwuletnim remoncie w podziemiach placówki udało się zgromadzić ponad 200 cennych zabytków z początków kształtowania się naszej ojczyzny.

Wiecej..

Rozbudowa szpitala nadal stoi w miejscu

Sobota, 31.03.2012 12:36 • KATEGORIA: Na sygnale

Co dalej z rozbudową szpitala powiatowego w Gnieźnie. Prace stanęły w zeszłym roku - po tym, jak firma budowlana, która wygrała przetarg, straciła płynność finansową. Dodatkowo powiatowy inspektor nadzoru budowlanego wstrzymał rozbudowę, stwierdzając błędy w budowie. Ukarania winnych zaniedbań domaga się gnieźnieńska lewica.

Wiecej..

"Nie chcemy być zaczadzeni!"

Piątek, 30.03.2012 15:46 • KATEGORIA: Polityka

"Nie chcemy być zaczadzeni!" - z takimi transparentami przyszli na sesję Rady Powiatu Gnieźnieńskiego lokatorzy budynku spółdzielczego z ulicy Barciszewskiego. Po tym, jak pod koniec lutego w swojej łazience podczas kąpieli zaczadził się 21-letni Michał Darul, ludzie domagają się teraz ekspertyzy niezależnego inspektora nadzoru budowlanego, który zbada, czy wentylacja w blokach jest wykonana prawidłowo.

Wiecej..

Los gimnazjum w Trzemesznie niepewny

Piątek, 30.03.2012 15:41 • KATEGORIA: Wiadomości

Los jedynego gimnazjum w Trzemesznie ciągle jest niepewny. Podczas czwartkowej sesji Rada Powiatu Gnieźnieńskiego nie podjęła decyzji o rozwiązaniu Zespołu Szkół Gimnazjum i Liceum w Trzemesznie. Ale władze Trzemeszna zmieniają swoje zamiary co do prowadzenia placówek. Samorząd chce teraz, aby jeszcze przez rok gimnazjum i liceum były pod zarządem starostwa.

Wiecej..

Jest program opieki nad zwierzętami

Piątek, 30.03.2012 15:38 • KATEGORIA: Polityka

Jest program opieki nad zwierzętami

Bezdomne zwierzęta w Gnieźnie będą mieć lepsze warunki do życia. To za sprawą uchwały Rady Miasta, która zatwierdziła miejski program opieki nad zwierzętami. Zakłada on między innymi dokarmianie bezdomnych kotów w zimie na terenie miasta.

Wiecej..

Pożegnanie śp. ks. Tadeusza Kwitowskiego

Czwartek, 29.03.2012 15:50 • KATEGORIA: Na sygnale

Pożegnanie śp. ks. Tadeusza Kwitowskiego

Księdza Tadeusza Kwitowskiego - wykładowcę i ojca duchownego w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie, pożegnali rodzina, przyjaciele i gnieźnieńscy księża. Kapłan zginął w wypadku na motolotni 24 marca na terenie prywatnego lądowiska w Obłaczkowie koło Wrześni. Jego rozpędzona motolotnia uderzyła w ziemię z dużą siłą. Kierujący nią ksiądz nie miał szans na przeżycie. Uroczystości pogrzebowe odbyły się w gnieźnieńskiej katedrze z udziałem najbliższych współpracowników.

Wiecej..

Rekompensata za działkę na śmietnisku

Czwartek, 29.03.2012 15:44 • KATEGORIA: Polityka

Czy to już szczęśliwy finał ośmioletniej batalii o sprawiedliwość? Pierwszy właściciel działki na śmieciach na osiedlu Pławnik dostanie wreszcie od miasta inny teren, na którym będzie mógł wybudować dom. Przypomnijmy, że w 2004 roku siedmioro nabywców terenów przy lesie nie mogło rozpocząć budowy, bo pod ziemią była kilkumetrowa warstwa gruzu (z wyburzonej rzeźni) i śmieci. Nie można tam było postawić murów bez drogiej wymiany podłoża, choć plan zagospodarowania przestrzennego zatwierdzony przez Radę Miasta wskazywał, że teren jest pełnowartościowy. Władze miasta wreszcie zgodziły się dać nabywcom feralnych działek tereny zastępcze.

Wiecej..

Będzie więcej ścieżek rowerowych

Czwartek, 29.03.2012 15:40 • KATEGORIA: Wiadomości

Do 2014 roku powstanie ponad 400 kilometrów szlaków rowerowych na terenie powiatu gnieźnieńskiego. Od ubiegłego roku trwają prace nad projektem oraz kosztorysem wykonania i oznakowania dziesięciu szlaków - czterech krótszych i sześciu dłuższych.

Wiecej..

Niedźwiecki nie wierzy w życie pozaradiowe

Czwartek, 29.03.2012 15:37 • KATEGORIA: Wiadomości

Blisko sto osób przyszło na spotkanie ze znanym dziennikarzem muzycznym i prezenterem Polskiego Radia - Markiem Niedźwieckim. Niedźwiecki chętnie opowiadał o swojej długoletniej pracy w radiu oraz o przywiązaniu do "Trójki".

Wiecej..

« poprzednia 1 2451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: FD-System - Projektowanie stron internetowych