Czwartek, 09.04.2020 08:13 , Dziś imieniny: Mai, Marcelego, Wadima Odwiedziło nas 22079157 gości
Obraz reklamowy
Menu Gniezno
Września Szukaj
  
Obraz reklamowy
Obraz reklamowy

Aktualności

"Błękitna krew" w powiecie gnieźnieńskim

Wtorek, 24.04.2012 16:32 • KATEGORIA: Wiadomości

 Błękitna krew  w powiecie gnieźnieńskim

Bardzo duża część naszego społeczeństwa nie zna swojej grupy krwi. Jest to tym bardziej uciążliwe w przypadku konieczności bezzwłocznego przetoczenia krwi. Aby uświadomić młodzieży, jak ważne jest oddawanie krwi oraz świadomość, jaką grupę krwi posiada, powiat gnieźnieński realizuje projekt "Błękitna krew".

Wiecej..

"Cha-cha" dotarła do Wrześni

Wtorek, 24.04.2012 16:26 • KATEGORIA: Wiadomości

 Cha-cha  dotarła do Wrześni

Po prawie pięciu miesiącach od gnieźnieńskiej premiery wrzesińska publiczność mogła zobaczyć sztukę teatralną, do której scenariusz napisał Rafał Szamburski. Mieszkaniec Wrześni jest z wykształcenia historykiem. Oprócz pisania scenariuszy ma na swoim koncie również prace reżysera. Wyreżyserowanie "Cha-chy" zostawił jednak Andrzejowi Malickiemu z gnieźnieńskiego teatru.

Wiecej..

"Nie bądź zombie - bądź kreatywny"

Wtorek, 24.04.2012 16:17 • KATEGORIA: Wiadomości

 Nie bądź zombie - bądź kreatywny

"Nie bądź zombie - bądź kreatywny" - pod takim hasłem harcerze z Wrześni przygotowali akcję społeczną skierowaną do młodzieży. Jej celem było zintegrowanie młodego wrzesińskiego środowiska oraz zachęcenie go do konstruktywnych działań podejmowanych na terenie gminy.

Wiecej..

Dyrektor Pilarczyk odwołany ze stanowiska!

Wtorek, 24.04.2012 15:29 • KATEGORIA: Wiadomości

Dyrektor Pilarczyk odwołany ze stanowiska!

Włodzimierz Pilarczyk odwołany ze stanowiska dyrektora Zespołu Opieki Zdrowotnej w Gnieźnie. Dziś, w niepełnym składzie, zebrała się Rada Społeczna gnieźnieńskiego szpitala. Rada zdecydowała o odwołaniu dyrektora Pilarczyka z funkcji. Na godz. 16:15 w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie zwołano konferencję prasową dotyczącą odwołania dyrektora.

Wiecej..

221. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Wtorek, 24.04.2012 09:39 • KATEGORIA: Wiadomości

221. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Zaproszenie starosty gnieźnieńskiego Dariusza Pilaka na gnieźnieńskie obchody 221. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Wiecej..

Imieniny Gniezna - Miasta Świętego Wojciecha

Poniedziałek, 23.04.2012 16:56 • KATEGORIA: Wiadomości

Imieniny Gniezna - Miasta Świętego Wojciecha

Złożeniem kwiatów przy pomniku Świętego Wojciecha gnieźnianie rozpoczęli świętowanie imienin miasta. Nie zabrakło też orkiestry dętej, samorządowców i delegacji z gnieźnieńskich szkół oraz władz.

Wiecej..

Poezja Szymborskiej w Starym Ratuszu

Poniedziałek, 23.04.2012 16:50 • KATEGORIA: Wiadomości

Poezja Szymborskiej w Starym Ratuszu

Z poezją jednej z najwspanialszych pisarek spotkali się w niedzielne popołudnie mieszkańcy pierwszej stolicy. W Starym Ratuszu na "Królewskim Salonie Sztuki" wiersze Wisławy Szymborskiej czytała Marta Klubowicz - aktorka znana ze sceny teatru, ale także z telewizji. Zagrała między innymi w filmie "Och, Karol" serialach "Pierwsza miłość" czy "M jak miłość". Marta Klubowicz opowiadała gnieźnianom także o swoim spotkaniu z noblistką w Wiedniu.

Wiecej..

22. urodziny u Sanoka

Poniedziałek, 23.04.2012 16:42 • KATEGORIA: Wiadomości

22. urodziny u Sanoka

Dwudzieste drugie urodziny świętowała firma Auto Sanok z Jankowa Dolnego. Krystyna i Stefan Sanok swój motoryzacyjny biznes zaczynali od sprzedaży fiatów 126p.

Wiecej..

Finał konkursu "Ruszaj z głową"

Poniedziałek, 23.04.2012 16:37 • KATEGORIA: Wiadomości

Finał konkursu  Ruszaj z głową

Daniel Ciosk i Ewa Grzona zdobyli bezpłatne kursy prawa jazdy. Uczestnicy konkursu "Ruszaj z głową" po raz kolejny zmierzyli się z zagadnieniami dotyczącymi przepisów ruchu drogowego i pierwszej pomocy. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego powiatu gnieźnieńskiego. Szczególną zachętą dla uczniów jest możliwość zdobycia bezpłatnych kursów prawa jazdy oraz wielu innych cennych nagród.

Wiecej..

Merytoryka przemawiała za wypowiedzeniem umowy

Piątek, 20.04.2012 17:13 • KATEGORIA: Wiadomości

Merytoryka przemawiała za wypowiedzeniem umowy

Grzech zaniechania, celowe działanie na osłabienie kondycji szpitala czy zaniedbanie obowiązków. Takie oskarżenia pod adresem Starostwa Powiatowego w Gnieźnie padają ze strony lokalnych radnych ze strony Stowarzyszenia Ziemia Gnieźnieńska i Gniezno XXI. Chodzi, oczywiście, o najbardziej gorący temat w mieście, czyli zerwanie umowy przez Urząd Marszałkowski na szesnaście milionów złotych, które miały być przeznaczone na rozbudowę powiatowego szpitala.

Wiecej..

Prawo i Sprawiedliwość chce wyjaśnień

Piątek, 20.04.2012 17:07 • KATEGORIA: Wiadomości

Prawo i Sprawiedliwość chce wyjaśnień

Zwołania nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Gnieźnieńskiego domagają się radni i działacze Prawa i Sprawiedliwości. Chcą wyjaśnić sytuację rozbudowy szpitala powiatowego. Po zerwaniu przez Urząd Marszałkowski umowy na dotację unijną w wysokości szesnastu milionów złotych ukończenie budowy nowego skrzydła placówki stanęło pod dużym znakiem zapytania. Poseł Zbigniew Dolata uważa, że winę za to ponosi osobiście starosta Dariusz Pilak.

Wiecej..

Nagrody TMG przyznane

Piątek, 20.04.2012 17:01 • KATEGORIA: Wiadomości

Nagrody TMG przyznane

Halina Ostrzycka "Gnieźnianinem Roku 2011". Mieszkańcy powiatu gnieźnieńskiego, instytucja oraz załoga ORP "Gniezno" w tym roku uznali, że tytuł ten należy się właśnie Halinie Ostrzyckiej. Pani Helena jest matką chrzestną okrętu "Gniezno", organizuje konkurs wiedzy morskiej dla młodzieży. Laureatka pomaga także osobom bezdomnym i ubogim poprzez działalność w Stowarzyszeniu Miłosierdzia Świętego Wincentego a Paulo.

Wiecej..

Amfiteatr z zadaszoną sceną

Piątek, 20.04.2012 16:52 • KATEGORIA: Wiadomości

Amfiteatr z zadaszoną sceną

Amfiteatr w Centrum Kultury "Scena to dziwna" będzie mieć scenę z prawdziwego zdarzenia. Za kilkanaście dni zakończą się prace przy budowie zadaszenia sceny amfiteatru. Inwestycja o wartości około 50 tysięcy złotych była konieczna ze względu między innymi na artystów, którzy nie chcieli występować pod gołym niebem.

Wiecej..

ZG i Gniezno XXI: "Winien Pilak i PO"

Czwartek, 19.04.2012 16:14 • KATEGORIA: Wiadomości

ZG i Gniezno XXI:  Winien Pilak i PO

Nie ustają gorące dyskusje w sprawie rozbudowy powiatowego szpitala w Gnieźnie. Przypomnijmy, że w zeszły piątek Urząd Marszałkowski, który rozdziela unijne fundusze, zerwał umowę na szesnaście milionów złotych, które miały posłużyć do budowy nowego skrzydła szpitala. Powód podany przez Urząd Marszałkowski to między innymi: poważne błędy w wydawaniu pieniędzy; wady w budowie, które naruszają konstrukcję budynku; doszło do złamania harmonogramu prac - tłumaczył w poniedziałek dyrektor Radosław Krawczykowski z Urzędu Marszałkowskiego. Podczas specjalnej konferencji prasowej radni Stowarzyszenia Ziemia Gnieźnieńska i Gniezno XXI obarczali winą Platformę Obywatelską i starostę powiatu gnieźnieńskiego.

Wiecej..

Dzień Logistyki w Ekonomiku

Czwartek, 19.04.2012 16:11 • KATEGORIA: Wiadomości

Dzień Logistyki w Ekonomiku

Płynny przejazd przez Gniezno bez korków? Brzmi jak marzenie, jednak nad takim zagadnieniem zastanawiano się podczas III Dnia Logistyki w Zespole Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych w Gnieźnie. Przez cały dzień w szkole odbywały się wykłady, prelekcje i zajęcia praktyczne dla uczniów.

Wiecej..

Weekend muzyczny i sportowy

Czwartek, 19.04.2012 16:07 • KATEGORIA: Wiadomości

Weekend muzyczny i sportowy

W tym roku mieszkańcy Wrześni podczas majowego weekendu nie będą tylko słuchać muzyki. Organizatorzy przygotowali także inne atrakcje. Oprócz koncertów na Rynku oraz rajdu rowerowego odbędzie się Grand Prix w koszykówce ulicznej.

Wiecej..

Ekologiczne Czytajki w eSTeDe

Czwartek, 19.04.2012 16:03 • KATEGORIA: Wiadomości

Ekologiczne Czytajki w eSTeDe

Zagadnienia z ekologii i zasady dbania o środowisko naturalne poprzez zabawę z książką poznawały przedszkolaki. Dzieci podczas kwietniowych Czytajek w eSTeDe grały w zielone. Maluchy dowiedziały się, czym jest Ziemia i jak segregować odpady.

Wiecej..

Parlamentarzyści o finansach unijnych

Środa, 18.04.2012 16:32 • KATEGORIA: Wiadomości

Parlamentarzyści o finansach unijnych

O nowych źródłach finansowania unijnych wydatków rozmawiali podczas konferencji w Parlamencie Europejskim przedstawiciele Parlamentu Europejskiego, Komisji Europejskiej, duńskiej prezydencji oraz parlamentów narodowych. W konferencji w Brukseli wziął udział także senator Piotr Gruszczyński.

Wiecej..

Gnieźnieńskie Prezentacje Ekologiczne

Środa, 18.04.2012 16:25 • KATEGORIA: Wiadomości

Gnieźnieńskie Prezentacje Ekologiczne

"Dobra energia dla wszystkich" - takie hasło towarzyszyło prezentacjom ekologicznym w Gnieźnie. Polski Klub Ekologiczny chciał przez to zwrócić uwagę także najmłodszych na wykorzystanie energii odnawialnej, takiej jak słońce, wiatr czy woda.

Wiecej..

SMD sprawdziło nastroje społeczne

Środa, 18.04.2012 16:16 • KATEGORIA: Wiadomości

SMD sprawdziło nastroje społeczne

Gnieźnieńskie koło Stowarzyszenia Młodzi Demokraci przeprowadziło ankietę wśród młodzieży i studentów, dotyczącą wydatkowania środków budżetowych, a także emerytur. Ankietowani chcą zmniejszenia nakładów finansowych na administrację, renowację zabytków oraz sport. Uczniowie i studenci chcą, aby w Polsce więcej pieniędzy było przeznaczanych na zdrowie, infrastrukturę i walkę z ubóstwem.

Wiecej..

Beatyfikacyjna Iskra Miłosierdzia

Wtorek, 17.04.2012 16:17 • KATEGORIA: Wiadomości

Beatyfikacyjna Iskra Miłosierdzia

Beatyfikacyjna Iskra Miłosierdzia zapłonęła w kościele Świętego Wawrzyńca w Gnieźnie. Beatyfikacyjna Iskra Miłosierdzia to inicjatywa stypendystów Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia, przygotowana z okazji beatyfikacji papieża Jana Pawła II. Na lampionie znajdują się wizerunki: Jezusa Miłosiernego, papieża Polaka oraz Świętej siostry Faustyny.

Wiecej..

Zebrali około 45 ton śmieci

Wtorek, 17.04.2012 16:15 • KATEGORIA: Wiadomości

Zebrali około 45 ton śmieci

Około 45 ton śmieci zniknęło z miasta Gniezna. Urzędnicy, działkowcy, członkowie rad osiedlowych, przedstawiciele spółek komunalnych oraz mieszkańcy pierwszej stolicy wspólnie sprzątali miasto. Każdego roku po zimie okazuje się, że część mieszkańców nadal na terenie miasta urządza sobie dzikie wysypiska.

Wiecej..

We Wrześni wybierali talenty

Wtorek, 17.04.2012 16:12 • KATEGORIA: Wiadomości

We Wrześni wybierali talenty

We Wrzesińskim Ośrodku Kultury przez trzy dni odbywał się Przegląd Twórczości Artystycznej. Specjalnie powołane jury wybierało najzdolniejszych młodych muzyków, plastyków oraz fotografików. Ostatniego dnia jury szukało najlepszych tancerzy.

Wiecej..

Czarne chmury nad szpitalem! ZOZ stracił 16 milionów złotych!

Poniedziałek, 16.04.2012 17:00 • KATEGORIA: Wiadomości

Czarne chmury nad szpitalem! ZOZ stracił 16 milionów złotych!

Dalsza rozbudowa szpitala przy ulicy 3 Maja nadal stoi pod znakiem zapytania. Jak już informowaliśmy, Zespół Opieki Zdrowotnej stracił około szesnaście milionów złotych unijnej dotacji. Zarząd Województwa Wielkopolskiego ze względu na liczne wady w wydatkowaniu środków i realizacji inwestycji podjął decyzję o rozwiązaniu umowy o finansowaniu rozbudowy budynku szpitala - tłumaczy Radosław Krawczykowski z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Wiecej..

72. rocznica mordu katyńskiego

Poniedziałek, 16.04.2012 16:55 • KATEGORIA: Wiadomości

72. rocznica mordu katyńskiego

Były wzruszenia, wiersze, wieńce i znicze. Gnieźnianie po raz kolejny uczcili pamięć policjantów z powiatu gnieźnieńskiego zamordowanych przez NKWD w 1940 roku. W 72 lata po zbrodni katyńskiej w Gnieźnie za ofiary tej tragedii modlono się najpierw w kościele garnizonowym. Później odbyły się przy pomniku w Parku Miejskim im. Generała Władysława Andersa. Wśród uczestników nie zabrakło także członków rodzin pomordowanych policjantów.

Wiecej..

« poprzednia 1 2440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 następna »

Dane firmy: Telewizja Gniezno Agencja Telewizyjna Produkcja Reklamowa, ul. Roosevelta 53 62-200 Gniezno, NIP 784-160-15-46, www.tv.gniezno.pl
   Copyright 2012 © TV Gniezno | W górę
Projekt i wykonanie: FD-System - Projektowanie stron internetowych